Uit Stad en Omgeving. looTf 'ïèf 87 BERICHT VAN INZET. fertolking te zien gaf, welke dan ook' goor het talrijke publiek zeer op prijs bleek gesteld te worden. De hoofdrol gespeeld door Louis de Vries is éven zwaar als dankbaar en zou een kolf je naar de hand van Louis Bouwmeester fijn, aan wien diens voornaamgenoot pns sterk deed denken. Academienieuws. De R. K. Studenten-Vereenigingi „Sanctus Thomas Aquinas'* te Amster dam hoopt in Mei aanstaande haar 3dc Lustrum te vieren. Het plan bestaat o.a. een groote, In- tter acaderaiale Roomsch-Katholieke Stu- dentenmeeting te organiseeren', zooals deze ook in andere landen groot succes mocht verwerven. Gekozen tot assessor I van het Leidsch Studentencorps de heer P. A. Birnie. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken, van 25 dezer is, voor het tijdvak van 1 Maart tot en met 31 December, benoemd tot assistent bij het museum van Natuurlijke Historie aan de Rijksuniversiteit te Leiden R. van Eecke, aldaar. Kerknieuws, Men schrijft ons: Een gevoelige slag trof dezer dagen het St. Öavo gesticht te Heemstede door het overlijden van den inwonenden priester, de Zeereerw. Heer H. P. Zeegers, oud pastoor van Heemstede. Donderdagmiddag werd in plechtige eenvoud het stoffelijk overschot naar het schoone, keurig met Touw versierde kerkgebouw overgebracht, waar vele belangstellenden aanwezig waren onder wie vooral genoemd mag worden, de groote stoet van schoolkinderen, die een laatste blijk van dankbaarheid aan den oprichter hunner katholieke scholen kwam brengen. 's Avonds werden de Metten gecele breerd door den Zeereerw. heer Huyg, pastoor te Den Helder, gassisteerd door twee kinderen der Parochie, terwijl de Zeereerw.Heeren secretarissen als Cantores fungeerde. De Lauden van den volgenden ochtend werden geofficieerd door een vriend van den overledene, past. S. H. v. Ginkel, uit Driehuizen. De plechtige H. Mis werd opgedragen door den Hoog eerwaarden Heer G.'Stoffels Deken van Haarlem geassisteerd door twee oud-ka pelaans van wijlen past. Zeegers. Plech tig en indrukwekkend werd de Gregori- aansche Mis van Requiem uitgevoerd. Nu de H. Mis hield de Hoogeerw. Deken een toespraak, waarin hij de voortreffe lijke deugden van den betreurden over ledene herdacht waaronder zijn beminlijke eenvoud, zijn doorzettende en volhar dende ijver, welke vooral én te Wochnum én alhier te Heemstede in herinnering zal worden gehouden door de monumen ten, van zijn herderlijke bezorgdheid ook voor de jeugdde R.-K. Scholen aldaar niet zonder groote moeilijkheden opge richt. Zijn Hoogeerw. wees op het eind zijner hartelijken gevoelvolle woorden op de verantwoording van den priester en beval den overledene blijvend aan in de vrome gedachtenis zijner priestervrienden, familieleden en oud-parochianen. Ten laatste werd het stoffelijk over blijfsel grafwaarts gedragen, door de Heeren Vincentianen uit de parochie. De plechtigheid werd verricht door den Zeer Eerw. Heer H. ijzermans, pastoor dezer parochie en opvolger van de Overledene, daarbij geassisteerd door de Eerw.heeren kapelaans M. van Dieren, Th. de Haan en J. Speet. Tal van Geestelijken, onder wie de Hoogeerw. Mgr. Jansen, deken van Amsterdam, Mgr. j. J. Graaf, Pastoor van Hooff uit Nootdorp, de Eerw.Zusters der meisjesschool en een groote belang