J.L. Creyghton, Gemengd Nieuws. Uil Stad en Omgeving. HUISHOUDSTER, VERK00PING Melkgereijjklia f !j€r Nederlanden is gezonden, waarop een telegrafische dankbetuiging is ont vangen. (Applaus.) Spoedeischend wordt nog aan de or de gesteld een wijziging! in <Je tiegroo.- tjng 1911 in verband met de aangegane geldleening, welke zonder b'eraadsla- vvordt goedgekeurd. Ingekomen waren de volgende stuk- Ik e a Dispositie van Ged. Staten ten ge leide van de goedgekeurde verordening tot wijziging van diCj bepalende Lietjge- tal der scholen voor Openbaar Lager On- 'de.wijs te Leiden, den omvang van het onderwijs op elke school, den bijstand aan de hoofden der schoten te yeriee- jien en de bezoldiging van het onder wijzend personeel. Dispositie van Ged. Staten ten ge leide van het goedgekeurd raadsbesluit tot kostelooze overname in eigendom' en onderhoud bij de gemeente van een strook grond aan den Rijnsburgerweg, Sectie L, nos. 968 en 997 ged. Mededeeling van Ged. Staten dat het bedrag van de over 1911 bij voorschot uit te keeren Rijksbijdrage, bedoeld bi; art. 48 der wet op het Lager Onderwijs, is vastgesteld op i 115130. Dankbetuiging van den Waag,- en IJk- mees e voo: d-e hem toegekende verhoo,- ging van wedde. Mededeeling van Mr. C. W. v. d. Pot Bzn., Dr. A. W. Krom Jr. en W. C. Mul der, dat zij hunne benoeming tot lid van het bestuur der Vereeniging tot bevor dering van den bouw van werkmans woningen aannemen. Mededeeling van den Min. van Binl- nenlandsche Zaken, dat eene rijksbijdra ge in de kosten van de kweekschool voor onderwijzers voor 1911 is verleend 7686,49 en dat die bijdrage pver 1910 weder bepaald is op f 7326,65. Mededeeling van S. P. v. d. Hoogt, en Mej. M. J. A. Weijers, dat zij hunne benoeming, resp. tot onderwijzer en ,en onderwijzeres aan de school in de IMedusastraat aannemen. Mededeeling van A. Cattel, dat hij zijn benoeming tot onderwijzer-plaatsverv. hoofd der school in de Heerenstraat aanneemt. Mededeeling van Ged. Staten dat over de eerste drie kwartalen van 1911, krach tens de artt. 19 der wet van 24 Mei 1897 zal worden betaalbaar gesteld de som van f 31373. Dispositie van Ged. Stateirten gelei de van de goedgekeurde raadsbesluiten houdende eervol ontslag van J. J. Ter- tholen, als onderwijzer-plaatv. hoofd d. school in de Heerenstraat en tot be schikbaarstelling van gelden ten behoe ve van den electrischen kabelaanleg naar Zoeterwoude. Missive van Ged. Staten ten geleide van het Kon. Besluit houdende goedkeu ring van de verordening tot wijzigjng van die, regelende o.a. de heffing van [schoolgeld aan de H. B. S. voor Jongens, f Mededeeling van M. J. Priems en D. C. de Bruyn, dat zij1 hunne benoeming tot t onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school in de Medusastraat aannemen. Een en ander aangenomen voor ken nisgeving. Overgelegd wordt: Verzoek van het bestuur der Vereeni- ging „Openbare Leeszaal en Bibliotheek" om toekenning van een jaarlijksch sub- I sidie ad f450. Verzoek van mej. W. H. Dollee om eervol ontslag als leerares in het hand- l teekeilen. Verzoek van H. H. Breuning om eer vol ontslag als Ieeraar aan het Gym nasium. Verzoek van W. Kruithof om eervol ontslag als onderwijzer met verplichte hoofdakte aan dé school 4e kl. no. 2. Verzoek van J. A. Buys om eervol ontslag als onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school 3e kl. no. 3. