Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. volge van verbranding en die twee kop pen had hij er dadelijk uitgehaald, 't Zou wel „kas je weel" geweest zijn wanneer dat met kippen van bekl. ook het geval geweest was. De eerste bekl. zag hierin nog niet het minste bewijs, want zoo weinig zeker was deze getuige van zijn zaak, dat hij den kop van een haan, aan hem, bekl. toe- behoorende, voor die van een zijner kip pen had aangewezen. De veldwachter van Zoeterwoude deel de een en ander mede omtrent het vin den van de koppen, bouten en veeren der kippen, zoomede omtrent gevonden verfsporen op het terrein aan het water gelegen waar kippen gestolen waren. Die verfsporen kwamen overeen met de kleur van dit bootje aan bekl. toebehoo- rende. De andere veldwachter vulde die verklaringen aan. Bij de komst der poli tie had de vader van bekl. eerst den toe gang tot zijne woning geweigerd. Even als de vorige veldwachter verklaarde ge tuige dat de koppen der kippen niet af gesneden doch blijkbaar haastig afgerukt waren. Die verfsporen waren volgens bekl. weer niet het minste bewijs. Zij verhu ren bootjes en de jongens varen overal heen met die schuitjes, zoodat ze best bij dat terrein waar kippen gestolen wa ren aangelegd kunnen hebben. Een juffrouw die bij haar dochter woont uit wier woning men op het ter rein bij bekl. "in gebruik kan zien ver klaarde dat er voor en na 16 Mei een gelijk aantal kippen, ongeveer op dat terrein hebben rondgeloopen. In den avond van 15 Mei heeft zij, ongeveer ten 9 uur, bekl. met een bootje zien wegva ren doch niet zien terugkomen. Bekl. beweren om 7 uur weggevaren te zijn doch na ongeveer anderhalf uur al terug gekeerd te zijn omdat Karei, dat was de oudste bekl., dronken en vervelend was. Andere buurjuffrouwen hadden ook voor en na 16 Mei maar een klein getal „kippes" op het terrein zien loopen het geen volgens bekl. nog al glad is omdat de „slacht-kippcs" niet los ronaloopen maar in een ren opgesloten zitten waar de juffrouwen ze niet zien kunnen. Hierna werden eenige getuigen a dé charge gehoord. Drie hunner verklaarden Dries, dat is de tweede bekl. in den avond van 15 Mei tusschen half negen en half twaalf herhaalde malen-voor de deur zijner woning te hebben zien zitten met zijne vrouw hetgeen dus klopte met de bewering van die der tweeden bekl. dat hij reeds ongeveer half negen met het schuitje was teruggekeerd. Subst. Off. v. Justitie Mr. Brantjes achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd en vorderde tegen K. v. R. 1 jaar en tegen A. W. v. R. 4 maanden ge vangenisstraf. De verdediger Mr. van Erpecum ver klaarde, op gezag van deskundigen, dat men aan den kop alleen een kip niet of hoogst moei el ijk kan herkennen. Ook de overige aanwijzingen achtte pleiter niet erg gewichtig zoodat hij concludeerde tot vrijspraak. De Rechtbank gelastte de onmiddellij ke in vrijheidstelling van den eersten beklaagde ambtshalve en van den twee den beklaagde^ op verzoek van den ver dediger. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het theoretisch geneeskundig examen de heeren D. J. Steenhuis (Schiedam). Candidaats examen rechten Ranen Mas Noto Soroto. Propadeutisch examen Godgeleerdheid de heer H. J. Barnouw (Amsterdam.) AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heeren J. J. H. M. Klessens, geboren te Boxmeer, S. Kamrninga, gebaren te Stiens en L. H. J. Vos, geb. te Assen. UTRECHT. Bevorderd tot arts de hee ren J. B. Van Heutsz, S. van der Schouw en J. Dagevos. LEIDEN, 19 Juni. R. K. Handels- en Kantoorbeiden. Gisteren hield de afdeeling Leiden van den Ned. Bond van Handels-, Kantoor en Winkelbedtenden hare maandelijksche vergadering. Na opening op gebruikelijke wijze en voorlezing der notulen besprak de voorzitter de actie gevoerd voorslui ting der manufacturen- en mantelzaken op den Hemelvaartsdag, wat een succes voor de organisatie is geweest, benevens de verschijning van het eerste nnmmer van het vakblad. De Voorzitter deelde mede, dat de kérkelijke goedkeuring was ontvangen op de statuten, benevens dat de gelegenheid nog open stond voor deelneming aan den cursus in het boek houden. Ingekomen was eene uitnoodi- ging tot deelneming aan eene retraite voor kantoor- en wlnkelbebienden, waar toe spr. de aanwezigen opwekte. Aan de orde was het halfjaarlijkscg verslag van den penningmeester, hetwelk sloot met een klein nadeelig saldo. Tot leden der controle-commissie werden gekozen de heeren van Dieren, Bok^rn en Lom- bert. Een paar voorgestelde wijzigingen in het huishoudelijk reglement werden door de vergadering goedgekeurd, waar na in behandeling kwam een drietal voor stellen door den heer Schoonderwoerd ingediend ter behandeling voor de aan staande bondsvergadering. Ongewijzigd .werden deze aangenomen. Daarna was aan de orde eene lezing door den heerTh. Eibers over „Esperan to". Spr. schetste het ontstaan dier we reld-hulptaal, zette uiteen dat deze slechts aanvullend moet optreden, ver klaarde de doeltreffendheid van Esperan to boven Volapük aan, deze hulptalen, de gemakkelijke en snelle wijze, waarop zij werd aangeleerd, de grondslagen, waar op zij werd gebouwd en ten slotte de vorderingen die zij reeds in verschillende landen had gemaakt. De voorzitter sprak een dankwoord namens de vergadering tot den spreker en wekte vooral de kantoorbedienden op „Esperanto" aan te leeren, waarna de vergadering op gebruikelijke wijze werd gesloten. Gemeenteraadsverkiezingen. De voorloopige candidaten van de Anti-Revolutionaire Kiesvereeniging zijn de heeren dr. P. van Es en J. Karstens. In welke districten deze heeren event, gesteld zullen worden, is nog niet beslist. In district III is de heer J. P. Vergouwen (aftr.) weder gecandideerd. Zomerzorg-Concert. Het programma van het eerste Zomer- zorg-concert op Dinsdag 20 Juni a.s., te geven door het Stafmuziekkorps van het 4e Regiment Infanterie, directeur de heer W. van Erp, vermeldt de volgende nummers: 1. Hymenée, Grande Marche Allier. 2. Ouverture La Part du DiableAuber. 3. Berceuse de l'opéra Jocelyn Godard. Arr. W. van Erp. 4. Terpsichore, Ballet. Ganne. 5. Potpourri de l'opérette La Grande Duchesse de Ge- roisteinOffenbach. 6. Ouverture Marinello Fucik. 7. Gold und Silber, Walzer Lehar. 8. a. Salut d'amour Elgar. Arr. W. van Erp. b. Tolle Streiche, Polka voor Cornet a Piston-solo, door den heer W. Smolders. 9. Fantasie van de opera Tannhauser. Wagner-Seidel. GOUDA. De surnumerair der posterijen en telegrafie J. Nierstrasz is verplaatst van Gouda naar Rotterdam. HAARLEMMERMEER. Door de ver schillende kiesverenigingen zijn de navolgende candidaten geproclameerd voor de a.s. verkiezingen voor de Gemeenteraad District I. J. Bus en A. Rombout, door de antirev. kiesverenigingen C. v. d. LaanR. VV. van Biel en H. J. Bayer door de liberale kiesvereeniging. Aantal te vervullen plaatsen 3. District II. G. B. 