BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. rijn proces bekend, alleen bij den ver koop van het klooster van den heiligen Stanislas te Parijs een bedrag van 2.190000 francs verduisterd te hebben. Zaterdag heeft het te New-York ge sneeuwd, dikke vlokken vielen neer, die natuurlijk onmiddellijk wegsmolten. Bin- jnen enkele minuten daalde de therpio- meter wel twintig graden, maar na den sneeuwstorm werd de temperatuur ge leidelijk weer hooger. Verscheiden kleine stakingen van me taalbewerkers en een staking aan een mijn te Kristiania is voor de patroonsver- eeniging heden aanleiding geworden oin 30.000 man in genoemde en aanverwante bedrijven uit te sluiten. Het zal, naar verwachting, een harde strijd worden, .want de patroons houden Hun stelling voor veilig. Hun leiders hebben vooruit gezegd, dat zij dezen keer in geen bemid delingsvoorstel zullen treden. L)e correspondent van de Times seint uit Cettinje, dat de gevechten met de Al- baneesche opstandelingen voortduren. De opstandelingen zijn dus blijkbaar niet ge diend van de hun toegezegde straffeloos heid. Duitschland's optreden, dat de mo gendheden er samen toe wil krijgen om 111 het belang van Turkije Montenegro te vermanen, wekt in Montenegro verbazing en ergernis. Men trekt in twijfel, of Duitschland's bemoeienissen voor den vrede bevorderlijk zijn. In den lbop van den dag zijn gister 39 vreemde vorsten en afgezanten voor de kroningsplechtigheid te Londen aan gekomen. Zij zijn in naam van den koning door den hertog van Connaught, door prins Arthur van Connaught, door den hertog van Teek en door prins Christiaan aan het versierde station ontvangen. Te Spithead werden, toen het eene vreemde stoomschip na het andere zijn plaats kwam innemen voor den vloot- schouw, bijna voortdurend groeten gewis seld. De buitenlandsche oorlogsschepen zijn er nu alle, behalve de Duitsche Dreadnought de kruiser von der Tann. Ieder schip vuurde bij aankomst 21 saluut schoten af ter eere van het Engelsche volk en 17 ter eere van den Britschen opper bevelhebber, admiraal Moor. Ook de En gelsche vloot is, behalve de torpedojagers en de ouderzeeërs, bijeen. Het indrukwekkende schouwspel heeft duizenden bezoekers op zee gelokt, hoe wel het weer onbestendig was. Koninklijke Besluiten. Bij Kon. besluit is benoemd tot offi cier in de orde van Oranje-Nassau mr. J. P. S. Gualthérie van Weezei, voor zitter van de Broederschap van candi- daat-notarissen in Nederland en zijn Ko- loninë te Deventer is aan J. B. M. Rijike, eervol ontslag verleend als machinist electricien bij de iRijkselectriciteitswerken van het Kanaal van Gent naar Terneuzen te Terneuzen; zijn bij den Marine-stoomvaartdienst bevorderd tot inspecteur (met rang van kapitein-luit. ter zee), de officier-machi nist le kl. J. J. Jabsis, en tot officier-ma chinist 2e kl. J. van Ouwerkerk is aan de kapiteins ter zeer R. O. J. Verschoor en W. D. H. baron van Asbeck op hun verzoek, wegens langdurigen dienst, eervol ontslag uit den zeedienst verleend is benoemd tot assistent bij de directie van de Rijkspostspaarbank J. J. van Hil- ten en K. Wiersma, beiden thans tijde lijk ambtenaar bij genoemde instelling; is de directeur van het post- en tele graafkantoor te Waspik, J. C. C. D. Pronk, eervol van het beheer van ge meld kantoor ontheven en benoemd tot commies der posterijen en telegrafie 2e klasse is bij het personeel van den genees kundigen dienst van het leger in Ned.