Uit Stad en Omgeving. Rappard, wegens zijn bijkomstige hoeda nigheid van deken van het diplomatieke korps daar ter plaatse, dit jaar zijn gebrui kelijk buitenlandsch verlof niet zal nemen. Hieruit blijkt wel, dat men in de diploma tieke hoofdstad van Marokko de spoedige beëindiging der internationale verwikke lingen in dat rijk niet meent te mogen ver wachten. De huisindustrie in het kleermakersbedrijf. De Ned. R. K. Kleermakersbond St. Gerardus Majella en de R. K. Kleerma- kersvereenigingen in den Haag en te Am sterdam, hebben, zoo meldt „Het Huis gezin" aan den minister van landbouw, nijverheid en handel een adres, met toe lichting, gezonden betreffende de huisin dustrie. Zij vragen dringend wettelijke maatre gelen tot beteugeling der huisindustrie en zijn van oordeel, dat in het te wachten wetsontwerp niet mogen gemist worden: le. Registreering der huisarbeiders. 2e. Verbod om na beëindiging van den ateliersarbeiid werk mede te geven voor huisarbeid. 3e. Instelling van looncommissies, be staande uit patroons en arbeiders, tot vaststelling van minimumloonen, zoo mo gelijk gekozen door bemiddeling der Ka mers van Arbeid. 4e. Scherpe controle op de werkplaat sen der Jiuisarbeiders wat betreft de hy giënische inrichting daarvan. 4e. Verbod van arbeid in die woningen, waarin besmettelijke ziekte heerscht, zon der nadeeiige financieele gevolgen van dit verbod voor den arbeider. Verder wenschen adressanten den Mi nister in overweging te geven het bevor deren van centrale werkplaatsen, door: a. verleenen van subsidie of voorschotten tot oprichting van dergelijke werkplaat- 'sen; b. de rijkskleeding op centrale werk plaatsen te doen vervaardigen. De Utrechtsche Lustrumfeesten. Duizenden zijn gisteren naar de hoofd stad van het Sticht gegaan om den tocht van graaf Willem IV en zjjne edelen door de straten bij te wonen. Tegen twaalf uur concentreerde zich de drukte bij het Wilhelminapark, vanwaar dei stoet om één uur ('t werd echter iets later) zou vertrekken. Daar klinken schetterende fanfaren en de stoet nadert. De Henegouwsche kla roenblazers te paard in zwarte krijgs- rokken met roode ceintuurs en gele go- gels (capuchons). Dan de lansknechten in zwart en geel, ijzeren helmen op het hoofd, schilden dragend in goud en; zwart en de lange lansen over den schou der. In hun midden gaat de vaandeldra ger van Henegouwen, ook in geel en zwart met zwarte klimmende leeuwen. Daarachter de Henegouwsche edelen: Michel, Seigneur de Ligne, is in gouden maliën, waarover een brons gewaad met roode banen, Gauthier de Masny is in blanke maiien, met op het hoofd een hoo- gen helm, waarop een breed uitstaande bos zwarte en gele veeren. Johan de Hai- naut, Sire de Beaumont, draagt een goud brocaten krijgsgewaad over zijn maliën kolder en een zwart zijden overkleed. Zijn beenstukken glimmen sterk. Zijn paard draagt een geel overkleed met de zwarte klimmende leeuwen van Henegou wen en zijp page draagt zijn sierlijkste helm, waaromheen de vorstenkroon en waarop hoogstaande pauwenveeren. Van achteren wapperen wit met groene linten af Weer andere kleuren! 