BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. dat Taft zich het volgend jaar weer-can- didaat zal stellen voor het presidentschap der Vereenigde Staten en dan den on verdeelden steun van Roosevelt zal hebben. De Peruaansche regeering heeft ge last, de commissie, die belast was inet het organiseeren van de verkiezingen op 25 Mei, te ontbinden. Er heerscht onrust en men vreest voor een opstand. Men zegt, dat deze beschikking het be gin is van de dictatuur van den President. In de „Vossische Zeitung" lezen we, dat het parlement van IJsland verschil lende wetten heeft aangenomen, die de vrouw volkomen met den man gelijk stellen. Zij heeft, volgens de nieuwe wet, niet alleen actief, maar ook passiei kies recht. Een andere wet verleent haar toe gang tot aile openbare ambten, de geeste lijke niet uitgezonderd. Hierbij dient in aanmerking genomen te worden, dat IJs land het zonder leger en vloot stelt. Een telegram aan de „Intransigeant" uit Nancy meldt: Tengevolge van de ont ploffing van een gasbuis is hedenmorgen 6.10 te Joeuf een hoogoven in de lucht gevlogen. Bij de ramp kwamen 6 men- schen om en kregen er 20 ernstige brand wonden. In een barak van het groote zieken huis te Hamburg worden op het oogen- blik zes lijders aan pestpokken verpleegd. Het wetsontwerp, regelende de lijk verbranding in Pruisen, werd Zaterdag door het Huis van Afgevaardigden aan genomen met 157 tegen 155 stemmen. Vóór stemden de Nationaalliberalen, de Vrijconservatieven, de Volkspartij, de So ciaaldemocraten en een deel der Con servatieven, waarvan de overigen met de Polen en het bijna voltallige Centrum tegen stemden. Naar aan de „Germania" uit Rome geseind wordt, heeft de Kardinaal-Staats secretaris op bevel des Pausen aan Kar dinaal Aguirre, aartsbisschop van'Toledo, een schrijven gezonden, dat aan het Spaansche Episcopaat en de geioovigen moer worden meoegeaeerd. Daarin worden betreffende de door de Katholieken in de huidige buitengewone tijdsomstandigheden aan te nemen hou ding aanwijzingen verstrekt. Het schrij ven is van groote beteekenis. De Paus spreekt er de hoop in uit, dat de ge geven aanwijzingen nauwkeurig zullen worden opgevolgd. Koninklijke besluiten. Bij Kon. besluit is benoemd tot direc teur van het telegraafkantoor te Zwolle, [M. Hillen, thans te Delft. Prov. Bond v. R. K. Kiesvereenigingen in Zuid-holland. De algemeene jaarvergadering zal ge houden worden op Zondag 28 Mei, des nam. 21/4 uur, in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis te 's-Gravenhage. Op de agenda komen voor: Jaarverslag Secretaris; rekening en verantwoording Penningmeesterbestuursverkiezing. Aangezien voor Penningmeester en Se cretaris geen tegencandidatcn zijn gesteld, zijn dus de heeren F. A. Moerel en H. W. Spendel herkozen. Voor de vacature J0I1. Koot zijn als candidaten gesteld de heeren H. W-. D. Hellebrekers te Rotterdam en dr. A. C. A. Hoffman te Gouda. W. Merkelbach. In het Elisabethsgesticht alhier is Zon dagmiddag overleden de heer W. Merkel bach, van Breda. De overleden bereikte den leeftijd van 74 jaar, was sedert 5 Mei 1890 lid der Eerste Kamer der Staten- Generaal voor Noord-Brabant. Het stoffelijk overschot wordt naar Breda vervoerd, om te Princenhage te worden ter aarde besteld. Vacature Rekenkamer. De Haagsche correspondent van het „Hbld." bericht: Bij het opmaken van de nominatie voor een lid van de Rekenkamer op Woensdag a.s. zal de candidaat der rechterzijde, die dus de meeste