Uit Stad enOmgeving. z* gemeente heeft een centraal voedi-ngs- •punt (transformator), zijn er meerdere kommen, dan is er voor elk dorp een transformator noodig. Berekend wordt, dat de laagspanningskabel, welke bo vengronds wordt aangebracht, f 2000 per K.M. zal kosten. Circa 12 a 1500 Meter kan het verdeelingsnet zich rond om de transformator uitstrekken. Voor de eerste transformator zal f400 huur, voor de volgende f 100 huur verschul digd zijn. Berekend is dat de electriciteit voor verlichting 25 ct. per eenheid zal kosten, voor kracht 10 ct. per eenheid. Er worden becijferingen overgelegd van de mogelijke exploitatie-uitkomsten teWou- brugge en Leimuiden. Mocht Alkemade niet geneigd zijn, zelf de explotatie van electriciteit bin nen haar gebied ter hand te nemen, wordt haar de vraag gedaan of zij event, bereid zou zijn onder nader vast te stel len voorwaarden concessie te verleenen of dat zij wenscht deel te nemen in het oprichtingskapitaal. Indien de gemeenteraad nog nadere toelichting wenscht, wordt hij uitge- noodigd zich te doen vertegenwoordigen op een te Alfen te honden vergadering op 27 Maart a.s. De eindbeslissing wordt voor 8 April verwacht. De Voorzitter zegt, dat voorts ontvangen is het rapport van de deskun dige van Alfen, dat echter te lang is om voor te lezen. Het dubieert nog, of Alfen nog een centrale zal oprichten1, dan wel stroom ontvangen van Leiden daarover zijn onderhandelingen gaande. Alfen helt er naar over, van Leiden de stroom te betrekken, daar Leiden zeer billijke condities stelt De heer Bon da zou de condities van Leiden willen vernemen voor de stroomlevering aan Alkemade. De Voorzitter antwoordt-, dat Al fen bij een event, contract met- Leiden wel zal bedingen, dat Alkemade bnnen het door Alfen te bedienen complex ge meenten valt. Spr. acht het beste tier vergadering te gaan. Met Leiden zijn de onderhandelingen nog loopendemen voelt daar het meeste voor gaslevering omdat de gasfabriek voor een groote productie is ingericht. Van alle voorstel len lijkt spr. het beste concessie te ver leenen, dan hoeft de gemeente gcei ka pitaal, en geen personeel noodig esi| heeft zij bovendien geen risico. De heer Bon da meent dat Alfen en Leiden belanghebbenden zijn bij: hun voorlichting aan Alkemade. Spr. zou daarom wenschen, dat de gemeente een onpartijdig deskundige benoemd1. De Voorzitter antwoordt, dat dit geheel in zijn bedoeling ligt, de te be noemen commissie kon dan met dezen deskundige confereeren. Tot leden der commissie, die Alke made op de vergadering van 27 Maart zullen vertegenwoordigen, worden be noemd de burgemeester en de heer en. Bonda, Strijk en de Jong, en tot plaats vervangers de heeren Broekhuizen, Straat hof en v. d. Geest. De burgemeester en de heeren Strijk en Straathof hebben daags na de vo rige raadsvergadering de schoolwoning te Nieuwewetering en het slootschieten te Huigsloot nagezien. De heer Straathof rapporteert dat de slooten in orde zijn bevonden: De heer Strijk deelt mede, dat enkele re paraties aan de schoolwoning noodig wa ren, doch de toestand was niet zoo,dat men er „zijn beenen zou breken", zooals dat beweerd was. De reparatiën zijn inmiddels verricht De Voorzitter deelt vervolgens mede, dat hij zijm voorstel tot het toe kennen eener toelage aan den veldwach ters in de kosten van onderhoud van hun rijwiel intrekt, daar het geen instem ming bij den Raad bleek te vinden. De heer Los toont zich hierover verbaasd. De heer Bonda meent dat toch nog andere voorstellen waren gedaan. De Voorzitter antwoordt, dat de voor stellen dan maar schriftelijk moeten ge daan worden. Goedgevonden wordt het aangaan van' een tijdelijke kasgeldleening ad f5000, Nvaarvan voorloopig op te nemen f2000, tot ten hoogste 5 pCt. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur der Hooge en Lage Boekhorst wordt goedgekeurd in ontvangsten op f764,77, uitgaven f442,94, batig saldo f 321,83, welk saldo zal worden uitbe taald aanYret R. K. Par. Armbestuur te Oud Ade. Daarna gaat de Raad in Comité ge- heraal over ter behandeling kohier Jioof- delijken omslag STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 21 Maart 1911 Wijziging der Arbeidswet. Aan de orde waren heden de artikelen. Bij artikel 1 (wat onder arbeid wordt verstaan in den zin der wet en de uit zonderingen) lichtte de heer H ugen- hol tz een amendement-Schaper toe, om die veenderijen onder de wet te doen vallen. Het werk is zeer zwaar. Daarbij komt ook veel kinderarbeid voor. Zulk werk is voor vrouwen en jeugdige per sonen veel te zwaar; de kinderen komen daarbij te kort aan nachtrustde gezond heid der gehuwde vrouwen lijdt eronder. Spr. bestreed vervolgens de bezwaren, tegen het amendement geopperd, hoofd zakelijk hierop neerkomende, dat deze zaak afzonderlijk zou dienen te worden geregeld. De heer R o e s s i n g li bestreed het amendement, omdat de bescherming van den veenarbeid niet diende opgenomen in deze wet, maar in eene regeling van het landbouwbedrijf. Spr. betoogde, dat de vrouwen- en kinderarbeid in de venen door het amendement toch niet zou worden beperkt. Spr. vroeg den Minister, medetedeelen op welke argumenten hij van opvatting veranderd is ten aanzien der veenderijen, welke hij thans wel in de wet wil op nemen. Een afzonderlijke regeling der veenderijen is gewenscht, en daarbij dient een verbod van kinderarbeid opgenomen. Door aanneming van het amendement om het verbod van kinderarbeid uit te breiden, zal veel meer bereikt worden dan door opneming der veenderij in de wet. De heer L i e f t i n c k sloot zich vol komen bij dit betoog aan, erop wijzend, dat men in de veenderij, evenals in den landbouw, soms hard moet werken, en dan weder wekenlang niets kan uitvoe ren, al naar gelang van het weer. Ook de heer P o 11 e m a gaf den Mi nister in overweging, het amendement niet over te nemen, maar met een afzon derlijke regeling te komen. De Minister van Landbouw, N ij verheid en handel zette ver volgens uiteen, dat hij de uitzondering voor de veenderij niet kan handhaven, omdat hij niet kan aantoonen, dat die uitzondering noodzakelijk is. Het tegen deel is hem gebleken door eene enquête van den Directeur-generaal van den Ar beid in de veenstreken. De Kamer kan gerust de veenderijen in de wet opne men; immers de grenzen der Arbeids wet zijn voor de regeling van den veen- arbeid niet te nauw. Na replieken nam de Minister het amendement over. Een daarop ingediend amendement-Lieftinck, om de oude re dactie te herstellen, werd verworpen met 39 tegen 19 stemmen, en artikel 1 goed gekeurd. De veenderij is dus in de wet opgenomen. (De zitting duurt voort.) LEIDEN, 21 Maart. Gemeenteraad. Voor de Raadsvergadering van Donder dag a.s. is alsnog aan de orde gesteld Benoeming vaneen derde onderwijzeres in de handwerken aan de school der 3e. klasse No. 3. Benoeming van twee leden van het Bestuur der vereeniging tot bevordering van den bouw van werkmanswoningen. Verzoek van J. Hartevelt Azn., om eervol ontslag als lid van het bestuur der vereeniging tot bevordering van den bouw van werkmanswoningen. Benoeming van een lid van het Be stuur de vereeniging tot bevordering van den bouw van werkmanswoningen. Verzoek van M. A. A. Steins om toe stemming tot het geven van gymnastiek onderwijs aan de Chr. Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen. In de gehouden vergadering van de afd. „Postduiven" der Leidsche Pluim- vee-vereeniging werd besloten dit jaar met oude duiven in Zuidelijke en Ooste lijke richting te vliegen respectievelijk met Bordeaux als Zuidelijk- en Freders- dorf als Oostelijk eindstation. Het vlucht- programma werd als volgt samengesteld Zuid. Oost. 9 April Voorschoten. 16 April Hazersw. 16 Rijswijk. 23 Woerden. 23 Zwijndrecht. 30 de Bilt. 30 Roosendaal. 7 Mei Apeldoorn. (België.) 14 Oldenzaal. 7 Mei Mechelen. (Duitschland.) 14 Quévrain. 21 Mei Melle. (Frankrijk.) 28 Lehrte. 21 Mei Noyon. 11 Juni Stendal. 4 Juni St. Dénis. 24 Fredersdorf 18 Orléans. 1 Juli Tours, en Bordeaux datum nader vast te stellen. De voordracht voor directeur der ambachtsschool te Hulst bestaat uit de heeren W. C. J. van Beuzekom, leeraar aan de ambachtsschool" alhier en A. J. Munsterman, leeraar aan de ambachts school te Assen. De coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Ons Doel" houdt een algemeene ledenvergadering op Don derdag 23 Maart a.s., 's avonds halfnegen in het gebouw van den R.K. Volksbond. Aan de orde komt het eindrapport van het onderzoek van den accountant; goed keuring der balansen 1909 en 1910 en het kiezen van een bestuur. AALSMEER. Bij koninklijk besluit is met ingang van 5 April herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente de heer J. G. Heydanus, secretaris dier gemeente. NOOTDORP. Gisteren geraakte de arbeider van den landbouwer W. Mooij- man met een gierbak bespannen met twee paarden op hol. Nabij de woning van W. M. werd de arbeider van de kar geslingerd en werd hij in bewusteloozen toestand opgenomen en de woning van W. M. binnengedragen. De hulp van Dr. Huizer van Leidschendam, die dicht in de nabijheid was, werd ingeroepen, die constateerde dat de arbeider maar lichte verwondingen had bekomen. De paarden werden spoedig tot staan gebracht zoo dat het ongeluk nog al vrijwel is afge- loopen. Op Vrijdag 24 Maart a.s., zal er in het Café „De Rijzende Zon" van den heer P. Krempel aan den Veenweg, een lezing worden gehouden door den heer H. Aalders, Visscherij-Ambtenaar der Nederlandsche Heidemaatschappij over „het belang der organisatie voor de visscherij". VOORSCHOTEN. Bij B. en W. is een verzoekschrift van mej. de wed. A. J. Deurloo, hotelhoudster alhier ingekomen, inhoudende tot verkoop van sterken drank in de gelagkamer en zijkamer van het Hotel. WARMOND. Gisteravond vergaderde de R. K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" in het lokaal ,,De Zon" al hier. Met den christelijken groet opende de Voorzitter, Dr. Walenkamp, de ver gadering, waarna de heer Paardekooper de notulen voorlas en de heer C. M. van Stijn als penningmeester rekening cn ver antwoording deed van zijn gehouden be heer. Ontvangen was, inclusief het batig saldo des vorigen jaars, f41,61, uitge geven f 25,821/2, batig saldo fl5,7872. Hierop had de verkiezing van leden van Bestuur plaats, dat jaarlijks „en bloc" aftreedt. Met groote meerderheid van stemmen werden alle aftredenden weder herkozen, welke ook allen hun benoeming aannamen. Als afgevaardigde naar de vergadering van den Provincialen Bond, op 15 Jan. gehouden in