Gemengd Nieuws. Uit Stad en Omgeving. verboden iuit, naar of binlnen een kring kring (Omvattende de kom! van de ge meente «Houten. B. naar of binnen een kling in de ge meente «de Bildt, begrensd ten noorden door de Bildtsche grift ten oosten door den iBunnikschen weg, en' de Jacobsteeg ten (zuiden door den Hoofddijk en ten westen idoor de Kloosterlaan, met inbe grip tvan de landerijen van J. Streefkerk tot taan den Hoofddijk. Kunst en Wetenschappen. Festival. Het Festival hetwelk 2 en 3 Juli te Ginneken wordt gehouden, zal naar het zich laat aanzien ook ditmaal in ee:i bui tengewone beiaijgsteiligtn zich mogen', verheugen. Werd aan het vorige festival hetwelk op zoo uitstekende wijze was geregeld, door 70 verenigingen deelgenomen1te oordeel en naar het groot aantal m uzi ek en zanggezelschappen welke zicli thans reeds hebben opgegeven, schijnt de deel name ditmaal nog grooter te zullen wor den. Reeds een groot getal vereenigin- gen hebben zich opgegeven welk getal bijna ieder en dag aangroeit, zoodat de Commissie waarvan Dr. Soer aan het hoofd staat, reeds naar een grooter feestterrein heeft moeten uitzien. Mocht het weder medewerken, dam zal de schoone boschrijke streek die dagen ongetwijfeld door duizenden wor den bezocht. Rechtszaken. Vaische munters. Deze week stonden voor de rechtbank te Amsterdam terecht, een 20-jarige blik slager en zijn 19-jarige zuster, een dienst bode. Aan den blikslager is ten laste gelegd, dat hij op of omstreeks 14 Februari 1911 te Amsterdam uit lood 12 of 13 maal een echten Nederlandschen gulden heeft nagemaakt, zullcs met het oogmerk om de aldus vervaardigde namaaksels als echt en onvervalscht uit te geven of te doen uitgeven. De dienstbode wordt beschuldigd, dat zij op of omstreeks 15 Februari 1911 te Amsterdam opzettelijk aan Douwe de Boer als eenechten en onvervalschten Ne derlandschen gulden heeft uitgegeven een door den eersten beklaagde vervaardigd namaaksel daarvan, hetwelk zij van dezen had ontvangen en van welken nage- maakten gulden, de valschheid haar, toen zij dien van hem ontving, bekend was. Den beklaagden zou men het niet aan zien, dat zij zich aan het ten laste gelegde hebben schuldig gemaakt. Jdet zijn kin deren nog... De jongen bekent. Hij was eerst boek bindersleerling en vervolgens blikslager. Er was geen eten in huis. Zijn zuster en broeder brachten hem toen op de gedach te valsch geld te maken. Beklaagde beproefde eerst zijn kracht op het in lood zetten van stuiverstukken, die zijn vader echter weg wierp. Daarna bracht hij zijn horloge naar de bank van leening, en den' gulden, dien hij er voor ontving, bezigde hij om er afdrukken van te maken. Twaalf a dertien had hij er op Dinsdag 14 Februari nagemaakt. Het meisje verklaarde er niet bij tegen woordig te zijn geweest toen haar broer het vaische geld maakte. Wel heeft zij hem het lood zien gieten, niet dat hij heit in den gietvorm deed. Den gulden, dien zij van haar broer ontving, heeft zij eerst getracht uit te geven in de winkel van ge tuige D. de Boer. Dit gelukte echter niet. Daarop door de juffrouw, bij wie zij se dert vier dagen als dagmeisje diende, uitgezonden naar een comestibleswinkel, en een gulden meegekregen hebbende, trachtte zij den valschen gulden uit te geven. Tevergeefs echter. Zij keerde toen tot haar meesteres terug met de mede- deeling, dat deze haar een valschen gul den had medegegeven. Zij ontkende haar broer te hebben aangespoord om valsch geld te maken. Het meisje zeide, dat haar vader uit de stad was gegaan en het gezin zonder eten l^eft laten zitten. Uit het getuigenverhoor bleek, dat het meisje in haar