Uit Stad en Omgeving. mité tot regeling van dit Congres, werd door den leider verslag uitgebracht om trent de plaats gehad "hebbende voor bereidende maatregelen welke werden goedgekeurcT-zoodat binnenkort het re gelingsprogramma Kim verschijnen. Te vens werd besloten den Heer Cl. Colas van Parijs uit te noodigen een propa ganda reis door Nederland te komen doen. Een tweede Lustrum. Men schrijft ons uit den Haag): Onze „Jonge Garde", die tot eere voorzitter heeft zijne excellentie Mr. E. R. H. Regöiit, minister Van Justitie, gaf gisteren een feestavond bjj gele genheid van haar tien-jarig bestaan. Het ruime lokaal „De Vereeniging" in de Willemstraat was .geheel met een op gewekte schare gevuld. Van mgr. Gual- terie, Pauselijk zaakgelastigde, was be richt van verhindering ingekomen1 we gens lichte ongesteldheid. Verschillen de Eerw. heeren geestelijken waren op gekomen benevens meerde'e voorlieden in de politieke beweging. In een openingswoord kenschetste de voorzitter, de heer G. P. Bon het ver heugende karakter van het samenzijn, waarna de Feestrede werd uitgespro ken door den Heer C. D. Wesseling, die wees op de groote beteekenis van den strijd der jongeren. De avond was verder gewijd aan een opvoering aan „De Kiesvereeniging van Stellendijk," het welbekende blijspel in vier Bedrijven van Lodewijk Mulder. Er was in alle opzichten veel werk van ge maakt. Inzonderheid „Haspelstok", was best. Ter gelegenheid van haar jubileum heeft „de Jonge Garde" een dik gedenk boek uitgegeven met portretten en bij dragen. Spoorweglijneii Haarlemmermeer. De opening van de spoorlijnen Aals- meer-Haarlem en Hoofddorp-Leiden is voorloopig vastgesteld op 5 April 1912 De opening van de lijn Amsterdam-Aals- meer zal eerst in 1913 plaats hebben, KORTE KRONIEK. De gewone audiëntie van den mi nister van Financiën op Donderdag 23 dezer, die van den minister van Koloniën op Vrijdag 24 dezer en die van den mi nister van Justitie op Zaterdag 25 dezer zullen niet plaats hebben. In Gronau, waar de Eri^chedésche aannemers Turin en Huchriede bezig zijn met het bouwen eener spinnerij, hebben Zaterdagmorgen 21 hieraan werkzame metselaars het werk gestaakt. Dezen (nagenoeg allen Hollanders) eischen verhooging van 't uurloon van 44 op 50 pf. De heer H. van Beekhoven, oud- burgemeester te Oisterwijk', die eergis teren zijn zilveren jubile vierde als lid van het Roomsch-Kath. kerkbestuur, is door Z. H. den Paus begiftigd met het kruis Pro Ecclesia et Pontifice. De Donderdag ter drukkerij en zet terij van de N.V. voorheen firma Koch en Knuttel te Gouda uitgebroken staking] van het personeel, is opgeheven, na toezegging der directie dat zij binnen vier weken de loonlijsten grondig zal herzien. Gisteren zijn de werkzaamheden we der begonnen. De redactie van „Stemmen van het Noorden" spreekt het bericht, dat haar blad met „Ons Noorden" tot een nieuw Katholiek dagblad zou samensmelten, tegen. LEIDEN, 21 Februari. Geloof en Wetenschap. Gisteravond hield de vereeniging Ge loof en Wetenschap eene slechts ma tig bezochte vergadering in het gebouw der St. Josephs Gezellen ^Vereeniging, onder voorzitterschap van den heer dr. W. Th. H. Weebers. Na lezing en vaststelling der notulen werd overgegaan tot de verkiezing van een secretaris, als hoedanig bij meer derheid van stemmen werd gekozen de heer Beijers. Vervolgens kreeg de W.Eerw. pater Raphaël Ligtenberg O. F. M. van Ven raai het