Uit Stad en Omgeving. Prov. Bond van R.K. Kiesvereenigingen in Zuid-Holland. Aan de aangesloten kiesvereenigingen is een yoorloopige agenda rondgezon den voor de algemeene jaarvergadering, die op Zondag 28 Mei a.s. in Den Haag op nader te bepalen uur en plaats zal gehouden .worden. Op de agenda komt o.m. voor een bestuursverkiezing wegens periodieke af treding van de heeren Joh. Koot, F. A. Moerel en H- W. Spendel, beiden laat- sten herkiesbaar. Trekhonden. Naar aanleiding van adressen van be langhebbenden is bij de regeering in overweging een bepaling om de schou derhoogte van trekhonden, welke van 1 September a.s. af 00 centimeter zoude moeten bedragen, bij wijze van over gangsmaatregel terug te brengen tot 50 centimeter, welke laatste hoogte wellicht voor onder de kar gespannen honden definitief zal worden vastgesteld. De mijnramp te Hoensbroek. Het Tweede Kamerlid voor Sittard, de heer Beckers, beeft tot minister Talma schriftelijk de vraag gericht, om volledige inlichtingen te verstrekken betreffende de mijnramp op de staatsmijn „Emma." Hof van Abitrage. Reuter seint uit San Domingo: Haïti heeft den gezant in den Haag last gegeven .een protocol te te eken en, waarbij het grensgeschil wordt onder worpen aan arbitrage. De zaak zal waar schijnlijk worden gebracht voor het Hof van Arbitrage te 's Gravenhage. Opiumconferentie. Volgens den Berlijnschen correspon dent van de „Times" schijnt de inter nationale conferentie in zake opium en andere gevaarlijke verdoovende middelen, welke in den Haag zal worden gehouden, nu op 1 Juli bepaald te zijn. Verder verneemt bij, dat China er op vertegenwoordigd zal zijn door Liang jTsjcng, den gezant te Berlijn, TangKoeo- an en nog een ambtenaar uit Peking. Salarisregeling klerken P en T. Met betrekking tot de salarisregeling der klerken bij de posterijen en de tele- graphie heeft de minister van Waterstaat jn een audiëntie, verleend aan het be stuur van den Klerkenbond, medege deeld. dat uit de aanstaande begrooting zou blijken, dat hij inderdaad aan het corps heeft gedacht, al zouden zij ook niet alle wenschen, den minster uit hun bondsorgaan bekend, vervuld zien. Zij zullen echter zien, dat op den weg van geleidelijke verbetering wordt voortge gaan. De Ziektewet. De Commissie van Voorbereiding in zake de Raden- en Ziektewet heeft, zoo schrijft men aan het „Volk", Dinsdag wederom vergaderd, nadat reeds vroeger de commissie met de bijzitters wa's bij eengekomen, om over de ontwerpen te beraadslagen. Over het algemeen zijn deze ontwer pen ongunstig ontvangen. Zijn sommi gen tegen de verplichte verzekering zel ve, de meeste bezwaren worden aange voerd tegen de ontworpen Raden van Arbeid, tegen bet ontbreken van de ver zekering betreffende de geneeskundige hulp, tegen de verlaging van 70 pet op 50 pet. voor de eerste maanden, enz., terwijl ook een sterke strooming tegen het monopolie der staatsziekenkassen valt waar te nemen. De Commissie van Voorbereiding heeft nu na langdurige beraadslaging besloten, gebruik te maken van het nieuwe Regle ment van Orde, hetwelk de commissie machtigt, eenige vraagpunten betreffen de de hoofdbeginselen der ontwerpen aan de Kamer ter beslissing voor te leg gen, alvorens de ontwerpen verder te behandelen. In een nota zullen deze vraagpunten worden toegelicht en met die toelich ting aan den minister van landbouw, enz. ter kennisneming .worden toegezonden. Alvorens de punten in het openbaar aan de orde komen, zal de Minister op deze nota aan de commissie schriftelijk kunnen antwoorden Er waren Jeden in de commissie van Voorbereiding, die deze nota terstond aan de Kamer wilden zenden, alleen den minister kennisgevende, dat hij desver- langd eerst schriftelijk kon antwoorden. De meerderheid wenschte evenwel deze spoedige publiciteit