Uit Stad en Omgeving. BERICHT VAN INZET. An C. van Heesen Elza Catharina d. van E. F. Cosman en R. Mendes da Costa Aloysius dranciscus Joannes Laurentius z. van A. F. van der Boog en W. Raaphorst Hester d, van P. te Bruijn en P. Holman Willem z. van Har- eeveld en A. van Oosten Anthonia Maria d. van A. G. van der Zon en A. Th. v. Abswoude Margrietha Sophia d. van P. Pikaar en M. Ruitenbeek Maria Sophia d. van Bekooij en I. Dobbelaar Cornelia Maria d. van N. R. Kooischa en A. C. M. van Vliet Petronella Johanna d. van W. F. G. Klaverwijden en M. v. d. Zwaan Hendrik z. van J. Wakka en J. J. van Gijzen. Gehuwd A:, de Mooij jm. en T. Bakker jd, L. de Hartog jm. en S. van Gelderen jd. G. Vis jm. en H- Kok jd. B. van der Lelie jm. en j. H, Horree id. J. Slechtenhorst jm. en E. Neuteboom jd. C. Wassenaar jm. en C. van Duuren jd. J. Dreef :m. en F. L. J.J. jMoriciiard jd. J. H. Lamberts jm. en M. C. Briltijn jd. Overleden: A. Kramp, w. 73 j. W. Stol-Cedron, w. 78 j. E. J. G- M. Walden kamp, d. 5 m. S. Kukler, m. 37 j. E. M. Oldenkotte-Picterse, v. 58 j. H. C. Koolloos, z. 30 j. T. Kneijbor, d, 43 j. T. Baars- juire, w. 80 j. J. Veenman, d. 19 m, G. v. d. Weijden, z. 5 m. Kameroverzicht. TWEEDE; KAMER. De Vraagpunten Hazepeper zonder haas lien wreede wet Stemmen uit de praktijk. De heer Duijs, het jongste lid van de sociaal-democratische traciie en de Ben jamin der Tweede Kamer, is vóór zijn verkiezing tot afgevaardigde werkzaam geweest aan de Rijksverzekeringsbank. De in die functie opgedane kennis stem pelt hem bij uitstek tot de „verzekerings- specialiteiider socialistische groep, zoo dat aan hem de taak was toevertrouwd het kruisvuur op de Ziektewet-Talma te openen. Hij deed dit gistermorgen met een urenlange redevoering, waarin het niet ontbrak aan hatelijkheden en nijdige critiek en waarin hij den M nister onder richt meende te moeten geven in de meest elementaire beginselen eener Ziek teverzekering. In den gedachtegang van den socialist snapte de Minister sléchts heel weinig van de eischen die aan een goede ziektewet moeten worden gesteld. Met de scheiding van ziekengeld-uit- keering en geneeskundige behandeling kon de Zaandamsche afgevaardigde noch zijn partijgenooten zich vereenigen, 't Was gelijk aan hazepeper zonder haas. Went men de ziekteverzekering niet aan tot verbetering der volkshygiène, dan blijft zij een dor, duf," en dood ding en levert rnen alleen, papier. Reeds nu wegen de verzekeringswetten van Minister Talma 5 pond aan papier. De heer Duys ge loofde, dat Minister Talma op den loop was gegaan voor de doctoren en zij zijn dan ook feitelijk de eenigen, wien de regeling bevredigt. A! even slecht was de heer Patijn (U.L.) te spreken. Aan het slot van zijn betoog kwam hij tot de conclusie dat het ont werp Talma hard, zoo niet wreed was en. hij bezwoer den Minister als het ware, toch niet aan zijn stelsel vast te houden Voor den heer Patijn waren de bezwaren onoverkomelijk en later zal hij zijn stem aan 't ontwerp moeten onthouden, indien het niet gewijzigd wordt. De genees kundige behandeling stond voor dezen spreker op de e e r s t e plaats uitkeering van ziekengeld was slechts een neven- belang. Zoo de Minister toegaf aan den drang, zou hij een waarlijk nationaal be lang dienen, dat bij het volk meer waar deering zou vinden van een overwinning van den Minister, die