Gemengd Nieuws. Aantal geborenen op 1000 vrouwen uit: 1606 1907 1908 1909 Protestantsche moeders 56.86 58.43 57-06 55,18 R. Katholieke 63.03 64.54 64.92 63.85- Jsraëlitische 41.90 39.49 36,87 33.93 Totaal (incl. overigen) 60.32 59.62 58.97 57.46 Voor de vier overige jaren verschillen de cijfers niet vee!. Stelt men het cijfer der geborenen uit protestantsche moeders 100, dan zijn in 1906, 1907, 1908 en 1909 de cijters voor de R. K. moeders resp. 110, 110, 112 en 116 en voor de Israëlietische resp. 71, 68 64 en 61. Aantal Onwettig op de 100 geboreneii uit: 1906 1907 1903 1909 Protestantsche inoeders 2.21 2.26 2.27 2.21 R. Katholieke 2.01 1.99 2.07 1-94 Israëlitische 1,53 1.64 1.42 1.85 Totaal (incl. overigen) 2.14 2.17 2.19 2.11 Inhoud van tijdschriften. Van onzen tijd Behalve een litteraire kroniek waarin Maria Viola, die ook Hendrik Luijken's werk te Pulchri bespreekt, in liet kort ons de „Filosoof van 't Sashuis" van Maurits Sabbe vertelt, waarbij een paar teekenin- gen van Gendins die den derde druk verluchtte zijn afgedrukt; ook een muzi kale waarin Frank Holewijn uit menigen artistieken pauwestaart een veer rukt. H. J. Damen, die ons reeds interessant over cholera onderhield, geeft nu iets over „Ehrlich-606". Als sluitplaat deze week „Koe in de Melkbocht" naar Ges. Poggen- beek. Land- en Tuinbouw. Koolziekten. Uit Hoorn wordt gemeld Met het oog op de koolziekten, die jaar op jaar den Langedijk teisteren, zullen aldaar uitge breide proeven worden genomen met nieuwe cultures. De heer Hazeloop, rijkstuinbouvvleeraar, acht deze zeer gewenscht en maakt in verschillende tuinbouwvereenigingen aan den Langedijk een krachtige propaganda voor nieuwe cultures. Naar zijn meening zal wisselbouw veel gemakkelijker kunnen worden toegepast, en deze is een van de beste "bestrijdingsmiddelen tegen plantenziekten. Bovendien oordeelt hij, dat de wel vaart in de koolstreek meer standvastig zal zijn dan nu het geval is, want mislukt het eene gewas, het andere zal wellicht gedijen. Voor een algeheele mislukking van dei oogst minder gevaar bestaan. Een 16-tal bouwers heeft reeds besloten tezaken 100 snees augurken te ,gaan bouwen. Dienaangaande zijn verleden jaar reeds kleinere proeven genomen. De op brengst was bevredigend, n.l. f 15 af 16 per snees, een opbrengst, die bij een goed georganiseerden handel zeker beter zal woruen. Verder zullen proeven worden genomen met nieuwe soorten aardappelen, schor- seneeren, -rabarbes, bepaalde soorten reusenbloemkool, sla- en tuinboonen en aardbeziën. Tuberculose-bestrijding onder het rundvee. Naar aanleiding van een in de vorige maand door dr. S. I. M. Mogendorff, rijksveearts te Schoonhoven, gehouden lezing heeft de afdeeling Lekkerkerk der Hoil. Maatschappij van Landbouw een vereeniging opgericht, die zich ten doel stelt, de schade, welke tuberculose onder het vee en de varkens harer leden zou kunnen veroorzaken, zooveel mogelijk te beperken en de financieele gevolgen ge zamenlijk te dragen. Op gezette tijden zal de melk van de koeien der leden aan de Rijksserum- inrichting op tubercelbacillen worden onderzocht. Er zijn dadelijk 270 koeien en ruim 1100 varkens ingeschreven. Uitvoer naar België. In het afgeloopen jaar werden uit ons land langs al de 13 grenskantoren aan de Nederlandsch-Belgische grens na qua rantaine en inspuiting met tuberculine in België toegelaten 22.024 Nederlandsche melk- en kalfkoeien tegen 21,815 in 1909, 20,926 in 1908 en 18,730 in 1907. Onze invoer van fokvee in België neemt dus gaandeweg toeofschoon onze in voer van