optreden in den patroonsbond in zake de vrijstelling op Christelijke feestda gen voor de bakkers doch betreurde dat de voorzitter niet gerept had van ons bondslid, den heer C. J. van Velzen, die ook als bestuurder van „Ons Belang*' voor die zaak niet minder had geijverd. Na het behandelen van vele huishou delijke zaken, kwam aan de orde de vraag of de afd. wanneer de depothouders met een verzoek kwamen, medewerking zal verleenen aan het niet-bakken op 3 Octo ber, hetgeen evenwel door de vergade ring verworpen werd aangezien ei dan reeds Zondags moest begonnen wor den. Strijdende met haar beginsel, kon de afd. verdere actie voeren. Bij de rondvraag vroeg de secretaris de heer v. d. Aar, het woord. Spr. be treurde dat de opkomst op de verplich te vergadering van den N. R. K. Volks bond door deze vakafd. altijd zoo gering is. De vorige keer waren er 3 bestuurs leden en 3 leden. Spr. begreep niet wel ke antipathie de leden hebben tegen een zoo prachtig werkende vereeniging, voor al daar zij den grondslag is geweest van het Katholiek vereenigingsleven hier ter stede. Spr. haalde aan de vele nuttige instel lingen door den Volksbond in het le ven geroepen, bijzonder ook het comité H. I. N., dat wel het meeste schade lijdt bij dat slechte vergaderingbezoek, aan gezien ondanks het stijgen van het le dental de collecte steeds minder wordt. Indien nu de volgende vergadering door de leden eens beter bezocht was, zal spr. niet alleen als propagandist van den Volksbond, maar ook als secr. der Bakkersafd. van harte dankbaar zijn. Daarna werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. AARLANDERVEEN. Woensdag a. s. om 10 uur vergadert de Gemeenteraad. De agenda bevat o.m. Voorstel wijzi ging Bouw en Woningverordening.Voor- stel wijziging begrooting 1911. Voor stel vaststelling begrooting gezondheids commissie. Mededeeling over onderhoud weg bij viaduct Holl. Electr. Spoorweg maatschappij. Reclames plaatselijke be lastingen. KATWIJK. Door eenige kiezers te Katwijk aan Zee is de heer Chr. Minnee Cz. te Katwijk aan den Rijn, candidaat gesteld voor den Gemeenteraad. KATWIJK AAN ZEE. De hier aan gevoerde versche visch van de bom K.W. 72, bracht op: tong 15, 40, 65 ct., griet 50 ct. per stuk. schol f7, keu f2.50 en schar f2 per mand. Ter haringvisscherijl vertrok KW 105 'A. v. d. Oever, van de reeder ij W. Taat. NIEUWKOOP. Door het bestuur van den polder Nieuwkoop en Noorden zal iDonderdag 22 Juni a.s. schouw gedre ven worden over wegen, bruggen, vaar ten, enz. in genoemden Polder. RIJNSBURG. Zaterdag 1.1. is het sei zoen voor den aardappelhandel geopend met een veiling der vereeniging „Veiling landbouwproducten." Al de te koop aan geboden aardappelen werden tegen f 4.50 per baal van 50 K.G. opgehouden. Voor taan is er iederen avond, behalve Vrijdag veiling in het veilinglocaal SASSENHEIM. Zaterdagavond verga derde de R. K. Kiesvereeniging onder voorzitterschap van den heer B. P. Roest iDoor de heeren A. Verkleij, C. den Hol lander en B. Brinkman werden versla gen uitgebracht van het behandelde op de vergaderingnn gehouden resp. te Lei den (Centr. Bond), Januari, Leiden (kies district Katwijk Leiderdorp) 8 April en te 'sGravenhage (Centr. Bond) 28 Mei ,jl. Aan de orde was de verkiezing van candidaten voor den gemeenteraad. De aftredende leden zijn, de heeren B. P. Roest (Kath.), W. Warnaar, (A. R.) en G. Kruijff (Lib.) Het bestuur stelde voor om in den gemeenteraad dezelfde groepcering te houden, zooals zij nu is, dus te candi- deeren een R. K., een