Uit Stad en Omgeving. Gemengd iNieuws. Eedsweigering. Voor de tweede maal diende heden voor den Hoogen Raad de zaak van J. Hoogland, beklaagd wegens het als ge tuige in eene strafzaak weigeren van het afleggen van den eed, terwijl hij behoorde tot het Roomsch Katholiek Kerkgenoot schap. Zooals men weet, werd deze persoon aanvankelijk door de Rechtbank te Haar lem en het Gerechtshof te Amsterdam ontslagen van alle rechtsvervolging en werd daarna de zaak door den Hoogen Raad verwezen naar het Hof te Arnhem omdat niet was onderzocht of het R. K. Kerkgenootschap een eed verbiedt. Tegen de daarna nu door het Hof te Arnhem gegeven beslissing waarbij, na beslissing dat in dit geval de eed door het R. K. Kerkgenootschap niet werd verboden, de bekl. tot 3 dagen gevange nisstraf is veroordeeld, ontwikkelde Mr. J. A. Levy, advocaat te Amsterdam, in de eerste plaats een cassatiemiddel bewerende schending van art. 167 der Grondwet, 14 der Alg. bepalingen en 1290 juncto 2 Burgerlijk Wetboek hier op berustende dat de nu requirant, die oorspronkelijk tot het Protest. Kerkge nootschap behoorde en eerst bij zijn hu welijk tot het R. K. kerkgenootschap zou zijn overgegaan, rechtens nooit tot het R. K. kerkgenootschap behoord heeft. Bij een tweede middel werd in ver band hiermede beweerd schending van art. 2 rechtsverordening. Er zou niet blij ken van een ernstige wilsverklaring aan het kerkbestuur. Een exploit aan den pastoor, ambtshalve voorzitter van het kerkbestuur, zou moeten zijn beteekend geworden en een mondelinge mededee- ling ware niet voldoende. Een derde middel hield in schending van art. 172 juncto 199, strafrecht en wel met betrekking tot de vraag of hier op zettelijk eene wettelijke verplichting niet is nageleefd. Ten vierde werd voorgesteld schending van art. 402 strafverordening juncto 161 Grondwet, en dit wel in verband met de wijze van eedsaflegging. Wat dit laat ste betreft zou het Hof hebben overge nomen een gevolgtrekking van een des kundige (de geestelijke die nopens de verplichtingen omtrent den eed in de R. K. Kerk verklaringen aflegde voor het Hof te Arnhem). De rijwieldiefstallen in Minerva. Een jonggezel A. T. v. d. V., die eeni ge dagen zonder werk had geloopen en zijn laatste geld verteerd had, stal uit de Studenten-Societeit, te Leiden en eiders eenige rijwielen en had zich he den voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden. De man verklaarde al leen op de wereld te staan, in slecht ge- zeischap gekomen te zijn en zoo van! den eenen diefstal tot den anderen ge komen te zijn. Subst. off. v. Justitie Mr. Brantjes, voor het eerst als zoodanig voor deze rechtbank fungeerende, beschouwde de zen jongeman als ,een der vele rijwiel- dieven, die de omgeving van den Haag onveilig maken en vorderde 8 maanden. De verdediger Mr. A. Heijmans wees er op, dat de officier geheel ten onrechte zijn cliënt schaart onder de rijwieldieven van professie; het tegendeel is waar. De man beeft zich nog nimmer aan dief stal schuldig gemaakt, zich steeds uit stekend gedragen en is door een samen loop van omstandigheden tot dit feit gekomen. Pleiter deed een beroep op de welwillendheid der rechtbank en vroeg het opleggen van eene lichte straf. LEIDEN, 6 Maart. Kennis is Macht. Wij ontvingen het verslag over 1910 /an de handelsbedienden-vereeniging „Kennis is Macht". Het ledental bedroeg op 31 December il.I. 35; het getal dona teurs bedroeg 51, welke cijfers geen noemenswaardige veranderingen met die van andere jaren