Uit Stad en Omgeving. Aangeboden, welke bij onderzoek blijikt eeen echt Thomasslakkenmee! te zijn, maar een slak, welke langjs afnderen' jweg, volgens andere methode, dan die van den Engelschen ingenieur Thomas verkregen wordt. En over de inner lijke waarde van de slakkenmeelsoor- ten is nog geen beslist oordeel te vel len. Het voorvoegsel „Thomas" mag dus bij bestelling niet vergeten wor den. Maar ook met die bijvoeging is men volstrekt niet zeker sjfceeds goede ,waar te krijgen. Dat weten de proef stations ons anders te vertellen. Zoo iwerden 't vorige jaar te Wageningen 7 monsters, z.g. Thomaschosphaatmee! in gezonden, die jninder dan 1, zegge één procent phosphorzuur bevatten, en voor bemestingsdoeleinden niet de minste .waarde hadden. Vier monsters onder zocht men daar, die aan den eisch van echtheid niet voldedenzij waren met vreemde phosphaten vervalscht. Te Maastricht ontving men er 11 zoo en ook te Hoorn „verschillende", 't Is dus Wel noodzakelijk, dat men garantie voor echtheid en fijnheid bedinge, en om trent het phosphorzuurgehalte duidelijk afspraken make. Opmerking verdient, wat d,e versla gen der proefstations melden omtrenjP de herkomst dier vervalschte monsters voor zoover kon worden nagegaan, kwa men de partijen uit of via België in ons land. 't Lijkt ons daarom verstandig tloe en kel Duitsch Thomasslakkenmeel te be trekken, dat men geregeld ziet geadver teerd. Dan gaat men 't veiligst, hoe wel men ook hier natuurlijk duidelijke voorwaarden stelle en 't onderzoek aan de proefstations ,als men bij partijen koopt, niet achterwege mag blijven. Den laatsten tijd hoort! men ook nog van andere phosphorzuur-meststoffen, b. v. van A 1 g i e r s-phosphaat, A g r i- c u 11 u u r-phosphaat, en als laatsjie nieu wigheid van den phosphaatmest Ber nard. Men late zich echter niet door schoon- klinkendie beloften in den' waan bren gen, dat deze meststoffen op één lijn met het echte Thomasmeel kunnen ge steld worden. Bij aankoop van de beide eerste heeft men al dadelijk het be zwaar, dat men ze aan het proefstation niet op echtheid kan laten onderzoe ken. Voorts komen ze, wat werking aan gaat, niet in vergelijking met hel Tho masmeel. Ze werken goe~d zegt de heer El erna, Rijkslandbouwleeraar voor Drente op nieuwe dalgronden, o n- voldoende evenwel op laaggelegen grasland, terwijl door hem het gebruik op zuivere zandgronden ook wordt ont raden. Van den phosphaatmest Bernard zegt de heer Elema, dat proeven hiermee nog moeten uitmaken, wat men er aan heeft. En in gelijken zin spreekt D'r. Hissink directeur van het proefstation te Wa geningen zich over deze meststof uit. Hij geeft als zijn meening te kennen, dat de bekroning daarvan, in 1910 op de tentoonstelling te Waalwijk, op ge heel onvoldoende gronden heeft plaats gehad. En ook Dr. H. verklaart: „Er zullen nog tal van proefnemingen noo- dig zijn om uit te maken of zij een plaats en zoo ja welke plaats zij onder de verschillende phosphorzuuriioudende meststoffen inneemt". Mij dunkteen en ander is voor land en tuinbouwers voldoende om zich voorshands aan die nieuwigheden niet te wagen. C. B. Sport. Nederlandsche Motorboot-Club. Op de Donderdag jl. in „Zeemans- hoop" te Amsterdam gehouden algemeene vergadering der Nederlandsche Motor boot-Club onder vooriztterschap van den heer Jhr. F. R. Groeninx van Zoelen1,. werden als data van de wedstrijden in 1911 te houden werden vastgestefld n Zuiderzee-wedstrijd om den Krom hout-prijs 28 Mei 1911. Rijn-wedstrijd om den Dordtschenf wisselbèker 9 September 1911. Groote Club-tocht (vermoedelijk naar het Sneeker meer) ongeveer half Augus tus. Voor eerstgenoemde wedstrijden zul len, behalve de wisselprijzen nog mooie prijzen worden uitgeloofd. LEIDEN, 1 April. Jubilla. J. J. v. Hoeken. Heden herdacht de heer J. J. v. Hoe ken den dag waarop hij voor 50 jaren optrad als bestuurder van zijn houthan del. Een deputatie uit het personeel maak te hedenmorgen-haar