toenemen der Uuitsche en andere bui- tenlandsche waren in de Engelschc win kels, hebben Engelschen, die de inland- sche nijverheid de hand boven 't hoofd willen houden, een „All-British" Shop ping week beraamd. Het plan heeft groo- ten bijval gevonden, en zelfs stelt men zich voor, in het vervolg telkens één dergelijke week in het najaar te houden. Ook in ons land wordt zeer dikwijls en menigmaal ten onrechte aan het buitenlandsche fabrikaat de voorkeur ge geven. Door een „Nederlandsche" week te houden, zouden dergelijke vooroordeè- len worden weggenomen en velen de oogen opengaan voor het goede in eigen land. Onze nijverheid en ook ons zelfbewust zijn zouden door zulk een openbaring van eigen kracht ten zeerste gebaat zijn. Wie echter in deze het initiatief moet nemen? Het meest m. i. ligt dit op den weg der Nederlandsche vrouwen. De Neder landsche vrouw is de groote winkelklant; zij is het, die voorziet in de behoeften van het huisgezin, en zij is het, die er eveneens het meeste belang bij heeft, dat het der Nederlandsche nijverheid wel ga. Want dat "is niet enkel haar belang, doch dat van haren echtgenoot en van hare kinderen. Zij alleen heeft de machten beschikt over den takt om een Neder landsche winkelweek tot werkelijkheid te maken. Het is geenszins een gemakkelijke taak, een Nederlandsche winkelweek te orga- niseeren, en bij den winkelier en bij het publiek zal veel vooroordeel zijn te overwinnen. Maar juist omdat de zaak moeilijk is, is zij der Nederlandsche vrouw waardig. Dat zij dus van hare macht gebruik make en het hare bij- brenge tot de bevordering der Neder landsche nijverheid! Landverhuizers. De Minister van Buitenlandsche Za ken vestigt de bijzondere aandacht van allen, die voornemens mochten zijn als landverhuizers naar den vreemde te gaan op het volgende: Het is in den laatsten tijd gebleken, dat hier te lande personen hun werk er van maken, om op te wekken tot landverhui zing naar overzeesche gewesten, en dat deze personen van eiken aangebrachten landverhuizer van derden een belo.oning ontvangen. Aanbevolen wordt de mede- deelingen, die dergelijke personen om trent vooruitzichten voor landverhuizers doen, niet zonder nader onderzoek als juist aan te nemen. Inlichtingen omtrent de vooruitzichten van landverhuizers in vreemde landen worden, voor zooveel beschikbaar, ver strekt door het Departement van Bui tenlandsche Zaken te 's-Gravenhage. Ouderdomsverzorging in Belgie. Verschenen is het verslag van een on)- derzoek naar de werking der ouderdoms1- voorziening in België, uitgebracht aan den minister van landbouw, nijverheid en handel, door mr. dr. A. van Rijcke- vorsel. In een nabetrachting zegt de heer van Rijck'evorsel, dat de Belgische ouder- domsverzekering de verwachtingen, die men bij de invoering der wet nopenfc de ouderdomspensioenen koesterde, heeft overtroffen. Nieuwe wetsontwerpen. De Haagsche correspondent van de „Stand." schrijft: N^ar ik verneem, heeft men aan het departement van Oorlog sinds een paar weken het vraagstuk van de positiever betering der officieren ter hand geno men. Men hoopt met die regeling zóó tij dig gereed te komen, dat nog in dit zit tingsjaar een voorstel de Tweede Kamer zal bereiken. Zooals te verwachten viel, zal dit voorstel ook maatregelen bet- vatten, die eene vrij aanzienlijke versnel ling van de promotie tot den kapiteinsr en majoorsrang ten gevolge zullen heh(- b'en. Eindelijk verneem ik nog, dat eene gew wijzigde Landweerwet en de in