't Zijn de Hol- landsche klaroenblazers in gele rokken met roode capuchons, dan Hollandsche lansknechten. En daar komen de schitte rende h,erauten van Gelre en Holland te paard, met de groote gouden en de zwarte en roode leeuwen, geborduurd op de schitterend zijden dalnatieken. De Hollandsche edelen geven een kleuren- gewemel te aanschouwen, dat het oog met vreugde drinkt. Al goud brocaat, fluweel en zijde. Gerard de Florenville, Sire de Florenville, draagt gouden ma liën en een blauw zijden mantel met wit te banen. Zijn pages dragen gezegelde kleuren. Daar voorafgegaan door zijn pages in rood en zwart, verschijnt Grave Willem in gouden maliën, de gravenkroon op den helm een goud brocaten krijgsrok met de roode en zwarte klimmende leeuwen er op geborduurd, een kostbaren gordel rond de lendenen, en gouden bewerkte stukken om knie en scheen. Zijn prachtig zwaard met gouden greep, hangt op zij en zijn lange beige koningsmantel, met zwartbont gevoerd hangt hem van de schouders. ZTn paard draagt een geel zijden overkleed met de leeuwen er op. Vorstelijk buigt hij nu en dan. Zoo rijdt hij voort temidden van den stoet vol kleu ren, waar de schitterende zijden vanen van de edelen boven wapperen. Zijn kna pen volgen hem. Weer Hollandsche edelen weer goud en kostbare gewaden. En dan verschijnt iRynalt III, hortoghe van Gelre, in blan ke maliën, de hertogelijke kroon rond den helm, een blauw zijden gewaad met groote gouden leeuwen dragend, en een wit zijden mantel met zwart bont afge zet. Hem volgen de Geldersche edelen en de wapenknechten van Gelre, mede van vervaarlijken ijzeren punten voor ziene beukelaars over de schouders, rond hun vaandel'. En daar is de bisschop Jan van Arkel, in zijn gewaad van schitterende kerkelijke; kleuren. Ook deze draagt gouden maliën en daarover een onderkleed van roode en witte zij, waarop de roode kanteelen. Hij draagt den w ijden bisschopsmantel, ge weven van goudbrocaat en rood fluweel en met de wit en roodzijden onderbanen. Op het hoofd de rijkversierde myter. Zijn kostbaar zwaard in witte schede en met den gouden greep, is verborgen door het ruime overkleed. Utrechtsche edelen gaan achter hem, evenals de proosten van St. Jan en de proost Ten Dom. Daarachter de burgemeesteren in zwart fluweel, dan de hoofdmannen van de Utrechtsch Gil den met hun gilderanen, het belegerings- tuig nog wat krijgsknechten, de muziek van het le regiment veld artillerie en het publiek stort zich in de bedding. De Middenleeuwsche stoet in de schitte rende kleuren trekt voort. Des avonds waren duizenden op de been om de Utrechtsche verlichting te be zichtigen en de ommegang van Graaf Wil lem, inet de zijnen door de bisschop pelijke stad gade te slaan. Het weder hield zich gelukkig den ganschen avond goed. KORTE KROMHK. De verkiezing van een lid van de Prov. Staten in het kiesdistrict Haarlem mermeer (vac. inr. Zubli) zal plaats heb ben op 20 Juli, de stemming zoo noodig op 1 Augustus, en de herstemming, zoo noodig, op 11 Aug. LEIDEN, 28 Juni. Bij koninklijk besluit van 24 dezer is als blijk van goedkeuring en tevreden heid de zilveren eerepenning voor menkchlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan P. van der Veen, milicien, bij het 2de regi ment veld-artillerie alhier, wegens de door hem met levensgevaar verrichte red ding van een drenkelnig uit het water van de Doelengracht, op 15 Mei 1911 en J. C. van Schie, huisschilder alhier, wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding van een drenkeling uit het water van den Ouden Rijn op 3 Maart 1911. Benoemd is tot tijdelijk leeraar in Ned. Geschiedenis aan