HILLEGOM. Heden werden de eerste tnijbloemen (dubbele narcis von Sion) ran hier naar het buitenland verzonden. Dit is 10 dagen vroeger dan verleden aar. NIEUWKOOP. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag 10 Maart 1911 des voormiddags 10 i'.ur. De agenda bevat de volgende punten 1. Mededeeling ingekomen .stukken. 2. Vaststelling van den aard en het bedrag van den borgtocht van den gemeenteont vanger. 3. Benoeming van een gemeente ontvanger. 4. Idem van een gemeente secretaris. 5. Idem van een schoolhoofd te Noorden. 6. Idem van twee leden der commissie tot wering van schoolver zuim. 7. Idem van een stembureau voor {1911. 8. Reclame Hoofd. Omslag voor 1910. TER AAR. Op Vrijdag 10 Maart a.s., om 7 uur des avonds, zal de Tuinders- bond „God zij met ons" in het Bonds- café aan het Papenveer eene algemeene ledenvergadering houden. De agenda be vat Rekening en verantwoording van den Kassier en Rapport der Eindcommissie. WARMOND. Gisteren werd in deze parochie opgericht het „Liefdewerk der Retraiten". Voorzitter is de Zeereerw. Heer Deken N. J. Smeulders. ZEVENHOVEN. Dr. van Schouwen geeft Dinsdag 10 uur v.in. ten zijne huize gelegenheid tot kostelooze inenting. GEWESTELIJK GEMENGD. Tramongeluk. Gistermiddag had met de tram van 3.03 uit Leiden op de Groenesteeg een ernstig ongeluk plaats. Door den ster ken wind woei de hoed af van een der bedienden van den heer S. de Wit, uit de Donkersfeeg te Leiden. Vanaf het bal- con der tram wilde hij de hoed grijpen, doch kwam, door het hoofd te ver buiten het balcon der tram te steken, in hevige aanraking met de kortelings geplaatste palen voor de electrische geleiding. Hij zou ongetwijfeld buiten het rijtuig zijn gevallen, hadde mede op het balcon aan wezige personen, hem niet bij tijds ge grepen. Hij had echter zulk een hevige bloedende wond aan het hoofd beko men, dat bij aankomst te Rijnsburg Dr. Jonker directe overbrenging naar 7t Aca demisch Ziekenhuis te Leiden noodig oordeelde. Per rijtuig werd hij daar heen vervoerd. Mond= en klauwzeer. Men meldt ons uit Voorschoten: De district-veearts heeft verklaard, dat de koe van den landbouwer Vel alhier, di reeds aangifte had gedaan als aan getast door mond- en klauwzeer, niet door deze ziekte was aangetast. Het 5-jarig zoontje van J. van der Pouw te Sassen heim wierp een kan met kokende koffie om, met het nood lottig gevolg, dat het ventje zich deerlijk aan borst en armen verbrandde. Onderwijs. Nuttige Handwerken. 's-QRAVENHAGE. Geëx. 15, gesl. 14 candidaten, nJ. de dames M. Veldhuizen te Volendam; J. M. C. Bladergroen, E. M. Munts A. Struyk, C. van Raalte, al len te Delft; S. C. Vlietstra te Rotter dam; A. Ph. L. M. Jansen te Den Haag, J. G. Louws, P. E. Cruger, C. A. J. Meulenhoff, J. W. Gerhardt, A. H. Bon dam, allen te Haarlem; G. S. Sterk en W. Verhoef, beiden te Culemborg. Sport. Het Circuit Européen. Op 1 en 2 Maart 1.1. zijn de afge vaardigden van Le Journal (Parijsch blad) de Berliner Zeitung am Mittag, de Petit Bleu (Brussel) en de Stan dard (Londen) te Parijs bijeengekomen teneinde een ontwerp-reglement samen te stellen voor het Circuit Européen, waarvan het eindpunt voor een étape in Holland (Ede) za! zijn. Bij deze bij eenkomst waren ook tegenwoordig de heeren J. F. Verweij en Jhr. Ram, de vertegenwoordigers van de Nederl. ver- eeniging voor luchtvaart. Omtrent den inhoud van het regle ment zal een en ander worden medege deeld, zoodra de sportieve machten dit hebben goedgekeurd en het daardoor zijn voorloopig karakter zal hebben verloren. Gemeentezaken. Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergadert op Don derdag 9 Maart, des namiddags te twee uur. Te behandelen onderwerpen: lo Benoeming van de leden en plaats vervangende leden in het stembureau ter verkiezing van leden van de Kamer van Arbeid voor Winkel- en Grossiers- bedrijven. 2o Verzoek van Mej. E. J. J. Wagie- mans om eervol ontslag als 3e onder wijzeres in de handwerken aan de school der 3e klasse No. 3. 3o Voorstel tot wijziging en hernieuw de vaststelling van a. de erordening, regelende de ver deeling der gemeente in stemdistricten voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad b. de verordening, houdende aanwij zing van de slemlokalen, voor de stern- districten, \yaann de. gemeente Leiden is verdeeld' vpor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. 4o. Voorstel tot kostelooze overname in eigendom en onderhoud bij de ge meente van een strook gronds, aan den RijpJsburgerweg, kad. bekend IgemeenJ- te Leiden, Sectie L nis 968 en 997 geH deeltelijk. 5o Verordening, houdende regelen be treffende de door de gemeente-ambte naren te stellen zakelijke zekerheid. 6o Vaststelling van het bedrag der door den Kassier-Boekhouder van de ge stichten Endegeest, Voorgeest en Rhijn- geest te stellen zekerheid. 7o Verzoek van de wed. J. P. den Tonkclaarvan der Kaay om bestendi ging van de haar bij raadsbesluit van 26 September 1901 toegekende wekelijkl- sche toelage. 8o Voorstel a. fot beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van een tweede weegschaal ten dienste der vette-var- kensmarkt b. tot wijziging van de verordening van 3 September 1907 (Gemeenteblad no, 21), regelende de heffing van eene belasting onder den naam van Marktgeld te Leiden. 9o. Voorstel om aan de onderwijzeres in de handwerken aan de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen eene assistente toe te voegen. lOo Voorstel tot het verleenen van. eervol ontslag aan J. J. van Tertholen, onderwijzef-plaatsvervangend hoofd der school der 3e klasse No. 8. llo Voorstel tot overplaatsing van het Hoofd der school 3e klasse No. 8 naar de school der 3e klasse in de Medusa straat en van het Hoofd der school 3e klasse No. 2 naar de nieuw op te rich!-» ten school der 2e klasse in de Heereiir- straat. 12o Verzoek van de afd. Leiden van den Bond van Nederlandsche Onderwij zers om het aan de op te richten 2e klas se-school in de Heerenstraat te benoe men hoofd het onderwijs iu een klasse op te dragen. 13o Voorstel tot intrekking van de verordening van den 14en Mei 1903 (Ge meenteblad No. 24), houdende wijziging van de verordening van den 25 Januari 1894 (Gemeenteblad No. 5), regelen de de inwendige inrichting der scholen, de toelating cti het ontslag der leerlin gen. 14o Verordening, houdende wijziging, van de verordening van 12 Maart 1908 (Gemeenteblad No. 11), bepalende het getal der scholen voor openbaar lager onderwijs te Leiden, den omvang van het onderwijs op elke school, den bij stand aan de hoofden der scholen te verleenen en de bezoldiging van het onl- derwijzend personeel, gelijk deze laat stelijk gewijzigd is bij verordening van 30 Juni 1910 (Gemeenteblad No. 13). 