deTroon»- rede aangekondigde wet op den Landl- storm dezer dagen naar den Raad van State zullen worden gezonden. Arbe idscontract. In het bijvoegsel van het „Soci/aafl tWeekblad" komen o.a. onderstaande rechterlijke beslissingen voor inzake de wet op de arbeidsovereenkomst Kantongerecht I te Amsterdam „Indien tusschen een vakvereeniging en een patroon een collectieve arbeids overeenkomst is afgesloten, waarbij het loon geregeld is, geeft het feit, dat de werkgever zich niet aan de loonre geling houdt, op zich zelf de vakvereeni ging nog niet recht om schadevergoe ding te vorderen. Daarvoor is noodzakelijk, dat door haar gesteld en bewezen wordt, dat zij door de contractbreuk financieel nadeel geleden heeft; het feit dat de naam], de macht en de invloed der organisatie door de contractbreuk noodzakelijker wijze sterk moeten achteruitgaan', isf noch in het algemeen juist, daar de vak vereeniging de afwijkende bedingen' kan doen nietig verklaren, noch wordt daar mede een op geld waardeerbare scha de aangegeven. Niet op geld waardeerbare schade wordt krachtens artikel 1637 w. B. W. alleen bij de arbeidsovereenkomst, maar niet bij de collectieve arbeidsovereen komst vergoed De rechter is niet geroepen om sen- tentia declaratoria te geven. over d,e vraag of een der partijen zijn contrac- tueele verplichtingen is nagekomen". Kantongerecht III, te Amsterdam: „Een vordering tot betaling van loon', en vergoeding van gedorven(!) kost enj inwoning, Ioopende over een tijdsruimte nadat de dienstbetrekking is geëindigd,, is ook dan niet ontvankelijk wanneer de dienstbetrekking op onrechtmatige wij ze door de wederpartij beëindigd is. Hoewel bij het aanhangig maken van een vordering betrekkelijk een arbeids overeenkomst men niet gebonden is door de strenge eischen voor den inhoud van gewone dagvaardingen gesteld, is des niettemin een eisch tot schadevergoe ding wegens het niet uitreiken van een getuigschrift n iet-ontvankelijk indien door den eischer noch in zijn verzoek schrift noch bij zijne conclusie van eisch feiten zijn gesteld, waaruit kan volgen dat door hem inderdaad ten gevolge van de weigering een schade ter grooitite van het gevorderd bedrag geleden is". KORTE KRONIEK. De gewone audiëntie van den mi nister van Landbouw, Nijverheid en Han del op Woensdag 22 dezer, die van den minister van Oorlog op Donderdag 23 dezer en die van den minister van Justi tie op Zaterdag 25 dezer zullen niet plaats hebben. De §lgemeene rijksarchivaris jhr. mr. ,Th. H. F. van Riemsdijk heeft te gen 1 Mei zijn eervol ontslag aange vraagd. Te 's Bosch is bij alle borstelfabri kanten tegen Zaterdag een staking aan gekondigd. De arbeiders eischen hooger loon en wijziging in de arbeidsvoorwaar den. In de te Utrecht gehouden alge- meene vergadering van den bond van loodgieters- en fitterspatroons is beslo ten, tot den Bond en de Vereenigingen van Architecten het verzoek te richten, de eenheidsprijzen in de bestekken te ver- hoogen, daar de materialen steeds in prijs omhoog gaan, en in de bestekken daarmede nog niet voldoende rekening mede wordt, gehouden. Door het springen der hoofdbuis van de duinwaterleiding onder Waterin gen is geheel Delft Zaterdag van drink water verstoken geweest. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 20 Maart. R. K. Tabaksbewerkers. Gistermiddag had in het gebouw van den Nederl. R. K. Volksbond een pro paganda- tevens jaarvergadering plaats van het R. K. Tabaksbewerkersgilde „St. Franciscus Xaverius". De Voorzitter, de heer J. H. Nijhuis, opende op de gebrui kelijke wijze de vergadering, waarna door den secretaris en den penningmees ter, resp. de heer M. F. Hansen en B. J. J. van der Steen, de jaarverslagen wer den uitgebracht. Hieruit bleek, dat de afd. in verschillende en naar de mate harer krachten nuttig werkzaaim was. De ontvangsten bedroegen f 91,251/2, de uitgaven f74,71, batig saldo derhalve f 16,54i/2. Alsnu verleende de Voorzitter het woord aan den heer P. van Rijzewijk1, bondsvoorzitter, die eene toespraak hield in het belang der vakorganisatie. Spr. wees allereerst op de onmacht van den eenling om iets tot verbetering! zijner positie te doen. Daarom is ver eenigen noodig, maar dit moet geschie den in goede richting. Want er zijn er, die lid van vakorganisaties worden, wel ke de katholieke vakactie tegenwerken, omdat zij meenen, dat de neutrale ver eenigingen méér geven. Spr. betoogt dus uitvoerig, dat Kath. organisatie noodig is, er op wijzend, dat de Kath. organisa tie evengoed en zoo mogelijk beter d,e economische belangen der arbeiders be hartigt als welke andere vakvereeniging ook. Spr. staaft deze bewering door te wijzen op de resultaten der Kath. vak actie en de instellingen, die zij in' het belang Jiarer leden heeft. Door Spr. werd voorts lang stilgestaan bij het gemeenschappelijk program, wel ke eischen spr. nader toelicht en die kort zijn saamgevat in: afschaffing van het huiswerk en verbetering van de toestan den op de fabriek. Ofschoon óp 't oogen- blik de kans voor verwezenlijking nog niet groot schijnt, is spr. innig over tuigd, dat op den duur aan deze wens- schen tegemoet zal worden gekomen, indien men zorgt voor sterke vakgiis den. Spr. handelde daarna over de plich ten van den Kath. werkman, die zich niet slechts katholiek moet toonen in de Kerk, m'aar ook daarbuiten en vooral op werkplaatsen en fabrieken niet moeit schromen voor zijne overtuiging uit te komen. De plichten tegenover de orga nisatie besprekend, spoorde spr. aan tot het lezen der vakbladen, het bezoeken der Vergaderingen het betalen der con tributies; het verleenen van steun, waar dit gevraagd wordt. Ten slotte brak spr. een lans voor de drankbestrijding. Wat baat het hooger loon te ontvangen, als het meerdere niet nuttig en doelmatig wordt besteed? Spr. eindigde met eene opwekking tot de niet-georganiseerden om zich aan te sluiten bij het Kath. leger van arbeiw ders, die zijn „één in denkeh, één in voe len, één in bloeiende kracht, op wier. hoog boven alles wapperende vaan ge schreven staat: Gerechtigheid en liefde." (Applaus). De Voorzitter daftjet dejn inleider voon zijn duidelijke en sciioone rede, die tot resultaat had, dat enkele niet-georgani seerden zich als lid opgaven. Besloten werd nog aan een lid eenigenj steun te verleenen, waarna de vergade ring werd gesloten. R. K. Typografen. Terzelfder ure, dat elders in het bonds- gebou de Kath. Tabaksbewerkers jaar vergaderden, had in een andere zaal een goedbezochte propaganda vergadering van de R. K. .Typ^grafèn plaats, onder leiding van den heer M. Horikx, voorzit ter van de afd. Leiden van den Ned. R. K. Typografenbond. De voorzitter wees in zijn openingswoord erop, dat de vergadering was belegd ter gelegenheid van het 2-jarig bestaan met het doel om uiteen te zetten, wat de afd. wil. Ze is immers niet uitsluitend een oriderafdee- ling van den Volksbond, zooals sommi gen meenen, maar tevens en voorname lijk eene afdeeling van de