woord, die tot onderwerp zijner lezing had gekozen: Meer Licht Spr. betoogde, dat de kennis van geloof en zedenleer bij vele intellectueel e Katho lieken onvoldoende is en dat er hier een tekort bestaat. Spr. zocht eene verkla ring, eene verontschuldiging in het ge brek aan waardnering in de gewoonheid aan ons geloof vanaf onze kinderjaren. Zonder moeite hebben wij ons geloof gekregen; wij hebben den grootsten schat des levens geërfd, zonder hem be hoeven te koopen. Wat hebben wij tot Erwerbung onzer godsdienstige en ze delijke overtuigingen gedaan? Hebben de meesten onzer, wat de theorie be treft, zich niet tevreden gesteld met een flauwe naschemering van de catechismus en wat de praktijk aangaat, met den vor- menmantel, omhangen door den sleur, in plaats van zich te tooien met den vor- stelijken mantel van een levendige ge loofsovertuiging? Door dit gemis aan hoogachting wor den wij niet gedreven tot diepere ken nis, terwijl omgekeerd het gemis aan ken nis ons in den sleur doet voortgaan. Spr. neemt dan ook een aftakelings proces waar bij individuen en volkeren. Niet de loge heeft Frankrijk en Portu gal vermoofd, maar het volk zelf heeft langzamerhand zelfmoord gepleegd en de loge heeft slechts het Ljk behoeven te begraven en den buit te verdeelen. In Italië wordt de onwetendheid in gods dienstzaken de oorzaak genoemd van het verval van den godsdienst. Hoe is he* in Nederland gesteld? Rooinsch Neder- j land bloeit, zegt men als men een blik werpt op onze kerken, onze scholen, onze gestichten eri ziekenhuizen en als pessimist wordt hij beschouwd, die anders zou beweren. Spr. merkt echter op, dat wij niet alleeq naar de oppervlak te moeten zien. Naast teekenen van uit- wendigen bloei constateert spr. teeke- nen van inwendig verval. Spr. zal, bij de uiteenzetting van dit punt, niet de breede arbeidersbevolking beschouwen, maar bepaalt zich tot de intellectueele standen en ziet hier dan een daling en een rijzing. Een daling is er in de hoog achting voor de bedienaren, het gebruik der sacramentaliën. Het aantal' aanzien lijke familie's, die een priester aan de Kerk schenken, neemt af. Schrikbarend stijgen de gemengde huwelijken en dat onder de vigeur van een aantal bisschop pelijke bepalingen, welker niet-naleving op groote onverschilligheid duidt. Het Roomsche volk wordt niet'alleen van den kansel, maar in brochures en couranten artikelen gewaarschuwd tegen het nieuw- Malthusianismewijst zulks niet op ver laging en verstomping van het zedelijk heidsgevoel? Degenen, die hun paasch- plicht verzuimen, nemeti in aantal toe evenals die Katholieken, die den gods dienst als ballast beschouwen. Spr. acht zeer zeker de bovennatuur lijke genade allereerst noodig. Het ver- waarloozen der genademiddelen, van het gebed en de sacramenten, noemt spr. hoofdoorzaak van een kwijnend godsdien stig leven. Is dit verwaarloozen echter niet een gevolg van de te geringe kennis en te weinige waardeering? Het gaat niet op te zeggen: het gebed kan alles. De natuur moet met de genade mede werken en met een dieperen blik in de kennis van onze geloofswaarheden -voe len wij ons zekerder in ons geloof! Be zield met een inniger besef van het groot geluk Katholiek te zijn, te staan in het volle zonlicht van Gods waarheid en liei- de, kan men zijn dagen niet doorbrengen in een verfoeilijke.i sleur. De nood is dringend in deze tijden en onder onze omstandigheden. Er be staat