tcAle te oefenen: de schrik moet erin gejaagd worden. Minstens 60 pCt. van alle sigarenver- koopers houden er niet eenige adminis tratie op na, 'tis al mooi als ze hun fac turen bewaren. Van de overige 40 pCt. gullen de meesten een' zoodanige boek houding hebben, dat er een derde niet uit wijs kan worden, hoogstens 10 pCt. heeft een voldoende boekhouding. Het publiek zal uitzien, als het debiet- recht is ingevoerd, om voor gelijken j>rij» even goede waar te krijgen en het zal zich direct wenden tot den grossier of fabrikant, om goedkooper te kunnen koo .pen. Wat trekt het publiek1 zich ervan aan| of de winkeliers een kwijnend bestaan lij den. ,De fabrikanten zullen het publiek den weg wel wijzen. De minister wil die ongewenschte en onbillijke concurrentie voorkomen, maar in de ontworpen methode blijft de fa brikant een voorsprong behouden. De maatregel van den Minister is absoluut onvoldoende. Minstens zou het debiet- recht voor den fabrikant 70 pCt. moeten! bedragen, willen fabrikant en winkelier gelijk staan. Maar al ging de Minister hiertoe over, 't zou niet helpen, omdat de heele regeling door de velerlei moge lijkheden tot ontduiking een wassen1 neus is. Spr .zet dit door eenige voorbeelden uiteen. Dc „indirecte export" (waaronder spr. verstaat het koopetn van sigaren door vreemdelingen in het „land van goede .en goedkoupe sigaren") en' de handel ki! havenplaatsen is van groote beteekenis ,De formaliteiten voor export zijn oar- mogelijk na te kómen en de wet zal voor de betrokken winkeliers een aan zienlijke .schadepost blijken. Spr. kan zich ook niet vereenigen met de wijze van aanslag. Z. i. moest het de- bietregister daarvoor de basis wezen en moest de fiscus niet de bevoegdheid heb ben daarvan af te wijken. De gevolgen van het debietrecht na gaande, zegt spr., dat de prijzen ver hoogd of de kwaliteit verminderd kan worden. Bij prijsverhooging zou de bruto verdiensten van den winkelier ee.i frac tie vooruit gaain, indien tenminste het rooken gelijk bleef. Spr. vreest echter dat het publiek minder zal gaan Tooken, omdat tabak niet direct een eerste levens behoefte is. Men ondervindt dagelijks dat het publiek om de minste redenen! de sigaar Jaat staan. Spr. becijfert, dat een vijfde der werk lieden werkeloos zal worden, hetgeen 2 millioen aan arbeidsloon vertegenwoor digt, terwijl de explotatiekosten voor den fabrikant door vermindering van pro ductie imet 25 pCt. zullen stijgen. Het buitenland toont aan, dat er tusschen' de tabaksbelasting en productie wissel werking bestaat in dien zin, dat hoe la ger de belasting is, hoe meer arbeiders er in de industrie werkzaam zijn1. De 'belastingverhooging heeft in' het buitenland bovendien nimmer datgene opgebracht wat men ervan verwachtte. Sprekers conclusie is dan ook, dat dit wetsontwerp vraagt het geld, veel zorg en de vrijheid in kantoor, winkel en zaken. Het vraagt alles en geeft niets. Het verscherpt de concurrentie, ook met particulieren, die een debietregister aan vragen ,Het geeft een .revolutie in' de zaken. Het js een medaille zonder keer zijde. Spr. herinnert er ten slotte aan, dat het Kamerlid Kolkman indertijd te Rotterdam in 1906 de belasting op tabak afkeurde, omdat de mindere man er de dupe van wordt. De vergadering werd vervolgens met een woord van dank aan den1 spreker door den voorzitter gesloten. In de eerstvolgende maandvergade