Uit de Pers. ■De andere weg. 'BINNENLAND- Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Woensdag 29 Maart. Over ons beschikt. Bij de grootsche plannen, zegt „De jjStandaard", die men in de Liberale .Unie tegen 1913 ontwerpt, wordt tok pver ons beschikt. Het is weer het oude eddken. Van de tegenwoordige par tij-indeeling deugt niets. De nu geldende antithese moet de wereld uit. En is een maal het Algemeen stem.recht er door, dan moeten ook wij als christen-demo craten ons uit de Coalitie losmaken, en ons aansluiten bij de democratie vae Links. Hiertoe worden we niet uitgenoodigd., Over alle vormen kan hier worden heen' gegleden. Fatalistisch moet 't daartoe komen. Geen enkele fractie van Rechts, die democratisch bloed in de aderen heeft, kan aan dit noodlot zich onttrek ken. Het zal vanzelf zoo gebeuren. Een onweerstaanbare drang der omstandig heden zal er met noodzakelijkheid toe leiden. In 1913 triomfeert Algemeen Stemrecht. Direct daarop komt Grond wetsherziening. Dan krijgen we weer een stembus. En bij die eerste zuivere stembus zal ook ons geen kans worden gelaten; dan moeten we,met de demo craten van Links als zelf democratisch gezind optrekken. Zoo z a 1 het loopen. Het kan niet anders. Door het noodlot wordt over ons beschikt. Na er op gewezen te hebben, dat niet alleen Links doch ook Rechts in dezelfde groepeering zal moeten optrekken, daar de antithese voor de politieke actie niet mag meetellen, op het voorbeeld van andere landen, vraagt „DeStandaard" volgens welk plan een en ander plaats moet vinder.. Van een plan geen sprake. Van een program het eerste a. b. niet. Zooals men in 1913 zijn slag zal slaan met de phrase van Algemeen Stemrecht, zoo zal 'took in 1914 een phrase zijn, waarop de krachtproef moet worden ge waagd, de phrase van democraat. Nu zou dit nog minder zijn, zoo de democraten alleen in graad verschilden. Een ineer vooruit marcheerende, een meer het midden minnende, en een meer achteraan korhende groep is de trias, die zich in elke grootere partij ontpopt. Over die graadverschillen zou men wei heen kunnen stappen. Maar hier zou nog een heel. ander verschil uitkomen. Er zijn Christen-democraten, er zijn liberale-de- mocraten, en er zijn socialistisciie-demo- craten. Gaan die riu alle drie van het zelfde beginsel uit? Denken ze eendér over de aan te wenden middelen? Gaan ze af op eenzelfde doel? En dan mogen Liberalen en Socialisten net nog op een accoord kunnen gooien, maar met de Christen-democraten staat de zaak heel anders. Ook al zijn dezen Democraat, toch blijven ze hun Christelijk beginsel getrouw, en schier geen punt kan ter beslissing komen, of het grondverschil, dat hier gegeven is, duikt telkens weer op. Saamwerking tusschen zoo hetero gene elementen zou daarom nauwkeurig overleg en juiste afbakening der weder- zijdsche positie vorderen. Maar hiervan mag geen sprake zijn. We zullen ons op genade of ongenade hebben over te geven. Als hulptroepen zonder eigen vaandel zullen we bij de liberale hoofd macht worden ingelijfd. Als houthakkers en waterdragers zullen we bij het hoofd- ccrps dienst mogen doen. En het zeggen schap blijft aan de heeren van Links. ótaatsmansbeleid moet ge dan ook in dit politiek geknutsel niet zoeken. Er zijn niet aneders dan politieciens in aan het woord, die zich aan een vogel in de lucht te goed kunnen doen, als kon den ze rc:ds in de gebraden snip het mes zetten. Anders ioch zou het hun vanzelf duidelijk zijn geworden, dat ook ten onzent een politieke indeeling naoit anclers kan rusten dan op wat den kie zers het naast aan het hart ligt. Neem b.v. de Schoolquaestie. Dit vraagstuk primeert èn Links èn Rechts zoo sterk, dat men van Links nu reeds tegen het bouwkostenwetje voor de Christelijke school met een bitterheid opkomt, als hing er de liberale toekomst aan. E11 hoe ter wereld wilt ge nu democraten van de Chr. school en democraten van FEUILLETON. door ERNST ZAHN. 19) (Slot,) Adli dacht ongeveer hetzelfde, maar daar zij vroeger voor Hugo de heilige liefde gekoesterd had die den bemin de alle tekortkomingen vergeeft, was zij nu geneigd andermaal in Hugo G.