- indië benoemd en aangesteld tot offi cier van gezondheid 2e kl. de arts F. J. van Mervennée. 1 Prins Hendrik naar Londen. Zondagavond 7.16 uur kwam Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden met ge volg aan het Maasstation te Rotterdam aan. In rijtuigen werd naar de Parkkade gereden. Op stroom lag daar EL. M Gelderland, commandant kapitein ter zee 'Albarda. De Prins, die in klein tenue van vice-admiraal gekleed was, werd aan het Park door een talrijke menigte opgewacht en met warmte begroet, toen de stoet, .welke, geëscorteerd werd door bereden politie, daar aankwam. Van de Gelderland, welke gepavoiseerd .was, werden 21 saluutschoten gelost. Met een marinesloep onder commando van den luit ter zee 2e klasse Aerssen iBeyeren van Voshol begaf de Prins zich ten 7y» uur van af den Veersteiger naar de Gelderland, waar dadelijk de Prinse lijke vlag werd geheschen, terwijl de muziekkapel de volksliederen speelde. Aan boord stonden officieren en equi page aangetreden. De havenmeester, de heer L. J. H. Wil- linge, nam aan den Veersteiger afscheid van den Prins. De Prins inspecteerde aan boord van de Gelderland de bemanning, waaronder de adelborsten van het oudste studiejaar te Willemsoord, die de reis meemaken. Ten 8 uur werd het anker gelicht en vertrok-de Gelderland naar zee. Reuter seint uit Londen: Geëscorteerd door vier Britsche tor pedobooten is Hr. Ms. pantserdekschip Gelderland met Prins Hendrik aan boord gistermorgen kwart vóór 9 te Sheerness aangekomen, Prins Hendrik kwam even na .10 uur gistermorgen in Port Victoria aan land, ontvangen door admiraal Sir Charles Drury, opperbevelhebber van de Nore, en generaal Barker, terwijl een eerewacht de honneurs bewees. Krankzinnigengesticht te Venray. Gisteren werd het Sint-Anna-gesticht voor R. K. vrouwelijke krankzinnigen te Venray officieel geopend. Bij deze officieele opening waren o. a. tegenwoordig Z. D. H. Mgr. J. H. Dreh- inanns, bisschop van Roermond, de Minis ters van Binnenlandsche Zaken en van Financiën, de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Mgr. prof. dr. W. Nolens en dr. Poels uit Weiten. Des morgens om 10 uur werd door den Zeereerw. heer Pascal Schmeits, pastoor te Venray, eene plechtige H. Mis opge dragen, welke door Z. D. H. Mgr. J. li. Drehmanns in het priesterkoor werd bij gewoond. Subsidieering L. O. De „Standaard" meldt, dat bij de anti- rev. leden der Tweede Kamer ernstig het voornemen bestaat om bij de behandeling van het aanhangig onhverp tot wijziging der wet L. O. het daarheen te sturen, dat, zoo mogelijk, het ontwerp in dien zin gewijzigd wordt, „dat het meer bevredi gend werkt, met name ten opzichte van de groote steden, die, naar men klaagt, niet veel baat zouden vinden indien het ont werp ongewijzigd werd aangenomen. Vacantiekaarten. Naar wij vernemen, geeft de H. IJ. S. M. gedurende de maanden Ju'.i, Augustus en September vacantiekaarten uit, geldig voor het afleggen èener reis in Nederland met de lijnen dezer maatschappij, naar keuze van den reiziger, tegen resp. f4, f3 en f2 voor de le, 2e en 3e kl. Deze vacantie kaarten zijn zoowel op de stations en reis- bureaux als op de bestelkantoren dezer maatschappij verkrijgbaar. (N. Ct.) Vereenigde graanhandelaren. In een Maandagmiddag te Rotterdam gehouden gecombineerde vergadering van de saamgesmolten vereenigingen De Rot- terdamsche Korenbeurs en Vereeniging van Plattelands Graanhandelaren