een geest van twijfel' en critiek, die meer vat op ons heeft, dan wij zelf wil len erkennen. In de kringen van den middenstand onderwerpt men de voor schriften der R. K. Kerk aan een be tweterige redenaarzucht en, in plaats van de R. K. zedeleer streng te onderhouden, transigeert men met een koopmanschaps geest. Die sceptische geest wordt niet weinig gevoed door onzen omgang met andersdenkenden. Het openbaar le ven spr. toont dit uitvoerig aan is anti-katholiek; misschien is christelijk een nog te goed praedicaat. Wij leven te voordurend in een atmosfeer van anti- roomsche smetstof, dan dat wij er ons zonder gevaar in kunnen bewegen. En als eenig antisepticum hebben wij niets anders dan eenige catechismus-kennis, en een Zoiidagspreek, waarvan de uit werking door het veelvuldig gebruik tot liet minimum is gereduceerd. Uit dit alles volgt, dat de Katholie ken, willen zij hun geloof behouden, zich meerdere en betere godsdienstkennis hebben eigen te maken, ook met het oog op het toekomstig geslacht. Als wij on ze kinderen nalaten, wat wij hebben be zeten, is de erfenis niet voldoende, vooral niet voor de toekomst, waarin een zwaar dere en moeilijke strijd wacht. Geeft de kinderen toch een vaste overtuiging en diepe kennis, anders zullen ,zij in den komenden strijd niet bestand blijken. Spr. Wijst er ten eerste pp, dat de ouders voor het grootste deel in dezen aanspra kelijk zijn, opdat op hen de plicht tot opvoeding rust. Onder applaus eindigde spr. zijn in bloemrijke taal uitgesproken voordracht, waarvoor hem door den voorzitter dank werd gebracht. Jubilé Prof. Fockema Andreae. Gisternamiddag had in hotel Levedag het feestdiner plaats, dat de raacjsleden hun medelid, den heer prof. mr. S. J. Fockema Andreae ter gelegenheid [van diens 25-jarig raadslidmaatschap aanbo den. De feestcommissie die de leiding hier van op zich had genomen, bestond uit de heeren Jhr. Mr. dr. N, C. de Giji- selaar, burgemeester, eere-voorzitter wethouder J. A. van Hamel, voorzitter; dr. C. Meuleman, mr. E. de Vries, Mr. A. van de Eist en mr. P. E. Briët. De tafel bestond uit 25 Couverts. Af wezig waren de heeren Carpentier Al- ting, Fokker, Timp, Driessen, Pera, van Hoeken, Wildeboer en A. Mulder. De heer van Hamel zat de tafel voor; recht tegenover hem had de jubilaris plaats genpmen. De eerste toast werd uitgesproken door wethouder van Hamel en ge volgd door toespraken van den bur gemeester, de heeren Bosch, Vergou wen, Aalberse, de Vries en van der Lip, die alle getuigden van hoogachting en avaardeering voor prof. Fockema An dreae, ondanks verschillend politiek in zicht. Ten slotte sprak prof. Fockema Andreae een hartelijk dankwoord. De tafel was rijk versierd; op het me nu prijkten bovenaan het portret van den jubilaris en aan de linkerzijde afbeel dingen van het Stadhuis en de Aca demie. Tijdens de tafel kwamen telegrammen in van afwezige raadsleden* Gisteravond hield de R. K. Typo- grafen-vereeniging een goed bezochte vergadering. O. m. werd goedgekeurd het zenden van een adres aan den Minister van Justitie, betreffende bet tegengaan van gevangenisdrukkerijen, voorgesteld op eene te Utrecht gehouden vergadering van patroons- en gezell. Tganisaties in de grafische vakken. Ook werd de wensc-hejijkheid uitge sproken van de oprichting eener Kamer van Arbeid voor de Drukkersbedrijven, omdat men meende, dat de belangen der typografie, die hier onder de Kamer voor