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Verzoek van de Vereeniging tot be strijding der Tuberculose om weder in het genot gesteld' te worden van het subsidie ad f1250. Ter behandeling bij de begrootingl912. Adres van het bestuur der Vereeniging van Loodwitfabrikanten, ten geleide van een brochure, getiteld „Geschiedenis, be reiding en eigenschappen van het loodwit. Verzoek van den directeur der N. V. „Alg Ned. Slachtverzekeringmaatschap- pij" om vergunning tot het bouwen van een houten gebouwtje op een gedeelte van het terrein aan de Veemarkt, sectie N, no. 1119. Voorstel van curatoren van het Gym nasium tot toekenning van een gratifi catie aan den conrector voor de waar- heming van het rectoraat. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Nog wordt voorgesteld de jaarwedde der leerares in de gymnastiek /nejuffr. E- J. Dentz vast te- stellen als volgt: voor de H. B. S. voor jongens op f192, voor de H. B. S. voor mesjes f28S, voor de Kweekschool f336, voor het Gym nasium f 96. Alvorens tot de benoemingen over te gaan, gaat de Raad op verzoek van -en kele leden in comité-generaal. Te kwart na drie, na een besloten zit ting van 3 kwartier, wordt de ogenbare vergadering heropend en is aan de orde ie. Benoeming van een commissaris der Stadsbank van Leening. Voorgedragen worden: lo. P. Es- «ers; 2o. mr. H. W. C. J. de Jong en 3o- mr. Ph. B. Libourel (aftr.). tierhenq^nyd wftrdt ,Mr, Libquyel. 2e. Benoeming van twee leden van het bestuur der vereeniging „de Practische Ambachtsschool". Voorgedragen worden Vacature Haitink: lo. A. M. Touw en 2o. H. J. Planjer; Vacature Wiersma: lo. mr. Q. J. Terpstra en 2o dr. J. C. Schalkwijk, Benoemd worden de heeren Touw en Terpstra. 3e. Benoeming van een assistente bij het onderwijs in de handwerken aan de Kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen. B. en W. stellen den Raad voor mejuffr. A. E. Driesens als assisten te te benoemen. Benoemd wordt Mej. Driesens. 4e. Benoeming van een eerste onder wijzeres in de handwerken aan de school der 3e klasse in de Medusastraat Voorgedragen worden de dames lo. G. KooJhaas, 2o. T. C. J. de Wekker en 3o. C. F. van Wijk, allen alhier. Benoemd wordt Mej. G. Koolhaas, met 15 stemmen, tegen 13 stemmen op mej. de Wekker en 1 blanco. 5e. Benoeming van eene derde onder wijzeres in de handwerken aan de school 3e klasse in de Medusastraat Voorgedragen worden de dames lo. A. S. Hooijer, 2o. J. J. W. Brijnen, en 3o. G. .J Konings, allen alhier. Benoemd wordt Mej. A. S. Hooijer. 6e. Benoeming van een vierde onder wijzeres in de handwerken aan de school der 3e kl. no. 1 (Binnenvestgracht.) Voorgedragen worden de dames lo. G. M. Wiersma, 2o. A. G. Borgerding en 3o. M. C. J. J. Riswick, allen al hier. Benoemd wordt mej. Wiersma. 