slachtvee in het afgeloopen jaar aanmerkelijk lager was dan vorige jaren. Deze vermeerdering spruit voort uit het feit, dat de Belgische landbou wers ter vergrooting en ter veredeling van hun veestapel al meer en meer hun inkoopen in ons land komen doen en al minder Duitsch en Fransch vee koopen. In het vorige jaar kwam geen enkel ge val van mond- en klauwzeer voor bij runderen uit ons land aangevoerdzoo dat geen enkel grenskantoor tijdelijk moest gesloten worden; hetgeen in an dere jaren nog al eens plaats had. Het aantal Nederlandsche runderen, die in 1910 naar ons land als verdacht van tuberculose met gaatjes in het oor werden teruggezonden, was weer minder dan in 1909. Dit komt door de maat regelen, welke door onze regeering ge nomen zijn ter bestrijding dezer ziekte De minste runderen werden verzonden in de maanden Juni en Juli, namelijk respectievelijk 975 en 1228, de meeste in de maanden Maart en April, namelijk 2453 en 2544, omdat in deze maanden uit ons land veel weidevee naar België gezonden wordt. Den grootsten uitvoer had het grens- i antoor Roosteren in de provincie Lim burg; omdat langs dit grenskantoor vele melk- en kalfkoeien in de Waalsche provinciën werden gevoerd, waar veel gebrek is aan geschikt fokvee. In de eerste maanden van dit jaar was de uit voer langs het grenskantoor Roozendaal, zooals in andere jaren, niet onbelangrijk. Sinds de maand Juni was echter de uit voer van geen beteekenis meer, evenals die van Hulst in Zeeuwsch-Vlaanderen en Hoogeruts en Eijsden in Limburg. Rechtszaken. Onbevoegde uitoefening der geneeskunde. Door den Hoogen Raad is conclusie genomen in de zaak van R. C. S. onder stationschef te Haarlem, door de recht bank aldaar veroordeeld tot 3 geldboeten van f5 wegens onbevoegde uitoefening der geneeskunde. De requirant was magnetiseur, en nu had de rechtbank overwogen, dat ook de handelingen van den requirant vielen onder het verleenen van geneeskundigen bijstand als bedrijf in den zin van de wet van 1 Juni 1865 (Staatsblad no. 60), daar ook het aanwenden van gewaande krach ten ter genezing als zoodanig valt aan te merken, Daartegen was in cassatie bij pleidooi in hoofdzaak aangevoerd, dat onder de „kunde" van den medicus, welke de wet van 1865 beoogt te beschermen, alleen is te verstaan het complex van de door de overheid geeischte wetenschappelijke bekwaamheid en practische geschiktheid dat daaronder alleen vallen wetenschap en technische vaardigheid, die kunnen worden aangeleerd, en dat alleen het treden op d i t terrein aan onbevoegden is ontzegd. Door het onderhavige vonnis zou dus het monopolie van de geneeskundigen worden uitgebreid over door de officieele geneeskunde nog niet erkende, ongenees kundige geneeswijzen. Immers de ten laste gelegde feiten zouden volgens den raadsm in van requi rant inderdaad geen geneeskundige bij stand zijn in den zin van toepassing van aangeleerde wetenschip of technische vaardigheid. Advocaat-generaal mr. van Hangest baron d'ivoy was van oordeel, dat de gepleegde handelingen wel degelijk onder het begrip geneeskundigen bijstand vallen. Het is de bedoeling der wet van 1865 het publiek te beschermen tegen de hande lingen van onbevoegden, onverschillig of hun handelingen overeenkomen met die van bevoegde geneeskundigen dan wel van anderen aard zijn. Het was ook on juist, dat in casu onbeslist is gelaten of hier geneeskundige bijstand is verleend. De cassatiemiddelen waren dus onge grond. Ambtshalve evenwel concludeerde adv.