Uit Stad en Omgeving. Gemeenteraad van Leiden. (Vervolg). Voortgezet worden de beraadslagingen over 2o. Benoeming van een secretaris der gemeente. Aanbevolen worden le. Mr. Dr. C. E. van Strijen, commies-redacteur, en waarnemend gemeente Secretaris, al hier en 2e. Mr. Dr. A. van Doorninck, commies ter gemeente-secretarie, te te Utrecht. Hierop is een motie ingediend door den heer Vergouwen. De heer Vergouwen repliceert. Hij acht de door prof. Fockema Andreae genoemde vertraging zoo ernstig niet. De groote quaestie is of de Raad vrij is in de benoeming, ja dan neen. Nummer twee staat thans op de voordracht pour Acquit de conscience. Spr. blijft de vrij heid van den Raad beperkt. De Voorzitter motiveert waarom geen oproeping is geschiedt. Spr. sluit zich daarbij aan bij prof. Fockema An dreae. Dat er een vacature bestond, was overal bekend en er zijn dan ook inder daad le klasse sollicitanten gekomen uit alle deelen des lands. Een oproeping zou eigenlijk niets anders zijn dan de men- schen zand in de oogen strooien. B. en W. hebben geenszins het idee gehad de vrijheid van den Raad te beperken. Spr. acht het niet wenschelijk de motie aan te nemen, omdat de vervulling der va cature stagnatie in de werkzaamheden zou brengen. Een oproeping op dit oogen- blik acht spr. beslist te ontraden. De motie wordt verworpen met 18 tegen 10 stemmen. Vóór stemden de heeren Aalberse, Bosch, Bots, Briët, Driessen, Kerstens, Meulemans, P. J. Mulder, v. Tol en Vergouwen. De heer Aalberse zegt, nu de meerderheid zich niet met het standpunt der minderheid kan vereenigen, spr. en zijn politieke medevrienden zichaandeaan- beveiing zullen houden. Het doet spr. genoegen, dit te kunnen doen, omdat daardoor te meer uitkomt, dat de op positie niet tegen den persoon, doch uitsluitend tegen de wijze van de aan beveling was gericht. Benoemd wordt de heer mr. dr. C. E. van S t r ij e n met 26 tegen 1 st. op den heer van Doorninck en 1 st. van onwaarde (die was uitgebracht op mej. Kranz.) De Voorzitter wenscht den heer van Strijen geluk met zijne benoeming en het vertrouwen door den Raad in hem geteld. De beëediging zal in een volgende ver- gaderig geschieden. 3o. Benoeming van eene onderwijzeres aan de school der 3e klasse no. 5 (Ma- resingel). Voorgedragen worden de dames le. C. F. Oouwentak, te Leiden 2e. M. J. A. Weijers, te Voorhout en 3e. G. E. Gijp, te Leiden. Benoemd wordt mej. C. F. Gouw entak. 4o. Benoeming van eene onderwijze res aan de school der 3e klasse no. 7. (ZuidsingeL) Voorgedragen worden de dames: le D. F. Kranz, te Leiden; 2e. M. J. A. Weijers, te Voorhout en 3e G. E. Gijp, te Leiden. De heer Fokker kan zich met deze voordracht niet geheel vereenigen. Spr. meent, dat mej. Weijers eerder in aan merking behoorde te komen dan mej. Kranz, omdat eerstgenoemde oudere brie ven heeft. Wethouder v. Hamel verdedigt de voordracht, zich beroepend op het oor deel van het hoofd der school, den heer Jriocks, die uitstekende informaties om trent mej. Kranz heeft gegeven. Ook de overige schoolhoofden zijn over de eer ste sollicitante goed te spreken. De heer Sijtsma kant zich tegen het stelsel, dat onderwijzeressen hier ter stede bij het onderwijs tijdelijk werkzaam blijven, totdat ze vast worden aange steld. Dit acht spr. met den schoolopzie ner verkeerd. Wethouder v. Hamel betoogt, dat (die Raad bij voorkeur Leidsche ingeze tenen benoemt. Wil men mej. Weijer ne men, dan is de Raad daartoe vrij. Benoemd wordt mej. Kranz met 20 tegen 8 stemmen op mej. Weijers. 5o. Verzoek van N. F. G. Poptie om vergunning tot demping van een gedeelte sloot langs den Hoogen Rijndijk, gele gen vóór de perceelen Nos. 40 en 42. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen, onder de gebruikelijke voorwaarden. Aldus besloten. 