-ob iemand te zien, die door zijn vader miskend was' geworden. Zij was zoo eenvoudig, dat zij menigmaal tot zich zelve zeide dat zij veel te gering ger iweest zou zijn om aan de zijde van dezen Igrooten zakenman door het leven te gaan. Ook-deze tijd van zelfonderzoek ging .'echter voorbij en de dag brak aar: waar op zij _\yederkeerig hun gemoed vo.o.r el- de neutrale school lafen samenwerken in een politieke constellatie, waarin juist de Schoolquaestie telkens den horoscoop trekt? We gunnen daarom den heeren het goedkoop vermaak, om reeds nu voor 1914 over ons te willen beschikken. Er Komt toch niets van. En iets meer dan een „fata morgana" zou het dan eerst worden, zoo ze er zeif aan geloofden en zich dan ook de moeite gaven, om zelf hun denkbeelden nader uit te werken; en aithans een poging waagden, om eens duidelijk uiteen te zetten, hoe ze, in weerwil van het principieele verschil dat ons scheidt, zich nochtans practische sa menwerking ais mogelijk denken. Maar zelfs zoo diep gaat niet één hunner woordvoerders op de quaestie in. En al hun geschrijf komt hierop neer, dat ze thans een ander bord naar boven heschen dan in 1909. Toen stond er op dat bord Blanco, nu staat er op Solo. De nieuwe mllitiewet. In de „Nederlander" heeft S. een tweetal artikelen over de nieuwe Mihtie- wet geschreven. Hij komt daarbij tot de conclusie: Gfschooxi dit wetsontwerp veel goeds bevat, geeft het o.i. niet datgene, wat noodig is om het leger in den toestand te brengen, welke het moet hebben om c. q. onze onafhankelijkheid te hand haven. in stede van een ontwerp, het welk getuigt, dat men de zaak flink durft aanpakken en de oxigezonde toestanden wil doen verdwijnen, tracht men deze door verschillende middeltjes zoo onscha delijk mogelijk te maken. Het gaat niet aan, om een goed leger te willen heb ben en tegelijkertijd ieder tevreden te willen stellen, die liefst voor den dienst in dit leger zoo weinig mogelijk tijd en krachten beschikbaar stelt. Voorop staat de veiligheid van ons vaderland, daar moet in de eerste plaats afdoende voor worden gezorgd. Dat geschiedt in dit wetsontwerp niet en wij vreezen, dat zij, die het' goede in dezen met ons vaderland vóór heb-_ ben, zich zullen neerleggen bij de over tuiging, dat men geen ernstigen wil heeft om te zorgen voor de verdediging van den vaderlaiidschen grond; öf wel, dat het militaire vraagstuk niet va.11 de baan is Alleen afschaffing van de, in het wetsontwerp voorgestelde 61/2-maandêrs en van het tweeploegenstelsel, benevens een bevredigende oplossing van de kader kwestie, zullen het militaire vraagstuk voor langen tijd van de baan helpen, en afdoende verbetering kunnen brengen in den toestand van het leger. Hofberichten. De bijzetting van het stoffelijk over schot van Prinses Wilhelmine Frederike Louise Pauline Charlotte van Oranje- Nassau op 7 April a. s. in de Nieuwe Kerk te Delft zal op hoogst eenvoudige wijze plaats hebben. Zooals bereids is gemeld zal het stoffe lijk overschot begeleid worden door den Eersten kamerheer van H. M. de Konin gin Jhr. van den Bosch per trein van Freienwolde over Berlijn naar Delft ver voerd worden en zoo mogelijk in den voormiddag aan het Delftsche station aankomen. •Aldaar zal zich ter ontvangst bevinden de Intendant der Koninklijke Paleizen te 's Gravenhage. De kist bevattende het stoffelijk over- .schot zal gedekt door een rouwkleed, gedragen worden van het station langs den korsten weg naar de Nieuwe Kerk, te voet gevolgd door den le Kamerheer en den Intendant voornoemd. Aan den ingang der nieuwe Kerk zal de kleine stoet worden opgewacht door Z. K. H. den Prins der Nederlanden, vergezeld