ring van de Maatschappij van Nederl. Letterkunde te houden op Vrijdag 5 Mei a. s. *s avonds te 8 uren in het Nuts- gebouw, zal als spreker optreden de heer Dr. Edw. B. Koster, van 's Gravenhage. Elec. tram Den Haag—Leiden. Ten opzichte van de geprojecteerde tram, die 's-Gravenhage met Wassenaar zal verbinden en verder naar deze stad zal doorloopen, zijn de onderhandelingen zoover gevorderd, dat met den aanleg vermoedelijk op een niet te ver verwij derd tijdstip aangevangen kan worden. De tram zal te 's Gravenhage afrijden tegenover de Koninginnegracht, aan het begin van de Boorlaan, de brug bij den Benoordenhoutscheweg kruisen, verder dien weg volgen en de parken oud-Was senaar en Hasebroek doorsnijden, tot in de kom van de gemeente Wassenaar. Later komt zij weer op den Leidschenweg en eindigt bij het station alhier. De „N. R. Ct." verneemt, dat de con- cessionnarissen met de regeering thans vrijwel geheel tot overeenstemming zijn gekomen, en men mag gegronde hoop hebben, dat de tram in den loop van 1913 in exploitatie zal gebracht worden. HAARLEMMERMEER. De Raad vergadert Donderdag 27 April des voor- middags ten 11 uur. Agenda: Ingekomen stukken. Verzoek van den heer D. Klees, om eervol ontslag als onderwijzer aan| school no. 1. Benoeming van een hoofd van school no. 10 (nabij Sloten). Voor dracht. 1. S. D. Ie Fèbre, te Haarlem. ;2. R. Bakker, te Zijpe. 3. S. Gerus, te Jisp. Samenstelling van stembureaux. Verzoek van C. de Jong te Sloten, om afschrijving van Hoofd. Omslag, we gens vertrek uit de gemeen ie. Ontwerp besluit tot betaling uit den post voor ^onvoorziene uitgaven", dienst 191.1 Ten overstaan van notaris Heinsius j^erd gisteren in hotel de Beurs (to,or Dijkgraaf en Heemraden van den Haar lemmermeerpolder publiek verpacht het grasgewas der bermen van een gedeelte der wegen in genoemde polder. De ver pachting geschiedde in 56 perceelen. De totale opbrengst was f4527 tegen een! opbrengst van f4658 in 1910. LE1MUIDEN. ïn verband met hét heerschende mond- en klauwzeer in de ze gemeente, zijn alhier een 14-tal mili tairen gedetacheerd, onder bevel van' een sergeant. WARMOND. Sinds eenigen tijd stopte des Zondagsmorgens de trein van tien uur niet meer. Met ingang van 1 Mei zal deze reisgelegenheid weer geopend worden. Het aanhoudend droge weer heeft hier veel invloed op de tulpen. Vooral de zandgronden zijn zeer droog en de tulpengewassen vervallen nu reeds merk baar. Zaad- en leggoed vooral zien op veel plaatsen al geheel en al dor, zoo dat van nu af hier geen best tulpen gewas te verwachten is. Hyacinthen en narcissen kunnen de droogte nogal weer staan. Jiierin zijn nog geen onheilen te bespeuren. De regen van heden zal met vreugde door velen begroet zijri. WASSENAAR. Bij besluit van den Haagschen Gemeenteraad van 11 Mei 1910 werd, evenals zulks voor het eerst over het jaar 1908 was geschied, ook voor het jaar 1910 vastgesteld een rege ling met deze gemeente, volgens welke aan kinderen pit het gedeelte der ge meente 's-Gravenhage, dat vóór 1 Aug. 1907 tot het grondgebied van Wassenaar behoorde, .de gelegenheid werd gegeven om de jn die gemeente aan de Waals- dorperlaan gelegen openbare lagere school no. 2 te blijven bezoeken. Aangezien bovenbedoelde school,welke volgens opgave van het gemeentebestuur van Wassenaar jn 1910 door 37 kinderen uit Den Haag werd bezocht, thans nog 36 Haagsche Jeerlingen