niet. Ook was er een minderheid, die .eerst nog eens monde ling met den minister wilde overleggen. De meerderheid verkoos slechts een schriftelijke gedachtenwisseling. Daar de Commissie van Voorbereiding geen geheimhouding heeft opgelegd, staat den leden op grond van art. 41 Reglement van Orde, mededeeling aan belangstellenden toe. Pensioenen H. IJ. S. M. De Raad van Administratie der H. y. S. M. heeft, naar de N. R. Ct. meiut, aan het personeel, dat vroeger deelgenoot geweest is van het pensioenfonds der H. IJ. S. M- een circulaire gericht met de mededeeling, dat er met den Minister overeenstemming bereikt js omtrent een nieuwe pensioenregeling, welke de pen sioensaanspraken van het personeel ook na eventueele naasting van den spoor weg waarborgt, en o.a. ten gevolge zal hebben dat ambtenaren en beambten voor uitkeering bij ziekte en overlijden niet langer 2 pCt., doch slechts 1 pCt. van hunne bezoldiging behoeven op te brengen. Voor bet eigen pensioen moet het personeel op uitdrukkelijk ver langen des Ministers bijdragen en wel een doorloopende korting op de be zoldiging van 3 pCt. en voor het met ingang van 1 April 1911 of later aange stelde personeel van 4 pCt., in afloo- pende kortingen tot 8 pCt. aanvullen en voorts bijdragen gedurende 25 jaren 2 pCt. van de bezoldigingen van het per soneel en jn termijnen een som, welke bij het jn werking treden van de nieu we regeling een waarde van f2i/2 mil- lioen heeft. Ambtenaren en beambten en werklie den, die reeds voor 1 April jl. onder de „bepalingen" of bet „werkliedenregle ment" vielen, zullen in verband met deze kortingen een tijdelijke toeiage ontvan gen van resp. ten hoogste van 2 en 3 percent hunner bezoldiging. De raad van administratie vraagt nu het oordeel der belanghebbenden over deze regeling, die door aandeelhouders en wetgevende macht moet goedgekeurd en bekrachtigd worden. KORTE KROMEK. H. M. de Koningin is voornemens in de maand Juni a. s. een bezoek te brengen' 'aan 's Rijks Munt, alwaar op den 23sten dier maand de eerste gou den stempel in het nieuwe gebouw van 's Rijks Munt wordt geslagen. Gisterenmiddag zijn de gasten van H. M. en Z. K. H. den Prins hertog Jo- han Albrecht van Mecklenburg-Schwerin, regent van Brunswijk en zijn gemalin op het Loo aangekomen'. Als vertegenwoordiger van' H. M. bij de begrafenis van den vorst van SchaumburgLippe 'is aangewezen ba ron Toets van Amerongen. opperkamer heer. Door het R.-K. schoolbestuur te Delft is een huis aangekocht aam' de Koornmarkt, waarin zal gevestigd wor den een nieuwe school voor M. U. L. onderwijs. De gewone audiënties van de Mi nisters van Financiën en Oorlog zullen deze week niet plaats hebben. LEIDEN, 4 Mei. St. Elisabeths-Vereeniging. Gisteren 'is op plechtige wijze het 50-jarig bestaan der St. Elisabeths-Ver- eenigin'g te dezer stede herdacht. Des "morgens naderden de leden in de St. 'Petruskerk onder een stille H. Mis tot 'de H. Tafel, om daarna in de pasto rie aan te zitten' aan een gemeenschap pelijk ontbijt. De 'plechtige Hoogmis werd opgedra gen rdoor den directeur der feestvierende vereeniging, den' Z.Jierw. pastoor Af J. M. 'Hafkenscheid, geassisteerd door de W.Eerw. heeren kapelaans Th. J. van' de Laar als diaken en Th. M. P. Bekkers als 'subdiaken, terwijl de W.Eerw. heer Th. J. F. Bergansius als ceremoniarius fungeerde. De kerk was fraai versierd met prachtige palmen en aaronskelken en de altaren baadden in een zee van kaars en electrisch licht. De feestpredikatie werd gehouden door den W.Eerw. pater P. van Wayenl- burg, C.ss. R., die tot tekst koosDeze is de dag, dien de Heer gemaakt heeft. In een gloedvolle reden pastte de eerw. spreker deze woorden op het feest van heden toe eir gaf aan:, wat het geloof zegt over de armen, duidelijk aantoonend, dat juist