-gen. op grond dat recht was gedaan op onwettig bewijs tot vernietiging van het vonnis en verwijzing der zaak naar het gerechtshof te Amsterdam. Burgemeester van Egmond. De rechtbank te Alkmaar veroordeelde gisteren den burgemeester van Egmond aan Zee P. P., die terecht stond wegens verduistering van tolgelden in 1905, tot 6 maanden gevangenisstraf. Ingezonden Stukken, Buiten verani woordelijkheid derfiedactie Mijnheer de Redacteur. Vergun mij s. v. p. een plaatsje in uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn wél- gemeenden dank. In uw blad van Zater dag j.l. staat een schrijven van den R. K. Bond van Voorhout om aan te sluiten bij „Plicht en Recht",maar dat is onze bedoe ling niet. Het is onze bedoeling om ge- zamelijk een Coöperatieve bouwvereeni- ging op te richten zoowel van arbeiders van den Ned. R. K. Volksbond als van arbeiders van „Plicht en Recht", zooals de schrijver van den Ned. R. K. Bond zegt waarom er geen enkele gegronde rede bestaat daar P. en R. zich niet aansluit, wel, daar zijn redenen genoeg voor. Hier mede hoop ik den schrijver van den Ned. R. K. bond genoeg ingelicht te hebben, zoo teeken ik P. v. Kampen Nz. Secr. der Ver. „Plicht en Recht", te Voorhout. Moordte Spaar n woud e. Ten huize van een bewoner yan het „Hemeit- je" onder Spaamwoude is huiszoeking gedaan, naar aanleiding van uitlatingen der kinderen over geldbezit. De huiszoe king die plaats had onder toezicht van den rechter-commissaris door een paar rijksveldwachters heeft niets opgeleverd. De niet-verbrande landloo- pers. Naar men uit Hontenisse aan de „M. Ct." meldt, heeft men de twee landioopers, die in de schuur van de af gebrande hofstede van den heer van de Voorde, onder Walsoorden, nachtverblijf hadden in den nacht van den brand, te Lillo (België) aangehouden. Het zijn twee ontvluchten uit de inrichting te Hoogstraten, het Belgische Veenhuizen. Er rusten op hen ernstige vermoedens den brand te hebben veroorzaakt. Het spoorwegongeluk bij Gouda. De spoorbaan tusschen Gouda en Rotterdam en Den Haag was gisteravond te 7 uur weer vrij. De over blijfselen der vennorsel.de en gederail leerde wagens werden naar Gouda ver voerd per lorrie. Later gaan ze naar Utrecht. Hoewel de weg weer vrij is, geschiedt de treinenloop met groote vertraging. De meeste kwamen gisteravond nog een luur te laat te Gouda, waar een groote ophooping plaats had. Goederentreinen vertrekken in het geheel niet. De avondbladen kwamen alle te laat aan. In den postdienst werd voorzien door automobielen, doch ook dit ging niet naar wensch wegens den slechten toestand der wegen. Branden. Tc Rotterdam is giste ren de fabriek der Maatschappij voor Scheeps- en Werktuigbouw „Feyenoord" voor een groot gedeelte in vlammen op gegaan. De brand werd gisteravond door den waker ongeveer 9 uur ontdekt op den modelzolder, gevestigd in de voormali ge ketelmakerij, een oud gebouw, van hout opgetrokken. Het benedengedeelte van dit zelfde gebouw deed dienst als bergp'aats van machineriën, gereedschap steenkolen, model en en zoo meer. Van deze voormalige ketelmakerij sloe- de vlammen over naar de hydraulische klinkerij ter eene en naar het magazijn van de fabriek ter andere zijde. In kor ten tijd stonden deze gebouwen, in den vorm van loodsen uit hout opgetrokken, over een lengte van naar schatting 250 meter in lichte'a :ie. Reeds te 10 uren lag de helft er va regen den grond en tel kens weder sLrt.en nieuwe gedeelten in, de puinhoopen vergrootende. Te elf uur had de brandweer, .met 8 hand- en 3 stoomspuiten en 4 drijvende stoomspuiten den brand onder de knie. De schade wordt door