6a. Benoeming van een gemeenteapo- theker(es.) Voorgedragen worden de dames lo. H. H. dc Wolff te Utrecht en 2o. J. A. van Toorenburg te 's-Gravenhage. Benoemd wordt mej. de Wolff te Utrecht, met 27 st. tegen 2 st. op Mej. van Toorenburg. (De vergadering duurt wort.) Veenbrand. Uit Emmer-Com- pascum wordt gemeld Sedert Zaterdagavond woedt hier een veenbrand. Een bijna onafzienbaar ter rein stond Zondag in vuur en vlam. Vele dagwerken turf en stukken bagger vie len het vernielend element ten prooi (o. a. van den vervener J. Velema pin! 60 dagwerk turf, van A. Smid, te Nieuw Buinen, 40 stobben baggéT). Verder brandden enkele schuurtjes af en de wo ning van Tj. Westerhof. Over zulk een uitgestrekt gebied vermag de brandweer niets. Veenbrand te dempen gaat uiterst moeilijk, daar ze in den bodem voort- woedt, terwijl men dit aan de oppervlak te soms niet ziet. De wind is gelukkig zeer bedaard. Met man en macht is men bezig door het graven van slooten de Verdere uitbreiding te voorkomen. De schade is reeds zeer aanzienlijk. Roemloos einde. Eenigen tijd geleden werd in verschillende bladen mel ding gemaakt van een varken in 't noor den des lands, dat het kolossale gewicht had van circa elfhonderd pond. Omtrent de lotgevallen van dit reuzenzwjjn deelt de „Ned." den weetgierige nu het vol gende mee. Het dier werd aangekocht door een ingezetene van Dieren en daar tegen een paar stuivers entrée tentoon gesteld. Vervolgens werd het naar tal van plaatsen gebracht en overal vond het vele bewonderaars, 't Laatst had Utrecht de eer, dit natuurwonder binnen zijn muren te zien. Vandaar kwam het weer te Die ren terug. De dikhuid schijnt op zijn rei zen besmet te zijn. Hij bleek ten minste lijdende aan mond- en klauwzeer. En nu werden korte metten gemaakt. Op een eenzame plek op de Dierensche heide is het tdier Zaterdag door de politie dood- gescohten, inet verschillende vloeistoffen overgoten en diep in het zand begraven. Wel een roemloos einde van een veel bewogen leven Eenfraai heer. Sedert eenigen tijd was zekere heer Cummings uit Taco- ma ispoorloos verdwenen. Cummings was een voornaam en zeer gezien ingezetene der stad en zijn verdwijning trok dan ook ten teerste de aandacht. Men vreesde dat den man een ongeluk was overkomen. Maar nu is het raadsel der verdwijning opgelosten deze oplossing heeft In Taco- ma groote ontroering en verontwaardi- ging gewekt. De heer Cummings, de brave burger van Ta com a bleek n.l. een zeer [gevaarlijke bandiet te zijn, die op verschillende plaatsen in de Unie zich aan inbraken schuldig maakte. Met zijn buit keerde hij van zijn goedgeslaagde stroop tochten terug naar Tacoma om van de vermoeienissen uit te rusten en niemand hier'had eenig vermoeden van de wijze, waarop de vriendelijke en rustige heer Cummings aan zijn rijkdommen kwam. Het ongeluk wilde echter, dat de inbre ker eenigen ^tij-d geleden te Richmond in Virginië op heeterdaad werd betrept. Hij gaf op Fay te heeten en werd onder dezen naam gevonnisd en tot tien jaren gevan genisstraf veroordeeld. Dat was de reden, dat Cummings niet te Tacoma terug keerde. De justitie heeft thans Cummings bezittingen in beslag genomen en dat beteekende heel wat, want Cummings was een goed financier, die zijn boeltje bij elkaar wist te houden. Vertrouwensman. Een geld schieter aan de Linker Rottekade te Rot terdam, ,N. geq^amd, had eep gepen- sionneerd soldaat uitgestuurd naar het kantoor van den Rijksbetaalmeester al daar, om 5 pensioenen te innen tot een bedrag van f270. De gep. militair J. H. genaamd, ontving het geld bij den be taalmeester, doch is sedert spoorloos ver dwenen. Ongelukken. Gisternamiddag