Uit Stad en Omgeving. acht dit een zeer betreurenswaardig ver schijnsel. De groepsvertegenwoordiging is een mislukking gebleken, wat vooral aan de neutral e(!) Ned. Vereen', fnoet worden geweten. Zelf is spr. «niet voor groepsvertegenwoordiging. De spontaan gegroeide vakorganisatie, dit is de brug die leiden moet tot ge meen overleg met directie en regeerin'g. Dat ook de organisatie wordt gene geerd, is ook de schuld van Veile der spoor-- en tramwegmanuien zelf. Zij blij ven buiten de vereeniging die hun belaini- gen voorstaat. Spr. eindigt zijn frissche rede met een kameraadschappelijke op wekking tot meerdere actie bij de nog niet toegeiredenen. Hierna brachten de secretaris de heer F. Nivard uit Rotterdam en de penning meester de heer Th. de Wit uit Utrecht hun jaarverslag uit; stippen wij hieruit aan, dat 1910 een voordcelig saldo van f 1326 aanwijst en dat het steunfonds sluit met een batig saldo van f 784. Pater dr. Cyp. Verbeek uit Oss. be trad nu het spreekgestoelte. Heerlijk schilderde de Eerw. spr. de schoonheid van ons H. Geloof en' toonde hij aan hoe ons Roomsch-zijn ons plichten op legt, welke te vervullen ons een' eer moet zijn. Wij moeten voor de glorie der Kerk strijden en wel op de eerste plaats door ons .goed voorbeeld van flink ka tholiek leven in' woord en daad. Spre ker wijst op Frankrijk, dat wel geld voor missies uitgaf en gestichten voor arme lieden bouwde, 'doch het echte Room- sche durf-leven 'overliet aan enkelen. Frankrijk staat aan den rand van een vreesel ijken afgrond. Aan' ons Rooni- sche mannen te zorgen, dat Nederland nooit zoover'komt. Wij 'hebben 't Geloof geërfd van 'onzen vooroud.ers, die er voor geleden hebben 'en gesard zijn, laten we nu toonen, 'dat we zulke helden waardig zijn. Goddank, 'in ons vrije Nederland bloeit de Kerk, doch verslappen mogen wij niet. Ontwikkelen moeten w'ij ons, vooral ook op godsdienstig gebied, op dat wij ons Geloof tegen aanvallen kun nen verdedigen. Wij moeten bovenal de neutrale en 'liberale kranten weren ,uit onze omgeving en overal de katholieke pers propageeren. Spr. geeft praktische voorbeelden hoe juist de spoorwegmarinen als propagan disten van goede lectuur kunnen optre den. I Met een prachtige opwekking eindigt spr. zijn toegejuichte, met applaus meer dere malen onderbroken rede. Kapelaan Donders 'bracht nog een woord van 'dank namens de vergadering aan den gewijden spreker en de voorzit ter sloot op de gebruikelijke wijze de vergadering. KORTE KROMEK. Gisteren is te Amsterdam op feeste lijke wijze, liet 100 jarig bestaan van- de Kamer van Koophandel herdacht. Te Groningen is een staking van) loodgieters en gasfitters begonnlen. Er staken 55 werklieden1, de, -eisch is hoo- ger loon. De schaardag op de GooiscWe 'Meenz is gisteren kalm verloopen. Aan hangers van beide partijen; hebben hun vee laten branden. De gewone audiëntie van den minis ter van financiën zal op Dondrdag 4 dezer niet plaats hebbeji. LEIDEN, 2 Mei. Prinsessedag De 1 Mei-dag, dit jaar de dag van de Juliana-feestviering, is voortreffelijk geslaagd. Het is gisteren een echt Oranje-feest geweest Slechts in de Stadsgehoorzaal had een klein gedeelte „bewuste prole tariërs veel kleiner dan andere jaren zich afgezonderd om de socialistische betooging voor algemeen kiesrecht bij te wonen. Op straat heerschte een gezellige druk te. Drommen menschen bewogen zich over de Breestraat