6o. Verzoek van het Bestuur van het Strijkorkest „Euterpe" in zake het ge bruik van het zanglokaal der Kweek school voor onderwijzers en onderwijze ressen. B. en W. stellen voor aan „Euterpe" het gebruik van bedoeld zanglokaal toe te staan tegen betaling van f 10 's jaars, per wekelij'ks lesuur. Aldus besloten. 7o. Verzoek van Mej. C. R. Kok om het gebruik van het gymnastieklokaal der School 3e kl. no. 4 jLangebrug.) B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. Aldus besloten. 8o. Verzoek van J. J. van Leeuwen, om het winkelhuis aan den Nieuw en Rijn »o. 21 te mogen huren. B. en W. stellen voor afwijzend hier op te beschikken, omdat er h.i. geen reden bestaat den huurprijs van j 700 tot f400 verminderen. Aldus beslojeo. 9o. Voorstel tot verhuring van het per ceel Jerweepark no. 8 aan Br. J. C. Schalkwijk. B. en W. stellen voor dit perceel aan adressant te verhuren voor den tijd van 3 jaar, ingaande 1 Mei a.s. tegen f 550 's jaars. Aldus besloten. lOo. Verordening, regelende de ver deeling der gemeente Leiden in stem- districtcn voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad. Goedgekeurd. llo. Verordening, houdende aanwijzing van de stemlokalen voor de stemdistric- ten, waarin de gemeente Leiden is ver deeld voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaak Goedgekeurd. 12o. Voorstel om de pacht van deover- haalschouw aan het Galgewater van af 10 November 1910 tot op de helft te verminderen. De heer Fokker acht het bedenke lijk, dat de gemeente van pacht gaat ontslaan Zou de man bij buitengewoon vervoer de gemeente iets extra's hebben betaald? De aangegane verplichtingen moeten nagekomen worden. De Voorzitter antwoordt, dat het voorstel een uitvloeisel is van een dier pach tvoorwaa rden. Het voorstel wordt goedgekeurd. 13o. Voorstel om Burg. en Weths. te machtigen de groote zaal der Stadsge hoorzaal tegen verminderd tarief ter be schikking te stellen van het Bestuur der Leidsche Pluimveevereeniging. Goedgekeurd. 14o. Verzoek van F. Pijper e. a. opi het aantal boomen, staande aan de oostzij de van de Heeren straat, tot op de helft te verminderen. B. en W. vragen machtiging beide rijen boomen aan de Heerenstraat te rooien en verkoopen. Goedgekeurd. 15o. Verordening, houdende reglement op het beheer en bestuur van het Krank zinnigengesticht „Endegeest,,' de afdee- deeling voor jeugdige idioten „Voor geest" en het Sanatorium voor zenuw lijders „Rhijngeest." De heer Fokker betreurt, dat de Raad nu in eens voor de verordening ge steld wordt Zij had in den loop van 1910 moeten worden behandeld. De Voorzitter meent, dat de ver ordening moeilijk had vastgesteld kun nen worden, alvorens de bepalingen, waaraan 'Zij ontspruit, kracht van wet ge kregen hadden. De algemeene beschouwingen worden gesloten en de artikelen Jcomen in be handeling, waarbij door sommige leden het woord wordt gevoerd. De heer Fokker bepleit het hooren van die Commissie van Fabricage voor de bouwwerken van Endegeest en Rhijn geest. De Voorzitter ontraadt dat. 't Is tot dusverre steeds goed gegaan en spr. wil de veranderingen beperken tot het hoog noodige. De heer Roem is van meening, dat technische aangele genheden door een'technische commis sie moeten worden veranderd. In quaestie draaien we in een cirkeltje rond Wethouder Korevaar betoogt, dat de commissie van Fabricage eene commis sie van advies in die gehoord kan worden ook zonder dat het uitdrukkelijk is be paald, De heer Fockema Andreae merkt op, Idlat vroeger in den Raad is op gemerkt, dat te veel commissies in be paalde «aangelegen heden worden ge hoord. Toen is verandering gekomen. An ders zou de Raad, als eerst de voor stellers bij de commissie zouden komen, wel thuis kunnen blijven. De heer Meuleman bestrijdt den heer Fokker, omdat het hooren van de Commissie van Fabricage groote ver traging zou brengen en zou leiden tot het zoeken van spijkers op laag water. De heer Fokker dient een amen dement in om over aan- en verbouwin gen van Endegeest en Rhijngeest de com missie van Fabricage te hooren. Dit