heeft er een ernstig ongeluk plaats gehad op het terrein van het sanatorium te Hel- lendoorn. Bij het verwerken van grond voor de uitbreiding van genoemde inrich ting, kwamen twee grondwerkers tus- sehen twee met zand beladen kipkanen, met het gevolg dat een hunner reeds is overleden, en de andere levensgevaarlijk gewond werdhij is per wagen naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd. Een half millioen. Gisteroch tend is van Groningen naar de Munt te Utrecht een partij gemunt geld (rijksdaal ders) gezonden, ter waarde van een half millioen gulden. Het geld was verpakt in linnen zakken welke weder in stevige houten kisten, voorzien van ijzeren banden, waren ge sloten. Een versleten pantalon in bui ten ge wonen dienst. Aan een fa briek alhier kwam men dezer dagen tot de niet onaardige ontdekking, dat'n vogeltje druk bezig was zijn nest te bouwen in.... een oude broek, hangend onder het afdak van een steenktolenloods. Langs een omweg. Op 18 De cember 1886 werd uit Tholen naar Sta- venisse, een afstand van ruim 4 uur loo- pen, een briefkaart verzonden. Deze is vóór enkele dagen aan zijn adres bezorgd ruim 24 jaar na afzendingl ALLERLEI. Goed lezen. Algemeen is de bewering, dat in onze dagen vooral door vrouwen en jonge meisjes te veel, veel te veel gelezen wordt De bewering is juist, maar dit is toch niet het grootste bezwaar. Er wordt in onze dagen slecht gelezen. Boeken worden gretig gelezen, verslon den zelfs, die eigenlijk de moeite van het doorbladeren niet waard zijln. Wanneer alleen het goede gelezen wordt, dan is het veel lezen geen be zwaar. Natuurlijk mag ook hierin geen overdrijving zijn, dahr overdrijving altijd schaadt. Voor het lezen mogen nooit plichten worden verzuimd. Maar wanneer dit in het oog wordt gehouden, dan is er geen gevaar, dat het goede lezen ons schaden zal. Dit kan niet anders dan onzen geest verruimen; onzen ijver voor het goede opwekken; onze kennis ver rijken. Maar hier schuilt het tekort. Het goede wordt niet gelezen. En nu hebben wij hier niet het oog op het lezen van slechte boeken, gevaarlijk voor geloof en zeden, ofschoon ook hierover heel wat te zeggen zou zijn. Over het algemeen wordt hierin veel te lichtzinnig gedacht. Maar buitendien bestaat er een veel te groote belangstelling voor die boeken, welke visch noch vleesch zijn, welke noch tot verruiming van onzen geest, noch tot versterking van het goede, noch tot verrijking van onze kennis ons van eenig nut zijn. In het lezen van die boeken schuilt een groot gevaar. Ten eerste houden zij ons af van het lezen van die boeken, welke voor ons zooveel nut kunnen mede brengen. Maar daarbij oefenen die boe ken, vooral bij jeugdige personen, beslist een verkeerden invloed. De overdreven zucht bijna zouden we 'teen ziekte noemen tot het verslinden van romans en romannetjes kan in de jeugdige harten zeer veel schade aanrichten, ook al zijn die romannetjes op zich zelf vrij on schadelijk. De verderfelijke kiem der neu traliteit dragen zij alle mede. En die neutrale lectuur kweekt bij den lezer of lezeres, die er zich voortdurend aan over geeft, tenslotte een zekere onverschillig heid aan tegenover de hoogste belangen der ziel. En dan waar vinden wij ten slotte nog die neutraliteit? Haast