Uit Stad en Omgeving. voor het L .0. gedaan. Er kan geen geld gevonden worden voor dringend noodige salarisverbetering. De onbillijk heid der wet, welke aan een hoofd van een school voor zijn 20 dienstjaren f125 minder aan" periodieke verhoogingen toe kent dan aan een onderwijzer, werd niet weggenomen. Ook liet de regeering nog steeds na afdoende waarborgen te vor deren van de deugdelijkheid van het bij zonder onderwijs, dat voor zoo'n be langrijk deel uit de staatskas wordt be taald. Verder zegt spr.Onze vereeniging werd geboren uit bihoeft? aan teginui ht tegen het noodlottige streven van die onderwijzers, die krenkend en kortzich tig aanstuurden op afschaffing van de functie van het hoofd der school. Maar wij zijn daar niet bij blijven staan, al zuilen wij 't hoofdschap steeds verdedi gen, omdat het een voorwaarde is voor de goede inrichting van het onderwijs. Niet om de dorre macht vechten wij, maar alleen om de dorre verheffing van ons onderwijs. Toen H. M. de Koningin, met prinses Juliana, gezeten in een open rijtuig, den 2en Paaschdag voormiddag van een wan delrit naar het paleis terugkeerde, liep juist terwijl het koninklijk rijtuig, ko mende uit de richting van de Heulstraat naar het voorplein van het paleis, een juffrouw plotseling op het rijtuig toe en wierp er een brief in. Een op de fiets gezeten rechercheur van politie, die de beweging van dc juffrouw had bemerkt, en het werp'en met den brief had willen voorkomen, schoot terstond toe en reed daarbij de vrouw omver, ter wijl hij zelf ook viel, en het achterwiel van het rijtuig over zijn fiets ging. De politiebeambte bracht de juffrouw, die zich aan de beenen bezeerd had. naar het commissariaat van politie aan de Ri- viervischmarkt. Het gebeurde ging. zoo snel in zijn werk, dat zelfs het koninklijk rijtuig geen noemenswaard oponthoud onder vond. Ook waren Koningin en Prinses niet merkbaar verschrikt door het voor gevallene, dat trouwens ook omdat het zulk een snel verloop had, weinig op schudding verwekte. De juffrouw schijnt niet wel bij het hoofd te zijn. Zij: stond vroeger in be trekking tot een buitenlandsch consul, die thans overleden is, hetgeen zij maar niet wil gelooven. Vandaar dat zij steeds requestreert om nader onderzoek. Reeds vroeger moet zij getracht hebben 'n brief in het rijtuig van de Koningin te werpen. Ter kalmeering is zij gisteren voorloopig aan het politiebureau gebleven. KORTE KROMEK. Zaterdag is te Vlissingen van de werf der Kon. Mij De Schelde, mlet goed gevolg te water gelaten, het schroefstoomschip Oranje Nassau voor den Kon. West-Ind. Maildienst, bestemd voor passagiers-, mail- en goederen dienst. Het consulaat-generaal van Rus land, wordt van Amsterdam maar Rot terdam verplaatst, volgens besluit van den Russischen Ministerraad. Ged. Staten van Noord-Holland hebben het raadsbesluit van Hilversum over den aankoop van het landgoed het Hoogt van 't Kruis voor f230.000 niet goedgekeurd. LEIDEN, 18 April. Tooneel-concours St. Joseph-Gezellen Gisteren is de eerste avond beëindigd van het tooneel-concours dat gehou den wordt in de St. Josephs-Oezell. Ver. Het betrof de solo-voordrachten, waar over de Jury 15 nummers had te beoor- len. Na een woord van welkom, gespro ken door den Eerwaarden President, Kap. v. d. Laar, waarin zijn eerw. zijpil .vreugde te kennen gaf, dat eindelijk! den lang gekoesterden wensch in ver vulling zou gaan, ging het doek vaneen en trad nummer één naar voren, om zich aan den kamp te wageb en als bewijs! 