het gebouw van den R. K. Volksbond te Leiden, deed de heer H. L. van Delft verslag dier vergadering en werd daarna als zoodanig weer herko zen als afgevaardigde naar die verga dering. De heer Van Stijn stelde voor, bij het punt: verkiezing van een afgevaardigde naar de vergadering van de Centrale Kiesvereeniging Katwijk-Leiderdorp, de heer W. H. Heemskerk te benoemen, wat bij acclamatie geschiedde. Hij zelf had jarenlang die functie waargenomen, doch zijn werkzaamheden lieten niet meer toe, vooral daar altijd op Zaterdag ver gaderd wordt, langer als afgevaardigde de Vereeniging te vertegenwoordigen. Nadat dit deel van de agenda was af gehandeld, trad als spreker voor de ver gadering op de heer Th. Wilmer, redac teur van de „Maasbode" te Rotterdam. Tot onderwerp had spreker gekozen „Roomsche overtuiging". Met overtuiging, en in gevoelvolle taal schetste spr. de waarachtige vreugde en de hooge heerlijkheid van onze Roomsche overtuiging. Daar is op de wereld geen schoonheid zoo schoon, en geen majes teit zoo grootsch en geen pracht zoo schitterend, als de schoonheid en de pracht en de majesteit van ons Roomsch geloof. Dat geluk moet' ons een prikkel zijn om tot anderen te gaan, om ook hen te brengen tot de liefde van Christus. Onze liefde is het kenmerk van onzen Christen-adel en het erfstuk van ons „kindschap Christi", moet zóó zijn, dat zij zich uitstrekt tot alle zonder eene uitzondering. Zij moet als de adelaar uit de schepping tot den Schepper op stijgen. De Roomsche overtuiging nu wordt gevoed door de Roomsche, en vernietigd door de neutrale en slechte lectuur en pers. Niet allen kunnen die steun, welke zij èn om hen zeiven, èn om anderen aan de Katholieke pers moeten geven, aan de groote Kath. Pers schenken, maar allen kunnen zeker hun steun aan de gewestelijke courant geven. Wij zijn zoo gelukkig, hier een ge westelijke courant te hebben, die den naam „Katholieke courant" met eere draagt, die verdient, ja recht heeft op aller medewerking. Abonneert u op en leest de „Leidsche Courant". De neutrale lectuur is de oorzaak van die flauwheid, lafheid, halfheid, waar het geldt in het openbaar leven zich Katholiek te toonen, de oorzaak, dat het fiere, ridderlijke „Ca- tholique avant tout" meer en meer be schouwd wordt als een voor onzen „ver- draagzamen" tijd niet meer geldende leus. Als wij willen zijn mannen, wier uiter lijk leven is de vlam van het vuur der overtuiging, dat door brandt in hunne harten, als wij willen strijden, strijden met liefde, maar ook met kracht, den strijd voor onze Roomsche beginselen, hebben wij krachtig voedsel noodig. Welnu, luisteren wij naar de woorden van onzen doorluchtigen Kerkvorst „Hoeden wij ons voor die zoogenaamde neutrale lectuur, die nimmer aan onze ziel een gezond voedsel geeft". Een luid applaus klonk aan het einde der lezing, die, zooals Dr. Walenkamp zeide, toen hij spr. warmen dank bracht voor het aangename, dezen avond den aanwezigen verschaft, door een aandach tig auditorium gevolgd was, en de vruch ten, hoopte de Voorzitter, zouden niet achterwege blijven, waarna hij de ver gadering met den Christelijken groet sloot. Woensdag 22 Maart a.s. des na middags ten twee uur, zal er gelegenheid zijn tot kostelooze inenting aan de ge meenteschool. Een onzer plaatsgenooten, de heer Merens vertrekt morgen uit Warmond, om zich als vlieger te bekwamen. ZEVENHOVEN. Ged. Staten van Zuid Holland hebben gisteren behandeld het verzoek van C. J. Straathof alhier om het Korteraarsche*voetpad