L- -Ü. I LÜP 1 - ijzer waarin een gascomfoor is aange bracht, hetwelk door middel van een slang met de gaskraan verbonden is, men ademt dan vele schadelijke dampen in. Aan het slot der inleiding werden nog eenige vragen gesteld, en konden de aan wezigen hun oordeel vellen over het sla gen der proef. De R. K. Herhalingsschool. Donderdagavond werd in een der lo kalen der R. K. Jongensscholen, Pe likaanstraat alhier voor den cursus 1910 '11, de laatste maal herhalingsonder wijs gegeven, in tegenwoordigheid van den weleerw. heer kapelaan j. M. H. M. Moerel. Even voor het eindigen nam Z.Eervv. het woord, om in de eerste plaats een Woord van innigen dank te bve^lgeml aan het schoolbestuur, dat wederom even bereidwillig als het vorige jaar, loka len en leermiddelen voor de herhalings school beschikbaar stelde. Voorts wees Z.Eerw. den jongens op het grootc nut van herhalingsonderwijs. Spr. betoog de, hoeveel, vooral in den tegenwoordi- gen tijd van hen, die een flinke positie de maatschappij trachten te verwerven, wordt vereischt. Een goed ontwikkelde jongen vindt gemakkelijker zijui weg dan een, die zijn schoolkennis aiet on derhoudt en uitbreidt. En dit' juist tracht het herhalingsonderwijs te bereiken on derhouding en uitbreiding van de op school opgedane kennis en vaardigheid. Spr. wekte de jongens op ook zich voor den volgenden cursus op te geven en anderen op te wekken van de geboden; gelegenheid gebruik te maken, opdat de JR. K. Herhalingsschool zich meer en meer uitbreide. Vervolgens richtte de Eerw. Spr. zich tot den onderwij'zery den Heer A. v. d. Meer, roemde diens tact en degelijk onderwijs, hoopte: hem nog vele jaren aan 't hoofd te zien van! het Herhalingsonderwijs en bracht hemx ook namens de leerlingen, een woord woord van warmen dank en hulde. Daarna ontvingen de leerlingen, voor zoover zij trouw en tot den laai/sten avond den tweejarigen cursus hadden gevolgd een aardig souvernir in deal vorm van een fraai boekwerk en tevens het 3-maandelijksch rapport hunner vor deringen. Laat hier ter herinnering worden bij gevoegd, dat het onderwijs omvatLe zen, Schrijven, Rekenen, Ned. Taal, Aardrijkskunde en Geschiedenis. Over de resultaten in de verschillende vakken was reden tot groote tevredenheid. Jammer, dat enkelen wegens velerlei oorzaken den cursus niet tot het einde konden blijven volgen. Moge ten slotte het groote gutt van goed herhalingsonderwijs beter dan tot dusver worden ingezien en voor den a.s. cursus in Sept. zich velen opgeven. 't Is in 't waarachtig belang van iede- ren leerling in het bijzonder en de Ka tholieke zaak in 't algemeen. Dat zit zoo Kamer van Arbeid, Bij de gisteren gehouden herstèmming voor drie leden-patroons der Kamers van Arbeid voor de winkel- en grossiersbe- drijven werden uitgebracht 29 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren B. P. F. M. Geyer 18 St., F. M. A. Pieck 16 St., W. J. Martinot 7 St., H. E. v. d. Heide 5 st., D. v. d. Most van Spijk 9 St., N. M. Sleyser 12 st. en Th. G. de Wilde 9 st. Gekozen zijn dus de Heeren Geyer en Pieck, beiden candidaten van De Hanze. De heer J. G. Bosma, medisch student is bij beschikking van den Mi nister van Oorlog toegelaten tot eene vrijwillige verbintenis als adspirant resere officier van Gezondheid bij het 4 regiment- infanterie. De Hannoniekapel St. Gregorius, onderafd. van den