Uit Stad en Omgeving. Na ten overvloede nog ingelicht te zijn, en wel uit de beste bron, .willen we het volgende verklaren. Wij hebben met eenige verwondering de tegenspraak van de „Nieuwe Courant' gelezen, maar zullen er op het oogenblik niet op doorgaan. Het is niet gebleken, dat op dit oogen blik een definitieve regeling zou zijn getroffen, maar dat staat ok niet in ons bericht. Wij meenen echter stellig te kunnen volhouden, dat de zaak wordt behandeld in den geest, als in ons bericht vermeld. De versterking van Vlissingen. Reuter seint uit Berlijn dd. gisteren: In den Rijksdag constateerde de na- tionaal-liberaal Bassermann met genoe gen de verbetering van den internatio nalen toestand. Hij besprak de voorge nomen versterking van Vlissingen en deed daarbij uitkomen, dat de twijfel aan het recht van Nederland om uit eigen beweging de versterking van Vlis singen door te voeren, verstomd isHet standpunt van Duitschland, dat er hier bij alleen sprake is van de souvereine rechten van Nederland en dat geen enkele andere staat mee te spreken heeft over Nederland recht om zich te ver sterken, vond waardeering. Tegen den eisch van beperking der krijgstoerus tingen bestaat bezwaar met het oog op het behoud van den wereldvrede. Gebruik van gedistilleerd. Naar het Centraal Bureau van den Volksbond te Utrecht meldt, heeft het aantal hectoliters gedistilleerd ad 50 pCt., in 1910 veraccijnsd, bedragen: tegen f63 per HL.. 9.572.544, en tegen f90 per H.L. 298.130.463, totaal 307.703.007. Ook al houdt men in 'toog, dat in verband met de laatste accijnsverhooging een belangrijke hoeveelheid in 1910 is verbruikt, welke reeds in 1909 was ver accijnsd, dan mag toch een aanzienlijke teruggang in het gebruik worden gecon stateerd. In 1877 per hoofd nog 9,98 L. ad 50 pCt., was het in 1900: 8,23, in 1905: 7,44 en in 1910 slechts 5,225 L. In ruim 30 jaar dus een daling van bijna de helft s Voor het 13e Internationale Congres tegen het Alcoholisme, dat, zooals wij reeds vroeger meldden, van 1116 Sep tember 1911 in Den Haag zal gehouden worden, hebben de volgende sprekers van naam hunne medewerking reeds toegezegd Tot het houden van korte toespraken op den begroetingsavond, verklaarden zich bereid Rev. R. J. Patterson, Belfast; de man van het Catch-my-Pall-movcment, Carton de Wiard, Brussel; Prof. Van Rees, Amsterdam. Over plaatselijke keuze zal spreken M. Helenius, Helsingfors, en Joh. Scharffenberg, Christiania, over voorwaardelijke veroordeeling de bekende rechter Pollard uit St. Louis. De vraag, hoe regecringen enz. te winnen, is in handen van Henry Hayem, Parijs, en L. Jones, Londen. De beste wijze van organisatie behandelen Alfred Smith, Brennstadt, en Prof. Gonser, Berlijn. Over huisvlijt spreekt H. van der Man- dere, Den Haag, over alcohol in de kolo niën Joh. Rauws, Directeur van het Ned. 'Zend. Gen., Rotterdam (theorie), alsmede [Hans Paasche, Berlijn (praktijk). Ook het belangrijke onderwerp der redding van drankzuchtigen komt ter sprake. Het nut der dwangverpleging Wordt besproken door J. van Deventer Szn., hoofdinspecteur krankzinnigenwe zen, Amsterdam, van medisch standpunt, door mr. R. B. Ledeboer, adv.-gen. bi) den Hoogen Raad, Den Haag, van juri disch standpunt. Jules Joseph, Genève, en Wilhelmine Lohmann, Bielefeld, be handelen huisbezoek en patronaten; over consultatiebureaux spreekt een der lei ders van het Amsterdamsche, dr. K. H. Bouman. Een overzicht der wetten in verschil lende landen geeft dr. R. Hercod, Lau sanne, een van de vorderingen der be weging sedert het laatste congres, F. jrlahnel, Berlijn. KORTE KRONIEK. B. en W. van Nijmegen Jiebben den Raad aangeboden het ontwerp van een verordening tot wijziging van die op het benoemen en ontslaan van ge meente-ambtenaren. In dit ontwerp is opgenomen de bepaling, dat de vrouwe lijke ambtenaren eervol uit hare betrek king worden ontslagen met ingang