Uit Stad en Omgeving. mede te werken tot een superstitie (bij geloof) der Roomsche Kerk, en de eerbied voor het Woord Gods staat voor ons hooger dan de liefde tot den naaste". Bevaarmaking van de Maas. Het hoofdbestuur der Maasvereeniging in Limburg heeft om hare belangen nog eens te bepleiten een kaart doen ver vaardigen van den loop der Maas door Frankrijk, Belgie en Nederland. Duidelijk wordt hierop voorgesteld het belang der Maasoevers voor het mijnwezen en ver schillende industrieën. Zwarte vlekken op de kaart geven het steenkoolgebied aan. Ook de grootte der steden benevens de verhouding der inwoners tot de ver schillende industrieën wordt op zeer practische wijze aangegeven. Ook de vaardiepte der Maas is hier en daar aangeduid en vertoont treurige cijfers, die zeer zeker om verbetering vragen. De onbevaarbaarheid der Maas beneden Maastricht is wel voor een deel verholpen door de in 1826 voltooide Zuid-Willems vaart, doch thans nadat in Zuid-Limburg ter rechterzijde van de Maas steenkolen wordt gewonnen, openbaart zich de on-- bruikbaarheid dezer rivier als verkeers weg zich weer duidelijk. Ongevallenverzekering voor den landbouw. In zijn memorie van antwoord op het afdeelingsverslag der Eerste Kamer zegt de minister betreffende dc ongevallen verzekering voor landbouwers Zooveel mogelijk spoed zal worden gemaakt met de uitzending van iemand ten einde in de kringen van de arbei ders en in de kringen van de medici en anderen op het platteland na te gaan, welke practische bezwaren er mochten zijn. Ook indien het juist is, dat de groo- te landbouwers voor hun personeel bij ongevallen beter zorgen dan in het al gemeen bij de industrie het geval is, behoort, naar de meening van den mi nister de verplichting van de landbou wers, om hunne werklieden tegen onge vallen te verzekeren., bij de wet te wor den geregeld. KORTE KRONIEK. Aan dr. Polak Daniels,geneeskundig- patgaloog in het gemeente-ziekenhuis te 's-Hage is een onderzoek opgedragen naar de oorzaak van de meningitis-ge- vallen, die zich, sommige gevallen met doodelijken afloop, aldaar hebben voor gedaan. De Raad der gemeente Amersfoort heeft afwijzend beschikt op het verzoek der Utrechtsche waterleidingmaatschappij, om terug te komen op het raadsbesluit van 1 November, waarbij aanleg en ex ploitatie eener gemeentelijke waterleiding werd vastgesteld. Ten aanzien van de nieuwe school X, in verband met de voorgenomen ver dwijning van de Berckepoort, besloot de Dordtsche raad tot aanhouding, nu B.enW. van plan zijn, met Jhr. De Stuers, naar aanleiding van zijn aanbod nader te onder handelen. Uit Batavia werd gisteren aan de N. Ct. geseind Een compagnie marechaussee vertrekt heden van Tjimahi naar Celebes. LEIDEN, 1 Februari. R. K. Bijz. Onderwijzers. De afdeeling Leiden en O. van de Dioc. Ver. van R. K. Bijzondere Onder wijzers hield gisteravond in het gebouw Van den R. K. Volksbond haar le verga dering in 1911. Nadat de vergadering op de gewone wijze met gebed geopend was, wenschte de voorz. de aanwezigen een Zalig Nieuwjaar. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd, waarna volgden eenige me- dedeelingen en de lezing der ingekomen stukken. Een dezer lataste bevatte eene vraag, in verband met de door het Be stuur der Afd. gehouden onderzoek naar het aantal leerlingen per leerkracht en de salarisrege'.ingen, vooral omtrent die der onderwijzeressen aan de tot de afd. be- hoorende scholen. O. a. kwam in deze bespreking, welke het gevolg was dezer vraag, weer ter sprake, dat in enkele scho len leerkrachten werkten met e en te groot aantal leerlingen, hetgeen ze ker noch in het belang der leerlingen noch in dat der betrokken leerkracht is. Daar deze toestanden het gevolg zijn van onmacht der betrokken schoolbe sturen, is zeker de wensch van allen, dat deze spoedig in staat zullen worden ge steld, hierin verandering te brengen. Uit het jaarverslag van de Secretaresse