telt, en er overi gens in de omstandigheden, welke in 1910 tot de verlenging van bedoelde regeling aanleiding gaven, geen wijziging is gekomen, hebben B. en W. van 's Gra venhage zich tot hun ambtgenooten van Wassenaar gewend met 3e vraag, of tegen bestendiging van bedoelde rege ling gedurende het jaar 1911 bezwaren bestonden. Dit college heeft verklaard, dat tegen een en ander bij hen geen bezwaar bestaat. GEWESTELIJK GEMENGD. Lijk gevonden. Gisteravond is jn het Galgewater te Leiden drijvende gevonden en naar het drenkelingenhuisje overgebracht het lijk van eene onbekende vrouw van middel baren leeftijd, niet groot, tenger, donker haar, valsch gebit in de bovenkaak, links in de onderkaak ontbreken tanden, ring aan den linkerringvinger. Kleeding: zwarte mantel, zwartzijden of satijnen lijf met zwarte ronde stippen, zwarte japonrok, dito voeringrok, grijze moltonrok met wit band, grijsachtige wollen rok met blokjes, wit bovenstuk en geschulpte onderrand, wit keperen onderrok, witte open broek, tricot lijfje, hemd met boord, waaraan parelmoeren knoop, nieuw flanel, zwarte kousen, zwartlederen pantoffels met strikje en gesp. Alles ongemerkt. De Commissaris van Politie te Leiden verzoekt ten spoedigste inlichtingen om trent de identiteit van het lijk. Een timmermansknecht te Warmond wierp gisteren bij het verlaten van de werkplaats de lucifer, waarmee hij zijn pijp had aangestoken, op den grond. Een hoop krullen vatte vlam en weldra zou de heele werkplaats in brand ge staan hebben, als iemand het niet be merkt had. Met man en macht kon nu de brand nog bijtijds gebluscht worden. Hoe gevaarlijk honden meermalen voor fietsrijders kunnen zijn, ondervond de gemeenteveldwachter Lenstra te Haar lemmermeer. Deze fietste langs de Hoofdvaart, toen de hond van den land bouwer Klok al blaffende naar hem uit schoot en daarbij voor zijn wiel terecht kwam. L. maakie hierdoor op onzachte manier met den grond kennis en liep daarbij verwondingen op aan zijn handen en een zijner knieen, terwijl zijn broek ook erg gehavend werd. De hond scheen geen letsel bekomen te hebben, daar het beest direct na het ongeval op den vlucht ging. Gisternacht heeft men uit de smederij van den heer B. Th. Schulte, te V o o r- ho u t, gelegen hoek Voorhouterweg, Schravendainscheweg, een viertal fietsen en een motorfiets ontvreemd. Lk>or uitsnijding van een ruit heeft men zich toegang verschaft tot de sme derij en waarschijnlijk met de daar aan wezige loopers de buitendeur geopend. In den morgen werden vier fietsen gevonden in de daar in de nabijheid zijnde sloot door een voorbijvarend schip-- per. Tot verdere opsporing maakte de politie gebruik van den speurhond Betsy van den inspecteur van politie Cool te Noordvvijk. De hond liep rechtstreeks van de plaats van ontvreemding af tot op de plaats, waar de vier fietsen al waren gevonden. Een tweede spoor volg de hij jn den tuiii van Ant. Roozen en bleef staan bij een aldaar staande riet schelf, waarbij dan ook bleek, dat men zich daar had opgehouden. De motorfiets heeft men nog niet kunnen opsporen .en de daders evenmin. Bollenveilingen. Gisteren werd te Warmond de 2e Hyacinthenveiling gehouden van' den heer W. van Deursen. Er was weinig publiek, doch onder de aanwezigen' was goede kooplust, wat 2eer zeker werd ver hoogd door de extra kwaliteit, wat voor den verkoop gepresenteerd werd. De