BINNENLAND." Uit Stad en Omgeving. Bij dc geneeskundige afdceling van liet Duitsche ministerie van binnenland- gchc zaken bestaat het voornemen tot het -instelkn van een permanente commissie itot onderzoek en bestrijding van epide mische ziekten. 111 deze zal ook zitting hebben ccn vertegenwoordiger van liet ministerie van oorlog. De commissie heeft tot taak, door proeven en onderzoekingen iniddcJen en methoden vast te stellen, waarmede 't mogelijk zal zijn cpidemiën met goed gevolg te bestrijden. Groote be- teekenis wordt toegekend aan de organi satie van de afzonderings-, isoleerings-. en desinfcctiemaatregelen bij het uitbre ken van cpidemiën, eveneens aan de vraag in welke gevallen de commissie ook de uitvoerende macht zal kunnen zijn. In dc haven van Londen staken 1000 kolensjouwers en te Manchester '3500 madiiuewcrkers. Zoowel te Londen als te Manchester wordt loonsverhooging gc- eischt Het in het gouvernement Lublin gelegen stadje Kanskawolo is afgebrand. Diehonderd huizen zijn in asch gelegd. Volgens gerucht zouden ook mcnschen bij de ramp zijn omgekomen. Het dorp Jamen in hei district Karthaus is door een geweldigen brand bijna volledig in asch gelegd. Al het vee is verbrand. Slechts de beide scholen, een hotel en twee kleinere particuliere gebou wen zijn blijven staan. Dc brand is te wijten aan kinderen, die met lucifers had den gespeeld. Dc gebouwen zijn slechts gedeeltelijk, hei meubilair bijna in het ge heel niet verzekerd. Uit Bangor (Maine) wordt gewag gemaakt van een botsing op den Bangor- Aroostock Spoorweg bii Grindstone tus- seffen twee met dagjesreizigers bezette treinen. Vijftien personen zouden gedood en meer dan twintig gewond zijn. Volgens Parijsche bladen is te .Tandzjcr ëen radiogram uit Fez ontvan gen, dat meldt, dat Moelai Hafid vreest, dat dc Berberstammen uit den Midden- Atlas, wanneer de oogst binnen is, op nieuw tot opstand zullen overgaan. Dc Sultan is zeer ongerust, vooral omdat hij nog steeds niet over het noodige geld beschikt om zijn troepen te versterken. Kolonel Sylvestre gaai te Alkassar houten barakken voor zijn troepen bou wen, om hen tegen hei herfst- en het winterweer te beschermen. Men maakt hieruit op, dat dc Spaansehc troepen niet zullen vertrekken. Koninklijke besluiten. Bij Kon. besluit is J. C. Jansen, wet houder der gemeente 's-Gravenhagc, be noemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau; zijii benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Meppel E. L. Elde, tijdelijk lee ruur; tot idem te Assen P. Klinkenberg, aldaar; tot idem te Heerenveen M. Voor zanger, tijdelijk leeraar; is aan dr. W. L. van Heltem eerv. ont slag verleend als hooglccraar aan de rijks universiteit te Groningen; is rar. G. C. Crommelin benoemd tot burgemeester der gemeente Doodcwaard is benoemd tol burgemeester der ge meente Licnden C. de Jonge, met toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Almkerk; zijn in hun rang overgeplaatst bij het reg. grenadiers en jagers, de kapitein jhr. A. G. van Nispen van het 7e reg. inf. en de Ie luit. J. J. J. van Stuyvesant Meyen van het 4e reg. inf.; is aan den officier van gezondheid le kl. dr. G. W. Boland, van het personeel van den geneeskundigen dienst der land macht, een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst en benoemd tot rcserve-offiöcr van gezondheid Ie kl. bij de landmacht; zijn benoemd: bij het wapen der infan terie, bij den staf, tot luit.