het resultaat zou zijn van politieke overwegingen. Tegenover de langdurige redevoerin gen van de beide linker afgevaardigden, die bijna den geheelen dag vulden, staken wat lengte aangaat, sterk af de korte be- toogen van de heeren Passtoors (R. K.) en van Vliet (A. R.). Ook in andere op zichten vormden zij een tegenstelling met de heeren Duys en Patijn, in zooverre zij opbouwende critiek leverden en het ont werp aanbevalen, juist om de scheiding van ziekengeld en geneeskundige verzor ging. De heer Passtoors stelde in 't licht, dat deze scheiding niet slechts een wensch was van de Maatschappij ter bevordering van de Geneeskunde, maar ook van de federatie der R. K. Werklieden .Vereen i- gingen. Hij had tegen combinatie van beide zaken ernstige bezwaren. Zoo zul len b.v. de losse arbeiders er het meest on der lijden. Zijn zij enkele weken bij een patroon in functie, dan zouden zij in zie- kenk a s en ziekenf o n d s verzekerd zijn bij hun ontslag gaan zij uit beide en heb- ben bij ziekte noch ziekengeld, noch ge neeskundige hulp. Scheidt men deze zaken dan kan althans de werklooze arbeider zijn dubbeltje voor het fonds blijven storten,' ten einde zich geneeskundige hulp te garandeeren. Statistisch is uitge maakt, aldus de heer van Vliet, die de gevoelens der A. R. Kamerfractie ver tolkte, dat het meerendeel der arbeiders aparte ziekenkassen en aparte ziekenfond sen verlangt, terwijl eindelijk de wetgever na al het geredeneer en gepraat over deze materie eens jets moet doen. Beide spre kers toonden zich voldaan over de toe zegging van den Minister om aan de .wenschen betreffende de Chr. confessio- neele Ziekenfondsen te voldoen. Voorshands gaan wij liever piede met de mannen der practijk en laten de tegen partij, voor wie de oppositie 't gemakke lijkst is, praten. Zal b.v. jemand serieus gelooven, dat hun critiek vrij js van poli tieke bijoogmerken? STATEN-GENERAAL. den Minister van Binnenlandsche Zaken tijdelijk voorzitter van den Ministerraad eene missive is ontvangen waarin de Mi nister de Kamer bericht zich verplicht te achten, ter voorkoming van misver stand, er op aan te dringen zoo spoedig mogelijk in het najaar de militiewet in behandeling te nemen. Langer uitstel zou bepaald in strijd zijn met 's land's belang en zou met de verantwoordelijkheid der Regeering niet zijn overeen te brengen. De Voorzitter stelde voor deze missive voor kennisgeving aan te nemen, nu door de Kamer in deze belangrijke zaak geen beslissing behoeft Te>.worden genomen. Aldus werd besloten. Voortgezet werd hierna de behandeling van het eerste vraagpunt in zake de Ziekteverzekeringr--- De heer Treub (V. D.) keurde af dat de verplichte verzekering zich beperkt tot de uitkeering van ziekengeld en zich niet uitstrekt tot geneeskundige behan deling en hulp. Spr. zet uiteen dat bij den bestaanden onvoldoenden toestand van het Ziekenvvezen in de steden maar vooral ten plattenlande, men den boel maar niet kan laten zooals deze is. Men kan niet, zooals -de Minister wil, dwingen tot aansluiting aan bestaande ziekenfond sen, als deze niet in staat zijn anders dan een gewone behandeling te geven. Spr. betoogde voorts, dat behoorlijke controle op de naleving der wet onmo gelijk zou zijn, zoodat de wet duur en impopulair zou worden en demoralisee- rend werken op bevolking en medici. Spr. en zijn vrienden stonden