verzekering op Beurspolis gedekt. Ijsvermaak. Op de groote, met mooi ijs bedekte vlakte, het Vledder, te Meppel, vermaakten Zaterdagnamiddag zich jong en oud. Onder de schaatsrijders bevond zich ook een marechaussee in burgerkleeding. Ter zijde van de baan stond een tentje, waarin ^warme melk en koude koek" en wat anders ook te koop waren. Op een gegeven oogen- blik ziet de politieman een schippér de tent verlaten, hij had tevens opgemerkt, dat deze een glaasje „achterover had ge gooid!" De man der wet op hem af.... „Zeg, vrind, wat dronk jc daar in die tent „Een borrel", is het bescheid. „Hoe is je naam?" „Dat zeg ik je niet!" „Die man daar in de tent is een vrind van mej en die gaf me een borrel cadeau, het kostte me geen cent Terwijl beiden zoo in woordenwisse ling waren, verzamelden zich een .40- a 50-tal schaatsenrijders om die twee, hadden recht schik in de guitigheid' van het schippertje Opeens daar zakte het ijs onder de menigte weg en spartelden alien in het koude nat. Doornat, bibberend van kou, sukkelde men er uit. Het heele natte troepje, met nog vele niet-drenkelingen, ging nu, vroolijk zin gend, stadwaarts. Een gemeen.! e-a dministratie die niet in orde is. Naar dc „Zw.Ct." verneemt, hebben sommige raadsleden van Doornspijk een rekest gezonden aan den minister van binnenlandsche zaken, waarbij zij de tusschen komst van Z.Ex. verzoeken, opdat er ten spoedigste een raadsvergadering worde belegd, waarin door de commissie ter zake de leening* Huoghiemstra rapport zal worden uit gebracht. Het gedurige uitstellen van de vergadering is de reden van dit op treden. Diefstal. Te Sloten (N.-H.) is gisterenmiddag bij mcj. wed. IJ. bij haar afwezigheid ruim f 900 aan geld ontvreemdde effecten liet men onaan geroerd. Goed afgeloopen. In de Wou- de, nabij West Graftdijk (:\'.-H.) is den hec A. Groot een ongeluk overkomen, d lokkig nog goed is afgeloopen. heer G., die per fiets was uitge weest, werd des avonds door zijn vrouw met een klein roeischuitje over de diepe Woudervaart gehaald. Wijl de fiets ge deeltelijk te water geraakte, wilde de heer G. die grijpen, waarbij echter het ranke vaartuigje omkantelde en zoowel hij zelf als zijn vrouw in het .water vie len. De heer G. had nog de tegenwoor digheid van geest om met de eene hand zijn vrouw en met de ander het schuitje vast te houden. Op hun geroep om hulp kwam -de twaalfjarige Klaas Ris, die in de nabij heid van de drenkelingen was, rladeljjk met een schuitje o n frulp te bieden. Het eerst wist men de vrouw in het schuitje te krijgen, en daarna gelukte het ook den heer G. er in te komen. Beiden waren uitgeput door vermoeienis. Indien de toestand, eenige minuten langer had geduurd, zouden de beide drenkelingen stellig zijn verdronken. Aan het flink en voortvarend handelen van den twaalfjarigen jongen, die in plaats van hulp te gaan halen zelf met een schuitje ter hulp kwam, hebben beiden hun leven te danken. Een botsing van Wijnmalen's auto. Gistermorgen ongeveer 9 uur kwam een automobiel, waarin de avia- teur Henri Wijnmalen en zijn chauffeur gezeten waren die, op weg waren naar Parijs, te VeenendaalDe Klomp in een bocht vas deg weg ig bptsipg ®et het spannetje van den koopman G. Donke laar, uit Ederveen. Donkelaar zelf kwam er met eenige schrammen af, het paard: moest echter geslacht worden. De auto was weinig beschadigd. Ongelukken. In de nabijheid van Kerkrade vermaakten zich verschil lende personen met sleetje-varen van de steile hellingen. Een slee, waarin drie personen, schoot met razende vaart de helling