onna speurbaar, sluipen toch in al die „neu trale" boeken verkeerde tendenzen voort. Bij jeugdige personen, die over het al gemeen voor indrukken uiterst vatbaar zijn, heeft het verslinden van romans nog een ander nadeel. Zij doen in de jeugdige hersens een beeld van het leven ontstaan, dat met de werkelijkheid ganschelijk niet overeenstemt. De roman van dit soort doet ons de menschen niet kennen zooals zij in werkelijkheid zijn, maar geeft ons overdreven beelden, caricaturen soms. De personen worden ons gewoonlijk afge schilderd als de allersnoodste boosdoe ners of als zulke edelaardige wezens, dat zij op dit ondermaansche haast tot de onmogelijkheden behooren. Zoo ont staat in het jeugdige brein een carica- tuur van hel leven. Wanneer dan de botsing met de werkelijkheid komt, ge schiedt dit r..ei zinder schade. Laten w'j er voor zorgen, dat bij ons en onze kinJci-n onze lectuur, die ons tot sterkte, stai.i en bemoediging zijn moet, niet wordt tot een belemmering in het leven En laten wij willen leeren ook van het leven zelf en niet onze ervaring uitsluitend willen putten uit de boeken. Napoleons opvatting van de pest. Zooals uit de geschiedenis bekend is, brak in het lege. van Napoleon tijdens den veldtocht in Egypte de pest uit. Napoleon heeft hierover aan dr. Wil liam Warden, die hem als docter naar £t. Helena vergezelde, de volgende me dedeeling gedaan JlieM ge. ooit geval vaii nest sot- zien Mijn leger heeft er in Egypte zeer onder geleden. Het viel zeer moeilijk den moed er in te houden bij een groot deel Van de soldaten, die voor de ziekte gespaard bleven. Ein toch heb ik het klaar gespeeld voor mijn lieden, twee jaren lang geheim te houden, wat ik zelf wist. De ziekte kan alleen door de adem halingsorganen worden overgebracht. Ik ben voortdurend in de ziekenhuizen ge weest en heb de zieken dikwijls aan geraakt, om den wachters meer vertrou wen in te boezemen, zonder dat het mij nadeel heeft gedaan, omdat mij de waar neming er van overtuigd had, dat de pest alleen door de longen overgebracht kan worden. Daarom heb ik ook de voor zorg genomen er alleen heen te gaan dan wanneer ik iets gegeten en een paar glazen wijn gedronken had. Ik plaats te mij dan altijd aan de windzijde van den zieke..." (Med. <Wbt.) Tegen de muggen. Blijkens een mededeeling van E. GebL hardt ïn Kosmos, Heft 4, S. 143, gaat men in den jongsten tijd iir Duitscb- land de steeds erger wordende mug genplaag 'bestrijden, door stilstaande wateren te bezetten met „Karolinische watervaren". De dicht opeengedrongen plantjes bedekken den waterspiegel als met een ondoordringbare laag. De mug- genlarven in het water, die veel be hoefte hebben aan lucht, moeten dan stikken. Men diene echter te bedenken, dat het gevaar van verstikking waar schijnlijk ook de onder die laag aamve- zige visschen en andere waterdieren be dreigt. Dit middel kan dus niet overal toegpast worden. Maar het is in elk geval meer aanbevelenswaardig dan het overgieten van den plas met ^petroleum. Hierdoor toch wordt niet alleen alle dierlijk en plantaardig leven vernietigd doch krijgt men in plaats van een stuk natuurschoon een vuiien, stinkenden poel. WASSENAAR. Woensdag 19 April werd door de Nederlandsche Weerbaarheids- vereeniging een