amendement wordt verworpe n met 19 tegen 9 stemmen. De heer Fokker bemerkte voorts, dat de benoeming van een geneesheer- directeur door den raad niet op voor dracht, maar op aanbeveling van den Raad geschiedt. Spr. acht daardoor het benoemingsrecht van den Raad beperkt. De Voorzitter acht het verkeerd,dat bij alle artikelen, dde ongewijzigd in deze verordening zijn gebracht, het woerd ge voerd wordt. Spr. acht een verandering in deze ongewenscht. Een amendement-Fokker, om in plaats van „voordracht" te lezen „aanbeveling" wordt na eenig debat met 17 tegen 11 st. verworpen. De heer Bosch aGht in de voorge schreven boeken een journaal noodig. De Voorzitter zegt, dat prof. Voll- mar te Delft een journaal niet strikt noo dig heeft geacht. Het kan worden aan gelegd, ook al staat het niet in de veror dening. De heer Bosch legt zich hier bij neer, maar de heer Reimeringer acht opname van het journaal zeer ge- vvenscht. De Voorzitter meent, dat het dan beter is het journaal op te ne men in het huishoudelijk reglement, om dat deze verordening niet gewijzigd kan worden zonder goedkeuring van Ged. Sttaen. De geheelë verordening wordt daar na goedgekeurd. 16o. Voorstel: a. tot opheffing van de school der 3e klasse no. 8 b. om het geboiiw, waarin de subfe be doelde school gevestigd is, te bestemmen voor eene nieuwe school der 2e klasse met 6 leerjaren. De heer Vergouwen vraagt ,zich af, waar wij met ons onderwijs heen gaan. We hebben gevoteerd de verbou wing van de school 2e klasse met uit breiding van de 7e klasse, welke nu per slotsom overbodig blijkt. De dure school aan de Medusastraat is opgericht, om dat de schoolbevolking 3e klasse toe nam. Achteraf blijkt dat de nieuwe school niet eens geheel bevolkt zal worden. Nu komt inen met de verandering van de school Heerestraat. Waaf is de leidende gedachte in al deze voorsktellen. Laten B. en W\, wanneer zij met plannen ten opzichte van ons onderwijs aankomen, rekening houden met de toekomst en met de plannen bij het bijzonder onderwijs. Spr. merkt voorts op, dat toen den Raad werd voorgesteld het personeel aan de school Heerenstraat uit te brei den, er reeds sprake was van de verandie- rnig in een school 2e klasse. Wethouder v. Hamel dunkt, dat't voorstel wel degelijk blijk geeft aan voor ziening. Er zijn belangrijke uitgaven voor het onderwijs gedaan, maar men heeft toen nog niet kunnen voorzien, dat men niet voldoende ruimte heeft. Spr. ont kent, dat voor eenige maanden plannen voor de verandering bestonden. Spr. ont zegt den heer Vergouwen op dergelijke wijze te insinueeren. Destijds was er schijn noch schaduw om die school tot een 2e klasse te maken. Laat de heer Vergouwen den naam van zijn zegsman noemen. B. en W. hebben wel degelijk rekening met het belang der gemeente gehouden door niet te voorzien in de bestaande vacature van onderwijzer, toen de plannen iets vaster vorm aannamen. De heer Vergouwen heeft met ge noegen gehoord, dat in de vacature niet is voorzien. Toen over de uitbreiding van personeel in de Heerenstraat gestemd werd, was reeds over de verandering der school gesproken, een voorstel was toen nog niet bij B. en W. gedaan. Spr. zal de dikke woorden van wethouder van Harnel laten liggen. De heer Sijtsma bestrijdt den heer Vergouwen, constateerend, dat wel de schoolbevolking 3e klasse afneemt, maar daarmede gepaard gaat vermeerdering van de schoolbevolking 2e klasse. Dit wijst er op dat zelfs minder welgestelde ouders offers voor het onderwijs over hebben. Spr. meent ten slotte, dat de mededeeling van den heer Vergouwen over de verandering -der school aan de Heerenstraat thans misplaatst was. Spr. wenschte aanhouding van de be zwaarschriften. De heer Pera constateert, diat wet houder van Hamel in deze geen verwijt treft. Het voorstel wordt daarna zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De overige punten der agenda wor den aangehouden. In comité-generaal zal behandeld wor den 20o. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de plaatselijke directe belasting, dienst 1910. De heer Fokker zou deze bezwaar schriften voortaan in gedeelten bij den Raad willen zien ingebracht Pe Raad krijgt nu een waschlijst die zij onmo gelijk kan beoordeelen. De heer Pera vraagt, hoe de heer Fokker de zaken anders wil behande len? 't Is totaal onmogelijk de zaken zoo te behandelen als de heer Fokker het schijnt te willen. Dan zou men, wel schijnt te willen. Dan zou men wei 8 thans. Nadat wethouder Kerstens de nu gevolgde methode van behandeling der bezwaarschriften had verdedigd', en de heer Fokker gerepliceerd had, merkte de heer van der Eist op, dat men reeds een kwartier met de behandeling der bezwaarschriften bezig had kunnen zijn (Groot gelach). Hierna wordt het debat gesloten. De heer Meuleman diende nog'n voorstel in om het schoolgeld van de H. B. S. progressief te regelen onder in trekking van een vroeger gedaan voor- stek De Voorzitter achtte het beste, dat B. en W. eerst hierover praeadvies uitbrengen. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. In ons nummer van gisteren zijn de in gekomen stukken niet opgenomen. Hier volgt alsnog de op gave. Nieuwjaarswensen v n de Leidsche Ge meentewerklieden verceniging „Recht en Plicht". Mededeeling van Ged. Staten dat op 30 December 1910 als uitkeering, krach tens de wet van 24 Mei 1897 wordt be- taalb. gesteld 'n bedrag van f 32090.311/2. Mededeeling van Dr. J. C. M. Timmer mans dat hij de benoeming tot lid der Commissie voor de Bewaarscholen aan neemt. Dankbetuiging van P. J. T. Thierens rens, adj.-directeur der Stedelijke fabrie ken van gas en electriciteit voor de hem toegekende verhooging van wedde. Mededeeling van Mej. A. M. D. Lan- gezaal, dat zij de benoeming tot leera- res aan de H. B. S. voor Meisjes aan neemt. Dispositie van Ged. Staten ten gelei-de van het goedgekeurd 2e suppl. kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1910. Mededeeling van A. Metz en M. A. A. Stevens en van de dames E. J. Dent? en M. C. A. Koeman dat zij de benoe ming tot leeraren, resp. leerares in do gymnastiek aannemen. Mededeeling van den Min. van Binnenl. Zaken, -dat het raadsbesluit tot benoeming van Mej. E. J. Dentz, tot tijdelijk leera res in de gymnastiek wordt goedge keurd. Dispositie van Ged-. Staten, ten ge leide van liet goedgekeurde raadsbesluit tot overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van de brug over de Ma- resingelgracht in den verbindd-ngsspoor- weg en de aarden baan in dien spoor weg. Dispositie van Ged. Staten, ten ge leide van het goedgekeurde raadsbesluit tot verhooging van de begrooting, dienst 1910 ten behoeve van de betaling der koopsom van dt brug in de Maresingel- graclit en de aanvulling van het uitbrei- dings- en vernieuwingsfonds der stede lijke gasfabriek. Dispositie van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten tot wijziging der begrooting dienst 1910 ten behoeve van de aanvulling van het uit- breidings- en vernieuwingsfonds der Ste delijke lichtfabrieken en de verbouwing van de woning van den len geneesheer op Rhijngeest en tot verhooging van de begrooting, dienst 1911, ten behoeve van de uitkeering der subsidie aan de ver- ecniging „Zuigelingenzorg" toegekend'. Dispositie van Ged. Staten ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit tot aankoop van een complex huisjes aan de Langegracht, de West-Volmolensteeg en het Bloemendaalshof en van een com plex huisjes aan de Prinsensteeg, de Langegracht en het Vogelstraatje. Dispositie van Ged Staten ten ge leide van het goedgekeurd raadsbesluit tot verhooging der begrooting, dients 1910, ten behoeve van de kosten van aan koop van die huisjes v Een en ander aangenomen voor ken nisgeving. Overgelegd wordt: Verzoek van P. Hofs e.a. allen werk lieden aan het openbaar slachthuis, cjm verhooging van saiaris. Verzoek van S. Lancier om het hem in eigendom toebehoorende gedeelte van de Medusastraat in eigendom en onderhoud bij de gemeente, over te nemen. Gesteld in handen van B. en W. Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over het jaar 1910 Wordt opgenomen in het gemeente verslag. Motie van orde van den heer Sijtsma, inzake de invoering van eene belasting op publieke vermakelijkheden. Wordt opgenomen onder de ingeko men stukken. Adihaesiebetuiging van de ki-esveree- nig'ing „Burgerplicht en Gemeentebe lang" o. aaan de voorstelten van Burg. en Weth., en van die heeren Vergouwen en Meuleman inzake de schoolgeldhef fing aan de H. B. S. voor meisjes. Aangenomen voor kennisgeving. Bezwaarschriften tegen aanslagen ju de plaatselijke -directe belasting, dienst 1910. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van praeadvies. Voorstel van de heeren A. v. d. Eist c.s., tot wijziging van art. 2 der ver ordening van 26 October 1899, regelen de de heffing van schoolgeld aian Wet Gymnasium in de Hoogere Burger school. Te behandelen bij punt 19. Verzoek van H. .J J. Labree e.a. om voor rekening der gemeente verbetering te brengen in den toegang tot hunne wo ningen n.an het Kort-Rapenburg. Gesteld in handen, van B. en ,W. ter fine. van praeadvies. Noch wordt medegedeeld dat aan Mevr. M. C. Scheurleer, wed Mr. M. C. de Vries van Heyst, in leven gemeen te-secretaris, een weduwen en kinderen pensioen is verleend van f966 met in gang van 22 December 1910 en aan J. Paats, wed-. J, Sinters in leven kolkenruimer der gemeente, een wedu wen en kinderen pensioen van f183 met ingang van 10 Maart 1911. en dat op 14, 17 24 en 30 Dec. j.l. ambtelijke bezoeken zijn gebracht aan de Stads Bank van Leening, het Ziekenhuis der Rijks-Universiteit, het H. G. of ar me wees en kinderhuis, het R. K. Wees en Oudeliedenhuis, het Geref. Mannen of of arme Oude Mannen en vrouwenhuis en de stedelijke werkinrichting. LEIDEN, 20 Januari. Gisteravond 8 uur had in het ge bouw van de St. Jozefgezellenvereeniging aan het Rapenburg alhier een Bioscope- vertooning plaats. Niet alleen de St. Jozef gezellen maar ook de niet-gezellen konden tegen betaling zich een genoeglijken avond verschaffen. Ernst en luim wisselden elkaar zeer goed af, en men liet ons ook zeer schoone boot- en tramtochtjes maken door overheerlijke streken, we zouden waar lijk denken, dat we in Zwitserland of Italië waren. In één woord de avond slaagde uitstekend en daarom kunnen we best gelooven dat allen ten hoogste vol daan tegen 11 uur huiswaarts zijn gekeerd. ROOMSCHE AGENDA. M a a n da g 71/2 uur 's avonds. Stads gehoorzaal. Feestvergadering van de Jon ge Garde. Spreker de heer J. A. Moerel van Oudewater. Optreden van v. Leeu wen en Hellmann. Maandag 8 uur 's avonds. Geitouw St. Josephs Gezellen Vereeniging Rapen burg 52. Geloof en Wetenschap. Spreker Prof. J. Knaapen, over de beteekenis der Liturgie voor het kerkelijk leven. Dinsdag, 8 uur, 's avonds. Lode- wijkskerk, Steenschuur. Apologetische cursus. 1. Behandeling van inge komen vragen. 2. Conferentie over In quisitie in de Middeleeuwen. Spreker de WelEerw. Heer Th. M. P. Bekkers, Ka pelaan der St. Petruskerk. Woensdag 51/2 uur. 's avonds. St. t Jozefs-Gezellen-Vereeniging, Rapenburg* I 52 Bijbelsche Gechiedenis met lichtbeel den voor de kinderen der St. Petrus pa- rochie van 915 jaar. Spreker de Wel- Eerw. Heer Th. M. P. Bekkers. BODEGRAVEN (Meije) Dinsdag hield de Vereeniging „Amicitia" haar eersten feestavond. Zij had hiertoe geëngageerd de heeren v. Laar, Pastoors en de Haan, die hun goede reputatie handhaafden en door komische voordrachten afgewisseld door verbazingwekkende goocheltoeren hun gehoor tot laat in den avond boeiden. De Zeereerw. Heer Pastoor, die de bij eenkomst door zijn tegenwoordigheid vereerde, dankte bij afloop de heeren artisten en uitte de beste wenschen voor den bloei der vereeniging. LISSE. In deii