om de illuminatie van het stadhuis te bezichtigen, welike ver lichtende lijnen immer een schitterende aanblik leveren. Vandaar ging de stroom naar de Lamineren markt waar het Ste delijk Muziekkorps concerteerde of hoop te de menigte zich op in den omtrek van de Korenbeurs, waar Orpheus vroo- lijke nummers blies. De veldartilleristen waren, na zich aan hun feestmaaltijd tegoed te hebben ge daan, naar het bioscope-theater aan den Rij'nsburgersingel gegaan, ten einde een extra f eestvoorstelling bij te wonen. De onderofficieren begaven zich jn het Ia- tere van den avond naar de „Turk", en de officieren zaten aan een diner aan. Het „Juliaantje" klonk af en toe boven de menigte uit; jongelui voerden midden op straat een rondedans uit, door de ou deren met klaarblijkelijk welgenoegen ga degeslagen, kortom Leiden was in feest stemming, vierde een Oranjefeest Toen de muziek was afgeloopen, con centreerde de menschenmassa zich voor de Stadsgehoorzaal. Tusschen 10 en IO1/2 uur waren de Oranjeklanten on telbaar in aantal; 't zag op de Bree straat zwart van menschen, die van hun sympathieke gevoelens ten opzichte van ons vorstenhuis blijk gaven door her haald „Oranje Boven". .Ware toen de meeting uiteengegaan, dan zouden wel licht wanordelijkheden niet, te voorkomen zijn geweest Thans, door het tactvol optreden der politie, die het publiek langzaam verspreidde, en door het laat eindigen van de jneeting, liep alles zon der groote ongeregeldheden af. Wel had den nog enkele honderden personen tot bij twaalven op het iptgaan der socialis ten gewacht, en hieven enkele hunner Oranje-liederen aan, maar hun aantal was gering in vergelijking met de wachtenden een uur vroeger. Oranjeklanten en meetinggangers trok ken in mecrendeel de richting Hooge- woerd op, w aar zij ter hoogte van de Maarsmanssteeg handgemeen raakten. De politie, onder leiding van den in specteur, den heer W. A. van Kesteren, moest een oogenblik van de gummistok gebruik maken. De orde was direct daar na weer hersteld. Slechts een betooger liep een gevoeligen klap op. Door afzetting van de Hoogewoerd werd het publiek verstrooid, en een half uur later was Lelden in ruste. In ruste, voor zoover men buiten be schouwing laat de gewone nachtelijke wandelaars, waaronder zich ditmaal ook bevonden een aantal feestvierenden der gewapende macht, die tegen één uur met een luidruchtig „Juliaantje" springend en hossend de Breestraat afgingen. „Mignon". Een gezelligeavond beleefden we Zon dag in de foyer van de Stadsgehoorzaal, waar de dansclub „Mignon" een soirée gaf tot sluiting van het seizoen. Dat het niet goed doenlijk is een avondje vol te maken met louter muziek en dans, had het bestuur begrepen. Wel waar schuwde de voorzitter in het begin het publiek (de leden, hunne ouders en verdere geïntroduceerden) dat „Mignon" geen tooneelclub maar een dansclub is, doch dit kan slechts onzen lof vermeerderen. Want al wat op tooneelgebied Zondagavond gegeven is, was om te schuddebuiken. Een woord van lof verdienen ook de 5 mandolinespelers, die in heerlijke quin- tetten ons verrukten, zoodat zij tot een toetje gedwongen werden. De heer Th. van Leeuwen, ballet- meester van de club, vulde den verderen avond door opgewekt pianospel, bege leid door viool. Bij het slot bood de voorzitter naméns de alub een fraai beeld op voetstuk aan den heer Van Leeuwen aan, die dit ge schenk in dank