Uit Stad en Omgeving. men heeft voldaan aan de verplichtingen, die zij tegenover den pachter had. In geen enkel opzicht is het gemeentebestuur te kort geschoten. Of de gemeente verhaal had op den vorigen pachter, gelijk üe heer Pera meende, kan nu niet meer na gegaan worden, daar de heer Backer te laat met zijn verzoek is gekomen. De heer Pera, replïceerend, handhaaft zijrie meening. De Voorzitter merkt nog op, dat de heer Backer alles gedaan heeft om de Graanbeurs te pachten. Dat hij het geld van de huurders niet zou krijgen, wist de heer Backer reeds na 14 dagen. Waarom komt hij dan 6 maanden later met .zijn aanvrage Het verzoek van den heer Backer wordt afgewezen met 27 tegen 1 st., die van den heer Pera. 17e. Voorstel: a. tot vaststelling van een overeen komst betreffende de levering van gas in de gemeente Oegstgeest; b. tot vaststelling van - een overeen komst betreffende de levering van elec- triciteit in die gemeente. Deze overeenkomsten worden goed gekeurd na enkele bemerkingen van redactioneelen aard door de heeren Car- pentier Alting en van der Eist. De Verbouwing van Endegeest. 18e. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de verbouwing van het kasteel „Endegeest" en den bouw van een nieuwe directeurswoning. B. en W. stellen voor de le verdie ping var» het kasteel Endegeest, thans woning van den directeur, te verbou wen tot een afdeeling voor rustige man- nc ipatienten derde klasse en over te gaan tot den bouw van een nieuwe directeurswoning aan den Rijnsburger- weg. De kosten zullen resp. bedragen f6560 en f15.000, totaal f21.560. De heer Pera heeft met leedwezen van dit voorstel kennis genomen. Spr. meent, dat de wensch van den directeur om een nieuwe woning te hebben, aan leiding tot dit voorstel is geweest. Spr. acht de directeur hoog en wil gaarne iets ten zjjne gerieve doen. Doch dit voorstel gaat te ver, omdat de inrichting van het ka:teel voor een afdeeling rustige pa- tienten te duur en te onpractisch is. Moet er een nieuwe directeurswoning komen, zou kunnen worden overwogen of het kasteel niet tot verblijfplaats der zusters kan worden ingericht Spr. is tegen het voorstel en wenscht uit te zien naar een andere oplossing dezer zaak. Den heer Br i et lijkt het ook, dat deze zaak op touw is gezet om een betere woning voor den directeur te krijgen. Vroeger werd deze woning toch wel ge schikt geacht. Spr. meent, dat de mannen- afdeeling kunstmatig vergroot is, om met des te meer grond dit voorstel te kunnen doen. De heer Roe m heeft bezwaar,tdat een woonhuis tot lokaal van ziekenverpleging .wordt ingericht. De ervaring, hiermede opgedaan, wijst aan, dat men. allerlei ge breken aan die lokalen ontdekt. Men wijst erop, dat de woning van den directeur somber is; lokalen voor zieken moeten .allereerst luchtig en vroolijk zijn. D'e heer Sijtsma sluit zich bij de voor gaande sprekers aan en wenscht een ge heel nieuiw paviljoen te bouwen, waar voor plannen aanhangig zijn. Is de wo ning bepaald ongeschikt? Waar van meet af deze woning is bewoond, komt het spr. vreemd voor dat ze nu niet meer deugt. Spr. wijst er voorts op, dat Ende geest op 't oogenblik een verliespost voor de gemeente is. Den heer Fokker komt het ook voor, dat de kosten voor de nieuwe woning zeer groot zijn. Behalve de prijs van den grond is een bedrag van f15.000 zeer veel. Spr. wil zoo'n hoog bedrag niet voteeren. De Voorzitter meent, dat het een heel verkeerde suppositie is van de spre kers, dat de reden der verbouwing is het