Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. Hierna uiteenzettende, dat de propa ganda voor deze leer, waar de vloek dik op ligt, zich opdringt op een wijze die hinderlijk is voor het openbare leven en dat het de plicht der regeering is, om die ergernis weg te nemen, bestreed demi- nister het amendement-Limburg, dat hij ■beslist onaannemelijk verklaarde. Doch om zijn goeden wil te toonen,- heeft de minister een nieuwe redactie opgesteld, waardoor een deel der bezwaren wor den ondervangen. Die nieuwe redactie zou dan slechts strafbaar stellen den- gene die het feit openlijk of door ver spreiding van eenig geschrift pleegt. In- tusschen zal de minister deze wijziging eerst aanbrengen, als de Kamer er prijs op blijkt te stellen, omdat hij vooralsnog aan de tegenwoordige redactie van het artikel de voorkeur schenkt. Bij zeer uitvoerige repliek verdedigde de heer Treub nader het N.-Malthusi- anisme. Vergadering van Vrijdag 24 Februari. Voortgezet wordt de behandeling van de Zedelijkhediswet en wel van het nieu we Strafwetboek artikel 451ter, be treffende openlijke tentoonstelling, onge vraagde aanbieding, als verkrijgbaar aan kondigen v. middelen ter voorkoming van zwangerschap, met het daarop voorge stelde amendement-Limburg, dat het Nieuw-Mallhusianisme als wetenschappe lijke leer en de propaganda daarvoor bui ten de strafwet wil laten. De heer Roodhuyzen repliceerde, hield tegenover de heeren Treub en Troelstra zijn afkeurend oordeel over het N.-Malthusianisme vol en kwam op te gen de beschuldiging van den heet Treub dat spreker op het gebied van de vrou wenbeweging reactionair zou zijn. De heer Limburg verdedigde nader uitvoerig zijn amendement. Alleen heeft ook hij een eenigszins andere redactie ontworpen, welke hij echter niet voor stelde, doch den Minister eenvoudig in overweging gaf, en eenvoudig strekt om de bezwaren welke de Minister tegen het door spreker gewilde element betreffende het handelen uit winstbejag door den dader, ondervangt. De heer de Visser bestreed de stel ling van den heer Treub dat de christe lijke moraal evenzeer wisselt als de vrije moraal en in haren aard dezelfde on vastheid zou vertoonen als de vrije mo raal. De christelijke moraal is vast, zeker en absoluut tegenover elke andere mo raal. Tegen het amendement-Limburg had spreker het bezwaar dat het feitelijk het zwaartepunt van de wet, dat ligt in het verwijderen van al wat aanstootelijk is voor de openbare eerbaarheid, verlegt naar het winstbejag. Als de heer Lim burg het bezwaar kan ondervangen zal spreker voor diens amendement stemmen Verdere replieken werden nog gehou den o.a. door de heeren v. Wijnbergen en Treub, welke laatste den heer de Visser te woord stond ten zake de christelijke moraal en de vrije moraal en tegenover den hr. v. Wijnbergen betoogde dat niet te aanvaarden is dienst stelling dat de wet het N.-Malthusianisme moet belemmeren omdat deze leer door Kerk en Godde lijke wet verboden wordt, zoowel voor de katholieken als voor andere rechtsche partijen. D$ Minister bleef beslist net amen dement-Limburg onaannemelijk verklaren, zoolang elk element van winstbejag, daarin voordeel trekken enz., behouden blijft als voorwaarde voor strafbaarheid. Dit bekrimpt het streven van het wetsont werp dermate, dat de Minister er nooit toe zou kunnen besluiten dit element in de wette brengen, zelfs al zou.hem zulks de medewerking van linkerzijde kosten moeten. Hierna ontspon zich nog een korte persoonlijke discussie tusschen de hee ren Roodhuyzen en Treub, waar bij eerst genoemde protesteerde dat de hr. Treub hem aangewreven