hebben op onderstaande data en uren: te Nieuwkoop 29 Maart 1012 en 15 uur; te Nieuwkoop 30 Maart 812 en 121/g2 uur; te Zwammerdam 31 Maart .9—12 en 121/23 uur. De strandkwestie te Noord wijk. Jhr. van Panhuys, voorzitter der com missie, om bemiddelend op te treden tus- schen Vink en de pensionhouders, liéeft als zoodanig met beide partijen een on derhoud gehad. De goede oplossing is nu echter ver te zoeken. Pachter Vink was bereid met zijn badkoetsen noordwaarts te gaan, maar eischte een flinke scha devergoeding van f 1000, te ve'.vangen door een bedrag van f1200 aan i-_.dk ar- tjes, van verscheidene pensionhouders. Dit voorstel stuitte de commissie nog al tegen de borst, en het verwondere Noordwijks inwoners niet, als nu tegen werking nog feller zal worden. AARLAN DERVEEN. De milicien-ser geant J. Wisse, van 1908, van het 4e regiment infanterie, is bij beschikking van den Minister van Oorlog op zijn verzoek overgeplaatst naar het 7e regiment in- fanierie. GOUDA. Door den architect C. P. W. Dessing werd gisteren aanbesteed het bouwen van een roomsch-katholieke school voor 300 leerlingen, op een ter rein aan de Lethmoetstraat aldaar, inge- ko :._.i waren 7 biljetten. Laagste in schrijver was J. J. Duijm te Gouda, voor f23.230. KATWIJK AAN DEN RIJN. In Hotel de Ros:u, vergaderde gisteren de af deeling Katwijk der Algemeene Ver. voor Bloe-n! ol 1 en cultuur. De Voorzitter, de heer (3. van Tol, opende tie vergadering. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Een persoon gaf zich op voor het lid maatschap. Het verslag van den Penningmeester wees een nadeelig saldo aan van f16. Met groote meerderheid van stemmen werden als bestuurslid herkozen dehee- ren C. van Tol, H. Eerdbeek, en Joh. Meyer Fr. Voor afgevaardigden naar de 122 A!g. Vergadering werden gekozen de Heeren J. v. d. Perk, en N. Bos plaatsvervangers O. de Ridder en O. de Ruijter. Als candidaat voor het Hoofd bestuur werd gekozen den Heer J. H. M. Balvers te Hillegom. Bij punt 8 der Beschrijvingsbrief. Alg. Vergadering werd in het midden ge bracht, dat het ongetwijfeld wenschelijk zou zijn een tentoonstelling te houden in Japan, daar zulks in Engeland of Frankrijk weinig nut afwerpt. Het voorstel Noordwijk om bij: den betrokken Minister stampen te willen doen dat plaatsen die in Zuidelijke rich ting, en desgewenscht ook in Noorde lijke richting meer dan 4 5 K.M. van Haarlem afliggen, toch tegen het ver laagde tarief met Haarlem kunnen tele- phoneeren, wordt gesteund. Het voorstal Rijnsburg om een fonds te stichten met het doel om uit.de ba ten van dit fonds zooveel mogelijk min derwaardige bolgewassen te doen ver nietigen vindt algemeen bijval. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering door den voorzitter ge sloten en wordt overgegaan tot de ver loting. NOORDWIJK. I11 het „Hof van Hol land7' waren gisteravond samengekomen alle leden van de commissie, die zich gevormd heeft om Graaf van Limburg Stirum en zijn gemalin bij hun intrede in de gemeente een feestelijke ontvangst te bereiden. Op deze bijeenkomst deelde het hoofd bestuur de besluiten mede, die het geno men had naar aanleiding van de versla gen, door de verschillende sub-commis sies ingediend. De voorzitter, de heer K. de Bes, opent de vergadering met een woord van welkom. De notulen der eer ste algemeene bijeenkomst worden ge lezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat van het plan, een eere-comité te verkiezen, is af gezien, en nu besloten is, alleen een eere voorzitter te benoemen. Met algemeene instemming zal dit eerevoorzitterschap aan den burgemeester worden aangebo den. De volgende besluiten waren op de laatstgehouden bestuursvergadering geno men A. corporatiën. 1. Alle corporatiën zullen tot deelname worden opgeroepen. 2. De; schoolkinderen zullen een lied zingen. Voorbereiding en uitvoering wordt aan de Hoofden der scholen over gelaten. 