aanvaardde. Een geanimeerd bal sloot den avond. In de gisteravond gehouden verga dering van de vereeniging van Oud- Leiden onder voorzitterschap van prof. Knappert, werd het jaarverslag over 1910 uitgebracht, waaruit de bloei der ver eeniging bleek. De rekening sluit niet een batig slot van f 863.50. Tot penning meester, in de plaats van den heer D. Hartevelt, die als bestuurslid onslag nam, werd benoemd de heer H. Th. van Steeden. Aan de telefoon alhier zijn aange sloten onder nó. 134 Maatsch. De Faam Vischmarkt 1no. 445 H. Boom, Nieuwe Rijn 5; no. 688 J. H. de Jong Rembrandt- straat 15; no. 341 F. J. Schild Kraaijer- straat 37; no. 756 Dr. E. W. de Flines Mariënpoelstraat 21no. 779 Stadsapo theek Aalmarkt; no. 430 G. B. Hofenk Breestraat 53; no. 925 Directiekeet Lam- mebrug; no. 906 A. J. Moons Rijnsbur- gerweg 40; no. 937 J. Splinter Mariën poelstraat 7; no. 1107 J. Roos Oude Singel 24; no. 145 J. J. Kroon Heeren straat 5; no. 902 H. G. W. Eijsvogel Nieuwe Rijn 22; no. 1096 F. P. Muller, arts, Terweepark 5; no. 1097 A. J. Schölvink Terweepark 6. LIJST van onbestelbare brievlenl en briefkaarten van hier verzonden ge durende de 2e helft der maand April. B i n n e n L Brieven. C. M- Bosch Alfen Mej. B. Fransen, Amsterdam. Mej. Biestraten, Apeldoorn. Letter D. Adv. Bureau, Delden. J. P. Schaaders, 's Gra- venhage. v. Lenaiep Roeters, id. Mej. A. v. d. Kaaij, id. Jongedame J. Meijer, id. Telkamp, Hillegom. H. J. v. d. F., Lei den, A. Molet, Nieuwediep. Mej. va# Dam, Rotterdam. Briefkaarten. K. Betsholt, Amsterdam. Bevelander, Leiden. Fam. Goossen Boom 's Gravenhage. J. v. Leeuwen, Wagenin,- gen. J. Bolsius Kamphuijs, Zaandami. J. v. Schooien, Buitenland. Brieven. Mej. C. Vis en Fam, Chicago. Machanische Netzfabr. Landsberg. S. La Mert, London (2 st.) B. Mulder, Hamburg. Briefkaarten. Paul Otto, Berlin. Tim merman, London. AARLANDERVEEN. Tot hoofd aan de R. K. Parochiale Jongensschool al hier is benoemd de heer J. Th. Dele- marre, onderwijzer aan de R. K. school te Loosduinen. BOSKOOP. Gedurende het voorjaar 1911 werden van het Station Alfen Oudshoorn 430 waggons met boomen en planten van hieruit verzonden. LANGERAAR. Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is benoemd tot Kerkmeester de heer Corn. v. d. Hoorn Cz. Als lid van het R. K. Armbestuur werd in gecombineerde vergadering van Kerk en Armmeesters herbenoemd de heer Joh. Pieterse te Korteraar. L1SSE. Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is tot Kerkmeester herbe noemd den heer J. Riggel en tot Arm- meester is herkozen de heer H. van Graven. Zondagavond vergaderde de bloe- mistwerkil. vereen. „St. fsedorus". Na opening en lezing der notulen werd ingevolge het bestuurvoorstel besloten, de contributie vast te stellen op 10 cent per maand iriet inbegrip van het Vakblad. Tegen de helft der contributie zullen ook aspirant Ie den weiden aangenomen. A,a,n, liet Hoofdbestuur zal subsidie worden aangevraagd e.i wel I cent per lid en per week. De voorzitter deelde mede dat liet bestuur een onderzoek had ingesteld in zake loon en arbeidsduur. Hieruit bleek dat er nog 25 patroons zijn waar liet minimum loon nog geen 10 gulden per week bedraagt. Aan de heeren was een schrijven gericht met het verzoek zoo spoedig mogelijk dit loon in ie voeren'. Uit de discussiën bleek, dafhet uitbetalen bij ziekte zeer verschillend is. In de rond vraag besprak de lieer Wijsman het nut van een vrijgestelde voor den Bond van Bloemisten en Tuinlieden. Ook wensch- te hij dat het bestuur zou tiachten en»* kele advertenties te verkrijgen voor hel Vakblad. De heer Bezu wees er op dat het Vakblad zich uitstekend leent voor de Bloemisten bij het adverleeren 0111 ar beidskrachten. Na het dankwoord van den voorzitter werd de vergadering ge sloten. N1EUWVEEN. De raad vergadert op Woensdag 3 Mei a.s. 