kolfbaan van Mej. de wed. J. J. Valke- jieti. Onder de verdienstelijke leiding van' den heer A. J. Markx van Alfen a.d. Rijn' werden een aantal nummers ten gehoore gebracht. Flink in de maat en zuiver geblazen', verwierven jij de goedkeuring van het publiek en bewezen voor de zoovee! - ste maal, dat ijverig studeeren steeds beloond wordt. Na afloop werden een drietal komi sche scènes voorgedragen, waaronder vooral uitmuntte „Het geheimzinnig lo gement of de behekste logeerkamer." Hoogst voldaan over het gehoorde keer den de toehoorders huiswaarts. Doo rden waarn. voorzitter werd me degedeeld dat het fanfarekorps op He melvaartsdag aan den wedstrijd te Ca- pelle a.d. IJsel zal deelnemen. TER AAR. Op de jaarvergadering van den Noordeind - en Geerpolder werden de rekeningen over het afgeloopen jaar vast gesteld. de inkomsten over het afgeloo pen jaar bedroegen voorNoordeindf 1019.64 de uitgaven f985.88, batig saldo f33.76. Afd. Geer ontvangen f241.52ki, uitgaven i 219.04, batig saldo f 25-48H. Afdam ming ontvangsten f 304.041% uitgaven f 188.67, batig 'saldo f 115.3711 De be grooting voor 1911 was in ontvangst en uitgaaf voor Noordeind f 4309,07, Geer op f 202,0214, Afdamming op f368,65K>. Besloten werd de voorkomende werken onder eigen beheer te doen uitvoeren en de sluisbouw publiek aan te besteden. De heeren W. F. Visser en W. Roest werden respectievelijk met 177 en 162 als voorzitter en bestuurslid herkozen. Het salaris van den secretaris-penning meester werd met f30,dat van den molenaar met f 25 verhoogd. VOORHOUT. De „Res." meldt, dat op het seminarie Hageveld reeds verschil lende gevallen van roodvonk zijn voor gekomen, welke echter geen ernstig karakter dragen. Komen er echter nog meer gevailen voor, dan is het niet on waarschijnlijk, dat een vervroegde vacantie zal worden uitgeschreven, daar het meerendeel der beschikbare ziekenkamers reeds is ingenomen door in afzondering gebrachte zieken. ZOETERWOUDE. Zondag en Maan dagavond gaf het St. Aloysius-Patronaat op het dorp alhier in de paroch. Jongens school haar jaarfeestuitvoeringen. Opge voerd werd het treurspel in drie be drijven „Carranza". Met gróote aandacht volgde het publiek het spel. De rollen waren in goede handenalles liep best van stapel. Na afloop van het drama werd een tableau gegeven verlicht door bengaalsch vuur, het was een prachtig effect. Daarna kregen wij een blijspel in drie bedrijven, getiteld: „Wie ben ik?" Ook dit stuk viel bijzonder in den smaak, dat bewees het daverend applaus na elk be drijf. Stampvolle zalen en een dankbaar publiek, het was in een woord een wel verdiend succes. De spelers hebben beide avonden ge toond, dat door oefening heel wat tot stand en ten uitvoer kan worden ge bracht. Onder de pauze werd door een paar spelers een voordracht gegeven„De Zoeterwoudsche moppentrommel". Tot aller verrassing was die moppentrommel zeer groot, aan lachlust natuurlijk geen gebrek., Ook deze voordragers behaalden veel succes. Na afloop van dat alles werd door den Eerw. Heer kapelaan Röber lof en hulde toegezwaaid aan de spelers, mu ziekgezelschap, om kort te gaan, aan allen die hadden medegewerkt tot de zeer welgeslaagde feestavonden. Wij niogen wel een apart woord van hulde brengen aan onzen Eerw. Heer kapelaan, want deze heeft tot het wel slagen van die feestelijkheden zeer veel bijgedragen en er een werkzaam aandeel in gehad. Velen zullen dan ook met genoegen op die heerlijke avonden terugzien. GEWESTELIJK GEMENGD. In de Ringvaart, nabij Aalsmeer, ligt al gedurende eenige dagen een tjalkscheepje, dat geheel verlaten scheen, althans er werd geen levend wezen ge durende dien tijd opgemerkt. Alles was afgesloten, zoodat het geheel en al een geheimzinnig geval leek. De politie werd er ten slotte