van den dag, waarop zij in het huwelijk treden. Die bepaling zal niet gelden voor de schoonmaaksters van gemeentegebou wen, voor het vrouwelijk personeel der bad- en zweminrichting, voor de vrouwe lijke bedienden op de vischmarkt en voor de vroedvrouwen. Door den Gemeenteraad van Mid delburg is in beginsel besloten, dat van gemeentewege electriciteit zal worden verkrijgbaar gesteld. Dezer dagen zijn in Amsterdam per stoomschip „Ambon" 24.000 pakken ta bak aangevoerd. Dit is een van de groot ste hoeveelheden tabak, die met een boot te Amsterdam werd aangebracht. B. en W. van Maastricht zijn het" 'met den vertegenwoordiger der Allge- meine Elektrizitats Gesellschaft in hoofd zaak eens geworden over het contract aangaande de electrische tram. LEIDEN, 31 Maart. De Ver. tot Bevordering van de Opleiding tot Instrumentmaker houdt 20 April ten 7H uur een algemeene leden vergadering in de Collegekamer van theoretische Natuurkunde. ROOMSCHE AGENDA. Vrijdag, 's avonds 71/2 uur, Lof en Predicatie in de kerk van O. L. Onto. Ont. (Hartebrug), over de Derde Orde van den H. Franciscus van Assisië. Zondagavond 7 uur, plechtige sluiting met inkleeding der nieuwe le den, waarna Pauselijke zegen. De Predikatiën worden gehoudeadoor den Weleerw. Pater Borromaeus de Gre- ve. Dinsdag, vergadering „Geloof en Wetenschap", Rapenburg 52, 's avonds 8 uur. Spreker P. G. Hoeks. Onder werp: Vlaamsche beweging. Donderdag, 51/2 uur 's avonds, ge bouw R. K. Volksbond, Rapenburg. Bij belsche geschiedenis met lichtbeelden, voor kinderen, toegang tegen bewijs, 81/a uur Catechismus voor alle Katho lieken boven 16 jaar. Spreker de Wel eerw. Pater J. G. Tesser, O. F. M„ HAARLEMMERMEER, 30 Maart. In de heden gehouden raadsvergadering werd medegedeeld, dat bij de jongste kasopname op 23 Maart bij den gem.- ontvanger gehouden, bleek, dat boeken en kas in orde waren. 'I Het jaarverslag der gezondheidscom missie van Haarlemmermeer werd voor de Raadsleden ter visie gelegd. Op een verzoek van W. F. Henneke, aannemer van het naast het Raadhuis te bouwen kantongerechtsgebouw, om een perceeltje grond van de gemeente te mo gen huren voor opslagplaats, werd goedgunstig beschikt tegen een vergoe ding van f50 in eens, met bepaling, dat deze huur niet langer zal duren dan tot 1 Januari a.s. Medegedeeld werd dat door B. en W. benoemd is tot tijdelijk hoofd van school 10, de heer J. C. Stam, te Den Haag. Aan mej. de wed. P. Verkuijl werd vergunning verleend tot plaatsing van een steen op het graf van wijlen haar echtgenoot op de alg. begraafplaats te Hoofddorp. Onder dankbetuiging voor de bewezen diensten werd aan den heer P. van Koo- ten, op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als lid van het Burgerl. Armbe stuur en in zijne plaats benoemd de heer P. Kamer. Tot voorzitter der commissie voor de gemeentewerken werd wegens bedanken van den heer Eveiein benoemd de heer P. de Breuk, en tot lid de heer K. Kis- temaker. Tot onderwijzer aan de o. 1. school no. 10 werd benoemd de heer D. Klees, on derwijzer aan school no. 1. Af- en overschrijvingen en betalingen uit den post onvoorziene uitgaven wer den goedgekeurd. Goedgekeurd werd de verkoop van 300 c.A. gemeentegrond aan J. Bosma te Amsterdam, .tegen f2 per c.A. De erfpachtscontracteii met diverse eigenaren te Hoofddorp werden wetler voor 20 jaar verlengd. Erfpachts-canon 3 ets. per c.A. Definitief werd thans vastgesteld het grondruilingsbesluit met den Haarlem mermeerpolder, voor de verplaatsing der markt Besloten werd het raadhuis en de bur gemeesterswoning interlocaal telefonisch aan te sluiten. Aan den kerkeraad der Geref. kerk te Hoofddorp werd in erfpacht gegeven een stuk grond achter school no. 4, om daar een rijwielbergplaats te bouwen voor 20 jaar tegen een canon van 4 ets. per c.A. De vergadering werd hierop gesloten. H1LLEGOM. Gisteren heeft hier de eerste veiling plaats gehad van in