Meisjes gevraagd Uit Stad en Omgeving. ADVERTENT1EN. FIJNSTRIJKSTER, Aankondiging Genees-en Heelkundige hulp. Kameroverzicht TWEEDE KA HER. Gisteren heeft de Kamer ons op ge zellige wijze bezig gehouden over bet vraagstuk van de landbouwschool. De zaak is deze: Op het oogenblik zijn te Wageningen een middelbare Rijkslandbonwschool en een Rijks-Hoogere Landbouwschool. De minister wil die middelbare school split sen in eeta Nederlandsche Land bouwschool, die in Groningen en een koloniale Landbouwschool die in De venter zal worden gevestigd. De hooge- re Landbouwschool moet uitgebreid wor den, dodh zal in Wageningein' blijven. Doch nu stonden verschillende spre kers op. Zij waren het wel met den mi nister eens wat betreft de splitsing en de uitbreiding, doch niet wat betreft de plaatsen, die de minister had uitgekozen, 't Is echter onnoodig te herhalen wat die heeren gezegd hebben, want alles kwam op hetzelfde neer, 't was een plei dooi voor het district van elkem spreker. Slechts de heeren van Lijnden van San- denburg (A. R.) en de Beaufort (O. L.) meer formeele bezwaren, m een end dat de voorstellen van den minister liever bij een afzonderlijk wetsontwerp hadden moeten aangevraagd worden, in plaats van bij wijziging van een begrootingspost Op vele bezwaren zal echter deze wet niet stuiten. Onderwijs. Nuttige handwerken. DEN HAAG. Geëxamineerd 15, gedaagd 8 candidaten, nl. de damesJ. P. W. Groen, S. J. Kenbeek, beiden Leiden; j. J. Slot, A. Borst, beiden Maassluis; J. G. R. Jansen, Amsterdam A. H. M. Magel, N. Kraaijenbrmk. M. Gutterswijk, allen Den Haag. Rechtszaken. Dreigbrieven aan den Burgemeester van Amsterdam. Op 9 Februari j.l. heeft voor de Am- sterdamsche Rechtbank een losse werk man terecht gestaan, wegens het schrijven van twee dreigbrieven aan den burge meester van Amsterdam. Het O.M. eischte tegen hem 2 maanden gevangenisstraf, doch de rechtbank vond termen, een deskundig onderzoek naar beklaagde's geestvermogens te doen instellen. Het O.M., zich neerleggende bij de conclusie, waartpe drs. Meyers en Over- beek kwamen, beschouwde beklaagde als een maatschappelijk schipbreukeling en requireerde gisteren ontslag van rechtsvervolging en zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht, den proeftijd van 1 jaar niet te boven gaan te. De Winschoter homoepathe. De kantonrechter te Winschoten heeft gisteren, overeenkomstig den eisch van het O. M., veroordeeld de zich noemende „homoepathe" Minna S., aldaar, wegens het onbevoegd uitoefenen der genees kunde en het zich als zoodanig in een blad aankondigen, resp. tot f 300 en f 200 boete, resp. subs. 60 en 40 dagen hechtenis De Rotterdamsche Rechtbank veroor deelde mej. A. R., huisvrouw van C.den li., 46 jear, zonder beroep te Gouda, wegens melkvervalsching, tot veertien dagen gevangenisstraf en B. A. v. R., 33 jaar, magazijn knecht te Gouda, wegens verduistering van pl.m. 7000 sigaren, tot zes maanden gevangenisstraf. Een moordzaak op Java. Den 17en October 19-10 waren op de suikerfabriek Pradjekan de assistenten D. Reuten en K. H. van der Lee belast met het toezicht op het lossen van hout. On der hun bevel was werkzaam de mandoer Pa Roektin, sinds 25 jaar aan de fabriek werkzaam en volgens verschillende getui gen dier-fabriek een man, dien door den