gisteren gehouden Bil- lardwedstrijd in het café „Het Wapen van Amsterdam," waaraan door 12 per sonen werd deelgenomen, werd de eer ste prijs gewonnen door den heer J. van der Hulsd Jz., te Oud-Adie, de tweede prijs door den heer A. van Dijk Jz., te Lisse en de derde prijs dooi den heer J. van der Geerd te Roelof- arendsveen. Op Woensdag 25 en Donderdag 26 Januari zal de tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" in de Witte Zwaan haar 24e uitvoering geven. Opgevoerd zullen worden „Den dood ontkomen" drama in 4 tafereelen en „De mislukte erfenis"- Kluchtspel in twee bedrijven en tot slot „Het openen van het Testament" spec- takelscène door het heele gezelschap. NOORDW1JKERHOUT. Donder.ag- avond vergaderde in café „De Vlasoven" de Tuindersvereeniging „Eensgezind heid.' De voorzitter de heer B. C. Vos, de vergadering openend, wenschte den le den veel heil en zegen in het nieuwe jaar^ zoowel wat betreft hun familie, als ook zaken. Hierna worden door den secretaris de notulen gelezen, welke onveranderd wer- den goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat het be stuur Joesloten heeft tot aankoop van het schuurtje dat aan de ontbonden veree- niging „Ons Belang" heeft toebehoord en vraagt daarvoor de goedkeuring der leden, welke verleend wordt. De kosten zullen uit de kas worden bestreden, voor zoover zij zulks toelaat. Alsnu deelt de voorzitter mede dat hij voor zijne functie bedankt en zich niet weder herkiesbaar stelt, om redenen, waarover hij tot nu toe het stilzwijgen wenscht te bewaren. Eveneens wordt er bedankt door de heeren W. v. d. Laan, J. de Groot L, Heemskerk en C. Geeriings. Ook deze stellen zich niet herkiesbaar. De red<m van dit aftreden moet gezocht worden in l het feit, dat bij de veilingen een groot deel der leden hunne waar verkoopen zonder ter veiling te komen. Dit is een daad, die geenszins strookt met het lid maatschap der vereeniging, en het ware beter, dat zij, die zulks doen, geen lid waren. Het is dan ook niet te verwonde ren, dat de overigen weinig meer over hebben door de veiling, en dat za) in de toekomst tot gevolg hebben dat de vereeniging niet langer meer kan bestaan tot groot nadeel der betrokken leden. De tuinders toch zullen hun waar niet meer aan Piet Gijzenbrug kunnen kwijt raken, omdat er geen koopers meer zijn, Bij gevolg zullen zij zich naar an'dere plaatsen moeten begeven, om hun pro ducten aan den man te brengen, hetgeen voor velen een zeer groot bezwaar is* Wij willen daarom hopen dat de afge treden leden van 't bestuur zieh nog zul len bedenken en blijven en dat al dege nen, die ooit lid waren van „Eensge zindheid" of dit nog zijn, van nu af be ter voor oogen zullen houden alles, wat noodig'is, om een goed lid van een tuin' dersvereeniging te zijn, opdat „Eensge zindheid" niet ten onder ga (waarvooe thans inderdaad gevaar bestaat), maan door eendracht en goede samenwerking, bloeie. Binnen korten tijd zal er een vergade ring worden saamgeroepen door de nog aangebleven bestuursleden. Dat alle tuin d'ers alsdan ter vergadering komen, oral een nieuwen voorzitter en nieuwe be stuursleden te verkiezen. Woensdag en Donderdagavond', werden in café „Het Wapen van Noord- wijkerhout" een paar uitvoeringen ge geven door de „Echo der Duinen", die schitterend geslaagd mogen heeten. Al lereerst kregen wij eenige muzieknum mers te hooren, die over het algemeen vrij goed werden uitgevoerd. Vervolgens: een paar komische voordrachten, die zoef als altijd' zeer in den smaak vielen. Ook! het blijspel de "Schoorsteenveger", vond veel bijval, getuige het luid applaus na! ieder bedrijf. We kunnen dan ook niets! beters doen dan den leden en Hen* dié hebben bijgedragen om het genoegeiti1 dezer avonden te verhoogen, daarvooij onzen dank te brengen en de hoop uil te spreken, dat de „Echo" steeds ii| groei en bloei toeneme.

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2