werden de statuten en het huishoudelijk regle ment herzien en de daarin voorgestelde wijzigingen goedgekeurd. Daarna werd een definitief bestuur ge kozen en tot voorzitter benoemd de heer W. H. Croockewitt. Aan het bestuur werd machtiging ver leend om in afwachting der definitieve vaststelling der Marktcondities en Arbi trageregeling, bij opening van het nieuwe seizoen standaardmonsters vast te stellen. Een voorloopige contributie werd be paald op f 2.50. Ook werd aangenomen een voorstel van het voorloopig comité om de door de Vereeniging van Plattelands Graanhande laren reeds aangenomen regeling betref fende „zakken" over te nemen en in het door de commissie op te maken regle ment op te nemen. R. K. Middenstandsbond in het Bisdom Haarlem. De Centrale Raad van den R. K. Mid denstandsbond in het bisdom Haarlem zal hare vierde algemeene jaarvergadering houden op Woensdag 21 Juni a.s. des morgens ten elf uur precies in de boven zaal van het gebouw ,,Tivoli"vaan den Coolsingel te Rotterdam. De agenda vermeldt o.a.Behandeling Ziekteverzekering. Rapport voorstel Delft inzake de zegelwet. Rapport voorstel Am sterdam inzake vervoegde winkelsluiting. Rapport Federatie R. K. Middenstands bonden. Ingekomen voorstellen van de afdeelingen. Benoeming afgevaardigden naar het congres van den Middenstands bond te Roermond. Vaststellen der plaats voor de volgende jaarvergadering. Tarief wet. De Commissie van Voorbereiding voor de Tariefwet heeft volgens Het Cen trum, een leiddraad vastgesteld voor de behandeling der wet in de afdeelingen welke de volgende vragen ter beantwoor ding stelt: Is een herziening van ons tarief van invoerrechten in de richting van verhoo ging gewenscht: a. als fiscale maatregel b. als protectionistische maatregel Verdient het aanbeveling, de meerde re geraamde opbrengst te bestemmen tot een bepaald doel en kan de maatregel ook zoo hij overigens als fiscale maat regel aan bedenking onderhevig mocht zijn, in de bestemming der opbrengst een bijzondere rechtvaardiging vinden Wat te denken van de dienaangaande in art. 27 van het ontwerp getroffen re geling? Welke zullen de gevolgen zijn voor de beschermde industrie; voor de niet be schermde, in hoofdzaak voor het binnen land produceerende industrievoor de niet beschermde exportindustrie, in beide laatste groepen de land- en tuinbouw inbegrepen, voor den handelvoor de consumenten Zal eventueele prijsstijging van ver schillende artikelen op den duur onge daan worden gemaakt door uitbreiding der binnenlandsche productie? Is vorming van combinties onder de binnenlandsche producenten te vreezen Zal de importeur grootendeels het in voerrecht betalen? Zal de winkelier dit doen? Is de inhoud van het ontwerp in over eenstemming met het fiscale hoofddoel dat de Memorie van Toelichting daaraan toekent l In hoeVër zal de bereiking van het fiscale hoofddoel schade lijden door het protectionistisch nevendoel, of omge keerd Kan de raming van de opbrengst als juist worden erkend? Zijn aan Nederlandsch geographische ligging, eigenaardige handelspositie of beperkt grondgebied speciale redenen te ontleenen tot het volgen van een ande re handelspolitiek dan het grootste deel van het overig continent van Europa Wordt, ook bij bevestigende beant woording van de voorgaande vraag ons land niettemin gedwongen tot protectio nistische maatregelen als verweer tegen de ons schadende protectie van andere landen Hoe