'voor de vlugge afwerking door de jury betracht, kan dienen, dat het toen aöht uur was en reeds kwart voor 11 nummer .15 was geëindigd. Er werd door de meeste kampioenen goed werk geleverd en het zal voor de jury zeker geen gemakkelijke taak zijn de vijf beschikbare prijzen in welverdien de handen te doen overgaan. Voor hen, die zich aan den kamp waagden, is 'f deze week eefi tijd van spanning, daal den uitslag eerst a.s. Zondag wordt be kend gemaakt, alsdan komen de num mers voor samenspelenden aan de beur! Het was een recht gezelligen avond, die door het orkest, onder leiding van (den heer F. Schinck, in groote mate ver hoogd werd. Vereeniging Onze Vloot. Zaterdag 22 April wordt voor de le den en geïntroduceerde een lezing met lichtbeelden gehouden door den Lt. t. Zee G. v. Heteren over de zuidpooltocht van Sir Shachleton. Ambachtsschool. De uitreiking van prijzen en diploma's voor leerlingen der ambachtsschool zal plaats hebben op de alg. vergadering die Donderdag 27 April wordt gehouden. Vrijdag, Zaterdag en Zondag worden de .werkstukken voor de verloting ter bezich tiging gesteld in de school Kamer van Koophandel eri Fabrieken. In de laatst gehouden vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken al hier werd de rekening en verantwoording van den secretaris over 1910 goedge keurd. Bij monde van den heer Verhey van Wijk werd praeau vies uitgebracht over het wetsontwerp „Ziekteverzekering". De Commissie van piaedavies komt tot de slotsom, dat zij het niet wenschelijk acht zich bij den stroom van adressen tegen het ontwerp aan te sluiten, evenmin om aan te bevelen het ontwerp ongewijzigd aan te nemen; de Commissie is van mee ning dat wettelijke regeling vereischt is, dcchidat het ingediend ontwerp van vele zijden zulke ernstige bezwaren heeft ont moet, dat een steunen van dit wetsont werp niet gewenscht geacht kan worden. Bij dit praeadvies sloot men zich aan. Besloten wordt niet te steunen het adres van de K. v. K. en F. te Bergen- op Zoom, gericht aan den Directeur-Ge neraal der Posterijen, houdende het ver zoek het daarheen te wilien leiden, dat het maximum gewicht voor post pakket ten worde uitgebreid. Voorlezing wordt gedaan van een schrijven van B. en W. en een rapport van de Commissie van het marktwezen, naar aanleiding van een door de Kamer gedaan verzoek om de kaasmarkt te ver plaatsen. B. en W. geven daarin te ken nen, dat al is de Vischmarkt geen ideaal terrein, de kaasmarkt op te tegenwoordi ge plaats moet behouden blijven, op de gronden, nader door de Commissie aan gegeven. Intusschen hebben B. en W. me degedeeld, dat aan de geuite klachten zooveel mogelijk zal te gemcet geko men worden door het nemen van maat regelen om het toezicht tc verbeteren en daardoor een ordelijken en vluggen aanvoer te bevorderen, terwijl reeds door het rooien van boom en de voor de kaas markt beschikbare ruimte eenigszins is uitgebreid. ingekomen is een schrijven van ~B. en W. van Leiden, houdende het verzoek aan de Kamer haar oordeel uit te spre ken over het houden van een oï méér 'paardenmarkten. Besloten wordt B. en W. van advies te dienen, zoodra nog enkele gegevens, die door de Kamer ge- wenscht worden, zullen verkregen zi^n. Ten slotte ontspon zich een warme dis cussie over het ingediende ontwerp der Tariefwet, een discussie, die tot geen positief resultaat leidde, ook daarom niet, omdat men fyet niet wenschelijk achtte over een zóó gewichtig onderwerp in een zeer onvoltallige vergadering een besluit te nemen. Bovendien was er verschil van meening over vraag of men bij de beoordeeling daarvan zich moet plaatsen alleen en uitsluitend op een algemeen economisch standpunt, in dien zin, dat in het algemeen de gevolgen die het aannemen der wet zou hebben, moe ten worden nagegaan, dan wel of men zich moest plaatsen op het standpunt, welke de gevolgen zullen zijn speciaal voor de Leidsche industrie en handel. Er waren leden, die gaarne omtrent het laat ste een enquête te Leiden wilden instel len, anderen daarentegen, die daarvan weinig heil verwachtten, omdat de ant woorden vermoedelijk van weinig belang en bovendien niet geheel onbevangen zouden zijn, waar deze helaas niet meer zijn te scheiden van industrieele politie ke inzichten. Besloten werd de zaak tot een volgende meer voltallige vergadering aan te houden. Den Haag—Wassenaar. Naar de „Ned." bericht, is een consor tium