volgende prijzen werden besteed, tever- hoogen met 10 pCt. voor onkosten!. E. B. Grand Maitre 32 regels a 7st. f 10. E. W. L'innocence 32 regels a 7 st. f 25. E. B. Moreno 32 regels a 7 stuks f 19. Voor afloopende partijen: E. W. Albertine, 45 regels, f 10. E. B. King of the blues, 98 regels f 14. Voor 2-jarig los van gesnedene: E. R. Moreno, 106 regels f16. E. B. King of the Blues, 104 regels f12. E. R. Gertrude, 98 re gels f 15. Voor 3-jarig los van ge- geholden. E. B. Queen of the blues 49 regels f 19. E. B. Johan 592 regels f90. E. W. Henri Roozen 50 regels f 25. E. W. Albertine, 102 regels, f 17. Voor pluksel van gesnedene: E. P. Lord Balfour 222 regels f 42. E. W. Inno cence 97 regels, f 30. E. W. Baron van Tuyll, 570 regels f53. E. R. Moreno, 398 regels, f110. E. R. Giganthea, 266 regels f 32. Voor pluksel van gehol- denE. R. Bouquet parfait 222 regels f29. D. B. Bouquet Royal 160 regels f 28. E. G. King of the Yellow, 190 re gels f40. E. W. La Franchise, 319 regels f 16. E. B. Gertrude 718 regels f 64. Land- en Tuinbouw. De bloembollen. Nu de vorstperiode voorbij* is en de bloemen van hyacinthen voor het groote deel zijn verwijderd, is men in de gele genheid het te veld staande gewas beter te overzien. Het blijkt nu, dat schade door de vorst te weeg gebracht, niet zoo groot is als eerst verwacht Averd, zelfs kan men zeggen van vele akkers, dat het gewas evenveel belooft als ande re jaren. Hoe zooiets mogelijk is na een vorst van 8 a 10 graden, waarbij bloem en blad stijfbevroren op den grond lag, is niet te begrijpenzeker is het, dat het koele weer met getemperden zonne schijn en de afwezigheid van vocht daar toe veel heeft bijgedragen. Naar hei zich laat aanzien, zullen dan ook de hya cinthen in het ais. seizoen iri voldoeaide kwaliteit en kwantiteit voorhanden zijn. Van de andere bolgewassen kan hetzelf de gezegd worden. De tulpenvelden staan in vollen bloei en trekken deze week voor de vreemdelingen de meeste aandacht. Mond= en klauwzeer. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel heeft: A. met ingang van 26"dezer het vervoe ren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens verboden uit, naar of binnen een kring in de gemeente Haar lemmermeer, begrensd door den Kruis weg van af de Cruquiusbrug tot den IJ- weg, den IJweg van af den Kruisweg tot den Spaarnwouderweg, den Spaarn- Avouderweg van af den IJweg tot den ringvaart en den ringvaart van af den Spaarnwoudierweg tot de Cruquiusbrug met dien verstande, dat de genoemde deel en dezer wegen tot del afgesloten kring gerekend worden B. bepaald, dat wanneer bijzondere redenen afwijking van het sub A bedoel de verbod noodzakelijk maken, zooda nige afwijking kan worden toegestaan door den burgemeester van Haarlem mermeer, onder de door den districts veearts te Haarlem aan te geven voor waarden. Onderwijs. Examen lager onderwijs. 