kans heeft om als nummer één op de voordracht te komen, waar schijnlijk zijn de heer A. W. L. Stumpff jr., tegenwoordig referendaris bij de Re kenkamer. Emigratie Brazilië. De Minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, 'dat, waar uit de dagbladen blijkt, dat nog steeds Nedcrlandsche emigranten naar Brazilië vertrekken, niettegenstaande de herhaaldelijk door het departement gepu bliceerde waarschuwingen, personen, die na 1 Juli 1910 naar dat land geëmigreerd zijn en daar in behoeftige omstandighe den geraken, in geen geval op hulp of onderstand van 's Rijks wege kunnen rekenen. (Stct.) KORTE KRONIEK. De gewone audiëntie van den Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel zal op Woensdag 24 dezer, die van den Minister van Oorlog op Donderdag 25 dezer niet plaats hebben. LEIDEN, 22 Mei. Encycliekfeest Ned. R. K. Volksbond- Op waardige wijze heeft de Leidsche afdeeling van den Nederl. R. K. Volks bond gisteren den 20en verjaardag van de uitvaardiging der encycliek Rerum Mnwariim trevierd. Onder de H. jV\is van half acht naderden in de Hariebriigs- kerk een groot aantal bondsleden tot de H. Tafel, om 's Heeren zegen over hun maatschappelijken arbeid af te smeeken. Om twaalf uur vereenigde men zich wederom in dezelfde kerk. De Weleerw. pater C. Zuidgeest, O. F. M., adviseur der afdeeling, celebreerde een kort Lof, waaronder de Zangvereeniging „St. Ce cilia" eenige kerkelijke gezangen ten ge- hoore bracht, terwijl na afloop het Bonds lied werd gezongen. Vervolgens ging men in optocht met ontplooide vanen en banieren naar het Bondsgebouw. Hier werd men door de Harmonie met fanfares ontvangen en werden de vaandels op het podium op gesteld. De openingsrede werd uitgesproken door den heer W. de la Rivière, voor zitter der afdeeling, die de grootsclie openbare manifestatie roemde en het toe juichte, dat de bondsleden aldus openlijk getuigenis aflegden van hun geloof. Spr. zag hierin een bewijs, dat zij trouw zou den blijven aan de aloude leuze: Voor God en Kerk, Vorstin en Land. (Applaus.) Hierna werd het Vaandellied door alle aanwezigen gezongen en voerde het ge mengde koor „Morgenhymne" en het vrouwenkoor „In den Hemel" uit. Alsnu verleende de Voorzitter het woord aan den Weleerw. rector A. G. van den Berg, geestelijk adviseur der Rotterdarnsche afdeeling. Spr. noemde het een verheffend ver schijnsel, te zien, dat alle afdeelingeu van den Volksbond zich opmaken tot liet vieren van den 20en verjaardag der en cycliek Rerum Novarum, en spr. prees de schoone manifestatie in Leiden's stra ten, waar de leden, als echte Katholieke Volksbonders, voor hun Roomsch geloof getuigden. In de kerk hebben de boncis- leden God gedankt voor de zegeningen van de encycliek Rerum Novarum en Hem gesmeekt, dat Hij Zijn bijstand zal blijven geven, opdat, wat ook vallen moge, zij pal mogen blijven staan in de kracht van hun geloof en hun een heid, blijven staan in den zwaren strijd voor God en Kerk, Vorstin en Land. (Applaus.) Voor deze heerlijke manifestatie bracht spr. hulde aan de afdeeling met een gc- lukwensch voor haar bloei. Het verschijnen van de encycliek Re rum Novarum is een feit, dat elk jaar door den R. K. Volksbond luisterrijk ge vierd moet worden, omdat door de en cycliek de Volksbond is geworden wat hij op 'toogenblik is; omdat de ency cliek is de grondslag van den Bond. Eenige jaren na het uitvaardigen schreef Paus Leo na het kennisnemen van het verslag der werkzaamheden