inede in kennis gesteld, en op diens last de schuit geopend. Er werd evenwel niets in gevonden dan een bed en nog eenige kleine artikelen. Geen enkele aanwijzing wie de eigenaar of schipper kon zijn werd er aangetroffen. Daar er vrees bestond dat het scheepje des nachts zou worden aangevaren, daar de voorgeschreven verlichting ook achter wege bleef, is op last van den opzichter der Haarlemmermeerpolder het tjalkje van daar verhaald naar het schutbassin, alwaar het veilig kan blijven liggen, tot dat on- verhoopd de eigenaar er van op komt dagen. Door de politie werd gister in Lei den een. dronken persoon ter ontnuch tering naar het politiebureau vervoerd, waar bleek dat hij nog eenige hechtenis voor eenzelfde feit tegoed had. Er is voor gezorgd, dat het hem gegeven wordt. Kameroverzicht. TWEEDE KAMER. Ook gisteren ging de zitting der Tweede Kamer voorbij, zppder dat; er een definitieve beslissing genomen werd. De heer De Geer (Chr. H.) trok wel zijn amendement in, doch dit kam men' niet rekenen onder eenige beslissing. Deze afgevaardigde had in zijn amende ment liet regeeringsartikel willen ver scherpen. De minister immers wilde slechts meerderjarige verleiders straf baar stellen. Neen, zegt de afgevaar digde van Schiedam, niet slechts als hij meerderjarig is moet de verleider ge straft worden, maar ook indien hij ouder is dan de persoon die verleid wordtv" Doch dat die redeneering niet erg] steekhoudend is, zal men licht begrijpen. Zeer ter zake was dan ook de opmerking van den heer Van Doom (U. L.) dat er gevallen kunnen zijn waarin juist de jongere van de twee minderjarige per sonen de verleider is, en dan zou deze niet gestraft worden. Ook de minister had er geen ooren naar. De heer De Geer kwam daardoor waarschijnlijk tot beter inzicht, en trok zijn amendement in. Hij- ging echter nog verder, door zich nu bij het amendement Troelstra c.s. aan te sluiten, werd daar door geheel en al tegenstander van' het regeeringsartikel. Het amendement Troelstra c.s. is daarom tegenstander van het regeerings artikel, omdat dit „de niet te noemen afschuwelijken wil buitengesloten hou den en elke, verleiding tot ontucht wil gestraft zien. De reden waarom de heer De Geer zich bij dit amendement aan sloot, omdat hij indirecte propaganda vreesde voor dit kwaad, en de strafbaar stelling ervan in onze wetgeving werd opgenomen. Zulk een strafbepaling im mers lokt wetenschappelijke propagan da uit, en ziedaar dan de propaganda. Doch toen kwam de heer Snoeck Hen- kemans (Chr. H.) ook met een amende ment, dat hierop neerkwam, dat hij het amendement Troelstra wilde behouden, maar tevens ook de tegen natuurlijke ontucht in de wet wilde brengen1. De heer Troelstra (S. D.) wilde hier echter niets van weten, misschien ziet hij niet in dat zijn amendement, goed beschouwd, alles ongedaan zal maken, wat de Minister tegen het kwaad meent te moeten doen. Leger en Vloot. De positie der onderofficieren. De commissie van officieren en onder officieren, door den minister van Oorlog benoemd tot onderzoek van het vraagstuk der positie van de onderofficieren, hield gisteren in het gebouw der bibiotheek van het departement van Oorlog haar eerste vergadering onder voorzitterschap van den majoor jhr. Alting von Greusau, president der commissie. Onderwijs. Nuttige handwerken. DEN HAAG, 28 Febr. Geëx. 14, geslaagd 14 cand., nl. de dames: H. G. Tollig, j. C. Van Driel, A. C. Wessel.G. j. Reijling, allen RotterdamG. S. Hu- bregtse, A. Diest Lorgion, beiden Haar lem A. Kroonenberg, Leiden; B. j. H. De Vries, Zaandam C. Peereboom, KrommenieM. G. Zwaan, Koog a.d. ZaanG. A. K. L. Boerke, H. J. Vrugt- man, B. A. A. Bakker, allen Helder; G. Greeuw, Wormerveer. Academienieuws. LEIDEN. Voor de verkiezing van een Assersor II van