's-GRAVENHAGE. Geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Afgewezen 1. Ge slaagd de heeren: D. de Mos te Scheve- ningen, P. Noorlander te Krimpen a. d. IJssel, A. Mulder, P. E. Muller, C. M. J. van Oeveren, J. van Oostrum, allen te 's-Gravenhage, en H M. J. van de Pieterman te Loosduinen. HAARLEM. Geëxamineerd 8 manne lijke candidaten. Geslaagd de heeren: Fr. Breit, Den Helder, J. j. Boolen, A. F. J. van den Broek, G. Buter, S. E. ten Cate, allen Haarlem, N. Brunink, ScheilingAvoude. UTRECHT. Geëxamineerd 8 candi daten. Afgewezen 4. Geslaagd de heeren G. Lagerweij, Doorn, H. van Staveren, Th. P. van der Steen en A. J. Vermeulen, allen te Utrecht. B. en W. van Utrecht hebben bepaald, dat hoofden van scholen verplicht zijn onderwijs aan eene klasse te geven: ge durende ten minste 8 uren per week aan de scholen welke niet meer dan 7 klassen tellen, en gedurende teil minste 4 uren per week aan alle overige scholen. Tot nu toe waren de hoofden ambulant. Academienieuws. De minister van binnenlandsche zaken heeft met ingang van 1 Mei, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend aan J. G. Dikshoom, als assistent voor de psychia trie aan de Rijksuniversiteit te Leiden, en is voor het tijdvak 1 Mei tot en met 31 December benoemd als zoodanig, F. P. Muller, arts, te Leiden. Rechtszaken. Dam -onteige ni ngen Voor den Hoogen Raad werd heden; gepleit in een der onteigenibgsprocessen! van de gemeente Amsterdam van de per- perceel en aan de Dam. Het betrof hier het perceel waarin gevestigd liet kof fiehuis „de Roode Leeuw". Eigenaar van dit perceel is de N. V. „de Adelaar", die meerdere koffiehuizen en hotels exploi teert. Dezelfde maatschappij drijft tevens in gezegd perceel de zaak als beheerend vennoot eener Commanditaire vennoot schap. Zij vroeg als schade voor het perceel en voor schade aan bedrijf plan. f350.000, de gemeente bood f105.000, de deskundigen taxeerden het perceel op f 150.000 met welker taxatie de Rechtb. accoord ging, terwijl voorbedrijfsscha de niets werd gegeven, daar de Recht bank van oordeel Avas dat niet dc eige naar van het perceel de koffiehuisaf faire Aijft, maar dat dit geschiedt door een commanditaire vennootschap, al is het Avaar dat de eigenaar van het per ceel „de Adelaar" tevens is beheerend vennoot van de commanditaire vennoot schap en die als zoodanig de zaak ex ploiteert. Mr. K. A. W. L. Hazelhoff Roeifze- roa adv. te Amsterdam voor de Adelaar optredend betoogde nu 'dat ook aan den eigenaar van liet perceel schadevergoe ding moest Avorden toegekend wegens ontzetting uit het bedrijf, Avant zift Ade laar, oefende in haar perceel het kof- fiehuisbedrijf uit, al waren ook ande ren, de stille vennooten, in' de witelst deelgerechtigden. Mr. W. A. Telders voor de gemeente Amsterdam optredend, was van oordeel dat de Rechtbank feite lijk had uitgemaakt dat niet de eigenaar van het perceel, de N. V. de Adelaar, maar een ander, de. commanditaire ven nootschap het perceel voor haar bedrijf bézigde, zoodat terecht niet aan den eige naar bel ijfssc ade was toegekend. Adv.-gen. Mr. Ledeboer zal a.s. Maan dag conclusie nemen. Zaak van Everüingen. Mr. van Lverdingen heeft hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis van de Haagsche rechtbank, waarbij hij ver oordeeld werd tot 3 jaren en 6 maanden gevangenisstraf wegens het voortegezet misdrijf van verduistering, gepleegd door een curator, die als zoodanig het geld onder zich heeft. Raad voor de Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak be treffende de aanvaring, die op 15 Aug. j.l. op de Noordzee op 54 gr. Noor derbreedte en 2 graden Oosterlengte, plaats had tusschen de visschersvaaj- tuigën Minister Heemskerk K.W. 154 en Maria Kosepha VL 3. De Raad is van oordeel, dat de aanvaring geheel is te wijten aan de verregaande onoplettend heid van den schipper van de. Maria Jo- sepha, die had moeten