had dat zijn rede tegen het Nieuw-Malthusianisme was uitgesproken om den kiezers in het gevlei te komen. De heer Treub zeide, dat hij niets persoonlijks bedoeld had, althans niets verdachts makends. De Minister deelde mede dat hij het regeeringsartikel wijzigde in den zin als gister door hem mondeling aangege ven. Hierdoor ontstond veel rumoer. Op heftige wijze werd er tegen geprotes teerd van verschillende zijden, dat men die wijziging niet in druk had en dus over de zaak niet kon stemmen. De heer Drucker beval in verband hiermede uitstel der stemming aan, zoo noodig" .tot Dinsdag De Voorzitter zeide dat de wij ziging gedrukt wordt en na de pauze zal worden rondgedeeld. Inmiddels werd1 daarom nu gepauzeerd, waarna de kalm te terugkeerde. LEIDEN, 24 Februari. Politie. Op de veemarkt alhier is een koe onbeheerd blijven staan, inlichtingen! Zijn te bekomen aan het secretariaat van politie. In aansluiting met ons verslag ver zoekt men ons mede te deelen, dat de bedoeling van de huldigingscommissie der 3 OctobervereenigiiTg met de se renade op 13 Mei is niet speciaal en kele bestuursleden, maar het geheele bestuur te huldigen. ZOETE,RW.OUDE (D,orp). Gisteren, had alhier in 't Patronaat de Schaak wedstrijd plaats van de vereenlging De- licae Nostrae. Na een woord van wel kom aan de leden opende de voorzitter den wedstrijd. De leiding berustte in handen bij den secretaris, den heer Q. Do es wijk, wien hier zeker een woord van dank toe komt voor de zoo uitste kende zorg daaraan besteed. Uitslag le klasse. Ie prijs J. Berk Az., met 3 punten. 2e. prijs Q. Does- wijk, met 2 punten. 2e. klasse Groep A. le prijs W. Hoog- zaad, met 3 punten. 2e prijs C. v. Gent, met 2 punten. Groep B. le prijs A. Westhof, ina Toting met den heer C. Klaassen, die eveneens 2 punten had en zoo den 2den' prijs bekwam. 3e klasse, le prijs C. W. v. <3. Hoe ven, na loting met den heer W. van Leeuwen Jacz., die ook 2 punten had en zoo den 2den prijs bekwam. Na een woord van dank aan allen, die deel genomen hadden aan dezen zoo uit stekend geslaagden wedstrijd, werden aan de eerste prijswinners, door den heer W. Hoogzaad een zilveren me daille den 2de prijswinners een schaakbord uitgereikt. GEWESTELIJK GEMENGD. De Pauw en Backershagen. Het bericht, door ons eenige dagen geleden uit een Haarlemsch blad over genomen, omtrent den verkoop dezer landgoederen is tegengesproken. Zoowel wat grootte aangaat als prijs is het be richt beslist onjuist. De oppervlakte is nl. ruim 142 H.A. en niet 1000 HA. Gemeentelijke Aankondigingen. Door de firma Wed. A. Kuiper en Zonen is vergunning verzocht om, met intrekking van haar verzoek van den 24 December 1910, ver gunning tot uitbreiding van de instrument makerij en smederij in het perceel Haarleminer- trekvaartweg no. 57, door het plaatsen en in werking van 3 electromotoren van 2, 1*£ en 1 pk. ter vervanging van den bestaanden gas motor van 7 pk. en door oprichting van eene benzinebew arplaats in genoemd perceel. Dit verzoek is met bijlagen op de gemeente secretarie ter visie gelegd, terwijl op Maandag 6 Maart a. s. 