stellende menigte van Parochianen ver gezelden den betreurden en beminden doode. Moge God hem reeds vergelden voor het zeer vele en niet hoog genoeg te waardeeren goede, wat de nederige, ijverige en beminde priester weleer voor Zijn Eer en Glorie heeft verricht. Dat Hij ruste in vrede I Te Gennep is gisternacht overleden de WelEerw. heer M. L. Th. E. Muskens. De overledene was missionaris in Amerika en aldaar priester gewijd. We gens gezondheidszwakte keerde hij naar huis terug, zonder echter genezing te vinden. Aanbestedingen. LEIDEN. Bij de Zaterdag door Dijk graaf en Hoogheemraden v. Rijnland ge houden aanbesL van houtwaren, grint, puinj enz. was ingeschreven als volgt: Houtwaren in 5 perceelen. Naami. Ven. Houthandel v.h. Einthoven en Zn., te Zwolle, perceel 1 f 2455, perceel 2 f 1486. Jansen en Co., Haarlem perc. 1 f 2299, perc. 2 f 1480. perc. 3 f527, perc. 4 f475, perc. 5 f499. F. Sclienck, Antwerp 1 f 2237,621/2, 5 f727.331/,, A. van Dam, Bunnik, 1 f2073, N. V„ v.h. W. Hoogendijk Wz. te Gouda, 1 f 2058, 2 f1517, f448' f490' f479, Ambagtsheer en v. d. Meulen, A'dam. 1 f 1958,37, 2 f 13428.71, 3. f464.39, 4 f431.77, 5 f471.85. T. H. R. van Eeten en Co., Amsterdam 2 f 1642,63, 4 f511.56, 5 f614,10. B. Loos en Zn., Blokzijl, 2 f1337. J. J. van Hoeken en Zn., Leiden, 2 f1265, 5 f455. Van Wes- sem en Zn. te Waddingsveen j(v.h. v.d. Torren en Co.) 3 f409, 4 f453, 5 f414, deze drie perceelen in jnassa f 1270. 2. Grint, puin, enz. in 7 perceel ent L. van Gent, Utrecht, perc. 6 f508.25 C. v. d. Valk, Leiderdorp, 1 f928,80., 3 f210, 5 f78.75. J. Omzigt, Zoeter- woude, 1 f996.50. 5. f62.50. J. Mul lere, Leimuiden 7. f100. J. v. Bekkum Purmerend 1. f960. 2. f 650. 3. f 200. J. Speksnijder, Ouderkerk a.d. IJsel, 1. f 984. 3. f 207. J. A. Zwets, Hardings veld 4. f319.30. Grintmaatschappij te Rotterdam 1. f928.40. 3. f193. Van Kopenhagen en Co., Utrecht 6 f 544.35 P. C. de Rooij, Sloten N.H., f 100. C. Boele, Sliedrecht 1. f857.60. C. Schip per, Amsterdam, 1. f885. 2. f600. 3. f225. 5. f100. J. Leenheer Czn., Hei- nenoord 4. f267. A. J. de Bock, Nijme- men. 1. f 10003,20. 2. f618. 5. f60.75 6 f285.000 Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Zaak-de Haas. De kantonrechter in openbare zitting recht doende, veroordeelde heden A. J. de Haas, te Zoeterwoude, met vrijspraak van het meerder ten laste gelegde, hem schuldig verklarende aan het niet toe gelaten tot de uitoefening van het be roep van geneeskundige, waartoe de wet een toelating vordert, buiten nood zaak dit beroep uitoefenen bij 20 ma- lige herhaling gepleegd, tot 2 0 geld boeten va n f 1 5, subs. 20 maal 2 dagen hechtenis. Beleediging. De Rechtbank te Middelburg sprak den heer J. F. A. M. van Waesberghe, kassier te Hulst en oud-lid van de Staten van Zeeland, vrij van de hem ten laste gelegde beleediging van een der leden van de zgn. Van Dalsumpartij in eene vergadering der R. K. Kiesvereeniging, door deze het woord schoft toe te voegen. Het O. M. had op 17 Februari ook vrij spraak geëischt. Het O. M. bij de Haarlcmsche Recht bank eischte tegen P. J. Ch. D. te Haarlemmermeer, die terecht stond wegens beschadiging van een schuurtje, 3 weken gevangenisstraf. Daar in Haar lemmermeer veelvuldig des avonds laat of des nachts vernielingen van dezen aard plaats hebben, meende