opwachting bij den geachten patroon. De heer D. A. Smits Jr. wenschte den jubilaris namens allen geluk met dezen heugel ijk en feestdag, ging de geschiedenis van den houthandel in korte trekken na en bood namens het geheele personeel aan den jubilaris eei stoffelijk huldeblijk aan, bestaande in een keurig uitgevoerde collectie foto's van de zaak, welke een heel mooi effect maken. Hieraan was toegevoegd een bloemstuk in den vorm van een molen. Diep getroffen dankte de jubilaris (die nog niet geheel van zijn ziekte her steld is) in welgekozen bewoordingen voor deze hartelijkheid. Zijn personeel heeft hij tegen Maan dag a,s, een, tochtje b.eloofd naar Am sterdam, om er den dag in gezelligheid door te brengen door een bezoek aan Artis, Panopticum, enz. Bij den toenem,enden vooruit|gan'g van het Esperanto worden ook hier ter stede pogingen in het werk gesteld om te geraken tot de oprichting van een! afdeeling van den Nederl. R. Kath. Es- perantistenbond. Bij Staatscourant 78 zijn gevoegd de statuten der coöperatieve Boerenleen bank te Katwijk aan Zee. ALPHEN a. d. RIjN. Onze gemeente verkeert op belastinggebied wel in buiten gewoon gunstige omstandigheden: het percentage van den hoofdelijken omslag is voor dit jaar op 4 (zegge één half procent) van het belastbaar inkomen ge steld, terwijl de gemeente al sinds jaren geen opcenten op de personeele belasting heft 1 En had de gemeenteraad niet tot geheel onverplichte aflossing van schuld besloten, dan zou niet alleen het heffen van eenen omslag niet noodig zijn geweest en toch nog een beduidend overschot verwacht mogen worden. Op de vastgestelde kiezerslijst zijn geplaatst 950 namen van kiezers voor de Tweede Kamer, 948 voor de Prov. Staten en 879 voor den Gemeenteraad. NIEUWKOOP. Van verschillende zijden, hoorden wij, dat verscheidene smeden patroons, alhier, het voornemen hebben opgevat, om half April a. s. 's avonds niet langer te werken dan tot 7 uur. ROELOFARENDSVEEN. Wij verwij zen naar de advertentie in dit nummer, dat een filiaal voor den verkoop der be kende Fongers rijwielen alhier is ge vestigd bij den heer Stipdonk. GEWESTELIJK GEMENGD. Inbraak en electrocutie. Toen hedenmiddag de heer V. Rouwen die eenigen tijd voor zijn gezondheid bui tenslands was geweest met vrouw en dochter van zijn reis terugkeerde over kwam hem op de stoep zijner woning aan den Ouden Singel no. 106 een eigen aardig ongeluk. Niet zoodra had hij n.I. den sleutel in de deuF gestoken, of hij stortte als door den bliksem getroffen ter aarde. Zijn dochter, niet anders denkende of haar vader was door een beroerte ge troffen, wilde in haar verbouwereerdheid op haar beurt de deur openen, maar werd daarin verhinderd door mevrouw, die als instinctmatig een inzicht in den toestand had, verhinderd. Met behulp van den daar gestationeer- den politieagent en eenige omstanders werd de heer R. bij een der buren bin nengedragen zonder eenige teekenen van leven te geven. Dr. G. die inmiddels ontboden was en den patiënt door het toedienen van een injectie kon bijbrengen, had geconsta teerd en attuctus cerebrospinalis larpi, welke alleen kon veroorzaakt zijn door een electrische draaistroomschok. Hier door was meteen een gedeelte van het raadselachtige geval opgelost. We vernamen het volgende nog daar over: De heer_R„ oud-chemiker op een Kina-onderneming in Oost-Indië, die eenige jaren met verlof hier te lande doorbrengt, houdt zich onledig met een uitvinding op de kina-industrie betrek king hebbende en voor zijn proeven had hij een zeer zwaren electrischen stroom noodig, die hem bij uitzondering door on ze centrale geleverd werd. Ongerust als alle uitvinders zijn, dat hen hunne vinding zal afhandig worden gemaakt, had hij dien zwaren stroom te vens toegepast ter beveiliging van zijn geheim. Niet alleen aan de brandkast, waarin hij de kostbare documenten be waart, maar ook aan alle ramen en deu ren had hij zulke inrichtingen gemaakt dat