vertoonen. Als instelling van handelsonderwijs bleef de vereeniging ihaar goeden naam handhaven en zij werd gemiddeld door 250 leerlingen (waaronder een 50-tal vrouwelijke) bezocht. Op 1 Januari telde de afd. A. 61 en afd. B 192 leerlingen. Uit de buitengemeenten volgden 35 leer lingen het onderwijs t.w. 7 uit Zoeter- woude5 uit Voorschoten2 uit Kat wijk aan Zee; 4 uit Leiderdorp; 8 uit Oegstgeest3 mit Warmond 1 uit Ouds hoorn 1 uit Noordwijk-Binnen2 uit Sassenheim1 uit 's-Gravenhage en 1 uit Bodegraven. Van de leeraren mag getuigd worden, dat zij met -toewijding en opgewektheid hun niet altijd dankbaar werk deden. Geen enkele maal behoefde een hunner door ziekte vervangen te worden. De rekening over 1910 sluit aan ont vangsten op f 64,95 en aan uitgaven op f43,04, saldo derhalve f 21,91. De rekening der handelsschool sluit op een eindcijfer van f 8091,99, met een saldo van f470,06. Aan schoolgeldejn werd ontvangen i 4333,80, d. i. f 288.65 minder dan in 1909. Die oorzaak dezer vermindering is te vinden in het feit, dat in den Joop van 1910 wederom aan verscheidene nieuwe leerlingen geheele of gedeeltelijke vrijstelling wegens fi nancieel onvermogen moest .worden ver leend. Het ligt voor de hand, dat het aantal vrijstellingen in de toekomst niet zal afnemen en dus het bestuur er op be dacht zal moeten zijn nieuwe bronnen van inkomsten te zoeken, tegen deze ver mindering van schoolgelden. Openbaar debat. Het openbaar debat tusschen Enka propagandiste van de Christen-Sodalis-* ten en ds. R. J. W. Rudolph, geref.-pre- dikant alhier, is bepaald op 15 Maart a.s. in de Stadsgehoorzaal. Beide debaters hebben een aantal stel lingen vastgesteld. Enka betoogt, dat de christen-socia listen zicb niet, gelijk de christen-soci alen, zich met het afkappen van de kapi- listische uitwassen wenschen te verge noegen, maar zij wenschen de maat schappij in haar voornaamste taak, de productie, tot het peil van het christen dom op te heffen, om zoo ook maat schappelijk te kunnen (komen tot de broederschap der menschen, die Jesus Christus gepredikt heeft. Ds. Rudolph 1 omt tot de slotsom, dat de revolutionaire theorie en practijk van den klassenstrijd op christelijk-oecono- misch standpunt met beslistheid moet worden verworpen. „Tegenover de revolutie het Evange lie", zij ook op maatschappelijk terrein de leuze. Op dit gebied 't Mammonisme te keeren en alles in Dhristus te herstellen is hooge roeping van de maatschappij, kerk en staat. Alléén van zoodanige christelijke sociale reformatie heeft de z.g. arbeidende stand werkelijk heil te verwachten. Op de tentoonstelling van hotel industrie, kookkunst en voedingsmiddelen te 's Gravenhage is nog een verguld zilve ren medaille toegekend aan B. Decombe, alhier. Tot hulptelegrafist alhier is benoemd de heer C. M. Eggink. NIEUWKOOP. Men deelt mede, dat de R.-K. Kerk alhier door aankoop eigena resse is geworden van een perceel van den heer P. Sloof, welk perceel is ge legen ten Noorden van het R.