velddienstoefening ge houden tusschen den Oostdorpweg en den Schulpweg ten N.W. van Wassenaar. Onder de bezoekers bevonden zich eenige officieren, waaronder de kapitein van den Generalen staf Porbes Wels, die met belangstelling de oefening volgde ook in den namiddag. De oefeningen werden geleid door den le luitenant der infanterie W. J. M. Linden. Morgen vervoer per spoor van Voor schoten naar Delft, daarna marsch van 1^ K.M. van Delft naar Rotterdam alwaar de troep uiteengaat. GEWESTELIJK GEMENGD. Mond- en Klauwzeer. Bij den landbouwer Warmerdam aan den Krommen Spieringweg te Haar lemmermeer is onder het rundvee en de varkens mond- en klauwzeer ge constateerd. Als een bijzonderheid kan worden ge meld, dat bij de landbouwster V. te Haarlemmermeer een koe dén leeftijd van 18 jaren heeft bereikt, 23 kalveren ter wereld heeft gebracht en al dien tijd in het bezit van de land bouwster V. is geweest. De melkproduc tie is nog uitstekend. Tot op heden beperkt zich het mond en klauwzeer te Leiden bij de weide van den heer V. Op de aangrenzende weide graasden 3 koeien, die eveneens in observatie genomen zjjn. Gisteren werd door de Haagsche po litie aangebracht en ter beschikking der Leidsche politie gesteld de 20-jarige M. v. d. W., die gesignaleerd stond we gens oplichting van verschillende Leid sche winkeliers. Aanstonds werd zij met dezen gecon fronteerd, waarbij zij herkend werd als de pleegster der oplichterijen. Tevens bleek, dat nog een 16-jarig meisje bij die misdadige handelingen betrokken was. Tegen beiden werd proces-verbaal op gemaakt. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofbericht. De buitengewone zending van H. M. de Koningin naar Rome, ten einde den koning van Italië Hr. Ms. gelukwen- sclien over te brengen met het 50-jarig bestaan van het koninkrijk Italië, zal zijn samengesteld uit: J. E. N. Baron Sirtema van Grovestins, grootmeester van Hr. Ms. huis tevens hoofd van het buitengewone gezantschap Jhr. F. van Geen, Kamerheer, particulier secretaris en le luit. Jhr. F. de Beaufort, ordo.n- nance-officier der Koningin. Pest op Java. Bij het Departement van Koloniën is ontvangen het volgende telegram van den Gouverneur-Generaal van Neder- landsch-Indië, d.d. heden (20 April) be treffende pestgevallen op Java „Eergisteren (18 dezer) negen pestge vallen, twee overleden". Marktberichten. HOOFDDORP, 20 April, Graanbeurs Dc noteeringen waren heden: Witte Tarwe f 7.50 li f 8.10. Roode Tarwe f 7.50 a f 8.—, Binnenl. haver f 7.40 a 7.50, Buitenl. haver f 7.25 a 7.50, Rogge f 5,—a f 5,25, Groene erwten f 11.— a 13.—Wijker vale erwten f a f Petersburg8ciie erwten f 6.35 a 6.50, Paardeboonen f 7.15 a f 7.25. Duivcnboonen 9.50 a 9.75 Bruine boonen f a .0 Kar-, wiizaad f 11.50, a 11,75 Mais per 75 k.g, f5.- DELFT, 20 ^ApriL Graaamarict. Wci'.lauJsche rogge f 4.75*4 5.50, Zecuwsche rogge f 0.— a .0, Westlandsche tarwe f 6.— 4 8,75,Zeeuw- sche tarwe f 0.— a 0.—, Chevaliergerst f 5,25 4 6t50, Westl. zomergerst f 4.G0 a 6.25, korte haver f 3.35 4 4.00, duivcnboonen 8.75 a 10. paardenboonen f 6.75 4 7.75, bruine booneu f 14.— 4 f 17.—, groene erwten f 13.a 116, kool zaad f 11.a 13.25, mixed niais f 4.50 a 4,75 „lange haver f 0.