Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. Ingezonden Mededeelingen. k 30 cents per regel. Het is wenschelijk Uw rijwiel minstens ééns per jaar grondig te laten nazien en dit, zoo noodig. opnieuw te doen lakken en nikkelen. Voor rijwielen van elk fabrikaat bestaat hiervoor gelegenheid in onze herstelplaats. 7216 FONGERS-filiaal BREESTRAAT 86. genomen worden, en dat belichaamd is in het amendement dat de sociaal-democra tische fractie op dat ontwerp heeft inge diend. Op deze wijze zal uit de succes siewet een veel hooger opbrengst wor den getrokken dan de Minister zich nu voorstelt De heer v. d. Berch van Heem stede achtte het verkeerd dat de Mi nister nu reeds begint met verhooging van het successierecht voor groote er fenissen in de rechte lijn. Indien' het den' Minister te doen is de kleinere erfenis sen in de rechte lijn niet te treffen, danl had hij dit doel moeten bereiken door sterke verhooging van het successie recht der erfenissen in de zijlijn, (De zitting duurt voort.) Rechtszaken. Kantongerecht te Delft. De kantonrechter veroordeeldeM. E. v. Z. wed. A. v. B. te Berkel en Roden rijs, wegens niet voldoen aan eene aan schrijving tot verbetering van 13 wonin gen, tot 13 maal f 1 of 13 maal 1 d.; J. B. te Zoetermeer wegens rijden met bespannen voertuig over verboden weg tot f 1 of 1 d.J. van der H. te Stomp- wijk wegens na zons [ondergang rijden met een rijwiel zonder licht tot f 1 of 1 d. en A. van W. te Nootdorp wegens rijden met een rijwiel over verboden weg tot f 1 of 1 d. De Utrechtsche Rechtbank veroordeelde den reiziger van de'n kaashandelaar L. B. te Woerden, die, toen hij voor zijn patroon in Eindhoven een som van f 171.33 moest innen, daarmede naar Engeland vertrok en na van daar te zijn terugge komen, zich zelf bij de politie aanmeldde tot 4 maanden gevangenisstraf. De eisch luidde 4 maanden. Faillissementen. Uitgesproken: J.Nolenbomer,aannemer, te Korborn, gemeente Grootegast, curator -mr. W. R. Rosingh. J. Eekels, mandenmaker, te Vlijmen, curator mr, P. Sopers. L. H. Mole naars, vroeger kastelein te Beverwijk, curator mr, A. Moens te Beverwijk. J. Derné, koop man te Leiden, curator mr. A. O. de Haart. J. Fedder, handelende onder de firma G. Steen, winkelier in bloemen, Amsterdam, curator mr. E. F. Ijzenhoed Grevelink. C. N. R. Lutz, winkelier, Amsterdam, curator als voren. Mej. F. W. Lpgerath, pensionhoudster te Bussum, curator mr. A. A. van Oven. Geëindigd: C. Magendans, bierhuishou der te Arnhem. M. J. Nakke, winkelier te Lienden. R. van der Veen Hz., bode en koop man te Finstenwolde. A. P. Vermeeren, koopvrouw te Geertruidenberg. LEIDEN, 7 Maart. Bij resolutie van den fninister van financiën, van 6 dezer, zijn, met ingang van 1 Mei, herbenoemd in den raad van beroep voor de vermogensbelasting alhier, tot lid, de heer mr. E. de Vries, en tot plaatsvervangend lid de heer mr. S. J. Fockema Andreas. HAARLEMMERMEER. In het Noor delijk deel dezer gemeente worden telken jare groote velden met boerenkool ver bouwd. Aangemoedigd door de flinke prijzen, die in de laatste jaren gemaakt konden worden, door de belangrijke ver zendingen naar Duitschland werd er hoe langer hoe meer grond beschikbaar voor gesteld. Het vorige jaar was de uitvoer naar Duitschland bijna niets, zoodat vele verbouwers belangrijke schade leden. De boerenkool werd toen gewoon als be mesting gebruikt, omdat men ïe niet kwijt kon. Dit jaar zijn ook een groot aantal H. A. land weder met boerenkool beplant en gelukkig voor de tuinders begint jDuitschland al te trekken en worden, te gen een behoorlijke prijs, eiken dag wag- gonladingen vanaf Halfweg en Amster dam verzonden. LEIDERDORP. Onder leiding van den heer A. van Leeuwen hield de land- bouwvereeniging Leiderdorp—Zoeter- woude .