3. Van de vereenigingen, die zich aan melden, zullen vertegenwoordigers wor den toegelaten. Omtrent dit laatste be sluit deelt de Voorzitter mede, dat al leen voor dc gymnastiekvereeniging en de „Doelen" hierop een uitzondering zal worden gemaakt Die corporaties zullen dus met het oog op het aardige effect, door de costuums teweeggebracht, in haar geheel mogen deelnemen. De «uitvoering door de schoolkinderen zal voor Noordwijk-Binnen op het Lin- denplein, voor Noordwijk aan Zee bij het begin van de Hoofdstraat plaats heb ben. B. Eerewacht. De kosten voor sjerp, schabrak en beugels moeten door de deelnemers be taald worden. C. Versiering. Er zullen twee eerepoorten verrijzen; een op de Schiebrug en een bij het Plaatshek, van dit hek tot aan het hek van den heer Zembrosky. Op de grens van de gemeentelaan, wel ke zijde is nog niet bekend, zal eenige versiering worden aangebracht, bestaan de in een paar palen met bloemen en wapens versierd. Op kosten van de com missie zullen alleen het Lindenplein en de ecrepoorten verlicht worden met vet potjes. Wanneer het gemeentebestuur nog geen muziektent zal geplaatst hebben, zal er op hel Lindeplein een gewoon tentje, alhoewel cenigsziris versierd, wor den neergezet. D. Financiën. Gebleken is, dat ci niet voldoende ge- ic.-Und wordt op.de lijsten, die bij ver schillende leden zijn neergelegd. Daarom zal de financieele commissie eenige jonge dames uitnoodigen met inteekenlijsten bij de ingezetenen rond te gaan. De kosten voor de feestelijke ontvangst zijn begroot op f360. De voorzitter deelt nog mede, dat de dag van aankomst nog niet vast staat. Waarschijnlijk half April. Na rondvraag sluit de voorzitter de vergadering. NÏEUWVEEN. In de heden gehou den openbare vergadering van den Ge meenteraad werd in beginsel besloten tot invoering van electrischc verlichting door stroomlevering van de te Alphen op te richten electrische centrale, en werden de heeren Baud en van Bemmel aange wezen, de gemeente te vertegenwoordi gen op de vergadering, welke op 27 Maart a.s. te Alphen wordt gehouden. Vervolgens werd vastgesteld het supp. kohier van den hoofd, omslag tct een bedrag van f 18.80^. Ten slotte werd het verzoek ingewil ligd van de besturen der R. K. eri Anti- Rev. kiesvereenigingen alhier, strekkende om het op den openbaren weg venten op Zondagmiddag te verbieden. NIEUW VENNEP. Daar het er met de werkzaamheden voor de z.g. losse arbeiders lang niet rooskleurig uitzag, is hierin verandering gekomen, dank zij de loffelijke handelwijze van bet be stuur van den Haar'emmermeerpolder, daar ongeveer 60 arbeiders werk beko men bij het schieten der tochten. Al hoewel er een aannemer lager was in geschreven, is door het bestuur van den Haarlemmermeerpolder het werk ge gund aan die inschrijvers, welke inwo ners waren der gemeente en daardoor is het getal werkloozen alhier en om streken sterk verminderd. Het is dan ook voorzeker ccne mooie daad van het polderbestuur, welke naar te hopen is, z:ch bij voorkomende gevallen, even eens in toepassing zal worden gebracht. TER AAR. De milicien, lichting 1911, j. A. Smoorenburg, van het 4e reg. inf., is door Ged. Staten van Zuid-Holland voor den militairen dienst bij herkeuring ongeschikt bevonden, en naar zijn haard stede teruggekeerd. SASSENHEIM. Gisterenavond ver gaderde de afdeeling Sassenheim van de vereeniging voor Bloembollencultuur. De voorzitter, de heer G. Vlasveld, opende de vergadering, heette de aanwe zigen hartelijk welkom en drukte zijn spijt uit, dat deze bijeenkomst niet druk ker bezocht was, wat hij voor een groot deel toeschreef doordat vele leden op reis waren, en dat de werktijden weder lan ger waren, zoodat men 's avonds niet veel lust gevoelde ter vergadering te gaan. De notulen werden gelezen en on veranderd goedgekeurd. Uit het jaar verslag van den penningmeester melden wij, dat de inkomsten hebben bedragen f90.95, de uitgaven f201.521/2» alzoo een tekort van fUO.571/2. Medegedeeld werd dat dit tekort grootendeels weder ge dekt is door