't Hoofd en F. C. Los door de antirev. en liberale kies verenigingen. Aantal te vervullen plaat sen 2. District III. J. A. Overmeer door de R. K. en Antirev.-kiesvereeniglngeii, D. Houtkooper door de liberale Kies vereniging en Jac. Griekspoor Jzn. door de Volkskiesvereeniging. Aantal te ver vullen plaatsen i. WARMOND. Dat de storm ook gisteren hier op de meeren woedde, ondervonden de zeilers en anderen ook. Van een boeier sloeg mart en zeilen over boord, één geraakte onklaar, één sloeg in het lage alwaar hij door een sleepboot moest worden afgetrokken,een ander weer kwam in het lage terecht en sloeg vol, zoodat deze daar moest blijven. De meeste vaar tuigen hadden luwte gezocht in de Kaag en hebben daar hun vaartuigen laten liggen om beter weer af te wachten. WASSENAAR. De R. K. Kiesvereeni- ging „Recht en Plicht" stelde tot can didaten voor den Gemeenteraad de hee ren H. van Wissen, L. Broeksmit en J. van der Kroft. GEWESTELIJK GEMENGD. Zaterdagmiddag omsrreeks 5 uur reden op den Zuidsingel te Leiden twee kleine jongens met een handwagen, waarin 3 nog jonge kleuters waren ge zeten. De jongens konden de wagen niet houden en reden deze de gracht in. Groote consternatie onder de omwonende, daar ook de 3 kleuters in 't natte element lage te spartelen. De metselaar Lolkes de Beer, aldaar woonachtig, begaf zich evenwel gekleed te water en smaakte het genoegen alle kinderen behouden op het droge te brengen. De vorige week is voor Warmond geen vliegweek, maar een valweek ge weest. Viel eerst de aviateur Merens uit den lucht, daarna konden we meedeelen dat de heer P. van zijn fiets was ge vallen, en- zich ernstig bezeerd had, thans kunnen we melding maken van een juf frouw, die in het diepe water van de Groote Sloot viel. Zij was misschien ver dronken, als de wakkere Klaas B. haar niet gered had. De heer Merens is weer zoo goed als geheel hersteld. Hedenmorgen 9 uur viel het jongste dochtertje vau den Heer F. te R o e 1 o f- arendsveen van de loopplank die de openbaren weg met de woning verbindt, te water. Een jongmensch A. v. d. W., die toevallig met een praam in aantocht was, had de tegenwoordigheid van geest tfanaf zijn praam op de wal te stappen het kleine kind te grijpen en met behulp van den inmiddels toegeschoten vader, het meisje op het drooge te krijgen. Aanbestedingen. 's-GRAVENHAGE. Door liet Prov. Bestuur van Zuid-Holland werd heden aanbesteedhet maken yan een gedeelte der omlegging van het Rijn-SchiekanaaJ buiten Leiden mel.bijbehoorende wer ken onder de gemeente Zoeterwou de. Laagste inschrijvers: T. H. Swets en T. A. Swets Bzn. te Hardinxveld, voor f 179.800. SASSENHEIM. De bouw der Geref. Kerk met Pastorie alhier is gegund aan den laagsten inschrijver den heer \V. P. de Vreede te Noordwijk voor f 35640. Sport. Europeesche rondvlucht. Een half millieon Parijzenaars ongeveer bevond zich gisterenmorgen tusschen 4 en 8 uur op het vlieg vliegrerrein van Vincennes om het vertrek der deelnemers aan de rondvlucht bij te wonen. De politie daarbij geassisteerd door mili tairen kon onmogelijk de orde handhaven. De hangers en het terrein kor.den met veel moeite vrij gehouden worden. Precies op tijd (om 6 uur) ging Tatu- teau de wereldrecordhouder van duur en afstand met zijn Briotoltweedekker de lucht in. De start van H. Wijnmalen was prach tig mooi. Zijn machine lag stabiel in de lucht. Garros was de eerste pechvogel hij steeg driemaal en keerde ook driemaal terug. Bij zijn dèrde terugkomst verbood hem de politieprefect van Parijs de heer Lépine, het verdere opstijgen, daar dit te gevaarlijk voor de omstanders was. Om 7,31 startte Le Martin prachtig steeg hij op, aan zijn toestel haperde schijnbaar niets. 