Uit Stad en Omgeving. Kerknieuws. Z. D. H. <Je Aartsbisschop van Utrecht heeft belast met de oprichting eener tweede parochie te Hengelo (O.) den ,Weleerw. heer Th. J. M. van Rossum. Rechtszaken. De diefstal bij Mevr. Rijnbenda. Men herinnert zich, dat verleden jaar Augustus te Leiden werden aangehouden een drietal personen, die in het bezit waren van een aantal gouden en zilveren voorwerpen, welke bij onderzoek af komstig bleken te zijn van diefstal uit een onbewoonde woning te Haarlem. De instructie in deze zaak heeft lang geduurd. Thans echter heeft verwijzing iran P. v. d. Voort, J. J. Ph. Scheffer, C. Groeneveld en H. J. Dirks naar de open bare terechtzitting plaats gehad. Uit de Verwijzing blijkt dat de diefstallen met (braak hebben plaats gehad tusschen 15 en 18 Augustus en van 18 op 19 Aug. Het gestolene is voldoende om een goudsmidswinkel op te zetten. Ontvreemd zijn een gouden ring waar op Fransche leliën, nog een gouden r'ng, ouden oorknoppen, een bloedkoralen oilier, twee bloedkoralen kwastjes, een ranaten ketting met kapittelstokjes, drie ranaten armbanden, een bloedkoralen lalsketting met tonnetjessluiting, een ilveren armband, twee gouden oor nopjes, een collier van roode bloed kralen, een zilveren lepel en vork, een ilveren servetring, een flacon met gouden top, twee zilveren lepels, elf zilveren pels, een vorkje met drie tanden, twee ouden medailles, een zilveren medaille, vee bronzen medailles, een gouden oosje, twee gouden horloges, en ouden ring met paarlen, drie zilveren orken, zes zilveren groentenlepels, twaalf tlepels, negen zilveren vorken, een ouden medaille in een doosje, negen orken, een eetlepel, een dessertlepel, een ilveren soeplepel, een slalepel met vork ivaalf messen en leggers, vijf servetrin- |en, twee kleine ringen, twaalf vruchten- lessen, dertien vischmessen, een zilveren |nop van een beschuitbus, een trekpot, en theebus, een suikerpot, een rond 'ommeltje, een lepeldoos met twaalf fpeltjes, een zeef, een tang, een schepje, en melkkan, een koffiekan, een theepot, en suikervaas, een ronde trommel, een jmd blad, vaatjes, busjes, lepeltjes, eenige entallen, een zilveren broodmand, een ilveren beeld, eenige vijf en twintigtallen ilveren messen, scharen, lepels, vorken, eeschpennen, suikerstrooiers, enz., waar- nder verschillende antieke lepels, een auden ring, nog verschillende fantasie- joches, bloedkoralen kettingen, flacons et zilveren en gouden doppen, een gou- in broche met speld, een ander met •fwerk, zilveren pen en potloodhouder, empels, zilveren inktkokers, een koffer, ?n city bag, enz. De dieven zijn binnengekomen, volspns j acte van verwijzing door eerst op m dakgoot te klimmen, en van een dak- jnster een glas te hebben stukgeslagen t hebben zich de voorwerpen toege- gend, door verschillende gesloten kisten, isten en andere bergplaatsen open te leken. Huisvredebreuk. Voor het Gerechtshof te s' Gravenhage Dnden heden terecht J. B. en Ph. B., sse werklieden, recidivisten, door de fiagsche Rechtbank resp. veroordeeld t 3 en jaar gevangenisstraf, wegens lisvredebreuk en diefstal van lood, De huisvredebreuk hadden zij gepleegd )or binnen te dringen op het afgesloten f van den landbouwer Olshoorn te ijswijk, die zij ook hadden mishandeld, rwiji de looddiefstal was gepleegd aan :t Zwartevvegje bij Den Haag. ^Beklaagden beweerden bij den land- iuwer té hebben willen schuilen voor :n regen en het lood gevonden te hebben. 'Met wijziging van de qualificatie van t gewezen vonnis, werd bevestiging irequireerd van de opgelegde straf. Wederspannigheid te Leiden. Voor het Gerech shof te 's Gravenhage erd heden behandeld de zaak van D. J, 22 jaar, koetsier te 's Gravenhage, lor de rechtbank aldaar veroordeeld tot maand gevangenisstraf; wegens weder- annigheid eenig lichamelijk letsel ten volge hebbende, Hij had zich te L e i d en ït geweld verzet tegen 'twee politie- enten, die hem op 26 Juni 1910 voor I Studentensociëteit „Minerva" hadden ngehouden ter zake van het niet voldoen n hun bevel uit kracht van de Leidsche rtitieverórdeninr, om het