van zijnen adjudant van dienst, den Grootmeester van H. M. Huis, Baron Sirtema van Groverhuis, den ceremonie meester van H. M., Baron Snouckaert van Schauburg en de Commissaris van den Koninklijken Grafkelder, burgemees ter van Delft. Z. K. H. en de overige heeren zullen zich achter het lijk aansluiten en het naar den ingang van den grafkelder begelei den, alwaar de kist op de daarvoor be stemde plaats in legenwoordigheid van den Prins en de overige heeren wordt nedergezet,- waarmede de plechtigheid is afgeloopen. Het orgel in de kerk wordt bespeeld van af het oogenblik dat de kander blootlegden en zij beiden tot het besef kwamen, dat uit de goedheid en vreedzaamheid van hun leven ten' slot te alles goed zou doen worden. Nog altijd gingen zij Zondagsavonds samen wandelen. Op zeker mooien zo mernamiddag zaten zij in den LindeT- hof op een bank. „Morgen zal het regenen", had baas Gottfried gezegd en inderdaad begon de wind op te zetten en verzamelden zich in het westen donkere wolken. De ondergaande zon vergulde daarvan de randen en wierp haar weerschijn over de geheeie omgeving, zoodat deze zich niet alleen in de vensters der weringen en. in het water van de rivier weerkaat ste maar zelfs de groene heuvels aan de St. Felixbergen in een purperen gloed hulde. Het was een avond om te praten, een derzulke waarin de geheim ste gedachten geuit kunnen worden. Ach ter de muur speelden een paar kinderen wier gullen lach somtijds tot hen door drong. Z ij sprake pp kal m en tppp over kist in de kerk wordt gedragen, totdat Z. K. H. de kerk zal hebben verlaten, doch de klok wordt niet geluid. Kostelooze inlichtingen. De heer Petitpied, Consul van Frank rijk, deelt op verzoek van het Fransche Ministerie van Handel, de volgende nota mede die voor landgenooten of hande laren, koopers van fransche voortbreng selen van belang kan zijn De „Office National du Commerce En- térieur", Rue Feydeau No. 3, te Parijs, bezit een „Répertoire du Commerce"' welke op juiste wijze de Fransche fa brikanten of landbouwers aanduidt die hunne artikelen naar b'uitenlandsche :of koloniale markten wenschen uit te voe ren. Dit „répertoire" vermeldt eveneens de Fransche huizen die in buitendand- sche of koloniale plaatsen fatsoenlijke vertegenwoordigers zoeken met dege lijke referenties. Dc Hollandsche koopers die in Frankrijk geen geregelde leveranciers hebben en wenschen namen en adressen van fabri kanten en landbouwers te ontvangen die hem een bepaald artikel kunnen leveren, kunnen zich schriftelijk wenden tot den Directeur van dc „Office National du Commerce Extérieur" die zich zal be- ijve en hun de gevraagde inlichtingen, kosteloos te verschaffen. Publiek en Rijkspostspaarbank. Het Hbl. schrijft: Wij hebben oniangs de vraag gesteld waarom de electie van de Rijkspost spaarbank, vooral voor zulke drukke diensten als te dezer stede, niet he,t voorbeeld van zoovele particuliere spaar banken volgt, waar de bezoekers één voor één hel vertrek binnenkomen om hunne finaiicieele aangelegenheden ie bespreken, c.q. ai te doen. Wij vernemen thans, dat het der di rectie van de Rijkspostspaarbank zeer wel bekend is, dat de toestand ten aan zien van de afdoening van spaarbank- zaken inet inleggers zeer onvoldoende is en tot menige klacht aanleiding geeft. Op kleine, stille kantoren zijn verstan dige ambtenaren welwillend genoeg het publiek in bijzondere gevallen tegemoet te treden en particulier overleg maar al te vaak allerminst voor de ooren van derden bestemd in een spreekkamer te doen plaats hebben. Maar voor de drukke kantoren is zulk een welwillend heid hoe gaarne ook verleend niet tot uiting te brengen. De directie heeft dan ook meermalen op voorziening in dien ouhoudbaren toe stand aangedrongen, want zij zelve kan in dezen niet meer doen dan „aandrin gen"'. „Posterijen" toch heeft deze zaak geheel aan zich getrokken en