afde bestuurder bleef de slede niet meester, en §choot in een modder poel, waarin een.der inzittende jammer lijk verdronk. Een der drie personen had nog tijdig uit de slede kunnen springen, terwijl het gehikte den tweeden persoon, die ook in den modderpoel terecht was ge komen, van een wissen dood te redden. Zaterdagmiddag was de 24-jarigen timmerman J. Schreurs te Cadier en Keer bezig met werkzaamheden aan de dakgoot van een in aanbouw zijnd huis in de Heijenstraat te Maastricht toen hij plotseling van eene vrij aanzienlijke hoogte viel, zoodat hij, zwaar verminkt weldra den geest gaf. ,.(»L. K.") Zondagavond had een man te Delft wonende de onvoorzichtigheid met zijn rijwiel de in vollen gang zijde stoomtram op den Maagweg aldaar bij te houden, met het gevolg dat hij ter hoogte van de zeepfabriek in volle vaart tegen een van de tegenovergestel de zijde komend voertuig reed. Zijn rij wiel kwam onder de tram en werd ge heel vernield, hij zelf viel naast de rails met het hoofd voor liet beladen voer tuig, dat onmiddellijk stopte, zoodat hij wonder boven wonder geen letsel be kwam. Gistermorgen viel een tak van een der boomen van de Nieuwe Gracht te Haarlem op de draden der electrische tram op de Nieuwe Gracht-brug bij de Jansstraat. De schok was zoo sterk, dat de verbindingen met de rlwarsdra'den braken en de geleiddraden naar bene den kwamen, waardoor een Beverv/ijker, j. C. Söner genaamd., tegen den grond sloeg. De man liep nog al ernstige verwon dingen op aan het voorhoofd en het gelaat en werd binnengebracht bij den sigarenhandelaar Hoekstra in de Jans straat, waar hij liefderijk werd gehol pen. Later kwam dr. Mooyen, die de verdere behandeling op zich nam. Het tramverkeer was door het bre ken der draden geruim en (ijd gestoord. Een spion. In het fort George op' het eiland Guernsey had de wacht Zon dag een spion, een Amerikaan, te pak ken. Hij was met een fotografeertoestel bezig geweest. Gisteren werd hij voor de politie-overheid gebracht Inmiddels wa ren de platen van zijn toestel ontwikkeld, maar die gaven geen vestingwallen en kanonnen te zien, maar alleen koeien. De spion bleek dr. Champlain, veearts en redacteur van een landbouwblad, te zijn. Hij is op reis om allerlei vee te bestudeeren. Met de noodige veront schuldigingen werd hij vrijgelaten. Onder den trein. Toen eergis- tcrennacht om twaalf uur de sneltrein uit Marseille te Parijs aankwam, ont dekte het stationspersoneel onder een der wagens, half zittende op, hatf han gende aan de assen, een kind', rliat zich trachtte te verbergen. Het werd er on der uit gehaald en het bleek een zielig jochie te zijn, dat verstijfd en ellendig was van de koude en geheel onherken baar door stof en rook. De stakkert werd schoongemaakt en verwarmd en toen hij wat bijgekomen was vertelde hij zijn doodgewone en heel trieste geschiede nis. Het kind was te Parijs'geboren, na den dood van zijn ouders werd het armlas tig en korten tijd later werd het naar een glasblazerij gestuurd te Bar aan de Seine. Daar moest de jongen bij de zengende ovens veel te hard werken, naar hij zesde. Hij kon het niet uithouden en liep weg. Drie dagen zwierf hij rond en kwam ten laatste in Dijon terecht. Hij had maar één verlangen: terug naar Parijs, waar hij tenminste een paar men- schen kende, makkertjes gehad had en waar familie van hem woonde. En zoo besloot hij onder een spoorwagen te gaan hangen, die van Dijon naar Parijs ging. Zijn zuster daar zou hem zeker wel helpen. En heldhaftig krampte het kind zich vast aan de assen onder een der wagens. 