(Hoogen Rijndijk) haar jaar vergadering. Het ledental bedroeg 36. De rekening sloot met een batig saldo van f56,86. Inzake de bestrijding van mond- en klauwzeer werd met alg. siemmen het volgende adres vastgesteld aan den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel De Landbouw^vereeniging overtuigd van het gevaar, waarin onze veestapel zich bevind, waar zich enkele gevallen van mond- en klauwzeer hebben voor gedaan, van oordeel dat door goedé sa menwerking van Overheid en veehouders de daarvoor aanwezigen middelen moe ten worden aangewend, tot bestrijding dezer ziekte betreurt, dat door de Regee ring tot dusverre niet is voldaan aan het verzoek van den heer A. van Leeuwen en cons. 1907 tot onze geëerbiedigde Koningin gericht om1 wijziging van de wet op het veeartsenij kun dig Staatstoe zicht 2 een commissie te benoemen, be staande uit deskundigen en belangheb bende veehouders, om maatregelen te beramen, waardoor de gevreesde ziekte op doelmatige wijze kan worden bestre den en verzoekt eerbiedig de tusschen- komst van Uwe Excelentie, dat aan het verzoek alsnog gevolg worde gegeven. NOORDWIJK AAN ZEE. Er wordt ge meld, dat zich alhier een combinatie ge vormd heeft, die een nieuw b3dstrand wil stichten en exploiteeren „in de Noord". Deze combinatie zal daartoe het strand, noordelijk van pension „Hugo Hoek" trachten te hurenhet bovenstrand van de Duin-exploitatie-maatschappij „De Toekomst", het benedenstrand (beneden de hoogwaterlijn) van de Gemeente. Het Kroningsjubileum. Gaven wij gister reeds in het kort het kort het verloop der huldiging, nu komen wij nog de volgende bijzonderheden mee- deelen. In korten tijd stonden de deelnemers aan de aubade op hun plaats, de heer Beijersbergen van Henegouwen, de di recteur van de Koninklijke Nat. Zang school, beklom de stellage, zwaaide zijn staf, en luid klonken de eesste fanfare klanken op tusschen de drie Paleismuren Eerst bleef het leeg voor de ramen van het paleis, maar toen het eerste muziek nummer was afgespeeld, toen werden rechts van den ingang, xle ramen opge schoven en voor het middelste raam vei- scheen H. M. de Koningin, ontvangen met hoera's, en velerlei gejuich en fan fares het was een hoog moment van het feest, toen daar de Koningin kwam voor het raam, jong en lachend en gezond. Maar nóg krachtiger werd het enthousias me, toen naast de Koningin ook de Ko- ningin^Moeder en de Prins voor het raam plaats namen, en toen men in het duister van het vertrek zag komen Prinses Ju- tiana, een klein wit kindje gedragen op den arm eener hofdame, en toen de Koningin haar dochter nam op de schoot en nam een klein handje in de hare, om daarmee te wuiven naar de juichende me nigte, toen was het een geestdrift, zoo als alleen maar ontstaan kan in heel moo ie momenten, toen moest ieder uiten in gejuich zijn vreugde over het zien van dien koninklijken familiegroep, die daar voor het raam kwam ontvangen de in vreugde gebrachte hulde van het volk. En terwijl de muziek en het gezang opklonk, versterkt nog door de weer kaatsing van de drie muren, waartus- schen de uitvoerenden stonden geschaard, al dien tijd was daar het Kon. gezin voor 'traam, huiselijk en Hollandsch, lachend en deelend mee in de algemeene yreug- de. Ja, wel