zij aangestipt, dat het aantal leden einde 1910, 62 bedroeg. Er werden 4 verga deringen gehouden. De 5e, welke men van plan was te houden, kon wegens treurige omstandigheden niet doorgaan. De rekening en verantwoording van den Penningmeester werden in orde be vonden en er bleek een batig saldo te zijn van f20.025. Beide werden bij monde van den Voor zitter namens de vergadering voor hunne verslagen bedankt. De jaarlijksche bijdra ge van het PI. Comité van R. K. Vacantie- kolonies alhier, besloot men te verhoo- gen tot f5. Aan de orde was daarna de verkie zing van een bestuurslid wegens perio dieke aftreding van den Vice-voor/itter. Herkozen werd de heer H. LTh. v, d. Krogt, alhier, terwijl zoowel voor de Redactie, als voor de Commissie van beheer van het Kath. Schoolblad, beide aftredende leden, respectievelijk de hee- ren J. G. Suring te Maarssen en D. Jan- se te Haarlemmermeer candidaat wer den gesteld. Alsdan volgde eene bespreking tot het veraangenamen der vergaderingen. Treu rige omstandigheden hadden in den laat- sten tijd belet den regel te volgen, die vroeger gebruikelijk was. Dan wijdde men den tijd na afloop der huishoudelijke bezigheden, aan het houden eener lezing, voordracht of iets dergelijks. Verschillende middelen werden aan de hand gedaan tot bijvoeging van de reeds bestaande, zooals zang, tooneel. Het gevolg der bespreking was, dat er besloten werd dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. Na de rondvraag werd de vergadering met dank aan de aanwezigen voor hunne opkomst, op de gewone wijze met ge bed gesloten. Academisch Ziekenhuis. De Minister van Binnenlandsche Zaken deelt in de Memorie van antwoord op zijn begrooting mede Met groote waardeering heeft de Mi nister kennis genomen van de uitvoerige zaakkundige Nota van den heer jhr. mr. E. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer betreffende den bouw en de exploitatie van academische ziekenhuizen. De Mini ster zal die beschouwingen overwegen. De Minister is bereid een zuinig beheer te bevorderen van de nieuwe gebouwen voor de medische faculteit te Leiden voor dat tot den bouw daarvan wordt over gegaan. Bij Ministerieele beschikking is aan den vaandrig B. J. de Jongh var. het 4e regiment infanterie toestemming ver leend om zich tot 1 October 1911 in En geland op te houden. ROOMSCHE AGENDA. Woensdag 8i/2 uur 's avonds. Zaal Maria Gijzensteeg. Propaganda-avond van het Kruisverbond, toegankelijk voor alle Katholieken, zoo mannen als vrouwen. Spreker de heer A. H. J. Engels. Opge luisterd door muziek en zang. Donderdag, Feestdag van Maria Lichtmis, verplichting van Mishooren.- Donderdag, 5V2 uur 'savonds. Ge bouw R. K. Volksbond, Rapenburg. Bij- belsche geschiedenis met lichtbeelden, voor kinderen, toegang tegen bewijs. 81/2 uur Catechismus met lichtbeelden voor alle Katholieken boven 16 jaar, toe gang vrij. Spreker de Weleervv. Pater J. G. Tesser, O. F. Ml Dinsdag, 8 uur 's avonds St. Lo- dewijkskerk Steenschuur, Apologetische cursus, lo. Behandeling der ingekomen vragen 2o. Conferentie over de Ciecht, door den W.Eerw. heer J. Duijmel, ka pelaan te 's-Gravenhage. AARLANDERVEEN. Voor eenige dagen is een der bewoonsters van de z. g. Armeitwerf, waar de behoeftige Katho lieke armen gehuisvest zijn, door het parochiaal armbestuur in een gesticht ter verpleging geplaatst. Deze, die be kend staat als een zonderlinge vrouw, heeft, blijkbaar in de meening verkeerende dat ze voortaan geen geld meer noodig heeft, hare geldschat in de sloot voor het het Armenhuis geworpen. Een paar dagen na haar vertrek althans zag een der andere bewoners in de sloot centen liggen. Gewapend met een kolenschep haalde hij in een paar minuten op dat eene plekje 298 enkele centen te voor schijn. HAZERSWOUDE. A's een bijzon derheid! kan zeker worden niedegedcield dat alhier een landbouwer in het bezit is van een kip met 15 mooie kuikens. Als voorbode van de