ran het 4e Regiment Infanterie in mili tairen dienst trad. Mem is in verband hiermede de zilveren gesp uitgereikt. De heer M. V. van Ardenne is bij Koninklijk besluit benoemd en aangesteld tot reserve-officier van gezondheid 2e kl. bij het personeel van den Geneeskundigen Dienst der Landmacht, met gelijktijdige ontheffing uit zijne verbintenis als adspi- rant-resefve-officier van gezondheid bij het 4e Regiment Infanterie. NOORDW1JK. Vrijdagavond verga dert de R. K. Kiesvereeniging K. I. K. tot het bespreken der candidaatstelling voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. NOOTDORP. Op Dinsdag 27 Juni zal in den polder van Nootdorp geschouwd worden. Tot lid van het R. K. Armbestuur te Nootdorp is benoemd de heer Jac. v. d. Salm. STOM PW IJK. Zitting van den Ge meenteraad. Voorzitter de heer P. van iDuivendijk, burgermeester. Aanwezig wa ren acht leden. Er is één vacature. Alvorens met de behandeling der agen da een aanvang te nemen, zeide de voor zitter, dat op hem den treurigen plicht rust de vergadering mede te deelen dat sinds de vorige bijeenkomst de heer C. J. Mooijman het tijdelijke met 't eeuwi ge heeft verwisseld. Ongetwijfeld heeft het verscheiden van wijlen den heer C. j. Alooijfnan, die zoo vele jaren deel uit maakte van 's raads vergaderingen en steeds met onvermoeiden ijver in het be lang der gemeente werkzaam was, ons allen getroffen. Het is dan ook niet aan twijfel onderhevig of de nagedachtenis van wijlen den heer C. J. Mooijman zal steeds in aangenamen herinnering voort leven. De notulen der vergadering van 10 December 1910, alsmede die van 29 Maart j.l. worden gelezen en goedge keurd. De Voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen stukken: le. het procesverbaal van kasopneming van den gemeente-ontvanger d.d. 12 April j.l. waaruit blijkt, dat in kas was een bedrag van f I125.06V2- 2e. een door B. en W. opgemaakt verslag d.d. 8 Juni 1911, van hetgeen met betrekking tot ver betering der volkshuisvesting in 1910 is verricht. Vervolgens deelt de Voorzitter me de dat in de op 6 April j.l. gehouden ver gadering van B. en W. de heer C. W. Musquetier, werkzaam ter gem.-secreta- ïie, voor de gemeente Veur is benoemd tot waarnemend gemeente-ontvanger, het geen met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. I Overgelegd wordt de rekening over 1910 der gemeentelijke petroleumgas- fabriek, te Leidschendam, sluitend met een batig saldo van f 1367.60. Zonder stemming wordt besloten het recht tot bevisschen van de Stompwijk- sche vaart en de Nieuwe vaart, als vo rige ja-ren wederom voor 3 'jaren te ver pachten aan M. M. van Veen, te Stomp- wijk. De Voorzitter deelt mede, dat blij kens de ingekomen inschrijvingsbiljet- ten, pachters van het grasgewas langs den Stompwijkschen weg en het riet in den Knipsloot zijn gewordenvan per ceel I Al. Bierhuizen, voor de som van f 23.00, van perceel 11 M. M. van Veen voor f 7.00. Op reclames van J. Huisman en H. L. de Vreede tegen hunne aanslag resp. in de hondenbelasting en den hoofd. Om slag dienst 1910, wordt afwijzend be schikt alsmede op een desbetreffend ver zoekschrift van J. J. Juffermans. Billijk heidshalve zal evenwel aan laatstgenoem de een bedrag van f 5 worden gerestitu eerd. Op een adres van de wed. S. Maasland- Scheepmaker, houdende verzoek voort aan niet meer aangeslagen te worden in den hoofd, omslag, wordt goedgunstig beschikt. Aan de orde wordt gesteldl de benoeming van leden der stembureaux