500 M. verder echter daalde het toestel met groote snelheid, en twee minuten later hollen een paar ambulance-auto's naar de plek waar de aeroplase was neergekomen. Le Martin ligt daar op den grond, zijn hoofd onder een der schroefbladen van zijn ©p den kant neergevallen machine; zijn aangezicht is één bloedende vleesch- massa, waarin neus, mond en ooren tot afzichtelijke wonden zijn ineengeloopen Het achterhoofd is ingeslagentoch leef de arme vlieger nog. Eerst ging het ge rucht, dat hij op slag was doodgebleven. Le Martin overleed echter om 10 uur in het hospitaal St. Antoine, zonder het be wustzijn teruggekregen te hebben. Dit vreeselijk ongeval maakte natuur lijk op allen een pijnlijken indruk. In het vliegkamp bracht dit ongeval groote ontroering te weeg. De politie met hun hoofd gaat natuurlijk naar de plek des onheils. Op handige wijze pro fiteert Garros dan van de afwezigheid van Lépine om toch weg te vliegen. Renaux is de eenige die met een pas sagier opstijgt. Even voor 8 uur waren alle vliegers vertrokken. Luitenant Prince- teau was te Issy-les Molineaux opgeste gen (overeenkomstig de voorschriften van den minister van Oótflog). Hij had de baan eenmaal rondgevlogen, toen hij door een rukwind gegrepen werd, hij wilde daarom plotseling dalen doch daarbij sprong een buis van net benzinereservoir, waardoor hef toestel ontbrandde. De ooggetuigen zagen toen voor hun oogen den ongelukkigen aviateur levend ver branden, zonder dat er mogelijkheid be stond hem te hulp te komen. Princeteau was niet gewond, op het oogenblik dat hij neerkwam. Zoodra zijn machine ont vlamde, wilde hij er uitspringen om zich te redden. Het was hem echter onmogelijk zijn zitplaats te verlaten. De brand breidde zich met een ontzettende snelheid in enkele seconden tot het geheele toestel uit. Het houtwerk, de vleugels, alles brandde. Van alle kanten snelde men toe. om den ougelukkigen aviateur te hulp te komen. De soldaten van den ordedienst, de aanwezige mecaniciens, de bewakers der hangars, allen zochten het leven te redden van den ongelukkige, doch het was onmogelijk, hem aan deze martel dood te onttrekken, daar de vlammen tot een hoogte van vijftien meter opste gen. Eenige minuten van doodangsj verliepen, toen bedaarde het vuur een weinig. De moedige soldaten stortten zich met gevaar voor hun eigen leven, in de vlammen, doch het was te laat: de ongelukkige was totaal verkoold. Een ander officier, luitenant Gaubert, deed tengevolge van een te snelle daling tusschen Longpont en Villers-Collerets een ontzettende val. Zijn schouder werd ontwricht terwijl hij over zijn geheele lichaam verwond werd. In het Betheny-kamp, de plaats der eerste verplichte daling zag reeds Zater dagavond zwart van de menschen. Vedri- nes, de winner Parijs-Madrid, kwam het eerst aan. Vidant kwam het tweede, Ta- buteau was te Chateau-Thierry neerge streken, Wijnmalen kwam als tiende aan. Kort daarna vertrok men, Wijnmalen om 9 14, te Laanois sur Vcnce echter moest, h ij dalen. Hij hoopte toen 's middags o* anders Maandagmorgen te vertrekken. In het vliegkamp te Luik kwam Vidant als eerste aan, deze heeft dus de 325 K.M. van de eerste étape in 3 uur 13 minuten afgelegd. De tweede was Ve- drines in 3 uur 27 min. Morgen 20 