administrateur te veel de vrije hand werd gelaten, iemand, die zich voelde en slechts met tegenzin orders aanvaard de van anderen dan van den administra teur Onder het aangevoerde hout bevond zich minderwaardige brandstof en den beiden adsistenten was op het hart ge drukt hierop streng toe te zien. Reuten, eerst in April van dat jaar in lndië ge komen, en de taal nog niet meester, kon hierover weinig zeggen, maar van der Lee maakte er een aanmerking op en zei met eenige niet weer te geven scheld woorden „Ver-domme, wat is dat weer voor hout." De mandoer nam een brutale houding aan waarop Reuten zeide: „Ik zeg nog eens, verdomme wat is dat voor hout". Van der Lee waarschuwde toen Reuten: *,Pas op, want hij is gewapend,"- op 't zelfde bogen blik trok de mandoer zijn kris kwam op de beide jongelieden af. Reuten vloog op hem toe om hem te ont wapenen en diep in de rechterzijde van Reuten stak de Mandoerees zijn ge kromde kris. Van der Lee liep op den gewonde toe, zag dat de moordenaar zijn wapen uit het lichaam van Reuten trok en er dreigend mee naar hem toekwam. jHij vluchtte achtervolgd door Pa Roektin rende het erf van de administrateurswo- ning opdaar durfde de moordenaar hem niet volgen. Pa Roektin holde verder den weg 9P, terwijl van der Lée de droeve gebeurtenis meldde. Met een automobiel werd de moordenaar vervolgd. De ach tervolgers zagen hem in een karretje weg rijden, waar hij in volle vaart uitsprong, om ig dg kampong te verdwijnen, Mier ■werd hij gezocht doefa niet gevonden, daar hij zich zelf bij den adsistent-wedo- »o had aangemeld en in arrest was ge bracht Renten had *ch onderwijl naar het laboratorium gesleept en was daar neer gevallen. De eerste machinist Mahne en de boekhouder Hoeke wasditen zijn wond en brachten hem naar zipi woning. EeH half uur later was de 21-jarige overleden. Hij had nog kunnen verklaren gestoken te zijn door Pa Roektni, omdat hij gezegd had: „Verdomme," en ont kennend kunnen antwoorden op de vraag of hij den mandoer geslagen had. Den 8en Febr. 1.1. werd deze zaak behandeld voor den landraad te Sitobon- do, voorgezeten door mr. Nierstrasz. Veel Europeanen waren als belang stellenden aanwezig. De beklaagde werd eerst verhoord, wat twee uren aanhield. Paroektin verklaarde, dat hij op dien bewusten dag door van der Lee uitge scholden en geslagen was en Reuten hem met een stuk hout had gegooid. De getuige van der Lee ontkende dit beslist, erkende alleen te hebben ge scholden, terwijl hij verklaarde dat de ge slagene Reuten had gezegd: „Verdomd, wat is dat voor hout!" Daarop was bekl. op Reuten afgekomen, trok zijn kris, Renten tëep op hem toe en kreeg toen een diepen steek in de leverstreek. De inlandsche getuigen, die gehoord werden, trachtten den beklaagde zooveel mogelijk te ontlasten en logen kennelijk, waarom de president de zitting schorste en drie inlandsche getuigen naar den missigil liet brengen om den grooten eed af te leggen. De beklaagde werd veroordeeld tot 15 jaren dwangarbeid in den ketting. Koloniën. Aardschokken. Den 11 en Februari zijn op Weltevre den aardschokken waargenomen. Er zijn er die spreken van een golvende bewe ging, er zijn er, die beweren een stoot1 te hebben gevoeld. Wij merkten niets, maar zeer geloof waardige personen melden het ons, schrijft de „J.