verschaffen van een nieuwe woning aan !den directeur. Spr. meent, dat de boven verdieping een uitstekende gelegenheid is voor de verpleging van rustige patiënten, gelijk ook de inspecteur van het Staatstoe zicht van oordeel is. Het voorstel van B. en W. wordt gedaan in het belang van de exploitatie van het gesticht, die geen nadeelig saldo oplevert. Nu moeten de tijdelijke paviljoens verdwijnen en daar voor is uitbreiding noodig, wil men ten minste de rekening niet met een nadeelig saldo doen sluiten. Het financieel belang van het gesticht is dus ten nauwste be trokken met het voorstel van B. en W., dat het goedkoopste is, w t in de gegeven omstandigheden kan wore! :n gedaan. Spr. geeft uitvoerige becijferingen ten betooge dat de bouw van een nieuwe directeurs woning en de verbouwing van het kasteel pl.in. f12.000 goedkooper kost dan een nieuw paviljoen voor de verpleging van een gelijk aantal patiënten. Gaat de Raad niet met dit voorstel mede, dan zal de be grooting van Endegeeste 't volgend jaar een groot deficit opleveren. De heer Pera meent, dat het moeilijk is kwade zaken te verdedigen (Gelach). Spr. geeft de voorkeur aan den bouw van van een nieuw paviljoen; dan coupeert men dat in de toekomst bij wisselend in licht van de inspecteurs, de verbouwde kasteelzaal .voor de verpleging wordt af gekeurd. Wat de directeurswoning aan gaat, acht spr. deze voor den directeur, die op het oogenblik één vrouw en ook een dienstbode heeft, (gelach), voldgoendz. De verbouwing blijft lapwerk. Dc heer M e u 1 e m a n acht het moei lijk na de uitstekende verdediging van den Voorzitter nog het woord te voeren. Hij kan niet begrijpen, dat de heer Pera aan zijn meening blijft vasthouden en op zulke wijze het voorstel bestrijdt. Maar van den heer Pera zijn wij dikke woorden gewoon De heer Pera: Dank u voor uw com pliment. De heer Meulemau: U gebruikte zeer zeker dikke woorden... De Voorzitter hamert. De heer Meuleman verdedigt het voorstel met klem van argumenten, op merkend dat de vroegere directeur ook reeds aan de commissie om een nieuwe woning had verzocht. De heer Pe ra: Dat heb ik nooit ge hoord. De 'heer Meuleman: Dan hebt u niet goed geluisterd. (Gelach.) De heer A. Mulder acht, gehoord dc discussiën, bet voorstel van B. en W. het goedkoopste voor de gemeente, doch kan niet meegaan met het bedrag, dat B. en W. willen uittrekken voor den bouw van een directeurswoning. Spr. acht die som te hoog. De heer Sijtsrna is door het betoog van den Voorzitter bekeerd en zal voor het voorstel van B. en W. stemmen. Een zelfde verklaring legt de heer F o k ke r af, mits dc bouw eener directeurswoning niet een bedrag van f 15.000 zal kosten. De heer B r i t is niet overtuigd. Vroeger heeft Endegeest met een kleiner aantal patiënten ook winst opgeleverdwaar om kan dit thans niet? De Voorzitter repliceert. Wat de bouwsom aangaat, legt spr. een aantal vergelijkende ramingen van andere ge stichten over en meent, dat de bouw niet veel goedkooper zal kunnen. De heer Fokker wil verlaging van de bouwsom en nadere plannen laten ont werpen. De Voorzitter acht dit noodeloos tijdverlies. Zooveel goedkooper zou de bouw niet kunnen geschieden en spr. ge looft dat het verkeerd is de zaak om deze reden op te houden. De heer van der Eist zegt, dat in de Commissie zeer lang over deze zaak is geredeneerd. De Commissie heeft veel be zuinigd en meent f 15.000 niet te hoog. Wethouder v. d. Lip meent, dat de heer Mulder niet één argument heeft aan gevoerd dat de bouw