het Leidsch Studenten corps werden gisteren Candidaat gesteld de heeren W. C. Snouckaert van Schau- berg (den Haag) door net optreden Col legium en S. J. van den Bergh (den Haag) door een 15 tal leden van het Studentencorps. De uitslag der verkiezing zal Vrijdag avond worden bekend ge maakt. Kunst en Wetenschappen. Van een Kerstavond. Deze door Mej. W. Winter in elkaar gezette operette, werd gisteren in den matig bezetten schouwburg ten tooneele gebracht. De handeling stelt voor een kasteel-kind, datna herhaald gewaarschuwd te zijn, zich waagt op verboden ijs en er wat logisch moest volgen door heen zakte niet alleen, doch zelfs er on- derschuift, zoovèr dat de baanvegers hem met geen mogelijkheid er uit kunnen krijgen en de drenkeling dus voor dood wordt verklaard. Even later komt een ou de muzikant met een kleindochtertje dat allerliefst zingt en daardoor de beurzen der weldadige menschen opent. De ou de hoort zuchten en vindt zoo maar in eens het verstijfde knaapje en draagt het op 't tooneel, waar 't wonderlijk genoeg de oogen opent en weer bijkomt, echter •met verlies van herinneringsvermogen. De oude gaat om een arts, en vriest on derweg dood. Nu gaat het kleindochter tje zelve maar langs den weg zingen en neemt het knaapje mee. Zoo gaan zij een jaar van plaats tot plaats en komen toe vallig op Kerstavond weer bij de dorps kerk terug. De geloovigen treden in en uit de kerk en inmiddels gaat het hevig sneeuwen. De treurende kasteeldame komt ook langs en ziet de twee kinde ren. E11 nu ontwaakt het denkvermogen van den knaap en op hèt zingen van een lied uit den huiselijken kring, herkent men elkaar en het overige laat zich ra den. De kindertjes, die a^n de uitvoering deelnamen, hebben werkelijk bekoord door zang, spel en gebaren. De groote zorg, die aan de monteering was be steed, heeft vooral veel bijgedragen tot een aangenaam effect. Dat wat om de hoofdpersonen heendraaide om 'het ge heel aan te kleeden en op te vullen, leek ons wel wat wonderlijk er bij gesleept, doch het was niettemin van genoegzame waarde om het geheel te verfrisschen. De verlichting, de apotheose en het bal let-je waren goed verzorgd. War onaan genaam aandeed, waren de pauzen tus- schen de bedrijven. In den zang herken den wij vele bekende melodieën, die^ soms met eenige wijzigingen, zich aan het meer oorspronkelijke aanpaste en 'n goed geheel daarmede vormden. Een woord van lof komt toe aan de dames Winter die de zware taak van in- studeeren hebben gedragen en in deze uitvoering wederom hebben getoond, daarvoor de noodige tact en energie te bezitten. De welgeslaagde uitvoering is hen zeker een groote belooning voor al les wat zij aan deze operette hebben ge daan. Aan het slot loonde een hartelijk ap plaus haar als hulde en dank van het tevreden publiek. S. Inhoud van tijdschriften. De Vriend der H.H. van J. en M. Maandkalender. Eerste Vrijdag. Eerste Zaterdag. Missie Nieuws. Lachen. Uit Romq. Moederliefde. Kinderpriëeltje. enz. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Getrouwd: P. van der Kamp jm, en A. G. Broomans jd. A. Webber jm. en J. van Weeren jd. nTELEGRAFISCH weerbericht. naar waarnemingen verricht in den morgen van 1 Maart 1911, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.3 Coruna. Laagste barometerstand 734.5 Bodo. Verwachting tot den avond van 2 Maart, afnemende tot matige, later weer toenemende westelijke tot zuidwestelijke wind, toenemende bewolking, morgen waarschijnlijk droog weer, zachter. Koloniën. Atijeh. 