gevormd voor het tot stand brengen van een electrische verbinding tusschen 's-Gravenhage en Wassenaar, een verbin ding echter zonder rails, én dus zonder ondergrondsche geleiding, met het oog op de geringe wegbreedte. Bij het systeem, dat men hiervoor op het oog heeft, wordt de stroom langs de boven- grondsche geleiding gevoerd naar den wagenmotor, en door een vernuftige con structie van veeren zal het mogelijk zijn het voertuig naar beide zijden te doen uitwijken, zonder dat de stroom wordt verbroken. Op deze wijze wordt het be zwaar van den smallen weg ondervangen, daar de tram zoo noodig kan uitwijken voor passeerende voertuigen. ALKEMADE. Op de wielerwegwed- strijd te De Beemster op 2e Paaschdag won de heer J. v. d. Hulst te Oud-Ade in de 3e afdeeling amateurs den lsten prijs, en den heer B. v. d. Meer, te Roelofarendsveen in de afdeeling nieu welingen den 4den prijs. BODEGRAVEN. De stationchef alhier is bevorderd tot stationchef 2e klasse. TER AAR. De vereeniging „Der Ter Aarsche Augurkenveiling" zal hare 6e jaarvergadering houden op Vrijdag 28 April a.s. te Langeraar. De agenda be vat o.a. de volgende puntenRekening en verantwoording van den kassierboeJc- houder. Jaarverslag van den secretaris. Verkiezing van drie bestuursleden en een lid der commissie van controle. Rapport port der Eind-comlmissie. VOORSCHOTEN. Volgens het ko hier van den Hoofd. Omslag voor 1911 bedraagt het belastbaar inkomen) f IS,256,66, waarvan wordt geheven 1 pCt. Naar een inkomen van minder dan Ï1000 zijn aangeslagen 569, van f 1000 tot f2000 149, van f 2000 tot f6000 69 personen en boven f6000 8 personen. Met ingang van 1 Mei wordt de klerk der postrijeii eu telegraphie le klas se N. Klaasse verplaatst naar Rotterdam. WASSENAAR. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag a.s. des na- midags te half drie. In die raadsvergade ring zal de nieuwbenoemde burgemees ter worden geïnstalleerd. GEWESTELIJK GEMENGD. Brand. Te Haarlemmermeer is Zondag morgen de groote, bijna nog nieuwe boerderij van G. Enthoven tot den grond toe afgebrand. Een 25-tal meest vette koeien kwamen in de vlammdi om, slechts een 10-tal konden gered worden. Voorts gingen er nog verloren 10 varkens, 3 kalveren en een honderdtal kippen en eenden. De brand vond gretig voedsel in het aanwezige hooi en stroo, in de schuur lag nog een partij karvvij van 130 balen, die geheel verbrand en waardeloos is geworden. Een bijna nieuwe dorsch- machine, ter waarde van ongeveer f 1000 verbrandde geheel. Zestien paarden konden nog met geweld uit de stallen gedreven worden. Eenige voorwerpen van waarde konden nog uit de woning gehaald worden, doch overigens moest men alles zien verbranden. De oorzaak schijnt te zijn het vlam vatten van het dak van de schuur, waar een voederketel stond die net aange maakt was. De landbouwer E. en zijn arbeider T. beliepen bij het redden van een en ander verwondingen op, zoodat zij zich onder geneeskundige behandeling moesten stellen. De P.aaschdagen brachten dit jaar te Wassenaar heel wat drukte ten ge volge van het schoone weder. Tocih is er nog een ongelukje te boeken. Een wielrijder kwam in botsing met een auto. De fietsrijder zelf kwam er tamelijk wel af. Hij liep alleen eenige kwetsuren op aan handen en beenen, doch zijn rij wiel werd totaal in elkaar gedrukt. Na verbonden te zijn, werd de wielrijder met de auto naai' zijn woning gebracht. Gisterennacht is te Voorschoten ingebroken in het R. K. Verenigingsge bouw nabij de R. K. school. Men vermoedt dat men door een der valramen zich toe gang tot het gebouw heeft verschaft. Niets was hier voor hun gading aanwezig, want de verschillende laadjes waren ledig, zelfs het buffet was onaangeroerd' geble ven. Daar dc voordeur open stond, heeft men alzoo het gebouw wederom veria- tem Gemeentezaken. Gemeenteraad. Voor de Donderdag te houden raads vergadering zijn alsnog aan de orde ge steld na punt 6: Benoeming van een gemeente-apothe