de direc- teur-generaai der Posterijen en Tele- graphie is ook 's Ministers adviseur in spaarbankzaken. Hier moet dus het ini tiatief uitgaan van „Posterijen", zoodat ter zake van dezen ongewenschten toe stand de Spaarbankdirectie niet het minste verwijt kan treffen. Het ontwerp Raden- en Ziektewet. Door de Ned. Maatschappij tot Be vordering der Geneeskunst is aan de Tweede Kamer een uitvoerig adres ge zonden in zake het ontwerp-Raden- en Ziektewet. In dit adres wordt de aandacht der Kamer gevestigd op eenigc bepalingen, die noodzakelijk gewijzigd moeten wor den, indien de wet aan haar doel wil beantwoorden, om nl. te leiden tot: „le. een verhooging van het peil der volksgezondheid, door een krachtig op treden ter voorkoming *en ter bestrij ding van ziekten enz. mogelijk te maken 2e. een deugdelijke en uitgebreide voor ziening in de geneeskundige behoeften van de minvermogende bevolking, nauw samenhangende met een hoogstaanden, onafhankelijk en geneeskundigen standen 3e. een doeltreffende bestrijding en het daardoor opheffen van de vele misstan den op het gebied van het ziekenfonds- wezen." in zijn beschouwingen naar aanleiding van de artikelen.geeft het hoofdbestuur tevens aan, welke wijzigingen de Maat schappij gewenscht acht. Deze wijzigin gen zijn gegrond op een door de Maat schappij gedurende verscheidene jaren ingesteld onderzoek naar en een ern stige bestudeering van het vraagstuk der geneeskundige verzorging der minver mogenden en van de toestanden op zie- kenfondsgebied hier en eiders cn houden verband met de wenschen, uitgesproken in de jongste buitengewone vergadering hetgeen zij zagen, over de wolken en de bergen en de nieuwe wegen die men bezig was aan te leggen. Daarop richt ten zij hun blikken weder op de huizen, waaronder dat van Hugo het grootste en het mooiste was. Als van zelf kwam het gesprek toen weder op hem. „Hij maakt onze gedachten tot schan de", zeide de oude man, terwijl hij de bevende handen op de knieën legde. „De menschen hébben thans een anderen weg gevonden om tot hun bestemming te komen, dan in mijn jeugd. Dat ben ik zoo langzamerhand gaan inzien en ik héb geleerd dat men ongelijk kan heb ben, daar, waar men meent in het volste reöht te zijn". Eensklaps speelde er een glimlach om zijn lippen en sloeg hij vol vertrouwen de oogen naar den hemel op. „God heeft het goed gemaakt", ging hij voort. j,Zijn wegen zjjn niet onlze wegen. Adli„ wij beiden zijn slechts on werende menschen, wij hebben geen be grip va,n de dingen de^er j&erelidfV 1 1 der Maatschappij, gewijd aan de 'behan deling van het wetsontwerp. Gemeenteraad van öegstgeesi. Voorzitter de heer J. van Griethuy- sen, burgemeester. Afwezig de heer Lubbe met kennisge ving. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen worden gelezen en on veranderd vastgesteld. Ingekomen zijn: Schrijven van Ged. Staten ter me dedeel ing van het overlijden van Mr. Patijn. De Voorzitter spreekt een woord van deelneming. Verslag van de gezondheidscommis sie van Katwijk. Dit zal ten gemeente huize blijven ter inzage. Schrijven van Ged. Staten, dat de sub sidie voor het onderwijs is vastgesteld op f4000. Dé.Voorzitter doet inededeeling van een verslag dat door B. en W. is op gemaakt over de school. Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. Missive van Ged. Staten tot goedkeu ring van de besluiten van comptabelen aard. Dit wordt voor kennisgeving aan genomen. Verzoek van een aantal gemeentenaren van wijk F, tot plaatsing van een stem bureau aan den Morschweg. Dit wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Aan de orde komt de vaststelling van het besluit inzake bouwverbod. Beslo ten wordt volgens het advies van B. en VV. Vervolgens komt ter sprake het voor stel inzake wegverbreeding van den Morsch. De heer v. d. Plas wil zijn hui zen 1 M. terug zetten, de rooilijn wordt dan verbeterd. Daar de