-B." Diefstal Ned.-Ind. Handels bank teSemarang. De „Java-Bode" schrijft: Het bedrag, waarvoor bovenvermelde Bank door den voorfvluchtigen procu ratiehouder Swart zou zijn benadeeld, schijnt toch grooter te zijn, dan aanvan kelijk is opgegeven. Aan de „Nwe Soer. Ct." werd eenige dagen geleden uit Se- marang geschreven, dat aldaar geruch ten loop en, dat het totaal van de verduis teringen op ongeveer f 500,000 moet worden gesteld, STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag 15 Maart. Bij de voortzetting der behandeling van de Suppletoire Landhouwbegrooting betrekkelijk de reorganisatie van het Landbouwonderwijs, betoogde de heer van Dedem dat, wanneer de Land bouw Hoogeschool aan een Rijksuni versiteit wordt verbonden, zulks uit een financieel oogpunt meer aanbeveling ver dient dan het vestigen van eene zelfstan dige Hoogeschool. De heer Ty d em a n sloot zich aan bij de z.i. juiste meening dat de hoofd vraag in deze is of de Hooge landbouw school te Wageningen zal komen of niet. Hij bestreed de meening uat de land- bouwhoogeschool te Wageningen moet gevestigd blijven. De Koloniale Middelbare School zou spreker in Wageningen wenschen, maar de Nederlandsche Middelbare niet in Groningen, omdat dat nadeelig zou zijn voor het overige gedeelte van het land. De Minister van Lanidbouw, N ij verheid en Handel, liet zijn oordeel over de'quaestie of de Koloniale landbouwschool te Haarlem ofte Deven ter moet komen. Voorloopig rusten tot» bij de behandeling van de desbetreffende amendementen. Aan den heer Ter Laan, die de belan gen van onderricht aan de landarbeiders had bepleit, antwoordde de Minister dat de landarbeiders geheel vrijen toegang hebben tot verschillende landbouwcur- sussen en onderwijsinrichtingen en' zeg de in het algemeen toe in die richting) iets {meer te doen. De Minister verdedigde de voorge nomen vestiging van de Nederlandsche middenlbare landbouw chool te Gronin gen. Als deze school aan hare roeping zal blijken te beantwoorden, zal het bij: die eene niet behoeven te blijven en kunnen wellicht dergelijke scholen in andere deelen des lands óók worden opgericht. De Minister wees er op dat de land bouwende stand in Groningeinf deze school sterk wenscht voor de opleiding. De koloniale middelbare school moet elders dan te Wageningen gevetfiligd. worden omdat het contact der leerlin gen die in twee verschillende richtingen! gaan paedagogisch niet juist zou zijn. De regeling in 1904 voor de landh bouwschool te Wageningen gemaakt is geheel de regeling eener hoogeschool, al is dit nog niet met name in de wet uit*- gesproken. Thans, nu het leerlingenaan tal enorm gestegen is, vraagt de regee-- ring de Kamer om daarvoor de leermid delen op ruime schaal te verstrekken en nu komt de Kamer plotseling met allerlei theoretische bezwaren De Minister van Binnenlandsdhe Za ten is ten deze met spr.'s department tot vpllpnieg overe eastern rniiig gekomen. Tiet ontwerp tot wijziging der H. Oj wet is reeds gereed. Oe Minister verdedigde de fcaniÉ^ ving van de Hoogere land-, bosch- en tuinbouwscbool te Wageningen, vooral tegenover de heer Tydeman. Het zjou niet verantwoord zijn hier met ruwen hand in te grijpen en de school, aan; wel ke toch op dit oogenblik ook hooger on derwijs wordt gegeven, maar af te bre ken alleen ter