's morgens 11 uur ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan bezwaren daartegen in te brengen. Aan de N. V. Electrische Drukkerij, voor heen Taconis, is vergunning verleend tot het uitbreiden van de drukkerij in het perceel Ma- redijk no. 14. Aan P. Woestenburg is vergunning ver leend tot het o. richten van eene lood- en zink- werkerswerkpiaats in het perceel Apothekers- dijk no. 34. Door Hendrik Regeer, koopman alhier, is een verzoekschrift ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudende, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het voorhuis van het perceel Jan- vossensteeg no. 44. Academienieuws. LEIDEN. Benoemd tot quaestor-collegii van het Leidsch Studentencorps, bij enkele candidaatstelling, de heer A. J. M. van Wessem (Zaandam). De Geneeskundige Staatscommissie bevorderde heden tot semi-arts den heer G. G. J. Rademaker (den Haag). Met gunstigen uitslag afgelegd het propaedeutsch examen in de genees kunde door den heer P. W. van Wulfften Palthe (Rijswijk bij den Haag). He,f ongeluk aan de munitie- fabriek. De correspondent van de „Tijd" te Zaandam, schrijft: Naar aanleiding van 't bericht in „Het Volk", waarin gemeld wordt, dat de werklieden aan de Hembrug, t-oen hen Dinsdag bevolen werd met de bewerking van het kwiksas te beginnen, gewei gerd hebben fjan de Machines plaatï: te nemen hebben wij alhier een on derzoek ingesteld. Uit de beste bron kunnen wij dits be- Uricht tegenspreken. Er is nog niet aan gedacht, de werklieden weer aan de machines te doen plaats nemen. Reeds Zaterdagmiddag is dadelijk de tweede machine, waarmede slaghoedjes worden gemaakt, stop gezet en sedert zijn de ze gevaarlijke patroondeelen niet meer vervaardigd, ja is zelfs niet met sas gewerkt. Van een weigering, om het werk voort te Zetten, kan dus geen sprake zijn. Het onderzoek loopt nog steeds en voorïoo- pig zal deze arbeid nog wel niet wor den hervat. De werkman J. van der Horst gaat goed vooruit. Russische landverhuizers. Dezer dagen arriveerde het s.s. Volturno uit Amerika met 56 Russische landver huizers, die echter in Rotterdam niet aan den wal mochten komen. Gisteren moest echter de Volturno weer naar Amerika vertrekken, en moest men een handigheidje gebruiken om ^e Russen kwijt te raken. Dit geschiedde'als volgt: Tusschen Schiedam en Vlaardingen zijn de russen van de naar Ame rika vertrekkende „Volturno" over gesprongen op twee sleepbooten der firma Wilton, die heimelijk voigden, en op het hijschen van een seinvlag nader den. Dit geschiedde, ondanks het woe lige water, zonder vaartvermindering. Nagezet door twee politiebooten werd teruggestoomd naar Rotterdam, alwaar de Rossen aan de Boompjes op een Duitsch rijnschip. Vandaar werden zij: teruggedreven aan boord der sleepboo ten en gingen zij onder escorte naar de Waalhaven, en blijven daar onder toe zicht der gewapende macjit. Vanwege de „Uranium Steamship Company" wor den zij thans van voeding en' nachtle ger voorzien'. Bedenkelijke hulpvaardigheid. In 't Kleverpark te Haarlem. Uitgelaten, bandeloos giert de wind over de vlakte, tusschen de huizen, op de hoeken der leege straten overslaand tot 'n dollen rondedans waaraan geen ontkomen schijnt. Dan poost de gewelde naar 't oogenblik, hls peinsde hij en zocht 'n slachtoffer voor z'n booze lui men. Ei, Daar nadert 'n Zondagsche heer, die in de huizenluwte even uitblaast van de worsteling met dien onzichtbaren vechtjas. Dan waagt hij zich aan den hoek Een oogenblik en 's mans „kaasbol" zweeft in 't vrije, al verder en verder, terwijl z'n zorgzaam gekamde haren op stand preeken. Hoewel aan vervolging in 't minst niet te denken is, zal hij toch den spurt wa gen „Wacht u even.Fox zal 'm pak ken 't Is in hulpvaardige voorbijganger, die z'n Fox ontketent en 't ibeest den hoed achterna zendt. Fox voldeed met hartroerende nauw gezetheid aan 't meesterlijk bevel en in n oogwenk was de plichtvergeten hoed gevangen.... Maar was 't de prikkelende voorjaars wind dan wel de jonkheid van Fox? de vraag blijve open. Gebeurd is, dat Fox en de wind krij gertje speelden met den reislustigen hoeden toen Fox eindelijk