-K. Zusters- gesticht, zoodat er nu aan die zijde ge makkelijk een vleugel aangebouwd zou kunnen worden. VOORSCHOTEN. Dinsdagavond te half acht uur zal in het hotel Deurlo de Jaarvergadering gehouden worden van de afd. Voorschoten van de Holl.Maatschappij van Landbouw. Aan de orde is: Rekening en verantwoording over 1910; Verkiezing leden van het Bestuur een Voordracht over Besmettelijk kalfsverwerpen". ZOETERWOUDE. De Milicien W. J Berkhuizen van de lichting 1911, lotings nummer 8, ingedeeld op 1 Maart j.l. voor deze gemeente, is bij zijn korps wegens gebrek aan een zijner oogen, voor den militairen dienst afgekeurd. Nader zal hij nog worden opgeroepen ten einde eene herkeuring voor Ged. Staten te onder gaan. GEWESTELIJK GEMENGD. Zulke kwajongens. Gisterenmiddag 6 uur waren eenige jongens aan het knikkeren op het z.g. land van Juta, toen een van hen, een 14-jarige jongen, zijn makkertje uit speelschheid met een flobert pistooltje schoot. Gelukkig was het slechts met los kruit geladen, zoodat hij er met onbe duidende verwondingen in het gelaat af kwam. Erger was het met een zekeren H., die nder het het spelen op de Maresingel ruzie kreeg, waarbij hij zulk een hevige schop tegen zijn beenen kreeg dat men voor een breuk vreesde. De knaap werd aanstonds naar het ziekenhuis vervoerd. Bij het doorsnijden van een touw door een zoontje van den landbouwer K. Roodenburg te Haarlemmermeer gleed het mes .uit en kwam met de punt juist in zijn oog terecht. Gillende van pijn liep de jongen het huis in en om- middellijk werd geneeskundige Jiulp iiir geroepen. Na onderzoek verklaarde de genees heer dat de -jongen zijn 'oog zal moeten missen, wil tenminste het andere oog behouden blijven. Kleine oorzaken heb ben dikwijis groote gevolgen. Gemeentelijke Aankondigingen. Door den Directeur der Koninklijke Neder- landsche Grofsmederij is vergunning verzocht tot uitbreiding der fabriek gelegen aan den Zijlsingel, door piaatsing en in werking stelling van een verticaal stoomwerktuig van 350 Ipk. direct gekoppeld aan eene dynanio van 240 volts spanning en 200 K. W. capaciteit, benevens van 3 electromotoren, ieder van 25 p.k. Dit ver zoek is met bijlagen op de gemeente-secretarie ter v.sie gelegd, terwijl op Zaterdag 18 Maart 's morgens 11 uur ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan, bezwaren er tegen in te brengen. Door Kors Verhagen, meikverkooper alhier is een verzoekschrift ingediend, om verlof voor gebruik ter plaatse van verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik Ier plaatse van verkoop, in den winkel van het perceel Levendaal 169. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 Maart 1911, medegedeeld door het Kon. Nederi. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.1 Horta. Laagste barometerstand 750.7 Riga. Verwachting tot den avond van 7 Maart, zwakke tot matige, zuidwestelijke later tijdelijk krachtige noordwestelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, regen of hagelbuien, zelfde tem peratuur. Aanbestedingen. 's-GRAV oor het Minis terie van jusuue Lw,e*u z-aie»uag aanbe steed: het bouwen van een kantonge- rechtsgebouw met daarmede .in verband staande werken te Hoofddorp. Laag ste inschr. W. F. Henniken, Amsterdam, voor f21.944. In de Sted. Werkinr. zijn opgenomen. DATUM. dagen. Vol. dK'n" To taal. 26 Febr. Zondag 64 19 83 27 Maandag 76 17 93 28 78 22 100 1 Mrt. Woensdag 80 24 104 2 Donderdag 77 21 98 3 Vrijdag 77 18 95 4 Zaterdag 79 24 103 Een Missionaris als Slachtoffer der Pest. De Maart-aflevering van de „Annalen van O L.. Vr. van het H. Hart, der missionnarissen van- Tilburg, neemt het volgende bericht over van Mgr. Lalonger, apostolisch vicaris van Mandsjoerije, in de „Missione Catholiques", over een held hartig priester, die slachtoffer is gewor den der pest, den Eerw. Heer Bouriès. „De Eerw. heer Bouriès werd de op volger van den Eerw. Heer Segis Sou vignet, die hem zelf vroeger had gevormd voor het apostolisch leven. Hij nam dien post aan met innige tevredenheid. Dank