Uit Stad en Omgeving. De heer Wijnkoop echter weigerde het woord af te staan. De vrienden van den heer Wijnkoop schreeuwden: „Wijnkoop heeft het woord!" De S. D. A. P.'ers gingen er tegen in, en de vergadering werd nu buitengewoon rumoerig. Uit de zaal stormden a-inhnijcrs van den heer Wijnkoop naar het tooneri, tegengehou den door S D. A. P.'ers. Voor het po dium werden enkele troepjes handge meen en op het podium ging het niet minder rumoerig toe. H:t tumult dreigde het verder vergaderen onmogelijk fc maken, politiemannen kwamen in de zaal, doch behoefden niet op t: treden. De heer Troelstra trachtte het rumoer te overschreeuwen, de heer Wijnkoop ging er tegen in. Het scheen zelfs één oogenbHk, alsof beide hoeren handge meen zouden worden, toen zij elkander bij herhaling liet woord „ploert" toe voegden. Nadat tevergeefs van de be stuurstafel was geprobeerd de kalmte te herstellen en de heer Wijnkoop, geflan keerd door eenige zenuwachtige dames, van geen verlaten van de sprekersplaats weten wilde, kwam een arbeider voor het front om te zeggen, dat de heer Wijnkoop nog even' een slotwoord zou uitspreken. Onder „hoera"-geroen van de zijde der aanhangers van den heer Wijnkoop, voer de deze nog enkele oogenblikken het woord en kwam daarna mr. Troelstra in de gelegenheid te repliceeren. Kwartier over twaalven werd hierna de vergadering gesloten. NORTE KROMEK. De directie der H. ij. S, M. heeft bepaald dat van 1 Mei af iedere reiziger, die op een ongeknipte coupon van een tienrittenboekje reist of zulk een coupon bij de uitgangscontröle aanbiedt, zal worden beschouwd als niet in 't bezit te zijn van een behoorlijk plaatsbewijs en op hem art 4 van hei Algemeen Regle ment op het Vervoer moeten worden toegepast De gemeenteraad te Hilversum «heeft gisteren met 9 tegen 7 stemmen af wijzend beschikt op het verzoek om sub sidie voor de openbare leeszaal. Tot lid van dë Prov. Staten van Noord-Holland in bet district Schagen is bij herstemming gekozen de lieer j. Met (lib.) met stemmen. De heer J. Burger Jz. (Kath.) verkreeg 1957 stemmen. LEIDEN, 12 April. Hol!. Manisch, van Landbouw. In den Vergulden Turk hield gisteren avond de afd. Leiden van de Hol!. Maat schappij van Landbouw eene algerneene ledenvergadering, onder voorzitterschap van Mr. A. J. Fokker. Na lezing en vaststelling der notuleni werd mededeeling gedaan van enkele inL gekomen stukken, o.m. het jaarverslag van het kaasconirólestation in Zuidhol- ltand en een circulaire inzake de Onder- lingé brandwaarborg verzekering voor leden der maatschappij. In' het laatste stuk werd aangedrongen op meerdere deelname aan deze onderlinge verzei.e ring, waardoor de premies zullen kunnen worden verlaagd. In verband hiermede werd de heer Lijst te Leiderdorp a's cor respondent voor de verzekering aange steld. Naar aanleiding van het besprokene op de vorige vergadering heeft de finan cieel e commissie den prijs der loten na der vastgesteld op 50 ets. per stuk, ter wijl zij besloot in het waarborgfonds ook aandeelen van f25 verkrijgbaar te stel len. Bij inonde van den heer van Staalduij- nen deelde de commissie van verifica teurs mede, dat zij boeken en bescheiden van den penningmeester ia orde bevond en tot goedkeuring adviseerde, waartoe werd besloten. Het doel, waarvoor deze vergadering was belegd, was de tentoonstelling. De voorzitter .meende n.'