15o Verordening, houdende wijziging van de verordening van den 19en April 1900 (Gemeenteblad No. 10), regelende de heffing van schoolgelden aan de open bare scholen voor Lager Onderwijs te Leiden, gelijk deze laatstelijk gewijzigd is bij verordening van 10 December 1903 (Gemeenteblad No. 43). 16o Verordening, houdende wijziging van de verordening van den 25en Ja nuari 1894 (Gemeenteblad No. 5), re gelende de inwendige inrichting der scholen, de toelating en het ontslag der leerlingen, gelijk deze laatstelijk gewij zigd is bij verordening van 16 Augustus 1906 (Gemeenteblad No. 29). 17o Voorstel tot het verleenen van af schrijving van plaatselijke directe belas ting, dienst 1910. 1So Bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1910. De gemeente-apotheek. B. en W. hebben den raad een uitge breid preadvies uitgebreid over de al- of niet wenschelijkheid van de opheffing der gemeente-apotheek. Zij komen daarin tot de conclusie, dat opheffing der ge meente-apotheek niet alieen ten nadeele van armlastige patiënten zal komen, doch ook dat daarvan geen voordeel, doch wel nadeel voor de gemeente te wachten is, zoodat van hun college geen voor stel om tot opheffing der gemeente apotheek te geraken, te wachten is. Waar reeds vanwege het staatstoezicht tegen het voortduren van den op het oogenblik bestaanden toestand bezwaren zijn geopperd, zijn B. en W. voornemens binnen niet al te lang tijdsverloop een voordracht voor de vervulling der va cature van gemeente-apotheker bij den Raad in te dienen. Ambulante schoolhoofden. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek der afd. Lei den van den Bond van Ned. Onderwijzers om aan de toekomstige school 2e klasse in de Heerenstraat het te benoemen hoofd het onderwijs in een klas op te dragen. Inwilliging van het verzoek zou niet in het belang van het onderwijs zijn. Immers, het is de taak van het hoofd voor het organisch verband in de school te zorgen. Het hoofd moet leiding geven aan het onderwijs en daarvoor is het noodig, dat hij voortdurend gelegenheid vindt het inzicht en de persoonlijkheid der aan zijn school verbonden onderwij zers te bestudeeren en hen in hun arbeid gade te slaan. En dit nu acht de School commissie alleen mogelijk, ook voor een hoofd van een zes-klassigeschool, indien hij ambulant is. Uok kunnen B. en W., evenmin als de Schoolcommissie, toegeven, dat het ambulantisme een rustige ongedwongen werkzaamheid van den klasse-onderwijzer belemmert, terwijl zij geenszins bevreesd zijn voor conflicten, indien slechts het hoofd een voor zijn taak berekend per soon is. Vette varkensmarkt. B. en W. .stellen voor te voldoen aan een verzoek van de afd. Zoeterwoude, van den Boerenbond, om op^de vette var kensmarkt een tweede .weegschaal bij te plaatsen, waarop reeds bij den bouw van de weegloods gerekend is. De kos ten ervan bedragen f 350. Tevens stellen zij voor het hokkengeld ad 10 ct. per beest, dat tot dusverre door de gemeente aan Gebr. Blok werd be taald, ten laste der gebruikers te doen komen. Op verzoek van belanghebben den zal deze maatregel echter eerst 1 Mei a.s. in werking treden. B. en W. stellen voor den heer M. van Wamelen, benoemd tot hoofd der nieuwe school derde klasse aan de Me dusastraat, doch nog niet als zoodanig in functie getreden, over te plaatsen naar de nieuw op te richten school 2e klasse aan de Heerenstraat en den heer M. J. Krop, tol dusverre hoofd der 3e klasse school aan de Heerenstraat, te