moest een enkele maal, als de muziek met luid geschetter een nieuw nummer inzetten, het kleine prinsesje even worden overgenomen door de hof dame, die haar dan wegdroeg van voor het raam om eventjes wat te sussen, maar al gauw zat zij dan toch weer op den schoot van' haar moeder en wuifde met het kleine handje en keek verbaasd naar al die menschen en de mooie vaandels en de vlaggen en al de kleur en vreug de die er was. Toen gisteren het défilé der deelne mende vereenigingen, volgende na de aubade, ten einde was, had ten Paleize nog een reünie plaats. Want H. M. de Koningin had aan bet Comité voor de jubileumaubade doen weten, dat Zij na afloop van het défilé alle presidenten van de in den optocht vertegenwoordig de vereenigingen wenschte te ontvangen. Dus begaven zich overeenkomstig Hr. Ms. verzoek de ruim 50 presidenten der deelnemende corporaties naar het Paleis waar zij naar de balconzaal werden ge leid. Zij stelden er zich in cirkelvorm op en weldra verscheen er H. M. de Konin gin met H. M. Koningin-Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik en gevolg. Als eere-voorzitter van het huldigings comité hield de burgemeester, baron Sweerts, een toespraak tot H. M. Met een „Leve de Koningin" werd deze rede besloten, waarna een driewerf herhaald hoera klonk. H. M. de Koningin plaatste zich nu in het midden van den breeden kring van vereeniigingspresidenten en sprak daar na, in antwoord op de rede van den eere voorzitter, woordelijk het volgende: „Mijnheer de burgemeester, „Het is mij bijzonder aangenaam !u en de vertegenwoordigers van de aan wezige vereenigingen te ontvangen en daardoor in de gelegenheid te zijn u al len persoonlijk mijn warmen danl* te zeggen voor de schoone en welgeslaag de aubade eene uiting van aanhanke lijkheid, welke uit het harfis geweld van de duizenden, die er aan deelnemen. „Ten hoogste stel ik hunne gevoe lens en die van de gansche bevolking der Residentie op prijs. „Mèt u verheug ik mij in het tijdperk1 van welvaart op menig gebied, dat ons dierbaar vaderland doorleeft, een voor spoed, waarin in ruime mate gedeeld wordt door mijne Residentie en ik acht mij gelukkig, dat deze jaren van bloei onder mijne regeering hebben mogen' zijn. U dankende voor uwe welgemeende weascheji voor mij én de mijnêh, bespit ik met den hartgrondigen wensch voor het geluk en de vooruitgang van 'sGra- venhage." Vervolgens lieten de leden der Kon. familie zich elk den 50 presidenten voor- steHen, H. M. de Koningin door den burgemeester, H. M. de Koningin-Moeder door den president van het Haagsch Mannenkoor en Z, K. H. den Prins door den heer S. A. J. Gilissen, president der St.-Jozefsgezellenvereeniging. Voor bijna ieder der voorgestelde heeren ook voor de vrouwelijke president eener liedertafel hadden H. H. M. M. en de Prins een passend woord hetzij van sympathie met de hulde-betooging. hetzij van belangstelling in het doel, de werkzaamheden en getalsterkte hunner vereeniging, terwijl de directeur der zangkorpsen, de heer Beyersbergen van Henegouwen, werd gecomplimenteerd met de voortreffelijke wijze, waarop hij de moeilijke taak der leiding van de aubade had volbracht en de componist van het Domine, Salvum fac, de heer A. Giesen, eveneens waardeerende woor den over zijn werk mocht hooren. Uit alle gesprekken met de presidenten bleek, hoezeer H. H. M. M. er door ge troffen waren, dat deze vereenigingen, meerendeels bestaande uit werklieden, zich in hun vrijen tijd aan de beoefening van zang en muziek