het gewas te veld staande narcissen- en crocussenbloembollen. Daarbij werden de volgende prijzen be steed: Enkele narcis J. H. Krelage 5 a 6 gulden per bed; enkele narcus Ajax Printemps 3 a 4 gulden per bed; enkele narcis King Edward VII 9 a 11 gulden per bed. Gele crocussen 5 a 7 gulden per bed; crocus Purperea Grandi Flora 5 a 6 gulden per bedcrocus President Lin coln 5 a 6 gulden per bed; crocus Montblanc 3 a 4 gulden per bed; crocus Walter Scott 3 a 4 gulden per bed. LISSE. Gisteren tegen den avond kreeg een als werkman gekleed persoon aan de Catrijnelaan een toeval. ,Na tot bewustzijn te zijn gekomen, zeide hij, naar den Haag te moeten, doch geen reisgeld te bezitten. Hiervan werd hij ruim voorzien door een paar ter plaatse komende bloemisten. Na eenig voedsel gebruikt te hebben, vertrok hij met de tram van 7 uur 15 minuteii naar zijne woonplaats. WARMOND. Werd voorheen reeds melding gemaakt van den slechten toe stand, waarin de haven alhier verkeerde tengevolge van het langdurige zandaan- voeren voor de begraafplaats, thans kan men mededeelen, dat de haven door verharding met puin geheel in bruik- baren staat is gebracht door de gemeente. Het aanleggen van schepen .'n de slooten langs de haven is bijna niet mo gelijk door verzanding der mondingen. Van gemeentewege zullen deze toegan gen worden uitgebaggerd. Ook de Leede vóór de haven is zoo ondiep, dat geladen vaartuigen, niet slechts weinig diepgang, 3 a 10 meter van den wal moeten blijven. Nu is het te wéns hen, dat ook het bestuur van Rijnland hiervpp.r maat regelen zal treffen, hetgeen velen ten voordeele komt. ZOETERWOUDE AAN DEN RIJN. Het Ziekenfonds „Steunt Elkaar" Zoeter- woude-Leiderdorp houdt zjjn algemeene vergadering op Vrijdag 31 Maart, des avonds 7 uur, bij den heer L. Pijnacker. Punten van behandeling: Verslag van den Penningmeesterreglementsherzicning, verkieznig van drie bestuursleden; ver kiezing van de bodenrondvraag en sluiting met verrassing. GEWESTELIJK GEMENGD. Van kippendieven en een auto. Toen veldwachter K., van Wasse naar, en de jachiopziener Br. dezen nacht de ronde deden, ontmoetten ze aan de Ruygelaan een paar oude be kenden van de politie. Daar 't duidelijk was, dat één iets verdachts bij zich had, wilden ze hem visiteeren, doch hij maakte rechtsomkeer, sprong over een sloot en verdween in de duisternis. Bij hun tocht naar den Haag om de aangehoudene op te sporen, zagen ze aan den Zijde weg nog een auto, die in elkaar gereden was, en naast 't rijtuig een man met een bloedende hoofdwond. Deze man ver klaarde, dat ze met hun vieren geweest waren. Waar zijn makkers te vinden waren, wist hij niet. Ze hadden wat snel gereden en de auto was plotseling blijven staan! De politichond Hektor bracht in middels veldwachter de Jong naar 't erf !van de wed. de H. in 't Oostdorp. Op zijn vraag, of er eenden vermist waren, werd ontkennend geantwoord, doch bij onderzoek bleek, dat alle eenden absent waren. De aangehcu Jene verklaarde liter, dat hij wel eenden bij zich had, doch 't waren wilde eenden. Hij werd na ver hoor gevankelijk naar den Haag gebracht. Aangaande de geheimzinnige auto meldt een ander bericht het volgende: Hedennacht werd door een volontair van den heer De Mooij te 's-Gravenhage zonder diens toestemming een nieuwe automobiel uit de garage in de Nieuwe Schoolstraat genomen, om daarin met drie vrienden een tochtje te maken. Op den achterweg van Wassenaar reed de auto door slecht sturen met vaart tegen een boom, waardoor de wagen volkomen vernield werd. Twee der inzittenden wer den gewond, van wie een ernstig, daar hij door den schok door een raampje werd geslingerd. Het gezelschap liet den zwaargewonde onder twee dekens op het gras liggen en vertrok met een boeren kar weer stadwaarts, waar de tweede gewonde spoedig geneeskundige hulp kreeg. De volontair klopte zijn patroon op, die met een taxi den gewonde liet