wille van het eenige voor deel dat die school weer opnieuw zou worden opgebouwd, maar ditmaal in de schaduw van eene Universiteit. Het wetsontwerp zal geven, wat we op dit oogenblik dringend noodlg hebbenle een practische middelbare school voor Nederlandsdie landbouwers in Gronin)- gen2 e een kolopiale school, niet ech ter te Wageningen omdat de uitbouw van de hoogere landbouwschool aldaar beslist noodig is voor andere doelein den en 3e meer geld om het onderwijs te Wageningen beter te doen beant woorden aan de bestemming. Het algemeen debat werd hierop ge sloten. De zitting duurt voort LEIDEN, 15 Maart. Landbouwtentoonstelling 1911. Het tentoonstellinnscommité mocht ook van H. M. de Koningin een groote zilveren medaille ontvangen. De Weleerw. pater Tesser verzoekt ons, onzen lezers opmerkzaam te maken, dat Z.Eerw. Donderdagavond 6% uur in het Bondsgebouw aan het Rapenburg in zijn catechismus met lichtbeelden zal behandelenDe Passie onzes Heeren Jesus Christus. Z.Eerw. zal bij die ge legenheid lichtbeelden vertoonen, be trekking hebbend op de passiespelen te Oberammergau. Een en ander zal een gang naar het Bondsgebouw ten volle loonen. De Beterhuis polder. De afdeeling van den Raad van State voor de geschillen vao bestuur behan delde heden het beroep van J. J. Duijn- stee te 's-Gravenhage en Chr, den Hol lander en anderen te Leiderdorp tegen het bestuit van Ged. Staten van Zuid- Holland tot goedkeuring van de door het bestuur vastgestelde keur van den Bo- terhuispolder, liggende onder de ge meenten Warmond, Leiderdorp, Oegsi- geest. Blijkens het hierover door Staatsraad mr. Cort van der Linden uitgebracht ver slag betrof het hier de afscheiding van eigendommen door hekken en het maken van openingen daarin voor het doorvoe ren van vee. Appellanten nu achtten spe ciaal de hun opgelegde verplichting tot het maken van openingen in de hekken onnoodig en voor hen schadelijk, door dien zij in het ongestoorde bezit hunner eigendommen zouden worden belemmerd en b.v. aan hun oogstland door het vee schade zou kunnen toegebracht worden. Tot dusver had in den polder onder de ingelanden altijd rust en vrede geheerscht maar tengevolge van de nu vastgestelde bepaling zou dat niet meer het geval zijn. Ook zouden de nieuwe bepalingen niet overeenkomstig de wettelijke voorschrif ten zijn tot stand gebracht en zouden zij door den poldersecretaris zijn ge maakt, die niet zou kunnen beoordeelen hoe de bepalingen zouden moeten luiden terwijl door het polderbestuur zelf die be palingen hadden moeten zijn gemaakt en vastgesteld HAZERSWOUDE. Gisteren werd op het terrein achter de openbare school een aan miltvuur gestorven koe van den landbouwer A. Kerkvliet, Rijndijk, ver brand. VOORSCHOTEN. In café Sport ver gadert Vrijdag a.s., 's avonds 71/2 uur, de afdeeling VoorschotenVeur van de alg. ver. voor Bloembollencultuur. Aan de orde komt benoeming van afgevaardigden voor de algemeene vergadering en be handeling van den beschrijvingsbrief. GEWESTELIJK GEMENGD. Besmettelijke Veeziekte. Men meldt ons uit Haarlemmer meer: Door den landbouwer Olie, aan den Aalsmeerderweg, nabij den Vijfhuizer- weg, werd aangifte gedaan, dat vermoe delijk -onder zijn schapen mond- en klauwzeer heerschte. Door den waarnemend districts veearts werd direct een nauwkeurig