anti-rev. en een Lib. Hierna werd voorgelezen een schrijven van de Lib. kiesvereeniging „Gemeente belang", waarin zij voorstelde de hee ren Roest, en Kruijff candidaat te stel len en uit een billijkheidsoogpunt de candidaat van de anti-rev. partij te steu nen. Ook werd voorlezing gedaan van een schrijven ingekomen van de anti-rev. kies- kiesvereeniging „Nederland en Oranje", waarin werd voorgesteld de candidaten van iedere partij te steunen. Nadat de voorzitter, eenige oogenblik- kefi de zaal had verlaten, nam de vice- voorzitter, de heer L. B. Roozen, het woord voor den heer B. P. Roest, aftr. wederom tot candidaat te stellen. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Wat betreft de candidaten voor de beide overige zetels, kon men zich met de voorstellen der beide andere kiesvereenigingen geheel vereenigen. Besloten werd aan de anti-rev. partij te vragen wie haar candidaat is. De heer Roozen was van meening, dat er geen pressie moet geoefend wor den op de anti-rev. partij, de candidaat door haar gesteld, moeten we overnemen. De heer Bader stelde voor een schrij ven tot de anti-rev. partij te richten met verzoek omgaand antwoord, wie haar candidaat is, is dit niet de heer W. War naar (aftr.), dan moeten we de volgende week een spoedeischende vergadering houden. Aldus besloten. Ook de heer G. Kruijff (aftr.) werd candidaat gesteld). Bij de rondvraag stel de de heer Roozen voor de vergaderingen der R. K. Kiesvereenigingen alhier te openen en te sluiten met den Christe- 1 ijken groet. Dit voorstel werd met ap plaus aangenomen. De voorzitter sloot daarop de vergadering. TER AAR. Tot kassier-boekhouder van den Augurkenbond „Bid en Werk" al hier is benoemd de heer J. C. Hooge- veen te Langeraar. Tot bode de heer Schraverus, te Korteraar. Zondag 25 Juni zal de R. K. kies vereeniging vergaderen ter bespreking van de candidaatstelling voor 2 leden van den gemeenteraad. De Christ.-Hist. kiesvereeniging heeft op hare jongste vergadering besloten niet met een can didaat uit te komen. VOORSCHOTEN Zaterdagavond 1.1. hield de Koningin Wilhelminavereeni- ging een buitengewone vergadering. De voorzitter de heer G. A. Schmal zette het doel der vergadering uiteen, n.l. te spre ken over het raadsoesluit om van ge meentewege het kinderfeest te exploi- teeren, hiervoor f 200 uit de gemeentekas disponibel te stellen. Bij de discussies over dit punt wordt het raadsbesluit door geen enkel lid ver dedigd. Een motie wordt daarna aangenomen waarin betreurd wordt dat door B. en W. geen overleg is gepleegd met het bestuur der Koningin Wilhelminaveree- niging. Tevens wordt daarin het gemeen tebestuur gevraagd om alsnog op het besluit terug te komen. Slechts twee le den brachten hun stem blanco uit, nie mand stemde tegen. De vergadering werd daarop gesloten. GEWESTELIJK GEMENGD. Auto-ongeval. Omstreeks 5 uur gistermiddag kwam een auto, waarin 5 personen, benevens een chauffeur gezeten waren den brug in den Gooweg te Noord w ij kerhout oprijden. Door het breken van een as, geraakte de chauffeur het stuur kwijt, met het noodlottig gevolg, dat de auto door het draad terecht kwam in het bol lenland van de firma Guldemond, dat on geveer 2 M. lager ligt dan de weg. Van de inzittenden werd alleen de chauffeur aan hoofd en beenen licht ge kwetst. Zijn wonden werden door den ontboden geneesheer verbonden. De auto zelve is zeer zwaar beschadigd. Gistermorgen werd te Bodegraven uit de wetering nabij Spookjesbrug op gehaald het lijk van de B., kassier al- De landbouwer v. d. H., van Ter Aar, die gisteren aan Pulmot met een tilbury van de hoogte reed in den Was- senaarschen polder, viel met paard en rijtuig van den hoogen dijk, in de diepte doordat zijn paard voor een kalf schrok. Het rijtuig werd door den val totaal ver nield, zoodat het op de plaats moest achtergelaten worden. De man zelf kwam met eenige lichte kwetsuren vrij, terwijl het paard ook geen merkbaar! letsel bekwam. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Steenhouwerswet. Blijkens een nota van wijzigingen voorgesteld door de regeering in over leg met de Commissie van Rapportèurs, over het wetsontwerp waarover nog de eindstemming moet gehouden wor den omtrent den steenhouwersarbeid zal de titel van het wetsontwerp aldus gelezen worden „Bepalingen in verband met de bijzondere gevaren voor veilig heid en gezondheid, verbonden aan steenhouwersarbeid". Onreigeningen tè Rotterdam. Ingediend is een wetsontwerp tot ver klaring van het algemeen nut der ont eigening van eigendommen, noodig voor het verbreeden van de Rechter Rotte- kade en van Katshoek te Rotterdam. De internationale zeeliedenstaking. De staking, waarin nog weinig veran dering is gekomen, is nu reeds in het stadium der wanordelijkheden. Zoo kreeg te Amsterdam een staker bij een botsing met de politie een klap met den sabel op het hoofd, zoodat hij in het ziekeuhuis moest opge nomen worden, een ander werd gearre steerd. Overigens behoudt de toestand in de haven vrijwel hetzelfde aanzien. Tot dusverre kon slechts één schip ten gevolge der staking niet vertrekken. Bij de Kon. Holi. Lloyd, verzekerde de di rectie, hebben slechts enkelen het dienst verband opgezegd. In de haven van Rotterdam doet zich meer stagnatie voelen, men tracht nu chineezen te monsteren, die Zaterdag per Batavia 111 zijn aangevoerd. In het monsteren op Engelsche stoom schepen is een verandering ten goede gekomen. Voor stokers en matrozen is de gage van 3 pond 5 shilling en 3 pond 10 shilling verhoogd tot 4 pontl lOshil- ling. Vertegenwoordigers van The National Sailors en firemen's Union hebben ver klaard, er geen bezwaar tegen te hebben, dat op deze verhoogde gage gemonsterd wordt. Op die gage zijn aan het Britsche consulaat gemonsterd de bemanningen van de stoomschepen Thiverton, Repu blic, Olympic, Thimbleby en Benjew. Het ss Wilis, van de Rotterdamsche Lloyd, is Zaterdagmiddag naar Java ver trokken. Chineezen zijn er niet op ge monsterd. Zaterdagnacht werd aan de Boompjes een aanslag gepleegd op S. Look, wer ver van schepelingen. Hij werd verdacht volk aan te werven en onderkruipers diensten te verrichten. De man werd niet geraakt. De daders wisten te ontkomen. België. De toestand is onveranderd, schrijft het Handelsblad van Antwerpen't is te zeggen dat voor wat de haven van Ant werpen betreft, niet de minste uitbreiding is waar te nemen. Engeland. Havelock Wilson, de leider van den Engelschen bond, heeft verklaard, dat de stakers het pleit gewonnen hebben. De maatschappijen geven toe in iedere haven en de 5000 man, die nu in heKgeheele land aan de beweging deelnemen, zullen Woensdag a. s. weer allen hebben zee gekozen en wel met de gages, die de vakvereenigingen eischen. F r a n k r ij k. Te Marseille namen de dokwerkers en „inscrits maritimes" in een vergadering, op de arbeidsbeurs gehouden, een motie aan, waarin zij den stakenden kameraden in Engeland, Nederland, België en Amerika geluk wenschen en besluiten hen zoo spoedig mogelijk op krachtdadige wijze te helpen. Afloop Verkoopingen. LEIDEN. Gehouden