te denken over de voorgestelde bevoegdheid van de Regeering tot het nemen van retorsie-maatregelen Is de aan het ontwerp-tabel ten grond slag liggende onderscheiding in grond stoffen, halffabrikaten, afgewerkte fabri katen en geheei afgewerkte fabrikaten deoltreffend en is de onderscheiding in de tabel op de juiste wijze volgehouden? Verdient het beginsel van ad valorem- rechten als regel aanbeveling en is, voor zooverre specifieke rechten aangenomen worden, terecht voorgesteld dat bij rech ten van niet meer dan f3 per 109 K.g. het brutogewicht zal gelden en bij hoo- gere rechten naar de regelen van art. 20 de tarra in rekening gebracht zal wor den Worden de oneffenheden, waartoe de laatstbedoelde regeling kan leiden .vol doende ondervangen door de bevoegd heid van den aangever te betalen naar het netto-gewicht, vastgesteld op de wij ze van art. 21, van het ontwerp? Is instelling van de Tariefcommissie ter beslissing van bij de toepassing der Tariefwet ontstane geschillen ge wenscht? Dan volgen nog de artikelen van het ontwerp en de volgnummers van de ta bel. Het schijnt dus wel dat er niet veel kans is op een zeer vlugge behandeling in de afdeelingen. KORTE KROMEK. De nieuwbenoemde Oostenrijksche gezant bij Hr. Ms. Hof, Dr. Giskra, wordt in de eerste week van Juli a.s. op zijn {.ost in den Haag verwacht. Hr. Ms. gezant te Brussel, Jhr. van der Staal van Piershil is hier te lande aangekomen om een tiental dagen bij zijn familie te Doorn te verblijven. De gezantschapsraad |hr. Mei vil van Carnbée neemt de legatie waar. Eergisteravond kwamen te Vlissingen aan H.H. K.K. H.H. de Kroonprinses van Griekenland en de Prins en Prinses Frie- drich Carl van Hessen met gevolg, die, begeleid dpor den Consul-generaal van Griekenland, hun reis per nachtmailboot der maatschappij Zeeland naar Londen voortzetten. In verband met het inwerkingtreden van de Zedelijkheidswetten, 'hebben alle drogisten en handelaars in onder die wet ten vallende artikelen te Rotterdam den dag te voren van de politie een waar schuwing ontvangen, dat dergelijke han delswaar niet meer in het openbaar mag worden uitgestald en in hun winkel niet mag worden aangeprezen of afgeleverd in tegenwoordigheid van derden. De Gemeenteraad van 's-Gravenhagc besloot gister een adres tot de Regfeering te richten met verzoek de buitenhaven op grootere diepte te brengen en te onder houden, onder gehoudenheid dat, wanneer daaraan voldaan wordt, van gemeente wege zal worden overgegaan tot aanleg eener tweede binnenhaven. De plechtige opening van het ver bouwde rijksopvoedingsgesticht voor jon gens Veldzicht te Avereest zal den 24sten Juli e.k. geschieden door Z. K. H. den Prins der Nederlanden. De gewone audiënties van de minis ters van buitenlandsche zaken, waterstaat, marine en koloniën zullen deze week niet plaats hebben. LEIDEN, 20 Juni. Gemeenteraadsverkiezingen. De vrijzinnige kiesvereeniging verga dert a.s. Donderdagavond tot het stel len van candidaten voor den gemeente raad. De voorloopige candidaten zijn voor district I de heeren Aug. L. Reime- ringer Gz. (Lib., aftr.), prof. mr. J. E. Hee- res (u.-l.) en K. H. Korff (lib.), de bei de laatsten ter vervanging van prof. mr. S. J. Fockema Andreae en mr. Egbert de Vries, die voor een herkiezing hebben bedankt; voor district II de heeren mr. A. J. Fokker (vrijz.-dem.), S. de Boer Azn. (lib.), J. Roem (lib.) en dr. H. J. Zwiers (u.