sympathiek te genover 's Ministers bedoelingen, doch zij vreesden dat zijn stelsel op teleurstel ling zou uitloopen. Spr. zeide zich niet te kunnen voorstel len dat de meerderheid rechts over alle bezwaren zou heenstappen. Zij zou daar door aan het volk een schouwspel geven dat zij; ter wille der partij eigen voordeel te grabbelen gooit; dat de eerste sociale wet die zij tot stand zou brengen zou worden opgetrokken op een valsche ba sis; zij zou bewerken dat het volk zou gaan twijfelen aan den ernst van een zoo gewichtigen maatregel als het hier geldt én zij zou toonen zich te hebben verpolitiekt in den meest ongunstigen zin, met voorbijzage van het groote be lang dat de werkman heeft bij eene goed ingerichte ziekte verzekering. De heer de Savornin Lohman (C. H.) zal bij de behandeling van het ontwerp-Ziekteverzekering zelf nader zijn denkbeelden kenbaar maken, maar ver klaart reeds nu, dat hij geen enkele op lossing mogelijk acht. Spr. neemt het den Minister niet kwalijk dat deze de puzzle die het hier geldt niet weet op te lossen. Dat zal niemand kunnen, een voudig omdat de maatschappij zich nu eenmaal niet bij de wet laat regelen. De heer Tydeman (O. L.) heeft eveneens van het ontwerp een zeer teleur stellenden indruk. Nooit heeft spr. zich kunnen denken een ziekte verzekering zonder gelijktijdige regeling van de ge neeskundige behandeling. En daarom is de oplossing welke de Minister thans meent gevonden te hebben allerminst een oplossing, en de vraag rijst of de ge- heele opzet van het ontwerp-Ziekteverze kering wel ernst is. Na de pauze werd o.a. besloten het af- deelingsonderzoek der Tarief wet aan te vangen na afloop van de thans aan de orde zijnde agenda. Hierna werd overgegaan tot de eind stemming over het Steenhouwers- ontwerp. De heer de Savornin Lohman (C. H.) verklaarde met eenige zijner po litieke vrienden tegen te zullen stemmen, omdat bij art. 6 niet te gemoet is geko men aan de grondwettelijke bezwaren. Het wetsontwerp werd aangeno men met 69 tegen 9 stemmen. (De Zitting duurt voort.) TWEEDE KAMER. i Vergadering van Woensdag 21 Juni. fie Voorzitter deejt ingde dat van LEIDEN, 21 Juni. Gemeenteraadsverkiezingen. De Unie-liberale kiesvereeniging Thor- becke heeft gisteravond candidaat ge steld ln district 1 de heeren A. L. Reimeringer Gzn. (lib. aftr.), prof. mr. J. E. Heeres (u.-.) en K. H. Korff (lib.)in district II de heeren mr. A. J. Fokker (v. d.), S. de Boer Azn. (lib.), J. Roem (lib) en dr. H. J. Zwier (u.-l.), allen af tredend en in district III de heeren J. A. M. A. Grondhout (lib), mr. C. W. v. d. Pot (u.-l.) en J. Botermans (v.-d.). Indien nu, wat wel te verwachten is, de Vrijzinnige Kiesvereeniging a.s. Don derdagavond dezelfde candidatèn stelt, dan is de samenwerking tusschén de 3 vrijzinnige groepen verkregen. Het Leidsch Kruisverbond houdt hedenavond half negen zijn Jaarvergade ring in het St. Vincentius gebouw aan de Hoogl.Kerkgracht.Als spreker zal optreden de WelEerw. heer Moerel, kapelaan al hier. Voorts komen aan de orde de jaar verslagen van secretaris en penningmeester en de installatie van nieuwe leden. GOUDA. De R.K, kiesvereeniging heeft candidaat gesteld voor den gemeenteraad den heer L. J. Jaspers (aftr.) in het 2de district en de heer C. H. Koemans in het 3de district. Voor het 1ste district zal de candidaat der anti-revolutionairen