de Elisabeths-Vereeniging haar werken doet steunen op het geloof. Volgens gewoonte luisterde het zang koor 'de plechtigheid op keurige wijze op. Des middags was er receptie aan de pastorie; toen kwamen de eerw. geeste lijken der stad, de bijzondere raad der St. Vincentius-Vereeniging en vele ande ren 'de feestvierende Vereeniging com plimenteeren1. Bij het begin der receptie wenlschje de Eerw. Directeur der Vereeniging ge luk, daar op zoo verheven wijze de barm hartigheid van Jesus op het voetspoor van St. Elisabeth door deze vereeniging wordt Voortgezet. Zij verzorgt het licha melijk leed en verlicht tegelijk de geeste lijke armoede der ziel. Namens de zieken en vooral namens de geestelijkheid bracht Spr. dank aan de Vereeniging, welker beste vergelding deze is, dat de Heer 'zich zal ontfermen over hem, die zich zullen ontfermen over de armen. Aan mevr. de wed. A. van Cranen- burghvan Wayemburg, sinds 33 jaar lid en 7 jaar presidente, en mejuffr. B. van Wensen, penningmeesteresse sinds 25 jaar lid, overhandigde pastoor Hafken- scheid in naam van1 Mgr. Gualtherie, pau selijk internuntius, het gouden eerekruis Pro ecclesia et pontifice, haar door Z. H. den Paus geschonken. Het kruis, zoo besloot spr., is het symbool des lijdens, dit kruis is van goud en dit zegt ons, dat Uwe liefde het hem gemakkelijk maakt te dragen. Mo ge dat kruis U nog lang aansporen Uwe krachten aan de Vereeniging te geven. Mevr. Van Cranenburgh bedankte blijkbaar Verrast en zichtbaar aangedaan1. Ten slotte had zij eert lieve bloemen hulde in ontvangst te nemen, namens de damesleden door haar kleinkinderen aangeboden1. Onderzoek verlofgangers. Het in de maand Juni a.s. te houden onderzoek van de in' verschillende ge meenten aanwezige verlofgangers der militie te land zal geschieden op de da gen en uren als onderstaand vermeld: Lei.de,n: lichting 1903 en\ vroegere, voor zooverre die niet reeds bij de land weer zijn overgegaan, Dinsdag 20 Juni 9V2 u V. m. lichting 1904 idem 10 u1. V.m. 1905 11 u. v.m. 1906 1 u. v.m. 1907 1'3/j. Ui. olm. 1908 21/4 u. o.m. 1909 2i/2 u. ntm. 1910 31/2. u. olm. Leiden: (voor de gemeente Zoeter- woude, Leiderdorp en Oegstgeest). Woensdag 21 Juni 2 u. n.m., Stompwijk (voor de gemeenten Veur, Stompwijk, Zoetermeer en Zeg- waart), Dinsdag 6 Juni IOV2 v.m. Voorschoten. Donderdag 1 Juni 1 u. n.m. Wassenaar. Maandag 12 Juni 11 u. v.m. Delft (voor de gemeente Nootdorp) Vrijdag 16 Juni 9 u. v.m. Noord wijk (voor de gemeenten Noordwijk en Noordwijkerhout), Vrijdag 2 Juni 91/2 u. v.m. Katwijk, (voor de gemeenten Kat wijk, Rijnsburg en Valkenburg), Zater dag 3 Juni I1/2 u. n.m. Sassenheim. (voor de gemeenten Sassenheim, Warmond en Voorhout), Dinsdag 6 Juni U/2 u. n.m. H i 11 e g o m, Maandag 12 Juni l_3/4 u. n.m. L i s s e, Donderdag 8 Juni 11 u. v.m. W o u brugge (voor de gemeenten Wouhrugge, Zevenhoven, Nieuwveen, Leimuiden, Ter Aar en Rijinsaterwoude), Donderdag I Juni 2i/2 u. n.m. Alkemade, (te Roelofarendsveen), Donderdag 1 Juni U/2 u. n.m. A I f en, (voor alle gemeenten van het kanton), Dinsdag 27 Juni 23/4 u. n.m. Boskoop, Vrijdag 23 Juni 121/4 u. v.m. Bodegraven, (voor de gemeenten Bodegraven, Zwammerdam, Nieuwkoop en Reeuwijk), Vrijdag 30 Juni, 13/4 u. n.m. W a d d i n gs v e e n, Vrijdag 23 Juni 11 u. v.m. De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist uit Leiden, van een onbekende, onder letters "N. N., is ontvangen f98,50 ter voldoening van alsnog aan den Staat der Nederlanden1 verschuldigde indirec te belasting. Alhier is opgericht de Gemengde Geheel Onthouders Zangvereeniging „Nieuw Leven" met aanvankelijk 28 leden. Tot definitief bestuur zijn benoemd nav. heeren J. H. Schnijder, voorzitterG. J. Selier Jr., secretaris; F. Musigaas, penning meester M. Leget, commissarisdirecteur s