benoe men tot hoofd der 3e klasse school aan de Medusastraat B. en W. stellen voor, met ingang van 1 April a.s. den heer ]r J. van Ter tholen, eervol ontslag le verleenen als onderwijzer-plaatsvervangend hoofd aan de school 3e klasse Heerenstraat, in verband met de opheffing van die school. Daar de lieer Tertholen nog niet den 65-jarigen leeftijd zal hebben bereikt, zal hem gedurende vier jaar wachtgeld moe ten worden uitgekeerd. B. en W. stellen voor aan mej. E. J. J. Wagemans in verband met haar huwelijk en haar voorgenomen vertrek naar lndië eervol ontslag te verleenen als derde onderwijzeres in de handwer ken aan de openbare lagere schoot 3e klasse no. 3 (Korte Mare). Tengevolge van de verandering van de school 3e klasse Heerenstraat in een school 2e klasse zijn in enkele veror deningen wijzigingen noodig, waartoe den Raad voorstellen worden gedaan. Het personeel der nieuwe 2e klasse school zal bestaan, behalve uit het hoofd, uit écn onderwijzer-plaatsvervan gend hoofd en 5 onderwijzers of on derwijzeressen. Voorts wordt voorgesteld om het sa laris van het hoofd der school 2e kl. aan de Heerenstraat vast te stellen op hetzelfde bedrag als dat van het hoofd der school 2e klasse aan de Oude Vest en om aan deze beide scholen een zelf de bedrag aan schoolgeld te heffen, n.l. dat hetwelk reeds thans aan de school aan de Qude Vest wordt geheven. Het verzoek van de wed. J. G. den Tonkelaar, om continuatie der haar voor een tijdperk van tien jaar toegekende gratificatie ad 5 6 per week, meenen B. en W. niet geheel voor inwilliging vat baar omdat 5 van haar kinderen hunne schooljaren achter den rug hebben en een werkkring verkregen hebben. Waar adressante echter nog 2 schoolgaande kinderen heeft, geven B. en W. den Raad in overweging haar gedurende 2 jaren een gratificatie ten bedrage van de helft der oorspronkelijke tegemoetkoming uit te keeren. Naar aanleiding van de bepalingen der gemeente borgtochtwet, op 1 Jan. 1.1. in werking getreden, bieden en W. den Raad ter vaststelling aan een ver ordening, houdende regelen, betreffen de de door de gemeenteambtenaar te stellen zakelijke zekerheid. B. en W. stellen voor om naast de onderwijzeres in de handwerken aan de Kweekschool voor onderwijzers en on derwijzeressen, een assistente aan te stel len op een bezoldiging van f150 per jaar. Volgens de nieuw vastgestelde ver ordening, regelende de yerdeeling van de gemeente in stemdistricten, is be paald, dat de Heerenstraat ten deele zal behooren tot stemdistrict 2, ten deele tot stemdistrict 10. Dit nu berust op eene vergissing, zooals door B. en W. aan den Raad wordt meegedeeld en daarom stellen zij voor, te bepalen, dat de Hee renstraat geheel zal behooren tot stem district II. B. en W. stellen voor te voldoen aan een verzoek van Regenten van het R. K. armen en van het Wees- en Oude en beheer bij de gemeente over te ne men het trottoir voor de huizen van de Oostzijde van den Rijnsburgerweg en den grond, in het verlengde van dit trot toir gelegen voor den Marienpoelstraat en de Oegsigeesterlaan, nadat door re genten een som van f 117.50 in de ge meentekas zal zijn gestort, voor het in orde maken van den grond. Academienieuws. Te Bern zijn bevorderd tot doctor in de veeartsenijkunde de heeren W. Luxwolda, te Zwolle, en li. Warnecke te Utrecht, op een proefschrift respectieve lijk getiteld: „Wachstum und Wirkung einiger