-kolonel, de ma joor J. A. J. Smit van dien staf, toege voegd aan den inspecteur van het wapen bij het 9e reg. tot kol.-comm. van het korps, de !uit_kofonel G. C. de Groot, van het 7c reg.; tot majoor, dc kapitein C. van Tt Sant, van het 6e reg.; is A. J. Zonncvyllc, ontvanger der directe belastingen cn accijnzen te En schede, benoemd tot ontvanger der dir. beL te Dordrecht; P. J. M. Mertens tot idem te Dongen W. J. Dingemans, ont vanger te Nieuwkoop, benoemd tot ont vanger derzelfde middelen te Gorinchem (buitengemeenten) zijn benoemd tot 2e luit.: bij het wapen der infanterie van het leger in Ned.-lndië, de cadetten J. Slag ter, M. E. A. van Goor, H. J. Lindgrcen, L. H. van Oyen, T. C. Lindgrcen, J. L. UM, J. L de Voogt, L. van Erpecum, H- N. Hesselaar, J. G. K. Kemmeiiing, L. D. Kimmijser, G. J. A. Saraber, G. de Lang, J. H. A. Jacometti, E. J. v. Aarem, A. L de Bruijn, A. M. Sierevclt, H. J. Grevc, H. Agerbeck, F. W. J. Gokkel, K. J. C Beekman, B. J. Labotz, G. K. H. de Bont, K. W. B. Schmidhamcr, E. A. Nix en M. A. Evers; Bij het wapen der cavalerie van het leger in Ned.-lndië dc cadetten J. M. Benjamins, A. E. L. van Win, C. H. van Doornam en H. Treffers; bij het wapen der artillerie van het leger in Ned.-lndië de cadetten G. A. Koppen, H. L. Schcurer, J. Otto, P. H. T. van der Steen, J. Claasen, O T. Neijs en P. F. W. von Seijdlitz Kurzbach bij het wapen der genie van het leger in Ned.-lndië dc cadetten G. J. F. Statins Muller, H. A. E. Vennik, L. H. P. Zon dag, M. T. van Staveren, C. P. Brest van dempen en F. L. W- Libaurel; zijn benoemd tot burgemeester der ge meente Alphen en Riel S. A. Vosters; tot idem te Schiedam J. Bos; tot idem te Wijdenes J. Haringhuizen; tot idem te Watergraafsmeer J. W. de Wit; tot idem te Borsselen J. L. Richel; tot idem te Oost- cn West-Souburg P. S. Buteuxtot idem te Benschop, Hoenkoop en Pols broek R. van Beusekom zijii Alexander van Lennep, te Sama- rang, Otto van Lennep, te Haarlem, Adolf George van Lennep, te Amsterdam, cn mr. David Eliza van Lennep, te Heem stede, met al hun wettige, zoo mannelijke als vrouwelijke afstammelingen, in den Nederlandschen adel verheven, met de praedicaten van jonkheer en jonkvrouw; zijn benoemd tot 2e luitenant: bij het wapen der infanterie: bij het 1e reg. de cadetten G. A. Smits, C. E. W. Krediet en M. J. van der Boon; bij het 2e reg. de cadetten A. K. Langcn- hagen, J. P. Laging Tobias en P. P. van der Meer; bij het 3e reg. dc cadetten J. G. W. Zcgers en H. W. G. R. Dietz; bij het 5e reg. de cadetten A. Plesman, A. W. Claasen, J. dc Bie en E. Eisma; hij het 6e reg. de cadeiten J. C. A. Meijer cn C. A. J. von Frijtag Drabbe; bij het 8c reg. de cadet A. Q. H. Di/xhoorn; bij het 9e reg. de cadetten E. S. W. E. Tiesselinck en G. L. Pilger; bij het 10e reg. de cadetten J. Koolhaas Revers en F. E. de Nijs Bik; bij het w apen der cavalerie: bij het 2e reg. huzaren de cadetten O. P. de Kruyff, P. W. Pieters, jhr. W. Gevaerts en P. C. L. Blom; bij het 3e reg. huzaren de cadet A. A. van Marion; bij het 4e reg. huzaren dc cadeiten D. van Voorst Evekink, W. C. baron van Rand- wijck, T. A. E. R. Wijnoldij Daniels en jhr. D. J. H. N. den Beer Poortugael; bij het wapen der artillerie: bij het le reg. veld artillerie, de ca detten F. von Balluseck, en W. van den Hoek; bii het 3e reg. veld-art. de cadet K. A. F. van Waverenbij het 4e reg. veld-art. dc cadet H. J. Strootman bij het le reg. vest-art. de cadetten A. 14. Nijhoff, J. Rictsema en