de heer J. J. H. v. Rosmalen. HAZERSWOUDE. Door Z. D. H. den Bisschop is tot lid van het R. K. Kerkbe stuur herbenoemd de heer A. Verbei. En in vereenigde vergadering van Kerk en Armbestuur is tot lid van het Armbestuur herbenoemd de heer N. Koot. KATWIJK. Als schipper op de zeilzee- visschersvaartuigen zijn geslaagd L. Guyt en M. Plug beiden alhier. KOUDEKERK. Door wijlen den heer G. van Egmond overleden alhier is de som van f 3000, vrij van rechten en kos ten, gelegateerd aan de vereeniging voor H. O. op Geref. grondslag. NOORDWIJK AAN ZEE. Een 182- tal ingezetenen van Noordwijk aan Zee heeft aan den minister van binnenla.id- sche zaken een adres verzonden, waarin zij, met het oog op het feit dat een groot aantal hunner jaarlijks ter haringvissche- rij gaat, waardoor zij van hun kiesrecht geen gebruik kunnen maken, noch voor de Tweede Kamer, noch voor de Prov. Staten of den gemeenteraad, den wensch uitspreken, dat zoodanige wijzigingen in de Kieswet worden aangebracht, dat zij voortaan van het recht, hun door de wet gegeven, gebruik kunnen maken. ZOETERWOUDE. Bij vonnis der ar- welker beste vergelding deze is, dat de is de freer H. Kits van Heyningen, ge- pensionneerd majoor, intendant bij het Nederlandsche leger, wonende alhier, op eigen verzoek, wegens zwakheid van ver mogens, onder curateele gesteld. GEWESTELIJK GEMENGD. Gisteren avond maakte een ongeveer 20 jarige dienstbode te Hazerswou- de langs de Gem eene weg een fiets tochtje. Geheel bekwaam was zij echter in deze soort sport nog niet, dan eens links, dan eens recht, en daar ging de berijdster van het stalen ros te water; gelukkig kwam juist een hulpvaardige boterhandelaar, die het natte vrachtje mee naar het dorp voerde. Een kind van Roodenburg aan de Kaag viel gisterenmiddag van den steiger in de ringvaart van den Haarlemmermeer- polder. Een juist passeerend schipper zag het en door hem werd de kleine van een anders wissen dood gered. Met den schrik en een nat pak kwam het er nu gelukkig af. Gemeenteraad van Voorhout. Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer J. van Griethuijsen, burgemeester. Aanwezig 6 leden, afwezig de heer L. Belt, wethouder. De Voorzitter .opent de vergade ring. De notulen ,der 2 vorige vergaderin gen worden gelezen en onveranderd vast- gesteld.- Ingekomen stukken. Missive van Ged. St. meldend dat baron Sweerts de Laiidas Wyborgh benoemd is tot Commissaris der Koningin dezer pro vincie. Missive van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten der vorige vergadering betreffende de dok terswoning, de overname van den En- gelschen weg en de ondershandsche aan besteding van grint en puin. Gemeenteverslag over 1910. Ligt ter visie. De Voorzitter deelt het voor naamste er uit mede. De bevolking vermeerderde met 30 personen. Het totaal was dus 2155 per sonen, er werden 78 kinderen geboren, waarbij 4 levenloos, 23 personen over leden, 10 huwelijken werden gesloten. Er zijn 345 kiezers voor de Tweede Ka mer en de Prov. Staten en 281 kiezers voor den gemeenteraad. Dc heeren van Schie, Colijn en van der Hulst zullen dit jaar aftreden als raadslid. De agenda bevat: .comptabiliteit, Eenige af- en overschrijvingen wor den goedgekeurd. De Voorzitter brengt ter tafel het schrijven der gemeente Leiden, waarin gemeld wordt dat leerlingen van buiten gemeenten op de H. B. S. f90 extra be talen moeten. Indien er een contract tus- schen Leiden en de buitengemeenten ge sloten wordt, js de bijslag slechts f60. Op het oogenblik zijn er van hier geen leerlingen op de H. B. S. te Leiden, doch, zegt de V o o r zi 11 e r, we moe ten ook aan de toekomst denken. B. en W. stellen daarenboven voor een schaal waarbij de toeslag voor minder gegoede ouders niet op deze wordt ver haald. Deze schaal js aldus: inkomens bo ven de f1500 betalen de volle f60. f1500—1250 betalen f30, f1250—1000 betalen f 15, f1000 en beneden betalen niets. De raad neemt het voorstel aan om een contract aan te gaan met Leiden. Ook de door B. en W. ontworpen schaal werdt met algemeene stemmen goedgekeurd. Komt in behandeling de benoeming van eene onderwijzeres. 