Mllchbakterien bei verschiedenën Temperaturen", en „Der Kampf gegen die Tuberkulose unter dem Rindviehe". Aanbestedingen. LEIDEN. Commissarissen der Stedelijke Fa brieken van Gas- en Electririteit hebben Zater- namiddag aanbesteedhet bouwen van een fitiersw ning met we-kplaats en .Meterkamer op een terrein aan oen Korten 'Vliet te Rijnsburg. Ingekomen waren 14 biljetten, waarvan 1 als zijnde ongezegeld, van onwaarde. Ingeschreven werden door J. W. Vreewijk en J. van 't Riet voor f 9974, J. Christiaanse voor f 9600; H- J. Sloots voor f 9484; H. Korswa- gen en A. Hartevelt voor f 8670 W. P. de Vreede te Noordwijk voor f -8445W. F. Mar selis voor f 8423; J. Zitman voor f 7800; H. van Daalen voor f 7748; H. C. van Iterson te Rijnsburg voor f 7720; J. van Iterson te Rijns burg voor f 7650J. A. de Klerk te Delft voor f 7650; E. E. M. de Groenewegen voor f 7360 en J. Meijgaarden en P. Kooreman voor f 7080. Voor zooverre niet anders vermeld, zijn de inschrijvers te Leiden woonachtig. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. De kantonrechter veroordeelde heden Wegens dronkenschap: 1. H. W. C. te 's Gravenhage, J. v. d. G. te Katwijk aan den Rijn, Th. v. d. B., L. G. N., J. D. Pzn., allen te Noordwijk, H. V. F. E., E. W. G. E., J. W. W., allen te Leiden tot f2 of 2 d., H. S. tot f 15 of 1 mnd. tuchtschool, P. D., P. J. de G., J. F., W. F. de la Rj. tot f2 of 2 d., allen te Leiden, S. S., tot tweemaal f2 of 2 maal 2 d., J. de D., en B. C. V. tot f2 of 2 d., allen zonder vaste woon plaats. Wegens loopen op verboden grond, W. v. d. Z., J. B., Th. v. d. B. en C. v. S tot f3 of 2 d., W. v. d. Z. tot f2 of 2 d., allen te Noordwijkerhout. L. K. te Lisse, tot f3 of 2d. Wegens straatschenderij Chr. H. en J. y. Z. te Rijnsburg tot f10 of 1 week tuchtschool. Wegens burengerucht J. F. H. en J. F. te Leiden, tot f3 of 2 d. Wegens overtreding der Jachtwet A. H. J. v. H., P. v. d. B., F. J. R., te Leiden, tot 2 maal 2 d. hechtenis. J. S. te Oegstgeest, tot f3 of 2d. A. v. d. Z. te Noordwijk aan Zee tot f 1 of ld. G. L. v. d. B. te Noordwijk tot f3 of 1 week tuchtschool. Wegens overtreding der Arbeidswet: A. V. tot tweemaal f2 of 2 maal 1 dag. S. M. J. J. D. en A. L. W., tot f3 of 2 d., allen te Leiden, A. C. H. te Oegstgeest, tot 12 maal f3 of 12 maal 1 dag. Wegens overtreding der Spoorwegwet M. O. te Leiderdorp tot f2 of 2d. Wegens overtreding der Motor- en Rijwiehyet A. K. te Lisse tot f2 of 1 week tuchtschool. C. A. G. te Hoog- made, tot f2 of 2 d., J. H. en P.' VW. B., beiden te Oegstgeest tot f2 of 2d. W. v. H. te Voorschoten tot f2 of 2 d. W. A. Z. te Katwijk aan Zee tot fl of 1 d., H. V. en D. v. d. B., beiden te Katwijk aan Zee tot f2 of 2 d., H. V., te Wassenaar, W. de G., te Koudekerk J. R. te Leiderdorp, C. W. A. te Lei den tot f2 of 2d. J. V. tot f0.50 of 1 week tuchtschool, H. W. O., tot f 2 of 2 d., .H B. tot fl of 1 week tucht school, C. S. tot f2 of 2 d. H. J. B. tot f0.50 of 1 week tuchtschool, allen te Leiden, L. B., tot f2 of 2 d. J. v. R., tot fl of 1 d., L. H. tot fl of 1 d., R. v. D., tot f 2 of 2 d., allen te Katwijk aan Zee, A. R. te Leiden, tot f2 of 1 week tuchtschool. Wegens overtreding der Leerplichtw. W. C. te Noordwijk tot f3 of 2 d. Wegens helm snijden W. v. D., te Katwijk aan Zee, tot f2 of 2d. Wegens het aangespannen hebben van een hond beneden schouderhoogte van 50 c.M. J. P. v. d. L., te