het Marnix-gym- nasium te Rotterdam de heer A. Goslin- ga, te Schiedam, doctorandus in de nieu we letteren aan de universiteit alhier als tijdelijk benoemd leeraar is herbe noemd ,de heer Isjeshorst, van Delft, cand. in de nieuwe letteren aan boven genoemde universiteit. Voor de benoeming van een tijde- lijken leeraar voor de klassieke talen en de oude geschiedenis aan het Eras- miaansch gymnasium te Rotterdam wordt als nummer 2 voorgedragen de heer C. E. Bryce, alhier. In de heden gehouden vergadering van aandeelhouders der Leidsche Bouw maatschappij werd goedgekeurd de ba lans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen boekjaar. Het dividend werd vastgesteld op 6Vs pCt. tegen 6 pCt. over het vorjg dienstjaar, betaalbaar op of na 1 Augus tus a.s. Tot commissaris werd herkozen de heer F. E. Meerburg. AALSMEER. Ter vervulling van vier plaatsen in den gemeenteraad voor de stemming te houden op den 5en Juli 1911, werden candidaten gesteld: Jb. Alderden Dz. (S. D. A. P.), M. Alder- den Cz. (Gemeentebelang), H. Baarsen (lib.), J. Èveleens Dz. (S. D. A. P.), M. Jongkind (lib.), P. van der Meer Pz. (a.- r.), H. Nigten (R. K.), en D. Spaargaren Cz. (Gemeentebelang). AARLANDERVEEN. Bij enkele can didaatstelling gekozen voor den gemeen teraad de vier aftredende heeren H. Ru- ting, C. v. Muiswinkel Sr., J. van der Knijf, M. van Muiswinkel. ALKEMADE. Bij enkele candidaatstel- ling zijn de afgetreden leden de heeren A, Los, C. van Rijzen en S. Strijk tot le den van den gemeenteraad herkozen. ALFEN. Aftredend zijn de heeren H. W. A. Dros en C. v. d. Linden, 1 vacature. Gesteld door de Roomsch-Katholieken, Christelijk-Historischen en Anti-Revoluti onairen de heeren A. P. C. Rozestraten (R. K.), Ji- W. A. Dros fC. H.) en C. v. d. Linden (A. R.)., terwijl een groep li beralen of vrijzinnigen gesteld hebben den heer Jurrie Smit (Jib.) BODEGRAVEN. Voor den gemeente raad zijn wederom candidaat gesteld de 4 aftredende leden .W- v. d. óiesen, W. Turkenburg, L. Boer en C. Veelenturf, zoodat hiervoor geen stemming plaats be hoeft te hebben. GOUDA. Officieel zijn candidaat ge steld voor het lidmaatschap van den ge meenteraad In district IF. Herman Fzn., vrijz. (aftr.)C. W. van de Velde, vrijz.,. (aftr); J. A. Donker, kath.E. van" der Werf, soc.-dem.; W. j. Fijn (chr.-soc. In district II: J. Vergeer, vrijz. (aftr.): L. J. Jaspers? kath., (aftr.); mr. F. H. Kranenburg, vrijz.; dr. B. J. Broekhuizen, anti-rev.E. van der Werf, soc.-dem.; J. J. Bik, chr.-soc. In district IIIN. A. van der Ree, vrijz. (aftr.); R. H. Jongenburger, anti-rev., (aftr.); C. C. Krom, vrijz.; H. A. H. van Pelt, kath.; E. van der Werf, soc.-dem.; C. Plomp Azn., chr.-soc. HAARLEMMERMEER. Opgave van candidaten voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad van Haarlemmer meer. District I. H. J H. Baij e r (L.), C. v. d. Laan (L.), A. Rombout (A. R.). Twee plaatsen te vervullen. Vac. Lammerts: Jac. Bus (R. K.), W. H. v. Ricl (L.). District II. G. B. 't Hooft, T. C. Los Twee plaatsen te vervullen, dus de twee A.