Nationale R. K. vakorganisatie. Als spreker trad op de heer J. van Eindthoven, bondsvoorzitter, die het doel van den Nederl. R. K. Typografenbond omschreef als de stoffelijke en zedelijke verbetering van de leden in den ruim- sten zin des woords. Spr. verstaat daar dus onder, alles wat tot verheffing in dit aardsche tranendal kan leiden. Met klem en nadruk wees spr. er op, dat de katholieken zich op principieelen grondslag moeten vereenigen. De mensch is immers in alles van God afhankelijk; wij kunnen niets zon der God en daarom is er voor katholieke typo's geen plaats in z.g. neutrale ver eenigingen, waar de Godheid wordt weg gecijferd. Hoe is het dan mogelijk, vraagt spr., dat er nog katholieke typo's van neutrale vereenigingen lid zijn? Spr. meent dit te moeten toeschrijven aan onkunde, zoo wel wat den principieelen grondslag der organisatie aangaat, als het werken der kath. vereenigingen. Spr. zet daarom uitvoerig en duidelijk uiteen, dat de nationale R. K. organisatie van typografen opkomt voor stoffelijke verbetering der positie van de typografen allereerst langs geleidelijken, harmoni- schen weg; wanneer het echter moet, schrikt zij ook niet terug voor eene sta king, doch deze aanvaardt zij slechts als uiterste middel. De werkstaking- en over- lijdensfondsen geven meer dan bij den „grooten" neutralen Bond. Wat de actie van den Katholieken ty pografenbond betreft, haalt spr. met pa thos aan een bewering van den vrijge stelde der neutrale vereeniging, dat nog elke strijd, die met de Katholieken is be gonnen, in het voordeel der arbeiders is geëindigd. De Bond behoeft zich dus niet te scha men. Spr. wees ten slotte er op, dat het uitdrukkelijk verlangen der bisschoppen is, zich in Katholieke vereenigingen te organiseeren, en als goede Katholieken hebben wij hieraan te gehoorzamen. Bij de gedachtenwisseling kwam het collectief Arbeidscontract van de Leidsche afdeeling met de Vennootschap „Futii- ra" ter sprake, waarvoor aan laatstge noemde onderneming hulde werd ge bracht voor de uitstekende bepalingen, die dit contract bevatte. De heer Arn. Smits spoorde nog aan tot het lidmaat schap, waarna de voorzitter op de ge bruikelijke wijze de vergadering sloot. Eenige nieuwe leden gaven zich ook voor dit gilde op. Geboorte- en sterftecijfers. Verschenen is de statistiek der ge boorten en der sterfte naar den leeftijd en de oorzaken van den dood in Ne derland over 1910. Daaruit blijkt, dat 'het aantal levend geborenen per 1000 inwoners voor het Rijk bedroeg 28,65, welk cijfer weder om een daling toont bij het vooraf gaande jaar, toen het 29,13 was. Het sterfte-cijfer per 1000 inwoners was 13,57, tegen 13,70 over 1909, zoo dat hier eene vermindering te consta- teeren is. Door de daling van het aantal ge boorten is, ondanks de mindere sterfte, de bevolkingstoename geringer dan in 1909, nl. 15,09, tegen 15,44 per 1000 inwoners in 1909. De kindersterfte beneden het jaar nam toe van 99,31 in 1909 tot 108,05 per 1000 levendgeborenen over 1910. De Zui delijke provinciën en Overijssel hadden zeer hooge sterftecijfers van kinderen beneden één jaar. Wat Leiden aangaat, bedroeg het aan tal levendgeborenen, behoorend tot de werkelijke bevolking, 1559, of per 1000 inwoners 26,63. Dit cijfer is niet alleen aanmerkelijk lager dan dat voor het Rijk, maar wijst een nog grooter verschil aan met het gemiddelde van de provincie, welke op 29,11 levendgeborenen per 1000 inwoners mag wijzen. Het sterftecijfer was voor Leiden