wijdden. Aan den president der Prof. Kalk- en Steenbewerkersvereeniging vroeg Konin gin Emma belangstellend, hoe 't in dit vak in den afgeloópen winter met de werkloosheid gesteld was. Toen de vorstelijke personen de ont vangkamer verlieten, werden alle hoof den der vereenigingen verzocht nog eenige oogenblikken ten paleize te blijven en werden zij in de galerijzaal bij een sierlijk met bloemen getooid buffet in de gele genheid gesteld eenige ververschingen te gebruiken. Hr. Ms. Ie kamerheer jhr. Van den Bosch, de hofmaarschalk jhr. Boreel en le-luit. ordonnance-otficier, baron Van Hardenbroek van Lockhorst, waarn. par ticulier secretaris der Koningin, namen in de buffetzaal de honneurs tegenover de gasten waar. De „N. Ct." verneemt dat H. M. de Koningin den burgemeester nog eens persoonlijk verzocht heeft aan elk der vereenigingen, die aan de huldebetooging hebben deelgenomen, Hr. Ms. diepge- voelden dank te brengen voor haar zeer gewaardeerde medewerking bij de viering van het 12l/8-jarig regeeringsjubileum. Een mandarijn onder de vreemde duivels. Zijne Excellentie Ho kjoeei fang had twaalf jaar geleden, zooals hij zich uit drukte, het ongeluk, in ballingschap te worden gezonden onder „de duivels van den oceaan". Hij werd namelijk als kei zerlijk commissaris op een diplomatieke missie afgevaardigd. Bij zijn terugkomst schreef hij een merkwaardig boekje over Europeesche zeden en zond enkele exem plaren aan de prinsen en voornaamste mandarijnen van Peking, Tengevolge van de vlucht van het Chineesche hof uit Peking in 1900 viel een exemplaar van dit werk een Europeaan inhanden en deze maakte er een Fransche bewerking van. Op merkwaardige wijze toont dit werkje hoe een Chinees het Westen ziet. Het eenige wat Ho kjoeei fang in Europa's steden bewonderde was de reinheid der straten en de pracht der ho tels. De hooge huizen vervulden haar met ontzetting. „Ze zijn zoo hoog^ schreef hij, dat iemand een eind aan zijn leven kon maken, door zich van het dak te werpen. Deze hooge gebouwen zijn noodlottig voor de weldadige geesten van wind en water. De duivels van den oceaan slaan niet acht op de invloeden van de aarde en de geesten der lucht, of schoon onze vermaardste letterkundigen en wijzen het bestaan van die invlloeden erkennen. Het gevolg is, dat de barba ren in plaats van een gode op te rich ten om zich tegen plagen en ovgrstroor mingen te beschermen, hun geld in het water gooien voor draineeringen en dij ken. Hun onkunde is hun eenige veront schuldiging. Zij weten niet, dat een pa gode de pest tegenhoudt, voorspoed aan lokt en den candidaten van het district succes bezorgt bij hun ambtenaarsexa men. De barbaren hebben niet, jzooals wij, deze feiten door de ervaring van dui zenden jaren bewezen. Zij veroordcelen den witten tijger en zij weten niet, dat de draak overstroomingen, donder, aard- bevngen ien typhonen teweegbrengt. De duivels van den pceaan hebben alle regelen van rang en ontzag 't on'H dersteboven gekeerd. Ik had vernomen, dat hun vrouwen meer geëerd ;werderf dan hun mannen, maar mooit had ik ge dacht, dat deze dwaling zoo algemeen en zoo diep was. Zoo maakt, op een smal voetpad, een man altijd baan voor het minderwaardige ^chepsel. Een man laat zijn vrouw naast ^ich loopen en nie mand lacht erom. Het gebeurt zelfs wel, dat hij pakjes voor haar draagt, zonder dat men den spot met hem drijft. En dat is niet alles. De mannen wachten aami tafel tot de vrouwen zijn gezeten, gaan dan naast haar zitten en bewijzen haar