door hem be jurde rijtuig wegtevoeren omdat het 't rkeer belemmerde. Hij had toen de enten gestompt en gekrabt en een agent \de hand en den anderen in den arm peten, Beklaagde ontkende echter alle huid: hij had zijn rijtuig achteruit ge- t, zijn naam had hij dadelijk en volledig «gegeven; geschopt of geslagen of gt- abt had hij nietdat hij de agenten beten had, wist hij nietonder den «doed van sterken drank was hij niet weest, maar de agenten hadden hem delijk de boeien aangedaan en toen hij het bureau kwam, had hij nog een [P met een gummistok op zijn hoofd had. Hij had alleen getrokken aan de ïnten, om zijn paard mee te nemen. décharge werd één getuige gehoord, rkwaardigerwijs juist d€ koetsier E. J. die even te voren verstek had laten gaan bij de behandeling van zijn za^e voor het Hof. Adv.-gen. Mr. Wentholt requireerde be vestiging, terwijl de verdedigster, Mej. Mr. Margareta Obreen, advocaat te's Graven hage, die eerst gisteren vernomen had, door het bureau van consultatie aan dezen beklaagde te zijn toegevoegd en dus geen gelegenheid had gehad de stukken te be- studeeren, zich aan 'sHofs oordeel refe reerde. De Parelvisscherij. De deftige dames, die op feestamelen en voorstellingen met prachtige halssnoe ren van parelen pronken, denken onge twijfeld evenmin als hunne bewonderaars, ewinig aan al die moeite die het gekost heeft om die prachtige parelen uit de zee op te halen. Men schat de waarde eener zaak gewoonlijk meer naar wat zij gekost heeft als hahdelsartikel, dan naar de moei te en de ellende die hare voortbrengstVan den voortbrenger vergue. Zoo oo"k met de parelen. Parelen worden zooals men weet, ge vonden in een soort pareloesters, die men aan de Afrikaansche kusten der roode zee en in Amerika aantreft. Zij worden ook wel eens in gewone oesters en zelfs (een zeer groote zeldzaamheid) in onze mosselen gevonden. Zeer kleine, onbedui dende pareltjes schijnt men zelfs wel eens meer in onze oesters en mosselen te vin den. Het parelvisschen geschiedt nog altijd op zeer primitieve wijze en is een'ware el lende voor den visscher of beter ngo, voor de duikers. De inlandsche parelvisschers van de Afrikaansche kusten gaan gewoon lijk met een sloep met 10 tot ten hoogste 50 koppen bemand voor eenige maanden ter parelvangst uit. Gewoonlijk van Mei tot September. Wanneer men op de ge schikte plaats is aangekomen, werpt de visschersboot het anker uit of wordt de boot vastgemaakt aan eenen grooten steen, dien men in de diepte laat zinken en dan gaat de duiker onmiddellijk maar aan 't werk. Die duikers zijn meestal eenvoudige slaven. Zulk een duiker kleedt zich daar voor haast geheel en al uit, steekt vinger hoeden van verhard leder aan de toppen der vingers, teneinde te voorkomen, dat deze zouden worden opengereten. Hij sluit zijn neusgaten met een hoornen tan- egtje, stopt zijn ooren met een wassen propje, wrijft zich de huid in met olie, teneinde haar te beschermen tegen de werking van het zeewater, hangt zich een zak om den hals om de oesters jn te)doen, en springt dan, zoo toegerust, in de zee, staande op een zwaren steen, waaraan een koord is bevestigd, waarmede hij zijn voet heeft vastgemaakt. Deze vallende steen trekt hem naar den bodem der zee. Hij is dan alleen nog aan het schip boven hem verbonden door eene koord, die vastgemaakt is om zijn lenden. Eens beneden, raapt hij zooveel schaaldieren als hij rapen kan, tot het gebrek aan lucht hem verplicht, door aan de koord te trekken, het sein te om uein xrp-nr-iicrtxri..