Ned, R. K. Volksbond alhier, is voornemens in de groote zaal van den Ned. R. K. Volksbond na de vasten een buitengewone concert-avond te geven, onder leiding van den waarne mende directeur, den heer M. Bolderdijk. Wij verwijaen onzen lezers naar de advertentie in ons Blad, waarin een Le denvergadering van de Hanze wordt aangekondigd. De agenda geeft 3an dat zeer gewichtige punten zullen worden behandeld. Wij sporen dan ook de leden aan, nu er zaken worden besproken die in een werkelijke behoefte voor den Middenstand kunnen voorzien, trouw ter vergadering te komen. De heer W. H. de Graaff van hier, gekozen tot lid van het hoofdbesftluiur van de Alg. Ver. voor Bloembollencul tuur heeft die benoeming aangenomen1.; Blijkens ons toegezonden pros,- pectus en een advertentie in on's blad geven B, en W. van onze gemeente ken nis dat zal worden overgegaan tot de ♦uitgifte der geldleening van 2 millioen^ in 2000 obligaties van f1000 rente 4 pCt., tegen een koers van 1005/g. De in schrijving is opengesteld o. a. bij: den Gemeenteontvanger en bij de heeienf Lezwijn en Eigeman op 6 April e. k. van des voormiddags 9 tot 's namiddags 4 uur, Lijst van onbestelbare brieven van hier verzonden gedurende de 2e helft der maand Maart. Binnenland. Brieven: K. Miake, Amsterdam. Mej. Th. Meuleman, idem. K. Bos, idem. D. v. Hinloopen Labber- ton, idem. A. H, v. d. Mersch, idem. T. O. Bowers, idem. Simons, Bussum1. C.. H. A. Eerdmans, Dordrecht. Sophia de Leest, 's Gravenhage, P. J. v. Os, idem. ,B, W. Spend,el, Leiden. V.erstiaa^eii, idem. W. F. H. Somer, idem. Meji. Theod. de Jong, idem. Th. Korporaal, Nijmegen. Carl. Muhlemajer, Rotter dam. Mej. S. v. d. Wart, Schevenjngen'. Mej. J. Mühring, Veen dam'. D. D. Gay- kenia, Briefkaarten: Mej. A. Moscou, Amsterdam. Mej. A. Maas, idem1. Mej. A. de Jong (2 stuks), Gouda. T. de Smidt, 's Gravenhage. A. v. Beek, idem. Mej. P. Plantage, idem'. Ensing, Haar lem. J. C. Kamphues, Harlingen. Mej. S. Ouwerkerk, Leiden. H. S. Els wijk, icjem. jonge ju ff r. J. Kersemeijer, Rot terdam. Mej. N. Francken, Seteringen. P. H. Peereboom, Watergraafsmeer. P. H. Waterloo Buitenland, Brieven: Tjeerd J. v. cl. Weit, Batavia. Madelle G. Cambier, Charleroi. Mr. D. v. Rijn, Glenbow. H. Schrage, Port Said. Madelle v. Kerve, Briefkaarten: E. HexkuH, Berlin. ROOMSCHE AGENDA. Zondagavond, 7 uur, in de kerk van O. L. Onb:. Ontv. (Harlehmg), in- kleeding der nieuwe leden in de Derde Orde van den H. Franciscus van Assisië waarna sluiting der oefeningen met Pau selijke zegen. M a a n d a g, "s avonds Sj/g uur, leden vergadering der R. K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze". Wintercursus K. S. A., 8Vg uyr. Spreker Mr. A. Tepe. Onderwerp: Werkloosheid verzekering. Dinsdag, vergadering „Geloof en Wetejischap", Rapenburg 52, 's avonds 8 uur. Spreker P. G. Hoeks. Onder: werpVlaamsche beweging. Donderdag, 51/2 uur 'savonds, ge bouw R. K. Volksbond, Rapenburg. Bij belsche geschiedenis met lichtbeelden, voor kinderen, toegang tegen bewijs, 81/3 uur Catechismus voor alle Katho lieken boven 16 jaar. Spreker de Wel eerw. Pater J. G. Tesser, O- F. M. Mond- en Klauwzeer. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel heeft met' ingang van' 1 April I. ingetrokken zijne beschikking van 21 Maart voor zoover daarbij werd ver boden het vervoer van herkauwende die ren en varkens in de gemeenten Ouder- Amstel, Abcoude-Proostdij en Abcoude- Baambrugge, voor zoover deze drie ge meenten gelegen zijn ten westen van den Staatssoporweg Amsterdam-Utrecht, benevens in de gemeenten Vinke\een en Waverveen, Mijdrecht, Uithoorn, alsme de in de gemeente Aalsmeer, met uitzon dering van pen Oosteinderpeelpolder en den Schinkelpolder; II. het vervoer van herkauwende die ren en varkens verboden in de gemeente V Noordwijk, Noordwijzerhout, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Wannondj Alkeniade Leimuiden, Nieuwveen, Mijdrecht, Vin- keveen, c.a., Abcoude-Proostdij, Abcou- de-Baambrugge, Nigtevecht, Vreeland, Loosdrecht, Tienhoven, Westbroek, Acht tienhoven, Maartensdijk, Baarn, en Eem- nes, tenzij de vervoerder in het bezit is óf van een schriftelijke vergunning, als bovenbedoeld, waarbij hem afwijking van het verbod door het vervoer van vee uit het vasteland van Noord-Holland is toegestaan, ten behoeve van he;ï vee dat hij vervoert; óf van een vervoerbiljet, afgegeven door den burgemeester van de plaats van herkomst van het vee, door opgave van geslacht >leeftijd en kleur en blijvende bijzondere kenteekenen, eene opgave van de plaats van herkomst en de pla'a'ts van bestemming en van den tijd geduren de welken het biljet geldig is, alsmede de verklaring van dien burgemeester, dat het vee zich na 30 Maart niet op he.t vas teland van Noord-Holland heeft bevon den. <Stc,) BOSKOOP. Het bestuur der 's Graven- haagsche Tuinbouw-Vereeniging zal op 7 April voor hare leden eene excursie organiseeren naar de Bloemententoon stelling te Boskoop. KATWIJK. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan het gezin van den milicien IJ- van den Oever van het 4e regiment infanterie vergoeding inge volge artikel 113bis der Militiewet toege kend tot een bedrag van f0,60 per dag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Speciaal met het vooruitzicht op de a.s. gemeente raadsverkiezing hield de anti-rev. kies- vereeniging gisteravond een algemeen e vergadering in de Roskam. Besloten werd de zustervereniging te Katwijk aan Zee te verzoeken tot samenwerking waardoor de uitbreiding van het leden tal van den raad ook aan Katwijk a.d. Rijn ten goede kamt. Wanneer deze samenwerking mogelijk blijkt, zal ook medewerking van de Kath. kiesvereni ging verzocht wordén. NOORDWIJKERHOUT. De op 22 Maart LI. voorloopig vastgestelde kiezers lijst bevat 459 namen. Van deze zijn er 459 kiezer voor de Kamer en Staten en 365 tevens voor den gemeenteraad. Dit jaar werden er 5 voor het eerst op de lijst gebracht, terwijl er 59 werden afgevoerd. NIEUWVEEN. De op 22 Maart 1.1. voorloopig vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente vermeldt 17S kiezers voor den gemeenteraad, waarvan 73 R. K. RIJPWETER1NG. Tegen Jannetje H. alhier is op klachtte van S van K. al hier proces-verbaal opgemaakt door den gemeente-veldwachter C. P. wegens het wegnemen van een paar klompen voor de deur van genoemden van K. WOUBRUGGE. De op 22 dezer voor loopig vastgestelde kiezerslijst voor deze gemeente bevat 351 kiezers voor de Tweede Kamer, 349 voor de Prov. Sta ten en 295 voor den Gemeenteraad. Er zijn dit jaar 38 kiezers van de lijst afgevoerd en 26 bijgebracht. ZOETERWOUDE AAN DEN RIJN. De Vereeniging „Steunt Elkaar" heeft giste renavond haar vijfde jaarvergadering ge houden. De Voorzitter, de heer J. v. d. Hoeven, opende de vergadering en schet ste het 5-jarig verloop der vereeniging. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Daarna volgde het verslag van den Penningmeester. Over het jaar 1910 tot 1911 is er aan ziekengeld uitgekeerd f610.69H. Door contributie kwam in kas f 573,41Er is dus een nadeelig saldo van f37,28. De boeken werden nagezien door 2 leden en 2 donateurs en in orde bevonden. Een voorstel van den heer van Mil om leden aan te nemen tot 50 jaar en niet zooals nu tot 60 jaar, werd met groote meerderheid van stemmen aangenomen. De Voorzitter werd bij ac clamatie als zoodanig herkozen. Door het bedanken van F. v. d. Krogt werd in diens plaats gekozen L. Bosman, door benoeming van een besluurslid op't dorp werd Molenkamp gekozen, terwijl N. J. Dol, aftredend als zoodanig, weder zijn functie behield. Om het 5 jarig bestaan een wat vroolijk tintje te geven, was door het bestuur besloten om 5 kistjes sigaren te laten verloten. De gelukkige winners ervan waren G. de Groot, J. C- de Groot, Th. Romijn, B. Borreman en J. Berk. Hierna sloot de Voorzitter de vergadering. GEWESTELIJK GEMENGD. In het water gereden. Gisteravond omstreeks half 8 geraakte een brik, geladen met 20 manden afge sneden hyacinthenbloemen, toebehoor©!,- de aan B. te Noordwijk, in de dorpsloot tegenover de brandstof fenhandélaar C. van Werkhoven, te Voorhout, in het water, doordat de daarvoor gespannen hit schrok. Met vereende krachten wer den wagen en paard oj) het droge ge bracht. De voerman had geen letsel be komen, doch de lading ging verloren* Wanneer zal men er toch eens toe overgaan deze gevaarlijke, voor niets dienende sloot te dempen of moet die toestand zoo eerst een menschenleven kosten Men denke zich in die sloot gedempt en daar ter plaatse een mooie rij boom en, wat zou dat geen verfraai ing voor ons dorp zijn. Nogal goed afgeloopen. Toen* gistermorgen de heer P. v. d. Geest Oude A d e zich naar Leiden be gaf, geraakte het lemoen van den wagen af, zoodat het paard van door holde, en tegen het Zijlhek aanliep. Het dier bekwam een hevige scheur in de borst, en werd door den heer J. Roos veearts verbonden. De wagen geraakte te water, doch de inzittenden kwamen met den schrik vrij. Bij den heer P. Warmerdam in de Kleine Z i 11 e werd dezer dagen een kalf met 5 pooten geboren. Voor de 2de maal in deze week luid de gisterennacht de brandklok te R ijns- burg, En voor de tweede maal in het laatste half jaar was er brand uitgebro ken bij bakker Roodenburg. De brand weer wist het vuur te beperken tbt bak kerij en bergplaats van takkenbossehen. De z.g. „roode haan" schijnt gaarne z'n intrek in dit perceel te nemen. Im mers binnen eenige jaren is dit de 4e maal, dat deze hieruit gedreven nioet worden. Gemeenteraad van Leimuiden. Voorzitter de heer Th. C. C, Ninaber, burgemeester. Aanwezig 6 leden, afwezig zonder ken nisgeving de heer A. Jansen. De notulen worden gelezen en na een aanmerking van den heeF Roest, dat niet hij, maar de heer Koot de vorige maal afwezig was, goedgekeurd. Daarna wijdt de voorzitter eenige waardeerendc woor den aan de nagedachtenis van Mr. J. G. Patijn, in leven commissaris der Konin gin dezer provincie. Hij zegt dat zijn na gedachtenis bij den Raad in dankbare herinnering zal blijven. De Voorzitter deelt vervolgens me de, dat ingekomen zijn de navolgende stukken: le. een schrijven van Ged. Sta ten, inhoudende goedkeuring van het raadsbesluit van 21 Februari tot het gaan in hooger beroep inzake de procedure contra J. Rijlaarsdam te Haarlemmer meer. 2e. Goedkeuring der onderhand- sche verpachting van het huis aan den Bilderdam en van het vischrecht in de Geerpoel. 