a.s. lente js ook dat men bij enkele boeren nu reeds al schapen met lammeren ziet. Heden morgen sloeg een paard, gespannen voor een mestkar in het dorp op hol. Het dier kwam in zijn woeste vaart terecht tussch.en een boom en de balie voor het huis van het hoofd dei- openbare school, waar men in de gele genheid was liet dier te grijpen. Behoudens dat het paard eenige won den had', liep het ongeluk verder goed af. L1SSE. De St. Barbaravereeniging hield gisteravond hare jaarvergadering Na de opening, waarin de voorzitter allen een zalig nieuwjaar toewenschte, bracht de penningmeester zijn financieel verslag uit. Hieruit bleek dat d'e ijikom- sten hadden bedragen f 202.88 en de uitgaven f 151.18, zoodat de balans een voordeelig saldo aanwees van f51.70. Uit de mededeelingen van het bestuur bleek dat zij niet met het armbestuur tot overeenstemming kunnen komen in zake het begraven van ouden van dagen uit het Piusgesticht. Besloten werd om vervolgens ook de weduwen te begraven vermits zij de contributie van 25 cent per jaar betalen. De aftredende be stuursleden de heeren J. J. Schoorl, J. van Zeist en J. Bauwman werden als zoodanig herkozen. In de rondvraag deed! v. d. Reep het voorstel, in verband met het voordeelige saldo, een nieuwe draagbaar aan te §chaffen. Na breed voerige discussie werd hiertoe beslo,- ten, waarna de vergadering werd geslo ten. Gisteravond werd' door de Tuinders vereeniging „De Eendracht" alhier een ledenvergadering gejiouden. Dp,or den voorzifter, den heer G. Schilder, weid de vergadering met een woord van danlc voor de trouwe opkomst geocend' en daar het de 1ste vergadering van dit jaar was, wenscht espr. de leden zoowel voor hun familie als in zaken een ge lukkig nieuwjaar. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. De secreta ris bracht een keurig jaarverslag uit over het eerste vereenigingsjaar. Het ledental was bij de oprichting 40 en nu tot 60 gestegen. De penningmeester deed re kening en verantwdording, waaruit bleek dat er een voordeelig saldo was van f 22.281/2. Door de heeren J. Bekkers, en J. Geerlings werden de rekening na gezien en accoord bevonden. De voor zitter dankte don penningmeester voor zijn zuinig en accuraat beheer. Het voor naarriste agendapunt van dezen avond was wel de verkoop van doperwten, sei zoen 1911. Door verschillende fabrieken was er naar gevraagd en tijdens de ver gadering werd1 voor de doperwten f 10.50 per 100 K.G. netto geboden. Er werd geen beslissing genomen. Na de rondvraag werd de .vergadering ge sloten op de gebruikelijke wijze. NOORDW1JK. De heer H. 1. L. van der Poel is toegelaten tot het examen voor toelating tot het reservekader, dat bij het 4e reg. Infanterie op 8 Febr. a.s. zal worden afgenomen. NOORDWIJKERHOUT. De heer H. D. Fritsma, die onder nummer 1 voorkwam op de voordracht voor hoofd eener openbare school te Alblasserdam, is Maandag door den Raad d^er gemeente als zoodanig benoemd tegen 1 April a.s. Naar wij vernemen, zal er door de tooneelvereeniging „Hulp der Armen" een uitvoering worden gegeven in café „De Zwaan" op Dinsdag 14 en Woensdag 15 Februari a.s. Zooals wij voor eenigen tijd reeds mededeelden, had onze kapelaan de leiding der jongelingen op zich ge nomen. Zijn Eerwaarde is nu daarmede bezig, zoodat wij veilig mogen verwach ten, dat wij nu nog beter spel dan vroe ger te genieten zullen krijgen. Daarom hopen wij, dat velen de uitvoeringen met een bezoek komen vereeren, èn om te genieten van het spel der leden èn om bij te dragen tot het schoone doel der vereeniging. NIEUWKOOP. Door den heer J. Joling» architect te Amsterdam, is heden op het terrein van het gesticht van het H. Hart van Jezus, de aanwijzing gedaan voor het bouwen van een nieuwe leerschool bij de Eerw. Zusters. Een viertal R. K. Inwoners zijn uitge- noodigd aan de inschrijving deel te nemen, TER AAR. Door de sociëteit „Amici- tia" zal op Dinsdag 7 Februari a.s. weer