143 maar naderhand is de gedachte bij hem op gekomen, dat de huis houdster èn de brieven èn zijn bezoek voor den oom geheim had ge houden." De oude Igel haalde diep adem. „Dat had ik zeker niet verwacht," zei hij. „Maar nu be grijp ik ook, dat ik in zooveel jaren niets van mijn familie vernam. Daar zal nog wel meer aan den dag komen." De oude damezeide: ,,Nu kunt ge het ver dere wel van uw neef hooren. Daaraan heeft zij niet gedacht, dat ge dien hier zoudt kunnen ontmoeten." „Zeker niet," ant woordde hij werktuiglijk. ENGELSCHE BLOEMKWEEKERS IN HAABLEM OP BEZOEK: een gezelschap Engelsche bloemkweekers, leden van de „Worshipful Company of Gardeners," Engeland's oudste bloemkweekersgenootschap, kwam velleden week op bezoek in ons land. Zij bezochten o. m. de kweekerijen der firma E. H. Krelage en Zoon te Haarlem, waar onze fotograaf het gezelschap kiekte. Geheel links de heer E. H. Krelage. DE EERW. ZUSTER ALBERTA Priorin der R.K. Wees- en Armhuizen te Rotterdam, die dezer dagen haar 12' jarig feest als zoodanig vierde. Met buitengewone feestelijkheid en onder algemeene blijdecbap werd de eerwaarde priorin, die twaalf-en-half jaar met groote wijsheid en sterke liefde de groote bevolking van dit ge sticht heeft geleid en bestuurd, door de bewoners der huizen, regenten en bestuurders, ge huldigd. „Ik weet alleen dat de huishoudster hem wel vriendelijk heeft ontvangen, maar hem zeide, dat hij u moeilijk zou kunnen spreken, want de oude heer dacht altijd dat zijn bloedverwanten hem alleen om ondersteuning kwamen vragen zij zou doen wat zij kon en had hem tegen vier uren besteld." De oude professor lachte bitter. „Op dien tijd was ik altijd op de wandeling," zei hij. en toen hij terugkwam, kreeg hij de boodschap, dat haar aandringen te vergeefsch geweest was en de oud-oom opzettelijk uitgegaan was. Tanner is eerst zeer boos geweest, DE STAATSMIJN TE HEERLEN: een schrikkelijk ongeluk had verleden week plaats in een der schachten van de staatsmijn te Heerlen in Zuid-Limburg. De geheele pompbuis leiding en andere leiding vielen over een hoogte van 280 Meters in de diepe schacht en bedolven een 25 man, die op den bodem der schacht aan het werk waren. Vier personen werden bij dit ongeluk gedood en velen gewond. Onze foto geeft een kiekje van de mijn waar de ramp plaats had. van: de verpletterende tij ding van zijn in doodstrijd VAN DE AMSTERDAMSCHE liggenden lievelingsdichter. VLIEGWEER: Nu ging hij voort" een aardig instantanéetje van Frits Koolhoven, „Intusschen was'ik anders onzen benden Hollandschen vlieger, in gesprek met een der verslaggevers, gestemd dan vroeger. Ik moest droevige gedachten van mij afzetten en dus nam ik de in vitatie aan om hier andere indrukken te krijgenEn die heb ik gekregen, of schoon heel andere dan ik gedacht had. Gode zij dankDoordat ik echter eerst de tweede uitnoodiging kon aan nemen, ben ik juist hier in dit huis terechtgekomen en in mijn oud studeer kamertje. En toen is alles goed geworden." Plotseling echter zei hij „Daar valt mij juist in, dat ik de eerste uitnoodiging tot het feest hier niet heb gekregen. Die heeft ze zeker ook achtergehouden. En ja dat is ja hoe meer ik er over denk, dat is tot mijn geluk geweest." Verwonderd en nieuwsgie rig zagen de beide vrouwen hem aan. „Lnister," zei hij, „hoe alles samenhangt als een wonderbare beschikking Gods. Had ik de eerste uit noodiging gekregen, dan zou ik stellig bedankt heb ben, want ik dacht er niet over de stad te verlaten waar ik vijftig jaar gewoond had. Later begon ik er anders over te denken." Weemoedig dacht de oude man aan de oorzaak hier- VAN DE GROOTE JAARMARKT TE HOORN: Vrijdag 1.1. had de groote jaarmarkt voor koeien te Hoorn plaats, deze markt kenmerkte zich weder door druk bezoek; onze fotograaf bracht het druk gedoe op de wijdvermaarde markt in beeld, dat typisch laat zien hoe de beesten aan het gebit gekeurd en getaxeerd worden, en hoe met den ouder- wetschen handslag de koop gesloten wordt.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 19