verkooping in het Notaris huis aan den Burg op Zaterdag 17 Juni 1911 ten overstaan van J. A. van Hamel, Notaris al hier. Het huis met tuin aan de Rijnkade no. 1 hoek Zijlsingel, In bod f2550. Kooper de heer I. J. Lolkes de Beer q.q. J. H. Weijdung, Notaris te Zoeterwoude. Het huis te Leiden aan de Waardgracht no. 185. In bod f 840. Kooper de heer F. H. Smittenaar q.q. voor f 842. De Villa ..Rozenburch" aau den Hoogen Rijndijk onder Hazerswoude is niet gegund. Burgerlijke Stand. LEIDEN Ondertrouwd: S. M. Bosman jm. 24 j. en E. Borgerding jd. 22 j, J. J. Kraan jm. 27 j. en J. H. C. Parmentier jd. 29 j. J. A. van Arkel jm. 28 j. en M. J- Mulder jd. 28 j. L. de Romijn jm. 25 j. en C. van der Zeeuw jd. 21 j. P. Petiet jm. 20 j. en S. M. Brakhoven jd. 19 j. C. F. Rombout jm. 18 j. en Huner jd. 28 j. C. Trouwee jm. 25 j. en J. de Zwijger jd. 24 i. J. Plu jm. 25 j. en J. Smit jd. 27 j. N. van Putten jm, 22 j. en J. W. M. Looman N. Bavelaar jm. 25 j. en J. Filipo jd. 21 j. H. Vallentgoed jm. 30j.enC. A. J. Hereur jd. 25 j. W. F. van der Blom jm. 21 j. en J. van der Plas jd. 21 j. G. D. I. Beulink jm. 30 j. en M. E. Bossinga jd 25 j. P. C, de Boom jm. 25 j. en M. M. v. Groe ningen jd. 30 j. C. J. van Valderen jm 35 j. en C. Driessen jd. 29 j. A. C. van IJperen en J. C. Dammer ,jd. 28. W. J. Bouman jm. 22 j. en J. G. dc Ruiter jd. 24 j. E. C. Mok- veld jm. 25 j. en J. H. F. de Nennie jd. 23 j. J. van Sluys jm. 31 j. en A. J. IJdo jd. 26 j. ALKEMADE. Geboren: z. van L. A. Hulscher en van der Luit. Dochter van Kuijk en Boer. z. van C. J. van Klink en Pouw. Gehuwd: J. L. C. Timmerman jm. 35 j. en L. J. M. Leroi jd. 27 j. Overleden: Hubertus Bouwmeester 11 j. Nicolaas van der Klugt ongehuwd 37 j. ALFEN. Geboren: Z. van A. C. KrijgeJ en Verdonk Z. van J. Spruijt en van Eijk. Overleden: N. van Nood, jd., 3 j. C.J. de Bree, vr. van L. Rutten, 45 j. M. van Tilburg, jd., 3 weken. BOSKOOP. Geboren: Theodorus, z, van T. van den Berg en J. overes. Jacob Marie z. van T. C. Schouten en A. J. Hak. Klaziena Petronella, d. van K. Boersma en H. J. de Fuijk Gerrit, z. van W. Kruiswijk en H. de Vink, Overleden: L. van Veen, 10 mnd. Levenloos aangegeven tweeling van P. van der Wal en G. Roos. KATWIJK. Geboren: Maria d. vanj. Sou- verijn en A. van Duijn. Jacob z. van D. Klok en C. Spaanderman. Dine d. van J. Oudshoorn en A. van Duijn. Cornells Abram z. van A. Schovenberg en N. Zwanenberg. Ondertrouwd: J. L. Sozef, jm. en J. de Vreugd, jd. Overleden: Gerrit van Rijn 67 j. gehuwd met M. van Steijn. Jacob van Duyn, 50 j, geh. met W. Remmerswaalr OcüSTGEES'i'. Onccrtrou w d Alexan der van Hcmert 23 j. te Haarlemmermeer, en Geertruida van Dijk 23 j., te Oegstgecst. Cornelis Johannes van Valderen, 35 j., te Leiden en Catharina Driessen 29 j. te Oegstgecst. Getrouwd: W. \an der Kraan en T. de Groot. Geboren: Cornelia Willemina Elisabeth, d. van W. Rijnsburger en L. Vos. Henricus Cornelis, z. van C. J, Hooymans en M. P. van der Ham. Maria. d. van M. Carton cn A. G. Beuzemakcr. Helena Maria, d. van N. J. A. Taverne en C, W. A. M. Ruygrok. Jan. z, van J. Brussee, en W. van der Mey, Wolf gang Johannes Otto Eduard, z. var. J. C. E. Schmeltz en T. A. A. H. Rose, Alida Cor nelia, d. van G. Dofferhoff en G. Slootbeek. Hendrikus Johannes, z. van P. P. van der. Berg en E. M. Maat. Geertruida, d. van J. van Mourik en C. Stravers. Overleden: Wilhelmina Jacoba Aalbers, 62 j. te Leiden. Antje Robs, 77 j., echtg. van W. Vreekei:. Janna Mol, 37., te Dordrecht, echtg. van A. Frictz. Gerdina