G. A. Geelbij het 2c reg. vest-art. de cadetten P. Smis, W. P. van deni Abeel en, W. R. Blankert, A. Asman, J. L. Rauh en j. H. F. Kerckhoff, bij het 3e reg. vest.art. dc cadetten H. W. Heyman, P. Tadema en P. Wefers Bettinkbij het 4e reg. v es tart de cadetten T. Baak, A. B. Mul der, J. van Vogelpoel, P. Ext er, C. 14. Iwes, L. H. Stolk cn P. A. J. de Klerck. bij het wapen der genie: bij den staf van het wapen, de cadet J. H. de Man bij het reg. genietroepen de cadetten W. Bcijerinck, cn C. Mat- tern is aan Sidney Sampson Swift vergun ning verleend de geneeskunde uit te oefenen op Ned. zeeschepen is de heer J. Boosman, arts te Am sterdam, benoemd tot officier van gcz. 2c kl. bij de zeemacht is bij het personeel van den genees kundigen deinst van het leger in Nëderl.- ludië benoemd en aangesteld lot officier van gcz. 2e kl. de arts P. W. v. Rees. Hulde aan Minister Talma. Naar wij vernemen, zal er waarschijn lijk in Den Haag in de maand September door den Bond der R. K. Werklicdenver- eenigingen een groote betooging w orden gehouden om dank te brengen aan Minis ter Talma voor hetgeen bij op het ge bied der sociale wetgeving heeft verricht in het belang van den arbeider. Bestond aanvankelijk liet plan, dat de Katholieken gezamenlijk met de overige Christelijke arbeiders zouden betoogen, om verschillende redenen is van dit sa menwerken afgezien. (Msb.) R.-K. Handelsreizigersvereeniging. In de Zondag te Alkmaar gehouden jaarvergadering der R. K. Handelsreizi gersvereeniging werden als bestuursleden hei-kozen de heeren W. C. F. van Hest, voorz., J. J. Soudam, secr., cji F. J. W. Killian, penningm., terwijl gekozen wer den ais vice-voorz. de heer T. H. van Hoek en als 2e secr. de heer J. S. M. van Reysen. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental 205 bedraagt en uit liet financieel verslag, dat het maatschappe lijk kaptiaal f 4107.59 bedraagt. Aange nomen werden de voorstellen tot het in stellen van een commissie voor reiswezen en voor behandeling van spoorwegzaken. Besloten werd, dat dc vcrceniging inzake de voorgestelde nieuwe tariehvet zich niet zal uitspreken. Zeeliedenstaking. Ecnige verandering van betcekcnis in de zceliedenslaking is niet te constateeren. Van toenadering tussehen partijen is geen sprake. De reeders schijnen van plan den strijd te willen uitvechten tot aan het bitter einde. De Zeemansbond tracht dc staking zoo algemeen mogelijk te maken door ie trachten de bemanning van binnenko mende schepen over te halen, zich bij de staking aan te sluiten. Zoo is gistermiddag in „d'Geehinek" vergaderd met de équipage van de „Zee- landia" van de Kon. Holl .Lloyd, een pas binnengekomen boot. Naar door het bestuur van den Algem. Nederl. Zeemansbond wordt medege deeld, heeft dat gedeelte der bemanning van de „Zeelandia", hetwelk aanwezig w as op de vergadering in „d'Gedvinek", besloten niet opnieuw te monsteren en zich dus bij de reeds in staking zijnde zeelieden te voegen. Alle bewakingstroepen van buiten de stad zijn naar hunne garnizoenen terug gekeerd. Nationale Bloemendag. Het sub-comité voor het Bisdom Haar lem voor den Nationalen Bloemendag op 24 September is samengesteld als volgt: Eere-lcden: mevr. E. Aalberse-Schmier, Leiden; mej. E. Henry, den Haag; mevr J. Kloosterman-v. d. Meer, Delft; mej N. Kruisman, Haarlem; mevr. M. C. Lansdorp-Diemans, Amsterdammej. G. Martens, Amsterdam; mej. A. Mooyman, Delft; mevr. F. Thijsen-Nieuwerkerk, Den