goedkooper kan gebeuren. Op spr. heeft daarom diens rede niet zooveel indruk gemaakt. De heer A. Mulder merkt op, dat van een raadslid geen definitief plan kan worden ontworpen. Spr. heeft reeds zoo vaak gezien, dat boven de raming werd gebouwd. Dit gebeurt in de meeste ge vallen. De Voorzitter zegt, dat men bij dezelfde deskundigen terugkomt De bouw zal zoo goedkoop mogelijk geschieden. In stemming gebracht wordt het voor- van B. en W. aangenomen. met 22 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren Briët, Fokker v. Grüting, A. Mulder, P. J. Mulder, Pera en Roem. De Vuilverwijdering. 19e. Voorstel in zake de reiniging der gemeente, na afloop van het thans gel dende pachtcontract. B. en W. stellen de nRaad voor te besluiten a. dat na afloop van het geldende pachtcontract op 31 Dec. 1913 het opgehaald "stadsvuil zal worden ver nietigd langs den weg der verbran ding; b. dat de vuil verzameling eit de stadsreiniging in dat geval in- eigen beheer zal geschieden, en c. dat het baggerwerk, onder na der yast te stellen vocrwaarden zal worden uitbesteed. De heer Pera stelt voor dit punt aan te houden tot een volgende vergade ring. Ook de heer Fokker acht de zaak ook nog niet rijp voor behandeling. De Voorzitter zegt, dat hef rapport 6 weken lang in het bezit der raadsleden is. Spr. meent, dat er eenige haast bij de zaak is en zou het betreuren, als de Raad deze zaak niet in behandeling nam. Wethouder Korevaar zegt dat de ge meente grond in handen heeft voor het beltbedrijf doch niet langer dan tot he den. Heden moet dus een beslissing val len, anders staat de Raad niet meer voor een vrije keuze tusschen beltbedrijf en vuilverbranding. Gaat de Raad tot het eerste over, dan zal het zoo goed als onmogelijk zijn grond voor het beltbe- drijf in handen te krijgen. B. en W. heb ben in deze al het mogelijke gedaan. Over 21/2 jaar moeten alle werken ge reed zijn, is men niet op tijd gereed, zal de gemeente moeten bloeden. Spreker waarschuwt daarvoor, 't Zal anders de gemeente schatten kosten. Naar aanlei ding van deze woorden trekt de heer Pera zijn motie in. De heer Sijtsma, die in principe voor vuilverbranding is, zou gaarne eeni ge inlichtingen wenschen over de kos ten waarvan spr. slechts weinig weet en waarvan hij zich door 't vertrouwelijk ka rakter van het rapport niet op de hoogte kon stellen, Spr. vond jjijv. in het rap port eén som van f17000 voor post huizen bij een beltbedrijf en van slechts f7000 bij vuilverbranding. Zijn deze cij fers geflatteerd? en waarom is f 10.000 meer voor denzeifden post noodig bij beltbedrijf dan bij vuilverbranding. Wan neer men van een vooropgezette over tuiging uitgaat, kan men de cijfers zoo stellen dat men tot bepaalde conclusies komt. De heer V e r g 0 u w e n acht de op,- zet van het rapport te gr00 :sch. Spr. hoewel het rapport een geschikte leid draad achtende, wenscht een minder groot sche opzet. De heer Fokker meent, dat het rap port meer aanleiding geeft tot nucitere critiek dan tot grooten lof. De basis is niet zeer deugdelijk. Voor dienstklee- ding is bijv. f 10 uitgetrokken, terwijl de loonen der werklieden, die Linke, ster ke mannen moeten zijn, geraamd zijn op f9 a f 10 per week. De kosten van het beltbedrijf zijn opgevoerd die van de vuil verbranding zoo laag mogelijk gehouden, houden. Spr. haalt hiervoor eenige cijfers uit het rapport aan. De heer Hoogeboom bespreekt en kele cijfers uit iiet rapport. Spr. acht het bijv. beter een uitgave van f45.000 te behouden voor den