zij zijn toeleg en werkzaamheid, kon wel dra een nieuwe opgericht worden te Houlande posten, gedurende de ver volging verbrand, werden nu hersteld en nieuwe kapellen geopend. Hier doopte hij jaarlijks een 100-tal volwassenen. Na den dood van den Eerw. Heer Mon nier werd nu de Eerw. heer Bouriès diens opvolger en installeerde zich te Kharbin, Doch reeds in de zevende maand begon df pestziekte haar vernie lingswerk in de Chineesche stad Ton- kiatien. Daar de apostel van deze ge legenheid om zielen te winnen, gebruik wilde maken, opende hij een ziekenhuis. Zijn Christenen boden zich aan, de pest lijders daar te verzorgen ;doch bijna al len zijn er gestorven als slachtoffers hun ner heldhaitige toewijding. Ook de heide nen werden liefdevol in dit gasthuis- op genomen; dezen stelden niet lang uit, zich te bekeeren, en van de 200 die er binnenkwamen, is er geen enkele onge doopt heengegaan. Daar ik mij de eerste dagen van het jaar te Kharbin ophield, heb ik daar kun nen bewonderen de bovennatuurlijke re sultaten, welke dag in dag uit deze ijve rige missionaris wist te bereiken. Eiken dag ging hij er de pestlijdenden bezoe ken. Zoo ademde deze apostel den gehee- len dag een besmettelijke lucht en het einde was, dat hij zelf door de ziekte werd aangetast, tot ook hij de volle zeker heid kreeg, niet meer te zullen genezen. Meerdere malen kwam het hem dan van de lippen, dat hij gelukkig was te sterven als knecht der pestziekten. Hij maakte van den weinigen tijd, die hem nog over bleef, gebruik, om zich voor te bereiden op een heiligen dood. Verscheidene ma len biechtte hij en ontving met groote godsvrucht de laatste H. Sacramenten. Zijn krachtig gestel bezorgde hem een doodstrijd, langer en vreeselijker dan die van vele andere pestzieketen. De Goede God wilde het aldus, om hem gelegen heid te geven zijn fouten reeds hier op aarde uit te boeten. Nadat aldus zijn ziel geheel gezuiverd was, is ,we ho pen het, deze martelaar der christelij ke naastenliefde opgestegen naar het rijk der uitverkorenen, om daar zijn beloo ning te ontvangen. De missie, waarin hij werkzaam was, heeft in hein een der wakkerste wer kers verloren, maar heeft nu een bescher mer te meer in den hemel. Dit is het, wat ons in deze beproeving troost brengt." Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Kroningsjubileum. Ten Koninklijke Paleize hebben heden tal van civiele en militaire autoriteiten, hoofden van vreemde gezantschappen in het register hunne namen geteekend ten blijke van belangstelling met de herinne ring van de 127,-jarige Regeering van H. M. de Koningin. Ook van de woningen der buitenlandsche gezanten is bij deze gelegenheid de vlag van de door hen vertegenwoordigde natie geheschen. Aan het verzoek van B. en W. van 's Gravenhage om heden bij gelegenheid van het 121/2-jarig regeerings-jubileum van H. M. de Koningin, dezen feestdag door vlaggen op te luisteren, is door velen voldaan. De stad heeft dan ook onder het mooie zonlicht een feestelijken aanblik door de vlaggen, die van vele particuliere ge bouwen wapperen, daarin voorgegaan door de ministeriën en de openbare ge bouwen, een aanblik, die nog ver levendigd werd door den feesttooi van de trams, die evenals op nationale feest dagen den beugel met vlaggetjes versierd hebben, in de Nationale, Haagsche, Meckelenburgsche kleuren of in die van Waldeck-Pyrniont. De huldebetooging aan H. M. de Ko ningin droeg een eenvoudig karakter, doch was daarom niet minder hartelijk. Zij bestond uit .een