het O. M. een straf van eenigszins ernstigen aard te moeten eischen. LEIDEN, 27 Februari. l,n het gebouw v. d. R. K. Volks bond alhier werd gisteravond een pro- pagandavond gehouden voor vrouwen en meisjes. De voorzitter opende de ver gadering met gebed, en gaf het woord aan den heer v. d. Bilt. Deze noemde het /eer nuttig om in een vergadering voor uitsluitend vrou wen eens over het vereenigiiilgsle.venl te spreken, want de vrouwen kurnnen op dit punt veel meewerken. Zij kunnen hucnl invloed over den man ten goede doen! komen aan het vereenigingsleven. Dus zonder lid van een vereeniging te zijn! kan de vrouw toch reeds in dit punt zeer veel goeds stichten, hoeveel meeir dus indien ook zij zich in vereenigingeir aaneensluiten. Daarna behandelde spreker de op komst v. d. N. R. Volksbond, hoe deze thans een lichaam is geworden dat be- teekenis heeft gekregen in het maat schappelijk leven. De R. K. Volksbond mag met recht verlangen dat met hare eischen rekening worde gehouden. Dat de leuze vereenigt u, op hechte gronden steunt, behoeft geen betoog, spr .ging er dan ook kort overheen, hij behandelde echter uitvoeriger waarom men zich aaneensluiten moet in vereen, op Katholieken grondslag. Spr. acht het hoogst hen, die voor hun beginsel dur ven uitkomen, ook al zijn zij: tegenstan ders. En mogen wij dan niet trosch zijjn op ons beginsel. Welk een schitterend ver leden heeft onze Kath. Kerk niet? We zouden karakterloos zijn, indien we niet durfden uitkomen voor ons be ginsel, waarvoor zoovele duizenden e» millioenen zijn uitgekomen, marteraars, missionarissen, kloosterlingen, groote sociologen enz. De Paus wil vereenigingen op R. K. leest geschoeid. En fijn oordeel over den N. R. K. Volksbond maakte de Paus kenbaar door aan Pastoors te schrijven „Ga voort op den ingeslagen weg." Ook! Mgr. Bottemanne roemde ten zeerste het werken van den N. R. K. Volks bond, en Mgr. Callier noemde hem:. „Mijn bond" en sprak den wench uit dat op iedere .plaats yan zijn diocees een afdeeling zou opgericht worden. Neutrale vereenigingen zakken op den langen duur toch naar 't socialisme af. Waarom zouden wij ons niet vereenigein in bonden waar onze Kath. beginselen1 tot hun recht-kunnen komen en waarom in neutrale waar we op z'n minst moeten onderdrukken, om niet te zeggen dat we ze moeten verloochenen. Spr. behandelde daarna de vakvereeni- gingen, en hun verhouding tot den1 Volks bond. Als de vakvereenigingen op zich zelf staan kunnen ze niet genoeg in vloed uitoefenen. Tot besluit sprak de inleider over den, plicht zich te ontwikkelen en te pro- pageeren. In 't rijke arsenaal van onze Kerk liggen vele en allerlei wapieneii\ doch we moeten in dat tuighuis den weg leer en vinden. ,D/n zulle;? wij met kracht onze beginselen kunnen; verdedigen. (Applaus.) Pater Zuidgeest dankte daarop den in leider voor zijne zeer duidelijke en schoo ne woorden, en sprak dcyi wensch uit dat het hier uitgestrooide zaad vruchten moge dragen. Daarna plaatste hij op waarlijk tref fende en schoone wijze tegenover elkaar de beeltenissen van Leo XIII en Pius X. Door hun werk is men in de oplossinlg der sociale kwestie veel vooruit geko men. De sociale kwestie kan men om vatten in deze woorden: „Geef ons he den ons dagelijksch brood." Welnu Leo XIII bracht ons het