3e. Goedkeuring der wijziging der verordening tot heffing van school geld. 4e. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger waaruit hlijkt dat aan kasgeld aanwezig was een bedrag van f 1438.621/2. Al deze stuk ken worden voor kennisgeving aangeno men. Alsnog is ingekomen een schrijven der Burgemeesters der gemeenten Alphen— Aarlanderveen en Oudshoom betreffen de de electrische centrale. Alsook e en schrijven van de commissie tot wering van schoolverzuim, dat respectievelijk zijn herbenoemd als voorzitter en secretaris de heeren .Ninaber en van Loon. Ook voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een adres van J. Sam son Bz. te Uithoorn, met verzoek om het vischwater in den Ainstel onder deze ge meente te mogen huren tegen een som van f55 per jaar. De Voorzitter herinnert, dat bij raadsbesluit van 28 Jan. 1.1. dit water werd verpacht tegen bovengenoemde som aan B. Samson, vader van adressant, aan welk raadsbesluit geen uitvoering kon ge geven worden, wijl .B Samson inmiddels is overelden. Hij stelt voor het verzoek in te willigen. Aldus besloten. Aan de orde is het punt: invoering electrisch bedrijf. In de vorige vergade ring werd een commissie van drie raads leden benoemd, bestaande uit de heeren A. Jansen, W. Roest Kz. en H. C. de Rijk om de gecombineerde vergadering van gemeentebesturen te Alphen bij te wonen, welke commissie echter tot geen besluit heeft kunnen komen. De Voor zitter stelt nu voor, gezien het gewicht der zaak Burg. en Weth. te machtigen zich door een deskundige te laten voor lichten. Aldus besloten. Daarna komt in behandeling een adres van L. van Tol, visscner te Langeraar, om voor vijf jaar te mogen pachten het vischrecht in de Drechf van het Tolhuis tot aan de Oude Wetering tegen een jaarlijksche vergoeding van f 100. De heer Roest vraagt, of publieke verpachting niet voordeeliger zou zijn. De Voorzitter meent, dat publieke verpachting in het nadeel der gemeente zou uitvallen. Daarom stelt hij voor om adressant's verzoek in te willigen. Con form besloten. Goedgekeurd worden eenige af- en overschrijvingen op de b.egrooting dienst jaar 1910. Vastgesteld wordt het kohier Hon denbelasting tot een bedrag van f144. De Voorzitter deelt mede namens B. en W., dat bij de verpachting van het brug- en kadegeld is ingeschreven voor perceel I door H. de Koning voor f3r9 per jaar en voor perceel II door Irl. Zweegman Kz. voor f40 per jaaj. Hij zegt, dat B. en W. daarom geen vrij heid konden vinden den raad voor te stellen het den inschrijvers te gunnen1. Hij heeft dit den betrokken .personen medegedeeld, naar aanleiding daarvan heeft de Koning zijn inschrijving ver hoogd tot f 400 en Zweegman tot f 150. De voorzitter stelt voor: de inschrij vingen nu te gunnen. Daardoor is het van een publieke een onderhandsche verpachting geworden, zoodat goedkeu ring van Ged. Staten noodig is. Bij perceel II is in de inschrijvingssom het vrije gebruik van het huis der gemeente begrepen. Conform besloten. Nu de wijziging der schoolgeldheffing is goedgekeurd, is