— 4 f —.0. Boter f 50 a 58 per vat van 40 Kg. Aan voer 522/8, 84/16, wegende samen 11280 Kg. Lijnolie vliegend flijnkoeken f4 20 April. Veemarkt, vette koeien te kw. f 200 4 290, 2e kw. f 150 4 200, kalfkoeien le kw. f 200 a 300, 2e kw. f 150 4 200, vaarkoeien 160 4 240, 2e lew. f 90 a 1 GO, vette kalveren 70 4 100, 2e kw. f 50 4 70, vette schapen lc kw la4 f—Lamschapen le kw. fa wei- mmerea le kw. f 7a 12, magere varkens lc lw. f 16 a 46 Biggen f84 15, nuchtere kalveren e kw. I O a 00, Paarden f 51 a 160. Rundvleesch per Kilo f 0.82 a 0.74 a 0.68 vet kalfsvleesch per kilo f 1.20 4 1.10 a 1.—. Aanvoer 673 runderen, 3 paarden, 5 vette kal veren, 598 magere kalveren, 757 schapen en lammeren, 261 varkens, 725 biggen, tl geiten of bokken. GOUDA, 20 April. Kaas. Aangevoerd 123 partijen; handel flauw; le qual. f3*0.4 32.— 2e qual. f 26.a 28, Boter. Aangevoerd 878kg. Handel vlug Goeboter f 1.15 4 1.25; weiboter f 0.95 a 1.05. Veemarkt. Melkvee goeden aanvoer. Handel vlug priizen hoog. Vette varkens redelijken aan voer. Handel matig, f 0.23 4 (X25l-> c. p. kilo. Biggen voor Engeland redelijk aanvoer. Handel vrijwel, f 23 4 1 24^. Magere biggen goeden aanvoer, Handel vrijwel, f9.af 10.50 Vette Schapen redelijken aanvoer. Handel vrijwel f 22 a f 29, Lamineren geen aanvoer. f 4 Nuchtere kalveren goeden aanvoer, Handel f vrijwel 8 4 12. Graskalveren geen aanvoer. Handel - f a Fokkalveren goeden aanvoer, Handel vrijwe 110 4 f 20. Advertentiën. biedt zich *aaiiJ R.-K., m.b. Ieei- tijd, met alle M;zigheden bekend. Br. onder lejpr D, aan H. G. VELTMAN, «oekhandel, Alphen aan den RijnV^ (8389) VRIJWILLIGE in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, bij opbod Vrijdag; 21 April 1911, bij afslag, Vrijdag 28 April 1911, des voormiddags te elf uur, ten overstaan van mr. J. A. F. COEBERGH, notaris te Leiden, van 1. Het perceel WEILAND onder de gemeente Warmond, in den Zwanenburgerpolder, groot 2 0620 hektaren. 2. Het perceel uitsj LAND, aelifeen gaande, a°<f 2- 3. Hejp&eeU LAND, gfflgen alslvoren, groot 2—25—60 hektaren. Verhuurd aanden heerj. Zwet sloot tot Kerstmis 1915, voer f 535 per jaar. Te zien dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. Aanvaarding en betaling 1 Juni 1911. Alles uitvoerig bij biljetten omschreven. Meerdere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van Mr. A. J. B. BLA1SSE, notaris te Am sterdam, alsmede ten kantore van voornoemden notaris mr. COE BERGH, bij wien de kadastrale kaarten ter inzage liggen, terwijl mede te diens kantoren op alle werkdagen van 10—2 uur, tus schen de veiling en den afslag verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van Vo der verhoogsom.8034 Xe Koop fakschuit kt gangboorden, lil en inventaris, I, Scheepsbouwer Jrijn (Hoorn) aan Ijzeren VLETTEN ^ot 12 ton. (8351 AALMARKT 25, LEIDEN. Koperslagerij en Reparatie. Van ouds bekend adres voor koperen of blikbjta Kopelen Fornuisketels worden spoedig op elke verlangde maat gemaakt. Zuiver vertinnen van gebruikte Ketels, Testen of Maoten. GASSNfcLVEftWARMERS en 8009 GASKOMFOREN De BRENNABOR en FONGERS Rijwielen hebben sinds jajen bewezen, de BESTE onjierl de eerste klas Rijwielen tejfciji Tegen concur reerenden Vijs* verkrijgbaar bij den Agent 7590 W. STIPOONK Hoelotnrendsveen.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3