15 sollicitanten hebben zich aangemeld. De voordracht was opgemaakt aldus: Mej. iVt. Biankwaardt, Tilburg, Mej. Broestei.. Jjsen, Leiden, Mej. Vister, Lei den. Na een korte geheime zitting, waarin nog eenige inlichtingen omtrent deze sol licitanten worden medegedeeld, wordtin de heropende zitting benoemd met alge meene stemmen mej. M. Blankwaardt. De Voorzitter zal haar tv ervan ken nis geven, met de mededeeling, om zoo mogelijk 15 Mei jn dienst te treden. Over de plannen voor de dokterswo ning wordt eerst in geheime zitting ge handeld. Na de heropening der openbare verga dering wordt met algemeene stemmen aan B. en W. machtiging verleend tot publieke aanbesteding van de dokters woning, de gunning echter zal aan den Raad worden voorbehouden. Tevens wordt machtiging verleend een leening aan te gaan voor het hiervoor benoodig- de geld. Het kohier hondenbelasting wordt on veranderd vastgesteld. Bij de rondvraag verlangt geen der leden het Avoord. De Voorzitter sluit daarna de openbare vergadering en de Raad gaat in geheime zitting ter behan deling van het kohier en reclames hoof dei ijk en omslag. Bollenveilingen. LISSE. Op de gisteren alhier gehouden veiling van in het gewas te veld staande hyacinthen- en tulpenbloembollen zijn de volgende prijzen besteed Hyacinthen Gertrude (enkel rood) per bed 12 gulden Yellow Hammer (enkel geel) per bed 30 guldenLady Derby (enkel rood) per bed 44 guldenl'Innoucence (enkel wit) per bed 27 guldenQueen of the Blaes (enkel blauw) per bed 31 guldenMoreno (enkel rood) per bed 27 gulden; Mous van der Hoop (enkel wit) per bed 23 gulden; Polgieter (enkel blauw) per bed 14 gulden; Agenis Christina (tnkel wit) per bed 13 guldenGrand Maitre (enkel blauw) per bed 10 gulden. Tulpen: Witte due. Maximus (enkel) per 5 bedden van 14 tot 17 gulden; Murillo (dubbel) per 3 bedden 18 gulden; Mon Trésor (enkel) per 2 bedden 18 gulden; Prins van Oostenrijk (enkel) per bed 12 gulden; CarmosieBrillant(enkel) per bed 11 guldenCouleur Cardinal (enkel) per bed 20 gulden Rose Grisdelin (enkel) per 4 bedden 12 guldenCouronne d'Or (dubbel) per bed 14 gulden; Sal- vator Rose (dubbel) per bed 11 gulden; Vuurbaak (dubbel; per bed 22 gulden; Rose Luisante (enkel) per bed 12 gulden; Thomas Moore (enkel) per 5 bedden van 15 tot 20 gulden Frederik Moore .enkel) per 5 bedden 16 tot 24 gulden; Thee roos (dubbel) per bed 34 gulden. Kerknieuws. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pas oor te Herveld, den weleerw. heer 1 h. H. A. van Berkel en tot pastoor te Ommen den weleerw. heer M. J. H. Wolters. De Zeereerw. heer dr. J. Huddleston Slater, zal zich den 6en Mei inschepen te Bremen, om de reis naar Brazilië te aanvaarden, waar ZEw. zich gaat wijden aan het zielenheil in het diocees Santa Catharina (Zuid-Brazilië). De nog jeugdige missionaris, Rotter dammer van geboorte, behaalde het doc toraal in de klassieke letteren aan de Groniltgsche Universiteit, werd daarna doctor in de wijsbegeerte te Rome en in de theologie aan de universeit te Inns bruck. In deze laatste stad ontving Z.Ew. 7 April 1.1. de H. Priesterwijding. Leger en Vloot. De le luitenant A. G. J. C. Wilkens van het le reg. veld-art., gedetacheerd bij de rijschool te Amersfoort, is over geplaatst bij het depöt van het 4e reg. veld.