worden overgenomen. Een groep anti-revolutionairen, van wie eenigen voor zoover ze lid waren van de anti-revolutionaire kiesvereeniging, zich daarvan hebben afgescheiden, zal in alle 3 districten een candidaat stellen, zoo de personen, aan wie een candidatuur is aangeboden, die aanvaarden. HILLEGOM. De verzending van ge sneden Irissen is thans belangrijk grooter dan voorgaande jaren, Vooral lila en hemelsblauw zijn de kleuren, welke veel üftrek vinden. WARMOND. „Kiesrecht is Kiesplicht"» de R.-K. Kiesvereeniging hier ter plaatse, hield gisterenavond een Algemeene ver gadering in „de Zon". Met christelijke groet opende de vooizitter de bijeenkomst De notulen worden goedgekeurd. De heer W. Heemskerk, afgevaardigde ter centrale Kiesvereeniging brengt verslag uit van het verhannelde in de vergadering van boven genoemde centrale. De voorzitter dankte den heer Heems kerk voor zijn duidelijk zakelijk versiag. De heer H. van Delfi leest het rapport voor van den Prov. Bond. Ook dit ver slag munt uit door keurigen inhoud en stijl. Een luid appiaus en 's voorzitters dankwoord waren hiervan het getuigenis. Thans was aan de orde het gewichtig ste punt <Jer agenda: candidaatstelling voor den gemeenteraad. De voorzitter deelde mede dat in be stuursvergadering besloten was, de af tredende leden wederom te candideercn. Het bestuur was hiertoe overgegaan na dat een der aftredende raadsleden, tevens lid van het bestuur der kiesvereeniging, een gewichtige verklaring- had afgelegd, die alle bezwaar tegen zijn candidaatstel ling uit den weg had geruimd. Even voor deze vergadering was echter een lijst in gediend, waarbij de heer G. Onderwater door een aantal leden van K. I. K. als candidaat werd voorgedragen. Men zou dus tot een stemming moeten overgaan. Vooraf stelt de heer C. van Stein voor, dat de vier candidatèn de belofte zullen afleggen, dat hij, die vallen zal bij de stem ming, zich geen candidaat zal laten stellen door een tegenpartij. De ondervinding had hem geleerd, dat dit maar al te vaak ge schiedde. De heer A. Bader zegt, dat op een lid der kiesvereeniging reeds de mo- reele verplichting rust een aangeboden candidatuur buiten de verceniging, van de hand te wijzen. Op een vraag van den voorzitter wordt dit trouwens door de aanwezige candida tèn beloofd. De voorzitter wijst nogmaals op de ver klaring van één der aftredenden en zag gaarne, dat de drie, door het bestuur voor- gesteiden, door de vergadering als candi datèn werden aangenomen en vastge steld. Dit vond echter grooten tegenstand bij hen, die den heer Onderwater geeandi- deerd hadden, eii een drukke, felle dis cussie ontstond hierover. Toen echter de wrijving der gedachtenwisseling op het punt stond te heftig te worden, werd èn door het strategische beleid van den voor zitter,' èn door het eigenaardig overre dingstalent van den heer J. Til. Kouwen- hoven "kalmte gebracht in de gemoede ren, zóó zelfs, dat de eerste onderteeke naar der Jijst Ónderwater zich bij de keuze van het pestuur nederlegde en de heer Onderwater zelf, zijn candidatuur geheel introk. Eenige andere opposanten beloof den uit eigen beweging ridderlijk hun stem uit te brengen ook op hem, in wiens plaats zij eerst een ander gesteld wilden zien. De voorzitter dankte allen hartelijk voor hun handelwijze, die de kiesvereeniging had bevrijd van veel moeite en