de bepaling van den aanslag aan den Raad gekomen. De Voorzitter heeft om den Raad een leiddraad te verschaffen, advies inge wonnen van het boofd der School. Dit advies stelt voor van de 22 ouders 10 aan te slaan voor vol schoolgeld 4 voor half en 8 vrij te stellen. Conform be sloten. Alsnu doet de Voorzitter mededeeling van een ingekomen adres van de heèren J, C. de Lange en G. van Wieringen, in hun kwaliteit van voorzit ter en secretaris van de zangvereeniging: „Kunst na den Arbeid" in de Bilderdam- merbuurt, met het verzoek om op 17 April gebruik te mogen mak.en van de Openbare School, tot het geven van een Zanguitvoering. Besloten wordt dit ver zoek in te willigen, in zooverre dat 17 April worde gewijzigd in een dag in de Paaschvacantie, die dit jaar om par ticulieren redenen van het hoofd der School, waarschijnlijk zal vallen in de maand Mei. De Voorzitter m,erkt nog op, dat het gezang in Mei mooier zal klinken dan in April. Daarna gaat de Raad over in Comité- generaal ter vaststelling van het kohier H. O. Onderwijs. Nuttige handwerken. 's-GRAVENHAGE. Geëxamineerd 14, geslaagd 10 candidaten, nl. de dames: L. S. Letterie, E. Fros, G. Windhorst, C. G. Carpentier, L. de Bruyn, P. M. Neeleman, alten 's-GravenhageP. M. Evers, Amsterdam J. Hikkemijer, J. Haak A. W, Harts, allen Rotterdam. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten de heer H. C. J. Zaaijer (Apeldoorn)Kandidaatsexamen godge leerdheid le ged. de heer P. v. d. Wal (den Haag)Kandidaatsexamen godge leerdheid 2e ged. de heer D. Colen brander (Abbekerk bij Hoorn)propa- deutisch examen godgeleerdheid de heer W. Wegrit (Utrecht). Curator Universiteit. Naar men ons mededeeld zal ter ver vanging van wijlen mr. J. G. Patijn als president-curator der Leidsche Univer siteit optreden de heer Jhr. Mr. W. H. de Savornin Lohmann te 's-Gravenhage. Prof. dr. 1. M, J. Valeton. Te Amsterdam is gister op 61-jarigen leeftijd overleden dr. 1. M. J. Valeton, hoogleeraar in de oude geschiedenis en de Romeinsche antiquiteiten aan de ge meentelijke universiteit aldaar. GRONINGEN. Bevorderd tot doctor in de theologie op proefschrift „de tijds bepaling van het eerste Psalmboek (Psalm 1—41", Claas Sonies, geboren te Groningen, predikant te Ruinen. ULRECHT. Bevorderd tot tandmeester Chr. F. L. Nord en J. W. van Kutjk. Kunst en Wetenschappen. Een Rembrandt ontdekt. Er worden toch nog telkens werken van Rembrandt ontdekt. Zoo werd naar wij vernemen dezer dagen door Duitr sche kunstkoopers het oordeel van den vermaarden kunstkenner Dr. Bredius in' geroepen over een door hen ontdekte Rembrandt, een Christuskop voorstel lende. De expertise van het werk vond in het American Hotel en dr. Bredius was dermate overtuigd een echten Rem brandt voor zich te hebben, dat hij, hoe.- wel de schilderij in slecht onderhou,- den toestand verkeerde, onmiddellijk' een aanzienlijk bedrag er voor bood.| Daar de eigenaars evenwél een belangr langrijk hoogere som vroegen, is de koop nog niet gesloten. (N. v. N.) Inhoud van tijdschriften. Kath. Soc. Weekblad. Mr. A. Borret S. J. vervolgt zijn artikel, over Nieuwe methode van beoefening der Staathuishoudkunde. A. H. J. Engels spreekt over de vooruitgang der Christe lijke vakbeweging in België. De Geloofs- verdediging geeft: Gedacht en begrip van den godsdienst. Verder de gewone ru brieken. St. Antonius. Roomsch-KatholiekVereenigingswezen. De grootheid van Gods Kerk. P. Arnulphus en P. Theodulus. Uit lang vervlogen dagen. Uit de missie van Zuid-Chansi. De vriend der H. H. van Jezus en Maria. Eerste Vrijdag. Eerste Zaterdag. Het jaar 1910 en de Congregatie der illi. Harten. Lachen. Een Ko- .