van het Bondsbcstuur„Gaat voort op den inge slagen weg", waarmede de Paus aangaf, dat de Bond op den goeden weg was, dat de Bond zijn encycliek goed had be grepen. Herinnerend aan de bestrijding van de priesters door de socialisten, die hen voorstellen als beschermers van de brand kast, meende spr., dat de eerste taak en eerste zorg der priesters was het volk te geleiden naar den Hemel; de bewering evenwel, dat de priesters slechts „con ducteurs naar den Hemel" zouden zijn, is een leugen, want zeer zeker hebben zij open oog voor de stoffelijke behoeften. Hiervan is de verschijning der encycliek Rerum Novarum het bewijs. Vóór 20 jaar hield een priester zich in zijn studeerver trek bezig met de sociale nooden van de groote schare van ongelukkigen, die hun handen uitstaken om hulp en nergens hulp vonden. Hij liet zijn woord klinken over heel de aarde; leerde de overheden hun plichten jegens de werkliedenleerde de grootcn en machtigen der wereld, dat de God van den werkman ook hun God was; leerde aan de werklieden hun plich ten, maar ook hun rechten. Die priester was Leo XIII en zijne encycliek ging als een bliksemstraal door de lucht, waar door de zwoele lucht werd opgeklaard en welvaart en vrede aan zeer velen in de wereld gebracht werd. Laat een socia list met deze encycliek in de hand ver klaren, dat de priester slechts verstand heeft van het conducteurschap naar den Hemel. Wel spreekt de Paus op de eerste en voornaamste plaats van de stoffelijke belangen van den werkman, maar niet uitsluitend over de stoffelijke zaken. Als iemand geen rekening houdt met het leven hiernamaals, zal al het werk om hier verbetering te krijgen ijdel en nutte loos blijken, juist degenen, die zich met groote woorden voordoen als de vrien den van den werkman, zullen nooit verbetering kunnen bereiken, omdat zij aan het leven hiernamaals niet gelooven. De socialisten jagen een hersenschim na, als zij het volmaakte geluk hier willen vinden op deze wereld. Hun toekomst staat zal blijken een zeepbel te zijn, om dat dje hier niet op de wereld kan bestaan. Wil men dus tot verbetering komen, moet men het oog gericht houden oj> het hiernamaalsdan zullen wij gelukkig en tevreden zijn met hetgeen wij hier bereiken, al blijft er dan nog te wen- schcn over. Daarom wijst dc Paus ook op den Hemel, waar het geluk volmaakt zal zijn. Spr. noemt het encycliekfee .t het feest van den arbeid, omdat door haar ver schijnen de arbeid en de arbeidsstand weer de hoogte is ingegaan. Van het bpgin der Kerk af is dë arbeid steeds geadeld geweest en is de arbeider erop gewezen, dat hij niet mind.rv..«at\iig is. Door het moderne heidendom, ongeloof, revolutie en liberalisme is de macht der Kerk verminderd en daalde de arbeid, die in minachting, in verachting kwam. Leo Xlll heeft hem weer verheven door zijn encycliek, waardoor den arbeid en den arbeidsstand de plaats gegeven is, die door God van rechtswege voor hem is bestemd. Juichen wij hierover, volqrt vanzelf de vraag, wat dit feest voor piactisch nut moet brengen? Wij moeten hierdoor in ons zelf nog eens vernieuwen den goeden geest, die in ons moet leven, orn trouwe leden van den Volksbond te zijn. Op dezen dag moeten de leden zich eens herzien, of zij doen wat de Bond be oogt: strijden voor God en Kerk, Vor stin en Land. Wij moeten strijden voor God. Het ongeloof is doorgedrongen in alle lagen van de maatschappij en in alles wil men neutraliteit. Daarom strijden wij voor de rechten van God, ook in het openbare leven, in de scholen, in het landsbestuui, in alles. Wij willen de neutraliteit niet, ook niet in ons vereenigingsleven. 