de prijzen door de afdee- ling behaald op de vorige groote tentoon stelling, die in contanten zijn ontvangen en door andere inkomsten.' De boeken werden nagezien en in orde bevonden door de heeren E. Speelman en FL Ba der. Tot afgevaardigden naar de alge meene vergadering werden bij acclamatie gekozen de heeren R. H. Beerhorst en A. Frijlink Jz., en tot hunne plaatsvervan gers de heeren J. Coerman en C. Ver- degaal. Alsnu volgde dc behandeling der beschrijvingsbrief van dc algemeene ver gadering te houden Maandag 27 Maart a.s. te Haarlem. Dè eerste vijf punten gaven geen aanleiding tot bespreking. Punt 6 was het stellen van een candidaat voor het hoofdbestuur. Na eenige be spreking werd als candidaat der afdeeling gesteld de heer S. Schoo van Hillegom (vacature Veldhuizen van Zanten.) Het voorstel om een bedrag beschikbaar te stellen voor het houden van een tentoon stelling omstreeks Kerstmis van gepre pareerde bloembollen, werd aangenomen, 'doch onze afdeeling zag gaarne dat deze tentoonstelling zou gehouden worden niet alleen voor Holiandsche, doch ook voor Fransche bollen, geprepareerde en niet geprepareerde bollen: Het voorstel der afdeeling Oegstgeest, een bedrag be schikbaar te stellen voor het uitloven van prijzen voor tulpen op buiteniandsche tentoonstellingen, om zoodoende de ex port te bevorderen,-vend niet algemeen bijval, daar de tentoonstellingen in het buitenland veelal te laat werden gehou den en bovendien was de export van tul pen toch al groot Men besloot zien aan te sluiten r ij de houding van het hoofd bestuur. Ook tegen bet voorstel der aid. Noordwijk om bij den Minister van Wa terstaat door het hoofdbestuur stappen te doen, om te verkrijgen dat plaatsen, die meer dan 15 K.M. van Haarlem gelegen zijn, ook tegen liet verlaagde tarief mo gen tek orden r. al bezwa ren geo Hel zou voor onze streek en ons vak wel mooi zijn, maar als dit in deze streek werd toegestaan, zouden dan anderen ook niet met een dergelijk ver zoek komen, daarom vreesde men wel, dat dit verzoek zal worden afgewezen. Het voorstel der afd. Hillegom om het hoofdebstuur te machtigen op een wijze, die dit bestuur het beste voorkomt te ver krijgen een kleurenkaart, vond veel bij val. In Frankrijk bestaat oen dergelijke kaart. Op voorstel van het bestuur werd besloten de aigerncene vergadering te verzoeken dit te doen in samenwerking met den Tuiubouwraad. Op het voor stel van Rijnsburg om een fonds te stich ten, waaruit minderwaardige bolgewas sen konden worden opgekocht en dan vernietigd vond bij clc vergadering geen meerderheid, daar men vreesde dat er personen zouden gevonden worden, die dergelijke partijen zouden teelen, om ze dan voor vernietiging te verkoopen. E11 waar is dan het einde? Het voorstel Uit geest, om een onderlinge brandschade- verzekering op te richten werd niet aan bevolen, daar de kosten, die daaruit voort vloeiden, zeer hoog zouden zijn. De mo tie afd. Limmen om het partijgoed van tulpen per gewicht te verkoopen en niet per H.L. kan wel gesteund worden, doch men vindt, dat dit meer lag op den weg der verkoopers, en bovendien zal dit be zwaarlijk gaan, daar bollen geteeld op zandgrond, lichter zijn dan op kleigrond. Alsnu volgde de bespreking van den heer J. Beumen met het onderwerp: Het ge bruik van kalk voor de bloembollenteelt. Zeer uitgebreid en met verschillende proeven opgehelderd werd dit onder werp besproken. Aangetoond werd welke soorten men voor de bloembollenteelt ge bruiken en niet gebruiken moest. Aan den heer Beumer werden door vele aan wezigen vragen gesteld, welke allen be antwoord werden. Hierna sloot de voor zitter deze nuttige en leerzame vergade ring. GEWESTELIJK GEMENGD. Doordat te N o o r d w ij k e r h o u t de locomotief aan de zanderij van mevr. van Lijnden, vonken afwierp, ontstond er Woensdagmiddag een duinbrand, die aangewakkerd door den wind, zich in weinige oogenblikken ernstig liet aan zien. Doordat de werklieden van de zan derij krachtig optraden en er zand op wierpen, was men het vuur spoedig meester. Kerknieuws. Men schrijft ons uit Roelofarendsveen: 22 Maart 1911 zal voor Roelofarends veen een onvergetelijken dag blijven. Waren de nog pas vervlogen dagen der H. Missie met zooveel succes door de Paters Capucijners gepredikt dagen van Roomsch genot en hemelsche vreugde geweest voor de oudere Veenders, van daag was het feest voor de kinderen. 