eventueele inbrekers door een elec trischen stroom bewusteloos teruggesla gen werden en door het daardoor ont stane contact een electrische belinrich- ting begon te luiden. Hoe echter te verklaren, dat deze in richting werkte op de voordeur, waar door de familie het huis had verlaten, en die derhalve niet aan den stroom aan gesloten was? Er moesten zich dus ongenoode gas ten in het huis bevinden, die met een val- schen sleutel binnengekomen het voor- deurcontact, zonder het te weten, de in richting is zorgvuldig verborgen) hadden aangezet Toen deze ineening geopperd werd, was de heer R., vreezend voor zijn ge heim, niet te houden. Hij wilde het huis binnen, maardit kon niet zonder le vensgevaar. Men moest zich dus bepalen met van de straat en de binnenplaats af in de kamers te kijken. Gelijkvloers leverde dit onderzoek geen resultaat, des te verblufefnder was het toen men langs een ladder naar de eerste verdieping opgeklommen was. Hier bevindt zich de werkkamer van den heer R., waarin zijn brandkast met geheime stukken. Nu kwam men tot de ontdek king dat men getracht had dezen te forceeren, echter met voor den inbreker noodlottig gevolg. Met akelig ver wrongen gezicht lag een heerachtig ge kleed individu, de iiibrekerswerktuigen nog in de handen, achterover, getroffen door den zwaren stroom. Bij het zien van dat heerschap herinnerde zich de politie agent, dezen nog geen uur geleden ia gezelschap van een jongeren man op dei Ouden Singel te hebben gezien. Er moest dus nog iemand in het huis zijn, en werkelijk werd deze gevonden. Toen men nameiijk langs de binnenplaats o.m,- hoog klom zag men eensklaps een doods bleek gelaat voor een der ramen ver schijnen, en een revolver werd op den! heer R. gericht. Begrijpelijker wijsdaal- d,e pien spoedig den ladder af. De per soon was intusschen herkend als een student in de Chemie, die dikwijls bij den heer R. aan huis kwam en nu blijk baar in diens afzijn een aajiülag op diens geheim had gepleegdj wat naar verluidt een kapitaal moet waard zijn. Aanstonds werd nu om politieassisten te getelefoneerd om hem het ontvluch ten te beletten. Ntt doet heigenaar dig g,eval zich V004 dat men voors hands alle pogingen' om den inbreker te bemachtigen moet opgeven omdat de electrische stroom van buiten nie* af gesloten kan worden. Waren er meer transformators op den Ouden Singel, men zou een gedeelte stroom kunnen af sluiten. Nu zou men echter het geheele g.edeelte stad van de centrale ,tot de Mar.e van electrische kracht moeten be- rooven wat met het oog op de aangeslo ten fabrieken niet gaat. Men zal dus moeten wachten tot de arbeid der fa brieken geheel geëindigd is hetgeen niet vóór zes uur zal zijn. Derhalve zal tus- schen 6 en 7 de stroom over het geheele gedeelte worden afgesloten, waarna door de met revolvers gewapende po.- litie getracht zal worden den inbreker- student, die in zijn wonhoop tot alles in staat wordt geacht, dood of levend in handen te krijgen. De heer B. uit Haarlem was heden middag als naar gewoonte weder met paard en tilbury om zijne klanten te Nieuw-Vennep te bezoeken. Door het struikelen van het paard, kwam het te vallen. Spoedig was er hulp aan wezig, en na dat alles weer overeind was, bleek dat het rijtuig nog al vrij wat beschadigd was, en moest dit eerst her steld worden, waarna genoemde heer zijn reis weder kon voortzetten. Persoonlijke ongelukken waren niet voorgevallen. Gemeentelijke Aankondigingen. De firma Tieleman en Dros heeft een adres ingediend om vergunning tot uitbreiding der fabriek van verduurzaamde tevensmiddelen aan de Middelste gracht nos. 91—115 en de Uiterste gracht nos. 86—120, kad. Sectie I. no, 2511 door plaatsing en in werking stelling van 5 electro- raotoren, waarvan 1 van 6, 2 van 5, 1 van 2 en 1 van 1 pk.eu aan de Oude Rijn nos, 57—57a Kad. Sectie I no. 2301, door plaatsen van 2 electromotoren, ieder van 5 pk.en de firma f. G. A. Proot en Zoon, om vergunning tot uitbreiding der apotheek in het perceel Maars- manssteeg no, 17, door plaatsing van een elec tromotor van 3 pk. Genoemd verzoek is met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd; terwijl op Zaterdag 15 April aanst. 