af te voeren van den ligger der wegen en voetpaden van deze gemeente. Verzoeker beweer de dat dit over zijn land loonend voetpad niet van algemeen belang is en' dat hij tengevolge van het voor het algiemeen vlerkeer openstaan er van Veel hinder en' schade ondervindt. Hiertegenover werd' van djC zijde van den geniepter.aad, ,eii, van den Prov. Hoofdingenieur aange voerd dat het voetpad voldoende reden van blestaan heeft als openbaar voet pad en dat het in de toekomst van zeer groot blelang zal worden als het station Nieuwveen van den ontworpen spoor weg Amsterdam-AIfeu zal zijn geopend. Voorts zou het pad niet over, maar laijgs verzoekers land loopen en niet zijn eigen' dom zijn, maar hlet eigendom van den polder Nieuwkoop. Namens belangheb bende lichtte de heer A. L. Hermans diens verzoek toe, daarbij o.a. nog aan voerende, dat belanghebbende polder- lasten betaalt over eene grootte van het land, waarbij het voetpad is inbegrepen waaruit zou volgen, dat hij ook daarvan eigenaar is. De burgemeester bestreed het verzoek. De beslissing van Ged. Sta ten volgt later. GEWESTELIJK GEMENGD. Hedenmorgen 11 uur wist H. F. H. een 57 jarig zwerver een paar gouden ringen te kapen uit de winkel der firma Van Rossum du Chattel aan de Breestraat te Leiden. Gelukkig werd het bemerkt en kon de dief achterhaald worden, die beweerd den diefstal gepleegd te hebben om onderdak te komen. Dit smoesje wordt in den laatsten tijd vrij geregeld verkocht. Gemeentelijke Aankondigingen. Door G. van Leeuwen is vergunning ver zocht tot oprichting van eene ijsmakerij in het perceel Noordeinde no. 37, gedreven door een elektromotor van 20 pk. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente secretarie ter visie gelegd, terwijl op Donderdag 30 Maart 's morgens 11 uur ten Raadhuize ge legenheid zal bestaan bezwaren er tegen in te brengen. Door de N, V. Leidsche Katoenvlechterij en Nettenfabriek, voorheen Jaeger Co., is ver- gunnihg verzocht tot uitbreiding harer fabriek in het perceel Vestwal no. 2, door plaatsingen in werking stellen van drie electromotoren van 7% pk. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente secretarie ter visie gelegd, terwijl op Donder dag 30 Maart a.s. 's morgens 11 uur ten Raad- huize gelegenheid zal bestaan bezwaren ertegen in te brengen. V oorjaarschou w. Te beginnen met Maandag 3 April e. k. zullen geschouwd wordenalle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin ge legen of daartoe behoorende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzonder eigen dom zijn en met gedoogen van de recht hebbenden voor het publiek verkeer openstaan; en alle wateringen en slooten en de riolen, ter vervanging daarvan gemaakt, benevens de daar toe behoorende sluizen, duikers, buizen, toe- ganskokers en dergelijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. Aan den heer W. A. Leembruggen, firma Parmentier en Zonen, is vergunning verleend tot het uitbreiden van de machinale breierij van van wollen goederen in het perceel Binnen vestgracht, Door den Directeur der Practische Am bachtsschool is vergunning verzocht tot plaatsing en in werking stelling van een electromotor van 3% pk. en eene smidse in de inrichting der Ambachtsschool in het perceel Haagweg no. 4. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente secretarie ter visie gelegd, terwijl op Zaterdag 1 April a.s. 