11 De gouverneur van Atjeh heeft den 28en Januari geseind: In het Meerge bied werden bij een klewangaanval neer gelegd het bendehoofd Madjid, ilias Rodjo Goenoeng Idjo, met 15 zijner volgelingen. Licht gewond is de Euro- peesdhe sergeant Hemmer, alg. st. no. 57927, levensgevaarlijk werden gewond 1 en zwaar gewond 2 minderen 2 aan randers werden neergelegd. Pidië neergelgd twee kwaadwilligen. Bij overvalling schuilplaats in Dosou neergelegd een kwaadwillige, bij onge lijk twee vrouwen. Bij klewangaanval op marschbivak in Linggo neergelegd drie kwaadwilligen, gesneuveld 1 min dere, licht gewond 1 mindere1 kara bijn ging verloren. Gajoeloeos n'eerge- legd drie kwaadwilligen, licht gewond 1 mindere. Meulaboh gemeld 9 kwaad willigen, waaronder Keudjroeën Painet- te. Zuid-Oost Borneo. Aan het kort verslag der residentie Zuid- en Oosterafdeeling van Borneo over de maand November 1910 is het volgende ontleend: De politieke toestand bleef gedurende de maand gunstig. De twee patrouilles, die in de vorige maand van uit Moeara Tewe in tegenge stelde richting naar de Montalat-streek uitrukten, keerden in hel kwartier te rug. De toestanden in de doortrokken stre ken bleken goed te zijn. Twee nieuwe patrouilles gingen van uit genoemde pl$ats naar de B-oven-Ba- rito en de Boven-Lahei. Het doel was kampong-, wegen-, in spectie en passen-contröle. Op het einde der maand waren die nog niet terugge keerd. Ook van uit Poeroek Tjahoe rukten in de afgeloopen maand voor hetzelfde doel twee patrouilles uit naar de Toehoep en Ladang Njingka-streek. Manampoei, die te Tenggarong (Koetei) voor het onderzoek in zijn zaak aangehouden! werd, kwam daar te overlijden. Een 50-tal Ken ja van den stam Ma Djalan kwamen met boschproducten te Long Iram, aan. Te Tandjoeng Seilor arriveerden Da- jaks van de Lepo Maoet en van de Apo Kajan om handel te drijven. Hun werd van bestuurswege de noodige hulp ver leend. Celebes. De resident van Menado seinde 30 Januari het volgende: Waarnemend adsistent-resident Mid den-Celebes rapporteert IS dezer dat Paioesche raddraaiers 1 Songgo Latjed- jcendo en Tome' N Desa met- 3 volge lingen door bevolking gearresteerd en' bij verzet neergelegd, dientengevolge toestand belangrijk verbeterd, overblij vende raddraaiers Tome Laboe. D.d. 30 Januari is uit Tjimahi aan het „N. v. d. D. v. N. I." geseind Een Amboneesche compagnie van het vierde bataljon te Tjimahi is gemobili seerd voor Celebes. Cholera. 28 Jan. waren te Batavia wederom geen nieuwe gevallen. De toestand van de 6 onder behandeling zijnde lijders, is gunstig. Van 28 op 30 Januari werden geen pa tiënten opgenomen of onstlagen nie mand overleed; de toestand der 6 in behandeling zijnde patiënten was gun stig. Het cholera-rapport voor 31 Jan. meldt de opname van 1 Europeaainj, wiens toestand minder gunstig is. Ver dere veranderingen hadden niet plaats, zoodat thans 7 patiënten onder behan deling blijven, waaronder 2 Europeanen. Te Bandoeng is 31 Jan. een Euro peaan, werkzaam bij die vierde afdeeling der staatsspoorwegen, door cholera aan getast. Bij een .inlander op Kedjaksaan ver toonden zich eveneens verdachte ver schijnselen. De toestand van den Europeaan V., van Sewah Besar, is gunstig. 1 Febr. werd te Batavia binnengebracht één Chi nees, die eenige uren later bezweek. Onder behandeling blijven 2 Europea nen, 3 inlandsche militairen, 1 Chinees en 1 inlander. Vezelcultuur. De „Soerab. Courant" verneemt, dat er plannen bestaan om te Pamekasan een vezelfabriek op te richten. De firma Buwalda bereidt deze zaak voor ten be hoeve van een Nederlandsch syndicaat en is bezig een geschikte plaats ervoor uit te zoeken. Sedert de opwekking van den direc teur van landbouw, Lovink, houden ver scheidene inlanders op Madoera zich bezig met de rameh-cultuur, waarvoor de gronden aldaar geschikt blijken te zijn. Het overtochts-reglement. Het „Bat. Nbld" verneemt uit Buiten zorg, dat de regeering voornemens is aan het opperbestuur wijzigingen in het nieuwe overtochts-reglement voor te stellen, hoofdzakelijk