. dat zij er finan cieel heel slecht voor staat, omdat de medewerking .van den landbouwer.jden stand beneden peil is. Nadrukkelijk ves tigt spr. er de aandacht op, dat het zóó niet gaat en niet gaan kan. Van de land bouwers moet meer financïeele steun komen -gebeurt dit niet, dan zal er van de tentoonstelling niet heel veel te edit komen. Van de Leidsche burgerij Kan men niet vergen, dat zij bijdraagt, als de direct-belanghebbenden, de boeren, wei geren in de beurs te tasten. Een waar borgfonds is noodig voor slecht weder of indien een ziekte onder het vee een belangrijke attractie der tentoonstelling weg nam. Het bestuur wenscht niet voort te gaan, als het niet de zekerheid heeft de aangegane financieele verplichtingen te kunnen nakomen. Anders zou het be ter zijn ten halvete keeren dan ten hce e te dwalen. In de vergadering bleek men het met de pessimistische beschouwingen van den voorzitter niet eens te zijn, vooral niet toen de cijfers van de begrooting waren medegedeeld en daaruit was ge bleken, dat deontvang-posten betrekke lijk iaag waren geraamd, zoodat het niet onwaarschijnlijk is ,dat de ontvangsten belangrijk zullen meevallen. Ook het mond- en klauwzeer kwam ter sprake en werd de vrees geuit, dat bij het toenemen dezer ziekte de teitoon- steiling zou mislukUen. Deze meening vond evenzeer bestrijding, zoowel omdat het .tongblaar in September onderdrukt kan zijn, als omdat ook zonder vee de tentoonstelling kan slagen, waarvan de Haagsche in 190 7 als vo >rbeeid werd genoemd. jGaat het vee van de tentoon stelling weg, geeft dit een aanzienlijke besparing in de kosten van stalbouw e.d. en prijzen. Overigens zou het toch een schande vc de afdeeling zijn, indien zij het op het tentoonstelliiigsbcsluit moest terug komen. In liet waarborgfonds, dat f 13.000 cncet bedragen, is f4000 door de.gemeente en f5000 door particulieren ge teek end, zcodat nog f 4000 onrbre- breken. De vergadering achtte het vol strekt (buitengesloten, dat deze som niet zou worden volteekend, te meer daar er nu aandeelen van f 25 beschikbaar zijn' gesteld. Alles ie saa n genomen, was 't einde béter dan het begin. Verschillende leden die nog niei daartoe waren overgegaan, stortte tot f225 in liet fonds, en ook de voorzitter bleek ten laatste meer optimis tisch gestemd te zijn, wat de financieele zijde van liet vraagstuk betreft. Hij: sloot de vergadering met eene aansporing aan' de leden, om in eigen kring voor het waarborgfonds te ijveren. Uit de discussies vermelden wij nog dat men de hoop koestert, dat de leden van het Kon. Huis de tentoonstelling^ met hun hoog bezoek zullen vereeren. Militair Invalidenhuis te Leiden. H. M. de Koningin heeft bij besluit van 29 Maart j.l. no. 7, Hare goedkeu ring gehecht aan de benoeming tot Com mandant van liet Militair Invalidenhuis te Leiden van den heer J. H. van Wave- ren, ondercommandant, waara. comman dant van het Invalidenhuis. Hiermede is thans voorzien in de vaca ture ontstaan door het overlijden van deb gepensioneerden kolonel M. G. W. A. Schumann, op den 15en December 1910w Vele jaren heeft de benoemde c'e be trekking van ondercommandant waarge nomen. De heer van Waveren is ook luitenant kolonel Militie-commissaris in het 3de district van Znid-Hoüand. Gemeentelijke Kweekschool. Voor de gemeentelijke kweekschool al hier zijn toegelaten tot de le Klasse de meisjes A. J. Bink, J. j. Eggink, J. F. M. Hueber, Chr. Kouw, C. H. v. Oosier- hout, H. W. C. Schrier, C. E. Snoeker, E. Facoma, W.