's morgens te half elf. De agenda vermeldt 0. m. vast stelling suppl. kohier 1910 en kohier hoofd, omslag 1911. NOORDW1JK. Het Julianafeest alhier is uitstekend geslaagd. Toen de volksspelen op het Linden- plein waren afgeloopen, gingen Com missieleden en prijs winners naar „Het Hof van Holland", waar de uitreiking der prijzen plaats had. De uitslag van het Mastklimmen was als volgt: le Prijs Jan Korbee, 2e. Ma- nus v. d. Berg, 3e. A. Christiaanse, 4e. P. Mink, 5e. H. de Haas Wz., öe Janlus Christiaanse, 7e. Evert Wijnands, 8e. Leo Kooien, 9e. A. v. cl. Voet. Uitslag van het Boegsprietloopenel. Prijs Gerrit Mink, 2e. C. v. d. Berg, 3e. Jan Angevaare, 4e. Jac. Nieuwenhuis, 5e. W. Brederode, 6e. Simon de Haas, 7e. Chr. v. d. Voort, 8e. Arie Koemans, 9e. Jan v. Wees, 10e. Corns, de Ridder, 11e. Arie Mink, 12e Klaas v. d. Berg, 16e. Ant. Smit, 17e. Leen Smit, 18e. Mart. Wijnands, 19e., Jan' Caspers, 20e. W. Rijken. Bij het Tobbesteken kregen ongeveer alle deelnemers een prijs. Tegen half 5 trokken de muzikanten en een groot gedeelte van Noordwijk-bin- nen naar „Zee", waar in de z.g. Weide de Sportspelen zouden plaats hebben: Deze bestonden in hardloopen, hoog springen, blaasslaan en langzaam fietsen voor jongens, in turfrapen, ball endragen1, fietsrijden met ballen en schortbinden voor meisjes. Ook deze spelen hadden een uitstekend verloop en verschaften zoowel deelne mers als kijkers eeii paar vroolijjke uur tjes. Des avonds werd het feestterrein we^ derom verplaatst naar „Binnen", waar om acht uur de onvermoeide Harmonie- Kapel „Crescendo" een Concert gaf op het Lindenplein. Honderden verdrongen zich hier o.n de muziektent en genoten van de vroolijke marschen en aardigie wijsjes, die „Crescendo" op uitstekende manier ten gehoore bracht. Een gedeelte van het feestvierende pu bliek begaf zich om acht uur naar de ge zellige en smaakvol versierde zaal van' „Het Hof van Holland", waardoor het Voordracht- en Operettegezelschap Van Laar en Orvan een uitvoering gegeven werd. De Oranjevereeniging kan met voldoe ning op haar werk terugzien, want het Julianafeest is in alle opzichten' uitmun tend geslaagd. Aan den ijver en het tactvol optreden van de Politie is het te danken, dat alles zoo ordelijk verliep en geen wanklank werd vernomen. Ook de echte Julianabloem was hier te verkrijgen, zelfs veel mooier dan ver leden jaar. NOORDWIJKERHOUT. Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is herbe noemd tot lid van het Kerkbestuur de heer li. Oostdam JEzft. en in de veree nigde vergadering van kerk- en arm meesters is herbenoemd tot lid van het het Armbestuur de heer N. Hogervorst. ROELOFARENDSVEEN. Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is her benoemd tot kerkmeester de heer P. van der Zwet, en in vereenigde vergadering van kerk- en armbestuur herkozen als armmeester de heer N- L'Arni. SASSENHE1M. Door Z.D.H. den Bis schop van Haarlem is herbenoemd tot Kerkmeester de heer P. van "Reisen en in vereenigde vergadering van Kerk en Armmeester, de heer B. P. Roest. Woensdag 3 Mei 's avonds half- acht vergadert de raad dezer gemeente. De agenda luidtIngekomen Stukken Bespreking Warmonderdamschen straat weg en hetgeen verder ter tafel zal wor den gebracht. Maandag zijn alhier door 8 meisjes 500 Juliana-bloempjes verkocht, die op gebracht hebben f62.565. TER AAR. Vrijdag hield de Ter- Aarsche Augurkenveiling hare zesde jaar vergadering. De voorzitter opende de vergadering, waarna de notulen der vo rige vergadering werden gelezen en on gewijzigd vastgesteld. Vervolgens deed de kassier-boekhouder rekening en ver antwoording. De totale opbrengst der veilingen bedroeg f53.700. Van de 6 pet., die van de leden werd ingehouden, werd 31/2 pet terugbetaald, zoodat de bedrijfs kosten 21/2 pet. bedroegen. Daarna bleef nog een saldo van f250 jn kas. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit, .waarin medegedeeld ^erd, dat be stuur zoo gelukkig was geweest, onder billijke voorwaarden voor haar veilings- terrein een perceel grond voor 25 jaren in erfpacht te ontvangen van den heer H. Hilders. Slechts eenige uren geleden werd dit contract door partijen getee- kend, zoodat nu onmiddellijk begonnen kan worden met den bouw der kom- kommerpakkerij, die reeds vóór'vier we ken werd aanbesteed. In November trad de Ter-Aarsche Augurkenveiiing toe tot den Nederi. Tuinbouwraad en op de algemeene vergadering te Utrecht zond het bestuur een gevolmachtigd afgevaar digde. Ook trad zij toe tot de Centrale Tuinbouwvereeniging. !n herinnering w erd gerbacht, dat eenmaal eene depu tatie uit het bestuur op audiëntie ging bij de Directie der Holl. Electr. Spoor wegmaatschappij te Amsterdam om de mogelijkheid te bespreken om eene ver binding te verkrijgen van onze vciiings- lerreinen met de in aanieg zijnde electr. spoorbaan. De drie aftredende bestuursleden, de heeren H. J. van Eijk, voorzitter, J. A. van Tol en C. Hoogervorst Az, en het lid der permanente commissie van con trole, de heer G. C. .Weeren, werden met overgroote meerderheid van stem men herkozen. Bij monde "Van den heer Ant. van der Jagt verklaarde de eind-commissie, dat zij de boeken en bescheiden van den kassier-boekhouder in orde had be vonden. Bij de rondvraag werd aangedrongen op goede sorteering en strenge keuring der vruchten en werd den tuinders op het hart gedrukt om zich nauwgezet aan het voor elk bepaalde uur van levering te houden. Onder dank aan de aanwezigen sloot de voorzitter de vergadering. VOGELENZANG. De bloembollenvei ling ten bate der parochiekerk heeft op gebracht f1412. VOORSCHOTEN. Zondagavond vier de de R. K. Jonge Garde haar vijfja rig bestaan. De voorzitter, de heer J. A. Mens opende deze feestavond met den Chr. gioet en heette alle aanwe zigen welkom, en bracht o.a. in blijde herinnering de verjaardag van prinses Juliana. Daarna verkreeg het woord de heer C. D. Wesseling. Na een kort woord over prinses Juliana en ons Oranjehuis bracht hij in herinnering het jaar 1901 toen voor de tweede maal een christelijk ministerie voor een liberaal plaats maak te. Vervolgens memoreerde hij de be kende spoorwegstaking in 1903 en be antwoordde verder de vraag of dé jon geren wel aan politiek moeten doen. Het antwoordt luidt, dat wij in de poiitiek de jongeren niet kunnen missen om hun heerlijk, onbaatzuchtig enthousiasme, om hun van warmte tintelend bloed, om