Stravers, 2 m. RIJNSBURG. Geboren: Willem, z. van W. Kralt cn C. A. Aarsen. Dirk, z. van J. Kralt cn A. v. d. Meij. Jannetje, d. van J. Schóne- vela en W. Geus. —"Hendrik, z. van D. Hogc- woning cn A. van Dijk. Overleden: W. v. d. Haak, z. 9 j. Een als levenloos geboren kind v. h. m. gcsl. van F. van Egmond en Joh. Rcdert. Gehuwd: S. P. Burgerhout jm. 23 j. te Kat wijk en J. Brussee jd. 22 j. te Rijnsburg. J. Haasnoot jm. 28 j. te Katwijk en M. v. d. Ven jd. 27 j. te Rijnsburg. A. üeerling jm. 27 j. te Noordwijk cn J. C. v. d. Ven jd. 25 j. te Rijnsburg. TER AAR. Geboren: Z. van A. van Lam meren en Boerman. Z. van E. Schreuder en Erkelcns. Z. van A. Hoogervorst en Nieman. O v e r I e d e n-Levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van J. C. Bolland cn K. C. Mol. ZEGWAARD. Geboren: Abraham z. van A. Ankerna en A. G. Boekman. Gehuwd: Pieter de Graaff jm. 22 j. en Adriana G. van Daalen jd. 21 j. ZOETERMEER. Overleden: Gerardus Bos 51 j. echtg. van A. Sonneveld. ZEVENHOVEN. Geboren: Z. van H. B. v. Dorssen en Top. D. van G. v. d. Berg en Hamerling. D. van A. van der Siuis en de Rooi. Ingezonden Stukken, Duiten verantwoordelijkheid dcrRedacti Mijnheer de Redacteur. Morgen (Dinsdag) houdt de Leidsche afdeeling van „De Hanze" hare eerste jaarvergadering. In de 12 maanden van haar bestaan heeft deze jeudige vereeni ging reeds veel in 't belang harer leden gedaan. Men denke slechts aan cursus in boek-, houden, credietbank, informatie- en incassobureau, actie tegen een vliegenden winkel in 't Nutsgebouw en aan het orgaan dat wekelijks gratis en franco aan ieder lid wordt toegezonden. Laten dus morgenavond alle leden ter vergadering komen. Het zal voor het bestuur een "groote voldoening en een reden te meer zijn, om alle krachten te geven voor den groei en bloei der zoo nuttige vereeniging. Zoqals uit de annonce in dit blad van gepasseerden Zaterdag blijkt, kunnen nieuwe leden zich opgeven bij den secre taris, den heer H. W. SPENDEL,Thorbecke- straat 8. Hoogachtend, EEN BESTUURSLID VAN „DE HANZE". Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Voor heden stonden op de rol 79 za ken voor openbare behandeling en 16 kinderzaken. Wegens overtreding der arbeidswet moest terecht staan G. J. J., hoofd eener wasch- en strijkinrichting te Leiden. Bekl. had 5 vrouwen later dan geoor- loofden tijd laten werken. Den inspecteur van politie Eskens was zulks ter oore gekomen hij heeft toen de meisjes op het bureau laten komen en ze daar tot bekentenis gedwongen. Bekl., door den inspecteur gehoord, zeide nigts van 't overwerk te weten. Hij heeft op den be- wusten Zaterdagavond het loon uitbe taald en is naar zijn kantoor gegaan. Hij weet dus van later werken niets af. Bekl. is niet verschenen. Er worden eenige meisjes gehoord, o.a. Christina Delsasso, die mededeelde, dat bekl. om 7 uur het personeel waarschuwde heen te gaan, doch het is uit eigen beweging blijven doorwerken, om het strijkgoed af te maken. Dat is met bekl.'s toe stemming gebeurd. Soortgelijke verkla ring legt een andere getuige ook af. Geëischt werd 5 geldboeten van f 50 subs. 5 maal 10 dagen. De ambtenaar meende een gevoeligen straf te moeten eischen, daar bekl., die een vorige maal werd vrijgesproken, blijkt meermalen de arbeidswet te overtreden. Spr. bracht een woord van lof aan den inspecteur Es kens, die door zijn optreden de overtre ding vaststelde. De kantonrechter deed de getuigen eenige verwijten, dat zij de handhaving der arbeidswet tegenwerken en door een leugenachtige