ZATERDAG 6 MEI 1911 476 De nieuwe foto's oan ons Prinsesje. De bloemententoon stelling te Uitgeest. sesje, Staat ER gelegenheid van den twee den verjaardag van ods Prin- het „Kina van zooals het met begrijpelijke ingenomen heid vaak wordt gehee- ten, heeft de Koninklijke Moeder de publicatie veroorloofd van eenige nieuwe, aantrekkelijke foto's, die wij in dit nummer onzen lezers brengen. Inderdaad, dat zijn alleraardigste foto's 1 Ons Prinsesje in de jaren dat het echt-kin- derlijke zich gaar ont wikkelen, dat het van hulpeloos wezentje groeit tot een kind waarin de eerste uitingen van het verstand en van den wi' zichtbaar worden, zóc is ons Prinsesje op het liefst gekiekt, en onze lezers zullen c'at be amen En het is duidelijk dat wat aangaat de physieke ontwikkeling, die elk ouderpaar met zooveel innerlijke vreugde ziet in het kind, en die het met zooveel moeite als in zijn vermogen is, poogt te bevorderen door alles wat daartoe kan bijbrengen, aan te wenden, ons koninklijk ouderpaar meer dan te vreden kan zijn over 's lands dierbaar klei nood, ons lief Prinsesje 1 Wat aardig laten die foto's zien, hoe 't Prin sesje een welvarend, een voorspoedig kindje is Men zie maar eens de mollige kleine, als ze guitig-gebukt staat voor de causeuse en zoo lief de wereld inkijktof als ze parmantig zit voor haar poppenhuis, met een bloemruikertje in de poezele handjes en haar „puppy" aan haar voeten Echt kinderlijk is ook die mooie kiek, waar het Prinsesje met haar pop- DE NIEUWSTE PORTRETTEN VAN H. K. H. PRINSES JULIANA. penwagen te midden van baar schatten een oogen blikje als verwonderd rondkijkt, wat toch die vreemde man met dat rare toestel komt doen Dat is wel de kinder- lijkste en pakkendste foto van al, omdat hier niets is van een „pose", maar het Prinsesie er in 't dagelijksch leven na tuurgetrouw is gekiekt. Wat tevens spreekt in deze portretjes, is de groote overeenkomst van trekken, die het Prinsesje heeft van Hare Koninklijke Moeder. Zekerer is gelijkenis te bespeuren ook met den Prins, maar als men de portretjes legt naast die waarop Koningin Wil- helmina in Haar jeugd is afgebeeld, dan treft het dadelijk hoe buiten gewoon groot de ge lijkenis is met Dezen Moge die gelijkenis ook in alle andere op zichten voor heel het leven zoo treffend zijn! Haast ieder nummer van ons Zondagsblad spreekt tegenwoordig van den roem der Hol- landsche bloembollen cultuur. Haarlem en Aalsmeer en Boskoop- en nu weer Uitgeest, ze wedijveren wie het schit terendst voor den dag zal komen om de be kwaamheid der Hol- landsche kweekers in hun vak te toonen. En terwijl daar in het hartje van Kennemer- land de bloemenkenners zich verdringen om al dat schoons te bewon deren, voert de heer E. Krelage de vertegen woordigers van Enge- lands oudste en voor naamste kweekersge nootschap rond doorzijn kweekerijen, in recht- matigen trots hun too- □end, wat Hollandsche energie en bekwaamheid ook op het gebied der bloembollencultuur vermag!

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 13