-R. candidaten gekozen. District III. Jac. Griekspoor (volkskies- vereen.), D. Houtkooper (L.), J. A. Over- meer (R. K.), Een plaats te vervullen. Stemming 11 Juli en herstemming, zoo noodig, op 20 Juli. HAZERSWOUDE. Bij enkele candi- daatstelling zijn de aftredende leden Chr. de Bruin, A. Francken, A. de Jong en P. F. Veelenturf tot leden van den ge meenteraad gekozen. HILLEGOM. Gisteren zijn bij enkele candidaatstelling gekozen tot lid van den Raad de heeren F. A. J. Heemskerk (voor uitstrevende kiesvereeniging), A. W. Nie- berding (Kath.), R. A. v. d. Schoot (Kath.), J. v. Til Rz. (vooruitstr. kiesv.), G. Veld huizen van Zanten Sr. (anti-rev.), H. A. v. Waveren (vooruitstr. kiesvereeniging.) KATWIJK. Candidaten. voor 6 leden van den Gemeenteraad zijn (alphabe- tisch). Aandewiel, P. Hzn. Best, de J. A. Duik den C. Hoffmann J. J.Kiaveren van A.Klerk, de A. Kruit L. Czn.Min- nee J. Chr.; Ouwehand D. Az.Paridon van A.Perk van der J.Schoneveld W.Slotemaker L. H. Jz. LEIMU1DEN. Bij de gister gehouden candidaatstelling voor twee leden van den gemeenteraad, zijn in alphabetische volg orde candidaat gesteld de heeren G. Ber nard (R. K.), van Dam (bij dezen candi daat is geen voorletter opgegeven), J. Heenk (Christ.-Hist.), en H. C. de Rijk (Chr. Hist. aftr.). De stemming zal plaats hebben op Woensdag 5 Juli a.s. LISSE. Bij de gisteren gehouden verkie zing van vier leden voor den gemeente raad zijn candidaat gesteld de heeren J. W. Lefeber, J. M. D. Graaf van Lijnden, G. van Parijs en M. Veldhuizen van Zan ten Jr., allen aftredend, zoodat deze hee ren als zoodanig zijn herkozen. Door de firma M. Veldhuizen van Zanten en Zonen, bloemisten alhier, is 48 H.A. land gekocht te Koegras om in cultuur te brengen voor de bloem bollenteelt. NIEUWVEEN. Heden werden offici eel candidaat gesteld voor den gemeente raad de heeren J. A. Kiebert, P. v. Bem- mel en D. N. Habermelh (aftr.), zoodat deze heeren bij enkele candidaatstelling zijn herkozen. NIEUWKOOP. Als candidaten voor leden van den gemeenteraad zijnringele.- verd de namen der heeren E. J. Augus- tinus, W. Verburg Az., P. A. Th. v. d. Weijden. NOORDWIJK. Heden zijn candidaat gesteld voor het lidmaatschap van den ge meenteraad de heeren C. Alkemade Sr. (R. K. aftr.), C. W. G. Alkemade A.Wz., (R. K.), ,W. van Beelen, Dr. A. Kervel (R. IC aftr.), M. Verloop, die alzoo bij enkele candidaatstelling gekozen zijn. NOORDWIJKERHOUT. Bij enkele candidaatstelling zijn heden tot leden van den Gemeenteraad benoemd de heeren J. Warmerdam aftr., P. Verdegaal en L. M. van Noort. OUDSHOORN. Aftredend de Heeren J. W. O. Clant, weth. (Lib.), H. H. van der KlootAjeijburg, weth. (Lib.), C. Hoogendijk, (C.-H.) gesteld door de R.-K. C.-H. en A.-R. de Heeren J. H. de Wit, R.K., A. Verduin A.R., C. Hoo gendijk C.-H.en door de Liberale Kies vereeniging de Heeren J. W. O. Clant Lib. H. H. van der KlootMevburg Lib. en J. Wieringa Lib. SASSENHE1M. Gemeenteraadsverkie- zing. Ter Stembureau, alhier zijn ingele verd 3 candidatenlijsten, waaruit blijkt, dat de aftredende leden, de heeren O. Kruijff (L.), B. P. Roest (R. K.), en W. Warnaar, (A. R.) herkozen zijn. STOMPW1JK. Ter vervanging van drie leden 'van den gemeenteraad, die 1 Sept. a.s. aan de beurt van aftreding waren, zijn candidaat gesteld de heeren N. Blonk, G. van der Meer en L. C. Mooijman, die bij deze candidaatstelling gekozen zijn ver klaard. Ter vervulling van 4 vacatures wegens vermeerdering van het bevolkingscijfer, zijn candidaat gesteld de heeren A. Ro- mijn, N. Olieman Mzn., H. J. Smits, L. Waaijer Gzn., F. Verwer, P. van der Eijk en J. van der Zijden. Tusschen laatstge noemden moet derhalve een stemming plaats