betreffende de be paling, dat ambtenaren in de 2e klasse moeten reizen indien het aanvangs- traktement bij het begin van hun dienst tijd minder dan f400 bedroeg, hetgeen tot allerlei onbillijkheden aanleiding geeft. Aardschuiving. In den nacht van 22 Januari heeft bij Km. 89 plus 400 op lijn Goendih-Soe- rabaj der N. I. S. even boven Tjepoe een groote aardschuiving ^plaats gehad. De oorzaak hiervan is het banjeren voor de kali Bengawan (Solorivier), die in geen jaren zoo te keer is gegaan als nu. De eerste trein in de richting Soera- baja werd gesuprimeerd, maar men heeft den dienst zoo geregeld, dat het verkeer met overstappen bij Km. 89 plus 400 met eenige vertraging zijn gewonen gang gaat, schrijft de „Nwe Soer. Ct". Veestapel Midden-Java. Volgens de „Java-Bode" is den adjunct inspecteur van den burgerlijken veteri- nairen dienst, tfan der Poel, wien verlof naar Europa is verleend, opgedragen om op de reis herwaarts te Colombo af te stappen en zich naar Madras te begeven om daar 400 stuks runderen, zoo mo gelijk meer, te koopen in het belang van den veestapel in Midden-Java. Ook zal hij trachten eenige tientallen geiten en bokken te koopen. Vroeger is ook reeds een poging gedaan het geiten ras op Java te verbeteren door invoer uit Britsch-lndië. Die poging mislukte, naar men meent evenwel wegens de mindere geschiktheid van de streek van herkomst. Men zal nu de geilen betrekken uit noordelijke districten. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag 1 Maart. De Voorzitter doet mededeeling van het Koninklijk Besluit betreffende de uitzetting uit ons land van den heer Timsley, vertegenwoordiger van Ura nium Steamship Company te Rotterdag. De behandeling wordt voortgezet van het ontwerp betreffende de zedeloos heid, en de voorgestelde, meermalen vermelde, amendementen en het gister ingekomen nieuwe artikel 248bis, voor-; gesteld door de heeren Snoeck Henke-i mans, Kuyper, Duymaer van Twist, van Wijnbergen, van Vuuren, Bogaards, v. d. Voort v. Zijp, Van Veen, van Lenin'epi en van der Molen, en waarvan de bedoe-, ling is met gevangenisstraf van' hoog stens 2 jaren te straffen demgeen die door giften of beloften van geld of) goed, misbruik van gezag, geweld, be dreiging of misleiding een minderjarige van onbesproken bedrag er opzettelijk toe brengt om ontucht met haar te ple gen. Het feit wordt slechts vervolgd op klachte. De heer van Hamel bestreed dit voorst-el krachtig, betoogende dat dit amendement-Snoeck Henkemans c.s. op verscheidene punten zoo onaannemelijk is als eenig artikel dat maar kan zijn. De heer de Savornin Lohm a|m stelde voorop dat eigenlijk de strafwet gever nooit den strijd tegen de onzede lijkheid moet aanbinden, zijnde hij daar toe niet bij machte. Geen enkele straf wetgeving is er ooit in geslaagd een mensch eerlijk, kuisch of humaan te ma ken. Het nieuwe voorstel Snoeck Henke- mans achtte spreker terecht bestreden door den heer van Hamel. Zoowel in het regeeringsartikel als in de overige aniendementep, behalve ip, het ain.e\iide ment Troelstra c.s. mist spreker de waar borgen dat de strafbaarstelling, daarbij gewenscht, geen nadeelige gevolgen zal' hebben. De heer Tyd e 111 a n oordeelde, dat de Minister in gebreke is gebleven dq noodzakelijkheid aan te toone.i van uit breiding der grenzen van ons strafrecht tot de bescherming van minderjarigen'. De heer v. Veen bestreed het amen dement Troelstra, dat ook na de wijzi ging practisch tot niets zal leiden. De heer Jannink zou met hetamen- dement-Troelstra mee gaan, als het als nog weder gewijzigd zou kunnen wor den, in dier voege, dat het element van giften of beloften als verleidingsmiddelen er uit werden verwijderd, want dit zou een door spreker allerminst gewenschte beperking scheppen. De