't Is te betreuren, dat er nog Katholieken zijn, die dit niet willen inzien. Willen wij God echter in het openbare leven terugbren gen, moeten wij beginnen met heiliging van ons zelf en moeten wij met den meesten zorg waken, dat ons zieieleven geen schade wordt gedaan. In cte H. Communie, zoo mogelijk de dagelijksche, kunnen wij kracht vinden, om staande te blijven in den moeilijken strijd. Als het getal aangroeit van degenen, die dage lijks tot de H. Tafel naderen, ais wij zien, dat de kinderen reeds bij het ontluiken van het verstand met overvloed van ge naden worden begiftigd, mogen wij dan niet verwachten dat er een geslacht zal opgroeien, dat gezegend is met geeste lijke goederen, dat ook vele stoffelijke verbeteringen zal weten te bereiken. Wij moeten strijden voor dc Kerk. Hier heeft de Volksbond een oude roem te handhaven en moet hij zich blijven onderwerpen aan het inzicht der kerke lijke overheid, ook al komt dit niet over een met onze meening. Wij-moeten strijden voor onze Vorstin en ons Land. Ons vaderland ligt niet over de hergen wij zijn geen minderwaardi ge vaderlanders. In liefde voor ons ko ninklijk Huis doen wij voor niemand on der. Wij hebben méér liefde voor 't Vor stenhuis dan eenig ander, omdat dc grondslag ervan is het 'gezag. In dit ge zag zien wij een afstraling van Gods gezag en koningin Wilhelmina regeert bij de gratie Gods. Zijn rede eindigende, spoorde spr. zijn gehoor aan, dat de gevoelens, die de leden van den Volksbond 'moeten bezie len, blijven bestaan en waar er nog zoo- veJen zijn, die buiten 'dcïi Bond sta-an, hoopte spr. dat de leden door woord en voorbeeld voor den bond zouden ijve ren en zijn deves nooit ontrouw' zouden worden. Langdurige daverende toejuichingen vclgcrtm op de met geestdrift uitgespro ken rede. De Voorzitter dankte den 'eerw. spre ker 'voor de wenschen en hoopte weder- keerig dat de Rotterdarnsche afdeeling wederom in bloei zaJ toenemen, ten hartelijk dankwoord brengt Spr. hem ten -slotte voor zijn bezielende rede. Nadat de zangvereeniging nog een aantal nummers hadden ten gehoore ge-' bracht 'werd met gebed -en het zingen vaji het propagandalied deze schoon geslaagde meeting gesloten. Leidsche Zwemclub. Vrijdagavond had in den Vergulden Turk een algemeene ledenvergadering plaats van de Leidsche Zwemciub. Na opening der vergadering door den voorzitter werden de notulen en jaar verslagen gelezen. Uit de laatste bleek, dat de club nog veel voor de volksklasse op zwemgebied doet. 9 jongelui behaalden verleden jaar hun zwemdiploma. Uit de rekening bleek, dat er een batig saldo in kas was van f 77,32^2- Nagezien door een commissie ,\verd de rekening in orde bevonden. Het aftredend bestuurslid, de heerTim- merinans, werd ais zoodanig herkozen. Naar aanleiding van een door een der leden gestelde vraag zei de voorzitter, dat het bestuur zich had gericht tot B. en W. om te komen tot de oprichting v^n een nieuwe zwemschool. Spr. meent te weten, dat de 'Raad veel sympathie gevoelt voor het werken van de club in deze richting; we hopen dus in onze po gingen ook door onzen Raad gesteund te worde.n De nieuwe school moet ko men aan den bovenkant van Leiden, daar op de overige plaatsen het water meestal te smerig is. Vervolgens wordt de kwestie bespro ken, of dit jaar op het Kagermeer niet