onderzoek ingesteld, met het gevolg, dat het bleek, dat de dieren niet aan die ziekte lijdende waTen, doch wel aan de eveneens be smettelijke ziekte „rotkreupel." De aangetaste beesten werden dadelijk gescheiden van de overigen, terwijl ver der maatregelen werden genomen, om deze ziekte niet te verspreiden. Door de Leidsche politie zijn bij een poelier in beslag genomen 2 bun- zingvellen, afkomstig van diefstal uit een huidenpakhuis. Men is de vermoedelijke daders op het spoor. Burgerlijke Stand. LEIDEN Geboren GeraTdns 1. van G. Fa- bius en B. Ploeg. Jan Hendrik z. van Ruiten beek en P. ae Vrind. Hendrik z. van H. van den Berg en J. Lepelaar Johanna Wilbelmïna Maria d. van W. van Sieijn en E. A. van Schie Lambertes z. van Schouten en H, C Schou ten Theodora Wilhclmina d. van A. van Steen en J. Bus. Cornelia Elisabeth d. van T. Got- tenbos en Schalkwijk Anna d. van W. Flanderhgn en A. W. FieUmen - Johanna d. van D. Oudsboom ea P. van Ham Johannes jacobus z. van J. .Gonfijn es C E. Brouwer Hermanns Mattheus Henrietta z. van J. C. Ple- terse ea P. J. Westerbos. Overleden: C. Platteel d. 1 j. M. van Unen d 30 j. C. Kling-van Es w. 90 j. J. van Dijk-v. d. Berg v. 33 j. J. Brandt d. 15 m. P. A. v. Oosten m. 59 j. J. P. L. Mulders z. 64 j. W. F. Tninbof-de Moed m. 69 j" Afloop Verkoopingen. Famiiieberichtefl uit andere Bladen Geboren: Matthea A. M. d. van F. X. M. Schiphorst en Schiphorst-Meyer, Haarlem, 14 Mrt Getrouwd: JoJ, Somerwil en Betsy J. J. Wagemans, Leiden. 13 Maart. Overleden: Martinus J. Arentshorst, Hil versum. Joannis de Bruyn, 76 j„ Hazers- woude. Johannes P. Engelhart, 40 j., 's- Gravenhage. Laats te Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofberichten. H. M. de Koningin heeft benoemd met ingang van 1 April 1911 tot jagermeester in de provincie Zuid-Holland den Kamer- i. b. d D. J. G. J. baron van Pattandt- Duijnrell. Rapporteurs. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over het wetsontwerp tot wijziging der wet van 3 Januari 1884 (Staatsblad No. 3) tot aanwyziging der gestichten waar hetzij gevangenisstraf, hetzij hechtenis wordt ondergaan en van aanverwante ge stichten, de heeren: Patijn, Rink, Eland, de Saverin Lohman en Nolens. De toestand in Mexico. NEW-YORK, 14 Maart. Particuliere berichten uit Mexico aan de Herald houden in, dat een ernstige opstand gistermorgen in Veracruz is uitgebroken. Een Ameri kaan werd gedood, zes politieagenten werden gewond. De deuren van de gevangenis zijn geopend. Een regeeringsoorlogsschip is in de haven en de mariniers werken samen met de burgerlijke en militaire overhedeo. Een Fransch oorlogsschip zal de Fran- sche belangen behartigen. Ingerekend. Zondagmorgen kwam de rijwielhandelaar v. d. Bosch te Wageningen zich bij de politie be<- klagen, dat hij Vrijdag een rijwiel aan een hean onbekend persoon verhuurd had, doch dat de huurder tot dusver nog nie> was teruggekeerd. Men kaai' zich de blijdschap van den klager voor stellen, toen hij een uurtje later reeds bericht kreeg, dat te Amsterdam de huur der in verzekerde bewaring was. De man, een arbeider uit Achterberg, had getracht het karretje in Amsterdam aan den man te brengen. De adspirant-koo- per vertrouwde de zaak niet en waar schuwde de politie, met het gemelde resultaat. De fiets is door den Wagei- ningschen rijwielhandelaar als zijm eigendom herkend. beurs van Amsterdam. 