's morgens 11 uur ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren er tegen in te brengen. Door C. P. den Hollander, melkslijter, wonende alhier, is een verzoekschrift ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het perceel Lage Rijndijk no. 6. Aanbestedingen. LEIDEN, De uitbreiding en vergrooting van het waschlokaal in het krankzinnigengesticht „Endegeest" is door Burg. en Weth. gegund aan de laagste inschrijvers, de heeren P. Koo reman Jr. en G. van Meijgaarden voor eene som van f 9892. Marktberichten. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofberichten. H. M. de Koningin heeft aan den Oos- tenrijkschen gezant, Graaf de Wijden- bruck, gisteren bij zijn afscheidsaudiëntie het Grootkruis der Orde van Oranje- Nassau verleend. H. M. de Koningin-Moeder verleende hedenmiddag afscheidsgehoor aan Graaf de Wijdenbruck, afgetreden Oostenrijksch gezant. Z. K. H. de Prins heeft het Be schermheerschap aanvaard van de Ver eeniging „de Commissie voor de i n- w e n d i g e restauratie van het Muider- slot". Blijkens een van den Gouverneur van Suriname ontvangen Regeeringstele- gram, zijn de leden van de Corantijn- expeditie, de luitenant ter zee 2de klasse C. C. Kayser en de officier van gezond heid 2e klasse bij de Koninklijke Marine J. F. Halk, die op 11 October j.l. met acht arbeiders van de Lucie-rivier ver trokken waren, aan de Kabalebo, een rechterzijlak van de Corantijn, aangeko men en zijn allen wel, men bereikte Boven-Corantine en ontmoette eenige Indianen. Gisting in Portugal. LISSABON, 21 Maart. Te Lanego trachtten drie verdachte personen het le infanterie op te ruien tegen de republiek. Er wordt een streng onderzoek ingesteld. Betoogingen in verschillenden zin, die gehouden werden voor het ministerie van binnenlandsche zaken, noopten de open bare macht het volk uiteen te drijven. Verscheidene soldaten van het 11e regi ment. die verdacht werden gemeene zaak te maken met de stakers werden gevan een genomen. LEIDEN 21 Maart.Vette Varkensmarkt. Aanvoer 229, vette varkens 143. f 0.55 a 0.54. Lichtsoort 86. f0.52 a f0.50. Handel matig. HAZERSWOUDE, 20 Maart Veiling V. P. N Kipeieren f 3.20—f 3.80 per 100. Eendeieren f 4.10—f O.— per 1C0. Kippen f 1.26 per stuk. Konijnen f 1.21 p. Duiven f 0.18 Aardbeziënplanten f 0.66 f 0.70 25 stuks, Bloemkoolplanten f 0.20 f 0.26 25 ROTTERDAM, 21 Maart. Veemarkt, 48 Paarden; 1 Veulens; 0 ezels; 1309 magere Runderen635 vette Runderen154 vette Kal veren; 1271 nuchtere Kalveren Graskalveren 1 Schapen; 277 biggen; 5 Varkens; 0 Bok. De prijzen waren als volgtKoeien en Ossen 35 a 40 c.Stieren 31-35 c.vette Kal ve ren 50—65 c. p. kilo. Melkkoeien 180—300 Kalfkoeien f 185—315; Stieren f140—380; Pin ken i 85—105; Graskalveren fVaarzen f 120—170; Werkpaarden f85—450; Slachtpaar- den f70—160; Hitten f0; Biggen f 11 a 18 nuchtere Eokkalveren f 15—22; nuchtere Slacht- kalveren f 6.10.Export Varkens e., Lammeren fper stuk. Biggen fü.—.0; Biggen per week f 1.80a 2.20. De aanvoer van vette runderen was niet bij zonder groot; niet tegen staande dat flauwcn handel met minder gunstig verloop. Enkele zeer puike spoeiingsbeesten werden 1 c. boven no.eering betaald. Ossen zeer beperkt aange voerd met redelijken omzet. Stieren behoorlijk aangevoerd; zware soorten goed gewild vlug verkocht voorai voor Duitschlandafwijkende soorten minder vlug verkocht. Vette kalveren ucperkt aangevoerdalles zeer duur, beste soorten goed gewild cn vlug ver kocht. Inferieure kwaliteit langzaam. Op de magere markt was over het algemeen animo tot koopen. Door hooge vraagprijzen lang zame handel. Voor het binnenland was veel vraag