251 kinderen gaven hedenmorgen gehoor aan het decreei van onzen H. Vaderden Paus, en naderden na eenige dagen van voorbereiding voor het eerst tot de tafel des Heeren. 't Was een treffend schouw spel die honderden kinderen, waaronder kleine kleuters voor 7 en 8 jaar in hun eenvoudige zondagkleertjes, met allen ernst die voor hun leeftijd gevorderd kaft worden, te zien opgaan naar den grooten Kindervriend Jezus, om Hem hun hartje, nog onschuldig en rein, als woonplaats te geven. Toen dachten we, wat za! Jesus met welbehagen bezit nemen van die onschuldige hartjes, die nog niet voor den deuvel of de wereld hebben ge klopt De gcheele plechtigheid, zoo.over schoen in haren grooten eenvoud, maak te een diepen indruk op allen: menig vader en moeder pinkten een traan weg, toen zij hun kind, sommigen wel twee of drie kinderen van de communiebank zagen terugkeeren met den ernst van een groot mensch, om dan op hun plaats teruggekeerd, met de kleine vuisten voor de cqgen, heel vertrouwelijk met O. L. Heertje te praten en dan vooral veel voor Vader en Moeder te vragen. Wie zich dan ook tot nu toe, al ware het ook ter goeder trouw, niet vereeni gen Icon met 's pausen decreet, hij is vandaag ongetwijfeld bekeerd en een ieder zal teruggekeerd van die hemel sche plechtigheid, zich zelf hebben moe ten bekennen: Wat was dat treffend, dat had ik niet durven denken dat was de hemel op aarde. Wat heeft Onze H. Vader een wijzen en zegenrijk en maatregel getroffen, laten we Hem dankbaar ervoor wezen Het Centr. verneemt, dat onze vroegere landgenoot, de Zeereerw. heer H. v. Dillen, door Z. D. H. den Bisschop van Birmingham benoemd is tot huiskapelaan van den Graaf en de Gravin van Den bigh en tot pastoor te Newnham-Paddox, Luttersworth, Engeland. Onderwijs. Nuttige handwerken, 's Gravenhage, Geëxamineerd 15 ge slaagd 11 candidaten, ill. de dames A. E. Schaap, HaarlemM. M. De Vries, Rotterdam; G. M. C. L. Niekerk, Schoon hoven; A van Noppen, Zwijndrecht; J. Hommes, Rijswijk iZ.-H.); N. van Rijn, S. Zijlstra, beiden Leiden; J. C. De Kerck, Cadzand; S. F. Perquijn, S. S. Sa lome beiden Zuidzaude; j. N. Feij, Vlis- singen. Leger en Vioot. Overnachten buiten de kazerne. De Minister van Oorlog heeft den proefmaatregel van het vorig jaar betref fende het overnachten buiten de kazernes bij opkomst voor herhalings- en land weeroefeningen ingevolge de gunstigste rapporten dienaangaande ontvangen, om gezet in een definitieve regeling: Kameroverzicht. TWEEDE KAMER. Een belangrijk deel van de zitting van gisteren is heengegaan met het benoemen van een lid voor de Algemeene Reken kamer. De uitslag weten onze lezers. De aardigheden, die ^daarbij gedebiteerd zijn, zou ik liever niet vermelden, ze dienen slechts om het prestige der Kamer te verminderen. Gelukkig dat die grappen slechts uit de linkerhoek kwamen, 't is dus niet noodig dat de rechterzijde zich er iets van aantrekt. Behalve deze benoeming stonden nog de 15 amendementen ingediend op artikel V op het program, Tot een debat hierover is het nog niet gekomen, dus is er op 't oogenblik nog niet veel van te zeggen. Het 5de artikel behandelt eenige nieuwe bepalingen inzake arbeids bescherming van vrouwen en jeugdige personen. Het belangrijkste van al die amende menten is dat van den heer Aalberse (R.K.) die allen fabrieksarbeid voor ge huwde vrouwen wil afgeschaft zien. Êen uitzondering maakt hij echter voor werksters. In het debat erover zullen wc er wel wat meer van hooren. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag 22 Maart. Na het opmaken der voordracht voor de Rekenkamer werd de beraadslaging voortgezet over het wetsontwerp tot wij ziging der Arbeidswet en wel van art. VI (Wijziging van art. 5 der Arbeids wet) met de daarop voorgestelde 15 amendementen. De heer Vliegen lichtte een amen dement der socialisten toe, waarvan de bedoeling is, den nachtarbeid van jon gens in de glasblazerijen onvoorwaar delijk te verbieden. De heer Arts lichtte een amendement toe, strekkende om te voorkomen dat jeugdige personen of vrouwen voor eeni ge onderneming of fabriek arbeid verrich ten op uren, dat zij dit' in de fabriek of werkplaats niet mogen doen. Een tweede amendement van den heer Arts, door hem breedvoerig toegelicht, beoogt den nachtarbeid der gehuwde vrouwen in fabrieken of werkplaatsen en bij het haringspeten absoluut te verbie den. De heer Helsdingen verdedigde ten slotte het laatste amendement door de socialisten voorgesteld, strekkende om allen nachtarbeid voor alle vrouwen (ge huwd of ongehuwd) bij het haringspetën te verbieden. Het laatste der 15 amendementen een van de Comm. van Rapp. toege licht door den heer Schaper bedoelde beperking van de bevoegdheid van het districtshoofd tot het verleenen van ver gunning voor overwerken. Hiermede was de toelichting der amendementen afge- loopen en werden artikel VI en de daar op voorgestelde amendementen in dis- sie gebracht. De heer Loeff wees er op dat bij dit ontwerp het arbeidsverbod gericht is tegen de jeugdige personen en vrou wen zelf, terwijl in de bestaande wet het verbod gericht is tegen hem, die arbeid deed verrichten. De heer v. Vliet betwistte tegen over den heer Schaper dat het bij dit ontwerp gaat om den tienurigen arbeids dag. Het gaat hier in de eerste plaats om de arbeidsweek van niet meer dan 58 uur. Ten aanzien van het amendement- Aaiberse om den arbeid der gehuwde vrouw te verbieden, behoudt spr. zich zijn stem voor Regeling der werkzaamheden. De Tweede Kamer besloot Vrijdajg 24 dezer, na afdoening der Arbeidswet alsnog in behandeling te nemen 't wets ontwerp betreffende de Staatsbedrijven. Vergadering van Donderdag 23 Maart. Voortgezet werd de behandeling van de wijziging der arbeidswet en wel over art. VI (waarbij artikel 5 der arbeids wet werd gewijzigd) met de op dit amendementen, die gisteren door de artikel voorgestelde lange reeks van voorstellers reeds zijn toegelicht. De heer Schaper, hoewel waardee- rende in het a nendement-Aalberse de poging om de gehuwde vrouw te verbie den geregeid in fabrieken £Ji werkplaat sen werkzaam te zijn, behoudens dan voor schoonmaaksters en noodhulpen, beioogde ciat men in deze niettemin voor zichtigheid moet betrachten, en de ge huwde vrouw niet haar recht moet ont nemen om buiten haar gezin te arbei den, indien zij zich daartoe geroepen get- voeit. Spr. zette uiteen dat er zulke zwaarwichtige redenen kunnen zijn, waar om de gehuwde vrouw buitenshuis ar beid zal moeten verrichten, dat zulks niet door de wet onmogelijk moet wor den gemaakt. Buitendien zal men de vrouw dan huisindustrie laten verrich ten, wat evenmin in het belang van, het gezin is. I en s.oLc nie.d spr. ;i b'e^ toog over liet alleszins verkeerde om' eventueel den arbeider strafbaar te stelr- len voor het verrichten van arbeid. Al leen de patroon toch is aansprakelijk voor het doen verrichten van -arbeid in' de werkplaats, en aan dit beginsel mag in geen enkel opzicht worden getornd. Ook de heer de Savornin Lo fi rn a n bestreed het arbeidsverbod voor de gehuwde vrouw, hiervoren bedoeld, als gaande veel te ver. De arbeidswet moet zich bepalen tot bescherming van de dusgenaamde personae miserabilcs, en tot dezulken behoort dc hierbedoelde ge huwde vrouw niet. Als er broodgebrek i- m het gezin, moet cr gewerkt wor den ook door de vrouw in dat gezin, en als de wet nu gaat verbieden op deze wijze in fabriek of werkplaats tot de broodwinning van het gezin mede te werken, zal het geneesmiddel veel erger