voorstelling haar patroon trachtten vrij te krijgen. Anders staan de meisejs zoo op haar rechtgeldt het de arbeidswet, dan beletten zij op alle mogelijke wijzen het constateeren der overtreding. t L. H. de H., grondwerker te Leiden heeft des avonds op de Breestraat bij de huldiging der 3 October-Vereeniging een agent van politie voor „ongeluk" g£- scholden. Bekl. was verontwaardigd op den agent, omdat hij met zijn gummistok op de menigte had ingehakt. Eisch f 1 of 1 d. C. L. arbeider te Lisse heeft een koe vervoerd in die gemeente, ondanks het vervoer van herkauwende dieren in die gemeente door den Minister van Landbouw was verboden. Bek!, is er 's ochtends niet geweest; wel des mid dags. De zaak wordt 8 d. aangehouden. J. de G. glazenwasscher te Leiden heeft door de Ketelboetersteeg met een rijwiel gereden en dan nog wel des' avonds zonder lantaarn. Bekl. weet er niets van. Hij kan zich niet herinneren er gereden te hebben. 'Ontkennen kan hij de feiten evenwel niet. Eisch tweemaal f 1 of tweemaal 1 d. Vervolgens diende de zaak tegen L. P. en G. J. P. beiden kooplieden te Lei den wien ten laste is gelegd dat zij te samen en in vereeniging 1o. in perceel Levendaal 62 een inrichting hebben ge had tot het bewaren van lompen, oude schoenen en oude corsetten en deze in richting in werking hebben gehouden zonder vergunning van B. en W. of van de Koningin. 2o. in perceel Levendaal 60 een be waarplaats en een drogerij van huiden en vellen hebben gehad zonder vergunning van B. en W. of van de Koningin. Uit de voorgelezen processen-verbaal bleek, dat de inspecteur van politie op 10 Mei in beide perceelen aanwezig had geconstateerd 22 balen lompen en 8 ba len lompen alsmede 60 huiden. Bekl. hadden de zaak overgenomen van den vorigen eigenaar den heer van Kam pen. Als gemachtigde trad op nir. A. J. Fokker, die ten opzichte van het proces verbaal opmerkt, dat de oude corsetten niet het eigendom van beide bekl. waren. Zij dulden slechts, dat de eigenaar ze liet liggen op hun pakhuis. Na het hooren van get. Eskens wordt de zaak aangehouden tot 10 Juli, tot het hooren van den heer van Kempen als ge tuige. Tegen A. M., J. P. D. M., zonder be roep te Utrecht is ten laste gelegd, dat hij op 7 Mei onder Zoeterwoude met zijn auto niet heeft gestopt toen hem daarvoor last gegeven werd te stoppen door den in uniform gekleeden gemeente veldwachter. Als getuige wordt gehoord H. Zwart, die in de auto zat toen hij Zoe terwoude passeerde. Getuige heeft het hand opsteken van den veldwachter op gevat als een aanmaning tot langzamer rijden. Veldwachter Monna zegt echter, dat bekl. duidelijk is te kennen gegeven te stoppen. 'Eisch f 5 of 2 d. J. L. werkman te Leiden is met een zolderschuit door de hulpbrug gevaren, ondanks de brugwachter orde tot „hou den" had gegeven. Bekl. ontkende. Als getuige wordt gehoord H. Kapaan, brug wachter. Ondanks zijn bevel is bekl. doorgevaren en hadden daardoor groote ongelukken kunnen gebeuren. Bekl. bleek' niet genoeg geduld te hebben om zijn beurt af te wachten. Eisch f 3 of 2 d. De vergiftigde taart. De Hooge Raad verwierp heden het cas satieberoep van J. J. B., ontslagen ge meentebode te Hoorn, door het*Hof te Amsterdam veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf wegens moord op de vrouw van den marktmeester W. Markus te Hoorn en poging tot moord op Mar kus, wien hij een vergiftigde taart had gezonden, waarvan echter niet Markus, doch diens vrouw en dienstmeisje gege ten hadden, tengevolge waarvan de vrouw is overleden en het