de Bouwbedrijven ressorteert, niet vol doende kunnen behartigd worden. Gisteren avond had in het kantoor van c' r. Heer Ed. IJdo, daartoe welwil lend afgestaan, de halfjaarlijksche uitbe taling plaats van de gratificatie aan de gepensioneerde militairen of hunne wed. gepensionneerd vóór de wet van 1877, door het Bestuur der Afdeeling Leiden van de Koninklijke Vereeniging van min der gepensioneerden. Aan de gepension- neerde Sergeanten werden uitgekeerd f 50, aan de Korperaals f 40 en aan de minde ren f35. De le Luilenaut L. j. de Decker van het Korps Pantserfort-Artillerie, ge detacheerd bij de Hoogere Krijgsschool te 's Gravenhage, wordt op 1 Mei a. s. gedetacheerd bij het 4e Regiment-Infan- terie alhier. Het vervoer en de opbrengst va" de Stoomtram Leiden-Katwijk-Noordwijk bedroeg in de maand October 1910 Reizigers (aantal 51,383), opbrengst f7,855.95, goederen f 1011.89, diversen f428.27; totaal f 9,296.11. Per dag-kilo meter f 17.39. Sedert 1 Januari 1910. Reizigers (aantal 615,216), opbrengst f 98,494.49Hgoede ren f 11,474.14, diversen f6778.— totaal f 116,74b.63Ls. Per dag-kilometer f 22.27. Gisteren heeft het Leidsche stu denten despuut gezelschap „Quisquis suis Veribus" zijn 70sten stichtingsdag gevierd met een ontvangst van reünisten en rijtoer door de stad. Te drie uur had in het Nutsgebouw een receptie plaats, waarbij otok ver schillende andere studentengezelschap pen zich lieten vertegenwoordigen. De praeses van het gezelschap, de heer G. J. Sirks, hield hier een herin neringsrede, waarin hij in korte trek ken de geschiedenis van het aloud ge zelschap gaf. Te vijf uur vereenigde men zich aan den feestdisdh in den huize „Prins", waar ook de hoogleeraren Eerdmans, Lake, Pijper en Wildeboer aanzaten. Des avonds hield men weder eeri' bijeenkomst in het Nutsgebouw, waar in aan de eere-leden een plaqie?te werd aangeboden, vervaardigd door den beeldhouwer Miedema, vte Rotterdaanj. De feestelijkheden werden besloten met een souper in het Posthóf. Uit het dezer dagen on.tvangteln jaarverslag van de stichting Het Leid sche Volkshuis blijkt dat de financieele uitkomsten niet ongunstig waren'. Was er over 19081909 een tekort van f 329.331/2. thans is dit gereduceerd tot f 329.331/2. Deze vermindering van het tekort is in de eerste plaats toe te schrijven aan een belanglooze gift van f 2000. Ook droegen veel posten zoo als die voor verwarming en verlichting die aanvankelijk lager dan het voorgaan de jaar waren, ertoe bij om het bestaan de tekort te verlagen. Overigens komt er zekere stabiliteit in de inkomsten en uitgaven, hoewel de laatste nog in be scheiden mate toenemend zijn geble\ea. Naar mate het vervangen van stucadoors door schilderswerk voortschrijdt, hoopt men dat de hÜOg;e post voor „onder houd van de gebouwen" gaandeweg ver mindering zal aantoonen. Met dat al blijft de financieele toestand in het al gemeen onbevredigend. Ten slotte wordt de hoop uitgesproken, dat de werk zaamheid, waarvan uit het verslag der directrice telkenjare blijkt, zal leiden tot eeq voortgaande toeneming van de jaarlijksche vaste contributie. De Rederijkerskamer Vondel, on- derafd. van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Leiden, behaalde op een Nationalen t'ooineelwedstrijd te Schiedam ter ge legenheid van het 15 jarig bestaan der Dilettanten-club Alb. Thijin met de op- Voering van het Blijspel Circus Medra- no een verguld zulyeren