zanghulde, gevolgd door ejen défilé, waaraan door een groot aantal vereenigingen werd deelgenomen. Niet minder dan .15 zangvereenigingen hadden zich onder de leiding van den heer André Beyers' ergen van Henegou- wej; kot één u»oot v\eie,enigd dat .he denmiddag vóór het Paleis een vierh tal zangen ten <gehoore bracht: „Komty dankt nu allen .God", „Dominle, salvam fnc"„Hollands Glorie" en het „Wil helmus" in de oude toonzetting: Het koor werd gevormd door: Mannenkoor afd. St. Joseph Gezellen, Mannenzjing- vereenigingen „Crescendo", St. Cecilia, afd. R. K. V. V.de Koninklijke Natio nale zangschool, Haagsch /Mannenkoor, Scheveningsch Mannenkoor; Maninen- koor Zang en VriendschapGemengd Koor „Con Amore", Gemengd Koor „Onder Ons", Mannenkoor „Entre Nous", afd. Politie; Mannenkoor „De Post"Medelsohn Bartholdy (gem. Koor)Chr. Zangvereeniging Volhar ding leidt tot het doelGemengd Koor „Oefening na den Arbeid", afd. van de Chr. Werk'iedenvereeniging „Onze Hulp is in den Naam des Heeren" en Maris Stella (Dameskoor). De begeleiding was toevertrouwd aan de muziekvereenigingen „Sonorita" en „Onderling Kunstgenot". Behalve deze twee, werkten nog 9 andere muziekvereenigingen tot het wel slagen der betooging mede, t. w. de Postfanfare, Muziekvereeniging „Jubal", Harmonie afd. St. Jozeph-gezellen fan fare-Korps „R. K. iWeezen", de Muziek vereenigingen „Crescendo" (tramperso neel), „Weerbaarheid", „Wilhelmina", „Vaderland en Koningin", en „Oefening na den Arbeid", (Gemeentewerklieden). En eindelijk vormden 38 vereenigin- gen, waaronder 5 Kindervereenigingeh, het défilé. De tekst der Jiederen werd Hare Ma jesteit aangeboden in een fraai, in groe ne zijde gebonden, boekje, terwijjl mede tekstboekjes werden aangeboden aan H. M. de Koningin-Moeder.en Z. K. H. den Prins. Een lijst der deelnemende vereenigin- gen, gedrukt op pud-Hollandsch papier, werd de Koningin geschonken, in een ko ker, gestrikt met Oranjelinten. Beschrijvingsbiljetten voor de belasting. De aanneming van onvolledig ingevul- beschrijvingsbiljetten voor de personcele belasting kan, aldus een resolutie van den Minister van Financiën, indien de belastingplichtige zulks verlangt, niet wor den geweigerd, noch door den beschrij ver bij het terughalen, noch ten kantore van den ontvanger bij inlevering aldaar. Het verdient dan echter aanbeveling den belastingplichtige op de onvolledig heid te wijzen en hem in de gelegenheid te stellen de aangifte te verbeteren. Bij weigering zal bekeuring kunnen worden ingesteld, wegens overtreding. Rijksklerken. Op 3 Juli 1911 en volgende dagen zal te 's Gravenhage worden ingesteld het onderzoek naar de bedrevenheid van de rijksklerken der 3e kl. bij de administra tie der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen. Z. K. H. de Prins is hedenochtend ter 11.17 per Staatsspoor van zijn kort verblijf in Duitschland te 's Gravenhage teruggekeerd. Hedenochtend ten 9.46 is de Mi nister van Oorlog, met de hem vergezel lende heeren, per staatsspoor uit Den Haag vertrokken tot het ondernemen van zijn vroeger gemelde inspectiereis. Marktberichten. ROTTERDAM, 6 Maart. Graanmarkt. Tarwe tamelijk aangevoerd; prijshoudend ver kocht. Esse per 100 K.G. f 9.75 a f 11,50, overige soorten f8,50 a f9,60. Haver ruimer ter markt. Aangezien de vraag voor zaai voorbij is, lager opgegeven, per 100 H.L. f7 a f7,50. Bruine boonen prijshoudend verkocht. Per K.G- f 10,a f 13,25, enkele blanke partijen en zaai daarboven. Buitenlandsche Mais f115 a f 116 per