gehoor gaf aan den eerst vermanende, toen drei gende stem van zijn min of meer ver legen meester, hij eerst den rand, ver volgens 't restende gedeelte des kaas- bols apporteerde. („O. H. Ct.") 12 jaar sprakeloos. Als 28- jarig meisje raakte vrouw I. van Gessel te Ti el door schrik het spraakvermogen kwijt. Geen geneeskundige hulp baatte, gisteren na 12 jaar keerde de spraak weder terug. Zuinigheid? Een boer uit Loe- nersloot, die 7 varkens naar Amster dam zou rijden, waar ze aan een slager waren verkocht, had zijn vracht van sa men meer dan 2000 pond in één wagen geladen, zoodat de dieren dicht opeen gepakt waren, Onder Duivendrecht bleek dat er twee varkens waren veron gelukt. Een had een poot gebroken en het andere was in de beknelling gestilct. Toen ging boertje zijn varkens overla den en bracht de vijf levende naar Am sterdam. Een belangrijk schadepostje, waarmede de zuinigheid de wijsheid be drogen had. 'Storm. Een bootje, dat bezui den Stavoren verankerd lag, is onbe mand de haven ingewaaid. Men meldt uit Enkhuizen: Tengevol ge van den hevigen storm hebben ten1 noorden van Stavoren vier tjalkschepen de noodvlag geheschen. Acht jollen uit Stavoren hebben drie tjalkschepen bin nengebracht, het vferde tjalkkschip was reeds bij Hindeloopen gezonken. De be manning werd aan land gezet. Bij de redding ontwrichtte de schippersvrouw haar arm. Het stoomschip „Prinses Juliana" is bij Prerow door den storm zoo hoog op strand geworpen, dat het nog slechts een scheepslengte van den vasten wal verwijderd zit. De kapitein was giste ren hier ter plaatse om met den „Fi- scherverein" te onderhandelen over ber ging van schip en lading. De bergings- stoo/ner „Ruigen", ligt wegens den nog steeds heviger wordenden storm in de bocht voor anker en kan in deze om standigheid niets doen voor berging. Dienstbodenplaag. Adverten tie in een te Heidelberg verschijnend blad: „Een flinke meid-aileen, 22 jaar oud, die een goeden burgerpot kan ko ken, bekwaam is in alle huiswerk en 3 jaar lang in een ambtenaars familie gediend heeft, zoekt een goede bet e - king. Brieven met- opgave van loon, etc. Het meisje, aldus verhaalt de „Stras burger Post", kreeg op haar adverten tie 45 brieven, waarvan er 40 niet in aann merking kwamen. Aan de dames, die de 5 overige brieven geschreven haddien, werd nu een brief gezonden, waarin de meid berichtte, dat zij des Zondags tus schen 24 uur zich hoopte te komen voorstellen. Bij dat bezoek zou zij dan meteen enkele inlichtingen vragen. Al dus geschiedde en den Maandag daar op ontvingen 4 dames een briefkaart met de vo'gende woorden„Tot mijn spijt moet ik u mededeeien, dat mijn keuze niet op u gevallen is." Gelukkige no. 5. Een gezellige inlegger. Het gebeurde aan een onzer kleine postkan toortjes, waar liefhebbers van zegels, wissels, quitanties, aangeteekende stuk ken, poste-restante allemaal broederlijk aan één loket staan vereenigd, te zamen met de spaarbankboekjefokkers. Een me neer wilde een rekening courant begin nen, en al dadelijk drie gulden inleggen. Bij zooiets kan men niet al te secuur zijn! Geen acht slaand op de steeds aangroei ende queue van klanten achter hem ieder op zijn beurt! vroeg de aspirant- millionnair den ambtenaar achter 't loket Jiet naadje van de kous. Het beginnen van een postspaarbankboekje is over het algemeen toch al een handeling welker omslachtigheid menigeen zou afgeschrikt hebben ertoe over te gaan... wanneer hij het vooruit geweten ha,d, doqli deze weetgiegerige, angstwekkend secure pot ter maakte er een heele ceremonie, een spel van vragen-en-antwoorden, een vraaggespr