Juni wqrdt het tweede wegvak gevlogen nl. Luik-Spa-Luik (60 K.M.), terwijl Dinsdag de derde étape wordt afgelegd Luik-Soesterberg (215 K.M.) met vejplichte landing te Venlo. dedeelde aan verschillende boerderijen heeft reeds 15 perceelen aangetast, waar van 14 tot de grond toe afbrandden. Ook de kerk is geheel in vlammen opgegaan. Nader vernamen wij over dit ontzet tende ongeval Heel de gemeente Binnenwijzend, was des middags naar het kerkgebouw te Westwoud opgegaan, terwijl het katholieke gedeelte der bevolking den dienst bij woonde in de kerk te Oosterblokker. Het dorp Binnenwijzend was te halfdrie in den middag dus bijna geheel verlaten. Op dat uur brak in de woning, gelegen aan de grens van Binnenwijzend en West woud door onbekende oorzaak brand uit. De woning waarin de brand ontstond, is gelegen schuin tegenover het station Westwoud en gebouwd naar het typische model der meeste West-Friesche boeren woningen. In het midden staat de hooi berg, terwijl daaromheen de woonvertrek ken en de stallen gebouwd zijn. De ge bouwen daar zijn meest allen van rieten daken voorzien. In minder dan geen tijd stond heel de boerderij in lichten laaie. En de hevige westenwind, die schuin over de huizer.reeks stond, wakkerde de viammen aan. Weldra deelde het vuur zich mede aan verder op de straat gele gen boerderijen. Toen de eenige spuit van het dorp water gaf, bleek deze niet bij machte het vuur in zijn woede te stuiten. De dorpsspuit kreeg spoedig hulp uit de omliggende plaatsen Westwoud, Wester Blokker, Ooster Blokker, Hoogwoud,Hoog- karspel e.a. Toch kon men zich slechts bepalen bij het nathouden der bedreigde perceelen, aan redden was niet te denken. Menschenlevens zijn gelukkig niet te betreuren. Zooals in den aanvang reeds werd meegedeeld, was het meerendeel der bevolking naar de kerken in de na burige plaatsen, terwijl de afgebrande kerk des morgens voor het laatst gebruikt was. Het vee bevond zich in de weide, zoodat geen dieren in de vlammen om kwamen. Met de verzekering is het erger gesteld. Vele woningen zijn door de ver zekeringmaatschappijen geweigerd, wijl zij rieten daken hebben. Ook zijn er een aantal hooibergen, die niet verzekerd waren. Voor het geteisterde dorp is deze ramp dan ook ontzettend en vele be woners zijn thans van have en goed be roofd. Met levensgevaar gingen velen hun brandende woningen binnen, om te redden wat te redden viel. Fraaie antieke meu bels, eeuwenoude erfstukken werden naar buiten gedragen. Vele boeren zag men weghollen, de hooge hoed gevuld met gouden en zilveren voorwerpen. Anderen redden hunne effectentromels. En al deze kostbaarheden werden naar het station gebracht en toevertrouwd aan de zorgen van den stationschef. 's Avonds te 10 uur was het nog een ontzettende rookende puinhoop, terwijl de hooibergen nog lustig brandden. Toch behoeft waarschijnlijk niet voor verdere uitbreiding gevreesd te worden. Vijftien perceelen en een kerk verbrand. Zondagmiddag ontstond er een hevige brand te Binnen wijzend, het derde dorp voorbij Hoorn in de richting Enkhuizen. De brand die zich door den hevigen wind spoedimga- Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Hofbericht. H. D. H. de Vorstin van Bentheim komt 26 dezer en H.H. K.K. H.H. de Hertogen de Hertogin van Saksen-Coburg en Gotha komen tegen het einde dezer maand eenige dagen logeeren bij H. M. de Koningin- Moeder ten Paleize Soestdijk. Wetenschap onder Katholieken. Zaterdag en Zondag