ifict Roomsche tooneel. ZATERDAG II FEBRUARI 1911. HET ST. LAMBERTUSPATRONAAT TE ROTTERDAM, dat Zondag j.l. de plechtige inwijding van zijn nieuw gebouw feestelijk vierde: links de tooneelafdeelirg van bet patronaat, die ter gelegenheid van bet fee6t o.m. met veel succes De wraak der kabouters-* opvoerde; rechts het bestuur ^an het pa'ronaat: in het midden de Weleeiw. Direc teur, Kapelaan Chr. van Mierlo, van links naar rechts: zittend de heeren A. Groen, B. Feismann, C. 1 Hoogetraaten, Cbr J van Bacht; staande de Heeren A. Scheerder, H. Schox, M. L. Potters, M. v. Teeffelen, P. M. Potters, B Tobe en P. Everaerts. CflRlK niet, lezer, van dezen pompeuzen titell Inderdaad is die wat te ruim voor het enkele woordje dat wij hier wilden zeggen, maar het staat er nu eenmaal, dus. We hebben in den laatsten tijd van ginder en hier nog al eens plaatjes en foto's toege zonden gekregen en ook ge plaatst van allerlei Roomsche tooneelvereenigingen in patro naten, Volksbonden en andere katholieke vereenigingen. Ook heden bevat ons Zondagsblad weer een paar van die foto's en daarbij schrijven we dan nu enkele opmerkingen. Met heel veel sympathie be groeten we dat Roomsche too- neel in besloten, eigen kring," en we achten het gelukkig dat èn door Roomsche schrijvers èn door R K. boekhandelaren door het verzamelen van goede stukken, èn door Katholieke vereenigingen wordt samenge werkt om het machtig middel ten goede dat gelegen is in de dramatische opvoering van goede stukken, te gebruiken. We willen geen namen noemen, doch het feit dat in den laatsten tijd eenige zeer beduidende dramatische werken van Katholieke hand zijn opgevoerd of verschenen, bewijst dat de opleving van ,,het Roomsche tooneel" zooals wij ons dat altijd als wenschelijk hebben gedacht n.l in besloten kring, met Roomsche klachten een feit is dat niet kan worden tegengesproken. Op dien weg ga men voort, en vooral de vereenigingen die immers tot de bevordering van het Roomsche tooneel zijn aan- KEIZER WILHELM VAN DUITSCHLAND OP ZIJN GEBOORTEDAG: de verjaardag van keizer Wilhelm van Duitschland wordt natuur lijk te Berlijn ook, op Duitsche wijze, met een groote parade gevierd, waaraan de keizer-zel'f met al de prinsen van het Hof deelneemt. Onze foto laat den keizer zien bij deze parade, omgeven van de prinsen, Lterwijl admiraal von Tirpitz, gelukweascht. staatssecretaris van Marine, den vorst gewezen, hebben nu een zware taak zij moeten schiften en lang zamerhand het minderwaardige, k instelooze of zelfs met allen goeden smaak strijdige uit de werken die in Roomschen kring worden opgevoerd, weren 1 En wat ons betreft, voegen we hieraan toe, dat wij, hoe gunstig gestemd ook voor het Roomsche tooneel in den goeden zin als hier bedoeld, niet aan alle aanvragen om kiekjes op te nemen kunnen,, voldoen, zoodat beperking niet als be wijs van onze verminderde belangstelling mag worden opgevat!

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 10