aanleg van bag- gersialen, omdat bij het beschikbaar stel len van de baggerstalen de verpachting' van het baggerbedrijf gemakkelijker zal kunnen geschieden. De rente en aflos sing zal inplaats van 5'Va pCt. op 7 pCt. gesteld moeten worden. Door een an der wordt de jaarlijksche begrooting f 7000 per jaar hooger, waardoor, de verbrandingsinrichting niet weinig, maar aannemelijk duurder zal worden dan het beltbedrijf. Voor spr. staat vOorts niet vast, dat alle vuil verbrand zal kunnen worden. Spr., die ook uit hygiënisch oog punt voor verbranding is, meent echter dat de exploitatiekosten ho-vger moe ten worden gesteld. Wethouder Korevaar beantwoordt de sprekers. Wat het T.atteeren van het rapport aangaat, vraagt spr., wat be lang daarbij de betrokken deskundigen hebben? Beiden hebben een gevestigde positie, zij hebben er dan absoluut geen belang bij een geflatteerde voorstelling te geven. Spr. weerlegt dan de becijferingen, die door de sprekers werden gegeven. Op 't oogenblik kost het bdtbedfriü- f 52000; komen wij na afloop van het loopend contract met een nieuwe rege ling, dan zullen de kosten bij verpach ting, eigen exploitatie of verbranding al le plm. f62000 zullen bedragen. De becij feringen zijn zeer globaal genomen, om dat de tijd voor uitgewerkte plannen ontbrak. Spr. geeft aan, wat noo dig zal zijn bij beltbedrijf of bij ver branding. I11 't eerste geval zullen twee posthuizen noodig zijn, bij verbranding slechts één. De vuilniswagens, op welks prijs de heer Sijtsma ook aanmerking- had gemaakt, moeten f 700 kosten, om dat zij hygiënisch moeten zijn inge richt. Ais het beltbedrijf goedkooper kan worden ingericht, zal het gebeuren. B. en W. hebben bij de'sa-nenstellirïg van. hun praeadvies de hoogste prijsopgaven genomen, opdat later de'kosten nierf. tegenvallen. Wat de' vergoeding- voor de dienstkleeding aarigaat, acht spr. de vergelijking .met de dienstkleeding der agenten niet geheel juist te zijn en spr. wraakt het ,dat de lieer Fokker met zul ke argumenten een dergelijk uitgewerkt en deskundig rapport bestrijd:. Dat kan hij niet au seri. ux nemen. (Gelach.) Spr. meent voorts, dat een bagger-1 staal gemist kan worden, deze zaak kan later nog beslist worden. Aanvankelijk dacht spr. dat een aflossing van 51/4 pCt. te laag was spr. betoogt, even- wel dat op den duur 5Va pCt. voldoen de is, als gemiddeld1 bedrag. Wat de verbrandbaarheid van het vuil aangaat, wijst spr. op de veie proeven, die el ders genomen zijn, met de uitstekend- ste resultaten. Ec-n gedecideerd ant woord ten opzichte van Leiden kunnen B. en W. op 't oogenblik niet geven. B. en W. zullen bij de aanvaarding van het beginsel niet palaten het vuil elders uit proef te laten verbranden. Spr. beveelt met warmte het voorstel van B. en W. aan. Het financieele ge deelte van de zaak beslist niet, wel het hygiënische. De heer Pera heeft-bezwaren tegen punt b, der voordracht. Het leger der gemeente-ambtenaren wordt uitgebreid, de onkosten duurder en daar":;: ziet spr. meer heil in uitbesteding van de vuil- verzamcling. De heer Hoogeboom vraagt o.a. bij de repliek of de grond, die de ge meente heden in handen heeft, voor de baggerstalen noodig zal zijn. Wethouder K 0 r e v a a r zegt, dat het eigen beheer tegenwoordig in de lucht zit. Spr. weet dat daaraan bezwaren verbonden zijn, maar in de gegeven om standigheden kan het niet anders, ook door 't combi 11eeren van het verbrandings bedrijf met de electrische centrale en in het belang-van het geregelde ophalen