15 Maart 1911. Vorige Koers. 87% 86%; Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 /o Cert. dito 2% dito Hongarije. Goudl. 4%. 93% Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. 97% Dito 4 70 Jan-|uli. 93% Portugal 4% Obl.Tabaksinon. 94% 3 70 Obl. le serie 65% Rusland. 4%u/0 Obl. 1909Ned.Rec. 95% 4% dito Obl. 1909 95% 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 89% 4 dito 6e Emiss. 88% Servië 4 Obl. 1895 81% Mexico 5 70 GoudL '99 100% Brazi.ië, Fund. L. 1898 104% Columbia 3 7o Gee. B. Schuld 46% Venezuela 3 7o Dipl. Sch. 1905 58% 4 70 Amsterdam 1900-01 101% 3 °/0 Leiden 1896. 87 Aand. N. West. <&Pac.Hyp.B.C. 180% Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. 63% Cert. v. Amer. Car Found C. 53% Un, Cigar. M. C. v. A. 65% Cert. V.g. A. Unit. Stat SteelCorp. 78%„ Cert. v. pref. Aand. dito 118% Aand. Barge Moormann (liq.) 122% Amst Cult Mij. der VorstenI. 155% Aand. Kol. Bank 133% Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 187% üew.aand.„Ketaiioen"MqnbJVlij. 172 Redjang Lebong Mijnb. Mij.aand. 905 Aand. (ireat Cobars 85% (jee. Holl. Petr. A. 389% Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Ut. a f 1U00 469% Aand. Moeara Enim Petr. Mij. 226% Aènd. Sum Palemb. Petr. Mij. 177% Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. 5%fl Pref. aand. dito. dito. 16% Aand. Amsterdam Deli Comp. 725 Aand. Deli Cultuur Mij. 109% Aand. Deli-Mij. 481 Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. **75 Aand. Un. Langkat PI. 483% Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. 5 Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. 11% Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. 41 Aand. Holl. IJz. Spoormij. 78% Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. 87% Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 96% Aand. Warschau-Weenen Spw. 212 Cert. v. aand. Atchison Topeka 106% Cert.v. aand. Chesapeake <SOhio 81% Cert. v'aand. Denv. <SRioGr. Sp. 32% Gew. aand. Erie Sp. Mij. 28% 4 7o General Lien Bonds dito 75 Gew. A. Kans. City South Rw. 33% Mexic.lntern.PirorLienObl.4%7o 101% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 32l% 4 7o le Hyp. Obl. dito 97 Aand. N.-Y. Ontario Western 41% Cert. v. gew. aand. Rock island 29% Gew. aand. South Pacific 114% Afgest. gew. aand. South Rlw. 26% Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 175% 4 7o Goud Obl. Union Pac. Rlr. 100 Gew. aand. Wabash 17% Leeningen Amsterdam a f 100 108 Paleis voor Volksvlijt 1867 2.10 Aand. Witte Kruis 85% 2% Antwerpen 1887 94% 4 Hongaarsche Hypb. 1884 123*% 4 7p Tbeiss. Regulir. Ges. 1880 159% 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 169% 3 Madrid 1868 67% Turksche loten 1870 52% Congo loten 1888 42.60 Panama-kanaal loten 78.— Prolongatie rente 3% h 3% Koers heden. 