Leiden, tot 2 maal f3 of 2 maal 1 d. Wegens het ziifen op een hondenkar W. F. A. V. en P. J. M., beiden te 's Hage tot f3 of 2d. Wegens te snel varen J. v. d. N. tot f2 of 2 d., en C. O. tot 2 maal f3 of 2 maal 2 d., beiden te Katwijk aan Zee. Wegens zonder vergunning stoomen in Rijnlands boezemwater A. L. te Katwijk aan Zee, tot f2 of 2d. B. de B., te Sassenheim tot f3 of 2 d., C. M. te Aalsmeer, tot f3 of 2 d., N. Th. V., te Roelofarendsveen tot f3 of 2 d., H. K., te Amsterdam, tot f3 of 2d. B. B., te Velsen, tot 2 maal f3 of 2 maal 2 d. Wegens verschillende politieovertre - dingen P. v. B. en L. H. v. d. V., te Noord wijk, tot fl of ld. L. J. tot f 15 of 2 d., J. Ch. d. S., tot f5 of 2 d. J. L. tot f 5 of 2 d., allen te Leiden, L. P. de de H. te Warmond, G. v. W., H. C. C., P. C. G., tot fl of 1 d. P. Th. L., tot f 1 of 1 week tuchtschool, S. v. E., j. v. K., tot f 1 of 1 d., allen te Leiden, G. de W., te Noordwijk tot f 1 of 1 d., J. J. v. d. W. te Leiden, berisping. J. M. G., S. L., W. v. d. B., W. v.d B., W. v. d. B., G. A. H., J. S., tot f0.50 of 1 week tuchtschool. M. J., J. W., M. L. vr. van J W. tot f0.50 of 1 d., allen te Leiden. J. v. D., te Rijns burg, tot f0.50 of 1 week tuchtschool J. K., H. H., J. A., M. P., P. L., J. A., allen te Leiden, tot f0.50 of 1 d., P. B. en M. N., te Haarlem, tot f0.50 of 1 dag, J. V. te 7s-Hage tot f3 of 2d. Vrijgesproken werd C. N., vrouw van L. F. P. te Leiden, aangeklaagd we gens drankwetovertreding. Voor 'heden stonden op de rol 92 za ken voor openbare behandeling en 14 kinderzaken. Als waarnemend griffier fungeerde de heer A. Vilders, Rijksklerk ter griffie. In de zaak van Corn. B., de vorige maal uitge. werd gehoord W. M., opzichter van Rijnland te Katwijk. Get. verklaarde dat bekl. geen vergunning voor het "baggeren noodig had (volgens art .13 van de keur) wanneer een sloot minder dan 8 meier breed was. Deze sloot van ongeveer 4 Meter. Naar aanlei ding hiervan vroeg de ambtenaar ooté voor twee gelijke zaken vrijspraak. Den afwezigen C. F. J. S., schipper te Leiden, was ten laste gelegd het invoreen van ongekeurd vet in Leiden, zonder het ter .keuring naar het openbaar slachthuis te vervoeren. Als getuige werd gehoord de hulp- keurmeester Noé, die verklaarde, dat getuige Kieft (de geadresseerde van de zending, bij hem was gekomen, feein een stuk vet had getoond, dat niet gekeurd was, zeggende dat hij er nog meer van, thuis had. De schpiper had gezegd dat het niet behoefde gekeurd te worden. Hij was daarop met IC. meegegaan en had het vet gekeurd. Getuige Kieft ver telde hoe de geheele toedracht der zaak was. Getuige Roosc, knecht hij beklaagde verklaarde dat een kistje voor K. was meegekomen uit Rotterdam. Men kon niet zien mwat er in zat. Echter werd het door K.'s vrouw geweigerd, omdat er vet in zat. De zaak wordt 8 dagen uit gesteld, om de vrouw van K. te hoeren. P. v. D., 47 jaar, koopman te L e i de n had in zijn woning een geit geslacht, zonder er kennis van gegeven te hebo ben aan het slachthuis. Een juffrouw in' Hazerswoude, verklaarde hij, moest 'n' geitje hebben, hetgeen bekl. voor haar zou 'koopen. ,,'t Was een lief geitje". Zijn jongens hadden met het geitje ge dold, waarbij het beest zijn poot had ge broken. Toen had hij het beest maar ge slacht. Getuige Noé verklaarde dat geen teekenen voor noodslachting aanwezig was geweest. Volgens