allerlei beleefdheden. Ik heb zelfs ge zien, dat een man zijn vrouw bijl maaltij den'bediende vóór zijn eigen vader! In de hotels gebruiken mannen eaf vrouwen hun maaltijden tezamen in het openbaar. Vrouwen dienen in winkels en reizen alleen. Teneinde het middel smal éjo deja bp.e^qn gró&i te itöjyi Aéhijueji, dragen zij onder haar goed een soort van ijzeren kooi. Daaruit ontstaan ernstige misvormingen. En d^ze lieden, die niets weten van alles wat goed en mooi is, lachen om onze gouden leliën.,) De voeten der duivels van den oceaan zijn geweldig groot. Dit toont, dat hun ras minder fijn en zuiver is dan het-onze. De meeste mannen dragen het haar kort en scheren het niet boven hun voorhoofd af. Dientengevolge zien zij er uit als onze gevangenen en bedelaars. Als hoofdbe dekking gebruiken zij een soort van ko ker, somtijds met veeren er in. Het is een buitengewoon leelijk ding. De mouwen van hun kleeren vallen niet over hun handen en daarom stoppen zij deze in zakken van witte vellen. Deze sombere rouwkleur kiezen de domme barbaren voor al hunne feesten en plechtigheden. Het maakt een zeer onaangenamen in druk en trekt slechts geesten van aller lei soort aan. De vermaken der barbaren zijn aller vreemdst. Zij verlaten hun zitplaatsen paar bij paar. De man grijpt de vrouw, die misschien de vrouw van iemand an ders is, om het mdidel. Dan beginnen zij te glijden, te draaien, te springen, zij gaan terug en weer vooruit, groeten en buigen. Het is dwaas, buitensporig, be lachelijk en onfatsoenlijk, en toch schijnt het, nun ontzaglijk te vermaken. Een an dere verwonderlijke gewoonte is hun tn«- ier om elkaar aan te spreken en om af scheid te nemen. Zij zetten hun lippen op de wangen hunner verwanten en ma ken een geluid als proefden zij rijstwijn. Hun dichters want die hebben zij hebben liederen gemaakt op dit vreem de gebruik. De mandarijn eindigt aldus: „De barbaren zijn erg achterlijk en het kost hun eenigen tijd om te kunnen denken en voelen als wij, verondersteld dat hart en hoofd hen daartoe in staat stelt. Wat zij, „vooruitgan noemen is een leeg en dikwijls gevaarlijk ding. Zie bv. naar hun gevangenisstelsel. Hun gevan genissen zijn plaatsen van vermaak voor boosdoeners, die zorgvuldig worden op gepast. Men vreest slechts één ding, dat de gevangenen niet geriefelijk geherbergd gekleed en gevoed worden. Indien dit stelsel werd toegepast in het Hemelsche rijk, zouden onze roovers wedijveren in het begaan van de grootste misdaden, ten einde in de gevangenis te komen en zou ons rijk omvergeworpen worden. Het schijnt dat de duivels van den oceaan er een kwaadaardig genot in scheppen, alles precies met tegenovergestelde van onze gebruiken te doen. Zij die leven wal ik geschreven heb, zullen mij nauwelijks gelooven, maar ik heb volkomen de waar heid verteld", Die haar voetjes misvormen. Land- en Tuinbouw. Landarbeiders. Voor de Landbouwtentoonstelling van 1913 is benoemd een commisie afd. Maat regelen ter verbetering van den toestand ten plattelande, inzonderheid van den landarbeider. In deze commissie hebben zitting de heeren J. B. Westerdijk, voor zitter, te Uithuizermeede; W. van Boven, inspecteurdervolksgezondheidte'sGraven- hage, secretaris; dr. G. W. Bruinsma te TeteringenW. P. G. Helsdingen te 's- Gravenhage; P. Hiemstra, propagandist van den Bond van Land- en Zuivelfabriek arbeiders te LeeuwardenL. H. Mons- holt te Westerpolder; Th. H. A. M. van der Marck, rector te Roermond; G. Ooster- baan, inspecteur der volksgezondheid