's Avonds om tien minuten vóór zessen vertrok de trein om twaalf uur was hij te Parijs. Zes uur lang den tijd om de driehonderd-vijftig kilometer Dijon-Pa- rijs af te leggen hing-zat het kind on der den wagen. Bang was het niet ge weest, zeide het, wel koud. De mannen, die het kind te Parijs on dervraagden, lieten zijn zuster komen en vroegen haar of zij het broertje mee wou nemen. Zij weigerde. En nu is het vent je weer armlastig. Misschien wordt het wel weer naar de glasblazerij gestuurd'. Afloop Verkoopingen. LISSE. In hotel „de Wiite Zwaan" had gisteren de verkooping bij opbod plaats van een dubbel woonhuis met bloembollenschuur. Bloembollen landen en Weiland toebehoorende aan G. Damen en gelegen te Voorhout. De verkooping ge schiedde ten overstaan van notaris van Niekerk te Haarlem. De uitslag is als volgt: Perc, 1, een dubbel woonhuis met bloembollenschuur en een perceel Bloembollenland, tezamen groot 1 H.A. 35 A. en 65 C.A. Hoogste bieder de heer Koning voor f14.100; Perc. 2, een perceel bloembollenland 48 A. 65 C.A. Hoogste bieder dezelfde voor f4.600; Perc. 3, een perceel Bloembollenland 1 H.A. 25 A. Hoogste bieder de heer Huogewoning voor fo.SO^ Dit perceel is direct verhoogd met f 100 en f 200 Perc. 4. Een perceel Weiland ter grootte van 1 H.A. 64 A, en 6 cA. Hoogste bieder de heer J. P. Hulschbosch voor f5500. Direct verhoogd met f 200; en Perc. 5. en een perceel Bloembol lenland ter grootte van 1 H.A. 68 A en 60 cA. Hoogste bieder de heer J. Damen jr. voor f7800. Direct verhoogd met f200. Door notaris Overmeer van Nieuw-Vennep werd gisteravond in de „Witle Zwaan" verkocht een Woon- eu Winkelhuis met Tuingrond ge legen aan de 3e Poellaan toebehoorende aan Henri Bakker. Opgehouden voor f2600. Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. Ch. S. Coops, Utrechtsche Veer 10a. A. H. Wittenberg, Heerengracht 17, dienstbode. L. van Kenienaclc, Lief iegesticht Pelikaanstr., liefdezuster. J. C. Damhuis, Weverstraat 17. Th. F. Schoondergang en gez„ Oude Singel 42, brood- en banketbakker. J. Lagerweg, Haarlemmerstr. 145, dienstbode. J. M. üroenewegen, Sfaalwijkstraat8, ver pleegster. J. Kleercbezein. Heerensteeg41, leerl.-monteur. M. M. Krol, Haarlemmerstraat 144, Winkelier. J. de Graaf, Acad. Ziekenhuis, arts. A. E. H. van Tuijl, Botermarkt 3. - G. W. Sandmann, Heerenstraat 12. V. H. Rompelman, Aloëlaan 14, Assistent H. IJ. S. A. J. -de Bruijn, Acad. Ziekenhuis, leerl. ver pleegster. A. M. E. Jasperse, Moler.steeg 24. C. Boekeë, Middelweg 12, groentcnhandelaar. W. K. F. Zwierzina en gez. Groenhovenstr. 8, Ontvanger Reg. en Domeinen. A. F. j. Beens, Rijn- en Schiekade 21, kok. M. E. Westermann, Zoeterw. singel 29, huis houdster. M. J. Bouwense, Rapenourg 4, verpleegster. G. C. J. Kruisinga, Morschweg 5 A. P. S. Braaf, N. Beestenmarkt 12, buffetjuf frouw. W. C. Beuker Andreas, Jan van Goyenkade 9. G. van Dijk, Schelpenkade 9, dienstbode, W. J. Thoolen, Hoogewoerd 43, kappersbe diende. Opgave van Personen die uit Leiden zijn vertrokken. Wed. Reuther—v. Keken, den Haag, Rijswijk- sche weg 6ö. Mej. J. H. van der Steen, den Haag, idem. Mej. A. Lomeijer, N. Helvoet, Moriaanweg 165. G. A, Veeren, den Haag, Engelcnbrugstr. 119. Mej. M.C. Meeuwessen, Utrecht, Liefdegesticht. Mej. J. W. van der Drift, Wijk aan Zee en Duin, Boei weg bij Gcldermans. H. M. Holthuis, Rotterdam, Boezemsingel 102. v. Foreest, Amsterdam, Prir.sHendrikkade34. Mej. Th. J. AL L. Meiier, den Haag, Heems kerkstraat 20. K. J. Valkenier, Schoonhoven, Hanenstr.wal. de Vries, Velscn. Koningsweg 2. ej. N. Klaassen, Utrecht, leerares M. O. Mej. H. Ligtenstein, Haarlem, Bakenessegracht 20rood. Mej. M. J. Heijdeman, Roosendaal, moederhuis. P. H. van der Westen, den Haag, Warmjc- zierstr. 