Haag; mevr. J. v. d. Velden-Visser, Lei den; mej. Steph. Vetter, Den Haag. Werkende ledenmevr. J. M. Burckscn- Wels. Rotterdam, presidente; mej. Joh. Wigman, Amsterdam, penningmeesteresse mej. Anna Grégoire, Den Haag, secre taresse; mej. S. Brautigan, Amsterdam; mevr. W. Brom-Struick, Haarlem; mej. W. v. d. Dungen, Rotterdammej. A. v. d. Eerden, Leiden; mevr. M. Kenter-van Baar, Alkmaar; mej. A. Kokshoorn, Den Haag; mej. A. S. v. Leeuwen, Rijswijk. Bescherming van den arbeid. De heeren Schaper, Duys, Helsdingen, Hugenholtz, Ter Laan, Troelstra en Vlie gen hebben bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal een wetsvoorstel inge diend betreffende bescherming van den arbeid. Dit wetsvoorstel gaat van een uit voerige toelichting vergezeld. Ned. R. K. Metaalbewerkersbond. Boven genoemden bond kwam j.l. Za terdag cn Zondag 29 en 30 Juli in het St. Jozefhuis te Utrecht bijeen Jot bet houden harer 9e algemeene vergadering. De voorzitter, de heer J. Kuiper, open de de vergadering, riep afgevaardigden het welkom toe, achtte het wcnsch,elijk vooral met de warmte geen lange dis cussie te houden cn besprak vervolgens de organisaticgeesi onder de Kath. Metaal bewerkers. Dat door onze centralisatie vele onzer mannen, ja afdeelingen zich hebben af gescheiden, maar later weder terugkeer den, dat de oorzaken ook wel in andere zaken gezocht moeten worden, o.a. bij de finantiën. Het ledental is echter na de crisis van verleden jaar weder stijgende. Laten allen zich vast aansluiten bij onzen Kath. Vakbond, dan zullen wij steeds van de zijde der werkgevers meer en meer waardeering en erkenning vinden, dan zullen de achterblijvers (en die zijn er in Leiden nog veel te veel) begrijpen, dat hun plaats ook daar is, waar nu nog enkelen staanlaten wij met vertrouwen de toekomst tegemoet gaan, niet stil zitten, maar arbeiden. Na lozing der notulen en de aanwij zing van een stembureau, bestaande uit afgevaardigden van Breda, Schiedam en Leiden, kwamen in bespreking de .jaar verslagen. Leiden werd aangewezen de boeken en bescheiden over dit jaar te controlee ren. Na deze huishoudelijke aangelegen heden kwam de uit 24 punten bestaande agenda in behandeling. Het vorig jaar was hel werkloozen verzekeringsfonds in werking getreden; dra bleek dat hier in fouten waren geslopen, doordat niet een gemeentelijke werkloozenfonds in den lande een gelijkluidend reglement bezit. N bespreking werd met 1176 voor en 173 tegen besloten de wacht tijd alvorens uitkeering te krijgen te la ten zooals die is, omdat het anders on verantwoordelijke groote financieele of- •fers zou kosten. Zondagmorgen werd overgegaan tot bestuursverkiezing. Uitgebracht werden er 1350 stemmen. Herkozen Abersen, te Enschedé, met 900 en gekozen J. Swart- jes, Schiedam met 1180 en v. d. Laar, Helmond, met 870 stemmen. Na behandeling der begrooting, waar in liet salaris der vrijgestelden weder met 50 gulden werd verhoogd, kwa-. men de voorstellen der afdeelingen aan de orde, waarvan punt 21 der afd. Delft luidt: De algemeene vergadering drage het Bondsbestuur op, dat het bij het Minis terie van Koloniën er op aandringt, dat in de bestekken voor werken uitgaande van dit departement worden bepaald ten le een normalen werkdag van 10 uur, ten 2e bij eventueele noodzakelijkheid van overwerk uitbetaling van 25 pCt. extra tot 's avonds 10 uur, 50 pCt. van 's avonds 10 tot 6 uur 's morgens, 100 pCt. voor werk op Zon- en Christelijke feestdagen. De Zondagen te