jl. werden onder scheidenlijk in de zalen van het Palace- Hotel en in die van het Grand Hotel te Scheveningen de algemeene vergaderingen gehouden van de Vereeniging tot bevor dering van wetenschap onder Katholieken, terwijl voor de sectie-vergaderingen zalen van het Palace-Hotel werden gebezigd. Deze bijeenkomsten werden druk bezochf. Ongeveer honderddertig deelnemers ver- eenigden zich Zondagnamiddag aan een unch in 't Palace-Hotel en Zondagavond aan een gemeenschappelijken maaltijd in de groote eetzaal van het Kurhaus. Pest op Java. Regeeringstelegram 17 Juni. Afdeeling Malang gisteren zes gevallen waaronder vijf dooden. Van de lijders van vorige dagen overleed er nog één. Soerabaja en Kediri geen gevallen. Installatie A. J. M. Stumpff Jr. In de heden gehouden vergadering van de Algemeene Kekenkamer werd Mr. Th. Ph. baron Mackay, naar aanleiding zijner benoeming tot Voorzitter van dat College bij monde van Jhr. W. J. H. van Reenen namens zijn medeleden gelukgewenscht. Na voorlezing van het Koninklijk Besluit van benoeming en aan het proces-verbaal van beëediging, werd de heer A. J. M. Stumpff Jr., nieuw benoemd lid der Rekenkamer, de vergadering binnengeleid: Met een van groote waardeering getui gende rede, waarbij spreker de schitte rende ambtelijke loopbaan van den heer Stumpff bij het College in herinnering bracht, verklaarde Mr. Th. Ph. baron Mackay hem als lid van de Algemeene Rekenkamer geïnstalleerd. De heer Stumpff, dank brengende aan de Koningin voor de benoeming en aan de Tweede Kamer voor hare voordracht, betuigde tevens zijn erkentelijkheid aan allen, die direct of indirect daartoe had den medegewerkt. Met een terugblik op zijn 29 jarige loopbaan bij de Rekenka mer, hoopte hij dat de tot dusverre ver leende steun en medewerking hem ook verder niet zouden worden onthouden. Belovende het ambt overeenkomstig den af gel egden eed te zullen, vervullen, be sloot spreker met God's Zegen over zijn werkzaamheden af te roepen. Speelhuizen. Sedert de instelling van de zedelijkheids wetgeving is de z.g. Deli-Club aan den Hartsenhoekschen weg te Schevingen uit sluitend als sociëteit geopend. Het spel is opgeheven, maar de leden wordt ontspanning geboden in cabaret voorstellingen. De Hoofdambtenaren der politie^ recherche treden herhaaldelijk het gebouw binnen en verblijven er geruimen tijd om zich te overtuigen dat er inderdaad geen gelegenheid tot spelen wordt gegeven. Het poliiietoezicht voor den ingang van de club is ingetrokken. Tot laat in den nacht, ztlfs tot den vroegen morgen duren de voorstellingen in deze sociëteit en reeds zijn klachten van verschillende bewoners vernomen dat door het aanhoudend gezang en voort durende muziek de nachtrust wordt ge stoord. Reeds is de politie van dien toestand in kennis gesteld en bij verschillende be woners bestaat 't voornemen, zich tot den burgemeester en den Gemeenteraad te dier zake te wenden. lleurs van Amsterdam. 19 Juni 1911. Nederland. 3 Obi. Ned. Werk. Schuld 3 7o Cert. dito 2^-2 dito Hongarije. Goudl. 470. Oostenrijk. 570 Obl. April-Oct. Dito 4 70 |an-|uii. Portugal 44 Óbl.Tabaksnion. 3 7o Ooi. le serie Rusland. 4 4% Obl. 1909Ncd.Rec. 44 7o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope ëi Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 y0 Obl. 1895 Mexico 5 70 Goudl. 