voor de eventueele stemming en herstem ming voor leden van den gemeenteraad, gedurende het jaar 1911. Als zoodanig worden benoemd, in 't eerste stemdistrict (Leidschendam) de heer P. van Duijvendijk, voorzitterJ. v. d. Salm, en A. van Leeuwen, leden; H. .Velthuijsen, 4e lid en H. P. N. Heijdt en G. Loeber, plaatsvervangende leden. Voor het tweede stemdistrict (buurtschap Stompwijk) de heer N. Blonk,, voor zitter, L. v. d. Meer en L. J. Wijisman, leden A. v. d. Berg, 4e lid en H. van Santen en J. H. Fleuren, plaatsvervan gende leden. Aan de orde wordt gesteld de wijizi- ging der gemeentebegrooting, dienst 1910, waarna wordt besloten de begroo ting in dier voege te wijzigen, zooals dat door den Voorzitter wordt voorge steld. Vervolgens werd overgegaan tot de behandeling en vaststelling der kohieren van den hoofdei ijken omslag en van de hondenbelasting, dienst 1910. Ten slotte wordt door den Voorzit ter nog het een en ander meegedeeld met betrekking tot de verstrating van de geheele Veenestraat, waarop door ver schillende leden erkend werd, dat een spoedige herstelling dier straat dringend noodzakelijk was. Niets meer aan de orde zijnde, werd door den Voorzitter de vergadering gesloten. WASSENAAR. De heer Th. Remmers waal, onderwijzer aan de R.-K. school alhier is met ingang van 1 September a, s. in gelijke betrekking benoemd te Beverwijk. Gemeenteraad van Hazer^woude. Vergadering van hedenmorgen Voorzitter de heer mr. C. v. Dobben de Bruin, burgemeester. Aanwezig 8 leden; afwezig de heer C. Eilippo met .kennisgeving; er zijn 2 vacatures. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed; de notulen „worden ge lezen £n onveranderd vastgesteld. Ingekomen zijn: Afissive van Ged. Staten, meldend dat de rijksbijdrage voor herhalingsonderwijs f28,80 groot is. Missive van Ged. Staten ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit der vorige vergadering. Schrijven dat de heeren v. Wczelcfiburg en v. d. Hee hun benoeming tot raadslid aangenomen hebben. Adres van eenige bewoners aan den Rijndijk met het verzoek de openbare school aldaar niet op te heffen. De Voorzitter stelt voor, dit adres later te behandelen, als deze zaak aan de orde komt. Aldus \y)rdt gesloten. In behandeling komt het voorstel tot liet aangaan van een overeenkomst met Leiden in zake gaslevering. De Secretaris leest het concept-contract. Bij de discussies merkt de Voorzit ter op, dat het gas voor de buitenge meenten steeds beter zal zijn dan voor Leiden zelf, omdat bij minderwaardig gas de buizen veel spoediger verstopt zou den zijn. Eenige desbetreffende teekeningen wor den ter inzage gegeven, waarna de raad met algemeene stemmen besluit de over eenkomst met Leiden aan te gaan. Besloten wordt nog aan C. Obdam een vermindering van huur toe te kennen ad f 10 voor het nadeel, dat hij lijdt door het plaatsen van den gashouder op zijn terrein. Wat de straatverlichting betreft, ligt het in de bedoeling van den Voorzitter om een behoorlijke, niet te overvloedige verlichting te krijgen. Als men een veili- gen weg verkrijgt, is de verlichting vol doende. Het getal lantaarns zal dan 140 a 150 bedragen. De kosten hiervan zullen zijn ongeveer f9000. De geheele aanleg zal slechts een verhooging van 0.3 in den hoofd, omslag met zich mee brengen. De heer Francken vindt, dat men moet trachten den belastingdruk te ver minderen in plaats van te vermeerderen. Hij is dus niet voor een zijns inziens on- noodige uitbreiding