een zwemwedstrijd kan gehouden wor den. Het zou tevens een goede propa ganda voor de club zijn. Men wenschte dezen wedstrijd te combineeren met den zeilwedstrijd op de Kaag, welke op 2 Juli zal gehouden worden. Uit de besprekin gen blijkt, dat de zwemwedstrijd op ge heel aparte plaats moet gehouden wor den. Men zal voor het nemen van eenig besluit een gecombineerde vergadering trachten te beleggen met het bestuur van de zeilvereeniging, om dan zoo noodig eenig besluit te' nemen. Opheffing sluiting Noord-Hollandsche grens. Van betrouwbare zijde wordt ons me degedeeld: ^Voensdag a.s. wordt het ver- bed tot sailing der Noord-Hollandsche grens voor vee-invoer naar Zuid-Holland opgeheven. Centrale Kiesvereeniging Alfen. Zaterdag had te Alfen de Jaarverga dering p!aats der Centrale R. K. Kiesvlr- eemging distriet Aifen der Prov. Staten. Aanlig waren de afdeelingen Al/en,' Alkemade, Bodegraven, Boskoop, Lei- muiden, Nieuwkoop, Nieuwveen, Rijn- saterwoude, Ter Aar, Woubruggc, Zeven- hoven, en Zwammerdam. Volgens reglement had de rekeniim Cn verantwoording plaats over het afgcloo- pen jaar, welke rekening, onder "dank aan den Penningmeester, den lieer I Hendrix, van Alkemade, werd goedge- Daarna gaf de Secretaris een uitvoerig verslag van de vergadering van den Pro vincialen Bond, gehouden te Leiden in Januari Bij de periodieke aftreding van twee bestuursleden, de heeren P. W. Kroft te Ter Aar, en A. F. Jansen te Bode graven, werden beide heeren met alge meene stemmen herkozen. Bij de rondvraag vestigde de Secre taris de aandacht der aanwezigen er op, dat dezer dagen lieden huisbezoek doen bij kiezers en niet-kiezers om lien over te halen toi teekenen op een adres ter ver krijging van algemeen kiesrecht; dat alle veH dr\ R,K' Ki^'«eeniginge„ en alle Katholieken hun beste krachten moe ten aanwenden hun menschen te waar schuwen in geen geval te teekenen; wen ken, die de vergadering aanhoorde en brame" ®en toepassing hoopte te Niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorzitter, de heer Bes, de verga dering met den Christelijken groet. ALFEN AAN DEN RIJN. Door het Kerkbestuur van de Parochie van den H. Bonifacius alhier zal eene geheel nieuwe school worden gebouwd naast de R. K. kerk achter de langs de vaart staande woonhuizen. Tot onderwijzer aan de R. K. Pa- lochiale schooi in deze gemeente is be noemd de heer G. Q. J. Timmer, te Beverwijk. ALKEMADE. Blijkens de uitkbmste'n der 9e algemeene 10 jaarlijscbe volks telling bestond de bevolking dezer ge meente op I Januari 1910 uit 2395 man nen en 2447 vrouwen, naar de godsdien stige gezindten onderscheiden als volgt: Neder!. Herv. 206 m. 217 vr. tez. 423 Remonstranten 10 m. 10 vr. tez. 2o' Christ. Gerei. 15 m. 15 vr., tez 3o' Geref. Kerk 238 in. 26S vr.,'tez 50ó' R. Katholiek I907m. 1924 vr. tez. 389l' terwijl er 15 m. en Jj vr tezamen 24' toi geen kerkelijk gezindte behoorden In percenten aangeduidt is dit voor de R. K. bijna 80 pCt., voor de Geref. kerk 10.5 pCt., voor de Ned. Herv. bijna 9. HAZERSWOUDE. De R. K. Kiesver eeniging „Algemeen Belang" alhier had gisteravond tegen 7 uur een vergade ring Uitgeschreven ten huize vain J. Boers De voorzitter, de heer A. W. Straathof opende eerst om over achtfen de verga dering. Na vaststelling der notulen werd door den penningmeester de rekening over het aigeloopen jaar gegeven. D>e ontvangsten bedroegen f 110.12, de uit- ganven 1105.86, batig saldo 14.26. De heer M. Heijker wordt daarna