79 Brazuië, Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Cec. B. Schuld Venezuela 3 /0 Dipt. Sch. 1905 4-/0 Amsterdam 1900-01 4 /0 Leiden 1896. Aand. N. West. tiPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Anier. Car Found C. Uil, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge 6c Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand, Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketalioen"Mijnb.Mij. ed j a.ng Leoonv; Mijnb. Mij.aand. Aand Great Lobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest..Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.^aand. Chesapeake &Ohio Cert. v 'aand. Denv. 6c Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 "/0 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City Soutli Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.447o Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 7o le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 70 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4 Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3 Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3% Vorige Koers Koers heden. 84% 84 83% 83,4 70Ji 94a„ 'J4'4 93 j 4 95y2 953 s 66J'2 97% 97'if 89J-4 89' 8 89»i 86 854 100% 10434 48&8 484 59 «8 101 87 174 70% 70-4 57?8 573$ 56 ïg 574 79% 804 I18«4 I24ï„ 1533$ 1543a 13134 13] li 17% 179*4 125*4 130 745 7274 934 924 386'4 390 482 484 225'i 225 4 1794 179*4 5VW 38 HP ie 18 702 708 93 487 4883$ 60 483 4% 10% 104 41%; 86 86.4 94'g 95 973a 2364 232 114.4 113.4 86,4 30.4 29% 35% 353$ 77-14 774 36% 363a 1004 37% 374 97% 44% 454 34 34 119.4 120% 31% 314 186*4 187 I0l3s 101 17% 108% 109 1.50 783$ 90 1214 1224 1534 |1534 167 694 694 42.50 42.90 73.30 Marktberichten. AMSTERDAM, 19 Juni Veemarkt.Aangevoerd 140 vette kalveren, le kw. 82 a 86 ct„ 2e kw. 76 -80 3e kw.67-73p. kg. 98 nuchtere kalveren f814 p s. 50 melkkoeien f 1.35 - f3.10, 12 schapen, f20 - 24, 265 vette varkens Holl. le kw. 43—45 c., 2e en 3e kw. 41—43 c. p. K.G, Geldersche en Overz. le kw. 43—45ct. 2e en 3e kw. 40—42 ct. per K.G. ROTTERDAM, 19 Juni. Veemarkt. Aangevoerd345 runderen, 367 vette kalveren 567 schapen, 0 bokken, 512 varkens. Opaarden Prijzen per 4 kg. koeien en ossen 35 a 41 c. vette kalveren 40 a 524 ct. Schapen 20 a 25 c., Varkens 22 a 23 c., Exportvarkens c. zuiglammeren f 13192(jper stuk. Door afwezigheid van veel buitenslagers vooral Amsterdammers, omdat de aanvoer te A'dain heden ruim van vet vee voorzien was, was de handel flauw, onïzet sleepend met iets lagere noteering. hoewel de puikste 1 ct. minstens boven noteering verhandeld werden. Aanvoer behoorlijk. Vette kalveren ruim aan gevoerd, handel minder, vooral voor export, zeer langzaam, omdat in verband met de kro ningsfeesten, alle veehandelaren en slagers te Londen zich de vorige week ruim voorzien hadden. Wolvce iets minder aangevoerd, ofschoon geen hoogere notcerjng, gaat de verkoop weer vlottend dan de vorige week' Stemming iets beter. Varkens behoorlijk aangevoerd, voor export van geen beteekenis en geen noteering, handel is kwijnend, rusteloos, omzet traag, in elke gevallen besteedt men 234 ct. p. pond. Tarwe matig aangeboden, onveranderd ver kocht, extra per 10U k,g. van f 10.50 tot f 17.— over.ge soorten per 100 k.g. van f9.25 tot f 10,50, Mais f 181.50. ROELOFARENDSVEEN 17 Juni. Groentenvei* ling Tuidersbond „Eendracht maakt macht". Di prijzen waren als volgt: Peulen le soort f 1.7^ a f 1.81 id. 2e soort f 1.51 f 1.65 Doperwten f 0.— f 0.— Capucijnen 11.15 f 1.20 per zak van 1QK,Q

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3