heer v. d. Plas daardoor eenigen grond kwijt raakt, stel len B. en W. voor hem f 50 te geven als tegemoetkoming in de kosten. De heer Boon vraagt of het noodza kelijk is om f50 te geven, want de heer v. d. Plas ziet natuurlijk voordeel in de toestemming, daarom moet hij alleen maar betalen. Hij vreest dat ook ande ren niet een dergelijk voorstel zullen ko men. De Voorzitter antwoordt, dat de gemeente in den laatsten tijd het den ge meentenaren zoo makkelijk mogelijk heeft gemaakt in zaken die het algemeen be lang betreffen. Dit "geval is dus geen exceptie, doch juist het tegendeel. De heer S c h u i t e m a k e r zegt, dat de gemeente er voordeel van lieert, dus mag zij wel eenige kosten dragen. De heer Bakker merkt op dat de gemeente het algemeen niet het particu lier belang in het oog moet houden. We moeten niet vragen of de heer v. d. Plas voordeel heeft, maar of de gemeente er voordeel bij heeft. Het voorstel van B. en W. wordt in stemming gebracht en aangenomen met 9 tegen 1 stem. Tegen de heer Boon. De Voorzitter brengt in behan deling het adres van de Holl. Maat schappij van Landbouw om eenigen steun B. en W. adviseeren om dezen steun te verleenen in den vorm van een subsidie. De meerderheid was voor f25 en de min derheid voor f 50 subsidie. De heer S i x zegt, dat hij als secretaris van het ten toonstellingscomité wel ecnigszins met dc zalcen op de hoogte is. Dc onkosten zijn zeer groot, dus is er grooten steun noodig. De heer Bakker is blij over het voorstel van B. en W. Hij is echter voor deelname in het waarborgfonds, omdat daarvan zeer veel afhangt. De heer Boon is wel te vinden voor subsidie doch vindt deze wat te laag gesteld. Hij stelt daarom voor f 100 subsidie te ge ven. De heer Bakker zal ondanks zijn sympathie voor het waarborgfonds, het voorstel van den heer Boon steunen. De heer v. d. Hulst heeft eenig bezwaar tegen de tentoonstelling, zij is te een zijdig, er is b.v. alleen gecontroleerde bo ter toegelaten. De heer S i x zegt, dat het tentoonstellingscomitc ook niet-gecontro- leerde boter wilde toelaten, doch het hoofdbestuur van de Holl. Maatschap pij van Landbouw wilde dit' niet, 't is wel voor velen een teleurstelling, doch er is niets aan te doen. De heer Bak ker zegt, dat het rijk in den laatsten tijd veel heeft gedaan fa>or gecontroleerde boter. Om dit nu ecnigszins in de hand De glimlach om zijn lippen vond thans ook weerklank bij Adli. Het oogenblik was gekomen waarop zij nu, zonder wrok of teleurstelling, Hugo zijn groot suc ces gunden, waarna het stil was gewor den in hunne ziel. Het leven had hun immers ook veel geschonken. Zij hadden beiden eeii te huis, waarin liefde en vrede woonde en in dezulke woont de Heer... Het sterke, arbeidzame jonge meisje en de oude man met het sneeuwwitte haar, wien het zware werk wellicht spoedig ontzegd zou moeten wore n, stonden ten slotte van hun zitplaats op en keerden met langzame schreden ai aar hun .woning terug. Nog steeds was de lucht rood getint. In den Lindenhof was het nu doodstil1. Daar ginder in het „Amerikaansch Wa renhuis" stak men juist de groote lanta rens aan. te werken, en hen d'e zich hiervoor moeite gaven, tegemoet te komen, heef het hoofdbestuur dit besluit genomen, I iet voorstel van den heer Boon word in stemming gebracht en aangenome» met 9 tegen 1 stem. Tegen de heer v, d. Hulst. Goedgekeurd worden vervolgens de comptabiliteitsvoorstellen, het voorstel 0111 de keien bij de Bazar door klinkers fa vervangen, en de uitbreiding van het gasbuizennet. Bij de rondvraag inaakt de heer v. d. Spek de opmerking dat vele landbou wers de wegen zeer smerig maken. De Voorzitter zegt, dat hij onderzoek zal instellen. De heer Boon vraagt hoe ver het met de begrooting is. Volgens het antwoord van den Voorzitter schiet het al op, doch er is veel werk, de voorzitter kan dus in dit punt geen be lofte doen. De heeren Six en Bakker brengen klachten in van belanghebben den over de ondiepte van de zandsloot aan den Rijnsburgerweg op sommige gedeelten. De Voorzitter zegt, dat hierin zal worden voorzien. Daarop gaat de Raad in geheime zit ting ter behandeling van de reclames hoofd, omslag 1910 en vaststelling van het primitief "kohier hoofd, omslag 1911. Land- en Tuinbouw. Mond- en Klauwzeer. Door den Rijksveearts is in de ge meente Sloten (N.