-I.), 2llen aftredend; en voor district III de heeren J. Botermans (v.d.) J. A. M. A. Grondhout (lib.) en mr. C. W. v. d. Pot (u.-l.) De kiesvereeniging purgerplicht en Gemeentebelang heeft gisteravond ver gaderd tot het stellen van candidaten voor den gemeenteraad^ Besloten werd het resultaat der besprekingen voorals nog geheim te houden, waarschijnlijk met het oog op hetgeen de vrijz. kiesvereeni ging a.s. Donderdag ten opzichte van den heer J. Botermans zal besluiten. St. Augustinus. Tot het verstrekken van inlichtingen aan aanstaande studenten aan de Rijks- Universiteit te Leiden is door de R. K. S. V. St. Augustinus eene commissie sa mengesteld, bestaande uit de volgende heeren; ZeerZerw. Hoogge.'. Heer P. Groenen, Hooglecraar Groot-Seminarie, Warmond. De heeren L. van der Eerden, Maaskadc 76, Rotterdam; A. Gründerman, Heeren gracht 13, Leiden; F. van der Kolk, dc Perponcherstraat 97, den Haag; J. Nicolaï Noordeinde 146, den Haag; Jos. Spoorcn- berg, Plantage, Tiel; P. Vos, Mathenes- serlaan 195, Rotterdam: Th. Weijers, Ra penburg 2, Leiden. Nog dient vermeld, dat bij de onlangs gehouden bestuursverkiezing de heeren L. v. d. Eerden, praeses, J. Th. Nicolai, ab-actis I, en E. C. F. H. Verhcijen, ab- actis II niet voor herkiezing in aanmer king wenschten te komen. Tot lecraar in de. klassieke talen aan het gymnasium te Zwolle is benoemd de heer C. Spoelder, litt. luim. docts., thans tijdelijk leeraar aan het gymnasium a'hier. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag, 8% uur 's avonds. Ge bouw R. K. Volksbond, Rapenburg 10. Jaarvergadering van de R. K. Midden- standsvereeniging „De Hanze". ALFEN. In de vergadering van aan deelhouders van de Telefoonmaatschappij! „Aan Rijn en Gouwe" werd besloten dc laatst gehouden aandeelhoudersvergade ring voor ongeldig te houden, zoodat tevens liet daarin genomen besluit tot opheffing vervalt. De rekening en verslag over 1910 werd goedgekeurd. Besloten werd geen dividend uit te keeren. HAZERSWOUDE. Dc Gemeenteraad vergadert morgen 21 Juni, om 10 uur. De agenda bevat o.m. Voorstel tot het aangaan van eene overeenkomst met Lei den inzake gaslevering. Voorstel tot het verkoopen van inschrijvingen Grootboek N. W. S. Wijziging begrooting 1911. Vaststelling kohier schoolgeld 1911. Wij ziging instructie Gemeenre-geneesheeren Rekening waterleiding 1910. KATWIJK AAN DEN RIJN. in lo kaal Vreeburg vergaderde gisteravond de Onderlinge Vereeniging Landbouwbe lang. De vergadering w erd geleid door den secretaris den heer C. van Tol. Voor het vervoer der aardappelen naar de Am- stërdamsche markt werden ais schippers benoemd Joh. Maagdeiijn en jac. de Jong, welke in opdracht kregen dc teelders er mee in kennis te stellen, dat 't geregeld vervoer vanaf Woensdag zal plaats heb ben. Meerdere punten konden wegens de slechte opkomst der leden niet behan deld worden, zoodat de voorzitter hier na de vergadering sloot. LEIMUIDEN. Zondagavond hield de R. K. Kiesvereeniging alhier een ver gadering ter bespreking van de a.s. ge meenteraadsverkiezing. De voorzitter, de heer J. v. Galen, opende dc vergadering niet gebed. Hij deelde mede, dat de heer Viddeleer, we gens vertrek naar elders ontslag had ge nomen als bestuurslid, en bracht in dank bare herinnering hetgeen hij voor de kiesvereeniging had gedaan. Na enkele besprekingen werd beslo ten de vacture Kooij (lib.) een Katholiek candidaat te stellen. Ingekomen waren 2 candidatenlijsten. Een