halen. Deze had een kleine twee uur, hevig verwond aan hoofd en. gelaat, in het gras gelegen en werd naar liet Zie kenhuis overgebracht. Een vriend van den gewonde, die mede op tocht was gegaan na den nacht boemelen, de heer J. 4s. W. M., liet zijn vriend kalmpjes aan zijn lot over en trok rustig huiswaarts. Gelukkig gered. Hedenmiddag had teRijpwetering een voorval plaats, dat betrekkelijk zeer goed is afgeloopen. Toen J. Bakker melkslijter uitreed, om als naar gewoonte met zijn brik, met ledige bussen om melk te verzamelen, maakte zijn paard, wat nog al schichtig bleek te zijn, een zij sprong, zoodat brik, voerman en twee kinderen, hierop ge zeten, te water geraakte. Een der kinderen geraakte hierbij onder het voertuig. Gelukkig waren op het oogenblik ver scheidene lieden aanwezig en bereid de hulpzame hand te bieden. Paard en kar werden op het drooge gebracht en het kind gelukkig bijtijds eronder vandaan gehaald. Land- en Tuinbouw. De bollenvelden. Met het gure weder der laatste weken is het op de hyacinthenvelden niet zoo voorspoedig met den bloei gegaan als aanvankelijk verwacht werd. Na een win ter zonder eenige vorst, waarin versche sla van den vollen grond geoogst werd, zou men op een buitengewoon vroegen bloei durven rekenen. Het lijkt weder opnieuw, dat de bloei der hyacinthen te veld niet zoo sterk zich regelt naar de winter-temperatuur, maar meer afhangt van den meerderen of minderen zonne schijn in de tweede helft van Maart. De kleur ligt. er reeds op, maar de knop zit nog laag en open zijn er nog erg weinig, het kost zelfs moeite van de aller vroegste een ruikertje te snijden. De bloei zal als altijd begin April zijn en de volle bloei zeker niet eerder als de tweede week van April. Mond- en klauwzeer. Te Sloten, bij Amsterdam, heerscht thans de ziekte reeds op acht hofsteden. Bij den veehouder Verbeek stierven 9 varkens aan mond- en klauwzeer. De wettelijke voorschriften worden daarbij streng toegepast. De Minister van Landbouw, Nijverheid en handel heeft: A. met ingang van 31 dezer het ver voeren of doen vervoeren van herkau wende dieren en varkens verboden uit, naar of binnen een kring, omvattende de gemeente Sloten (N.-H.) B. bepaald, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van het sub A bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den burgemeester van Sloten (N.-H.), onder de door den districtsveearts te Haarlem aan te geven voorwaarden C. met ingang van 31 dezer het ver voeren of doen vervoeren van herkau wende dieren en varkens verboden uit, naar of binnen cc-n kring, omvattende de gemeente Breukelen-St. Pieters, als mede de gedeelten der gemeenten Breu- kelen-Nijenrode en Ruwiel, die gelegen zijn ten Oosten van den Staatsspoorweg Utrecht—Amsterdam D. bepaald, dat, wanneer bijzondere- redenen afwijking van het sub C bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den betrokken burgemeester, onder de door den districtsveearts te Utrecht aan te geven voorwaarden E. met ingang van 31 dezer het ver voeren of doen vervoeren van herkau wende dieren en varkens verboden uit, naar of binnen een kring, omvattende het gehucht Ter Aa, gelegen in de ge meenten Ruwiel en Loenersloot; F. bepaald, dat wanneer bijzondere redenen afwijking van liet sub E bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den betrokken burgemeester, onder de door den districtsveearts te Utrecht aan te geven voorwaarden. (Stct.) Deuken in melkbussen. De politie van Ludwigshaven heeft 't ingenieuse denkbeeld gehad melkkannen 11a te meten, en bevond, dat deze ten gevolge van- de vele deuken gemiddeld 1 L. melk minder bevatten dan er oor spronkelijk in kon. Echter werd de melk betaald volgens de oorspronkelijke maat zoodat er op de 1100 kannen 1100 L. melk dagelijks te veel werd betaald, wat per jaar een bedrag van f40.000 uitmaakt Resoluut als de Duitsche politie nu een maal is, heeft ze uitgemaakt, dat de ge bruikers van gedeukte kannen wegens bedrog zullen aangeklaagd worden. (Ned. Tijds. v. Melkhygiëne) Ook de provinciale commissie ter be vordering van de veefokkerij in Noord- Holland en Noord-Brabant heeft beslo ten, met net oog op het heerschen van mond- en klauwzeer, de stierenkeuringen die in April zouden worden gehouden, tot nader te bepalen tijd uit te stellen. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Paardenf okkerij. Een wetsontwerp is ingediend tot aan vulling en wijziging der wet van 1901 betreffende de Staatszorg vo;or de paar denfokkerij Aan de Memorie van Toelichting is het volgende ontleend: In de eerste plaats is een herziening dezer wet dringend noodzakelijk, om met meer kracht het dekken van merriën met niet goedgekeurde hengsten te kun nen keeren. Dat de bij de wet verboden dekkingen grooten omvang hebben kunnen aanne men,, is in het bijzonder te wijten aan de omstandigheid dat vele iapardenfok- kers niet kunnen worden overtuigd, hoe zeer zij zichzelf benadeelen doo rhunne merriën door minderwaardige hengsten te doen dekken. De overtredingen zijn in vele gevallen moeilijk te constatee- ren: allerhande voorzorgen worden ge nomen, om die overtredingen aan het oog der politie te onttrekken. Herhaaldelijk en met nadruk werd reeds op de onvoldoendheid der be staande wettelijke voorschriften de aan dacht gevestigd door de met de handha ving der wet belaste rechterlijke amb tenaren, door de algemeene keurings commissie en de provinciale regelings- commissiën voor de paardenfokkerij en door sommige provinciale besturen. Maar ook van de zijde der hengsthou- .ders zeiven worden telkens weer klach ten vernomen en wordt op verbEterinjg van den bestaanden toestand aangedron gen. Bij de zeer belangrijke uitbreiding welke het bedrijf der paardenfokkerij in enkele provinciën heeft verkregen^ is de in de wet vastgelegde wijze van verdeeling van het jaarlijks subsidie uit 's lands schatkist oorzaak, dat voor som mige provinciën een veel te gering be drag beschikbaar is. Ongeveer 45 pCt. van het totale bedrag van het Rijkssub sidie toch komt thans ten goede aan drie provinciën, n.l. Zeeland, Gelderland en Groningen, terwijl voor de provincie Overijsel slechts f 2390, zijnde nog geen 3 pCt. van het totale bedrag, beschik baar blijft. Hierbij kornt voorts, dat ook d.e pro vinciale subsidiën veelal niet in overeen stemming zijn met de beteekenis der paardenfokkerij in de onderscheidene ge westen. Volgens de voorgestelde regeling zul len de provinciën aan rijkssubsidie ont vangen (de tusschen haakjes geplaatste cijfers geven aan het bedrag volgens de tegenwoordige regeling aan): Noord- Brabant f8365 (f 8S05)Gelderland f 10.215 (t 11.170)Zuid-Holland f8285 (f 8700) Noord-Holland f 5495, (f5115), Zeeland f 12490 f14.090), Utrecht f 3685 (f 2805)Friesland f5405 (f5005); Overijsel f3360 (f2390 Groningen f 8155 (f 8540); Drente f 5045 (f 4540)Limburg f 4500 (f 3840). In het tweede lid van artikel 1 der Wet op de paardenfokkerij 1901 wordt het verbod om een merrie te doen dek ken door een hengst die niet is goedge keurd voor de provincie, voor de dek king p'nats heeft, niet toepasselijk ver klaard, indien de hengst en de merrie tijdens ue de.^.viug eu de tien daaraan! voorafgaande dagen in vollen eigendom aan denzelfden persoon of dezelfde per sonen toebehoorden. Van deze uitzon deringsbepaling is misbruik gemaakt op een wijze, die, indien zij niet in de kiem werd onderdrukt en op ruime schaal toe passing ging vinden, het doel der wet zou doen falen. Het ontworpen artikel la heeft ten doel deze practijken voor het vervolg onmogelijk te maken, in liet belang der paardenfokkerij moet de uitzonderings bepaling van het tweede lid van het' vi- geerend artikel 1 binnen zoo ejig mo gelijke grenzen beperkt worden. De hengst en merrie moete'n, in plaats van gedurende de aan de dekking