van de verlichting. De Voorzitter zegt, d?t een be hoorlijke verlichting bijna niet merkbaar zal zijh in de belasting. De heer Korte weg zegt dat tot nu toe de straatverlichting zeker onvoldoen de was, en de raad nu alles moet doen om een goede verlichting te krijgen. Hij stelt tevens voor B. en W. te machtigen verder de straatverlichting in handen te nemen, zonder telkens toestemming van den raad noodig te hebben, bij kleinere punten. Een voorstel van B. en W. tot ver- koopen van inschrijvingen Grootboek Ned. Werk. Schuld, benevens wijziging begrooting 1911 en wijziging van de instructie voor gemeente-geneesheeren gaan zonder discussie onder de hamer door. De rekening van de waterleiding sluit met een nadeelig saldo van f 379.001/2- De inkomsten bedroegen f 5874.791/2 en de uitgaven f 6253.80. De Voorzitter stelt voor een commissie te benoemen welke de rekening zal nazien. Op voorstel van den heecJ<orteweg benoemd de Voorzitter de?e commissie en stelt als zoodanig aan de heeren Kor- teweg, Filippo en C. de Bruijn. Bij de rondvraag verlangt niemand het woord, waarop de raad in comitégeneraal gaat, ter vaststelling van het kohier schoolgeld 1911. De Zeeliedenstaking' In den toestand van de staking te Rotterdam komt geen verandering. Verschillende Hollandsche matrozen gaan op Engelsche schepen monsteren. Naar de N. R. Cl verneemt, heeft de Holland-Amerika Lijn tal van aanbiedin gen tot monsteren uit het buitenland ont vangen. De directie wenscht echter eerst in het alleruiterste geval daarvan gebruik te maken, aangezien de maatschappij zoo veel mogelijk haar eigen personeel alsnog de volle gelegenheid wil geven, om te monsteren. Voor de Zijldijk, welk stoomschip he den vertrekt, is de bemanning voltallig. Ook de Potsdam en de Zaandijk zullen a.s. Zaterdag op tijd vertrekken. Steeds breidt zich de staking nog uit te Amsterdam. Van de Kon. Holl. Lloyd is het S.s. Hollandia, een der grootste van de Am- sterdamsche haven, binncngeloopen. De bemanning, welke uit 160 man bestaat, is geheel afgemonsterd; en naar het be stuur van den Zeemansbond heeft mede gedeeld, hebben allen zich bij de stakers gevoegd, wier aantal thans tusschen de 400 en 500 bedraagt. Hetzelfde werd ver wacht van de bemanning van de Vondel, van de Stoomvaartmij. Nederland, welke mailboot heden te IJmuiden binnenkwam en naar Amsterdam is opgestoomd. A.an het Centraalstation zijn 27 werk willigen aangekomen en onder politie- geleide naar de emplacementen der .Maat schappij Nederland gebracht Volgens de stakers was er geen enkele zeeman onder hen. Een der maatschappijen zou aan een timmerman een gage van ƒ78 per maand hebben geboden, terwijl liet in de gewone omstandigheden niet meer dan f 53 be draagt, doch liet aanbod zou niet aan vaard zijn. Engeland. Te Glasgow zijn ernstige onlusten ge weest. Een grootc troep stakend zeevolk trachtte met geweld door te dringen tot de plaats, waar de stoombootcn naar Bel fast lagen, op welke booten, naar het heette, niet-aangeslotenen werkten. Dc politie dreef de menigte terug. Deze stak toen kantoren in brand. Toen de brand weer kwam, trachtte het volk de slangen door te snijden. Alen wierp ook met flesschen. Ten slotte werd de bende met waterstralen uit de slagen uiteengedreven. De Cunard maatschappij h:e t 6 gulden gageverhooging toegestaan aan matrozen, stokers en hofmeesters. De White Star Line, de Allen Line en de Leyland Line hebben dezelfde gageverhooging toege zegd. Er is nu