onaange naamheid. De aftredende raadsleden zijn dus weer weer gecandiueerd. Bij den rondvraag vroeg de heer Kop pens of het niet wenschelijk zou zijn dat een raadslid geen bestuurslidmaat schap der kiesvereeniging kon bekleeden, aangezien dit dikwijls evenals nu, moei lijkheden opleverde. De Voorzitter zei- de, dat deze regeling voorheen bestaan had, maar dat het bestuur dan te dik wijls aan verandering onderhevig was. Hierom was dat artikel geschrapt. Ten slotte betuigde de heer Kouwenlio- ven zijn blijdschap over de minnelijke schikking in deze aanvankelijk neteli ge quaestie „Eendrachtige samenwerking het groote doel slecht beoogen, en kleine knibbelarijen over het hoofd zien, dat is onze groote kracht in onzen strijd voor God en godsdienst", aldus de heer Kouwenhoven. De voorzitter sloot daar op de vergadering. GEWESTELIJK GEMENGD. De Noordwijksche relletjes. De burgemeester had politie gerequi- reerd. 't Was noodig. Oproerig waren de Noordwijkers en woedende kreten weer galmden door het anders zoo vreedzame dorp. 'n Veldwachter uit een ander dorp werd ter hulpe opgeroepen. Hij moest komen jpet scherp geslepen sabel en revolver met patronen. „Vrouw, sprak hij met trillende stem, „er is oproer in Noordwijkpoets de knoopen van mijn jas, voor rt laatst mis schien en als....", een snik brak zijn be toog af. In stille berusting keek hij zjjn wapen na. Maar vrouwlief, minder berustend en even doodsbenauwd, ried: „Neem dan je ontslag uit den dienst. Je hadt het al zoolang willen doen." „Neen", sprak de getrouwe, „plicht gaat voor alles" en na een hartroerend afscheid toog hij heen, vol sombere voor gevoelens. ln NoorJwilk, ecu rfillc rJraaf, geen levende ziel te bekennen, 'n Achtbare grijsaard hangt, pijpjerookend, over de onderdeur. „Waar is het oproer" vraagt de sidde rende. De oude man trekt verwonderd de oogen erg hoog, schiet dan in een wel dadige lach en proest: „Hier". Nu verwondering op het gelaat des dienaars van den H. Hermandad, de kleur keert er op weer, en hij op een draf naar het telegraafkantoor. „Lieve Vrouw, wees gerust. Ik kom heelhuids terug." Door het onweder van Maandagmiddag is bij den landbouwer C. Z. te Huig- sloof een pinkstier in de weide ge dood. H(^t was juist de eenige die was vrijgeblpven van het mond-en klauwzeer. Te Burgerveen geraakte het 4 jarig zoontje van P. M. in de Ringvaart. Door G. Br. werd het opgemerkt, en deze redde de kleine die reeds zinkende was. Afloop Verkoopingen. GOUDA. Bij de gehouden verkooping van twee kaaspakhuizen en wagenhuis van T. Mid delbeek alhier werd: Perceel I. Pakhuis niet daarin aanwezige in ventaris in bod gebracht door C. van Ineen od f 2000. Perceel II. Pakhuis met inventaris in bod ge bracht door J. van Swet tc Rotterdam op f 2400, Perceel 111. Wagenhuis met stallen, in bod gebracht door P. H. van Ingen op f 1000. Ge combineerd afgeslagen werden ze opgehouden op f 1110. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) De Steenhouwerswet. De Tweede Kamer heeft hedenmiddag het ontwerp-Steenhouwerswet met 69 tegen 9 stemmen aangenomen. Directeur Kon. Inst. voor de Marine te Willemsoord. De kapitein ter zee Dullemond, be- hoorende tot de zeemacht in Oost-Indië, is op reis naar Nederland, naar men ver neemt, teneinde na terugkeer h. 1.1. te worden bestemd tot commandant en di recteur van het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord, ter vervanging van kapitein ter zee Baron van Asbeck. Mr. G. van Tienhoven. Naar men verneemt, is thans gebleken van het voornemen van mr. G. van Tien hoven, commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, om binnenkort dit ambt neer te leggen en 's lands dienst te verlaten. Bezoek President Fallières. Wij kunnen melden, dat de militaire leiding van de ter eere van President Fallières in den avond van 5 Juli te Den Haag te houden taptoe, is opgedragen aan den kapitein-adjudant van het regi ment grenadiers en jagers Boellaard en de musicale directie aan den ien luite nant. Bouwman, directeur der Kon. Mil. Kapel. Pest op Java. Regeeringstelegram 20 Jnni. Afdeeling Malang gister vijf gevallen, waaronder twee dooden. Van de lijders van vorige dagen over leden nog twee. Soerabaja en Kedirigeen gevallen. De berichten betreffende Soerabaja worden gestaakt. Ter vervanging van wijlen den Staatsraad Mr. van Gennep zal het lid van den Raad van State Mr. J. J. Wil- linge tijdelijk zitting krijgen in de Af deeling voor de geschillen van bestuur. Hoewel de nacht zeer onrustig is geweest valt toch in den toestand van den Russischen Gezant eene kleine ver betering te constateeren. De heer Mr. Th. H. de Meester bracht een rustigen nacht door. De heeren G. H. van der Velden te 's Gravenhage, N. P. Duitgenius te Breda, M. H. Brouns, L. W. H. van Oosten, G. W. van Asperen, H. ten Holt, J. )V. van der Stroom, P. J. Balkenende allen te Utrecht, D. J. Gulden te Barendrecht, A. van de Bank te Nijkerk, C. H. An- theunissen te Vlissingen, J. J. Tinneveld te 's Gravenhage, B. Zoetemeijer te Nij megen, zijn bestemd voor plaatsing bij den post-, telegraaf- en telefoondienst in Nederlandsch-lndië ter benoeming, de beide eerstgenoemden als telegraafop- zichter, de overigen als klerk. De le luit.-kwartiermeester J. Loeff werkzaam bij het Departement van Oor log en secretaris van een der sub-com- missiën der leger-staatscommissie wordt binnenkort bevorderd tot kapitein-kwar tiermeester. De afdeeling betreffende voeding van den soldaat uit de Staatscommissie voor h^t legervraagstuk zal eerlang haar bemoeiingen voortzetten met een onder-, zoek in het garnizoen te 's Gravenhage TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Juni 1911, medegedeeld door het Kon., Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.5 Coruna. Laagste barometerstand 750.2 Thorshavn, Verwachting tot den avond van 22 Juni: meest matige Zuidwestelijke tot Zuidelijke wind, half tot zwaar bewolkt, mogelijk regenbuien met kans op onweer, warmer. Marktberichten. AMSTERDAM,21 Juni Veemarkt.Aangevoerd 173 vette kalveren, le kw. 100 ct„ 2e kw. 90, 3e kw. 80 p. kg. 63 nuchtere kalveren f 8—14 per stuk, 530 vette varkens Holl. le kw. 43—45 c., 2e en 3e kw. 4143 c. p. K.G, Geldersche en Overz. le kw. 43—45 ct. 2e en 3e kw, 41-42 ct, per K,Q. WOERDEN, 21 Juni. Aanvoer ter kaasmarkt 270 partijen. Goudsche kaas 1ste soort f 29. a 32 2de soort f 25 a 28. Goudsche zwaardere f 3l] a f 33.—. Goudsche gestempelde f—af Alles p. 50 kg. Handel vlug. PURMEREND 20 Juni, 292 runderen, vet vee 70 a 84 c. per kg. 69 paarden. 165 vette kal veren 70 a 90 c. per kg.. 283 nuchtere f 13.