73. A. F. Grijpink, Amsterdam, 3e Oosterparkstr.l 57. Mevr. Burkens-Meijer, Timmerman Thijssen, Heemstede, Wagenweg 273. Mej. H. C. G. Weidnerj Katwijk, Zee Hospitium: J. J. Schouten, Delft, Breestr. 24. A. H. Kneijber, Stompwijk, Leidschendam bij Kleingoed. H. J. Vaneveld, den Haag, Hamerstraat 18. J. Betke vr. v. Schrage, Rotterdam, Keem- raadstr. 9. Faillissementen. Uitgesproken: Utrecht, 11 Januari. J.H. W. Auf dem Brinke, handelaar in dameshoeden te Amsterdam en te Amersfoort, wonende te Amersfoort, curator mr. P. G. H. Dop. Geëindigd: D. Schouten, weu. C. van Baaren en H. van Baaren, beiden wonende te Rotterdam en aldaar te zamen het timmermans bedrijf uitgeoefend hebbende onder de firma C. van Baaren Zoon. J. Goudriaan, pakhuis knecht te Rotterdam. M. Poppers te Win terswijk. C. Veerman, aannemer te Hilversum. Vernietigd: Door het gerechtshof tc Am sterdam. Mej. M. A. Langen te Utrecht. Opgeheven: E. Blouzet, te Watergraaf smeer. D. Sealtiel, zonder beroep te Ant werpen (Borgerbout). D. Veen, handelsreizi ger te Amsterdam. H. Greeve, handelaar in brandstoffen te Amsterdam. Stoomvaartberichten. Het ss O p h i r, van Rotterdam naar Java» vertrok 17 Jan van Port Said. Het ss N i a s, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 16 Jan. Point ae Galle. Het ss F 1 o r e s, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 17 Jan. Gibraltar. Het ss Sumatra, van Amsterdam naar Ba tavia, arriveerde 17 Jan te Sabang. Het ss Zeelandia arriveerde 17 Jan. van Buenos Ayres te Amsterdam. Het ss Postdam vertrok 17 Jan.. van New- York naar Rotterdam. Het ss Car rigan Head, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 17 Jan. te Port Said. Het ss Koning Willem I, vertrok 16 Jan. van Sabang naar Amsterdam. Het ss Maasland, van Amsterdam naar Buenos Ayres. arriveerde 16 Jan. te Leixoes. Het ss Frisia, van Amsterdam naar Buenos Ayres, arriveerde 16 Jan. te Lissabon. Marktberichten. BODEGRAVEN, 17 Januari. Aangevoerd 100 partijen kaas. Goudsche le soort f 30}^ a 3 2e soort f 28yè a 29J^, Derby le soort a2e soort f a Edammer le soort f a f 2e soort f a f Zwaardere Goudsche f 33. Handel matig. AMSTERDAM, 17 Januari. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Friesche blauwe f 3.— a 3,80, muizen groote, f_.0 h ,0 per mud en kleine f 0.— a f0— per mud. borgers f3.00 a 3,30, bonte f3.a 3.70, Zeeuwsche bonte f 2,70 a 3.70, blauwe f 2.70 a 3.80, eigenheimers f3,50 a 4,00. Eigenheimers poters f 2.40 a f 2,50. Drentsche Eigenheimers f 2,40 f2,70 IJpol- der dito ,0. Duitsche roede f 2.40 a 2.70. Aanvoer 3 ladingen. SCHIEDAM, 17 Januari. Noteering van de Beurscommissie, Moutwijn f 5S4 per Ned. val zonder fust en zonder de belasting. .Moutwijn flauw. Spoeling per ketel fl,70. Graan-Spiritus f14-a 14H. Meiasse-Spiritus f 12a 12%. ruwe Spiritus f 53 10— PURMEREND, 17 Januari. Heden waren aan gevoerd 46 stapels kleine kaas, hoogste prijs f 33,50, stapels commissie f 2 stapels middelbare f 32.— SNEEK, 17 Januari. Marktboler. 1ste keur f a aanvoer 0/4 en 0/8 vn, Bij de Vereeniging: le keur f a 2e keur f af 3e keur f 4e keur f - a 5e keur f laatste keur f Fabrieksboter. Aanvoer 3/3 en 8/d vn. Prijs f 58.- a Noteering van de commissie der Vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland: Boter eerste soort f 57,—

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 6