voor afgaande tien d^gen, zooals jn de gel dende wet is voorgeschreven, geduren de twee maanden die onmiddellijk aan de dekking voorafgaan, aan denzelfden' eigenaar(s) hebben toebehoord, wil de verbodsbepaling van het ontworpen ar tikel niet van toepassing zijn. Deze wijziging heeft ten doel ontduiking van! de bepalingen der wet door gefingeer- den verkoop van een merrie aan den| hengsthouder meer dan tot dusver te voorkomen. Leger en Vloot. Verhuizing gehuwde militairen. Bij Kon. besluit is bepaald dat aan de gehuwde militairen beneden den rang van officier en aan de gehuwde werklie den of geëmployeerden, werkzaam bij de korpsen en inrichtingen van deland- macht, aan wie in het belang van den dienst, eene andere standplaats wordt aangewezen, en wier huisraad, opgrond van de bestaande bepalingen voor rijks rekening naar de nieuwe standplaats kan worden overgebracht, eene geldelijke te gemoetkoming wordt verleend in de on kosten aan de verhuizing verbonden, ten bedrage van f10 tot f20. Onderwijs. Nuttige handwerken. 's GRAVENriAGE. Geëx. 15. Gesl. 14 candidaten, n.l. de dames: P. P. B. Schellekens, Alfen a.d. Rijn; H. A. Ymmens, Roelofarendsveen; A.J. C. v. d. Bauk, C. Kalkman, P. Schale en I. C. O. Bragt, allen den Haag; A. Breu- kink, V o'o r s c h o t e 11W. T. Feltinan, en A. J. Hartstog, beiden Dordrecht en A. E. J. M. Keulemans, M. E. Ditmar, M. Delhaas, en A. v. Daalen, allen te Rotterdam., Rechtszaken. Het misdrijf op de Nicolaas Witsenkade. Het gerechtshof te Amsterdam heeft heden, in hooger beroep uit spraak doen de, de 25-jarige dienstmeid I. B. tot 15 jaar en haar 23-jarigen vrijer P. R. tot 12 jaar gevangenisstraf veroordeeld, wegens het bekende misdrijf op de Nicolaas Wit senkade te Amsterdam in den morgen van 26 Februari 1910. Verduistering. Het gerechtshof te Arnhem heeft A. J. V., secretaris van Doornspijk en ont vanger van Elburg, wegens verduisterin gen als penningmeester der spaarbank, te Elburg gepleegd, tot twee' jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te Zwolle had hem \Eroordeeld tot drie jaar. Mond- en Klauwzeer. Het Op. Min. bij de rechtbank te Gro ningen heeft tegen den landbouwer W. L,. te Glimmen, eene geldboete van f150 subs. 30 dagen hechtenis geëischt, we gens het vervoeren van zes varkens, ver dacht van mond- en klauwzeer, van zijn besmet erf naar den exportslager ten Brink, te Assen. Onbevoegd uitoefenen van genees kunde. Voor het kantongerecht te Zaltbommel is tegen den veldwachter A. de J~L, te Rossum, die, gedreven door pure mensch- lievendheid geldelijk voprdeel trok hij er niet van bi; eenige personen zieke kiezen had getrokken, ter zake van het onbevoegd uitoefenen van de geneeskun de f10 boete geëischt. Handels- of fabrieksmerk. Aan den eisch van art. 3 der Merkerr- wet kan dan ook worden voldaan door een woord, onafhankelijk van den vorm, dus 'door een z.g. „zuiver woordmerk". Mitsdien concludeerde Z. E. H. A. tot vernietiging van het beklaagde arrest en terugwijzing der zaak naar hetzelfde Hof Uitspraak over 6 weken. Adv.-Gen. bij den Hoogen Raad Mr. Ledeboer nam heden conclusie in dei zaak, waar het betrof de vraag of het voor een handels- of fabrieksmerk vol doende is een woord als merk te gebrui ken of dat het bovendien noodig is dat dat woord in zekeren vorm wordt ge bruikt. Het Hof te Amsterdam was van laatstgemelde opinie en had daarom een' eischer die zich beklaagde dat de ge daagde van zijn merk, een zeker woord, gebruik maakte niet ontvankelijk ver klaard, op grond der indien het merk! bestaat in een woord tevens tot de ken merken behoort de vorm, waarin men het woord wil gebruiken. Adv. Gen. was het daarmede oneens en ook met de jurispru dentie van den Hoogen Raad, die in1 ge- lijkluidenden zin is als het arest van hef Ar ste: Jamschen Hof. Een woord kan ook onafhankelijk vag|

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2