hebben. TER AAR. Bij enkele candidaatstelling zijn tot leden van den gemeenteraad her kozen de aftredenden, de Heeren J. C. van Rodenrijs en J. Hoogervorst Lz., beiden R. K. VEUR. Bij de gehouden verkiezing der leden van den Gemeenteraad iC;n de aftredende leden de heeren P. v. Leeu wen, J. Sonius, F. v. Heyningen, bij en kele candidaatstelling herkozen. VOORSCHOTEN. Voor de periodieke aftreding ziyi bii, enkele candidaatstelling herkozen de Heeren J. C. de Graaf aftr. R. K.L. H. v. Wissen aftr. R. K.D. H. Koot aftr. R. K.. Voor de vier nieuwe raadszetels zijn gecandideerd C. Eggink Sr., (anti-rev.); A. W. Kwak (Ch.-Hist.)J. A. Mens, (Kath.); S. de Groen, (Kath.); G. H. Schmal (liberaal) J. Romein (liberaal). VOORHOUT. Gister zijn bij enkele caiiUidaatstelling gekozen de aftredende Gemeente:„adsleden J. van der Hulst, R. K., J. P. van Schie R. K., en C. Colijn A. R. allen candidaten der R. K. Kies vereeniging. VOORHOUT. Vrijdag a.s. des morgens te 9!/a uur zal op het raadhuis gelegen heid bestaan tot kosteiooze vaccinatie. De collecte voor den gewapenden diens. (Waterloo) heeft opgebracht f 11.52 WASSENAAR. Bij de verkiezing voor den Gemeenteraad werden ingeleverd drie biljetten voor Candidaatstelling. R. K. Kiesvereeniging: H. van Wissen, aftr.; J. A. van der Kroft; J. Mansvelt; A. R. Kiesvereeniging: A. C. Verbrug, aftr.; J. .Mansvelt; H. v. Wissen, aftr.; Vrijz. Kiesvereeniging: A. C. Verbrug aftr.W. J. JochemsH. v. Wissen aftr. De stemming is bepaald op Dinsdag 11 Juli a.s. WARMOND. Geen nieuwe candidaat- lijsten zijn ingeleverd, zoodat de heeren J. de Vetten, L. de Haas en L. Papót, bij enkele candidaatstelling hun zetel in den Raad- blijven behouden. WOUBRUGGE. Voor de periodieke verkiezing van tsvee leden voor de raad dezer gemeente zijn heden candidaat ge steld de aftredende leden de h.eeren C. Molenaar Dz. en C. W. Lieverse. Beide heeren zijn aldus bij enkele can didaatstelling gekozen. ZWAMMERDAM. Candidaten voor den gemeenteraad zijnP. G. H. Blom- mesteijn (R. K.)K. van Dam (A. R.), A. Edelman (L.), K. Jenné (lib.), J. van den Marei (Chr. Hist.) Er zijn drie vacatures. ZOETERWOUDE. Bij enkele candi daatstelling zijn herkozen tot leden van den gemeenteraad de heeren P. Paarde- kooper, P. Hogeveen, C. H. de Boer en D. J. Rotteveel, en gekozen in plaats van den heer C. van Leeuwen, is de heer D. Varkevisser, aan den Haagweg. ZEGVELD. Bij enkele candidaatstel ling zijn de aftredende leden van den gemeenteraad herkozen. GEWESTELIJK GEMENGD. Gistermorgen om drie uur miste dc vischhandelaar de J. te Bodegraven zijn vrouw. Op onderzoek uitgaande, vond men haar verdronken liggen in de sloot bij de Sluis. Men vermoedt, dat zij in een vlaag van zwaarmoedigheid zich het ongeluk heeft toegebracht. Toen de landbouwer T. gistermorgen huiswaarts wilde rijden, ging het paard wat zijwaarts, met het noodlottig gevolg, dat het door het afglijden van de stoep kwam te vallen met zijn kop door de winkelruit van den heer Sterk te Bode graven. Het beest bekwam hierdoor eenige sneden over den kop, waarvan een wel 25 centimeter lang, en door de vee arts moest aangenaaid worden. Ook in de winkelkast was eenige schade door het neervallende glas. Te Hoofddorp is heden middag door de politie, op verzoek van de militaire autoriteiten aangehouden de soldaat van de koloniale reserve A. Burghout, die