dienstmeisje ernstig ongesteld geworden. „Lotisico". De kantonrechter te 's-Gravenhage veroordeelde de beide directeuren der maatschappij „Lotisico", die terechtston den wegens overtreding der Loterijwet, ieder tot honderd gulden boete, subsi diair tien dagen hechtenis. Kippendiefstal te Zoeterwoude. Voor de Haagsehe Rechtbank stonden heden K. v. R. en A. W. v. R. beklaagd in den nacht van 15 op 16 Mei j.l. in de omgeving van Zoeterwoude een zes tigtal kippen te hebben gestolen. De eer ste beklaagde beweerde dat het zijn eigen kippen waren geweest welke hij geslacht en in het ijs gelegd had om ze malsch te doen worden daar 't overjarige kippen waren. Hij had ze volstrekt niet ver borgen voor de politie, maar een vroe ger privaat ingericht als ijskast. Ter plaatse waar de kippen gestolen waren was hij heelemaal niet geweest. De kop pen der geslachte kippen had hij in den grond gestopt, omdat de jongens er an ders mee gaan voetballen. De gevonden koppen en veeren bewezen overigens niets, want er zijn duizenden kippen van gelijke kleur en een kippenkop heeft nogi de eigenaardigheid dat hij, afgehakt van het lichaam, bij de seconde verandert. Ook de tweede beklaagde ontkende kippen gestolen te hebben. Hij had ze wel helpen plukken bij zijn broer, den eersten bekl., die poelier en handelaar was. Een der getuigen had onder de hem getoonde koppen, eenigen herkend van kippen die bij hem gestolen waren. Ook onder de geslachte kippen, hem ge toond, was er een geweest met eene ont velling aan een der pooten welke ontvel ling ook kwam bij een der bij hem ge stolen kippen. In ?ijn tuin had hij voet sporen gevonden van klompen.... Het beste bewijs volgens bekl. dat zij de dieven niet waren, want zij droegen nooit klompen. Een tweede getuige had op de Secre tarie te Zoeterwoude 32 kippenkoppen gezien, vast afkomstig van kippen welke bij hem gestolen waren. Twee kippen; hadden een kale plek op hun kop tengë- Bij Kon. Besluit is toegekend aan F. C. Maas, portier bij het centraal ma gazijn van militaire kleeding en uitrus ting te Woerden een pensioen van f 145; aan F. W. Fontane, directeur van het post en telegraafkantoor te Roelof- arendsveen een pensioen van f 1449 en aan P. A. Boorsma, hoofd eener open bare lagere school te Katwijk a. Zee een pensioen van f 1060. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van hier verzonden gedu rende de le helft der maand Juni. Binnenland. Brieven. L. Reijn- ders, Amsterdam. Mej. C. v. Dishoek, Dordrecht. G. Ansen, Enschedé. Mej. M. M. Nandin ten Cate, 'sGravenhage. Da mes Bontmy, id. Fam. G. Welbergen, Leiden. Mej. v. Leeuwen, id. B. Albregt, Lonneker. P. Kloosterman. Rijswijk. Mej. J. H. Kuipers, Rotterdam. Nationale .Spaarkas, id. J. Geervliet, id. J. Kors- se, Voorschoten. Wed. J. L. Ceuvel-van Hoeken, Weesp. G. J. Bosch, Zwolle. Mej. S. Witselaar, (Katwijik a.d. Rijn) J. van Asperen, Nederweert. Briefkaarten. Mej. A. Verheijen, den 'Haag. Mej. C. Vos, Rotterdam. Hofdijk, ld. Vis, Vlaardingen, Mej. v. d. Valk, Frits v. d. Meer, Mej. Tj. Venema, Buitenland. Brieven. Willy Jae ger, Midhurst. J. de Bruin, St. Toenis. Dr. F. B. Pleyte, Wiesbaden. Briefkaarten. G. Bollain, Anderlecht. ÏWwe. Anstermann, Duitschland. Dora iRein, Duisburg. Mej. K. Haas, Ehren- dorf. Blaaser, Frankfurt. Mej. J. Coster, JWeenen. ROOIY1SCHE AGENDA. Dinsdag, 81/2 uur 's avonds. Ge bouw R. K. Volksbond, Rapenburg 10. Jaarvergadering van de R. K. Midden- standsvereeniging „De Hanze".

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2