verklaring van bekl. echter wel. Eisch f 2 subs. 2 dagen. J. V., 39 jaar, sturist te Noordw ij k stond terecht wegens het nalaten van' een signaal te geven bij de scherpe bocht bij de Kerk te Oegstgeest. Bekl. verklaarde niet te kunnen zeg gen of hij signaal gegeven heeft of niet. Hij reed stapvpets zoodat hij: met een paar meter kon stoppen. Verbalisant Ra- demaker vond dat bekl. langzamer had kunnen rijden, wegens het gevaar, ge- toederd had bekl. jiiet. Eisch f4 of 2 dagen. Jannetje G., koopvrouw te Katwijk, had margarine verkocht zonder een des betreffend bordje aan haar deur te heb ben gehad. Bekl. zeide dat haar doch ter schoongemaakt en het bordje in een lade had gelegd. „Ja, ja, die zindelijk1- heid", meende de kantonrechter. Eisch f 2. C. v. d. B., 43 jaar, tuinder te Noord w ijkerhout stond beschuldigd .van 't stellen van wildstrikken onder Noord wijk. Bekl. ontkende. 7t Zal m'n broer wel geweest zijn, ,die zich wegmoffelt met een slaapmuts en een doek om zijn! hoofd. De zaak wordt aangehouden omi verbalisant te hooren. A. J. S., 23 jaar, koopman te Leiden had in Zoeterwoude op een hondenkar gezeten, terwijl zijn hond te klein was. Hij vond het niet zooals het behoorde dat hem het eerste werd ten laste gelegd want zijn dagvaarding vermeldde, alleen' het laatste. De ambtenaar verklaarde hem «iet een andere dagvaarding tevreden ie zullen' stellen, dan mag hij nog e'ens terug ko men. Voor het andere feit eischtte hij! f 1. P. H. M., 30 jaar, metselaar te Lei den, had bij het afbreken van een per ceel aan de v. d. Werfstraat niet vol-i doende voorzorgen genomen voor de veiligheid van de voorbijgangers. Bekl. vond zijn genomen maatregelen wel voldoende. Eisch f2 of 2d. J. C., 23 jaar, kaashandelaar te Bode graven, had tè snel gereden onder Zoe terwoude. De bekl. ontkende. De zaak1 wordt 8 dagen aangehouden. Vervolgens werden behandeld eenige verzetzaken, in welke de ambtenaar be vestiging eischte. Haagsche Rechtbank. De Haagsche rechtbank veroordeelde heden: H. v. A. en J. v. d. E., te Lei den, wegens diefstal van aardappelen ieder tot flü boete of 10 dagen. R. L., te Leiden, wegens mishandeling tot 2 maanden en J. A. te K o r t e r a a r, we- gens vernieling tot 1 maand. Vr ij gespro ken werd A. v. d. B. JJz., te Noordwijk, die terecht stond wegens eene jachtovertreding. Een dronken inbreker. Met een stevigen brom in, volgens zijn bewering, was J. M. op 6 Januari in een winkeltje aan de Minnebroers- gracht te Leiden gekomen, waar een 78-jarig man, bij afwezigheid van zijne kinderen zou oppassen. Met dien ouden man had M. 'n praatje aangeknoopt daar na was hij achter om het huis geloopen over een muurtje geklommen en zoo de achterkamer binnengedrongen, waaruit men zou mogen afleiden, dat hij nog zoo erg dronken niet was waar hij een kast had opengebroken en getracht had eenigen zoo goed als waardelooze din gen mee te nemen, hetgeen hem belet werd door den ouden man, die juist de kamer binnen kwam. In het laadje naast dat door den inbreker geopend, bevon den zich eenige gouden sieraden, voor dat dit door den man geopend had kun nen woj-den was hij gesnapt. Subst. Off. Justiie, mr. Brantjes, acht te de poging tot diefstal bewezen, maar, daar dit nadeel zeer gering was geweest meende Z.Ed. Achtb. dat met drie weke# gevangenisstraf kon worde» volstaah,

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2