-A. Vos, allen van Leiden. M. Burggraaf en B. Rijkers, van Bode- Harting, van Alfen, B. J. Korsman, van De jongens C. J. Bomli, R. Broc-ster- huizen, F. de Groot, A. M. V. Hageman, N. van den Heuvel, H. A. van Nieuwen- huizen, L. Vistcr, allen van Leiden. P. Lisse, is een kleine verbetering -*po- Woubrugge en R. J. Visscher, van Apel doorn. Tot de 2e klasse: Mej. A. A. van der Klauw, van 'sGravenhage. Leidsche Bouwvereerriging. In de heden gehouden vergadering van aandeelhouders der Leidsche Bouw- vereeniging werden balans en winst- en verliesrekening over 1910 goedgekeurd en het dividend als in vorige jaren vast gesteld op 5 pCt. Tot Commissaris der Vereeniging werd herbenoemd de heer Aug. L. Reimeringer alhier. BODEGRAVEN. (Meije.). Bij den brand op 3 April verkeerde de brand spuit, een afgedankte uit liet dorp, in zoo'n disolaten toestand, dat zonder as sistentie der Zegveldsche brandweer de belendende gebouwen zeker ce prooi der vlammen zouden zijn geworden. De bewoners zuilen zich per request wen den tot den gemeenteraad, ten einde uit dezen gevaarlijken toestand te geraken. Tusschen beide gemeenten, Zegveld en Bodegraven, is een contract gesloten waarin tot wederzijdsche hulp bij: brand is bepaald. Zegveld kan trotsch zijn op z'n bondgenoot. HAZERSVVOUDE. De 28 schapen welke ten voordeele voor Kerk en Armen zijn geweid, hebben bij den verkoop f 1542 opgebracht en de schapen welke ten voordeele voor de kas van de leden van het Zangkoor St. Michael zijn ge weid een totalen opbrengst van f 262. HiLLEGOM. De Hiiiegomsche Ver eeniging tot bestrijding der Tuberculose hield Dinsdagavond iu de groote zaal van Hótel Sistermans een buitengewone algemeene vergadering, die druk bezocht werd. De Voorzitter deelde mede, dat de functies van het bestuur waren verdeeld: le voorzitter de heer P. Hk. van Wave- ren, 2e voorzitter Dr. J. H. der Weduwe, le secretaris H. A. Vooren, 2e secrc- tares mej. Hofsma, penningmeesteres me vrouw Payens, terwijl de dames mej. Lommerse, mevr. van Zanten en mevr. Crétéé, alsmede de heer Dr. Hanrath zich belastten met den inkoopde heeren doctoren v. d. Kwast en Kleyn zijn ad- vïseerende bestuursleden. Hierna betrad de heer H. F. Fleischer, arts te 's-Gravenhage, het podium. Hij gaf een uitvoerige uiteenzetting over den omvang, het ontstaan en het verloop der tuberculose. Hij ontried ten sterkste, baat te zoeken bij kwakzalvers. Voorkomen is beter dan genezen, geldt ook hier. Om de ziekte te voorkomen zijn noodig goede voeding, frisschc lucht, reinheid en ma tigheid, terwijl voor genezing bovendien nog rust en geduld worden vereischt. Ten slotte stond spr. nog stil bij de sa natoria als inrichtingen voor genezing. Met een enkel woord wees hij nog op het tuberculose-inuseum, dat thans te Haarlem te zien is. Allen, die nog geen lid der yereeni- ging zijn, tot toeireJ.ng opwekkende, be sloot spr. zijn keurige en heldere uit eenzetting van de tuberculose, haar voor koming en haar bestrijding. Met een rij van mooie en duidelijke lichtbeelden werd bet gesprokenen thans toegelicht. In zijn slotwoord, waarbij de Voor zitter dank aan den spreker bracht, deelde hij nog mede, dat op 29 April in deze gemeente de verkoop der tuber- culosebloem zal plaats hebben. Tevens brengt hij ter kennis, dat mej. Verkoren is benoemd als enquetrice. KATWIJK. De nieuwe R. K. kerk zal op 15 Mei a.s. door Z. D, H. den Bis schop van Haarlem