een voorclrachtenavond worden georga niseerd in de zaal van L. van der Laan, te Langeraar. Dezen keer zijn geënga geerd de bekende Amsterdamsche duët- tisten Jan en Betsy van Laar, die op de piano zullen begeleid worden door den Heer Stremming. VOORSCHOTEN. Gisterenavond traa alhier vanwege-de afdeeling Voorscho ten van het Groene Kruis bij gelegenheid van de tentoonstelling van liet tubercu lose museum als spreker op Dr. iden- burg van Delft, met het onderwerp: de tuberculose. De voorzitter de heer E. Vernède opende de vergadering met een ahrtelijk welkom en wees er op dat het bestuur het wenschelijk achtte, om bij het aanschouwelijk onderwijs in de ge zondheidsleer van het tuberculose mu seum ook een paar voordrachten te hou den over de hygiëne, waarvoor Dr. Iden- burg zich had bereid1 verklaart en gaf hiermede het woord aan den spreker. In een gloedvol betoog en op zeer on derhoudende wijze schetste spr. de tu berculose. Allereerst de tuberkelbacil in 1832 door Prof. Koek ontdekt, >velke jaarlijks in Nederland 9000 slachtoffers maakt, alle onze ledematen aantasten, maar bovenal de longen. Vervolgens de besmetting, waarvan spr. verschillende oorzaken opnoemde en hierbij aanhaal de het huwelijk tusschen de bloedver wanten, door de R. K. Kerk verboden, welk voorbeeld door het wetgevende lichaam moest nagevolgd worden. Op 't platteland komt de tuberculose meer voor dan in de steden. Een vierde ge deelte van het rundvee lijdt aan tuber culose, ook wel parelzucht genoemd. In het tweede gedeelte gaf spreker eenige nuttige wenken ter bestrijding! van de tuberculose. Zuivere lucht, licht, rust, goede voeding en reinheid, welke nader werden toegelicht en door ver schillende afbeeldingen zeer duidelijk' werden voorgesteld. Spr. waarschuwde tegen de ver schillende geneesmiddelen door de kwakzalvers aangeprezen, in de dagbla den, welke plaatsing spr. diep betreur de. Bovenal waarschuwde spr. tegen de alcohol, een broeinest voor de tuberkel bacil. Met een geestdriftig beroep op aller medewerking en bestrijding ter be vordering der hygiëne om het Neder- landsche volk en ons nageslacht zoo krachtig mogelijk te maken, sloot spr. zijn schoone en leerzame rede^ bezegelt door een daverend applaus en een waar dig dankwoord van den voorzitter. De heer J. Lekkerkerker, medisch student, is door den Minister van Oor- toegelaten tot een verbintenis als ad- spirant reserve officier van Gezondheid bij het 4e Regiment Infanterie. WARMOND. Naar men ons mede deelt is de bevolking der Roomsch Kath. Par. Schoo) „St, Nicolas" gedurende den laatsten tijd zoo toegenomen, dat de 4 ruime lokalen bijna overbevolkt geraken. Van daar, dat men het pkan heeft op gevat, ook de le etage der school in gebruik te gaan nemen en daar een 5e lokaal te doen inrichten. Van een onbekenden gever ontving de St. Cecilia-Harmonie een trombonne va» zeer goede qualiteit. ZOETERWOUDE. Gisteravond hield de R. K. Propagandaclub „De jonge Garde" in het lokaal van den heer L. van Leeuwen (dorp) eene algemeens' vergadering, die zeer druk bezocht was. De Voorzitter, de heer H. J. Westhof, opende de vergadering met gebed, heet te de aanwezigen leden van harte wel kom en hoopte dat het pas begonnen jaar voor de leden en donateurs een voordeelig jaar moge zijn. De notulen van de vorige vergadering werden door den secretaris, -den heer L. v. d. Hoeven, voorgelezen en onder applaus goedgekeurd. Vervolgens kreeg de secreatris weder om het woord tot het' uitbrengen van zijn jaarverslag. Het ledental bedroeg 84, het aantal donateurs 61. Aan den Hoogen Rijndijk werd een afdeeling opgericht. In de maand Maart werd in verband daarmee een gecombineerde bestuursvergadering gehouden van Jonge Garde en kiesveree- niging. In Mei kwam vorenbedoelde af deeling definitief tot stand. Melding werd gemaakt van verschillende werk zaamheden, als het plaatsen op de kie zerslijst het controleeren van kiezers