-art. te Leiden. Sport. Schaken. Dinsdagavond 9 Mei zal de bekende Amerikaansche schaakspeler Marshall op de bovenzaal van „In den Verguiden Turk" te Leiden op uitnoodiging van het Leidsch Schaakgenootschap een simultaan- wedstrijd spelen, waaraan tal van beste schakers uit Leiden zullen deelnemen. De Parseval V opgestegen. Het bestuurbare luchtschip Paiseval V is gisterenavond omstreeks halfacht toch nog opgestegen en manoeuvreerde gedu rende een kwart uur boven het terrein van oud-Rosenburg en het aangrenzende weiland, gelegen tusschen den spoordijk en den Amstel, op een hoogte van 30 tot 100 meter. Heden en Vrijdag zal het terrein van oud-Rosenburg nog ter beschikking zijn van de Echo om er den ballon te doen opstijgen. Daarna is het gehuurd ten behoeve van het Vliegcomitè van Rosen- oord. Land- en Tuinbouw. Nieuwe tulpen. De heer P. de Jong, te Roelof arendsveen, is in het bezit eener nieuwe tulp. Deze nieuwe variëteit is verleden jaar verloopen uit Evt Ruse Gris de Jin, bezit dezelfde eigenschap pen, doch heeft een zachte licht gele kleur, welke de Evt Cottage Boy nabij komt. Ongetwijfeld gaat deze nieuwig heid een goede toekomst tegemoet. De heer A. Peet te Valken burg, de bekende kweekèr van Evt La Reine des Reines, welke tulp door hem is gewonnen, heeft weer een nieuwigheid ontdekt in zijn D.T. Salvator Rose. Uit laatstgenoemde soort zijn 3 tulpen ver loopen, welke de kleur hebben van de nog nieuwe D. T. tulp Electra. Voor deze 3 bollen js door een kweeker f25 geboden, op .welk bod P. niet inging. V. P. N. Gisteren werd te Utrecht, onder leiding van den waarnemend voorzitter, den heer Denis Swagemakers van Tilburg, eene algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging tot bevordering der Pluim veehouders en tamme konijnenteelt in Nederland (V. P. N.) De voorzitter herinnerde in zijn ope ningswoord aan het feit, dat de V. P. N. deze maand tien jaren bestaat, doch dat tot feestvieren niet kon worden over gegaan. Voorts bracht hij lof aan den afgetreden voorzitter, den heer van Gen- deren Stort, voor af hetgeen deze in het belang der V. P. N. heeft verricht. De waarnemend secretaris, de heer dr. H. ,G. Samson, gaf een overzicht van de geschiedenis der V. P. N. ge durende haar 10-jarig bestaan en bracht daarna het jaarverslag uit, waaruit ons het volgende bleek: Het aantal leden was 31. Dec. 1910 16.349 tegen 13.923 op 31 Dec. 1909. Het aantal onderafdeelingen vermeerder de van 291 tot 348. In den loop van het jaar zijn 15 onderafdeelingen opge heven. In 1909 zijn in Nederland uitgevoerd 20.113.000 K.G. eieren, ingevoerd 12.515.000 K.G.; meer uitgevoerd dan ingevoerd 150 millioen stuks eieren, eene waarde vertegenwoordigende van" 6 mil lioen gulden. In de konijnenexportslachterij werden van 14 .September 1910 tot 24 Februari 1911 geslacht 6608 stuks konijnen, waar van het grootste deel voor export be stemd was. De zaak van den coöperatieven voeder aankoop wordt alferwege door de onder afdeelingen ter harte genomen. De ontvangsten van den penningmees ter waren f 15.979,07 en de uitgaven f 14.811,59V2» zoodat er een batig saldo is van f 1167,491/2. De balans sluit in activa en passiva met een bedrag ad f 19.772,73 tegen f 15.877,98 op het einde van het jaar 1909. De Amsterdamsche eierenveiling staat er zeer gunstig voor. De exportslachterij van konijnen zal waarschijnlijk in een slachterij voor dé- taiiverkoop, alsmede voor den verkoop van huiden worden omgezet met het oog op het groote risico, dat verbonden is aan den export. Een verslag over de slachterij zal worden uitgebracht wanneer wanneer dit door accountants is ge- teekend. Nadat eenige besprekingen hadden plaats gehao, werd pauze gehouden. Na de pauze werd bij de aan de orde gestelde statutenwijziging besloten de sa menstelling van het bestuur en het be zoldigd secretariaat in de statuten te scheiden, waarna art. 10 als volgt werd samengesteld

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2