's voor middags te elf uren, op het Raadhuis, gelegen heid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Burgelijke Stand. NIEUW VEEN. Geboren: A. de Jong geb. Meijer, Z. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Helena Cornelia, d. v. C. Zuidertuin en A. van den Berg. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 1 April 1911, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.6 Wlsby. Laagste barometerstand 750.8 Bodo. Verwachting tot den avond van 2 April: zwakke tot matige zuidoostelijke tot zuidweste lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer met in het zuiden eenige kans op onweer, stijging van temperatuur, mogelijk nachtvorst. COR1.-SPON DEN TIE. S. de G. te V., Niet voor plaatsing geschikt. Verschillende Corresponden ten, die zich verdienstelijk gemaak hebben met ons Aprilgrappen toe te zenden, zullen dezen te vergeefs zoeken. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofberichten. H. M. de Koningin bracht heden een tegenbezoek aan de Hertogin van Albany, die ten Paleize Voorhout logeert. H. M. de Koningin-Moeder gaat morgen met haar zuster het middagmaal gebrui ken bij de Koninklijke familie in het Noordeinde. De Raad van Beheer van het Per manent Hof van Arbitrage houdt Woens dag 5 April a.s. eene vergadering ter vaststelling van het verslag en goedkeu ring der rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. De nieuwe Tariefwet. Men seint ons uit den Haag: Uit den inhoud van de nieuwe Tarief- wet, die heden bij de Tweede Kamer in kwam, blijkt, dat de regeering de op brengst schat op ongeveer 10 millioen gulden. Het nieuwe tarief is niet uit sluitend gericht op de bescherming van de Nederlandsche industrie. Wel is re kening gehouden met de bezwaren, wel ke de Nederlandsche industrie onder vindt door krachtig protektionisme in bij na alle Europeeschc lauden en in Ame rika enz. Het nieuwe tarief gaat geens zins in de richting der handelspolitiek vad andere landen, doch is in verge lijking met de invee. rechten van het bui tenland zeer matig, voor sommige goede ren zelfs lager dan vroegèr. Goederen soorten worden bij het nieuwe tarief in gedeeld in hoofdzaak als bij het ont werp Harte, doch nog meer volledig en systematisch. De regeering vreest niet dat alles duurder zal worden. De voor gestelde rechten zijn niet voldoende hoog om het de buitenlandschen inporteur on mogelijk te maken zijn Goederen hier te lande te plaatsen en zullen anderzijds geen aanleiding ge- veil tot vorming combinaties van mland- sche industrieelen met bedoeling de pri|- zen op te zetten. Naast! deze algemeene bepalingen liggen nog de volgende aan het tarief ten grondslag: De grondstof fen die Nijverheid en Landbouw uit het Buitenland* moeten betrekken, blijven vrij van in voerrechten als daar zijn metalen, Hout, katoen, wol, steenkolen, enz. De half fabrikaten worden belast met een recht wisselend tusschen 3 en 6 pCt. der waarde, verband houdende met den graad van bewerking. De afgewerkte fabrikaten die alvorens direct gebruik voor den consument geschikt zijn. nog eenige bewerking behoeven, worden in het algemeen belast met 10 pCjt. der waarde. De geheel afgewerkte fabri katen worden in het algemeen belast niejü 12 pCt. der waarde. Belangrijke stapel artikelen als Tabak worden niet hoo- ger belast als thans of blijven vrij-, b.v. Koffie. In het algemeen worden van de grond stoffen als steenkolen, ertsen, granen, garens, enz., geen invoerrechten gehe ven, zoodat voor schade der handels belangen niet wordt gevreesd. De re geering krijgt de bevoegdheid retorsie maatregelen te treffen. Beslissing bij ge schillen berust in eerste instantie bij den directeur der invoerrechten, in tweede in