mijden, waartoe alle gelegenheid bestond. De schipper van dat schip liet de zorg voor zijn schip en voor het leven der opvarenden in han den van een knaap, die niet onder zijn tucht stond. Reeds meermalen heeft de Raad opgemerkt, dat de wacht aan boord van visschersvaartuigen onvoldoende is en spreekt de hoop uit, dat de bevoegde macht maatregelen zal nemen om dit kwaad te keeren. Melkvervalschiog. De Amsterdamsche rechtbank heeft in de zaak tegen J. H., 22 jaar, veehou der te Sloien, beklaagd melk te heb ben afgeleverd, waarvan hij wist, dat zij vervalscht was door toemenging of bijmenging van water, terwijl hij die vervalsc'ning heeft verzwegen, ee.i on derzoek gelast. Dit onderzoek heelt de rechtbank opgedragen aan den heer van Ledden Hulsebos, Dt. Reiger en Prof. Hondius Boldingh. Onrechtmatig beslag? De heer X. te Amsterdam, bij zijn broer op het Waterlooplein inwonen de, werd in de plaatselijke directe be lasting naar het Inkomen aangeslagen voor een bedrag van f21.53. Hij bleef in gebreke die belastingschuld te voldoen waarop door een deurwaarder beslag Averd gelegd op de goederen, aanwezig in het door den heer X. bewoonde per ceel. De broeder van den heer X. nu be weerde dat de in beslag genomen goe deren zijn eigendom waren en diende bij den Commissaris der Koningin een ver zoek in, teneinde het gelegde beslag opgeheven te krijgen. Toen dit geen ge volg had, deed hij een beroep op het oordeel der rechtbank. In deze zaak nam het O. M. bij de Eer ste Kamer, Mr. Peereboom gisteren con clusie. Deze- strekte om eischer ontvan kelijk te verklaren, in zijn eisch en hem in de gelegenheid te stellen door ge tuigen te bewijzen, dat hij de hoofdbe woner van het perceel is. De uitspraak in deze zaak volgt later. Een bouwkAvestie. De R. K. Schoolvereeniging te Haar lem is veroordeeld om binnen 'n maand een villa, door haar in het Kenaupark als school ingericht, als zoodanig te ont- i ruimen, omdat het hebben van 'n school aldaar niet geoorloofd is. Familieberichten uit andere Bladen Geboren: Dochter van Bonke en Bonke- Kuinders. Amsterdam. 22 April. Pieler z, van A. j. B, Blaine en Biaine-SmitJjuysen, Amster dam 24 April, Tinette M. a. van A. Knoop Poublon. Tjibidak 25 Maart. jeannette M. 11. d. v. H. Meys en G. Meys-DeVoys-Scheveningeu Getrouwd: H. C. M. Erftemeyer en C. G. Cock Amsterdam 25 April W. G, Lommerse en E. C, M. Kamphuijs Hilfcgom. Amsterdam 25 April. A. E, Pape en H. M. Hijmans, 's-Hage 25 April. C. F. J. van Moorael en A. Gijlswijk Den Haag-Delft 25 April. JosW. M. van Gendt en Bertha H. M. Oxhuijseit Utrecht 25 April. Overleden: Wed. Maria R. Ogier-Kraus, 55 jr., Rotterdam. Johanna M. Hakvoort- Jansen, 70 jr. Enschede. Anna C. G. Wyne- kus-Raiimann, 31 jr. 's Gravenhage. Johannes W. Hantpen, 45 jr. Delft. Jeanne Reesinck, 22 jr. Delft. Wed. N. R. Veidhccr-dc Visser, 73 jr. Haarlem. Hendrik Crommetin 57 j. Territet. Adrianus H. Arfsten 66 j. Amster dam Joh. J. A. Driessen 58 j. Rijswijk. Ma ria H. G. van Loendéisloot 64 j, Utrecht. Aanbestedingen. 