voor den heer G. Bernard en een voor den heer Jac. de Jong. De heer de Jong wenschte echter geen candidatuur te aanvaarden. Alsnu werd overgegaan tot stemming. Uitgebracht werden 28 stemmen. Daarvan verkregen o.a. de hee ren G. Bernard 11, Jac. de Jong 7 en Corn. P. Broekhuijzen 7 stemmen. De beide laatstgenoemden wenschten echter in geen geval een candidatuur te aan vaarden. Daarop werden op den heer Bernard voornoemd 19 stemmen uitge bracht, de overige stemmen waren ver deeld of in blanco uitgebracht. De heer G. Bernard, graanhandelaar alhier, zou van dezen uitslag kennis worden gege ven. De voorzitter sloot daarop de ver gadering. l OEGSTGEEST. Morgenavond verga dert in café „Weltevreden" de R. K. kies- vereeniging. De agenda vermeldt o.m. candidaatstelling voor 3 leden van den gemeenteraad, wegens periodieke aftre ding van de heeren Juffermans, den Haan en Six. WARMOND. Morgen zal in de Ge meenteschool ten 2 uur, gelegenheid zijji tot kostelooze inenting. GEWESTELIJK GEMENGD. Mond- en klauwzeer. Gisteren kwam ter Secretarie van Zoe- terwoude de postbode v. L. aangifte doen dat zijn geit lijdende was aan mond en klauwzeer, hij meende ook de voor schriften der wet te moeten naleven. Eerstdaags kan men een groot bord voor zijn huisje geplaatst zien met het opschrift „Mond- en Klauwzeer". Het onweer. Te Nootdorp werd een koe van den landbouwer P. M. aan den Veenweg door den bliksem gedood. P. M. had juist de koe gemolken. Een andere koe van P. M; werd omver geworpen. Brand. In de afdeeling Vijfhuizen te Haar lemmermeer is gisteravond te 5 uur de bliksem geslagen in de hofstede van en bewoond door de familie Oostwouder aan den Spieringweg, die in de volgen de maand verkocht zou worden de vlam men grepen zoo snel om zich heen door den opgestoken wind aangewakkerd, dat uit schuur en huis niets gered kon ^wor den het vee was gelukkig buiten. Ver zekering dekt de schade. J Zaterdagnacht werd de eigenaar van het voormalige hoenderpark „Wilhelmi- na" te V e u r gewekt door het geblaf van een zijner honden. Hij bemerkte toen dat van een houten loods achter de villa gelegen het slot verbroken was en dat twee rijwielen aldaar opgeborgen, waren verdwenen. Op onderzoek uitgegaan, met nog twee personen, zag men twee verdacht uit ziende individuen gezeten op een rijwiel welke bij de vraag naar de herkomst de zer rijwielen hunne messen trokken. De eigenaar welke zich inmiddels van een vuurwapen had voorzien verzocht hun zijn eigendommen over te geven onder bedreiging van te zullen schieten indien aan zijn verzoek niet werd voldaan. Intusschcn had men de politie te Voor burg gewaarschuwd, welke dc dieven in rekende. Het bleken oude bekende der. justitie te zijn. Ook hadden zij in dezelf de nacht nog een konijn gestolen bij ze kere De W. landbouwer te Veur welke in hen de personen herkende, die hij op zijn erf ontmoet had. De Zceliedenstaking' Te Rotterdam moet de zaak der zeelieden, naar op een vergadering werd gezegd, er goed voor staan. Vóór deze staking is het nog nooit gelukt, een enkel schip over tijd te laten vertrekken. Thans zijn enkele schepen ge dwongen in deze haven te blijven, omdat zij door gebrek aan volk geen zee kunnen kiezen. De strijd zette klein in, maar wordt met den dag grooter. Tot nog toe omvat de staking 200 aan geslotenen. T e Amsterdam zijn gister van de Kon. Ned. Stoomv. Mij. binnengevallen de stoomschepen Ne- reus, Diana, Niobt, Iris