geconsacreerd wor den. LANGERAAR. Dinsdag 11 April werd in de R. K. School alhier de jaarlijksche prijsuitdeeling gehouden. Om twee uur kwam de ZeerEerw. Heer Pastoor, ver gezeld van den WelEerw. Kapelaan en de Heeren Kerk- en Armmeesters, achter eenvolgens de verschillende klassen, o:n de leerlingen een geregeld ecameu af te nemen. Zeer voldaan staakte Z.Eerw. om vier uur zijn onderzoek, waarna belang stellenden toegang werd verleend. Door de leerlingen der hoogste klassen wer den eenige zangstukjes en voordrachten uitgevoerd. Hierop had de eigenpjlce prijsuitdeeling plaats. Alle leerlingen ontvingen een prijs voor-vlijt en vorde ringen, terwijl zij die geen enkelen school tijd verzuimd hadden nog 'n prijs voor trouw schoolbezoek kregen. Aan tien vertrekkend en leerlingen, werd boven dien nc^q een extra, beloöhitg uitgereikt, omdat gedurende zes leerjaren niet een schooltijd verzuimd hadden. Een der afgaande scholieren, de jonge juffr. Agues Hartveld bracht uit naam van alle op kranige v/ijze dank en hulde aan on zen beminden Herder voor de zorg, die ZE. steeds aan school en kinderen be steedt. De ZeerEerw. Heer Pastoor sprak daarna eenige waardeerende woordem tot hei onderwijzend personeel en richt te eene hartelijke opwekking tot de leer lingen en hunhe ouders. Er aan herin nerende, dat d^e prijsuitdeeling de laat ste zal zijn, die door het tegenwoordige Hoofd der school werd geregeld,, wenschte de Pastoor van deze gelegen heid gebruik te maken om hulde, 1-of en dank te brengen aan den Heer van der Eisen, die van de stichting af, aan het hoofd stond onzer R. K. school. Tot slot werden de kleinen onthaald op krenten brood en chocolademelk, waarop allen voldaan huiswaarts keerden, LISSE. Rectiiicatie. In het verslag der R. K. Vereeniging tot Wijkverpleging te Lisse, is een kleine verbetering noodig dig geworden. Op b-ladz. 2 staat: „stel len zij ons Wijk lok aal", dit moet zijn „stellen wij ons Wijklo^aal". Voorts moet in de rekening van ontvangst, uit gaaf over 1910 onder den post: Buiten gewone Inkomsten gelezen worden. 1. Giften voor eens ter installatie van het Wijklokaal i 557.55. De lezers van ons verslag gelieven dit ter kennis te nemen. De gisteren door notaris Tui melaar gehouden bloemboHenvJ ing heeft opgebracht: voor de Rl K. kerk f1204, R. K. Armen f752 .en St. Elisabeth ver- eeniging f474. WADDINGSVEEN. De verkiezing voor een lid van den Raad, wegens ver trek van den heer G. Alblas, is bepaald op 21 April a. s., de stemming en. her stemming zoo noodig, op 3 en 12 Mei daaropvolgende. WASSENAAR. Bij de verpachting van vischwater werden verpacht elf percee- len, die van f2 tot f72 opbrachten. Er was dit jaar nog al animo; De verpach ting bracht f90 meer op dan 't vorig jaar. GEWESTELIJK GEMENGD. Oogziekte. Werd onlangs melding gemaakt, dat zich in V/ a r m o n d eene oogziekte had geopenbaard, thans kunnen we mede- deelen, dat deze ziekte gelukkig niet zulk een vaart neemt als het in den aanvang liet aanzien. De meeste der lijdende patiënten zijn weder hersteld, evenwel doen zich nog steeds nieuwe gevallen voor. Men behoeft zich echter hierover niet ongerust te maken, aangezien de ziekte slechts enkele dagen duurt en vooral niet als men bij het bemerken ervan voorzichtigheid in acht neemt. Goed afgeloopen. Gisterenmorgen had bij de zanderij van Baron van Wassenaar tc Katwijk een ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed afliep. Aan de brug over de Zandvaart was men, gelijk in den Iaatsten tijd da gelijks geschiedt, bezig met heien. Blijk baar heeft een touw der hei-stciling lager gestaan dan gewoon; althans toen de tram van ongeveer halfacht uit Leiden arriveerde, kwam een der rijtuigen met dit touw in aanraking, waardoor de stel ling onderstboven werd getrokken en het tramrijtuig min of meer beschadigd. Ar beiders, die in de vaart ©nder de brug werkzaam waren, kwamen er met den schrik af, evenzoo* de passagiers der train. Per Mail-coacli. Zondag en Maandag, met goed weer, zullen we een interessant schouwspel kunnen zien. Een Haagsch stalhouder, in het bezit van een mail-coach, roept per advertentie liefhebbers op om daar mede een tochtje naar het bioeinbollen- gebied te doen. De tocht vangt ongeveer tien uur in den Haag aan. Men kan zelf uitrekenen, wanneer men dus ongeveer dat Engelsche voertuig uit oude tijden, deswege „The Old Times" genaamd, op onze wegen zal kunnen zien. Kerknieuws, Z. D. H. de Aartsbisschop van Ulrcch* heeft benoemd tot deken van liet dekenaal Doesburg, den Zeereerw. heer G. H- Reuvekamp, pastoor te Didam. Onderwijs. Nuttige handwerken. 's-GRAVENHAGE. Geëxamineerd 15, geslaagd 11 candidaten, nl. de dames: M. A. L. Perquin, J. L. Heyendijk, D. W. Bijl, V. E. Nicola, allen Den Haag; M. H. Knip, A. M. van Toen, Al. E. Dammers, Al. A. van der Koog, E. Hom burg, P. C. Kreukniet, T. Deddens. allen Rotterdam. Land- en Tuinbouw. Bloemententoonstelling te Boskoop. Gistermiddag hebben de juryleden de volgende eereprijzen toegekend aan: Van Nes en Tol, architecten te Boskoop, voor plan en teekening van de tentoc n iteliing- gebouwen, de groote zilveren medaille van H. M. de Koningin-Moeder; H. éen Ouden en Zonen, Boskoop, de kleine zilveren medaille van H. M. de Koningin- Moeder voor den aanleg van de grot met planten; Ned. Maatschappij voor Centrale Verwarming, Amsterdam, gou den medaille en bijzondere erkenning der tentoonstellingscommissie firma T. van Nes C.Bzn., Boskoop, gouden medaille voor doelmatigen kasbouw; firma G. W. van Gelderen, Boskoop, voor haar inzen ding van in bloei getrokken Peaonia Arboreafirma Boer en Ravensberg. Bos koop, verguld zilveren medaille voor haar bloeiende rozenspruitenfirma Bernu Lünnemann, Boskoop, verguld zilveren medaille voor de meeste inzendingen; C. Frets en Zonen, Boskoop, zilveren medaiile voor een extra mooie nieuwe Rhododendron; Otto en Hardijzer, Bos koop, voor een groep Jiydrangeas jn bloei; Oosthoek en Co., Boskoop, voor bloeiende seringen. Mond- en Klauwzeer. De Minister van Landbouw heeft m.et ingaande van 12 April ingetrokken: het verbod van het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit, naar of binnen een kring in de gem. Woudenberg en Leusden het verbod van het vervoeren of doen vervoeren van herk. dieren en varkens uit, naar of binnen de gem. Hengelo (G) Zelhem, Hummelo en Keppel en Does burg, alsmede het houden van markten, openbare verkoopingen, tentoonstellin gen en andere vereenigingen van herk. dieren en varkens in die gemeentel. Een nieuw huisdier. De bekende dierenhandelaar Hagen beek heeft een proef genomen met het kruisen van den Aziatische Zeboe cn de Europeesche koe. De uitslag was het tee!en van een nieuw dier, dat voor den bouw van groote beteekenis kan wor den. Het kruisingsproduct overtreft on ze koe in grootte, daar de dieren een ge- wicht bereiken van 1503 