van straatvuil. Bij verpachting kan men niet gebruik maken van veranderde omstan digheden, gelijk spr. inet voorbeelden aan geeft. Men heeft zoms bezwaar tegen eigen beheer bij mogelijke staking, doch dit bezwaar wordt bjj verpachting niet ondervangen. Besluit de raad tot verbran dingsinrichting-, jdan is het terrein voor baggerstalen zoo iioodig- voldoende, zoo dat geen grondaankoop noodig is. De heer Pera volhardt bij zijn mee ning, dat uitbesteding de voorkeur bo ven eigen beheer verdient. De heer Sijitsötia zal na het be toog van den heer Korevaar met de voor stellen van B. en W. medegaan. Wat de vooropgestelde, opinie der deskundigen betreft, meent spr., die tc kunnen verkla ren, doordat ook deze zaak „in de lucht" zit. Spr. is voor eigen beheer. De heer de Vries stelt voor de be raadslagingen te sluiten. Op voorstel van den Voorzitter wordt den heer Lokker alsnog gelegenheid gegeven door repliek nog iels in het midden te brengen tegen het antwoord van wethouder Korevaar. Spr. wijst op enkele leemten op de begrootingen van nieuwe bedrijven, o.a. de uitgaven voor ongevallenverzekeringen der werklieden, het schoonmaken der kolken enz. Wethouder Korevaar zegt dat het schoonmaken van kolken tusschentijids kan geschieden. De discussies worden gesloten. Punt A wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming; punt B wordt goedgekeurd -met 25 tegen 1 st., die van den heer Pera; punt C wordt zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Daarna wordt het geheele voorstel goedgekeurd. 20e. Verordening, houdende wijziging van de verordening op de Straatpolitie van den len April 1S97 (Gem.-blad no. 6), laatstelijk gewijzigd bij verordening van 27 October 1910 (Gem.-blad no. 23). De Commissie voor de strafveror deningen stelt voor in de verordening op de straatpolitie .eenige wijzigingen te brengen in verband met de a.s. ope ning der electrische tram. Deze wijzigingen worden na enkele discussies van ondergeschikt belang goedgekeur d. De volgende punten der agenda, nl. de verordeningen, betrekkelijk de straat- belasting, worden wegens het late uur aangehouden. Daarna sluit de Voorzitter te ruim halfzes de vergadering. LEIDEN, J6 Juni. Gemeenteraadsverkiezingen. Woensdagavond vergaderde de A. R. Kiesvereeniging tot het stellen van can- didaten voor den gemeenteraad'. In af wachting van de besluiten der beide an dere kiesvereenigingen werd de uitslag voorloopig nog niet voor publiciteit ge schikt geacht. De Unie-liberale kiesvereeniging Thor- becke heeft tegen Dinsdagavond eene vergadering bel^d tot het stellen vari candidaten. Het bestuur der neutrale kiesvereeni ging Burgerplicht en Gemeentebelang zal Maandagavond den leden als can didaten voor den gemeenteraad voorstel len de heeren: in district IA. L. Reimeringer Gzm, A. M. A. Grondhout en J. de Wilde; in district II: mr. A. J. Fokker, J. Roem, j. N. Botermans en dr. H. J. Zwiers, en in district 111": de heeren J. Botermans, mr. P. J. M. Aalberse en J. P. Ver gouwen. De Landbouwtentoonstelling. Wij zijn thans in de gelegenheid van de aan deze tentoonstelling verbonden fees telijkheden reeds eenige bijzonderheden mede te deelen. 