rekenen van 's nachts 12 tot 's nachts 12 uur. Na een korte toelichting en discussie werd dit met algemeene stemmen aan genomen. Punt 22 der afd. Amsterdam. Dc algemeene vergadering draagt het bondsbestuur op, om zoo noodig met an dere organisaties een landelijke actie op touw tc zetten, ter algemeene doorvoe ring van vacantiedagen voor arbeiders. De afgevaardigde van Amsterdam licht te dit voorstel nader toe cn werd het voorstel met algemeene stemmen aange nomen. Na de rondvraag werden nog ver schillende zaken besproken, o.a. de ver houding van Vakbond en Volksbond, waarin ligt opgesloten dat de afdeelin gen ook die leden die lid zijn eencr so ciale vereeniging buiten den R. K. Volks bond mogen aannemen, waardoor ver snippering wordt voorkomen. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den Z.Ecrw. adv. Pastoor F. Bult. Spr. spoor de de mannen aan tot het volhouden der actie met daadvverkclijkcn ijver, gaf hij adviezen, overtuigd zijnde, dat de me taalbewerkers zijn adviezen niet in de lucht zullen slaan. De voorzitter dankte [n ziin slotwoord den geestelijk Adviseur, den heer Haa- zevoet, secretaris van het Kath. Vakbu reau, aan de scheidende bestuurleden Sil- vius en Beekmans en aan allen die de 9e alg. vergadering zoo schitterend heb ben doen slagen. KORTE KRONIEK. De laatste moeilijkheden tussehen den gemeenteraad en het kerkbestuur te Harderwijk omtrent den eigendomsover gang der oude dubbelkerk zijn thans uit den weg geruimdde akte van overdracht is gepasseerd. Het gebouw is reeds geheel ontruimd, en er zulien onverwijld door het kerkbestuur voorloopige maatregelen worden getroffen, ten einde instortingen en verder verval te voorkomen. De uit voering der restauratie is opgedragen aan den heer Jos. Th. Cuypers. Naar het „Hbl." verneemt, zai op 12 September eene bijeenkomst plaats vinden te 's-Gravenhage van afgevaardig den der Fransche, Belgische en Neder- landsche spoorwegen ter bespreking van het Nederlandseh-Belgiscli-Franseh per sonen- en bagagetaricf. De gewone audiënties van de Minis ters van Marine en van Koloniën zullen Vrijdag 4 dezer en die van den Minister van Justitie op Zaterdag 5 en Zaterdag 12 dezer niet plaats hebben. L.E1DEN, 1 Augustus. Parade om 9 uur. Door den Minister van Oorlog is aan de plaatselijke en garnizoenscommandan ten een schrijven gericht, waarin bevolen wordt, dat de parade, op 2 Augustus ter gelegenheid van den \erjaardag van H. M. de Koningin-Moeder te houden, met het oog op de groote warmte vroeger dan 12 uur Js middags zal plaats hebben. Alhier zal deze parade daarom *s morgens om 9 uur gehouden worden. Melknood. Van verschillende kanten worden nood kreten aangeheven. Waierleidiugdirecties verzoeken om toch vooral geen water te verspillen, daar anders de inrichtingen geen voldoende voorraad kunnen ver schaffen. Enfin, die machines zijn dan ook maar menschenwerk, waaraan nogal eens wat mankeert. Maar nu gaan ook de meest volmaakte machines het vertikken. De koeien geven geen melk genoeg meer. Door de groote hitte verdroogt het gras en de beesten, die voor liet grootste ge deelte door mond- en klauwzeer toch al zwak waren, kunnen geen voldoende biandstof „voor hun machine krijgen. Het eerste gevolg van dit euvel is na tuurlijk, dat, waar de vraag grooter wordt dan het aanbod, de prijs stijgt. We ver namen, dat verschillende melkboeren den melkprijs weer met 1 cent per liter ver hoogd hebben. En dat in Augustus! De le luitenant C. J. O. Kraft, die gedetacheerd was bij het leger in Oost- Indië, is overgeplaatst bij het 2e regiment veldartillerie, alhier in garnizoen. Aan de Midd. Techn. School voor de bouwkunde te Utrecht werd bevor derd van het le naar het 2e semester J. P. A. de Nijs, van hier, en van het 2c naar het 3e A. Kienecker, van Aals meer. Verschenen is de statistiek der ge boorten en der sterfte naar den leeftijd en de oorzaken van den dood in de maand Juni 1911. De bevolking bedroeg op 1 Juni 1.1. 