dienstje vóór het middag maal wegging, en evenals haar broeder, in geen zes weken warm voedsel had ge had. De omstandigheden, waarin het ge zin verkeerde, waren ellendig. Dr. C. Hoitsema, Rijksmuntmeester, verklaarde als deskundige, dat de guldens bijna geheel uit lood zijn gemaakt met 'n geringe hoeveelheid tin, doch zoo slecht, dat men ze alleen bij schemerdonker als echte munt kan ontvangen. Het O. M., mr. Besier, acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend be wezen. Er zijn echter verschillende rede nen om de hoogste straf niet te eischen. De medebeklaagde staat echter minder gunstig bekend. Ook op de zitting doet zij niets dan lachen. Eenzelfde houding nam zij in het huis van bewaring aan. Zij schreef haar moeder brieven, die ein digden met: „leve de vrijheid, weg met de bajes." Een eigenaardige zin uit die brieven is: „Ze temmen hier leeuwen en tijgers, maar geen Annetje." (Beklaagde wordt zoo genoemd.) Mr. A. Levy, verdediger van den eer sten beklaagde, betoogde dat het ten laste gelegde niet vaststaat, gepleegd is slechts een poging, en nog wel een ondeug delijke, ,dus niet strafbare poging. Ver volgens dient gelet te worden op'de om standigheden, waarin bekl. verkeert, nl. armoede, ziekte en verwaarloozing. Bekl. toch gaat gebukt onder den drie- dubbelen vloek: armoede, ziekte (hij heeft een nierziekte) en verwaarloozing. Mr. Bern. M. Cohen, verdediger van de tweede beklaagde, wijst op de armoe dige omstandigheden, waarin ook het meisje verkeerde. Zij sliep op een stoel, had in zes weken geen warm eten. Ook trachtte pleiter aan te toonen dat noch taalkundig, noch historisch, noch naar de letter beklaagde schuldig kan worden verklaard aan het voldongen feit. Zij heeft slechts getracht den valschen gulden uit te geven. Maar dioordat nie mand hem wilde aannemen, is het tot een poging gebleven. Poging is echter niet ten laste gelegd. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 25 April a.s. De Kantonrechter te 's-Gravenhage heeft W. P. te Scheveningen die veertien adgen geleden terecht stond ter zake dat bij op 26 October 1910 als gezag voerder van het vaartuig Sch. 400 in de Noordzee buiten de territoriale wateren op 52 gr. 42 m. N. B. en 2 gr. 35 rn. O. L. opzettelijk niet heeft voldaan aan het bevel van den Engelschen kruiser „Spanker" om zijn nette» in te halen, ontslagen van rechtsvervolging. Door het O. M. was tegen den bekl. 7 dagen hechtenis gevorderd. Koloniën. Cholera. Blijkens het tiendaagsch rapport van bij het bestuur bekend geworden chole ragevallen in de districten Praja en D-jonggat (Bali en Lombok), zijn er van 1 tot en met 10 Februari 215 nieuwe patiënten bijgekomen, waarvan 131 kwa men te overlijden. Van 11 tot en met 20 Februari werden 86 nieuwe gevallen geconstateerd en bezweken van deze 71 De „Deli-Crt." meldt: „In Boven Langkat heeft de ziekte weer den kop opgestoken en tusschen eergisteren en den afgeloopen nacht 2 Klingen en 1 Chinees aangetast op de onderneming Kwala Mentjirim van. wie nog 1 Kling in leven is. Maatregelen o-m uitbreiding der ziekte te voorkomen, zijn genomen, terwijl in Bindjey de putten zijn ontsmet en de passers schoongemaakt." De cholera, waarvan den 8en Maart nog een enkel geval te Batavia voor kwam, heerschte nog sterk te Solo. Van daar werd den 11 en Maart aan de „Loc." gemeld: „Gisteren en eergisteren waren hier 23 gevallen met 18 dooden." Reorganisatie b i n n en!, bestuur. De „java-Bode" meldt, dat het den Minister van Koloniën onmogelijk is ge bleken, nog dit jaar gelden te doen be schikbaar stellen ten behoeve van voor bereidende maatregelen voor