mtet 31 van de 35 stemmen tot bestuurslid herkozen. Aam de orde kwamen het stelken van 6 candidaten voor de a.s. raadsverkie zingen. De heeren A. die Jong, P Vice- lenturf, Ciir. de Bruijn en A. FraimSen z'Jn aan de beurt Van aftredien', terwijl er twee vacatures zijn. De iibierale en Christelijke kiesv,ereieniging hebbeti bei de de 4 aftredende leden tot candidaat gesteld, terwijl voor de 2 vacatures door de eerste kiesvereeniging gesteld Zi/n Raversberg en v. d. Hee, door de Christ, kiesvereeniging Wezelenburg eo Noordam. Beide vereenigingen hadden gevraagd hun candidaten over te ne men. De Voorzitter herinnerde er aan, dat de Christ. Kiesvereeniging de vori ge maal steun had verleend bij verkie zing, ouder voorwaarde dat dc Katho lieken biij de eerst mogelijke gedegen heid aan de Christelijken steun zo-u- oen vei ieenen. Aain dit wowd zijn we' gebonden. Spreker stelt voor cLe 4 aftre dende leden opnieuw tot candidaat tie benoemen, de 2 andere veuioeniginoen deden 't ook, terwijl 2 Kjatholieken^Mi 2 anti-rev. de aftredenden zijn. Bij acclamatie worden deze 4 heeren tot candidaat benoemd. Over de 2 andere candidaten ontspon zich een lieitig debat. De voorzitter ze«rt om het eenmaal gegeven woord zeker een der christelijke candidaten te moietan steunen, ue Protestanten krijgen dan toch al meer leden in den raad, dan waartoe! zij volgens hun aantal recht zouden heb ben. Hij is er daarom tegen, om beidie christelijke camdidaten over te nemen'. Hij wil liecer de liberaal als tweede can didaat steunen, want afe we met eimen candidaat uitkomen, dan krijgen we geen steun en valt oijzen candidaat tegenover dien van de christelijken, dus dan steu nen we indirect beide Christel, camdida ten. Dus stelt hij voor één christelij1- ken en één liberalen candidaat te steu nen, ten einde die liberale mindeHieid ook een vertegenwoordiging in den raad te laten behouden. Uit het debat dat hierop volgde, blleelk dat het meerendeel der vergadering de ze meeiing was toegedaian. Tegenover liep. stoftcteij egnigq leden die het niet gewensent vonden dat eeti; R. K. kiesvereeniging rechtstreek - 1rvt de verkiezing van een liberaal meewerk te. De voorzitter weerlegde de bezwaren! va.n die heeren op duidelijke wijze. „We zjijn niet liberaal en denkien niét liberaal maar het is hier geen Kamter- of Sta te,Herkiezing, en daarbij Verduidelijkte' 'hij opnieuw zijn hierboven aangehaalde argumenten. Blij het slot der discussies nani de vergadering met meerderheid van drie stemmen het besluit om den liberalen candidaat te steunen- 18 wilden den, liberaal, terwijl 15 zich tcgn hem Ver klaarden. Na dit besluit doet de voorzitter uitko men, dat men als lid der vereeniging ze- del ijker wijze verplicht is 'een met meer derheid van stemmen genomen'besluit, fe steunen. Waartoe dient anders de ver- eeniging zoodra er in de vereenigiugi zelf (na een besluit) tweespalt komt, kan men haar wel ontbinden. Gestemd wordt daarna welke liberaal men zal steunen. Gekozen wordt de heer v. d. Hce met IS stemmen meerderheid. Candidaten der R. K. Kiesvereeniging voor de a. s. gemeenteraadsverkiezingen zijn dus: 2 katholieken, 3 van christelijke richting en e' wordt gesteund een libe raal, o.n ook de minderheid in den raad vertegenwoordigd. De caodidaten zijn heeren A. dc Jong (R. K.) P. V.eelenturf (R. K.), Clir. de Bruyn (Chr. H.) A. .Fraac.uen (A.-R.) Wezeiileiihurg (A.