al hier van yerlof was achtergebleven. Onder politiegeleide is hij naar Haar lem overgebracht en ter heschikking van de militaire autoriteiten gesteld. De Zeeliedenstaking. .Te Amsterdam ligt nu in nagenoeg de geheele haven alles stil. De kaden, steigers en scheep vaartemplacementen bieden een aanblik van verlatenheid; krachtige politiemaat regelen zijn genomen om hier en daar waar nog gewerkt wordt, ongeregeldhe den te voorkomen. Het bestuur der zeelieden-organisatie heeft medeegdeeld, dat het gistermorgen van de directie der Ocean-Maatschappij een uitnoodiiging heeft ontvangen om met haar de eischen te bespreken. Aan deze uitnoodiiging zou gevolg worden gegeven. Gister is een sectie infanterie, onder commando van luitenant Tucker, op wacht gekomen aan de Ertskade, ter bewaking van de emplacementen der Kon. Nederl. Stoomvaart-Mij. en de Kon. Holl. Lloyd. België. Het „Handelsblad van Antwerpen" schrijft: De Belgische reeders hidden dezen na middag eene vergadering om over den toestand te beraadslagen. Zij erkenden de gegrondheid van vele grieven der zeelieden en besloten onver wijld maatregelen te nemen om hun vol doening te schenken. Wat echter de vraag van loonsverhoo- ging aangaat, door de zeelieden gedaan, eenparig werd besloten, dat hieraan geen gevolg kon gegeven worden, tengevolge der concurrentie. De minister van arbeid heeft aan de deputatie van de stakende zeelieden, die gistermiddag bij hem is geweest, toege zegd onmiddellijk een wetsontwerp te zuilen indienen, dat de wetgeving op het gebied van het arbeidscontract der zee lieden herziet.. Engeland. De staking breidt zich uit in de havens aan de Hodder. De bootwerkers sluiten zich op vele plaatsen bij de stakers aan, ook te Manchester, waar het verkeer in de haven dientengevolge begint stil te staan. Gemeenteraad van Nieuwveen. Voorzitter de Fleer F. M. Baud, Bur gemeester. Afwezig de Heer J. Ronst. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Inge komen waren de volgende stukken een schrijven van Ged. Staten van Z. H. ten geleide van de goedgekeurde kohie ren van den Hoofd. Omslag en van de Hondenbelasting 1911 een inededeeling dat tot lid der Gezondheidscommissie is benoemd de heer L. v. Tol Jz. te Boskoop, alsmede, dat de heer L. C. G. Douwes Dekker, als zoodanig is herbe noemd deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen twee reclames tegen den aanslag in den Hoofdelijken Omslag van A. M. de Lange en van der Ent Braat, worden gesteld in handen van de Reclame com missie een schrijven van Gcd. Staten van Z. H. bevattende bezwaar tegen art. 1 der Verordening op het melkventen, als zijnde in strijd met art. 2 der Zondags wet. In art. 1 van voormelde verordening wordt verboden het op den openbaren weg venten op Zon- en Feestdagen na 9 uur des morgens. Aangezien Ged. Staten te kennen geven, dat wel het „met luider stemmen" venten, op evengenoemde tijd stippen kan worden verboden, verzoeken zij een gewijzigde Verordening in dien geest, doch dit, is de bedoeling van den Raad nietdaarom wordt besloten Ged. Staten dit te berichten en hun schrijven overigens voor kennisgeving aan te ne men. Ter tafel komt nu het door B. en W. opgemaakte kohier Schoolgeld 1911. Be sloten wordt dit kohier vast tc stellen op een totale aanslag van f337.54. Vervolgens wordt eene af- en over schrijving op de Begrooting 1910 toege staan tot een bedrag van f 2.24, aange zien de post „Kosten Vaarten" met 'f 1.