kans, dat de staking, voor zoover de groote transatlantische lijnen betreft, spoedig afgeloopen zal zijn. De beslissing van de directeuren van de Union Castle Line, die besloten heb ben, dat hun schepen, die naar den vloot- schouw te Spithead zouden gaan, zullen thuisblA en, heeft te Southampton sensatie gemaakt. De stakers zijn erdoor in geest drift geraakt. De directeuren van de Royal Mail, die dit voorbeeld volgen, verklaren, dat cle leiders der stakers hun bedreiging, te bo}cotten, eenvoudig zooveel mogelijk uitvoeren. Havelock Wilson, de ho.ofdleider der staking, deelde lieden mede, dat een groote vergadering van spoorwegperso neel en bemanningen van sleepbooten te Greenock dreigde tot staking over te gaan, wanneer de bond van reeders voortgaat met het zenden van onderkruipers naar de Clyde. Aanbestedingen. LEIDEN. Bij de gisteren gehouden aanbesteding door de Gemeente-Commis sie van „het maken van zanaophooging op de begraafplaats „Rhijnhof" aan het Haagsche Schouw bij Leiden" waren in gekomen 12 inschrijvingen, t. w. van: A. Boelhouwer, Giesendam, f5126; H. Kadée, Voorschoten, f4999; J. Kampsteeg, Giesendam, f4949; P. C. Laiigeveid, Har dingsveld, f 4938; A. J. v. d. Ham, Voor schoten, f 4777E. v. d. Berg, Noord- wijkerhout, f4730; J. G. Swets, Hardings veld, f4691; A. v. d. Berg Tzn., Noord- wijkerhout, f4650; H. v. d. Helm, Wasse naar, f4100; L. v. 't Verlaat, Rhijnsburg, f4050; H. van Os, 's-Gravenhage, f4035; Gebrs. P. en T. v. d. Aa, Rotterdam, f3998. Rechtszaken! Nominatie ïlooge Raad. De liooge Raad heeft aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal de volgen de lijst van aanbeveling, van zes candi date^ ingezonden, teneinde daarop te kunnen acht slaan bij het maken der no minatie voor de vacature van een raads heer-plaats, ontstaan door het eervol ont slag hetwelk verleend is aan den raads heer Mr. W. J. Karsten1. Mr. H. Hesse, raadsheer in het gerechtshof te Arn hem 2. Jhr. mr. R. reith, raadsheer in het gerechtshof te 's Gravenhage3. Jhr. mr. J. J. Gockinga, vice-president van het gerechtshof te Arnhem; A. Mr. H. C. Dresselhuijc, administrateur met den persoonlijken titel van directeur-ge neraal van het gevangenis-, rijks tucht- en opvoedingswezen te 's Gravenhage. 5. Mr .dr. L. E. Visser, vice-president der arrondissements-rèchtbank te Rot terdam. 6. Air. L. C. Besier, substituut officier bij de arrondissementsrechtbank te Amsterdam. Poging tot moord. In een buitengewone zitting van de Haarlemsche rechtbank heeft terecht ge staan J. IC, 22 jaar, monteur te Haarlem. Hem werd ten laste gelegd, dat hij op 10 April, iia het voornemen te hebben opgevat, opzettelijk Hendrik le Noble en Friedrich Wilhelm Ludwig Rönfanz van het leven te berooven, daartoe uit een met scherpe patronen geladen revolver, staande op ongeveer twee passen van die personen, op hun beiden opzettelijk eenige schoten heeft gelost, waardoor zij zijn getroffenle Noble kreeg een sc^iamp- schotwond aan de borst en een schot wond aan de rechterdij, en JRönfanz schot wonden aan binnen dijbeen, rechterbjjbeen en aan linkerheup. Subsidiair werd hem ten laste gelegd' het met voorbedachte rade toebrengen van zwaar lichamelijk letsel en eindelijk het voornemen om le Noble en Rönfanz te mishandelen. Er waren 14 getuigen gedagvaard. De officier wenschte clement te zijn tegenover dezen jeugdigen beklaagde en requireerde daarom 4 jnar gevangenisrtraf. Mr. Moens bestreed de voorbedachte rade en