-H.) mond- en klauw zeer geconstateerd bij het rundvee van den veehouder P. van Meurs, R. v. Beend en A. M. v. d. Kas, terwijl gistermorgen ter secretarie ook door andere veehou ders aangifte is gedaan, dat de ziekte zich vermoedelijk voordoet onder huu vee. Veeartsen voor de bestrijding dér tuberculose onder het rundvee. De directeur-generaal van den Land bouw, brengt ter kennis van belangheb benden, dat eerlang en naarmate de be- behoefte daaraan blijkt, bij den veeart sen ijkundigien dienst veeartsen zullen' kunnen worden geplaatst, die belast zul len worden met de bestrijding van de tuberculose onder het rundvee en, zoo noodig met andere werkzaamheden den veeartsenijkundigen dienst betreffende. Aan deze betrekking, waarmede de uit oefening der veeartsen ijlumdigc prac- tijk onvereenigbaar is, is een jaarwedde van f 2400 verbonden. In Jyllaiid, Denemarken, breidt het mond- en klauwzeer zich uit. Een vee arts zegt, dat ratten de besmetting ver spreidien. Soldaten zijn te hulp geroe pen om h,et gebroed uit te delgen. Men schrijft uit Friesland: De Fri.esche boeren vreezen zeer de uitbreiding van het mond- en klauwzeer vooral de laatste ziekte, die zeer kwaad aardig is. Zij zijn zeer ingenomen met het afmaaksysteem, dat de Regeering tot nog toe volgt, om besmetting tegen te gaan. Natuurlijk zal dit systeem alleen kunnen worden volgehouden, zoolang de ziekte sporadisch voorkomt. Toch ziet menig boer op tegen afmaking van zijn; beslag, als dit noodig mocht blijken, al is hij van dc wenschelijkhcid overtuigd.. In de meeste gevallen zal hij er groote schade door lijden, al vergoed de Regee ring ook de waarde. Want die waarde ia zoo relatief. Een veehouder uit Deer- suni verkocht een enterstier voor f 1500; was op dien stal ziekte geko- oinen en het vee afgemaakt, dan zou hef Rijk voor dien stier geen f1500 vergoed hebben als zijnde de waarde. Op aandrang var. veehouders zijn de districlskeuririgen van het nmdvce, uit geschreven door de 'Prov. Commissie voor dc Veefokkerij tot nader order uit gesteld. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft: A. met ingang vaïi 28 dezer het ver voeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens verboden uit of binnen een kring, omvattende de gemeente Beu- sichem B. bepaald, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van het sub. A. be doelde verbod noodzakelijk maken, zoo danige afwijking kan worden toegestaan door den burgemeesler van Beusichem, onder de door den districts-veearts te Utrecht aan te geven voorwaarden. (Stct.) Rechtszaken. Zaak-Van Everdingen. Voor de Haagsche rechtbank stond eer gisteren terecht mr. W. L. I. A. van Ever- dingen, ambtenaar ter Algemeene Secre tarie te Buitenzorg, beklaagd van ver duistering, gepleegd als curator in het faillissement van den graanhandelaar v. d. Meer te Delft en in dat van v. d. Knaap te Poeldijk. Respectievelijk was verduis terd, althans niet verantwoord f 9000 en. f29 201/2. Mr. Hermans te Leiden, ter afwikkeling van het faillissement-Van der Meer be noemd tot curator, toen mr. Van E. naar Indië was vertrokken, verklaarde, als ge tuige gehoord, herhaaldelijk naar Indië te hebben geschreven en geseind om verant woording der gelden, doch van mr. Van E. geen antwoord te hebben ontvangen. De beklaagde ontkende de verduiste ring hebben gepleegd. Hij wist niet, dat mr, Hermans tot zijn opvolger als curator

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 5