's-GRAVENHAGE. Bij de door het ministerie van Koloniën gehouden aanbestedingen hebben o. a. het laagst ingeschreven voor: den metalen bovenbouw met toebehooren voor 41 bruggen voor hoofdspoorwegen Van Egmond en Co., van Zoeterwoude, voor f12,150 Faillissementen. Vernietigd: J. Bandstra, schoenmaker te Workum. Geëindigd: D. F. Boekee, bloembollen handelaar, te Voorschoten. Ïi-Li: .R. .F WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 April 1911, medegedeeld door het kont Nederl. Meteorologisch Instituut te Dc Bildf Hoogste barometerstand 769/3 Coruna. Laagste barometerstand 754.4 Thorsbavn. Verwachting tot den avond van 27 April: meest matige, westelijke tot zuidwestelijke wind, halfbewolkt tot betrokken, weinig of geen regen, zeltde temperatuur. 39óe Staatsloterij. DERDE KLASSE. 3e LIJST. Trekking van Woensdag 26 April. Hooge PrSiace-M. f 2500014673. f 5000: 1G573. f 200: 1833 7462 13194 14154. f 100 278 4344 4710 7280 20619. IPtrisssösu vaan S-&Ö. 54 2231 4610 7908 10506 13329 16161 8702 74 b7 97 23 705 34 91 85 84 309 783 24 45 48 202 809 143 14 803 8037 o4 72 21 30 55 17 62 38 829 452 94 39 67 '66 9^3 1\ ü3 68 339 981 295 68 5001 96 75 668 88 1Q016 300 437 32 202 941 752 535 140 73 49 80 13 03 91 57 71 442 58 85 52 U108 816 600 92 68 87 143 82 25 68 29 248 93 516 56 338 50 76 62 318 536 50 210 40 79 902 736 35 64 51 348 412 99 39 95 52 622 67 78 '28 219 60 868 72 23 602 4-i4 40 01 1^032 65 82 434 94 768 49 44 89 83 40 705 806 b6 60 74 949 90 59 27 599 83 401 88 17O34 552 76 57 637 511 21 105 40 68 79 85 40 687 31 98 43 605 86 900 750 703 559 281 83 26 822 41 812 04 Oil 98 123 87 70 50 0 i 3b 18 321 65 92 95 3601 c>4 '76 727 37 78 702 907 79 94 847 31 44 244 22 41 105 6ÜU9 b3 56 403 61 52 42 58 109 72 7o 68 379 58 58 240 216 93 816 76 411 95 97 332 D2 940 33 518 76 811 1025 665 o4- 9108 96 22 628 35 52 66 360 98 9o4 37 39 09 76 69 97 295 02 53 51 914 88 78 401 97 54 602 64 201Q9 198 502 603 32* 12022 19 88 76 203 06 0Ü 46 54 55 728 88 20 51 78 460 04 76 31 224 32 64 81 63 72 715 60 92 34 630 615 70 105 01 75 300 38 803 58 71 2:.4 858 850 03 66 31 8i/ 85 99 902 954 27 79 34 73 56z 344 15036 68 4Q7 309 905' 953 618 418 98 18025 29 44 44 71 34 27 124 50 540 96 4015 94 04 55 Ü43 82 §9 469 31 7051 65 74 329 91 608 96 40 94 77 82 33 127 815 53s» 69 111 714 98 40 240 99 74 77 21 58 9y 86 302 96 102 2lo 66 5.9 92 29 646 82 34 67 10 417 77 48 88 49 805 31 536 408 867 262 bl 92 72 656 32 71 330 363 10011 Tl 743 64 2015 4J7 442 lu8 028 03 87 17 13 513 09 803 92 34 27 5/ 218 44 28 502 49 43 61 35 822 46 37 53 44 71 83 02 yi 50 57 70 603 304 990 990 54 66 98 ül 416 136O2 16065 73 149 519 810 57 jyó 93 98 211 26 19 505 256 105 635 bport. Vliegen, Wederom is te Soesterberg een eerïr dek., .r type Verwey ck Lugard beproefd* De heer Hilgers steeg niet dit nieuw?! vliegtuig de iucht en vloog onberispelijk heen en terug. „Le Journal", een der bladen, die de Europeesche rondvlucht organiseert, deelt mede,, dat wat Holland betreft, 3e, deelnemers in het vliegkamp te Soester berg zullen neerkomen. Daar zal eeti' reusachtige vliegdem isiratie gehouden; worden tijdens den rustdag. De clou is een tocht UtrechtAmsterdam Wijnmalen zou aan de vlucht deelne^, men met een „Depirdussin"-monopIah^ Koolhoven is ook een der deelnemers. Te 's-Gravenhage is bericht ont-f vangen, dat de vlieger Lutge een vliegi tocht zal ondernemen van Frankrijk naaij Nederland. Morgen vertrekt hij van het VÊeg-E terrein te Peau naar Libourne, Vrij dag van daar naar Parijs; Zaterdij van Parijs vertrekkende, zal hij dien dafl in België landen, om Zondag ons lanï bereiken om in het vliegkamp te öüst? Riien Ijii JBreda te tanden.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2