en Aurora; van de Holl. Stoombootmij. de IJstroom en de Amstelstroomvan de Maatschappij Oostzee de Hilversum. Het meerendee! der bemanningen van al deze schepen heeft zich, zoover de monsterrol dit toe laat, bij de stakers aangesloten. Engeland. Reuter seint uit Londen: De bond van zeelieden deelt mede, dat in de verschillende Engelsche havens meer dan 180 schepen stil liggen. De Booth Line heeft besloten matrozen en stokers loonsverhooging toe te kennen, de kwestie van de hofmeestersgages is echter nog in beraad gehouden. De beweging neemt in Engeland niet overmatig snel, maar zeer geregeld toe. Het aantal grootere en kleinere schepen, die tot stilliggen zijn gedoemd, wordt steeds grooter, en gistermorgen werd reeds verzekerd, dat de eigenaars van on geveer 250 schepen in de gestelde eischen waren getreden. De bond van reeders blijft echter bemanningen werven, waar ze te krijgen zijn en dezen ter beschikking te stellen. De Times becijfert, dat geheele inwilli ging van de eischen der stakers de En gelsche scheepvaart op 16,5 millioen gul den zal komen te staan. Te Southampton staken ongeveer 1000 man. Onze correspondent te Londen seint: Het heet, dat het verkeer op de Clyde door de staking van 1000 bootwerkers is lamgelegd. Ai.crlei vrijwilligers doen nu bootwerkersarbeid. België. De Antwerpsche Nieuwe Gazet schrijft: Nog altijd dezelfde kalmte onder de zeelieden; en absoluut geen gebeurtenis sen die aanduiden dat de staking uitbrei ding zal nemen. Integendeel, want voor al de schepen, die zich gereed maken oni te vertrekken, werd gisteren en vandaag aangemonsterd. Dat werd gedaan op de Lys, de Gothland en de Loire. Burgerlijke Stand. LEIDERDORP. Geboren: Petronella Maria d. van H. den Hollander en M. W. Ruijgrok, L1SSE. Geboren: Elisabeth, d. van G« Duinveld en M. Brouwer. Cornelis, z. van W. van Groen en N. Zorge. Elisabeth Cornelia, d. van H. van Rooije en M. de Goede. An- tonius Maria, z. van H. G. van Lierop en M. Heemskerk, Getrouwd: F. J. Damen en J. J, Huls bosch. A. Oostveen en J. van Alkmaar. Overleden: Trijntje Hos, wed. v. L. de Graaf, 66 j. WASSENAAR. Geboren: Albertus Marinus z. van H. M. Wezenaar en A. van Wichem. Petronella Catharina Theodora d. van J. Parle- vliet en J. Kuyltjes Gerrit Jan z. van H. de Vries en N. Boon, Ondertrouwd: A. H. van der Krogt en A. Konijnenburg. Overleden: A. E. E. van Sprange vr. 82 j. Faillissementen. Uitgesproken: J. van der Veen, schoen maker en winkelier, te Apeldoorn, Curatormr* W, Wiersma R. Cameron-van Dort, smid, te Bergen op Zoom. Curatormr. J. H. van der Meulen J. Nolting winkelier te Amsterdam, Curator: mr. J. H. Kuiper J. Kikkeschilders knecht te Amsterdam, Curator als voren G. van der Kooij, koopman in groenten en fruit, te Amsterdam, curator als voren. Opgeheven: E. H. Timmerman te Middel burg A. J. M. Roosendaal, reiziger, te Am sterdam. Geëindigd: W. P. Dartee, suikerbakker et winkelier, te Harlingen. Westlandsche Banl» te Loosduinen, handelende onder den naam, Westlandsche Bank W. van Baaien J. Valk gehandeld hebbende onder de firma E. Korvet Co. ie Amsterdam L. Zwier, koopman ei winkelier te Vroomshoop (gemeente den Ham) J. Schiphorst, smid, te Nieuwleusen. J Kruyver molenaar te Zaandam. C. Bruin, ar beider te Oostzaan P. Heinis, schoenmaken te Zaandam J. ter Borg en H. Tollenaar drukkers te Assen (firma ter Borg en Tollenaar,

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2