heer Limburg bestreed op tal van gronden het voorstel Snoeck Hen kemans. De heer Brummelkamp bestrijdt, met aanhaling van bijbelteksten dat de Schrift zich niet verzet tegen deze bestraf fing door de overheid. De Minister van Justitie ver klaart over te nemen het amendement Limburg dat met maximumstraf van vier jaren bedreigt den meerderjarige, die met iemand van hetzelfde geslacht van wie 11 hij weet of redelijkerwijze moet vermoeden dat hij m i n d e r j arig is ontucht pleegt. (De gespatieerde woorden komen niet voor in het regeeringsartikel.) Het anrendement-Troelstra bleef de Minister krachtig bestrijden, ook 11a de wijzigingen, en zulks hoofdzakelijk om dat de vrouw, die, hoewel onschuldig, haar lichaam vei! heeft', niet de vrouw is die in de allereerste plaats tegen ver leiding beschermd moet worden, gelijk de voorsteller wil, geheel in strijd met 's Minister's bedoelingen. Het nieuwe artikel 248ter van de heeren Snoeck Henlcemans c.s. heeft- 's minister's sympathie a! neemt hij het niet over. Tegenover den heer Lobman betoogde de Minister ten slotte dat hij, hoewel toegevende dat de Staat niet als zede- meester moet optreden, de bescher ming van minderjarigen tegen het meer genoemde euvel noodzakelijk acht. Spre ker achtte de oppositie tegen hem ge voerd een afbrekende, getuigen de uit lating van den heer Troelstra dat zijn' amendement de strekking heeft het re geeringsartikel van de baan te helpen'. "leidsche spaarbank Ultimo Februari 1911. Inleggersrekening. 1911 Saldo aanvang der maand 2.538.468.54 Ingelegd118.574.90 Bijgeschreven rente op afgeloste boekjes.- 63.48 f 2 657.106.92 Terugbetaald124.242.42 Saldo van het tegoed einde der maand 2.532.864.50 Aantal inleggers. 1911 Aanvang der maand12798 Nieuwe inleggers136 12934 Inleggers waarmede is afgerekend 78 Einde der maand12856 Rechtszaken. Noodlottige vechtpartij. In den nacht van 28 op 29 Mei 1910 werd er op en bij den Zeedijk te Am sterdam hevig gevochten tusschen met talhouten gewapende burgers en huza ren. De laatsten, niet tegen de burgers opgewassen, namen de wijk, doch wer den ook in hun vlucht achtervolgd. Op of bij de brug van den O. Z. Achterburg wal tusschen de Molen- en de Oudeken- nissteeg, had de 21-jarige huzaar A. A. Wijnands uit Monster het ongeluk te struikelen, en, terwijl hij op den grond lag, kreeg hij met zijn sabel, die hem ont nomen werd, eenige slagen op het hoofd Voorts werd hij met een talhout op hel hóófd geslagen. De jonge man bloedde aan het hoofd en werd naar het militair hospitaal ge bracht, waar hij den volgenden dag over leed. De lijkschouwing toonde aan, dat hij overleden was ten gevolge van een sche delbreuk door stomp geweld toegebracht Vermoedelijk was de dood het gevolg van den slag met het talhout; de kolbak van den huzaar toonde messteken, maar wa ren niet door den bodem doorgedrongen. Aan het gevest van de sabel kleefde bloed Twee glazenwasschcrs stonden giste ren voor de Amsterdamsche rechtbank in verband met deze vechtpartij terecht, wegens het opzettelijk deelnemen aan een aanval of vechtpartij, waarin onder scheidene personen zijn gewikkeld en die iemands dood tengevolge heeft ge had. De beklaagden ontleenden. Zij hielden vol bij het voorgevallene niet tegenwoordig te zijn geweest. Ge tuigen verklaarden echter het tegendeel. Ten aanzien van den eersten beklaagd^ werd door een schippersjongen ver klaard, dat hij den huzaar Wijnands, ter wijl deze op den grond lag, met een tab hout een slag en vervolgens met diens sabel, .drie, vier slagen op het hoofd gaf. Een andere huzaar was door den tweeden beklaagde aangevallen. Nog een derde, onbekend gebleven persoon liadj evenals de beklaagden, ook met e_en niij gesjoken,

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2