enz. Bij 't laatste werd opgemerkt dat bijna alle kiezers verleden jaar hun stem plicht vervuld hadden. De heer G. Bru- na, redacteur van „Het Centrum", trad in een buitengewone vergadering als spreker op. Het verslag eindigt met dank aan de Zeer eerw. heeren Pastoor en Kapelaan, voor hun steun, alsmede aan leden en donateurs voor hun gelde lijke bijdragen. Het verslag werd met applaus begroet. D$ rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J. van Vliet, vermeldde aan ontvangsten f 47.90 van leden en donateurs en f 34 van kassaldo 1909, totaal dus f 81.90. De uitgaven hadden bedragen f 46.83, zoodat het kassaldo bedraagt f 35.07. De voorzitter wees de heeren L. Bos man en P. Versteegen aan om de reke ning te verifieeren. Eerstgenoemde rap porteerde, dat alles in orde werd be vonden en de penningmeester werd on der dankzegging voor zijn nauwkeurig beheer, door ije vergadering gedechar geerd. De volgende punten der agenda be troffen "verkiezing van bestuursleden, wegens periodieke aftreding, bedanken en tengevolge van een bestaande vaca ture. Het eerst wordt gestemd1 voor een voorzitter, daar de heer Westhof als zoo danig bedankte. Door het bestuur wer den candidaat gesteld de heeren J. Berk Azn., vice-voorzitter en J. Suiker, on derwijzer aan de R. K. Jongensschool in de Zuidbuurt. Bij stemming werden uit gebracht op de lieer Berk 10, Suiker 34, W. de Boer 1, blanco 3, ongeldig 2 st., zoodat de heer Suiker gekozeji is, die onder applaus der vergadering verklaart de benoeming aan te nemen, waardee- rend het vertrouwen dat de leden in hem stelden. De voorzitter wenscht den heer Sui ker geluk met zijn benoeming. Ter voorzienig in de vacature J. van Vliet, die' door herbenoeming niet meer in aanmerking" wnschte te komen, werd gekozen de heer C. van den Akker, ter wijl de heer Jac. van Leeuwen ,aftr. lid' bij acclamatie werd herkozen. In de twee overige vacatures (één we gens bedanken van den heer B. Mulder en één wegens vacature door oprichting van een afdeeling aan den Rijndijk) wor den gekozen de heeren J. Overdev-est en C. van Haasteren. De voorzitter dankt vervolgens de ka pelaan, afgevaardigden, leden en dona teurs voor den steun en het vertrou wen, hem geschonken, de twee jaar, dat spr-eker het voorzitterschap bekleedde. In denzelfden geest sprak het eveneens aftredend bestuurslid de heer B. Mul der. De heer Berk, herinnerde eraan', dat de heer Westhof zich zeer verdien stelijk ten opzichte van de Jonge Garde heeft gemaakt en stelt voor hem tot eere lid te benoemen, waartoe de vergadering met algemeene stemmen besluit. Aan het einde der vergadering wor den onder de leden een 20-tal prijzen verloot en sluit de voorzitter vervolgens met gebed deze geanimeerde bijleen komst. In de daarop volgende bestuursverga dering werden de functies als volgt verdeeld de heeren J. Suiker, voorzitter J. Berk Azn., vice-voorzitter; L. van der Hoeven, secretarisJ. Overdevest, 2de Secretaris; Jac. van Leeuwen, penning meester W. van Rijn, 2e penningmees ter ;C. van den Akker, W. Hoogweerd en C. van Haasteren, Commissarissen:. GEWESTELIJK GEMENGD. Gistermiddag had een fietsende dame aan den Engelbrug te L i s s e het onge luk zoodanig te vallen, dat zij hevig bloe dend aan hoofd en handen opgenomen en in den juist aankomenden stoomtram werd gedragen. Ook haar rijwiel was ge heel onbruikbaar. Gisteren speelde te Warmond een jongen met knikkers. Een dezer sped- voorwerpen kwam per ongeluk terecht tegen de spiegelruit van een in de Dorp straat gevestigde Kruidenierswinkel van den heer B. De ruit bleek daartegen niet bestand en brak. Leger en Vloot. De kapitein P. A. A. Olree, adjudant van het 2e regt inf., benoemd tot majoor bij het 4e regt. inf., komt te Leiden in garnizoen en belast met het bevel over het 2e bataljon. Rechtszaken. Drankwetovertreding. Door het kantongerecht te Wageningen is B. N. W., voorzitter der vereeniging „St, Jozef" aldaar, wegens het toelaten, dat in het gebouw der vereeniging, een verlof-localiteit, sterken drank werd ge schonken, veroordeeld tot f 1 boete, subs. 1 dag. In zijn vonnis overweegt de kantonrechterdat een localiteit, dat voor het publiek openstaa* en alleen dan gesloten wordt als er vergaderingen of besloten partijen zijn, is 'een voor het publiek toegankelijke localiteit; dat waar bekiaagde aan pastoors, die hem vroegen ot er sterken drank op zijn feest mocht worden geschonken, een toestemmend antwoord heeft gegeven, hij de persoon is die het schenken heeft toegelaten dat hieruit tevens volgt, dat beklaagde de aansprakelijke persoon is. Gemeenteraad van Oegstgeest. Vergadering van hedenmorgen Voorzitter: de lieer J. C. M. van Giiet- huijsen, burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring en wenscht de leden geluk met het nieuw begonnen jaar, zooewl hun per soonlijk als huil gezinnen. Spr. hoopt dat hun beraadslagingen mogen strekken tot heil der gemeente (Applaus.) De notulen der vorige vergadering wor den daarna gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken. Missive van Ged. Staten 'begeleide van het goedgekeurde suppl. kohier hoofd omslag vastgesteld ten bedrage van f 929.73. Bericht van de gemeentelijke verlos kundige mej. van Meurs, dat zij in het afgeloopen jaar in 44 gevallen hulpver leende. Missive van Ged. Staten dat aan Je gemeente over het 4e kwartaal van 191 als gewone rijksbijdrage zal worden uit betaald f1895.89. Missive van Ged. Staten, ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten van comptabelen aard. Proces-verbaal van kas-opname bij den gemeenteontvanger, waarbij alles in orde werd bevonden. Mededeeling dat in 1910 de bevolking der gemeente met 92 personen is toege nomen. Medeedeling dat in 1910 44 nieuwe _perceelen aan de Leidsche Duinwater Maatschappij zijn aangesloten, hoofdza kelijk ten gevolge van de uitbreiding- van het buizennet. Mededeeling, dat op 28 December de acte is gepasseerd van overdracht van den Rijnsburgerweg aan de gemeente. De weg blijft evenwel tot April a.s., wanneer de tolheffing wordt opgehe ven, i n onderhoud bij de erven Beijer. Verzoek van den heer W. C. Kort rui ling van een stukje grond met de ge meente. De lieer Kort heeft in het Williel- minapark eene woning gebouwd en* kan de tuin daarvan verbeteren, als de ge meente hem een stuk grond afstaat. Van zijn kant staat hij dan een ander stuk grond aan de gemeente af. B. en W. stellen voor hierop afwij zend te beschikken, daar de gemeente niet het minste belang heeft bij den ruil. De heer S i x bepleit inwilliging. Het gemeentebelang is niet bij het be houd van dit stukje grond gemoeid om den man niet ter wille te zijn. De V o o r- zitter antwoordt, dat door den ruil de gemeente niets beter wordt. Met 10 tegen 1 stem, (die van den heer Six) wordt afwijzend op het ver zoek beschikt. De Voorzitter deelt ten slotte me de, dat de schoolbevolking op 15 Ja nuari 1.1. bedroeg, school Leidsche Buurt 38 leerlingen, en Morsch 77 leerlingen. De toestand aan eerstgenoemde school is dus ongeveer gelijk aan verleden jaar^ de bevolking aan de Morsch is iets af genomen. Met het oog op het ten vorigen jare genomen besluit, zullen B. en W. de zaak; nog een jaar aanzien, alvorens daar maat regelen te nemen. Verschillende reclahies hoofd, omslag die tegelijk met de overige reclames zul len worden behandeld. Voor zooverre niet anders beslist, wor den de ingekomen stukken voor kennis- geving aangenomen. Goedgekeurd worden eenige wijzigin gen op de begrooting 1910, o.a. ter voorziening in de kosten van het uitbrei dingsplan, waarvan de heer Spijker d» nota indiende ad f376 (welk bedrag doof de leden met het oog op het vele werV zeer billijk wordt gevonden) en in dl kosten van straatverlichting die óoo: dt u/tbrejcljng van den Ja^tsJe.n tijd f 40f

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2