1 Hét terrein (het Schuttersveld) wordt in drie deelen gesplist, n.L: tentoonstel lingsterrein, concours-hipplque terrein en feestterrein. Uitsluitend het feestterrein zal 's avonds geopend zijn. Voor her organiseeren der verschillen de feestelijkheden op dit terrein is een feestcommissie saam gesteld. ïn deze commissie hebben de volgende Heeren zitting: H. W. Cahen voorzitter, J. F. La Ri- vtère secretaris, A. j. Den Hollander,f B. de Koning Jr., Jhr. A. Rappard Jr., W. Sillevis, N. G. Spaargaren Jr., C. M'. Steffelaar en A. Tieleman. Op het feestterrein zai in het midden een moderne winkelgalerij van veertien gebouwen en een passage gebouwd wor den. Rondom deze winkelgalerij wordt voor tal van de aantrekkelijkste verma kelijkheden de noodige ruimte beschik baar gesteld. Enkele gebouwem-der win kelgalerij zijn in bijzonder aangewe zen voor koffiehuis, bfehuis, wijnhuis, theehuis en smulhuis. Boven de passage zal de muziektempel gebouwd worden. De gebouwen zullen flink diep worden gemaakt, zoodat bij ongunstig weder tal van feestgangers er een beschut en aan genaam zitje zullen kunnen vinden. De gebouwen zijn in miniatuur voor belang hebbenden bij den voorzitter der feest commissie te bezichtigen, waarschijnlijk worden zij ook spoedig voor het publiek uitgestald. De regeling van verschillende andere feestelijkheden is bij de commissie nog in voorbereiding; spoedig zullen wijook daaromtrent nadere mededeelingen kun nen doen. 3 October-Vereeniging;. In de kleine Stadszaal werd Woensdag avond eene algemeene ledenvergadering gehouden van de -3 October-Vereeniging onder leiding van den heer N. Brouwer. Na vaststelling van de notulen, deelde de voorzitter mede, dat in plaats van den heer Michiels van Verduijnen als vertegen woordiger van het Leidsch Studenten corps in het bestuur zitting had genomen de heer de Vos vam Steen wijk, praeses van dat corps. Tot leden der commissie van controle weiden benoemd de heeren J. H. Zurioh, P. van den Brander en H. L. van Nifterik. Van notaris Coebergh was mededeeling ontvangen, dat door wijlen mej. Hib aan de vereeniging was gelega teerd een som van f 30, waarvoor het be stuur erkentelijk was. Orn de gedachtenis aan dit legaat levendig te houden, besloot het bestuur voor het ontvangen geld een 21/2 pCts. premielot Belg. Spoorwegen aan te koop Daarna kwamen de plannen voor de a.s. feestviering aan de orde. Zooals men weet waren .loor de huldigingscommissie ter gelegenheid van het zilveren jubilé aan vrijwillige bijdragen, nieuwe leden en con tributie-verdubbeling bijeengebracht een som van f1500. Na aftrek der noodzakelij ke onkosten bleef er fl240.42i/2 over. Het bestuur wilde nu elk onderdeel der feest viering doen afsteken bii dat van vorige jaren. Overwogen zal o.a. worden wat te te dien aanzien met de koraal muziek kan worden gedaan, terwijl ook aan de bedee ling iets extra's wordt verbonden. Het middagfeest stelt het bestuur voor te doen bestaan, in een optocht, voorstellende de hulde van de 11 provincies en de koloniën aan de Leidsche Stedemaagd, omdat zij telken jare het feit van het ontzet her denkt. Zal het bestuur zorgen voor de Stedemaagd, het hoopt op de Leidsche! Vereenigingen of groepen van personen om de provinciën en de koloniën uit te beelden. Hiervoor zijn subsidies beschik baar. Na eenig debat keurde de vergadering deze plannen van feestviering goed» De heer Touw wees er nog op, dat er geruchten loepen, als zou met de uitrei king van haring en wittebrood lichtvaar dig te werk worden gegaan. De voorzitter sprak dit ten sterkste tegen. De bestuurs leden gaan persoonlijk de bons huis aan huis bezorgen. Hierna werd de vergadering gesloten. Naar verluidt zal de electrische tram eerst met ingang van 1 Augustus a.s. haar dienst aanv^ng-en. Men kan dus nog een poosje geduld oefenen. Bij koninklijk besluit van 