gun stig en bedroeg 12,21, waardoor het bleef beneden het gemiddelde voor het Rijk (13,57) en eveneens beneden het gemiddelde voor de provincie (12,72). Ten opzichte van de kindersterfte slaat Leiden over 1910 geen slecht figuur met het cijfer 74,14, waardoor het in dit op zicht tot de bevoorrechtste gemeenten van het land behoort en tevens het laag ste cijfer van de provincie heeft; voor de provincie is nl. het cijfer der kinder sterfte 97,13. Het aantal levenloos aangegevenen be droeg 42. Er stierven op den leeftijd van minder dan één jaar 129; van 1 tot 4 jaren 57; van 5—13 jaren 22; van 14—19 jaren 32; van 2(1—29 jaren 62; van 3039 jaren 46; van 40—49 jaren 59; van 50— 64 jaren 111; van 65—79 jaren 206; van 80 jaar en daarboven 103. Er overleden o.a. tengevolge van febris typhoidea 2, mazelen 2, kinkhoest 3, diphteritis 6, influenza 7, andere epide mische ziekten 4, longtuberculose 96, hersentuberculose 9, andere vormen van tuberculose 17, kanker 74, meningitis 6, beroerte, hersenverweeking 45, organi sche hartgebreken 24, acute bronchitis 6, chronische bronchitis 15, Iongontste- king44, maagziekte 1, gastro-enteritis en diarrhaea (bij kinderen beneden 2 j.) 19, darmocclusie 8, levercirrhose 8, Engel- sche ziekte 27, aangeboren zwakte en gebreken 43, ouderdomszwakte 45, ge- welddadigen dood 11, zelfmoord 2, ziekte der ademhalingswerktuigen 51, enz. Bij Kon. besluit van 11 dezer is benoemd tot gedelegeerde van de Neder landsche regeering op het in October te houden Xde Internationaal Aardrijkskun dig Congres, dr. A. W. Nieuwenhuis, hoogleeraaar aan de Rijksuniversiteit al hier. De Strandkwestie te Noord wijk. Zooals men zich zal herinneren, werd in de laatste raadsvergadering te Noord- wijk eene commissie benoemd, teneinde tot eene bevredigende oplossing aan het strand te komen, nadat de raad zich in beginsel had uitgesproken, voor de op heffing van het badverbod van vier per- ceelen strand en tot vermindering van de pachtsommen. Met een tweetal pacmers heeft deze commissie thans een onderhoud gehad, nl. met de heeren Tappenbeck van „Huis ter Duin" en Vink. Laatstgenoemde ver klaarde zich bereid met zijn badkoetsen noordwaarts te gaan, onder deze voor waarde, dat door afname van een aantal badboekjes en kaartjes door de pension houders hem een zeker inkomen wordt gegarandeerd. Naar aanleiding hiervan nam Jhr. van Panhuys, burgemeester en voorzitter der commissie op zich bemiddelend tusschen Vink en de pensionhouders op te tre den. De firma Konijnenburg en Bedijn had in een schrijven aan de commissie me degedeeld, dat de door dr. Kervel voor gestelde regeling door haar niet kon wor den aanvaard, en zij door de verschuiving en verplaatsing van perceelen geen vol doende ruimte voor het badbedrijf zal overhouden. ALFEN AAN DEN RIJN. In de Vrij- dag gehouden raadsvergadering werd, behalve het reeds medegedeelde raads besluit betreffende de oprichting eener eiectrische centrale, verworpen met 6 «tegen 5 stemmen een voorstel-Vlasman om een ijzeren hek inplaats van een schutting om de vuilnis-opslagplaats te plaatsen, waarna met algemeene stem men werd goedgekeurd een schutting te plaatsen. Ter verdere voorbereiding der eiectrische centrale werd eene com missie benoemd van 3 leden, om met Oudshoorn en Aarlanderveen de totstand koming der centrale te bevorderen. Tot leden der commissie werden gekozen de heeren Los, Overes en Vlasman. Aan een verzoek van Aarlanderveen, om de bij overeenkomst bepaalde