K.g. Het be- angrijkste is echter, dat de nieuwe Ze- Loe-varieteit ongevoelig of immum blijkt te zijn voor de gewone runderziektenl Ter verdere opkweeking van het nieu we runderras heeft Hagenbeek bij Ham burg een park van ongeveer 40 H.A. inc gericht.. De mannelijke dieren zijn' reeds naar Hamburg overgebracht. Ook de Duitsche keizer heeft op ad viesvan Hagenbeek op zijn landgoed Ka- dinen dezelfde kruisingsproeven doei nemen en insgelijks met het resultaat dat er krachtige dieren geteeld werden. Is „afstroopen" beter dan „afsnijden"? Weldra is het oogenblik weer daar om de uitgebloeide of reeds in bloei ver gevorderde Hyacinthenbloemen te ver wijderen, hetwelk we dikwijls op twee verschillende manieren zien doen. Som migen snijden de bloemen af, terwijl an- den alleen dc nagels afstroopen e;i den eigenlijken stengel laten staan. Wat zou nu het beste zijn? O.i. verdient het af stroopen de voorkeur en wel om de vol gende redenen. Zcoals men weet kunnen de bactiriëfl die verschillende ziekten van onze Hya- cinthcn veroor iken, niet alleen in ee bladeren doordringen, maar ook in den stengel. Men beweert zelfs, dat de bac teriën de nagels kunnen indringen, doch anderzijds wordt dit betwijfeld, omdat de aangetaste nagel spoedig zou af val len en daardoor de gelegenheid om ver der in den stengel door te dringen ver hinderen. Veel eerder gelooft men, dat de bacte riën op de wondvlakte van den afgesne den stengel terecht komen en daarna die per in den stengel doordringen. Wanneer bij andere planten een wond wordt ge maakt, wordt deze bij genezing di lew ijls door een z.g. kurkiaagje afgesloten, doch dit is bij den Hyacinthenstengel niet het geval, wijl hier de g'enezing alleen be staat in het opdrogen der gewonde cel len. Hieruit blijkt dat de weg om tot het binnenste van den bol door te dringen, bij het afsnijden van den stengel voor bacteriën als 't ware opengemaakt is. Stroopt men echter de nagels af, dan, indien het niet al te ruw gebeurt, blijft de stengel, om zoo te zeggen, dicht en is het gevaar voor besme'ring minder. Om deze redenen geven, wij de vo.orke.ur aan het afstrc >.:en, e.i ze er mec.m ca! met ons, want hei wordt veelvuldig in' practijk gebracht. Later als de stengel' geel begint te worden is het goed deze uit te trekken, hetgeen zeer geinakke- kei ijk gaat als een middel om het vuur tegen te gaan. (BlocmboSlencult.) Rechtszaken. Meikvervalsching. Voor de zesde kajner te Amsterdam is gisteren iclmndcld de zaak tegen J. H.j te Sloten, wieii was ten laste gelegd melkwervaisching. Uit het getui genverhoor bleek, dai de melk vervaischt werd met8 a 10 pet. water. Dcgclu gcn- (ieskundigen erkenden, dat de ineik te Amsterdam over het algemeen niet van buitengewoon goede qualiteit is, omdat uit een betrekkelijk klein rajon een greote hoeveelheid melk moet worden betrokken. Het O. M. nam aan, dat bekl. wel degelijk de wetenschap moet hebben ge had, dat de melk vervaischt was. Het vriespunt-onderzoek, het meest betrouw bare en wetenschappelijke, werd door bekl. met een schouderophalen voorbij gegaan. l en slotte eiscnie het O. M. 45 dagen gevangenisstraf, met openbaarmaking van het vonnis. De verdediger, mr. Van der picscn, wees er op, dat herhaaldelijk den Iaat sten tijd zaken van melkvervalsching aan de orde komen. Men heeft hier, naar pl. betoogt, te doen met een soort schrik bewind, uitgaande van een buurtvereni ging, die eerst tracht den