de reorgani satie van het binnenlandsch bestuur. Zulks kan eerst verwacht worden bij de begrooting voor het volgend jaar. Een buitengewone be vordering. De „java-Bode" vestigt de aandacht op de in de officieele berichten vóórko mende benoeming van den onderluitenant Kaniess tot 2en luitenant der infanterie. Zijn verdiensten werden reeds erkend door de decoratie met de Militaire Wil lemsorde 4e klasse en het ridderkruis der Oranje-Nassauorde. De in het vo rige jaar door hem verrichte prestaties in de Gajoe-Loeos hebben de regeering tot deze exceptioneele promotie doen besluiten. Zeeroof in Straat Madoera. Een treffende illustratie van de nadee- lige gevolgen der heerscbende onveilig heid in Straat Madoera, schrijft de „Ja va-Bode", levert het, door een te Pa- soeroean woonachtigen Chineeschen klein handelaar aan de regeering gericht ver zoek om afdoende maatregelen te nemen tot tegengang van den zeeroof aldaar en om in afwachting daarvan de spoor- tarieven vpor het vervoer van tokogoe deren zoozeer te verlagen, dat dit ver voer niet duurder is dan over de zee. Zooals het te voorzien was, is door de regeering Qp liet tweede verzoek niet ingegaan en is ten aanzien van het eer ste verzoek de geruststellende verzekering gegeven, dat van overheidswege volle aandacht geschonken wordt aan de be strijding van het euvel der zeeroof in Straat Madoera. Wanneer het nu maar niet alleen bij de geruststellende verzekering blijft. De moordaanslag te Haarlem. De toestand van Le Noble is zeer gun stig; over eenige dagen zal hij her steld zijn. Ook Rönfanz maakt het goed, maar heeft nog a! pijn. (H. D'old.) Kookt, u w melk! En Alkmaar komt bij een dienstmeisje een geval voor van toiigbaar tengevolge van het gebruik van ongekookte melk. In arrest gesteld. Gisteren is naar het huis van bewaring te Middel burg overgebracht een persoon uit Gent, verdacht van diefstal ten nadeele van zijn patroons, de heeren Christiaansen en De Cuyper, aldaar. Zijn uitlevering wordt door de Belgische justitie aange vraagd. Gistermorgen vernam een inspec teur van politie te Terneuzen, volgens de „N. R. Cl", dat Dinsdagavond per auto- taxi aldaar was aangekomen een •vreem deling, die goed was voorzien van geld en die informeerde naar de beste manier om naar België over te komen. Deze persoon werd aangetroffen een oogenblik nadat hij per post een aange- teekend pakket aan zijn ouders verzonden had. Op hem werden bevonden een dolk en vuurwapens benevens, op den rug verborgen, 6000 francs Informatie bij de Belgische politie bracht de vlucht van een bediende eener Belgische firma'aan het licht, met wien men hier te doen bleek te hebben. Een kaperscheepje. Gister nacht heeft de rivierpolitie te Rotterdam ter hoogte van het Kralingscheveer aan gehouden het Westlandsche aakscheepje „De Vier Gebroeders". Aan boord van dit scheepje bevonden zich drie broeders, kooplieden, en een losse werkman. Bij onderzoek vond de politie op de „Vier Gebroeders" zeven zakken rogge, die de opvarenden, volgens hun zeggen, van schippers hebben gekocht. Het vaar tuig scheen overigens wel een soort ka perscheepje, want, zoo deelt de „N. R. Ct." mede, de bemanning had de be schikking over een dubbelloopsjachtge weer, geladen revolvers, electrische zak lantaarns, een nachtkijker en vilten- en gummi-pantoffels. Verder waren aan boord een weegschaal, gewichten en le dige zakken. De rivierpolitie heeft op de „Vier Ge broeders" beslag gelegd en het scheepje in de Zalmhaven gebracht. De vier op varenden zijn voorloopig vastgehouden. Een erfenis. Dezer dagen is aan de Parkkade te Rotterdam, onder het werk, plotseling