tijdelijk brood door zijn zendbrieven, en Pius X het geeste lijk en vooral het Eucharistisch Brood. Als dan het werk voortaan wat later 's morgens een aanvang neqmt door het werken van Leo XIII, dat men dan dien tijd benutte om zich volgens den wensch van Pius X te sterken met Eucharistisch brood, opdat het tijdelijk brood in rumer mate ons ten deel valle. Als ge de hand van Leo XIII hebt ge grepen, die u voorziet van tijdelijk brood, versmaad dan ook de hand van Pius X niet ,die U het geestelijk brood geeft. De voorzitter dankte daarna beide spre kers, waarna de dameszang-vereeniging eenige zangnummers a capella ten gehoo- re bracht. Na afloop gaf zich een dertigtal daines op als lid van den Bond. Geise en Strotmann. Woensdagavond zal de heer Slrotmann, firma Geise Strotmann, de vergroote en gemoderniseerde zaak in japonstoffen lïngeriën en gemaakte witte goederen aan den Nieuwen Rijn hoek Burgsteeg open- nen. Het nieuwe magazijn, waar we heden middag een kijkje namen, ziet er keurig afgewerkt uit. De etalage kasten zijn uit gebreid door het uitbreken van de muur aan den kant der Burgsteeg; ze zij*n van binnen met spiegelglas voorzien en een overvloedig aantal electrische gloeilamp jes zorgt desavond voor de verlichting, Zooals het magazijn er van buiten uitziet, zoo js het ook van binnen; chique en todh niet overdreven luxereus. Met deze verfraaiing houdt nauw ver band een ander punt: was het vroeger magazijn meer speciaal een buitenzaak, thans is de sorteering artikelen uitge breid en verfijnd teneinde ook aan de be hoeften van de stad te kunnen voldoen. Architect is de heer L. van de Laan, aannemer de heer Bik en schilder de heer van de Steen die zich allen op uit stekende wijze van hun taak kweten. De plantengroei der tropische Zaterdagavond 1.1. hield prof. dr. J. M. Janse voor de vereeniging van onderwij zers en onderwijzeressen in het arrondis sement Leiden in het Botanisch Labo ratorium een voordracht over den plan tengroei der tropische stranden. Hij sprak over den plantengroei aan de inodderachtige kusten en riviermon den, waar de paria's uit de planten maait- schappij hunne woonplaatsen gekozen hebben. Schilderachtig gaf hij den strijd weer dien zij te voeren hebben met de zwee- pende golven; den last, dien zij onder vinden van het zeewater; de moeilijkhe den, die de ademhaling belemmeren en den tegenspoed, dien zij bij voortplan ting ondervinden. Slechts één enkele plant, zei spr., kan weerstand bieden aan den golfslag, die vooral tijdens den West-mousson zeer hevig is. Deze plant, de rizophofa, waagt zich dan ook het verst in zee en is, als het ware, de pionier voor de andere plan ten. Zij heeft zich de stelling van Caesar ten nutte gemaakt: „Verdeel en heersch" en is door hare vele vertakkingen in staat in den strijd met de zee de overwin ning te behalen. Hoe elke plant zich schikt naar de plaats, waar zij groeit, en zich steeds voldoende voedsel weet te verschaffen, deed spr. uitkomen bij de behandeling van de mangrovische planten. Deze weten door telkens hooger uitstekende verdik kingen, door bochten in den wortel, zoo wel als door zijwortels, die boven het water uitsteken, zich de zoo hoog noo- dige zuurstof te verschaffen. Na het vertoonen van eenige bijzonder schoone lichtbeelden, werd eene korte pauze