boeren geld af tc zetien, en indien dat geweigerd wordt, een klacht bij den officier van justitie uitlokt. Men zegt iju welalle boeren vervalschcn, dus deze bekl. zal liet ook wc! doen, doch deze redeneering gaat toch niet op. Zelfs in vertrouwe lijke gesprekken houden eenige boeren vol tegenover pl., dat ze de melk niet vervalschen. Tegenover de ineening van den heer Pliester, die het vriespunt-onder zoek het beste acht, stelt pl., dat vele andere deskundigen van niet minder auto riteit volhouden, dat binnen zekere gren zen niet uit te maken is, of melk niet water is vervaischt, gelijk pl. met voor beelden aantoonde. Door toevoeging van een per mille glycerine aan de melk, kan men de resultaten van het vriespunt- onderzoek weder wijzigen. Pl. haalt om zijn meening tc staven, prof. Cohen, uit Utrecht aan. Melk bevriest niet zoo ge makkelijk als water, omdat er zouten in voorkomen. Doch die minerale zouten bedragen slechts 0,7 pet., bijv. door het voederen met pulp heeft men groote kans een lager zoutgehalte te krijgen. Ook dr. Teiger en dr. Steiger ontkennen de waarde van het vriespunt-onderzoek, in dit geval, meent pi., mag men toch geen lieden tot gevangenisstraf veroordeeien. op Meen z.g. proefondervindelijk stelsel, dat door autoriteiten onbetrouwbaar ge acht wordt. Ook wil er bij pl. nog niet in, dat door de toevoeging van water de melk vervaischt wordt, want de wet stelt het criterium van toevoeging van een „vreemd bestanddeel". En water nu is in melk, naar pl.'s oordeel, allerminst een vreemd bestanddeel. Niet bewezen acht pl., dat bekl. weet, dat de melk vervaischt was. Pl. betreurde het, dat geen monster bewaard is, om den ver dediger een tegen-onderzoek mogelijk te maken. Op al deze gronden pleitte hij vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. De rechtbank te Rotterdam heeft ver oordeeld: H. S., koopman te Zevenhuizen, wegens beleediging tot f5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. A. de J., winkelbediende te Gouda, wegens verduistering van een bedrag van f400, tot 6 maanden gevangenisstraf. 396e Staatsloterij. TWEEDE KLASSE. 3e LIJST. Trekking van Woensdag 12 April. f 200 3781 f 100 17961 Prü2:en van fi 30. 447 4522 6836 9464 11485 14779 16589 18954 703 58 7448 96 746 803 944 78 874 5314 560 527 861 940 17004 19057 1032 643 7775 763 12357 15560 205 444 399 796 995 829 13068 943 465 735 401 6326 8045 992 566 69 538 20017 2377 428 85 10295 654 83 618 127 408 546 850 452 930 16130 72 332 531 54 969 55 76 71 812 597 856 69 9031 666 14227 95 18053 641 3807 94 73 690 368 371 357 91 4490 6662 180 11264 438 81 908 986 97 744 Faillissementen. Uitgesproken: G. Heetman Rongemont, directeur der Berlitzschool te Arnhem. Curator mr. L. van Oosten Slingeland. Geëindigd: J.Kronenberg, bierhuishouder, te Middelbuig. J. Pilkes, aannemer: teZand- voort. R. A. Gramsma, behanger te Leeuw arden. N. van der Mey Pzn,, koopman té Rijnsburg, De boedel van wijlen P, Eykelen- burg, mr. schilder, en G. J. Hesman, jr., boek drukker te Rotterdam, TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 April 1911, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 771.1 Maiinbead. Laagste barometerstand 746.3 Hernosand. Verwachting tot den avond van 13 April: meest matige westelijke tot noordwestelijke wind, zwaanew> Ikt tot betrokken, waarschijn lijk regenbuien, nacht zachter.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2