concludeerde tot veroordeeling wegens eenvoudige mishandeling. Ingezonden Stukken. Suiten verantwoordelijkheid derRcdacile. Waar gaan wij heen vraagt de onbekende schrijver, in de ,,'Noordwijker", in dat blad, wat zich niet ontzien heeft om plaats in te rui men voor de hatelijkste en leugenach tigste taal van een paar onruststokers aan het adres van de beide Katholieke wethouders en het raadslid Dr. Kervel. Toen werd de Aveg aangew ezen, waar wij heen gingen, toen werd de eerste stap gedaan om dc badplaats Noord wijk die zulk een goeden naam verworven had, ten gronde te richten, 't Is immers treurig, nu te zien hoe het op de bad plaats Noordwijk gesteld is, niet alleen dat reeds vele badgasten zijn vertrok ken, men spreekt van ongeveer honderd, maar ook daarbij zijn een menigte reeds verhuurde kamers weer opgezegd en men hoort niets dan klagener komt niemand om te huren als men nu 1e Noordwiik aan Zee komt, dan ziet men hier en daar een mensch loopen, en meest nog kinderen. Ju de koffiehuizen en restaurants bijna niemand, 't is treu rig en meer dan treurig! Daar zijn wij nu heenge^ari en gaan nog dagelijks van den goeden weg af. Nu zijn er een paar heeren, die tot nog toe niets hebben willen doen om den vrede te herstellen, wat ze zoo ge makkelijk hadden kunnen doen, ja, nu ze den treurigen toestand niet alleen zien, maar ook voelen, ja, nu zijn ze naar Dr. Kervel gegaan dien ze eerst heb ben uitgebraakt, ja, nu doen ze evenals redelooze dieren, nemen dat uitbraaksei terug en gaan nu aan Dr. Kervel vra gen, om hun uit den benarden toestand te helpen om z,ijn invloed aan te wen den bij zijn vele vrienden en als wij de keurige uiteenzetting van Dr. Kervel in de laatst gehouden raadsvergadering hebben gehoord, dan kunnen we ons voorstellen welk een waardig en af doend antwoord die heeren zullen gekre gen hebben!. Eén ding is echter nog in hen te prijzen, dat ze getoond heb ben zich te kunnen vernederen. Waar gaan wij heen? dat had de Bur gemeester zich verleden jaar reeds moe ten afvragen, toen hij den pachter Vink gebood zijn badkoetsen van het boveu- strand te verwijderen; hij had 'trecht niet dat te doen, hij zelf had aan Vink dien grond verpacht zonder dc grens daarvan te weten, en die weet hij nog niet, en daarom had hij 't recht niet dat te doen, dat kon alleen hij doen, die meende dat dien grond zijn eigendom was, maar niet de Burgemeester. De schrijver zegt im mers zelf, dat die zaak alleen door den rechter is uit te maken en door niemand anders. De onbekende schrijver zegt ook, dat het maar al te veel den schijn heeft, dat sommige personen zich niet ontzien, uit eigenbelang het vuurtje aan te stoken, een hatelijke verdachtmaking, welke hij met geen enkel bewijs kan of durft staven. Maar wat de Burgemeester heeft ge daan, daarvan is-de schijn wei duidelijk en wordt hoe langer hoe duidelijker, maar daar zegt-mijnheer de schrijver niets van. Waar gaan wij heen? Ik zal trachten dit op een volgenden keer duidelijk te maken. M. d. R., voor 'toogenbiik wil ik geen ruimte meer van u vergen, ofschoon er nog veel in inijn pen zit. Alag ik u daar om voorshands mijn dank betuigen voor uwe welwillendheid? Een Noordwijker. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het eind examen voor den Indischen administra tieven dienst de heeren H. Sieberg, H. R. Rookmakers, (beiden den Haag), Ch. O. van der Plas, (Leiden)2e natuur kundig examen de heeren S. Kronenberg (met loflijke vermelding) en J. G. Over- beek, (den Haag); le natuurkundig ex amen de heeren J. Schuijer, (den Haag), G. van den Berge, (Rotterdam), W. Binnendijk (Leiden), Candidaats examen artsenijbereidkunde Atej. J. C. van 't Sant, (Leiden)Candidaats examen rechten de heeren J. A. C. R. ten Raa, (den Haag) en H. H. Kortenbos, (Rijssen, O.)Pro - psedeutisch examen godgeleerdheid de heer P. Westwijze, (Purmerend). Geslaagd voor het voorbereidend exa men voor den Indischen administratieven dienst de heeren R. J. W. Reijs (den Haag), A. W. L. Vogelesang (Zaandam), H. J. C. van Rietschoten ,(Bussum.) Candidaats examen rechten de heerW. A. C. van Wichen (Alkemade.) Propadeutisch examen godgeleerdheid de heer J. H. Huijgens (den Haag.) Programma lustrumfeesten Utrecht Maandag 26 Juni. Ontvangst der reünisten. Matineeuitvoering van Coers' liederkwartet. Avondconcert. Dinsdag 27 Juni. Gecostumeerde op tocht, voorstellende het belegeringsle ger van graaf Willem IV in 1345. Avond concert. Woensdag 28 Juni. Openlucht natuur- spel Willem van Holland. Avondconcert en bal. Vrijdag 30 Juni. Openluchtspel Wil lem van Holland. Matinee. Avondconcert. Kermesse d'été en bal. Zaterdag .1, Juli. Matinee. Volksfees ten in het |io,oge!andsche park. Avond concert. Vuurwerk en bal. Kerknieuws. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Kapelaan te Kabauw den WetEerw. Heer C. C. J. van Ave- zaath, tot Kapelaan te Bemmel den WelEerw. heer S. van der Werf, tot Kapelaan te Wijhe (Boerhaar) den Wel Eerw. Heer J. H. B. M. Elskamp en tot Kapelaan te Deurninge den WelEerw. Heer C. J. van Schaik. Z. D. H. Mgr. J. H. Drehmanns, Bis schop van Roermond, heeft benoemd tot Deken van Maastricht den Hoogeerwaar den Hooggeleerden Heer Mgr. Dr. J. E. H. Menten, pastoor der St. Mathiaskerk aldaartot pastoor der St, Suvatiuskerk e Maastricht den Zeereerw. Heer J. A. H. Wouters en tot Pastoor en Deken te Gennep den Zeereerw. Heer A. Joosten. Gemeenter. van Aarlanderveen. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter: de heer J. W. van der Lee, burgemeester. Aanwezig 10 leden, afwe zig de heer mr. C. van de Lee. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: Missive van Ged. Staten ten geleide van een afschrift koninklijk Besluit, waar bij de jaarwedde van den gemeente-ont vanger op f500 wordt vastgesteld met twee 6 jaarlijksche verhoogingen van f50 en van het Raadsbesluit tot af- en overschrijving op de begrooting dienst 1911. Ged. Staten hebben het raadsbesluit tot wijziging der bouw- en woningveror dening, waarbij de straatbreedte in bij zondere gevallen op 8 AI. gesteld kan worden, teruggezonden met de bemer king dat, hoewel tegen deze wijziging geen bezwaar bestaat, de vórm, waarin zij gedaan is, bij hen bezwaar ontmoet. Zij vinden het meer rationeel in art. 29 te bepalen, dat de breedte van nieuwe straten minstens 8 M. moet bedragen. B. en W. stellen voor die wijziging aan te brengen, waartoe besloten wordt. Goedgekeurd wordt een af- en over schrijving op de begrooting voor 1911 in verband met dc verhooging van de wedde der gemeente-ontvanger alsmede de begrootiug der Gezondheidsconunis- nie, waarbij het aandeel der gemeente is geraamd op f 66,23. Vervolgens doet de Voorzitter eenige meüedeelingen aangaande het on derhoud van den eg bij het viaduct der Holl. Electr. Spoorweg Maatsch. Ged. Staten achten den onderhoudsplicht voor de gemeente niet verzwaard door het veranderen van een gedeelte grintweg in straatweg, welke