meclaille voor de beste typeerjng en den 4den prijs voor het stukje. Een woord van hulde komt zeker to.e- aan hef~TTd van ver- dieji£te, den Heer Bern. van Leeuwei, die de regie op zich genomen had en aan den kapper, den Heer A. Kouweiï- berg. De prijzen werden met een toespraak door den Voorzitter der jury, dr. G. J. Vinkensteijn, uitgereikt; Zondag 5 Maart a.s. des middags 1 uur zal in het gebouw van den Ne- derl. R. K. Vu-lksbond een openbiare vergadering worden gehouden, toegan kelijk vöor alle heeren en dames winkel bedienden, waar aan dei orde zal warden gesteld de bespreking lover een wette lijk sluitingsuur. Dezq vergadering is belegd door de afd. Lelden van den' Nederl. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden. Op de gisteravond gehouden ver gadering van de Debatingclub van den R. K. Volksbond, werd' door den heer W. J. de Gooijer eene inleiding gehou den over het socialisme in verband jnet de concurrentie. Spr. zette dit onder werp op duidelijke en bevattelijke wijze uiteen en vond een klein! doch aandach tig gehoor. Op de volgende te houden Maandag) 6 Maart spreekt de heer L. J. W. Beijer- bergen van Henegouwen, over het ar beidscontract. Bij resolutie van den Minister van Financiën zijn met inga ig van' 1 Juni 1911 opnieuw benoemd in den Raad van Beroep voor de Personeele Belasting alhier: tot lid de heer mr. E. De Vries tot plaatsvervangend lid de heer mr. S. J. Fockema Andreae, beiden alhier. Aan den commies der posterijen en telegiafie C. M. Metz alhier, is, te rekenen met ingang van 4 Februari 1!. op zijn verzoek eervol ontslag verleend. De „N. R. Crt." van hedenmorgen meldde Blijketns een door de directie der Noord-Zuidhoil. Tramwegmaatschappij verschafte mededeeling, zal de verwach ting, door den burgemeester in zijn Nieuwjaarsrede in den raad uitgespro- sproken, als zoude de electrische tram reeds in het voorjaar door Leiden rijden, niet worden verwezenlijkt. ïn het gun stigste geval zal met de exploitatie eerst met den aanvang van den zomerdienst een begin worden gemaakt. Naar aanleiding van dit bericht heb ben wij ons om inlichtingen gewend, waarbij ons de mededeeling gewerd, dat betreffende de opening der lijnen* nog niets vaststaat en het bericht van allen grond is ontbloot. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag S uur 's avonds. Lode- wijkskerk, Steenschuur. Apologetische Cursus. 1, Beantwoording van ingeko men vragen. 2.Conferentie over de 'eer der Katholieke Kerk, door den Welee.w. Heer Th. AL P. Bekkers. 3. Slotwoord van den Zeereerw. Heer A. M. J. Haf- kenscheid, Pastoor van St. Petrus. Dinsdag, 71/2 uur 'savonds. Stads gehoorzaal. Soirée ten bate der R. K. Kiesvereeniging, ïn.et medewerking der dames D. de Graaf, A. Bertels, M. Pieck en de heeren H. W. Spendel, J. de Graaf en A. Timp. Woensdag 5V2 uur. 'savonds. St. Jozefs-Gezellen-Vereeniging, Rapenburg. 52 Bijbelsche Geschiedenis met lichtbeel den voor de kinderen der St. Petrus pa rochie van 915 jaar. Spreker de ,WeI- Eerw. Heer Th. M. P. Bekkers. De Pauw en Backershagen. Wij lezen in een Haarlemsch blad,, dat de firma M. Veildhuijzen van Zanten en Zonen, bloemisten te L i s s e, in on derhandeling is .over den aankoop van een groot deel der bekende landgoede ren der Prinses von Wied, onder Was senaar. Het is de bedoel ipg, dien grond te bestemmen voor bloembollen cultuur. Wat deze aankoojD beteékent zal men begrijpen als men