last. ROTTERDAM, 6 Maart. Veemarkt. Aangevoerd: 358 runderen, 117 vette kalveren 88 schapen, 907 varkens. Prijzen per H kg. koeien en ossen 35 a 40 c. vette kalveren 50 a 624 ct. Schapen 24 a 28 c. varkens 27H a 28H c. Export varkens 26 a 27 c. Lammeren f 15 a 21 p. st. Koeien'en ossen tamelijk aangevoerd en rede lijken handel, de prijzen der vorige week bleven vrijwel gehandhaafd. Eerste soort vette kalveren, hoewel niet veel aangevoerd, vlug verkocht; enkele exemplaren werden zelfs 2H c. boven noteering verkocht. Overige soorten gingen vlug van de hand. Schapen en lammeren onbeduidend aange voerd; vlugge handel. Varkens omzet vlugruimen aanvoer en veel kooplust voor het buitenland. UTRECHT, 6 Maart. Op de heden gehouden paardenmarkt waren 1100 paarden en veulens aangevoerd. De paarden werden verkocht van f 45 tot 800, de veulens van f 110 tot f 320, hitten van f 45 tot f 210. AMSTERDAM, 6 Maait. Veemarkt. Aan voer: 266 vette koeien le kw. 78—82 c. 2 kw. 72—76 c. 3 kw. 62—70 c. per KG. 125 melk- en kalfkoeien f 145—300 p. stuk. 124 nuchtere kal veren f 7—13 p. stuk. 450 vette varkens Holl. 1 kw. 52—54 c., 2e en 3e kw. 5051 c. Overz. en Geld le kw. 52—54 c., 2e en 3e kw. 4950 c. per KG GORINCHEM, 4 Maart. Op de heden gehou den palmpaardenmarkt waren 309 paarden aan gevoerd. Men besteedde de volgende prijzen: luxepaarden t 500 k 625, werkplaatsen f 275 a 340, 2-jarige dito f 200 a 275, 3-jarige dito f 250 a 320, hitten f 75 a 200. De handel was vlug. LONDEN, 3 Maart. Geslacht. Ter Central Meat-market bedroeg de aanvoer heden 90 achter- en 60 vooroouten uit Amerika, 2800 achter- en voorbouten uit Argentinië alsmede 80 ton Schotsche runderen. De handel in hier ter plaatse geslachte runderen was traag en de prijzen waren flauwer. Bij kleineren aanvoer van vleesch uit de koelkamers, maar nog met weinig vraag. Varkens en kalveren duur. Men be steedde voor runderen: 1/10 A 4/6, Eng. schapen 3/10 k 416. Eng. en Holl. kalveren 4/4 A 5/8. Eng. varkens 41- a 51- Holl. dito 4/2 a 4/10. Beurs van Amsterdam. 6 Maart 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 370 Cert. dito 24j dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oet. Dito 4% Jan-|uli. Portugal 4H Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4H7oUbl.1909Ncd.Rec. 4H% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 Obl. 1895 Mexico 5 /0 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 37o Gee. B. Schuld Venezuela 3 7<rDipl. Sch. 1905 4 70 Amsterdam 19UJ-U1 3 70 Leiuen IboO. Aand. N. west. <SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. L. v. A. Cert.V.g. A. Unit. Stat.StcelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann tliq.) Amst. Cult. Mij. uer Vorstenl. Aand. Kol. Ban te Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aanü. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 10ÜU Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aènd. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. duo. Aand. Amsterdam Deli Coinp. Aand. Deii Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langlcat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand.iPeruy. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand. Mq. t. Expi. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake (kóhio Cert. v'aand. Denv. Kio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City south Kw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4H7o Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 7o le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario a. Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Klw. Cert.v.gew.aand. Union Fac.KIr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2H Antwerpen 1887 4 70 Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Kegulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 18öö Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 34 Vtrigej Koers IKoers.iheden. *7*1'. MJfc *7H Slh 71 72.4. 93H 974., 93H 94H 654e j 944 65,4 95 H 1005b 1044 ,104 7' - 4!?- S7"K« 58 4 ïoi H 104 8/ 1S0H 62 Vi 623* 52 H 527 ij 05H 65ia 76" i« 704 ie 119H 117«i 151 ISO** 133H 133*4 187 >4 !S7",« 180 177 ■ayo 91H 91 Ha 407H 410 478.4 478 431 h >304 179H 180 5V. -''■16 16.4e 1'1*X8 713 104 105,4 468H 41 1 71 .'1 474 47oH 5 O 104'e 10, Ta 384, 38 78-, 784 88 97 A/9 104yt 105.' 83J-H 82 31 3D» 284 204 75 334 334 1U1% 324, 32H 97 4 a 9''" M 414 41 •tru 114*1,115 25*, 25/s 173=» Ift!» lUl>a, 10O 16'«,V lö'ia I"»;. 2.iu 86 i 86H B5Ji I 95 124 ij,! 1**1 i lt»a, 67 51"h,, 51»,', 42.70 42.30 Doodelijk ongeval. Zaterdag middag omstreeks twaalf uur had aan het Huiygenspark te 's Gravenhage een droevig ongeval met doodelijken afloop plaats. Een 7-jarig knaapje, daf zooals later is gebleken woonachtig was in de Duijnstraat viel van een koppelstang achter aan een rijdende stoomtram waar op hij geklauterd was. Binnengedragen in het politiebureel aan het Huiygensplein overleed het kind binnen eenige oogen- blikken. De ruggegraat was gebroken. Door de zorg van de politie werd (aan gezien men nog onbekend was met de woonplaats van het ongelukkige knaapje) het lijk naar de Algenteene Begraafplaats overgebracht. Geen bier aan boordt Aan de reeders van visschersschepen heeft het dagelijkscli bestuur van den Ne- derlandschen Christ, Geheelonthouders- bond een schrijven gericht. Daarin wordt gevraagd, daar het water aan boord dikwijls niet genietbaar is en de schepelingen dan wel eens bier op de reis meenemen, steeds zorg te dragen dat er goed drinkwa er aan boord is, opdat de geheelonthouders aan boord geen bier behoeven te drinken. Misplaatste grap. Vele persor nen te Amsterdam .zijn de dupe gewor den van de ergerlijke en misplaatste aarr digheid, uitgehaald waarschijnlijk met de bedoeling den employés verbonden aan de Rijkspostspaarbank heel wat ©verlast te bezorgen. Een eigenaardig personage n.l., heeft op naam van tal van ambtenaren bij de bank getypte briefkaarten gezondeji, waarin goederen van den meest uiteeiir, loopenden aard werden besteld of opp crraefit werd gegeven t"t iiet sluiten van! een verzekering. Men begrijpt de yer> b'azing van verscheidene ambtenaren, toen zij bij hun thuiskomst gewaar werp den, dat hun een piano of een naaimachi^ ne etc. zou worden toegezonden. Een ander ontving een bericht vapf den commandant van het 7e regiment dat hij bevorderd was tot korporaal. Weer een ander werd mededeeling ge daan, dat hij op zijn Congolot een prijs van 350 francs had getrokken. Ook kwamen voortdurend agenten van levens verzekerings-maatschappijen, verschillen de leden van het personeel der bank stó ren om hen te spreken over de „verlaag de" verzekering. Wat de drijfsveer c$r handelingen van het vreemde heerschap moet geweest zijn, kon men niet ver moeden, wel veronderstelt men, dat het iemand is, die met de aangelegenhed^ji der ambtenaren op de hoogte is. Men is voornemens, indien de ouaé* wenschte grappen niet ophouden, de zaa# in banden der aolitig te stellen.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3