hun geloof, dat bergen verzet, om hun vuur en hun kracht, die waarborgen zijn voor het behalen van de overwinning. Wij allen moeten daarom trachten jong te blijven, wij moeten veel onder de jon geren verkeeren, hen aanmoedigen; hun iiluiies moeten ons bezielen, hun enthou siasme ons aansteken. En dat kan, als wij maar, evenals zij, alleen den idealen kant van ons werken voor oogen hou den. Men jammert over de 10 pet. van het debietrecht op de tabak, en alles is hier over iinrep ,en roer, wij hangen vast aan allernaaste kleinigheden en moeten in de politiek niet zien naar die kleinste dingen. Wij vragen ongevallenverzeke ring. voor land-, tuinbouw en visscherij en daarnaast invaliditeits- en ouderdoms- verzekering, ziekteverzekering, dat daarin is neergelegd. De liberalen wiilen ons doen voorkomen, alsof van een Chris telijk ministerie niets te verwachten is. Was de strijd groot in 1909, in 1913 belooft de verkiezingsstrijd nog feller te zijn. Spr. herinnert aan het jongste Paaschcongres der S. D. A. P., waarin men Troelstra c. s. met zijn algemeen kiesrecht een tweede poging zag wagen om het regeeringskasteel' te bestormen. Voor dien strijd zullen alle politieke par tijen, hoe verschillend van kleur ook, den strijd tegen de Christelijke partijen aan binden. Op dit alles moeten wij nu reeds voorbedacht zijn. Spr. eindigde met de jongeren toe te roepen steeds hun ideaal hoog te houden, de keurbende te blijven van het groote Katholieke leger, dat den strijd voert voor Jezus, onzen God en Koning. Na deze rede werd de avond verdien stelijk opgeluisterd door de Harmonie „St. Caecilia" van Leidschendam, en met een waardig dankwoord van den Gees telijken Adviseur gesloten. GEWESTELIJK GEMENGD, Mond= en klauwzeer. Door den veehouder W. Nell te Kaag is aangifte gedaan van vermoede lijk mond- en klauwzeer onder zijn vee. Terwijl het zoontje van H. L. te Oudewetering aan het spelen was, op het Steiger voor hotel Hollandia ge raakte het in het water. Door spoedige hulp van den eigenaar van het hotel werd het knaapje spoedig op het droge gebracht en kwam er met een nat pak af. Bollenveilingen. Op de Zaterdag te Wassenaar gehou den veiling van in het gewas te veld staande partijen tulpen, narcissen- en crocussenbloembollen zijn de volgende prijzen besteed: JulpenjGele Prins (ejjkel) per bed Jl,z guLDn; Thomas Moore (enkci) per 4 bedden 7 gulden; La Predieuse (enkel) per 21 bedden 22 gulden; Imperator Ruhrcrum (dubbel) per 2 bedden 14 guldenRose Grisdelin (enkel vroeg) per bed 2 guldenSalvator Rose (dub bel) per 19 bedden 110 gulden; M011 Tresor (enkel) per 4 bedden .8gulden; Prinses Marianne (enkel) per 2 bedden 10 gulden; Proserpine (enkel) per 4 beelden 10 gulden; Charlet Due (enkel) per 3 bedden 16 gulden; Duchesse de Panna (enkel) per 4 bedden 8 gulden; Grand Due (enkel) per 5 bedden 10 gulden; La Reine (enkel) per 6 bedden 10 gulden. NarcissenGolden Spur (enkel) per 4 bedden 11 gulden; Sir Watkin (enkel) per I bedden !2Vo gulden; ,Mad. de Graaft (enkel) per 15 regels van 9 tot 3 gulden; Emperor (enkel) per 7 bed den 19 gu.den; Empress (enkel) per 10 bedden 2; gulden; Trompet Major (enkel) per 6 bedden 8 gulden. Crocusscn: Geel per 4 bedden 11 gul gulden Mont Blanc per 4 bedden 13 gulden; Baron van Brunow per 4 bed den 16 gulden; Purpurea grandiflora per 4 bedden 17 gulden; Sir .Walter Scott per 5 bedden 20 gulden; King