keres). na punt 27: Voorstel tot kostelooze overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van eenige gedeelten van de Oranje- en Nassaustraat, kad. bekend Sectie K. Nis. 1893, 1894, 1374 t.m. 13S0, 1319 t.m. 1324 en 2135. Voorstel om goed te keuren dat in de te bouwen idiotenpaviljoens op Ende geest in plaats van niet meer dan 50 jon gens en 50 meisjes, ten hoogste 63 jon gens en 63 meisjes worden verpleegd. Voorstel om aan H. M. de Konki'gin voor te stellen Burg. én Wëth. te mach tigen aan den pachter van de buffetten op het terrein van de te houden Land bouwtentoonstelling vergunning te ver- leenen voor den verkoop van sterken drank in het klein in de restauratietent op het tentoonstel!inigsterrein Belasting publieke vermakelijkheden. Gevolg gevende aan de door den Raad aangenomen motie-Sijtsnia inzake eene belasting op de publieke vermakelijk heden, leggen .B. en W. concept-veror deningen, regelende de heffing en in vordering van eene belasting op too- neelvertooningen en andere openbare vermakelijkheden in deze gemeente, over. De verordeningen zijn op dezelfde leest geschoeid als die welke te Rotter dam en te Zaandam van kracht zijn, ter wijl de tarieven in hoofdzaak ontleend zijn aan de Zaandamsche verordening. Ten einde een inzicht te geven, in welke mate de belasting zal drukken, deelen B. en W. het volgende mede: Volgens dc tarieven genoemd in art. 2 der heffingsverordening zal voor een openbare vermakelijkheid in de groote zaal der Stadsgehoorzaal, zoowel wan neer er vaste zitplaatsen zijn, als wan neer dit niet h-et geval is en de belasting dus ingevolge het bepaalde sub b van het artikel naar de oppervlakte der zaal be rekend wordt, een bedrag van f 15 moe ten worden betaald. Stelt men nu in eerst genoemd geval de gemiddelde prijs der entrées op f0.60, en neemt men verder aan, dat van de 1300 zitplaatsen, die de groote zaal heeft, de helft bezet is* dan moet er dus op een bedrag van 1300 2 X f 0.60 f 390 aan entree geld, of f 15 aan belasting betaald wor den, d.i. iets minder dan 4 pCt. Voor eene voorstelling in den schouw burg, met ruim 700 vaste zitplaatsen, zal f 10 moeten worden betaald. In het af- geloopen seizoen 190910 waren vol gens mededeeling door den voorzitter van het bestuur der schouwburgvereeni- ging verstrekt, gemiddeld 262 van de 725 zitplaatsen bezet. Neemt men der halve aan dat de gemiddelde prijs der zitplaatsen f 1 k'edjaagt, dan .wordt ge middeld aan entrées ontvangen 1 262. Ook hier zou de belasting dus bijna 4 pCt. hebben bedragen. De opbrengst der belasting wordt, zooals reeds vroeger gezegd werd, zeer globaal geschat op f 5000 a f 6000 met zekerheid is hieromtrent evenwel liets te zeggen. Volgens art. 1 worden onder vermake lijkheden verstaan: tentoonstellingen, tooneel- en ande re vertooningen, voordrachten en zang- of muziekuitvoeringen, waarbij al daï niet gelegenheid tot dansen wordt ge geven, alsmede het tegen betaling be schikbaar stellen van draaimolens, lucht- schommels, krachtmeters, schiettenten, len en dergelijke tot vermaak strc-kkc./üe inrichtingen of toestellen. Onder muziekuitvoeringen worden be grepen de bijeenkomsten waar de mu ziek door zelfwerkende inrichtingen of voorwerpen ten gehoore wordt gebracht. Openbaar zijn dc vermakelijkheden, waartoe hetzij tegen betaling van entrée hetzij om niet toegang wordt gegeven of ook ingezetenen tegen introductie worden toegelaten. Art. 2 regelt het tarief: De belasting bedraagt: a. voor elke openbare vermakelijkheid gehouden in lokalen met vaste zitplaat sen f 15 per 24 uur of korter voor lok'alen met 1000 zitplaatsen en daarboven f 10 per 24 uur of korter voor lokalen' met 700 tot 1000 zitplaatsen; f 5 per 24 uur of korter voor lokalen met 400 tot 700 zitplaatsen f 2.50 per 24 uur of korter voor loka len met minder dan 400 zitplbaatsen. b. voor elke openbare vermakelijkheid in andere lokalen f15 per 24 uur of korter voor lok'a len