verandering noodig is voor den bouw van den viaduct. De ge meente, die bezwaar had het onderhoud van den straatweg op zich te nemen, te meer, daar zij vooraf niet gehoord was, heeft bij een onderhoud met Ged. Sta ten geen succes gehad. Dit College hield aan de gestelde verplichting van onder houd door cle gemeente. De Raad legt zich na eenige discussie bij deze beslis sing neer. De heer van Daiji, die wat het onderhoud betreft zich bij het be sluit van Gèd. Staten kon neerleggen, vond liet wel wat vreemd dat Ged. Sta ten de gemeente stellen voor eene wijzi ging in het onderhoud zonder cle Raad te hoor en. De heer M. van Ad u is w i n- k e 1 vond de houding der Ged. Staten niet zoo vreemd, 't Is ook vanzelf spre kend, dat een weg, die in onderhoud is bij de gemeente, bij een verandering ook in onderhoud blijft bij de gemeente. Bij de rondvraag brengt de heer Dom peling de vliegende winkels nog eens ter sprake, waartegen, volgens den Voor zitter weinig te doen is. In verband met het zooeven genomen besluit tot wijziging der bouw- en woning- verordening, zal den heer van Giessen be richt worden, dat tegen zijn ontworpen bouwplannen geen bezwaar bestaat. Hier-, na gaat de raad in comité-generaal ter behandeling van de reclames hoofd. omsl. Volgens een der voorwaarden moet do straat 10 M. breedte» hebben, behoudens een gedeelte ter lengte van 2i/2 M., waal 8 M. breedte voldoende is. De heer van D a in geeft in overweging te bepalen, dat de straat over de geheele lengte minstens 8 M. breed moet zijn, dan laat men aan adressant over zijn straat op 10 M. te brengen. Spr. 'zegt dat ook in andere ge meenten een breedte van 8 M. voldoende is. De trottoirs, nu voorgeschreven op 2 M. breedte, wil spr. veranderen op 11/2 M. breedte. De heer D o m p e 1 i n g meent dat het voorstel-van Dam tegen de veror dening ingaat Schrijft men nu 8 M. voor dan kan men later niet meer 10 M. straat breedte voorschrijven. De heer M. van Meus winkel zegt dat de redeneering van den heer Dompeling zou opgaan, als de aanvankelijke redactie ware gehand haafd. Th; ns is zij radicaal gewijzigd. De Voorzitter onderschrijft echter liet be toog van den lieer Dompeling. Daar de raad thans geen beslissing kan nemen, wordt de goedkeuring der bouw plannen aangehouden tot een volgende vergadering, in afwachting van de goed-< keuring der wijzigingsverordeningdoor, Ged. Staten. Hierna gaat de raad in comité-generaal ter bespreking van de reclames hoofd, om slag. Faillissementen. Uitgesproken: H. van den Berghe, aan nemer te Valkenswaard, curator mr. dr. F. L. J. van Haaren. A. L. Weekhorst, winkelier in vleeschwaren, kaas en boter te Hilversum, curator mr. Ed. Philips. Geëindigd: Mejuffrouw A. C. H. Sinnige te 's Gravenhage. W. M. H. Wittelings. hout handelaar, vroeger te Dreumel, thans te Tiel. L. P. Kain, herbergier en schoenmaker en W. Stigter, aardappelenhandelaar, beiden te Rot terdam. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Dirk z. van J. van Poelgeest en P. Mulder Johannes Frans z. van C. Duindam en A. E. de Groen Jacobus z. van D. A. Ververs en A. M. de Wolf Pie- ter Cornelis z. van C. van Zijp en J. M. van der Burg Willem z. van van Polanen en A. Bon Cornelia Helena d. van J. van Houten en E. Leemans Jacobus Ferdinandes Maria d. van T J. L. van Noort en M. C. Verberg Antonia Mgria d, van H. M. J. Janzen en E. C, Vreeburg Cornells z. van C. J. M. Veerman

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2