garantie voor de waterlevering in het dorp en langs de lage zijde tot Zwammerdam te ver lagen tot 8 pCt., besluit de Raad, op voorstel van den heer v. d. Linden, te voldoen, mits Aarlanderveen den duur van het contract met 10 jaar verlengt. Met 8 tegen 3 stemmen wordt besloten, de helft der boomen, staande aan de Zuidzijde der Stationstraat, te rooien. Met algemeene stemmen wordt aangenomen een voorstel van B. en W. tot het richten van een verzoek aan de Directie der Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij, tot het inleggen van een trein naar Den Haag, in aansluiting aan den te Leiden aankomenden trein van 10.36 v.m. Op voorstel van den heer Dros zal deze trein slechts voor de werkdagen wor den gevraagd. De Burgemeester zal nog maals bij den Minister op audiëntie gaan, teneinde te trachten op het traject Lei den—Woerden een betere dienstregeling te krijgen. Na bestrijding door de hee ren Vlasman, Herngreen en v. d. Linden wordt met 9 tegen 2 stemmen verwor pen een voorstel van B. en W. tot onbe woonbaarverklaring van de woningen wijk G Nis. 189192. De heeren Visser Los en Overes worden herkozen als leden der Gascommissie. Ten slotte wordt kosteloos ter beschikking van den ge meente-werkman H. Bauer gesteld het hout, dat van een te rooien boom af komstig is. BOSKOOP. Behalve de afwijzende be slissing, die genomen werd op't verzoek tot stichting van een M. U. L. O. School, werd in de laatst gehouden vergadering van den gemeenteraad, na onderzode! der geloofsbrieven, besloten tot toelating van het nieuw gekozen raadslid, den heer J. W. E. Ebbinge. Ingekomen waren o.m.Een adres vanj de Boskoopsche winkeliersvereeniging met verzoek de aörogeengasfabriek te doen vervangen door een steenkolengas- fabriek. Het adres werd gesteund door 177 verbruikers van aërogeengas. Op voorstel van B. en W. werd besloten heit schrijven aan te houden tot de vergade ring waarin het verlichtingsvjraagstuk1 aan de orde komt. Een adres van de N. V. „Het Sport terrein", met verzoek het water, da,ti tijdens de icaio„:..-;,ug :.eer i vilt worden gebruikt dan waarop zij .-echt heeft, gratis ter beschikking* te si-eilen. Na langdurige discussie werd aangeno men een voorstel-Oitolander. om het wa ter niet in rekening te brengei wanneer, de tentoonstelling sluit met een nadee- lig saldo. HILLEGOM. Zaterdag avond verga derde de afdeeling Hillegoin der Alge- meene vereeniging voor Bloembollencul tuur. Het uiterst slechte bezoek gaf den voorzitter aanleiding zijn spijt erover uit te drukken, dat bij een zoo groot ledental de opkomst zoo treurig is. Als afge vaardigden ter 122ste algemeene verga dering werden gekozen de heeren F. Rijn veld en G. j. van Wa veren. Na ampele bespreking van den be schrijvingsbrief ging de voorzitter over tot uitreiking der medailles en diploma's behaald op de nationale tentoonstelling te Haarlem. Hij gaf daartoe in een inte ressante rede een overzicht van hei ont staan en het verloop dier goed geslaag de expeditie. De Coöperatieve Onder!. Spaar-en Voorschotbank voor land- en tuinbouw heeft in hare jaarvergadering met bijna algemeene stemmen den heer J. JrL M. Balvers tot voorzitter van den Raad van Toezicht, en den heer L. Stassen tot lid van het bestuur benoemd. Als leden der financieele commissie voor het jaar 1911 werden de heeren H. Walkers, P. van Lierop jz., en Nie. Nelis herkozen. Het salaris van den kassier werd we derom vastgesteld op drie vierden van de zuivere winst. Uit het jaarverslag