^skaars. Palmzondag, enz. Van Onzen Tijd. De kroon spant ook in dit nummer de bijdrage van pater Molkenboer over de Sixtijnsche kapel. Het is een genot, aan de hand van dezen kunstkenner, langs die heerlijkheden te wandelen eri de grootmeesters der Itaüaansche kunst te bewonderen. H. Wisman eindigt zijn studie over Milton, terwijl G. v. Poppel zijn bespreking over Rainer Maria Rilke's poëzie voltooit. Dr. Endepols bespreekt de weeruitgavc van „Van Nïyeuont, Loos heid ende practike." Poëtische bijdragen leverden Caes,. Gezelle, Peerke den Belg en nAna Aghiua. „Eendenfamilie", naar de schilderij van Willem Maris, sluit deze aflevering. Leger en Vloot. Bij Kon. besluit is bepaald dat militie- plichtigen, die gedurende drie jaren of langer bij de Koloniale troepen hebben gediend, bij deze oproeping onder de wapenen voor herhalingsoefeningen van de verlofganger van de lichtingen van het korps, waartoe zij behooren buiten die oproeping gelaten worden. Rechtszaken. Papendrecht. Naar wij vernemen, is door C. Wiggers, te Papendrecht, bekend uit de Papen- drechtsche zaak, besloten rivisie aan te vragen van het vonnis, waarbij hij ver oordeeld is tot 3 weken gevangenisstraf wegens verzet tegen de veldwachters van den Berg en van Loon, in den avond van 4 April 1904. (Dordr. Ct.) Het Openbaar Ministerie bij het Gerechtshof te 's Gravenhage, eischte 6 maanden gevangenisstraf voor den brieven besteller H. M. te 's-Gravenhage, beklaagd van verduistering van brieven, aan eene openbare instelling van vervoer toever trouwd, voor welk feit de Haagsche Recht bank hem tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeelde, Bekl.'s verdediger, mr. A. M. de Groot, pleitte vrijspraak en vroeg ontslag van bekl. uit de preventieve hechtenis, welk laatste verzoek het Hof al dadelijk afwees. Land- en Tuinbouw. Paaschtenloonstelling te Zaandam. De burgemeester van Zaandam heeft, gebruik makende van de gelegenheid, hem door den minister gelaten, verlof verleend, de Paaschtentoonstelling te Zaandam op Donderdag 6 April a.s. te doen doorgaan, onder de bepalingen, door den districtsveearts vast te stellen. Bloembollen op Westelijk-Schouwen. De bloembollen staan alle gezond en sterk te velde. Voor zoover men kan nagaan, heeft de winter geen ongunsti- gen invloed op de ontwikkeling van het gewas uitgeoefend. De planten staan reeds in knop, en de verwachting is, dat in de Paaschweek de uitgestrekte velden in vollen bloei zullen staan. In de omstreken van Baflo werden dezer dagen door Leidsche handelaren 40 melkkoeien van eerste kwaliteit opge kocht voor veehouders in Zuid-Holland. Phosphorzuur=meststoffen. Een waarschuwend woord betreffen de den aankoop van phosphorzuurhou- dende meststoffen vinde hier een plaats. Een algemeen gebruikte meststof is het Thomasslakken- oi Thornasphosp'haat- meel, dat in den volksmond kortweg! „slakkenmeel" heet. Die afkorting heeft echter aanleiding gegeven tot bedrog,* d.w.z.onder den naam van „slakken.- ;meel" jvordt meermalen .een meststof

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2