gehouden, waaronder belangstel lenden de talrijke meegebrachte voor werpen konden bezichtigen. Etaarna gaf spr. nog iets ten beste over de voortplanting, waarbij hij even het verschijnsel viviparie aanstapte, en de wonderbaarlijke snelheid van den groei in de tropen deed uitkomen. Spr. eindigde, dat hij in den beperkten tijd, die hem gegeven was, getracht had eenig idee te geven van den plantengroei- aan de tropische kusten, doch dat veel onbesproken had moeten blijven, niet, omdat het minder interessant was, maar hoofdzakelijk door het gemis aan tijd. De schoolopziener bracht'den spreker namens de aanwezigen, waaronder we ook eenige eerw. zusters opmerkten, har telijk dank voor zijn voordracht, en ieder verliet het gebouw onder den indruk van al het wonderbaarlijke, dat gehoord en gezien was en dankbaar gestemd voor het genot, door de zorgen van den school opziener hun verschaft. Bij de posterijen en telegrafie is benoemd tot assistent te Helder de brieven- en telegrambesteller A. Tibboel te Noordwijk. Verplaatst zijn: de klerk der posterijen en telegrafie le klasse N. Donkersloot, van Rotterdam (bijpost- en telegraafkantoor „Kruiskade") naar Katwijk aan Zee; de klerk der posterijen en telegrafie 2e klasse D. van Dalfsen. van Amsterdam (telegraafkantoor) naar Wassenaar; de klerk der poste rijen en telegrafie le klasse A, J. J. van der Lubben, van Wassenaar naar Rotter dam (telegraafkantoor)de klerken der posterijen en telegrafie le klasse H. C. Hoekwater, van Alfen naar Amerongen. GROENENDIJK. Iemand, die hier gis terenavond met paard en tilbury pas seerde wilde bij de kerk zijn lantaarn op steken. Voordat hij hiermee gereed was ge raakten rijtuig en paard te water. Wel dra echter waren beide door hulpvaardige handen op het droge gebracht ,en ver volgde de verschrikte voerman zijn weg, blijde dat 't ongeluk nog betrekkelijk goed was afgeloopen. LEIMUIDEN. Tot hoofd der School met den Bijbel alhier is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd de heer J. P. He- blij onderwijzer aan een zoodanige school te Zevenbergen (no. 2 der voordracht.) GEWESTELIJK GEMENGD. Gistermiddag werd door den hevigen wind een der hooge boomen op he. Noordeinds-plein te Leiden ontworteldt Het gevaarte viel op de brug en bescha digde eenigzins de leuning. Door eenige stadswerklieden werd hij spoedig door gezaagd en uit den weg geruimd. Men meldt ons uit Hoogmade: De kippendieven gaan altijd nog maar voort met hier en in den omtrek hun slag^ te slaan. Hadden ze eerst een be zoek gebracht op Ofwegen en daar een 30-tal kippen meegenomen, in een vol genden nacht bezochten ze den Munni- kenbogaard en stalen de kippen bij de G. Daders nog altijd onbekend. Zaterdag is over een lengte van 800 nieter en ter breedte van ongeveer 5 meter een strook van den voet der duinen voor Katwijk weggeslagen. Afloop Verkoopingen. LEIDEN. Gehouden verkooping in het Noiariist huis aan den Burg. op Zaterdag 25 Februar- 1911, ten overstaan van: Mr. J. A. F. Coebergh Notaris te Leiden. He winkelhuis te Leiden, Rapenburg 3, Inbod f2925 Kooper de heerP. Keereweer. 