van 1910 bieek, dat het ledental op uit. December 119 bedroeg en met 15 was toegenomen. Het aantal uitgegeven spaarboekjes bedroeg 246. Over het jaar 1910 was de winst f215.50, dus minder dan over 1909, wat veroorzaakt werd door een wijziging in administratie. Door toevoeging van deze winst stijgt het reservefonds tot f1138. Het verhandeld kapitaal over 1910 be liep in totaalcijfers over ontvangst en uitgaaf een som van f 1.072.450.89i/e, aan ontvangsten alleen van f537.445.41. Werden over 1910 in vergelijking' met 1909 aan spaargelden en deposito's min der ontvangen, aan deze posten en aan voorschotten werd belangrijk meer uit gegeven. Het rapport, uitgebracht door de corn- .missie tot nazien der rekening en balans over 1910 werd uitgebracht. De voorzitter van den raad vari toe zicht bracht dank aan allen, die aan de bevordering der belangen van de Bank hadden medegewerkt. OUDSHOORN, in de vergadering van den Gemeenteraad werd de rekening dei- gasfabriek over 1910 in handen gesteld der financieele Commissie. Met 5 tegen 2 stemmen werd besloten, liet reglement van de Groote Huis of Algemeene Armen zoo te wijzigen, dat de Raad ook buiten de door regenten opgemaakte aanbeve ling ter vervulling eener vacature kan stemmen. Bij een voorste! tot aanvulling der alg. politieverordening, dat overigens bij den Raad geen bezwaar ontmoette, bepleitte de heer de Rooij het tegen gaan van de baldadigheid der jeugd op Zondag, welke zich vooral uit in ver nielzucht aan in aanbouw zijnde huizen. De Voorzitter beloofde, deze klachten te zullen onderzoeken. Besloten werd, in aansluiting met het door Alfen genomen besluit, in beginsel over te gaan tot oprichting eener eiec trische centrale, en in de Commissie van voorbereiding te benoemen tien Burge meester en de beide Wethouders. SASSENHEIM. Zondagavond had de jaarvergadering plaats van den Ned.RK. Volksbond. De Voorzitter, de heer A. Weijers opende de vergadering met ge bed, heette alle aanwezigen welkom en dankte de leden, die heden morgen ge hoor hebben gegeven aan den oproep van het Centr. Bestuur om ter intentie van Z. H. den Paus tot de H. Tafel te naderen. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, kat de inkomsten in het afgeloopen boekjaar hebben bedragen f816,26, de uitgaven f 779,31, zoodat 1 Maart j. 1. een batig saldo was van f 36,95. Op de boerenleenbank was ge plaatst f71.03 en aan de onderafdeeïing tooneel was ter leen gegeven f60..De heer Th, Mens, 2de secretaris bracht het jaarverslag uit. De voorzitter dankte den den heer Mens voor zijn uitgebreid en aangenaam verslag. Uit het jaarverslag van Hulp in Nood uitgebracht door den heer E. Franken; stippen we aan, dat de inkomsten heb ben bedragen fll3.39V2 en de uitgaven f 105,69, dat zijn verstrekt 1049 L. melk 300 eieren en 2 flesschen wijn. Bij acclamatie werden de bestuursler den, de heeren A. Weijers, Th. Mens, Jac. Groen in 't Woud en B. Brinkmann herkozen, ook werden bij acclamatie her kozen als bestuursleden voor Hulp in Nood voor Sassenheim, de heeren E. Franken, H. Hoogervorst en B. Brink mann, en voor Warmond werd gekozen: in plaats van den heer J. v. d. Berg^ die bedankt heeft, de heer G. de Winter.; Alle heeren namen hunne benoeming aan^ Tot bode der afdeeling voor „Warmond werd herbenoemd de heer G. de Win ter. De heer J. van Velzen, de vorige bod<j van Warmond, die wegens drukke bezig* heden „deze functie niet meer kou

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2