87% 88% 81*% 46% »01% 65% 79% 469 226% 176% 5% 16% 715 108% 476% 75% 31»% 29% 34% 33»% 97% 41% 30% 115% 26%, 176% 100% 17%, KATWIJK AAN ZEE De gisteren gehonden veritooping in ,De Zwaan" kracht bet noorde lijk gedeelte van het Gasthuis alhier op f 4340. Kooper de heer D. v. d. Gwgtes Nz. Katwijk aan den iüjn. Het hui» Kerkstraat Katwjjk aan den Rijn bewoond door YctKm en Wed. van der Does 11245, door W. j. Geriak Katwijk aan den Rijn. Het huis Kerkstraat Katwijk aan den Rijn bewoond door j. van Es e. a. f 1025, door G. Vooijs Katwijk aan dea Rfw. De 2 laatstge noemde perceeleu. Kerkstraat, werden gecom bineerd en afgemijnd op f50 daar L. v. Paridon Katwijk aan den Rijn. BODEGRAVEN. Boerenhafstede Catharina- hoeve, in bod gebracht dear D. Niesing op f 40.3UQ afgemijnd op f 70 doar J. Stigter. iacobus noeve (Mcye). 'erceel 1, in bod gebracht doer A. de Jong f 8600 is afgemijnd op f 906 door D. Kleijne. Perceel 11, hi bod gebracht door A. de Jong f 8600 afgemijnd door J. Brunt Pt op f 100. Përceel 111, in bod door W. Bakker f6000 af gemijnd G. Verbnrg op f 475. Gecotnb. perc. II en- 111 te aamen in bod f 15175 afgemijnd door J. Brunt Pz. op f425. Marktberichten. AMSTERDAM, 15 Mrt. Veemarkt. Aangevoerd 196 vette kalveren, lekw. 118 et., 2e kw. 108 ct., 3e kw. 96 ct. p. kg. 0— melk- en kalfkoeien fper stuk. fraskalvercn fü per stuk. 154 nuchtere kafveren f7—12 per stuk. schapen fper etult. 410 vette varkens, IlolL lc kw. 51-53 cl, 3e en 3e kw. 49—50 ct. p. K.G. Gelderschc ea Overz. lekw. 51—53 ct., 2e en 3e kw. 48—49 et. per K.G. STOMPWIJK, 14 Maart. Op de veiling waren aangevoerd 4134 eieren, waarvan éc prijzen waren f 3.6'J-f 4,10 per booderd. Goudsche en Leidsche kaas 18 a 28 cent per pond. Oude kippen 76 cent per stuk. WOERDEN, 15 Maart. Aanvoer ter kaasmarkt 10 partijen. Prijs Goudsche kaas le soort f31. a f32,50, id. 2e soort29,afid zwaardere Alles per 50 kilo. Handel vlug. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten, unzc geliefde Zoon en Broeder, J0HANN, geboren te Alphen aan den Rijn, den 27steo Juni 1901. Hazerswoude, Groenendijk, 14 Maart 1911. h. J. AVERDICK. D. J. AVERDICK— Vlaswinkel, 7715 en Kinderen. Heden overleed, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, Mejuffr. MARIA ELISABETH KRIEK, in den ouderdom van bijna 86 jaar. Mede namens de familie, W. C. J. KRIEK. Leiden. 15 Maart 1911. St. Janshof 11. 7723 Wegéns verhuizing der familie biedt zich aan eene bekwame voor dadelijk. Brieven No. 7702, Bur. van „De Leidsche Courant". aan de Stoom-, Wasch- en Strijkinrichting „de Ster". F. VAN HOFWEGEN, (7637) Alphen aan den Rijn. Door de leden der „Coöpera tieve Boerenleenbank" te Alke made, afdeeling Rijpwetering, Oudade en de Kaag, gevestigd te Alkemade, wordt kennis gegeven, dat de akte houdende gewijzigde statuten van deze vereeniging, op 17 Januari 1911 verleden, vooi den notaris W. VEENSTRA te Oudewetering, is geplaatst in de Nederlandsche Staatscourant van 11 Maart 1911 no. 60. Namens de leden W. VEENSTRA, notaris. (7709 Kostelooze Burgemeester en Wethouders van LEIDEN brengen ter kennis van hen, die op grond van on vermogen in aanmerking wen schen te komen voor het ont vangen van kostelooze OENEES- EN HEELKUNDIGE HULP van 1 Mei 1911 tot 1 Mei 1912, dat zij zich ter verkrijging van het daartoe strekkend bewijs van on vermogen alsnog kunnen aan melden op DINSDAG den 21 en MAART a.s., van des voormid dags half elf tot des namiddags drie uur, ten Raadhuize in het lokaal naast de binnentrap (Trouw kamer). (7726) Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE G1JSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Maart 191U

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3