weet dat het /gaat over een oppervlakte van ongeveer 1000 Hectaren De koopprijs zal ongeveer 4 millioen gulden bedragen, en de firma is in on derhandeling is over den aankoop van Amstlerdam en te Rotterdam, teneinde de noodige fondsen te verkrijgen. Intusschen staat de verkoop nog niet geheel en al vast, doch wèl kan wor den medegedeeld, dat als de firma Veld- huijzen van Zanten en Zonen den koop ten slotte niet zal afsluiten, de firma R. van der Schoot en Zonen te Hillegom hoogstwaarschijnlijk dezen zal overne men, althans er onderhandelingen over voeren zal. HAARLEMMERMEER. De spoor- we.garbeid loopt ten einde. J.l. Zater dag zijn al eenige werklieden ontslagen! terwijl verschillenden aanzegging heb ben gekregen dat zij de volgende week ontslag zullen krijgen. Een betrekke lijk kleine ploeg zal aan 't werk blijven om hier en daar eenige kleine werk zaamheden te verrichten, doch de hoofd zaak, het aanleggen der aarden spoor baan is afgelpopen. Voor de betrokken arbeiders is het jammer, daar de landbouwarbeid nog geen werkkrachten vereischt, terwijl an dere werkzamaheden niet te verkrijgen zijn. Ten gemeentehuize zijn door 593 personen aanvragen ingeleverd om op de kiezerslijst geplaatst te worden. Dat dit getal niet zoo groot'is als vroeger jaren, wel eens het geval was, vindt hoofdzakelijk zijn oorzaak hierin, dat er meef aanslagen in de personeele be lasting zijn als vroeger, zoodat de mees ten van voorheen, ambtshalve kiezer zijn. Dit ook als gevolg van den verbe terden woningtoestand. agenda van den Raad dezer ge meente voor de vergadering die op Don derdag 23 Februari des voormiddags ten elf uur zal worden gehouden ver meldt o.a. Verzoek van den heer Jippes om eer vol ontslag als onderwijzer met verplich te hoofdakte aan school no. 10. (bij de Sloterbrüg) Voorstel tot vaststelling van een be sluit tot verkoop aan het Rijk van een stuk bouwterrein, achter het Raadhuis te Hoofddorp voor de stichting van een kantongeréchtsgebouw. HILLEGOM. I11 de R. K. debatingclub „Ontwikkeling*' Verdedigde gisteravond de heer J. P. Krop de stelling: Tot op lossing van het maatschappelijk vraag stuk is R. K. practische drankbestrij ding noodzakelijk. Een geanimeerd en degelijk ,debat, waaraan door vele leden werd deelgeno men, volgde op deze zakelijke inleiding. LISSE. Een schipper van Aalsmeer, die zijn met grind geladen schuit wegens den storm bij de brug had neergelegd, vond deze toen hij 's mogens terug kwan ge zonken. Door de ingezetenen van Lisserbroek waren reeds de losse voorwerpen opge- vischt. OEGSTGEEST. Voor plaatsing op de nieuwe kiezerslijst hedben zich 11 perso nen aangemeld. VOORHOU" het Seminarie Hage- veld alhier -rent besmettelijke ziekte „Roopvonk". De lijders zijn naar de daarvoor bestemde ziekenzalen overge bracht. („N. H. Crt.") WARMOND. Gisteravond trad in een der zaien van het hotel de stad „Rome" op Mejuffrouw P. Schuckinck Kool uit Amsterdam om eene lezing te houden over het koken op gas. De zaal was geheel gevuld en wel 't meest met vrouwen, slechts een enkele man was tegenwoordig. De heer A. J. Schülvinck, Burgemeester dezer gemeente sprak bij den aanvang een inleidend woord, waarbij door hem zeer werd gewezen op de belangrijkheid van dezen feestavond. Hierna kreeg mej. Schuckinck het woord, die op een aangename en tevens makkelijk volgbare wijze den aanwezigen wees op 't voordeel van op gas te koken. Gedurende de voordracht