-R.) en v. d. Hee (Lib.) LISSE. De inuzickvereemging „Eens gezind", directeur de heer O. Verhcij te Leiden, zal a.s. Donderdag ,25 Mei deel nemen aan het concours te Oostvoorn e en wel in de 2e afdeeling Harmonie. NOORDW1JK. Donderdagavond werd door het bestuur van Vreemdelingenver keer vergaderd in het Badhotel Konij nenburg alhier, ue meeste |>ensioiihou- ders waren uitgenoodigd. Men wilde de mogelijkheid bespreken o:n in de toekomst een verblijfsbijdragd (kuitaxe) van de hier vertoevende gasten te vragen. Het was de bedoeling van bet bestuur om de opbrengst liier.an uitslui tend te gebruiken ten gerieven van de gasten. Geen der aanwezige pension houders wilde echter iets voor 't denk beeld voelen, men meende dat de bad gasten niet mee zoude sympathiseereii, en men kon de 'tioouza .elijkheid er niet van inzien. Tul de leden van Je vercenigiug zi u een circulaire gericht worden met het verzoek of men bereid zou zijn de con tributie tot een zelf te bepalen bedrag te verhoogen. RQELQrARENDöVÈEN. Geleidelijk zien wij met de verschillende werkzaam heden voortschrijden in verband met den aanieg der spoorlijn Amstcrdam-Roetof- arendveen-Leideii. Gaandeweg kwam tot stand dc brug alhier, toegang geveilde tot spoorempla- cement met station, los- en laadplaatsseu van goederen. Het hulpspoor door de Googerpoldcr tot vervoer der zandtrcinai kwam ge reed, terwijl de aanvoer van het beuoo- digde zand iederen dag kan worden ver wacht. De ijzeren overspanningen die de cjoo- gerpo'.der met de Veederpolder nabij de Nieuwewetering moet verbinden, zijn aan gevoerd en zal de overspanning spoedig zijn tot stand gebracht, waardoor de passage langs den ouden weg versperd, en liet verkeer gebruik zal moeten ma ken van den nieuwen weg. Met den aanvang tot het bouwen van het staliun met emplacement en dienstlokalen wordt voortgang gemaakt, waarmede dan de werkzaamheden binnen onzen kring vo,- cindigd zijn. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Juli benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor alhier E. Lem- weber, thans commies der posterijen en telegraphic 2e klasse. Door de goede zorgen van onzen actieven consul van den A. N. t,., den heer Dr. van Dooren alhier, zijn, zooals we reeds termeldden, door hei bestuur van dien Bond sedert eenigcn tijd opnieuw twee wegwijzers tot gemak van het wielrijdend publiek geplaatst, cn wel één aan de Zijl op de spntsing der wegen Rijpwetering—Leiden en een aan den ringdijk van de Haarlemmermeer bij dc brug naar Nieuwewetering. Beide wegwijzers voldoen aan een we- zenlijke behoefte, aangezien de beide pun ten voorheen voor wielrijders een wezen lijke puzzle opleverden, welke richting m te slaan, teneinde zonder vertraging hun einddoel te bereiken, en zal dus door alle sportliever.de vrienden op hoogen prijs worden gesteld, veilig hun weg te kunnen vervolgen. I'let is opnieuw een bewijs, dat de A. N. W. B. een open oog heeft voor werkelijke behoeften. Moge het aanleiding geven, dat vele nieuwe leden zich als lid opgeven en het bewijs leveren dat zij deze verbetering op ^Een* woord van dank van alle wiel rijders zij hier gebracht aan uen c0»bUj voornoemd en aan het bestuur van A. N. W. B. (Toeristenbond voor Ne derland). VOORSCHOTEN. De Koningin Wil helmina vereeniging zal Woensdag Mei een bestuursvergadering nadere ontwerping van het feestplan a het vaststellen van de datum, waarop «ei ledenvergadering ter nadere besprakyi; hiervan zal gehouden .worden

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2