overleden een gemeente werkman, daar ter stede gewoond heb bende. De man had, voor zoover bekend, geen familie en zijn lijk werd naar de algemeene begraafplaats overgebracht. Daar werd in de kleeding gevonden een spaarbankboekje, waarop f2000 staat in geschreven, en uit verschillende zakken kwamen te voorschijn papiertjes met een gezamenlijken inhoud van f 2000 aan bankpapier. Dit geld en het spaarbank boekje zijn op de griffie van de Recht bank gedeponeerd. Naar men zegt, i:?eft de overledene een neef in Durtschland. Een leukerd. De „Budapesti Hirlap" geeft het verhaal van 'n schel menstreek, waaraan een zekere humor niet valt te ontkennen. Een boerin uit het Hongaarsche stadje Trencsin, werd aan het postkantoor te Grossbise ontboden, om aldaar vijfhonderd kronen te ontvan gen, welke haar man uit Amerika had ge stuurd. Zij begaf zich naar den rechter uit de plaats, die tegelijkertijd de func tie van burgemeester vervult, teneinde van dezen een identiteitsbewijs te ver krijgen. De burgervader-rechtspreker drukte haar op het hart toch vooral niet over haar buitenkansje met anderen te spre ken, daar anders oneerlijke menschen wel eens op het denkbeeld konden komen haar te berooven. Den volgenden nacht werd de boerin met een schrik wak ker. Voor haar stonden twee spoken, waarvan er een met lugubere stem zeide „Ik ben de duivel, je man heeft het geld gestolen. Geef het mij, anders sleep ik je man mee in mijn rijk." Den volgen den dag ging de boerin het geld halen en vertelde meteen aan een postbeambte wat haar overkomen was Deze hoorde het goede mensch aan, en zeide geen woord. Maar hij waarschuwde onmid dellijk de gendarmerie. Toen 's nachts de duivel en zijn assistent in hechtenis wer den genomen, bleken zijde rechter en een van diens bloedverwanten te zijn Een vreemde vondst. De man, die het pakje bankpapier in het Paleis van Justitie te Amsterdam verstopt had, is zekere T., die te Hilversum was aan gehouden, wegens verduistering van een rijwiel, maar dat bleek, zoo meldt het „N. v. d. D.", zijn grootste zonde niet. Hij moet in den laatsten tijd ook ver schillende banken hebben opgelicht en dat deed hij met behulp van een paar handlangers. Hij nam geld op en maakte daarbij gebruik van de namen van als solide bekend staande personen, die borg voor het geleende zouden zijn. Dan ver scheen hij aan de bank met twee hand langers en dezen gingen voor de borgen door, plaatsten op de beleenlngsakten vaische handteekeningen en zoo moet het nobele drietal al herhaaldelijk zich in het bezit van zeer belangrijke bedragen ge steld hebben. Het laatste slachtoffer was een bankinstelling te Utrecht, welke er voor f 2000 is ingeloopen. De vrees, dat dit geld, in het Huis van Bewaring in zijn bezit zou gevonden worden en dat hij dan de herkomst zou moeten opgeven, zoodat deze veel grootere zaak dan het rijwieimisdrijf óók aan den dag zou "ko men, heeft T er toe gebracht het, naar hij hoopte, tijdelijk in het Paleis van Ju stitie te verbergen. De justitie is thans ijverig in de weer met het zoeken naar de medeplichtige vaische borgen, wier namen T. niet be weert te kennen. Valsch geld. De Duitsche po litie heeft gisteren ter beschikking van den politiecommissaris te Enschede ge- ste'd twee Italianen, die op verzoe"k van onze regeeringin Duitschland zijn aange houden, als verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan uitgifte van valsch buitenlandsch bankpapier te Rotterdam. Zij zijn vandaag naar Rotterdam overge bracht Een buitenkansje. Bij het op!