naar melkkoeien, kalfkoeien geringen handel.Jong vee beteren handel. Toch werden geen mooie prijzen besteed. Nuchtere fok- en slachtkalve- ren zeer ruim ter markt. Er is veel handel, aanvankelijk met vluggen omzet, verkoop later meer beperkt. Paarden tamelijk handel. Biggen iets duurder vei kocht. ROTTERDAM, 21 Maart. Op de boter markt werden aangevoerd, 50 achtste en 44 zestiende vaten en 202 stukken van een half K.G. Prijzen le kw. f 63, 2e kw. f59, 3c kw. f54. Per half K.G. 77% a82%ct. Eieren. Aangevoerd 93620 stuks. Kippen eieren f 3.10 a 11.35. Eendeneieren t 4.00—4.35 ganzeneieren f 6,— a 9.50. LOOSDUJNEN, 20 Maart. Op de groentenvei- ling werden de volgende prijzen besteed Kom kommers (Eng.) le soort r 19.50 a f 24.10, dito 2e soort r 145 i i7, Salade 1ste soort f 4.30 5 t 5.90. dito 2de soort 1 2.60 a f 3.60. peen, 1ste soort f lü.Sü a f 20.40, dito 2e soort f 13.— af 14.40 radijs l 2.20 a t 4.20; prei f 1.20 5 f 1.30, selderij rabarber 1 8, peterselie f 4.20 a 4.60 alles per 100; spinazie 50 a 68 ct., boerenkool 15 a 26 c., stoofsla 18 a 33 c. per ben; kroten 74a 92 c. per l/i H.L. komkommerstek f 0.69 a f 1.05, ANTWERPEN, 20 Maart. Veemarkt. Betaalde prijzen per Kilo. Verkocht 38 ossen le qual. fr. 1.06 2e qual. 0.96 3e qual. 0.86. 152 koeien, le qual. fr. 0.— 5 O 49 vaarzen le qual. fr. l,04'2e qual. 0.94 3e qual. 0.84, 18 stieren le qual. fr. U.90 2e qual. 0,80 3e qual. 0.70. 33 kalveren ie qual. fr. 0.— 2e qual. 1,35, 3e qual. 1,20. 0,75. Beurs van Amsterdam. 21 Maart 1911. nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% CeTt. dito 2te ail° Hongarije. Goud). 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-luli. Portugal 4% Óbl.Tabaksmon. 37_ Obl. le serie Rusland. 4 ODl.l909Ned.Rec. 4te 7o d'to Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 J/Q Obl. 1895 Mexico 5 Vo üoudl. '99 Brazï.ië, Fund. L. 1898 Columbia *3% Gee. B. Schuld Venezuela 3 "/0 Dipt. Sch. 1905 4 7o Amsterdam 1900-01 3 70 Leiden 1896. Aand. N. West. oiPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge 6c Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gcc. Holl. Petr. A. Aand. K*. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Ennn Petr. Mij. A5nd. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan lab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert! v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison lopeka Cert.v..aand. Chesapeake «SOhio Cert. v aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 u/ General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 7o le Hyp. 'Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario 6c Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 Goud Ubl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2te Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3 Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Vorige Koers Koers. heden. 86% 86% bö% 86% 72% 71 93% 97% 93% 93% 94% 65% 65% 95% 95% 95% 88% 88 81% 81% 99% 104% 104%'- 47% 47% 58% 58 101 87 181% 64% 53 h 54? H 58 60? a 123 121% 156% 1156 84J4 84 399*4 400 473;% 174 227 '226%' 177% 5% 16% 05 108% 477% 73 178 1G>% 702li 106% 472% 73 479 1473 5te I 11M 11% 40 l,n 1 40%, 79 H 1 87 H 87% 96% 1 211 1210% 106% 107%. 83% 31% 32% 28% 29% 74% 34% I 101% 33 1 34 97 41% 41H 30 i 30% 115% |115% 26%. 1 27 176% 1177% 100% 100% 17% I 17% 108 2.— 2.15 85% 85% 91% 91% 122% I 160% 1 168% I 65 64% 52%| 51 42.60 1 42.50 78.-1 Prolongatie rente 3%

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3