7 huizen te Leiden Bijleveltshof nrs. 8, y, 10, 11, 12, 13 en 14 samen in bod f 1150. Kooper de heer N. Galjaard. Het huis te Leiden, Bijlevellhof nr. 15 <- jiü. Kooper de heer H. Visser voor f 141 Het huis te Leiden Bijleveltshof nr. 6 en 7, samen in bod f 280. Kooper A. Kukler. Het huis te Leiden Oostdwarsgracht nr. 22. In bod f 440. Kooper de heer J. W. P. Licht q.q. en 3 huizen ca te Oegstgeest aan den Achterweg 55, 54 en 53. In bod f 2800. Kooper de heer K. G. G. Filbry voor f 2805. L. J. C. A. Gordon Notaris te Leiden. Het café Reiveelo ca met woonhuis te Oegstgeest aan den Morschweg nos. F 82, 82a, 84 en 80, samen in bod-f 9375. Kooper de lieer C. Mechelse qq voor f 9475. Het winkelhuis te Oegstgeest aan de Rijnstraat F 85. In bod f 1900. Kooper de heer A. Crama en het woonhuis te Oegst geest aan de Rijnstraat F 86. In bod f 1760. Kooper de heer N. Biljouw qq. kocht. Per I0U K.G. 17.25—7.73. Zaai daai boven Bruine boonen onveranderd. Per H.L. I 1(\ a f 13.25, Zaai daarboven. Buitenlandsch mais f113 per last. Beurs van Amsterdam. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofberichten. Z. K. H. de Prins heelt' het Bescherm heerschap aanvaard van het in Septem ber te Amsterdam te houden 7e inter nationaal congres voor verzekeringswe tenschap. H. M. de Koningin vereenigt hedew de volgende genoodigden aan tafelgep. luitenant-generaal Kool, adjudant i. b. d. en mevrouw; douairière van Haersma de With geb. van Weede; gep. vice-admi- raal van den Bosch Mr. W. L. Baron S. Vos van Steenwijk, Kamerheer i. bi d., Mr. G. Graal Schimmelpennink Ka merheer i. b. cj.Jhr. Mr. E. N. de Brauw, Hofraad en rechtsgeleerd ad viseur van Hr. Ms. Huis- Jhr. Mr. G. van Tets, Kamerjonker van H. M. en hoofdcommies bij het Kabinet der Ko ningin en Mevrouw. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana met eene Hofdame, be gaven zich hedenvoormiddag naar Sche- veningen en wandelden eenigen tijd op het strand tot voorbij de daar geplaatste kanonnen. Marktberichten. AMSTERDAM, 27 Febr. Veemarkt. Aangevoerd 258 vette koeien, le kw. 7882 ct., 2ekw. 72— 76 ct, 3e kw. 64—70 ct. p. kg. 135 melk- en kalfkoeien f 145—290 per stuk. graskalveren f 0 per stuk. 137 nuchtere kalveren f 913 per stuk. 11 schapen f 2026 per stuk. 374 vette varkens, Holl. le kw. 53—54 c., 2e en 3e kw. 51—52 ct. p. K.G, Geldersche en Overz. lekw. 52—54 ct., 2e en 3e kw. 50—51 ct. per K.G. ROTTERDAM, 27 Februari. Veemarkt. Aangevoerd364 runderen, 106 vette kalveren 1 nuchter kalf, 97 schapen, 897 varkens, 0 bokken. Prijzen per H kg- koeien en ossen 35 a 40 c. vette kalveren 50 a 60 ct. Schapen 24 a 28 c. varkens 27-27^4 28 c. Export varkens 26 a 27 c. Lammeren f 15 a 21 p. st. Door ruimen aanvoer en hooge vraagprijzen was de omzet in koeien en ossen flauw; toch bleven de prijzen der vorige week gehandhaafd. Er werden verscheidene ossen voor het buiten land aangekocht. Vette kalveren handel minder dan de vorige weck, vermoedelijk met het oog op de eersle week van de Vasten; ook de prij zen waren iets lager. Schapen en lammeren onbeduidend aangevoerd en redelijk omzet. Varker.s ruim aangevoerdaanvankelijk vlugge handel; verdere verloop was echter flauw niet terugloopende prijzen. ROTTERDAM, 27 Febr. Graanmarkt. Tarwe minder aangeboden; onveranderd ver kocht. Essex-partijen f 9.75—f 11.50; overige soorten f 8.50—9.50. Haver minder ter markt, prijshoudend ver- 27 Februari 1911. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk? Schuld 3 /0 Cert. dito 2V3 dito Hongarije. GoudJ. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-luli. Portugal 4H Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4H% Obl. 1909Ned.Rec. 4h dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5% Goudl. 'f Vorige! Koert Koers, heden. 87J< 88H, «TH S7H 7:i(, 934 i 94 m 834 93K. 04 H 944 05 H 954', 95 tü 964 89 i 894 884 i 884 81H I 814 !0OH 1044 1104H 38'i, 101 101 ISO I80X 631Hc 654 54H 54'Hi OW 68 Ha 78 7G'Ha 120 1174 ,117.». 1524 1514 134 1339, 188 |l884 186=. 17W 910 90 I 904 476». 471 229H 227 4 1804 5?» - 164 726 :Ï24H 1084 474.4 .734 724 72 «6 4 7 54 49* 10 374 784 774 88 97 t206 .2114 106 110691a 864 32 V 334Ü, 304, 2891a 74». 344 102 334 971, 42 304, 1154, 1164 27 264 1744 11734 1004 2.20 32H 41*4 95*w 124 ij. 169*4 67*4 34M '99 Brazilië, Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 4% Leiden 1896. Aand. N. West. «SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un, Cigar. M. C. v. A. Cert. V.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge «Sc Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand. Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjanj* Lebong Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aènd. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v.aand. Chesapeake «ScOhio Cert. v'aand. Denv. «Sc Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds diio Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4^% Cert. v. aand. Miss. Kans. «Sc T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario «Sc Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Klr. 4 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Lee n i n g^Mnsterd^1- Xalid. Witte Kruis 2V% Antwerpen 1887 4°/0 Hongaarsche Hypb. 1884 4% Tlieiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaai loten Prolongatie^rente Nagekomen Advertentie. Zaterdag 4 Maart 1911, ie zeven uur in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, ten over staan van Mr. J. A F. COEBERGH notaris te Leiden, afslag van de navolgende huizen en een perceel land te Leiden, en onder Oegstgeest, in bod gebracht als: 1. Het Huis, Haarlem merstraat 100, op - 7100 Verhoogd met- 100 2. Het Huis, Schutter straat no. 13 en 13a op - 2600 3. Het huis, aldaar, 15 en 15a, op - 2650 4. Het Huis, aldaar, 17 en 17a, op - 2650 5. Het Huis, aldaar, 19 en 19a, op - 2700 6. Het Huis, Poelgeest straat 20 en 20a; op - 2600 7. Het Huis, aldaar 18 en 18a, op - 2600 8. Het Huis, aldaar 16 en 16a, op - 2400 Terstond verhoogd met- 200 9. Het Huis, aldaar 14 en 14a, op - 2400 Terstond verhoogd met- 200 10. Het Pakhuis met Bo venwoning, Haar lemmerstraat 279, op - 3200 11. Het Huis, Groenhazen- gracht 25, op - 690 Verhoogd met - 30 12. Het Huis, Sliksteeg 13 op - 140 Terstond verhoogd met- 60 13. Het Huis, aldaar 9, op- 100 14. Het Huis,Groenepoort 1, uitkomende inde Sliksteeg. op - 80 15. Het Huis, aldaar,2op- 70 16. Het KOFFIEHUIS c.a. te Oegstgeest, aan den HaagscheStraat- weg no. 107a, groot 7—70 aren op - 5100 Verhoogd met - 400 17. Het perceel LAND te Leiden, nabij den Rijnsburgerweg, groot 4770 aren, op - 3150 Ten kantore van voornoemden notaris worden tot en met Zatet- dag e. k. van 10—2 uur verhoo-i gingen aangenomen tegen genot van één vijfde der verhoozsom. CMI9)

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3