- ruimen van het puin van het door de ge meente Helmond aangekochte huis vaxT W. Goossens, werd onder de plavuizen een bedrag van f§5_0 gey&njden ii» gul dens en rijksdaalders met het jaartal 1848. Een buitenkansje voor de gemeen te. Het geweten sprak. De Mi nister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist uit Amsterdam van een onbekende per post wissel is ontvangen f 8, ter voldoening van te kort betaalde belasting. Nogal lang. Een briefkaart, 18 Dec. 1886-uit Tholen verzonden, aa:i een inwoner van'Stafenisse, werd 12 dezer aan den geadresseerde bezorgd, meldt de Midd. Crt. Er was dus voor de reis een tijdruimte van 24 jaar en bijna vier maanden n.oodig. Horloge gevonden. Terwijl een meisje gisterochtend in het Palm plantsoen bij de Willemstraat te Am sterdam aan het spelen was, en de grond daarbij omwoelde, vond zij onder het zand een goud remontoir horloge, ge merkt W., welk horloge, van den diefstal in de Korte Marnixstraat afkomstig bleek te zijn. Andere voorwerpen werden niet gevonden. In de eigen landstaal. Neêr- landia, altijd op de wacht voor de zuiver heid onzer taal, en gereed elk vergrijp daartegen te signaleeren, maakte er on langs aanmerking op, dat de Neder- landsche postadministratie met de Bel gische correspondeert in het Fransch. Het blad nam daarbij echter niet in aanmerking, dat de internationale corres pondentie der post-administraties ge regeld is bij de algemeene postverdragen waarvan de laatste is vastgesteld op het postcongres te Rome. Het bepaalt, dat de correspondentie wordt gevoerd in het Fransch. Voor Nederland geldt deze be paling even goed als voor alle andere landenhet correspondeert mitsdien in het Fransch zoowel met Frankrijk en Italië als met Guatemala, Ceylon en Nieuw-Zeeland, enz. Er is één uitzondering, en deze is bij zonder eigenaardig. Zooals een oud postambtenaar ons dezer dagen mededeelde, moet jaren ge leden de Duitsche minister der posterijen tot het hoofdbestuur in Den Haag het verzoek hebben gericht, voor de onder linge correspondentie de eigen landstaal te gebruiken. Door het hoofdbestuur werd daarop hoffelijk geantwoord, dat de directeirr- generaal hiertegen niet het minste be zwaar had. De toepassing is evenwel eenigzins verrassend. Van dat tijdstip af wordt nl. de zeer drukke briefwisseling tusschen de Neder- landsche postadministratie en de Duitsche gevoerd in de landstaal, dat wil zeggen door iedere administratie in haar eigen landstaal. Nederland schrijft in het Nederlandsch, Duitschland antwoordt in Duitsch. Duitschland schrijft in hetDuitsch en Nederland antwoordt in het Neder landsch. Nimmer is in Berlijn aanmerking op deze regel gemaakt. (Vad.) HAARLEMMERMEER. Het vergun ningsrecht voor deze gemeente over 1911 bedraagt f2062.50. Het aantal vergun ningen bedraagt thais 61, doch zeer waarschijnlijk zullen er met Mei wel enkele vervallen, waarvoor geen ande ren zullen worden verleend, daar het aantal nu nog boven het met ifgangf van 1 Jan. 1.1. vastgestelde maximum is. GEWESTELIJK GEMENGD. Op hol. Aan den Venineperweg, nabij Burger veen te Haarlemmermeer zijn des avonds twee rijtuigen met elkander Ln' botsing gekomen waardoor een paard op hol sloeg en in woeste vaart den weg afholde. Het rijtuig Tcwam tegen een. boom aan en de twee personen, die zich in het rijtuig bevonden slingerde er uit en kregen bloedende wonden aan hoofd en handen. Het paard kwam door den schok tot stilstand en nu bleek dat het rijtuig, hoewel zwaar beschadigd, toch nog wel in staat bleek om de reis er mede te vervolgen. Hoewel de bekomen wonden niet ern stig waren, sijpelde toch het blocll door alles henen. Het ander rijtuig had inmiddels haar reis voortgezet, zoodat deze