-czv «mr>^,.ntvn-ia ge woonlijk tot op het uiterste uitgeput wan neer hij weer aan de oppervlakte komt en weer onontbeerlijke lucht kan inade men. Sommige duikers kunnen het ongeloof lijk lang onder water uithouden, en dat verschi.t natuurlijk volgens de lichaams gesteltenis -van den man, van 1 tot mi nuten. Zulke duikers dalen op die wijze soms 10 en 12 maal per uur tot op den bodem der zee, tot zij ten slotte de een of de andere dag plotseling worden ver slonden door de haaien, waarvan die zee ën krioelen, of verdrinken na een plotse- lingen aanval van bloedsopdrang. Het ge beurt zeer dikwijls dat men het lichaam van den duiker half verscheurd door een haai weer aan de oppervlakte haalt en dan wordt dat afgrijselijk verminkt li chaam, na het van den zalc met oesters te hebben not'.ast, maar verder in zee ge worpen ais overtollige last. Door deze wijze van visschen kan men slechts de oestervelden, liggende op klei ne diepten (op 6 m. 50 tot 10 meters) opsporen. Voor de ontginning der lagen op grootere diepten, die onbetwijfelbaar de rijkste voorraad aan parelen moeten bevatten, wordt tot hiertoe niets gedaan. Daarvoor dient er echter met stoomsloe- pen heen te worden getrokken, en moeten de duikers met de bekende duikertoestel len werken. Wel zijn er heel wat moeilijk heden te overwinnen, eene slecht bevaar bare zee, rijk aan klippen en platen, een zeer onvriendelijke en ongenegen bevol king, waarvan de meeste zeer geduchte zeeroovers zijn, een volkomen onmoge lijkheid om zich te bevoorraden en ein delijk de onuitstaanbare hitte die daar heerscht en de verschrikkelijke haaien in de zee, dat alles zal menigeen we! miet tegenlachen, maar daarentegen mag men bijna zeker zijn een rijke voorraad pare len op te zullen doen, die de moeite en onaangenaamheden welke de ontginning oplevert, wel zouden loonen. Een maat schappij of bijzondere, die deze ontgin ning zou willen beproeven, mocht zeker zijn van een onbetwistbaar wels'agen, Wat verdienen nu die arme duikers, waarover wij boven spra"ken, en die ware schatten ophalen uit de diepte der zee" Die arme slaven krijgen eenvoudig niets meer dan hun eten, als eenig loon voor hunnen verschrikkelijken arbeid mogen zij leven, niets meer. De vrije duikers, die zich ook we! ten zuiden van Aden aanbie den, krijgen hun deel van de 4/5 der op brengst, na aftrek der kosten yoor ^it- rusting en onderhoud. De ruwe parelen worden echter op de markten van de kust zeer slecht betaald 't Is eerst alter dat zij eenige malen van prijs verdubbelen, 't gaat met de parelen als met de Vlaamsche kanten. De bijzonderste markten aan de Afri kaansche kust zijn Port-Soedon, Massa- wah, Hodeidah, Djiboeli en Aden. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij s. v. p. een plaatsje in Uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn wel- gemeenden dank. In Uw blad van gisteren komt een ver slag voor van eene vergadering gehouden door„Plicht en Recht", waarin de volgende zin voorkomt: „De R.K. Volksbond wil zich bij P. en R. aansluiten". Misschien is 't goed bedoeld, maar dan toch zeer zeker verkeerd uitgedrukt. Want de Volksbond wil dat heelemaal niet, kan dat eenvoudig niet willen. Neen, de Volks bond zou integendeel graag willen (en dat kan zeer goed) dat P. en R. zich bij hem aansloot; en waarom? Ten eerste: omdat hij 't nut niet inziet van twee vereenigingen wier program van werken, bijna geheel dezelfde zijn, op zoo'n klein plaatsje als Voorhout. Ten tweede: omdat hij is eene erkende R.K. Vereeniging met Kerkl. en Kon. goed keuring op Statuten en Regl. en hij staat onder leiding van een geestelijke adviseur. Ten derde: omdat 't plicht is van ieder die iets gevoelt voor Katholieke actie zich aan te sluiten bij zulke vereenigingen als de Ned. R.K. Volksbond. Ten vierde: omdat er geen enkelege- gronde reden bestaat waarom P. en R. zich niet aansluit. Ten vijfde: doch genoeg! Over deze zaak is al dikwijls genoeg gesproken met verschillende Bestuursleden van P. en R. zelfs nog heel kort geleden tusschen mijn broeder en mij, en aangezien dis Centr. President en tevens bode is van P. en R. en dus met al zijn leden ge regeld in aanraking komt, mag ik wel aannemen en dat die leden met de be doelingen van den Volksbond genoeg zaam op de hoogte zijn. Ware het niet dat ik vreesde voor ver keerde gevolgtrekkingen op den hierboven aangehaalden zin, voorzeker had ik dan ook dit geschrijf in de pen gelaten, nu echter meende ik dat spreken plicht is. Aan deze grootspraak durf ik mij wel wagen: wat er ook moog' gebeuren, de Volksbond zal de Volksbond wel blijven. Wat vallen moog', wij staan. U M. de R. nogmaals