dan de kwaal blijken. Nog betoogde spreker, dat het niet aangaat den patroon te straffen als er tegen de bepalingen van de wet arbeid in zijn werkplaats wordt verricht, zoo dra die patroon kan aantoonen, dat hij alle maatregelen daartegen heeft ge nomen. De heer J a ii n i n k bestreed evenzeer meergenoemd amendement Aalbersc-Pas- s'oors, maar betoonde zich ingenomen met de wijziging, welke de Minister in het ontwerp heeft gebracht cn waardoor de bevoegdheid wordt gegeven om rou wen en jeugdige personen in plaats van 10 uur, 10LÓ uur te laten arbeiden. Dien tengevolge bestreed spr. het amendement- Schaper om die bevoegdheid te schrap pen. De heer f assloors verdedigt liet amendemcnt-Aajberse voornoemd, ook door spr. ondc-teekend. De M i n i s t e r betoogde, wat betreft het beginsel van verbod van arbeiden in deze wet opgenomen, dat het gec:::::ins onjuist is, uit tc gaan van de stelling, dat de ondernemer verantwoordelijk is voor hetgeen in zijn werkplaats geschiedt. Het spreekt van zelf, dat vrij uitgaat de bednj:sheer, die kan aancoonen, dat hij geen schuld heeft, als het verbod wordt overtreden. Breedvoerig bestreed de .Mi nister, dat het verbod om te arbeiden de vrijheid van arbeid zou aanranden. Maar al ware dit zoo. het gebeurt zoo vaak dat, wanneer de overheid in het .algemeen belang iets verbiedt, de een oï andere vrijheid wordt aangerand. De redactie doet- er overigens niets toei.' Door liet -niet dulden van arbeid wordt hetzelfde bereikt als door het verbie den daarvan. Indien er een amendmeent komt tot wijziging van de verbodsbepa ling in den zin als de heeren Loc ff gisteren en Lobman heden blijken te wenschen, dan zal de Minister zich niet daartegen verzetten, mits den minister daarbij een formule wordt gegeven ten aanzien van de strafbepaling waarmede dan toch bereikt za3 worden wat de mi nister wenscht. Interpellatie. Aan den heer D u y s wordt verlof ver leend den Minister van Binnen!. Zaken en van Justitie op een nader te bepalen! dag te interpeüeeren over onregelma tigheden in liet gemeentebeheer ei het beleid der Justitie tc Doornspijk en Gorsel. (De zitting duurt voort.) Amendement. t>e heeren De Visser. #\aiberse, Vam Vliet, Goeman Borgesius, ue Klerk, Scha per, v. Lennep v. Wijnbergen, Middel- berg, en Blum hebben op art. VIIi van het wetsontwerp een amendement voor gesteld, strekkende om in art. 7 der Ar beidswet van het verbod van Zondags^ arbeid van jeugdige personen en vrou wen niet uit te zonderen den arbeid inj bloemenbinderijen. Gemeenteraad van Leiden. Vergadering van hedenmiddag. Voorzitter de heer J. H. v. Hamel, wethouder, loco-burgemeester. Aanwezig 25 leden. Afwezig met ken>- nisgeving de heeren v. Hoeken, wegens; ongesteldheid. Roem, wegens uitstedig^ heid, Aalberse, wegens Kamerzitting. De heer Fockema Andreae had kennis ge geven, eenigen tijd later te zullen ko men. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen der vorige vergadering die ter visie hebben gelegen, worden! onveranderd vastgesteld. Mededeeling werd gedaan van dc vol-* gende ingekomen stukken le. Dispositie van Ged. Staten ten ge leide van de goedgekeurde verordening, houdende regeling betreffende de door de gemeente-ambtenaren te stellen zakelijke zekerheid. 2e. Mededeeling van Ged. Staten, dat de ingezonden verordening, regelende de verdeeling der gemeente in stemdistrictcn, voor kennisgeving is aangenomen. 3e. Dispositie van Ged. Staten, ten ge leide van het goedgekeurde raadsbesluit tot het aangaan van een 4 pet. geld- leening, groot f 2.000:000. 4e. Dankbetuiging van de Wed. J. G. den Tonkelaar voor de haar verleende wekelijksche toelage. Alles aangenomen voor kennisgeving.; 5e. Verslag van de Plaatselijke School commissie omtrent den toestand van het Lager Onderwijs over 1910. Zal worden opgenomen in bet meenteverslag. 6e. Voordracht van het bestuur dec Vereeniging „de Practische Ambachts-

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2