A-met-den-postambtenaar de menschen zijn er toch om je in te lich ten! van. Heele reglementen werden uitgeplozen, samengestelde interestbe rekeningen met een rentevoet van 2.64 ten honderd, gelijkstaande met 11'cent voor elke honderd gulden in een halve maand, schudde de werkelijk bewonde renswaardige loketman uit zijn mouw. En intusschen groeide de file en verdrong men zich in 't kleine wachtlokaaltje als de boomwol in de rijpende zaaddoos van een katoenboom. Eindelijk scheen het of het oogenblik naderde dat de inlegger tevreden zou zijn. „En, mijnheer", vroeg hij, 't glanzend nieuwe boekje zorgvuldig in een reusach tige portefeuille sluitende, „als ik er nou geld op terug kom halen, kan ik dat dan maar zoo dadelijk mee krijgen?" „Zulke kleine bedragen wel, meneer." Er stonden drie gulden op 't boekje. Toen liet de ander langzaam de porte feuille in zijn binnenzak glijden, knoop te zijn colbertje dicht en deed dit even zorgvuldig nog eens over met zijn win terjas. En toenkwam het slotstuk, dat heel het nijdig wachtend publiek in een schaterlach deed losbarsten: „En mijnheer, één vraag nog: tot hoe laat blijft u vanavond open?" Het antwoord ging in de algemeene hilariteit verloren, doch met een sou- verein dédain om zich heen kijkend stap te de aspirant-millionnair geruststellend het kantoor uit. 'n Mooie instelling, die postspaarbank <N. Ct.) Ongelukken. Gisteravond is te Nijmegen bij: het rangeeren van goe derenwagens van de Nijmeegsche tram de conducteur K. er tusschen geraakt. Zijn borst werd ingedrukt en hij: was onmiddellijk dood. De overledene was gehuwd en had 3 kinderen. Goed voorgaan. Een voortreffelijk voorbeeld is gege ven door den heer Edward Steltmius, den president van the Diamond Match Company. Onze aandacht werd er op gevestigd door de volgende woorden van Call, het socialistisch blad van New-York. De redactie zeide: „De onzelfzuchtige daad van "The Match Company bewijst niet dat het kapitaal onzelfzuchtig is en dat de so cialisten ongelijk hebben, maar het toont aan dat zelts het kapitalisme er niet in geslaagd is menschelijke goedhartigheid the milk of human kindness, te vergif tigen. Die daad bewijst, dat de sociale instincten onuitroeibaar zijn, zelfs onder drang van eigen voordeel.... Ze bewijst dat het maatschappelijk geweten nu en den over kapitalistisch en gouddorst tri omfeeren kan." Wat heeft tot die hulde aanleiding ge geven? Er was een wetsvoorstel ingekomen bij de Wetgevende Macht om liet ge bruik van wiite phosphorus bij het ver vaardigen van lueiiers te verbieden. In plaats daarvan moesten lucifers worden gemaakt volgens de sesquisulfid-methode die volkomen onschadelijk is, van welke methode de Diamond Match Company het octrooi bezit. In het Congres had men bezwaren tegen hel voorstel, omdat men het een sleciit precedent vond, dat de regeering dwong tot het gebruik van een fabrieksmethode, waarvan een maat schappij het octrooi had. Maar nu heeft de Diamond Match Coin pany het octrooi van zijn uitvinding ten geschenke gegeven aan alle fabrikanten. Een geschenk, dat millioenen waard ge acht wordt. Hij heeft, gelijk de presi dent der Republiek getuigde, „gedreven door het verlangen óm den Atnerikaanschen werkman te beschermen tegen de vernielende kracht van een even noodelooze als weerzinwekkende ziekte, de octrooien voor het gebruik van ses- quisulfid bij de vervaardiging prijs gege ven. Gratis heeft hij een onschadelijk substituut voor witten phosphorus aan alle lucifersfabrikanten aangeboden." Nu kan de regeering der Vereenig- de Staten het voorbeeld volgen van de Europeesche volken om liet gebruik van witten phosphorus, den afschuwelijken beeneter, te verbieden. De heer Stettinius verdient algemeene hulde en waardeering. Hij handelde ge lijk geneesheeren doen, die hun ontdek kingen ter beschikking van het publiek stellen en geen octrooi aanvragen voor nieuwe geneesmiddelen of verbeterde in strumenten. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofbericht. Onder de blijken van belangstelling, die Mesdag gisteren op zijn feest van zijde der Vorstelijke familie ontving, be hoorde ook een telegram van geluk- wensching persoonlijk door Z. K. H. den Prins aan den meester gezonden. - In Hotel des lndes is aangekomen Hr. Ms. gezant te Stockholm Mr. W. B. R. van Weideren Baron Rengers. - Het scheidsgerecht te 's Hage in zake Savarkar heden voormiddag uit spraak doende, heeft beslist, dat het Britsche Gouvernement niet gehouden is $avarkar aan de Fransche Regeering terug te geven. Marktberichten. LEIDEN, 24 Februari. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 0 Veulen f 0* a 0 Paarden f a f 3 Slieren f 205 a f 247' '84 Kalf- en Melkkoeien f 168 a f 223, llo Vare koeien f124 a f279; 190 Vette Ossen en Koeien f 187 a f 332, ger kg. 70 a 80 c,, Oraskal- veren f 4 f 41 dito (vette) I 72 a I 134 per kg. 110 a 120 c.; 102 magere kalveren f 7 4 f 110- Schapen (vette) f a f ,01, per kg a c.50t Schapen (weide) fis a f28 r„LaT£'e" - 4 - i 893 Varkens (magere) f 19 a f 50, per kg. 44 a 4u c. 377 Varkens (Biggen) f8— a f 14, 2 Bokken of geiten 14 a 7. Ter markt aangevoerd: 596 runderen, 143 kalveren, 504 schapen. Kaas. Aangevoerd 16 partijen. Besteed werd voor: Goudsche kaas van f 27 tot f 33, Derby kaas van f tot f Leidschc kaas de 150 K.G. van f 78 tot f88.50 Aan de Stadswaag gewogen: 15 partijen, 569 stuks kaas, wegende 3839 Kg, LEEUWARDEN, 24 Febuari. V e e m a r kt. Ter markt waren aangevoerd: 88 stieren t 75 h 255; 19 ossen f185 a 260; 24! vette koeien f 175 a 280 27 c. a 35 c. per half kilo; 843 melk- en kalfkoefen f 165 a 290 39 pinken f 50 a 75; 121 vette kalveren f 25 a 55 - 38* a 47 c. per half kilo; 0 graskaiveren al' - 259 nuchtere kalveren f 7 a 13; 144 vette schapen f 22 a 24; 28 weide schapen f 12 a 1h 2 lammeren f a 183 vette varkens f80a'ü5. 24c. a 26 c. per half kilo; 103 magere varkens f 30 a 50 489 vette biggen f 25 a 40, voor Londen 24 c. a 244 c. per half kilo; 197 kleine biggen f6 a 13; 18 paarden f75 a 109. LEEU WARDEN, 24 Februari. Boercnboter f —.00 a —0. Aanvoer 4/4, 0/8 en 0/16 va'en. Fabrieksboter f 53,50 a 59.50. Aanvoer 12/3 31/6 0/12 vaten. Noteering van de Commissie f 59. Noteering van de vereuiiging van boter- en kaashandelaren in Friesland i 59.50. Nagelkaas: Fabrieks- f 31,50 a 43,— Bocrcn- —.0 a f 0. Aanvoer 14,224 Kg. MEPPEL, 23 Febr. Aan de markt van heden was de aanvoer van boter 1300 kilo, 1ste soort per vat f 2e.50, 2e soort i 25.50 3e soort 24.50, stukken van 4 kilo 12,10 a 2.35 HOORN, 23 Februari. Kaas. Aangevoerd 15 stapels kaas, wegende 5965 K.U. Hoogste marktprijs voor Kleine f33,00, middelbare f .oq Commissie f 33,— Fabrieks- i oj.— per 50 Kv SCHIEDAM, 23 Februari. Noieering van de Beurscommissie, Moutwijn 1 7.'4 per Ned. vat zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn prijsli. Spoeling per ketel, f2,0C. Graau-Spiritus 13'., a 13',. Melasse-Spiritus f 12*£ a 12*é, ruwe Spiritus i 64 a i 0 LONDEN, 22 Febr. Geslacht. Ter Central Meat-market waren hedert aangevoerd 300 Amerikaansche achter- en 220 voorbouten 74 zijden uit Liverpool. a200 aciuer- en voorbouten uit Argentinië en 50 ton Scuotsche runderen. Er hee schte betere handel voor runderen lot vaster prijzen. Schapen traag en flauw. Varkens prijshoudond. Kalveren vast, Men besteedde voor runderen: i/ll a 4t-r, Eng. schapen 3/8 a 4/0. Eng. en iloil. kalveren a/4 a 5/3, Eng. varkens 3/8 a 4/0, Holl. dito a/O a 4/8. ANTWERPEN, 23 Febr. Veemarkt. Betaalde prijzen per Kilo. Verkocht ossen le qual. fr. —.0 2e qua!. 0 3e qual. 0.