-19 en de post „Kosten begraafplaats" met f0.75 zou worden overschreden. De Voorzitter deelt vervolgens mede dat destijds klachten zijn ingekomen over de woonwageifL Aangezien het B. en W. nutdg voorkomt, hieromtrent eenige beperkende bepalingen vast te stellen, leggen zij een concept-verordening over, waarbij verboden wordt, dat woonwa gens, enz. op de openbare wegen, stra ten, pleinen, oplosplaatsen en bermen standplaats innemen of verblijf houden zonder vergunning van B. en W. Over treders worden gestraft met geldboete van ten hoogste f 15. De Voorzitter geeft hieromtrent op verzoek nog enkele inlichtingen, o.m. dat wagens, staande op de voormelde wegen enz. welke geen gemeente-eigendom zijn, zooals bij de Limeerbrug (waarvan de eigenaar niet met zekerheid is aan te wijzen) en bij de driesprong in het Blokiand ook vallen onder de toepassing der Verordening. Hierna wordt de verordening, conform het voorstel van B. en W. vastgesteld. Bij de rondvraag zegt de heer van Leeuwen, dat hij heeft „hooren zeg gen" dat ir in den polder een „halte" komt De Voorzitter zegt dat er een station geplaatst zal worden aan de linkerzijde van den weg, op het punt waar geen boo- men staan. De heer Habermelh heeft „hooren zeggen" dat Zevenhoven een station zal krijgen. Den V o or zittei- is hier evenwel niets van bekend. Niets meer aan de orde zijnde, en nie mand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. Gemeenteraad van Alfen. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer C. Visser, burge meester. i Aanwezig 9 leden. Afwezig de heeren v. d. Linden en Dros, beiden met ken nisgeving. 1 De Voorzitter opent de vergade ring: De notulen worden gelezen en on veranderd vastgesteld. Ingekomen zijn Missives van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten der. vorige vergadering. Rapport van het waterleiding-onder^ zoek. De uitslag was gunstig. Verslag van B. en W. over de ge meente. Proces-verbaal van kasopname. Boe ken en kas werden in orde bevonden. In behandeling komt het adres van A. Rozenstraten, verzoekend de bestra ting van het voetpad voor het St. Jozef gesticht, hetwelk in de vorige vergade ring is aangehouden. De meerderheid van B. en W. is tegen inwilliging van het verzoek, voorname lijk uit financieel oogpunt. De heer S p r e ij verklaart zich voon de inwilliging van het verzoek, 't Is al daar een nauwe passage met druk ver keer en thans heeft de Raad een mooie gelegenheid, den weg aldaar te verbe teren. Spr. dacht eerst dat het beter wa re de bestrating te doen plaats hebben voor rekening én van de gemeente én van het St. Josephgesticht, doch dan is misschien toch nog mislukking te vree zen. Daarom wenscht hij dat de gemeen te alleen de kosten van bestrating op zich zal nemen. Ook is hij voor de be strating zonder dat het voetpad eigen dom der gemeente zal worden, en hij steunt dus het voorstel wat de heer Vlas man in dien geest in de vorige vergade ring gedaan heeft. Het voorstel van B. en W. om het verzoek niet in te willigen wordt verwor pen met 6 tegen 3 stemmen, (die van de heeren Overes, Los en Streng.) Het voorstel van den heer Vlasmart wordt daarna met algemeene stemmen! aang n men. Bij de behandeling van het adres vai

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2