59.248 zielen. Het aantal levend gebore nen, behoorende tot de werkelijke be volking dezer gemeente, was 110; le venloos werden aangegeven 4 kinderen. Er overleden beneden den leeftijd van 1 jaar 14, van 1 tot 4 jaar 1, van 5 tot 13 jaar 1, van 20 tot 29 jaar 1, van 30 tot 39 jaar 5, van 40 tot 49 jaar 2, van 50 tot 64 jaar 7, van 65 tot 79 jaar 10 en boven 80 jaar 4 personen. Er stierven tengevolge van kinkhoest I, longtuberculose 4, hersentuberculose 1, andere vormen van tuberculose 1, kanker en andere booze zweren 5, beroerte en hersenverweeking 1, acute bronchitis 2, longontsteking 3, andere ziekten der adem- halingswcrktuigen 3, ingewandsziekte en diarrhee 3, leverrhose 3, Engelsche ziekte 3, aangeboren zwakte en gebreken 3, ou derdom 1, andere ziekten 10, onbekend 1. Het totaal aantal overledenen behoo rende tot de werkelijke bevolking der ge meente bedroeg 39. Voor het veeartsenijkundig examen slaagden o. m. de heeren J. S. Hoogstra, van Gouda, en C. J. Folmer, van Haar lemmermeer. NIEUWKOOP. Met ingang van 29 Juli is de heer W. J. Dingemans, ontvanger der directe belastingen en accijnzen, al hier, benoemd tot ontvanger derzelfde middelen te Gorinchem. (buitengemeen ten). OUDSHOORN. Bij beschikking van den Minister van oorlog is aan de echtge- noote van den milicien J. Rijksen van het 4e reg. inf. vergoeding ingevolge art. 113bis der Militiewet toegekend tot een bedrag van f0.50 per dag. WASSENAAR. Gisteren werd op het landgoed Raaphorst een eendenjacht ge houden, waaraan ook Z. K. H. de Prins der Nederlanden deelnam. Er werden dien dag 182 eenden geschoten, een aantal dat tot heden nog niet was bereikt. OEWESTELIJK GEMENGD. Verdronken. Een klerk der posterijen en telegrafie te Amsterdam, vertoefde Zondag te A a 1 s meer, ten huize van zijn meisje, wiens vader postdirecteur is. Met een zoon van dezen ging hij omstreeks vier uur zwem men in de kleine Poel, nabij het dorp. De klerk die de zwemkunst niet goed ver stond, zonk plotseling voor de oogen van zijn vriend naar de diepte. Deze, een ge oefend zwemmer, trachtte hem op te dui ken, wat hem echter niet mocht gelukken. Na ruim een half uur dreggen werd zijn lijk opgehaald. De warmte. De werkman Valk, d.e Vrijdagmiddag in de Goudsehe kaarsenfabriek te G o u - d a, zóó door de warmte was bevangen dat hij in bedenkelijken toestand naai°zijn woning moest worden vervoerd, is Zon dagmorgen overleden. Het personeel, dat Zaterdag wegens de groote hitte niet werkte, is Zondagavond wetr aan d :n arbeid gegaan. Zigeuners. Een troep Zigeuners, bestaande uit 150 mannen, vrouwen en kinderen, met onge veer 30 wagens, die in den nacht van Zondag op Maandag in de buurt der gemeente Veur, had gekampeerd, heeft gisterochtend getracht langs verschillende wegen den Haag binnen te komen. Poitieagenten stonden echter aan de gemeentegrens geposteerd om dit te beletten. Eenigen van de ongenoode gasten hadden reeds met hun woonwa gens hun tenten opgeslagen op een