— 3 koeien 1 qual. fr. u.— a 0 vaarzen Ie qual. tr. ,02e quat.0.— 3c qual. 0—, stieren le qual. fr. 0.— 2e qual. 0.— 3e qual. U.O. 251 kaïveren le qual. fr. 0.— 2e qual. 1.35 3e qual. 1.20. 0,85. beurs Vdii Amsterdam. 24 Februari 191J. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld ó"/Q Cert. dito 2*2 dito Hongarije. Goudl. 4'/0. Oostenrijk. 0/o Obl. April-Oct. Duo 4y0 jan-|uli. Portugal 4^2 Obl.Tabaksmon. U01. le serie Rusland. 4*2 y0 U u 11909 N cdK c c 4*2 /o oiio Obl. 1909' 4 uilo üij Hope ct Co. a. G. R. 125 4 ui 10 uc hniiss. servie 4 y0 Obl. 189o iVtexiCO j 70 Uouul. '39 Brazilië. F una. L. 1898 Columbia 3 y0 Uec. O. Schuld Venezuela 3 70 Dipl. sell. 1905 4 y0 Amsterdam 4 70 Leiuen löOo. Aauu. in. Wesi. ocP ,.Hyp.ü.C. Amaig. Coppei Cy. C. v. Aaud. Ceri. v. Aniei. Car a bound C. Un. Cigzr. M. c. v. A. Ceri. v.g. A. unit. stai.SteelCurp. Ceri. v. prei. Aunu. uilo Aanu. Barge <x Moormaan (liq.J Aiusi. Cuii. Mij. uei Vorstcni. Aanu hoi. Bauw Neu. nauaeismpij. hesconire 5 Uew.auuu.nhcialioen"MijnD.Mij. Rcdjang ueoong Mijno.Mij.aanu. Aanu. ijreal Cobars Uec. Huil. Petr. A. Aanu h. i\. M. t. expl. v. Petr. dr. a 1 loOU Aunu. Moeara Emm Petr. Mij. Aanu. bum Paieinu. Pelr. Mij. .aanu. inieru. ivere.Mar.Cy. Prei. aanu. uilo. duo. Aanu. Amsteruan; Deli Comp. Aanu. Deli Cultuur Mij. Aana. Deii-Mij. Aanu. iNicuwe Asanan Tab. Mij. Aanu. Un. uangkai PI. Ceri. v. Aanu. Maxw. Land Gr. Ceri. v. aana. Peruv. Corp. Lun. Cen. v. Prei. aanu. Curp. Lini. Aand. rtoil. ijz. Bpuormij. Aanü. Mij. l. Expt. v. staaissp. Gesi.Obi. Boxtei-Wesei 187o-80 Aand. Warschau-Weenen spw. Ceri. v. aanü. Atcmson Topexa Ceri.v. aanü. Chesapeake CcOluo Ceri. v.aanü. Denv. 01 Kio Gr. Sp. üew. aanü. Erie Sp. Mij. 4/0 General Lien Bonds dito üew. A. Kans. City uouth Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4M2 7o Ceri. v. aanü. Miss. Kans. <X T. 4 /0 le Hyp. Obi. dito Aand. N.-Y.Ontario <x Western Ceri. v. gew. aanü. Rock Island üew. aand. South Pacific Afgest. gew. aanü. south Rlw. Ceri.v.gew.aana. Union Pac.Rlr. 4 7o Goud Obl. Union Pac. Kir. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsieruam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4 7o Hongaarsche Hypb. 1884 4 7o Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 /o Staaisl. Oostenrijk 1860 3 7o Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal toten Proiongatie rente 3%. COR.oPÜNbtN I IE. _W. V. te Lisse. Van de lichting 1905. komen alleen de pontonniers voor her-s h.alingsoefeningen onder de .wap.ejiSj Vorige Koers Koers heden. 06 fc'H 87*,,, 87 'H. 724!,; 72' lrt 94 94;'8 98 93-tf 65? K 65;'8 93ic 95'Hc 9b'8 8b öb" 18 88*2 317 n 'loOJ-a 100?8 1o4'T, 1U4.4 451 ],l 53 «ïp 58 1,1 lOd-'* öl 11 178*4 ob if 63? 8 3b:'.A ■J' i« 69'>,„ bl 71V2 121*2 117 >2 1 ,0 153 1 J2 *4 153>2 U.'a 187 8 189 4 900 OIL» 94*4 93 M 392 JOO' 4814-4 480 228 229, löl j8 lo2 5^, *4 17'i.) 1ui 719 72b 108*1 108tf 4/4^a 4754 72 73 472 4" K 4784 10'B 10 37' 37 4 73;S) 78/8 80 97 208^4 206 107 'B 1084 öb>i 8b*i 34'-B 34*8 32Vio 29% 75^4 35? 8 34 10218 102 35^18 334 97?,! 97 *b 42)i 424 32?-ic 304 119 28 Ks 264 179 1744 IOO.44 18' 16 184 108h« 2.20 83*4 84 159*2 168 67 H 674 5» H 42.90 7b.-

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3