waarschijnlijk geen gevolgen: van' de botsing heeft ondervonden. Vanmorgen omstreeks 12 uur kwam te Leiden een 3 jarig jongetje, J. S., hard de Vrouwekerksteeg uitgeloopen, de Haarlemmerstraat op, terwijl juist een dogkar passeerde. Het ventje werd door de kar aangereden en bezeerde zich, gelukkig niet ernstig, aan hoofd en een der handen. De bestuurder van het voer tuig, T. van R., te Voorschoten, had aan het ongeval geen schuld. Gistermiddag reed een jongen'de b'rug af van den Ouden Rijn te Leiden, toen van de tegenovergestelde richting een fietsrijder kwam aangepedde'.d, met wien hij in botsing dreigde te komen. Daarom week de jongen uit, doch ver loor tevens tengevolge van de sterke helling van de brug het beheer over zijn wagen, die in de winkelruit van] de firma Aalberse terecht kwami De ruit werd verbrijzeld, doch wijl er geen taartjes of dergelijke artikelen waren geëtaleerd, bleef de schade beperkt tot het breken van de ruit, die bovendien te gen zoodanige gebeurtenissen was ver zekerd, Laatste *>eric.iTte,:», (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Mexico en de Vereenig.de Staten. NEW-YORK, 14 April, ten telegram uit Aguaprieta (Mexico) bericht, dat in den loop van een 'gevecht, dat don gc- heelen Donderdagnamiudag heeft ge duurd en dat eindigde met de inneming van Aguaprieta door de rebellen, de Amerikaansche troepen de grens zijn overgegaan en een eind gemaakt hebheitl aan het gevecht, nadat in Douglas (Ari zona) drie personen gedood en vev.-chci- denen gewond warén door verdwaalde kogels. Afloop Aanbestedingen. HILLEGOM. Donderdag is ten gemeenteliuize alhier aanbesteed, a. het leveren van 35000 klinkers (waaivorm). b. het leveren van 40 stuks straatsyphons, .:<J ijzeren afdekkingen en t20ü M. gegalvaniseerde trekketting. c. het opbreken, ophoogen en weder bestra ten van den Stationsweg vanaf de Asserlerbrug tot aan den oprit Stationsweg, Looster weg II, met eenige daarmee in verband staande werken (met en zonder gemeentewerklieden.) Inschrijvers: Ai. fh. Ros, Hillegom, a. f Ü'JO, b. t 1405, c. type a. i 1425, type b. f 1305, in massa type a. t 3600, type b. 1 3575. C. v. d. Bosch, Haariem, a. f 1417.70. Kraay Co., Hillegom, a. t 655, c. type a, f 1850, c. type b. f l/.oO, N,V. Haagsche Machinefabr. b. f 1418. C, G. v. d. Pol, Hillegom, a. f 635, c. type a, f 1785, c. type b. f 16.05. Koninkl. Ned. Grofsmederij, Leiden, b. f 14J0.50 W. A. Phillipo en Zn., Hillegom, in massa type a; f 36.21, type b, f 3424, a. en e. type a. t 1021, type b. f 1420, c. type a. i 996, type b. f 779. Somsen Co., Hihegoui b. i 1478. Wever Bettink, Haarlem, gespecificeerde op gave per stuk voor perc. b. niet in massa opgave. De gunning zal later worden bekend gemaakt Marktberichten. UTRECHT, 14 April. Op de kaasmarktwaren aangevoerd 24 wagens niet 4341 kilo kaas. DC prijzen beliepen voor le qual. 1 29,50a31,-— 2e qual. f27,— a29,—, per,50 kilo. Vlug. LEEUWARDEN, 14 April. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 69 stieren f 175 5 255; 2b ossen f 1 U a 220; 402 vette koeien, f 170 a -80; 28 c. a 38 c. per half kilo; 1494 melk- en kalfkoefcn f 140 a 2nU; 19 pinken, f 35 a 55; 151 vette kalveren i 25 a 5b; 38 a 47 c. per half kilo; 0 graskalveren al 1.16 nuchtere kalveren f a 12; 2/7 vette h pen I ..o a 2o79 weide schapen t 12 a -16; 329 animeren 13 a 6; 2U0 vette varkens f75 a 85, 24 c. a 25 c'.per halt kilo; 160 magere varkens, f 30 a 35 425 vette biggen 1 JO a 45, voor Londen 23 c. a 24 c. per half kilo; 222 kleine biggen to a 9; 12 paarden t 50 a 150. LEEUWARDEN, 14 April. Boerenboter f .03 5 —0. Aanvoer 1/4, 0/8 eu U/15 vaieu. Faorieksboter t 51,- a 53.