te Zwolle A. Rauwerda te LeeuwardenJ. Smid te 's-Gravenhage en G. W. Stromk te Steenwijkerwold. Afloop Verkoopingen. BODEGRAVEN. Heden werd in bod gebracht Perc. 1 Bouwmanswoning Raadwijk door H. de Graaf, f28,200, Perc. 11 door W. v. d. Poll f 1300, Perc. Ill Barendrecht van Charlois, den Haag, f5100, Perc. IV P. Ruitenburg f3200, Perc. V P. Ruitenburg f4700 te samen f42,500. Perc. 1 Huis en Schuur aan de Prins Hendrik straat, door Heemskerk, Alfen f6100, Perc. II 9H Meter bouwgrond door Windhorst f800, Perc. III 10 Meter bouwgrond door A. Okkerse Jzn. f 600, Perc. IV 10 Meter bouwgrond door C. Zaal te samen f8125. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). H. M. de Koningin-Moeder heeft welwillend het Beschermvrouwschap aan vaard over de Prins Alexanderstichting, inrichting voor jeugdige blinde kinderen. De Prins Alexanderstichting, die tot nu toe te Benüekom was gevestigd, zal in Mei a.s. overgeplaatst worden naar Huis ter Heide, bij Zeist, ahvaar een nieuw gesticht met ruimte voor 40 kin deren werd gebouwd. H. M. de Koningin ontving gister den Minister van Marine ter gewone conferentie. Op de tentoonstelling voor Hotel- industrie is in de afd. Mineralen een bronzen medaille toegekend aan W. Va- rossieau. Marktberichten. LEIDEN 7 Maart. Vette Varkensmarkt. Aanvoer 259, vette varkens 189. f 0.56 a 0.54. Lichtsoort 7a fa52 a f 0.50. Handel vlug. ROTTERDAM, 7 Maart. Veemarkt, 23 Paarden; 0 Veulens; 0 ezels; 1208 magere Runderen523 vette Runderen166 vette Kal veren; 1174 nuchtere KalverenGraskalveren 4 Schapen247 biggen0 Varkens; 0 Bokken. De prijzen waren als volgt: Koeien en Ossen 35 a 40 c.; Stieren 28-35 c.vette Kalve ren 50—65 c. p. kilo. Melkkoeien f 160—275 Kalfkoeie». f 180-290; Stieren f 16O-30Q; Pin ken 1 80-110; Graskalveren 1 Vaarzen f 100—180; Werkpaarden f 120—300; SUchlpaar den f70—140; Hitten f0; Biggen f 10 a 18 nuchtere Fokkalveren f 1322nuchtere SJacht- kalveren f 4.-^—13.—Export Varkens c.; Lammeren fper stuk. Biggen f0.—.0, Biggen per we^k f 1.80— a 2.20. Vet vee willig; mager vee flauw. Op de vette markt was de handel in koeien en ossen, vooral voor best spoelingsvee, willig enkele exemplaren werden zelfs tot 2 c. boven noteering verkocht. Mindere soorten kooplust flauwer. Aanvoer tamelijk, hoewel weinig ossen geringe omzet voor het buitenland. In vette kalveren gingen de le Soorten tegen hooge prijzen vlug van de hand. In mindere soorten, hoewel te verkoopen, was de handel langzamer. Op de magere markt was de handel in melk en kaifkoeien flauw, er was weinig kooplust voor het buitenland. Stieren weinig aangevoerd vlug en duur verkocht. Jong vee. vaarzen en pinken tamelijk aangevoerd en willigen handel. Nuchtere fok- en slachtkalvercn ruim aange voerd. met tamelijk vluggen omzet. Biggen met grooten aanvoer en sleependen handel. In slacht- en werkpaarden willigen handel en vlug verkocht. ROTTERDAM, 7 Maart. Op de boter markt werden aangevoerd 48 aehtste en 33 zestiende vaten en 198 stukken van een half K.G. Prijzen le kw. f 67, 2e kw. f63, 3e kw. 58. Per half K.G. 80 a 85 cl. Eieren. Aangevoerd 71326 stuks. Kippen eieren f 3.35 a f 5.07. Eendeneieren f 4.30—4.75 ganzeneieren f 11.—. BODEGRAVEN, 7 Maart. Aangevoerd: 26 partijen kaas. Goudsche le soort 131a 32* 2e soort f 29— a 30.Zwaardere Goudsche f 33*. Handel matig. ANTWERPEN, 7 Maart. Veemarkt. Betaalde prijzen per Kilo. Verkocht 32 ossen le qual. fr. 1.08 2e qual. 0.98 3e qual. 0.88 140 koeien 1 qual. fr. 0.a 0 29 vaarzen le qual. fr. 1,06 2e qual. 0.963e qual. 0.86, 38 stieren le qual. fr. 0.88 2e* qual. 0,78 3e qual. 0.68. 