of the White per 5 bedden 25 gulden; King of the Blues (niet zuiver) per 3 bedden 8 gulden. Gisteren werd te Lisst de eerste groe ne veiling gehouden. De handel was niet vlug. Wij noteerden voor bedden van 2i/j B. Rolde onderstaande prijzen, wel ke verhoogd moeten worden met 10 pel. kosten. Murillo f4 a f4.80. Scarlid Luc f7 a 18..30. .Wife Due max F2. Herman Schiegel fS. Geele Prins f2 a f 2.40. Goudvink f2 ,a f2.40.. Rose Gris de hin f 2.50. Campernclicn f 2.50. Cro cus Albion Purper f5.50 a f6. Bruno f5.50. Walter Scot f5.50. Mond Blanc f4. Zi'.vcrlakensclie f4.40. Bic. Empress f 3.50. Lor. Emperor f3.S0. Sir Watkin f.7 Golden Spur f4. Ornatus f2. Land- en Tuinbouw. Bij het overgangsexamen aan de Rijks- iandbouwwinterschool te Boskoop slaag den de heeren A. N. Baliega, Leiden, C. Brakman, Sneek; W. v. Hengelaar, Rotterdam; B. ten Hove, Deventer; P. N. de Josselin de Jong; Leiden; G. B. Kamp, HeiligerleeR. A. v. Langeraad, Goes; G. v. Muiswinkel, Bodegraven; G. J. v. Noordt, Boskoop; J, W. Ot- tolander, Boskoop; J. Renten, Zeist; W. N. Rijnsaardt, SchoonoordW. L. Thieme, Rotterdam; terwijl de heeren H. W. F. Blase, Amsterdam en D. Klapwijk, Charlois, voor enkele vakken herexamen moeten doen. "^LEiDSaTfTsPAARBANK Ultimo April 1911. Inleggersrekening. 1911 Saldo aanvang der maand 2.551.887.58 Ingelegd 112.248.51 Bijgeschreven rente op afgeloste boekjes.. 123.95 2,664.260.04 Terugbetaald 131.683.7014 Saldo van het tegoed einde der maand j 2.532.576.3314 Aantal inleggers 1911. Aanvang der maand12862 Nieuwe inleggers77 12939 Inleggers waarmede is afgerekend 83 Einde der maand12856 Kunst en Wetenschappen. Het hek van Rijnstroom gered. Het zal zeker .met genoegen vernomen worden, dat het fraaie, monumentale hek van Rijnstroom behouden blijft. De waar nemende Conservator van het Museum „De Lakenhal" kon het reeds het vorige jaar voor deze inrichting aankoopen, doch er waren verschillende redenen, die het gewenscht maakte dezen aankoop niet bekend te maken. Nu heden begonnen is, met het over brengen van het hek naar het museum, is geheimhouding niet meer noodig. Voor- loopig zal het op de voorplaats van het museum worden opgesteld, om later als er zich eene geschikte gelegenheid voor doet een definitieve plaatsing te verkrijgen. Door den tand des tijds heeft het hele nog al geleden, doch na eene oordeel kundige restauratie zal het dan weder in zijn ouden luister prijken. The Merchant of Venise. Een troep Engelschen, zich noemen de leden van His Majesty's Theater,! waarvan men dus zou mogen verwach ten, dat ze eerste krachten zijn', kwamen ons Zondag de Merchant of Venise, van Shakspere, spelen. Voor Jien, die met groote verwachtingen naar den schouw burg zijn gegaan, is de voorstelling werkelijk een teleurstelling geweest. Niet dat zij geen tooneelroutine toonden, of dat zij hun rollen afhakkelden. Integen deel, ze bewogen zich los, hadden voor, een goede aankleeding gezorgd en ken den hun rollen zoo goed, dat door den' reusachtige snelheid waarmede alles af geroffeld werd, veel verloren ging. Zoo gaven ze ons een blijspel te g"e-f nieten, waarin de teemendtf Shylock bij na geheel verloren ging. Deze figuur miste alle kracht, zelfs in de rechtzaaU scène. Voor het weinigje publiek, dat met een geforceerd applausje zelfs nóg dank te. is het ee;i, verlogen aviq^d geweest.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2