— a 26,— per stuk, 357 vette varkens 43 a 47 c per kg., 11 magere dito f 19 a 21, 111 biggen 7 a 12 per stuk 2239 schapen en lammeren. SNEEK, 20 Juni. Ter veemarkt waren de aanvoeren en prijzen als volgt: 80 koeien f 110 265, 0stieren 0 fOa 249 kalveren f 6 a 35, 56 schapen f 14 a 26, 65 lammeren f 7 a f 14, 165 varkens f 22 a 85, 64 biggen f K a f 14 29 paarden f 70 a f 150. LOOSDUINEN, 20 Juni. Op de groentenvei- 1 ing werden de volgende prijzen besteed bloem kool le srt f 7.00 a 13.10dito2esrt f3,70a 6.60, Komkommers (Eng,) le soort f 5.30 a f 8.70 dito 2e soort f 2.20, a 4.90, dito (gele) le soort f 5.70 a f7,70 dito2esoort f2,90af 4.10Salade lste soort f0.70 a f 1.10, dito 2de soort f 0.20 h f 0.40. Peen, 1ste soort f 4.30 a f 5.80, 2e soort f 3.00 a f 3.50. Andijvie f 1.10 a 2.20, Rabar ber f 1.90 a 4.20, selderij f 1.60 a 2.—, peterselie f 2.10 a 2.60 p. 100. Spinazie 28 a 34 c., zuring 8 a 11 c„ postelein 55 a 56 c., stoofsla 7 a 12 c., kommerstek f 0.44 a 1.05 per ben, erwten 75 a 0,80 c^ peulen0.75 a 1,20 c. per mand, toma ten le soort f 16.90 af 19,00 dito 2de soort f 11.70 f 15,dito 3e soort f5.— a 10,per 50 kg* groote boonen 22 a 31 ct., perziken lste soort f 13.a f 18.dito 2de soort f 4.a f 8. per 100. MEPPEL, 20 Juni. Botermijn. Aanvoer 3025 kg, Hoogste prijs per kilo f 1.23, laagste prijs f 1.19. middenprijs 11.22 per kilo. Handelsberichten. VEENENDAAL, 20 Juni. Wol. Dc aanvoer was, ook nog door het slechte weer, laag en bedroeg slechts ruim 1100 vachten smeer klei-, die alle verkocht zijn tegen een gemiddelden prijs van 95 c. de kg. Andere soorten waren niet aangevoerd. Advertentiën. Heden overleed tot mijne diepe droefheid mijnfgeliefde Echtge noot, de heerr Cornells Petgis faff Leeuwen. Meermalen Sacranientei7 overleed hij zac den gezegenden 81 jaren. Mevrouw Wed, C. P. VAN LEEUWEN— scheraier-voest. Leiden, 20 Juni 1911. 9444 mWÊBmmm wmwssBgamnmmMam Heden overleed, zacht en kalm, na meermalen gesterkt te zijn door de H.H. Sacramenten der Stervenden, de wtledjheer Cornells Pet|iA an Leeuwen, in den gezejemÉff1 ouderdom van 81 jaar. Leiden, 20 Juni® 911. Th. SLINGER, (9445) Executeur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, doch geduldig lijden, voorzien van de H. H. Sacramente^^ler Sterven den, onze geli' Vader, Behuwd ,de IIERMANUS;C08| in den ou 4 maande; Wed. K C. DE GROOT- van der Hulst, en Kinderen. Zevenhoven, 12 Juni 1911. Eenige en algemeene kennisgeving. Zaterdag, 24 Juni 1911, te half acht, in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, ten overstaan van Mr. H. M. A. COEBERGH, Notaris te Leiden, AFSLAG van de na volgendehuizen en erven te Leiden in bod gebracht als 1. Het huis, Apothekers- dijk 3, op Verhoogd met Nader met 2. HetWinkelhuis.Clare- steeg 2, op 3. Het Winkelhuis, Werfstraaj 26,Pv Vlrlougfcnet Lffadeiimet 4. Het PaklAis met afz. bovenwoning, naast het voorgaande, Nrs. 28 en 30, op Verhoogd met Nader met 5. Het huis, St. Jacobs- gracht 8, op .1120. 6. Het huis, Kijfgracht 8, op 1120. f 3650.— 100.— 100.— 1340.— 2860.— 40.— 150. 1720. 80. 50.— 40.— Verhoogd met 7. Het Huis Groene- steeg 35, op Verhoogd met 8. Het Huis Geerestraat 16, op Verhoogd met 9. Het Huis Kamper- steeg 12, op Terstond verhoogd met Ten kantore van voornoemden Notaris worden tot en met Zater dag e.k. van 10—2 uur verhoo- gingen aangenomen tegen genot van V. der verhoogsom. 9435 470.— 50.— 500,— 40.— 320.— 25.—

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3