12 dezer is benoemd tot ontvanger der directe belastingen alhier G. G. A. Meuwissen, ontvanger der directe belastingen en ac cijnzen te Haarlem (buiten-gemeenten). Tot gedelegeerde van de 'Neder- Iandsche regeering bij het in 1912 alhier te houden Vierde Internationaal Con- gres voor de geschiedenis der godsdin- sten, is bij koninklijk besluit benoemd dr. H. Bavinck, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Met Staatscourant no. 138 zijn ver zonden de statuten der R. K. Mid'de'n-i standsvereeniging „De Hanze", afdee ling van „De Hanze", Bond van Roomsch-Katholieke Vereenigingen van 'den Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand in het Bisdom Haarlem', alhier. Aan het jaarverslag van de Ver eeniging tol voortdurende ondersteuning der nagelaten betrekkingen van veron gelukte visschers der Reederijen te Kat wijk aan Zee en Noordwijk aan Zee wordt het volgende ontleend: In het boekjaar 19101911 werd ont vangen aan contributies f613. Aan bij dragen van stuurlieden en bemanning van bomschuiten te Katwijk aan Zee f 62.835. Aan heffing van 1/2 pet. over de door visschers te Noordwijk aan Zee gemaak te besommingen f39.85. Aan jaarlijiksche bijdragen f 596.02, terwijl dc rente uit fondsen bedroeg 1 2471,93. Het fótaal der ontvangsten bedroeg 3793,63. Er is uitgekeerd, gedurende de zomer maanden per week 1.50 voor elke we duwe, f 0.25 voor elk kind gedurende de wintermaanden f2.25 voor elke we duwe f 0.35 voor elk kind en, wegens den gunsfigen staat der kas, als Kerstgave f 5 voor elke weduwe, te zamen f2437.35. Bij het einde van dit boekjaar genoten ondersteuinngte Katwijk aan Zee 19 weduwen en 9 kinderen, te Noordwijk aan Zee 4 weduwen en 2 kinderen. Gedurende dit jaar mocht de Vereeni ging van zeerampen verschoond blijven. Aan de telefoon zijn aangesloten onder no. 1100 M. de Tombe, Oude Sin gel 132; no. 1098, A. E. v. der Voetv Morschweg 21 110. 1099, Dr. H. H. Juijnbol, Morscbsingel 1 no. 1102, R. C. v. der Meuien, Rijnsburgerweg C55 no. 220, S. J. Ie Poole, Plantage 18; no. 1103, J. Parmentier, Schelpenkade 6; no. 1104, L. F. Servaas, Diefsteeg 15; 110. 1108, A. Knotter, Kaizerstraat 33; no. 926, Abr. van Weeren, Vlietf 37; 110. 690, Kinderhuis „Voordoirp'V Leiderdorp; no. 1109, j. v. der Tas; Rijnsburgerweg C41 no. 1106, A. G. J. C. Wilkens, Rijnsburgerweg 2; no. 1107, A. A. van Nood, Rapenburg 109; no. 1110, H. Croes, Witte Singel 20 en no. 1111, J. Schouten, Boom markt 8. De sergeant le klasse G. van Hei ningen van het 4e regiment infanterie is bevorderd tot sergeant-majoor-admini strateur bij het 3e bataljon. In de week van 7 tot en met 13 Juni werden uit de provincie Zuid-Holland ter. kennis van den Centralen Gezondheids raad gebracht 2 gevallen van typhus of fe-, bris typhoidea, 18 gevallen van roodvonk en 27 gevallen van diphteritis. Hiervan kwamen voor te Oegst geest 1 geval van diphteritiste R e e u- w ij k 2 gevallen van roodvonk; te Zeg-' waart 1 geval van roodvonk en te Z o e- terwoude 2 gevallen van roodvonk. ROOIVISCHE AGENDA. Vrijdag 8*/* u. 's avonds, St. Joseph- Gezellenvereeniging, vergadering R. K, Kiesvereeniging. De strandkwestie te Noordwijk. Men meldt ons uit Noordwijk: De drie gearresteerden van Maandag) S., W. en K., die Dinsdagmorgen naar Den Haag waren getransporteerd, zijn Woensdag weder in vrijheid gesteld en 's "avonds hier teruggekeerd. G sieren waren als maatregel van orde alle eaïé's met vergunning, voor het pu^

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2