stantie bij de tariefcommissie, bestaande uit zeven leden, waarvan de president is benoemd door de Kroon, de zes an deren door de Kamers van Koophandel te Amsterdam, Rotterdam, Groningen, Enschede, Tilburg en Maastricht. Bij de vaststelling van het tarief is in het alge meen aangenomen het principe ad valo rem. De rechten uit de opbrengst van liet tarief wordt jaarlijks negen millioen. Be schikbaar gesteld op de begrooting van landbouw, nijverheid en handel ter stor ting in het „Fonds tot dekking der uit gaven, voortvloeiende uit wettelijke maat- regeling inzake de pensionneering der ar beiders. De regeering wenscht geen graanrechten omdat daardoor brood en veevoeder duurder zou worden. Ten aan zien van het meel bepaalt het tarief zich tot een recht van 40 cents per 100 K.g. op rogge en tarwebloem. Op Tarwe en Roggebloem, daardoor valt meel voor veevoeder bui ten het tarief, terwijl een bijzondere be paling waakt voor de belangen der tex tielindustrie. Van recht op Petroleum is afgezien. Sigaren en Sigaretten worden zeer zwaar getroffen. Sigaren met f125 per 100 KJG. plus 20 pCt. der waarde, sigaretten met f250 per 100 K.G. plus 40 pCt. der waarde. Marktberichten. LEIDEN, 1 April. Graanbeurs. De stemming was heden zeer kalm. Prima kwaliteit granen worden goed betaald mindere soorten genieten weinig attentie. Te noteeren zijn: Tarwe van f 7.15 tot f 8.60 per 80 kilo, Rogge 4.85 5.50 75 Haver 6,90 8,— 100 Erwten „11.75, „15,— H.L. Paardeb. 6.80 7,30 80 kilo. Duiveb. 9.25 9,85 85 LEIDEN, 1 April, Eierenveiling. De eieren zijn gestempeld L.E.V. Aanvoer 821a stuks. De prijzen waren: Kipeieren van f3.356 f4.50'; Eendeneieren van f4.05 a f4.15, alles per 100 stuks. Handel vlug. LEIDEN, 1 April. Boter. Aangevoerd 7410 K.G. per 4 vat, 1st qual. f56 60, 2de qua), f50 a 54. 1ste kw. per K.G. f 1.40 A 1.50, 2de kw. per K.G. f 1.20 a 1.25 Turf. Lange Zwarte 360,000 st. f 3.A f 3225. per 1000 stuks. WASSENAAR. Veiling 31 Maart. Kropsla per ben f 0.16 a 0.18, Wortelen p. 4 HX. Aardappelen per kin f 1.50 a 2.Koode kool per 100 4.— a 7.—, Boerenkool f 0.40 a 0-75, Eieren per 100 f 4.— a 4.25. AMSTERDAM 31 Maart. Olie. Bericht van de makelaars Matthes Porton. Raapolie per 6 weken f1324, dito vliegend 0 314. Lijnolie per 6 weken fl 50—, dito vliegend fl 4y—Alles per Hectoliter. AMSTERDAM, 31 Maart. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Friesche blauwe f 3.50 a 4,50, muizen groote f __.o a ,0 per mud en kleine f 0.—a f 0— per mud, borgers f 3.60 a 3.80, bonte f a 0,00. Zeeuwsche bonte f3,50 a 4.80, blauwe f3.50 a 4.80, eigenheimers f4,40 a 4,60, bravo's f0. a -.0. Eigenheimers poters f3,a 0, Drentsche Eigenheimers f Af IJpol- der dito f ,0. Duitsche roode f 2.35af2,55 Malta 94 a 104 c. per k.g. Aanvoer 2 ladingen. SCHIEDAM, 31 Maart. Noteering van de Beurscommissie, Moutwijn f 64 per Ned. val zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn vast. Spoeling per ketel f 1,60. Graan-Spiritus f144 a 14,4. Melasse-Spiritus f 124 a 13—, ruwe Spiritus f 64 A f0— ZWOLLE,31 Maart. Aangevoerd ter Veemarkt 2216 stuks, als: 784 runderen, 174 kalveren, 29 schapen en lammeren 131 varkens, 1098biggen. Alles stationair. Men besteedde voor neurende en versch ge kalfde koeien t 120 a 280, dito vaarzen en schot ten f 120 a 240, gustekoeien voor de vet weide f 120 a 190, dito vaarzen f 110 a 18q voorjaars- kalvende koeien f 110 a 210, ossen voordevet- weide f 135 a 220; 14-jarige springstieren f 75 A 130, 14-jarige pinken f 50 A 95, jarige fok- kalveren f40 A 100, nuchtere kalveren f7 A 20. vette koeien en ossen aan bouten 62 a 73 c. dito stieren 60 a 70 c., dito kalveren 80 A 96 c. dito schapen 40 A80 c. per kilo, lammeren f 8A20 &-weeksche biggen f 6 a 9, 10-weeksche dito f 12 a 18, drachtige varkens f 45 A 70, magere dito f 35 a 55 per stuk; vette dito 52 A 53 c., dito voor Londen 46 A 47 c., per kilo. Aardappelenf 3.A 3.75, kleine f 0.— A 0.