55 kalveren le qual. fr. 1.40 2e qual. 1.30 3e qual. 1.15. 0,87. beurs van Amsterdam. 7 Maart 1911. Nederland. 3% Obl. Ncd. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2* dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4 7o )an-|uli. Portugal 4* Obl.Tabaksmon. 3 70 Obl. le serie Rusland. 4*% Obl. 1909Ned.Rec. 4* X dit(> Obl. 1909 4 dito bij Hope <5t Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 7o Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazi.ië, Fund. L. 1898 Columbia 3 7o öec. B. Schuld Venezuela 3 "/„Dipl. Sch. 1905 4 7o Amsterdam 1900-01 370 Leiden 1896. Aand. N. West. (SPac. Hyp. B. C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amcr. Car ik Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge ik Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rcscontre 5 Uew.aami.„Ketahocn"Mijnb.Mij. Rcdjang Lebons Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gec. Holl. Petr.'A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Ur. a f 1000 Aand. Moeara Enim PetrT Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mi;. Aand. Nieuwe Asaiian Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoorinij. Aand. Mij. t. iixpi. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake «SÖhio Cert. v'aand. Dtnv. RioGr. Sp. Gew. aand. Erie 8p. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Kw. Mexic.lntern.PirorLien Obl.4H% Cert. v. aand. Miss. Kans. ik T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario ik Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand.Union Pac.Rlr. 4 /c Goud Obi. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam h f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3* k Vorige Koers Koers. heden. 87% 87% 87*4 87*. 71% 93\ 97 93* 93 ;i 95 65* 65* 95* 95* 95* 89* 88* 88% 81* 81% lüO* 100* 104* 46* 47* 58* 102 102 87 lfcO* 62* 62% 52*4 52*. 65 'je 65% 764,, 77* 119* Jl-J 117* 150* 152 133* 133* 18796 177 171 B98 905 91 90 407* <Ü3 478 473 230't X£) 180 5*. 16*. 722 T3-. 105* iut> 471 475>j 71 7ifc, 470* 47? 5 5*. 10% io* 38* 39' 4 78* 88 87% 97 209 105* 106* 82 81* 31* 3t* 28*. 28|. 75 33*t 33*» 101% 32* 32 h. 41 29 yH 29* 115 114* 25* 26 173% 174 100 100* 16% 16* 108* 2.10 86* 86 95 124% 159* jlOO 169* 67 51% 52% 42.30 78— 3*7- Een bende jeugdige dieven. Den laatsten tijd hadden te Breda telkens kleine diefstallen plaats. Nu weder wer den uit winkels of van wagens eetwaren weggenomen, dan weder was het een' horloge, dat op een marktkraam was uit- stald of een mantel, die in de gang van een café was weggehangen. Ook werden eenige malen laden gelicht. De politie is er thans in geslaagd de daders te vatten, het zijn zes jongens van 12 a 14 jaar. Brutaal. Een fantastische inbraak in den stijl van de overmoedige daden den Arsène Lupin, is gepleegd te Brienne le-Chateau. Terwijl de familie in de eet zaal rustig kaartspeelde, kwam er van het bureau ernaast rook. Men ging e», heen en doofde weldra het vuur. Maaifi men kon tegelijkertijd constateeren dai de brandkast was opengebroken en e€ïj 30.000 francs waren verdwenen. De in breker was blijkbaar in het bureau ge komen door het raam open te breken tfi hij waagde het ieder oogenblik verrast te worden door de huisgenooten in dai, naburige kamer. Bij zijn vertrek had htf vermoedelijk beproefd het huis in braiMi te steken om de sporen van zija, daad idf te wissen.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3