met een oppervlakte van 600 vierde1. Meter en daarboven f10 per 24 uur of korter voor lokalen met een oppervlakte van 450 tot 600 vierk. M. f5 per 24 uur of korter voor lokalen met een oppervlakte van 300 tot 450 vierk. Meter f 2.50 per 24 uur of korter voor loka len met een oppervlakte van 150 tot 300 vierk. Meter. f 1.50 per 24 uur of korter voor loka len met een oppervlakte van 100 tot 150 vierk. Meter; f 1 per 24 uur of korter voor lokalen met een oppervlakte van beneden 100 vierk. Meter; c. Indien de openbare vermakelijk heid wordt gehouden in tuinen of op an- dére terreinen: f 15 per 24 uur of korter voor terrei nen met een oppen-lakte van 75 A. en daarboven f 10 per 24 uur of korter voor terrei nen met een oppervlakte van 50 tot 75 aren De bepaling van het aantal zitplaatsen oi der oppervlakte geschiedt door B. enW. Bij de bepaling der oppervlakte van lokalen wordt, behalve het grondvlak, ook de oppervlakte van gaanderijen en balcons, tot plaatsing van bezoekers be stemd, meaegerekend. Ingeval de openbare vermakelijkheid langer dan 7 dagen duurt, f5 per 24 uur of korter voor terrei nen met een oppervlakte van 25 tot 50 aren f2.50 per 24 uur of korter voor ter- reine nmet een oppervlakte van minder dan 25 aren De bepaling van het aantal zitplaatsen of der óppervlakte geschiedt door B. en W. Bij de bepaling der oppervlakte van lokalen wordt, behalve het grondvlak, ook de oppervlakte van gaanderijen en balcons tot plaatsing, van bezoekers be stemd, medegerekend. Ingeval de openbare vermakelijkheid langer dan 7 dagen achtereen duurt, wordt de belasting teruggebracht tot op het twee derde gedeelte van bovenge noemde sommen. Voor danspartijen in herbergen en tap perijen is een vast recht van f 2.50 per 24 uur of korter verschuldigd. Voor het bij voortduring hebben van een muziekdoos, gramophone, ióïiOjgraaf, of ander automatisch muziekinstrument in of hoorbaar in een voor het publiek toegankelijk lokaal is een vast recht ver schuldigd, bedragende per maand of ge deelte van een maand f 10 voor lokalen met een oppervlakte van 600 vierk. M. en daarboven f7.50 voor lokalen met een oppen-lakte van 400—600 Vierk. M. f 5 voor lokalen met een pppervl. van 200—400 vierk. M. f 2.50 voor lokalen met een opperVl, van 100—200 Vierk. M. f 1.50 voor lokalen, met een opperVl. van beneden 100 vierk. Meter. Art. 3 bepaalt: De belasting is niet verschuldigd: le. wegens 'openbare vermakelijkheden waarvan de opbrengst uitsluitend is be stemd voor een weldadig doel 2e. wegens tentoonstellingen in het belang van 'den handel, landbouw, nij verheid, wetenschap of kunst, wanneer zij niet gevvinshalve gehouden worden en daaraan bovendien niets verbonden is, wat in den zin dezer verordening als vermakelijkheid is te beschouwen 3e. wegens voordrachten, die een zui ver wetenschappelijk, politiek1 of gods dienstig karakter dragen een en ander ter beoordeeling van B. en W. De invordering der belasting geschiedt door den gemeente-ontvanger. Ieder d]e voor/iemens is yerinakelijk- heuvn, aan de belasting on(ieriic\ ig, te geven, of die zijn huis, gebouw of ter rein daartoe ten gebruike afstaat, Is ver plicht, onder overlegging van de door de bevoegde macht verleende vergunning, van dit voornemen tenminste 21 uur te voren kennis te geven aan den controleur der gemeentebelastingen, met aanduiding van alle bijzonderheden, voor een goede regeling van den aanslag vereischt. De aangever ontvangt een bewijs van zijne aangifte. Verzuim van deze kennisgev'ng zal als ontduiking van belasting worcf.cn aangemerkt. Dadelijk nadat de aangifte is geschied, moet het geheele bedrag der belasting tegen kwitantie worden betaald ten kan tore van den gemeente-ontvanger, oi', in dien dit kantoor gesloten is, in handen van een ander, daartoe door B. en W. aan te wijzen ambtenaar. Deze verordening treedt in werking op 1 januari 1912. B. en W. stellen voor van de eige naren J. L. Bronsgeesé en