— per H.L Boter. Aanvoer 10655 KG. prijs f 1.10 a 1.25 per kilo per H vat van 20 kilo, prima f 25.50 a 25.75, afwijkende f 24.50 a 25.00 2de soort f 24.00 a 24.50 per Me vat van 10 kilo f 11.50 a 12.50 naar qual. Handel tamelijk willig. Kipeieren f 3.24 a 3,75 per 100 stuks. Beurs vau Amsterdam. 1 April 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2 4 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-|uli. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 3% Obl- le serie Rusland. 4 4% Obl. 1909 Ned.Rec. 44 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 57o Goudl. '99 Brazi-ië, Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3 Dipl. Sell. 1905 4 Amsterdam 19U0-01 3% Leiden 1896. Aand. N. West. «fcPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amtr. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Ccrt.V.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge «x Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorsten! Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 üe w. aand.„ Ketahoen"Mijnb.Mij Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Lobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Eniin Petr. Mij. AAnd. Sum Patent b. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Cotnp. Aand. Deli Cuituur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asaiian Tab. Mij. Aand. Un. Langkai Cert. v. Aand. Ma.. Land Gr. Cert. v. aand. Pernv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topcka Cert.v..aand. Chesapeake <&Ohio Cert. v aand. Denv. <k Kio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.44"/o Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Klr. 4u/oCoud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4 Theiss. Keguln. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 34 Vorige Koers Koers. heden. 85 H 86 85'Hê 85% 71S8 71*4 93'* 934 96% 93Ji 94 V, 944 65% 95H 95% 95 874 874 87% 82 82 100,4 100% 1044 1034 484, 484 57% 58-4 101 101 87 186.4 63% 634 544 54% 574 57% 794 79 1194 1214 121 1534 1544 1344 134*4 1874 1874' 172 1744 895 899 844„ 844 396! z 397 475*4 478 222 2254 178% 179 54 5% 17% 17'% 695 701 107*4 1084 48034 483,4' 714 71 470 54 54 lift 114 41 414 78 874 964 2154 IO84 1084 32 4 32H 314* 304 75 75 344 101,4 33% 334 974 414 41.4 304 304 1164 117% 26 v* 26 4 1784 178 1004 17% 174' 103% 2.05 84! 2 844 91.4 1584 166 664 52% 42.50 75.— k 34 7c ADVERTENT1EN. Heuc.i ovLiiicu, ioi onze uiepe droefheid, na een langdurig eu smartelijk lijden, in het „St. Elisabethgasthuis" te Leiden, ons geliefd Dochlertjc, Cornelia hella Visser, leeftijd van (8016) in den je^digi bijna 8 jaar. S. VISSER. P. VISSER geb. V. D. PLOEG. Rijnzaterwoude, 28 Maart 1911. Voor de vele bewijzen van belangstelling tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, be huwd Vaderj en lihuwdbroeder ondervonderJ tteJiigen wij bij dezen onzeir hgtyiken dank. Wed. N: KAWTEIN Czn.- Höveler. C. J. KAPTEIN. M. E. KAPTEIN-Straathof. A. HöVELER. Hazerswoude (Groenendijk). 1 April lgll. (8057) Ter overname aange boden eene beklante Boter-, Kaas- Eieren- Zaak, faf burgerbestaan gevend, vafFpaard, brik en verdere toel^jooren. Brieven no. 7975 bureau van „De Leidsche Courant". PENSION GEVRAAGD half Juli, voor 4 a 5 personen met 3 v een Zitkamer, lietst aan zee. ïjs en ligging ;an Brouwer's reau, Oppert 5, Rotterdam. (8043) Verkooplokaal PAPENQRACHT 6a. De Deurwaarder J. F. TEUNIS te Leiden zal verkoopen op WOENSDAG 5 APRIL 1911, des voor middags te 10 uren, in diens boven genoemd lpkaal, WEGENS FAILLISSE MENT, eemj5edeelt®jken waarbijstaande Klok met Speel werk, eikenh. Salonameublement met rood trijp, Buffet, Linnenkast, Amerik. Schrijfbureau, Beelden, Spiegels, Schilderijen, Aquarellen, Bad met Geijser, enz. enz. Voorts: Gouden Heerenhorloge (Waltham) met ketting, 2 Dameshorloges enz. enz. 8086 KIJKDAG: DINSDAG Yan 10-3 nren. Goederen kannen worden bijgebracht.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3