—. Aanvoer 7/3 39/6 U/16 vaten. Noteering van de Commissie 1 5.". Noteering van de vereniging van boter- en kaashandelaren in Friesland t 54„4. Nageikaas: Faorieks- f 25,— Boerenkaas f 4 Aanvoer 24,178 Kg. Handel flauwer. LOOSDUINEN, 13 April. Op uc groen ten v i- Jing werden de volgende prijzen.besieedbloem kool ie soort 1 9 a I 14, dito e soort 4 f>, Komkommers (Eng,) le soort f W.oU a 1 -0--w» dito 2e s. l 12— a 15.90, Salade lsiesrtf 3.13 a f5.80 dito 2de soort t 2.20 a I 3.4U. peen, Iste soort 1 30.30 a 1 32.30, 2e soort f 21.30 a 21.30, radijs t 3.80 a 4.U0. Raapstelen 1 1.40 a o, rabarber 1 7.a 8220. selue.ij f 4 a 4.30 per looSpinazie 37 a b3 c.,postelein 1.65a I l./U, siootsla 27 a 54 c,; Komkommcrstek f 1.05 a 2.Oj Aanvoer u. a. 85.030 krop salade, 8000 kom kommers 1900 ben spinazie. HAZERSWOUDF. \i April Hl. Veiling V. P. N. Kipeieren f 3940-f 4.30 per 100. Eindeieren f 4,30 per 100. Frambozen f 0.08—i 0.1O per bos van 25 sinks. AMSTERDAM, 13 April. Aardappckn. De prijzen waren als volgt: Fnesche blauwe i 3.40 a 4,00, muizen grootc Ij a o per mud eu kleinetO.atü per- mud. borgers f3.30 n 3.75, Donte f - a 0,00. Z^euwsche bonte f3,75 a 5.—, blauwe f3.50 a 4.6U, eigenheimers f4,40 a 4,90, bravo's fU. a —.0. Eigenhewneis peters rO, a o, Drentsche Eigenheimers f a f IJpoi- der dito f ,0. Duitsche roode f 2.40 a f 2,60 Malta 9— a 10- c. per k.g. Aanvoer 4 ladingen. SCHIEDAM, 13 April. Nuiocring van de Beurscomtnissie, Moutwijn i 6.' t per Ned. vat zonder lust en zonder de belasting. Moutwijn vasr. Sooeling per ketel t l,h). Oraan-Spiritus H3 a f 14-, Melasse-bpu ilus f 12aruwe opiritus 1 b—«i i6'b. EDAM, 13 Apri Ter botermarkt waren aan gevoerd 122 partijen, Hoogste prijs 65— c. per 5 H U. Kipeieren f 3.75 a f 4.25 per 100 stuks. BARNEVELD. 13 April. Up de heden alhier gehouden weekmarkt waren 575,000 eieren aan gevoerd. Men besteedde f 3.50 af 4,50p. lOOst, Handel vlug. MEPPEL, 13 Apr.-:. Aan de mar*, van heden was de aanvoer van boter 1300 Uno, 1ste soort per H vat f 25.—, 2c soort f 3e soort f 23—, stukken van Vt kilo f 1.95 a 2.20. LONDEN, 1? April. Ter Central Meatmarket werden heden aangevoerd 220 achter en 100 voorbouten uit Amerika, 7600 achter- en voor bouten uit Argentinië, alsmede 45 ton Schotsche runderen. Runderen met vrij goeden handel, maar bij den grooten aanvoer waren de prijzen flauwer. Schapen traag en flauwer. Varkens prijshoudend. Kalveren traag. Uittotlngesi. LOTEN ANTWERPEN 2 pet. van 1903. Trekking van 10 April. Betaalbaar 1 MeI-1912. 19 seriën, 227 788 8212 11594 13135 13290 13G0Ö 16819 19849 24459 25684 26013 26219 30305 30747 32693 34612 37059 39675 Serie 13290 No. 10 fr, 20,000; Serie 26013 No. 8 fr. 1000; Serie 25684 No. 11 fr. 500; Serie 8212 No. 21 en Serie 25684 No. 9 elk fr. f 250. De volgende Nos. elk fr. 200: Serie 227 No. 6, Serie 788 No. 5, Serie 8212 No. G, Serie 13135 Nos. 5 en 19, Serie 13606 No. 19, Serie 16819 No. 4, Serie 19849 No. 2, Serie 25684 Nos. 7, 8 en 25, Serie 26219 No. 19, Serie 30305 No. 8, Serie 30747 No. 15, Serie 34612 Nos. 1, 7 en 13, Serie 37049 No9. 14 en 19, Serie 39675 No. 18. De volgende Nos. elk fr. 150: Serie 227 No. 20, Serie 788 No. 13, Serie 8212 No. 9, Serie 11594 No. 12, Serie 13135 No, 24, Serie 13290 Nos. 21 en 23, Serie 1984j Nos. 9 en 20, Serie 24459 Nos. 12 en 19, Serie 25684 No. 19, Serie 26013 No. 23, Serie 26219 Nos. 2, 17 en 18, Serie 30305 No, 6, Serie 32693 Nos. 13 en 14, Serie 34612 No. 12. Alle overige Nos. vervat ia bovenstaande scrieën elk met fr. 110.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3