terrein nabij de Laakhaven. De politie leiitde lien in de richting van Rijswijk buiten de stad. Ook in den middag wer den er nog eenigen langs den Rijswijk- schen weg buiten de kom der gemeente gebracht. Midden onder de belangstellende mu ziekliefhebbers sloeg gisteravond het paard van den heer v. P. te Lis se, op hol. Spoedig sprong iemand op dc fiets, en mocht er in slagen het schichtige beest te grijpen. Wonderlijk genoeg kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Gemeenteraad van Voorschoten Voorzitter de heer E. Vernède, burge meester. Aanwezig 6 leden. Afwezig de heer H. van Kempen. Voor dc officieele opening worden de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raads leden onderzocht. De brieven zijn ac- coord bevonden en tot toelating wordt besloten. Hierna opent de Voorzitter de vergadering. De notulen der vorige ver gadering worden ongewijzigd vastge steld. Ingekomen stukken Adres van de Ko ningin Wilhelmina vereeniging waarin zij het verzoek om hooger subsidie in trekt. Procesverbaal van de kasopname vac den gemeenteontvanger. Missive Ged. Staten ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit der vorige vergadering. Eenige reclames inzake Hoofd. Om- slag. Een vijftal verzoeken om afschrij ving van te veel betaalde Hoofd. Omslag Gemeenterekening 1910: gewoon ba tig saldo f4327, buitengewoon batig sal do f 13.036,08 te zamen f 17363,08. Wordt gesteld in handen van de reedï benoemde commissie, de heeren Mol v Charante, Schoor en v. Santen. Vaststelling rooster van aftreden del cpmmissie van toezicht op het Middel baar onderwijs. In 1911 de heer Birk' hoff, 1912 de heer Fransen, 1913 de ree tor Beukers Eenige af- en overschrijvingen wor den goedgekeurd. Ter tafel komen: Het voorstel van de heeren Mol van Charante en van Santen, inzake ver hooging van de subsidie voor de Konin gin Wilhelmina Ver. Naar aanleiding van het adres van den secretaris der K. W. trekken beide heeren hun voorstel in. Voorstel tot wijziging der verordening en regeling van de Volkshuisvesting. Ingekomen is een schrijven van Ged.; Staten, waarbij goedgevonden wordt dat in de kom der gemeente de rietendaken vervallen, wanneer die perceelen in ande re handen overgaan eij door den inspec teur worden mastiekdak-en niet als brand gevaarlijk beschouwd. I Ingekomen een schrijven van de maat schappij tot exploitatie van tramwegen, om een dubbel spoor te leggen op den Achterweg, waardoor het verkeer be spoedigd wordt. B. en W. stelten voor, het verzoek in te willigen, tot wederop- zeggens toe, mits de straat tussehen de rails, door de Maatschappij onderhouden wordt en voor behoorlijke waterafvoë- ring wordt zorg gedragen. Mochten er, ernstige bezwaren hierdoor voor de ge meente ontstaan, dan kan de raad tot we deropzegging besluiten. De heeren M o 1 van Charante en Schoor wijzen met nadruk op enkele gevaren. De Voorzitter zegt dat van af het begin in het jaar 1884 geen incidenten van beteekenis zich hebben voorgedaan, Ingekomen een schrijven van J^i"- Steengracht van Duivenvoorde om zich' bij de waterleiding aan te sluiten. De Voorzitter stelt voor met het oog op de financieele mogelijkheden, al lereerst den heer Schotel, ingenieur, td raadplegen in hoeverre zulks gewenscht is. Bij de rondvraag vraagt de «ee& Schoo r of er niets aan te doen is, dat de rijdende artellerie die met een vlie gende vaart door het dorp rent, waarbij!

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2