werden door een andere dame spijzen klaar gemaakt t.w. kerriesoep, gebraden kip, abricozen- compóte, broodschotel met amandelen, ban de savoye, zandkoekjes en Zeeuw- sche rotjes. De koek, als anderszins werd den aanwezigen ter keuring aange boden, waarvan gretig gebruik werd gemaakt. Alle deze spijzen werden be reid in \H uur, terwijl er aan gas slechts 5Vi ct. werd verbrand. GEWESTELIJK GEMENGD. Bij den landbouwer P. van Staveren aan den IJweg bij den Venneperweg tc Haarlemmermeer had de werk man Joh. L. het ongeluk uit te glijden op de dorschvloei, met het ongelukkige gevolg, dat hij zijn been brak. Spoedig was er geneeskundige hulp en per wa gen werd hij naar zijn woning vervoerd. Kerknieuws. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft, benoemd tot pastoor te Balgoy en Keentden Weleervv. heer J. C. Markens; tot kapelaan te Gestel en Blaarthem: den Weleerw. heer G. J. P. van Heeswijk; tot kapelaan te Budel: den Weleerw. heer K, J. Aartstot kapelaan te Astenden Weleerw. heer A. van den Broeken tot kapelaan te Dun genden Weleerw heer W. H. J. Bodenstaff priester van het Se minarie. Te Uitgeest is overleden de Z.Eerw. Heer S. Witte pastoor aldaar. De over ledene werd in 1844 geboren, in 1872 priester gewijd, en in 1896 benoemd tot pastoor te Uitgeest. Onderwijs. Nuttige Handwerken, 's Gravenhage 20 Febr. Geëxami neerd 14, geslaagd 13 candidaten, nl. dc dames: M. Haaf, Rotterdam; W. Van Noortwijk, M. J. A. de Jong, J.; J. van der Aleer, A. C. G. van der Tholen, allen Schiedam; C. C. Van der Hoeven, C. Cantérvisschcr, A. C. M. Terschuur, allen Amsterdam C. H. Kou- wenhoven. M. F. J. van der Gugten, C. C. M. Bruning, hi. C. Burning, allen den Haag; en M. Oelmeijer, Rotterdam. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. eD kantonrechter veroordeelde he den wegens dronkenschap N. H., tot f 2 of 1 d. A. A. J. v. d. T., tot f 3 of 3 dagen. J. B. f 2 of 2 dagen. W. C. v. d. Z. tot f3 of 2 d. allen te Noordwijkeriiout. P. G. te Voorschotelt tot f 2 of 1 d. C. H. tot f 2 of 1 dagt. Th. H. tot 2 maal f 3 oLE2 maal 3 d< F. P. tot f 2 of 1 d., allen te Noord- wijk. L. W. te Haarlem, tot f 2 of 2dL P. v. D. te Katwijk a. Zee tot f2 of 4 d. B. F. K., tot f2 of 1 d. F. J. M„* S., tot 2 maal f2 of 2 maal 1 dag, beiden te Rotterdam. L. v. d. S., te Rijrisburg, tot f 2 of 1 dag G. S. te Zaan dijk tot f2 of 1 d. R. H. te Rijnsburg tot f 1 of I d. G. K. tot 3 dagen. G. C« B. tot f2 of l d., beiden te Haarlem mermeer. J. Th. L., F. Th. K., H. J.i Ch. tot f2 of 1 d. C. H. tot fl ot Ij dag. J. v. B., J. V., G. B., D. K., J, en B. D. tot f2 of 1 dag. J. J. v. d« P., tot f2 of 2 d. J. L., tot fl of 1 d* J. H. tot f3 of 2d. H. v. d. R., tot 12 of 1 d., A. S., tot f2 of l d. allen te Leiden* A. H. tot 2 maal f2 of 2 maal 1 d,V E. W. G. E., C. G. K. V., J. B., tot 2 maal f 2 of 2 maal 1 d. A. v(. Ny,; 2 maal f 2 of 2 maal 1 dag. M. Dl* tot f 2 of 2 dagen. Th. van 't H. tot f 2 of 1 d., allen zonder vaste woonplaat*. Wegens loopen op verboden grcmd J, S., te Leiden tot f 2 of 2 d. G, v. d. Kt te Wassenaar. C. J. v d. K., te Wassen naar, P. v. d. B. Azn., W. v. d. B. Az!, A. v. d. B., J.Jzn., N. H. Pzn, J B, al* len te Noordwijkerhout, tot f3 of 2 d« G.' V. d. J., te Oégstgeest tot 2 m. f 2 o| 2 m. 2d. Wegens opgeven van valschen naaiBj C. J. v. d. K. te ffiasse^.ar tot I .lfl KW. 2 dagen.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2