B. L. Grup- stra in eigendom en onderhoud bij de gemeente over te nemen eenige gedeelten van de Oranje- en van de Nassaustraat. Deze zijn over de volle lengte bebouwd en zoowel de bestrating ais de rioleering bevinden zich in goeden staat, zoodat tegen overname geen bezwaar bestaat. Ingevolge een verzoek van de Com missie voor de a.s. Landbouwtentoonstel ling geven B. en W. den Raad in over weging, aan H. M. de Koningin voor te stellen hun coiiege te machtigen aan den pachter der buffetten op het terrein der in September 1911 te houden landbouw tentoonstelling voor den duur dier ten toonstelling en van de vermakelijkheden vergunning te verleenen voor ücn ver- ko j van sterken drank in hei klein voor gc nik ter plaatse van verkoop in de c 'tauiatietent op het tentoonsteliings- le:ein. Voor de benoeming van een ge meente-apotheker^) wordt door de cosn- sie voorgedragen lo mej. H. H. de Wolff te Utrecht en 2o. mej. J. A. van Too- renburg te 's-Gravenhage. B. en W. geven den Raad in overwe ging de benoeming voorloopig vooi den tijd van één jaar te doen plaats hebben. De Commissie van beheer over En degeest deelt aan den Raad mede, dat bij nader inzien gebleken is, dat zoowel in het jongens- als in het meisjespaviljuen 63 in plaats van 50 patiënten kunnen worden verpleegd. Zij adviseert daarom de afdeeling voor 126 inplaats van voor 100 patiënten te bestemmen. B. en W. kunnen zich met dit voor stel, dat niet anders dan ten voordeele der exploitatie kan zijn, volkomen ver eenigen en geven zij dv.n Raad mitsdieh in overweging deze vermeerdering van het aantal beschikbare plaatsen goed te beheren. Tot H. M. de Koningin zal dan het verzoek worden gericht aan deze wijzi ging haar goedkeuring te verleenen. Kerknieuws. Pater Baekers. Op den tweeden Paaschdag overleed in het Franciscusgasthuis te Rotterdam de WelEerw. Pater Johannes B. Baekers, C. S. S. R., geboren te Eindhoven 21 Januari 1855 uit een echt Roomsche familie. Na zijn lagere studiën te St. Michiels-Ge- stel trad hij in het noviciaat der Redemp toristen te 's Hertogenbosch, en werd op 15 Oct. 1874 geprofest, terwijl hij i7 Oct. 1879 zijn H. Priesterwijding ontving. Eenige jaren was hij professor te Wittem en daarna werkzaam in verschillende huizen. Vroegere was hij meerdere jaren in Rot terdam ijverig directeur der H. Familie en was vanaf Mei 1910 in dezelfde stad. Reeds langen tijd was de overledene door ziekte ondermijnd totdat besloten werd tot een operatie welke niet meer moch baten. Tijdens zijn ziekte stichtte hij iedereen door zijn geduld in het lijden en de volledige onderwerping aan Gods H. Wil. Begravenis en uitvaart zal plaats heb ben op Donderdag 20 April om 9 uur. Msb. L and- en Tuinbouw. Mond- en klauwzeer. Bij den veehouder Van den Berg te Haarlemmerliede was mond- en klauw zeer uitgebroken, zoodat hem namens B. en W. van Haarlem verboden werd de melk van dit vee in te voeren. Gis teren snapte de recherche den knecht van den boer terwijl hij 160 liter melk trachtte te verkoopen aan den Coöp. Veehouders- bond „Gemeenschappelijk Belang". De man werd met zijn melk over de gren zen gebracht. Een kalf van den veehouder .Walken, te Haarlem, dat aan mond- en klauwzeer was overleden, js onder politietoezicht naar het slachthuis vervoerd en vernie tigd. De huid wordt, na ontsmet te zijn, aan den eigenaar teruggegeven. De strenge maatregelen, die het de partement van landbouw heeft genomen, om te beletten, dat het mond- en klauw zeer, in het begin van Maart op een hoeve te Chobham in Surrey uitge'bro- ken, zich verspreidde, hebben doel ge-, troffen. De ziekte heeft zich niet verder vertoond en nu zijn alle voorschriften! betreffende het vervoer van vee in da besmette streek ingetrokken. Toen de ziekte bij zes runderen en vier varkens vastgesteld was, werden niet alleen deze beesten afgemaakt, maar allé die erdoor hesmet ko.ndeij zijn. Yer,d$C

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2