dankenk voor de plaatsing. F. M. ANGEVAARE, Voorz. Ned. R. K. Volksbond, Afd. Voorhout. m'\ Geachte Redactie. Naar aanleiding van enkele regels, die M r>. zen, nooit hoog genoeg te achten Pas toor van Dijk, zaliger nagedachtenis schreef, meent een zeker iemand, die zich voor het oogenblik, hoogst waar schijnlijk uit groote bescheidenheid, ver schuilt achter een paar niets zeggende letters, mij eens onder handen te moe ten nemen. Ik had nlooit gedacht, dat bij het groot getal dankbetuigingen en de vele bewij zen van instemming, die ik, voor het schrijven van zulk een luttel tal regels van mede-inwoners mocht ontvangen, er nog iemand zou opstaan, die mij op het zondaarsbankje zou plaatsen. En wat nu nog h'et fraaist is, de velen, die met mij instemden en ik, wij hebben onge lijk, en hij, de groote onbekende, hij heeft gelijk. Ik heb, na inzage te heb ben genomen van L. K. R.'s bewering, het door mij geschrevene nog eens her lezen, en, ofschoon het in de verste ver^ te niet in mijn bedoeling heeft gelegen iemand, wien ook, onaangenaam te zijn, ik moet eerlijk bekennen, dat voor hem., die meer het kwade dan 't goe de zoekt, heb ik mij onvoorzichtig uitgelaten, ik heb den schijn tegen mij Maar ook dien schijn wil ik niet, en daarom ben ik L. K. R. ten zeerste dank baar voor zijn episteltje, want dit toch noopt mij in het openbaar te verklaren dat ik, ook zelfs den schijn van veroor deeling niet heb gewild. Een vriend; die mij mijn fouten toont, uit de aan merkingen van L. K. R. heb ik geleerd, dat, wat met de beste bedoelingen is ge schied, toch nog verkeerd kan worden uitgelegd. L. K. R. geeft mij in het openbaar alle eer, voor hetgeen ik schreef, welnu, ge achte redactie, hoe gaarne had ik wild, dat ik ook hem in het openbaar den lof had kunnen geven die hem toe komt, zijn groote bescheidenheid belet mij dit echter. L. K. R. eindigt met mij in een paar machtspreuken ongevraagd goeden raad te geven, ik mag dit dus zeker ook wel doen. Welnu dan L. K. R. als U weder de lust bekruipt een ingezonden stukje te schrijven, wees dan minder beschei den, maar onderteeken uwe pennevruch- ten flink weg met uw naam, speel geen rol achter de coulissen, draag in het openbaar geen masker, en strijdt met open vizier. Ten slotte, geachte redactie, mijn dank voor de plaatsing, met de medei- deëling dat door mij op ongeteekende stukken geen acht meer zal worden geh slagen, en op geteekende stukken zal ik den betrokkene per brief pf dp,or per soonlijk bezoek van antwoord dienen. Inmiddels hoogachtend1, DOKTER LINDNEtRv Land- en Tuinbouw. Bloembollen-cultuur. In de hoofdbestuursvergadcring van de algemeene vereeniging voor Bloembolten- culutor werd de heer Kooiman als hoofd bestuurslid geïnstalleerd, .Tot ondervoor zitter werd benoemd de heer G. Vlasveld, Als antwoord op een vraag van de afd. West-Schouwen, zal worden medegedeeld dat het hoofdbestuur niet voornemens is een premie uit te loven voor de meest practische bollenrooimachine. Van de Vereeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen was een schrijven inge komen, waarin werd medegedeeld, dat op een in Februari te Arnhem te houden vergadering de vraag omtrent de arbeids bemiddeling ten platten lande zal worden behandeld, met verzoek desgewcnscht af gevaardigden naar die vergadering te zen den. Het Hoofdbestuur was van meening, dat aan eene dergelijke arbeidsbemidde ling, voor zoover de bloembollenstreek betreft, vooralsnog geen behoefte bestaat en besloot zich op de bedoelde vergade ring niet te doen vertegenwoordigen. Uitvoerige besprekingen hadden plaats naar aanleiding van de denkbeelden door den Heer H. V. van Zanten Jz. in de laatste Algemeene Vergadering uitgespro ken, omtrent de wenschelijkheid van de oprichting van een proefstation in ver- ugnd met het prepareeren vna Hyacinthen voor den Kerstmisbloei. Ter voorbereiding van een voorstel aan de eerstvolgende Algemeene Verga dering te doen, werd eene Commissie benoemd, bestaande uit de Heeren Vlas veld, H. V. van Zanten Jz., Eggink en Roes. Aan de Internationale Tuinbouwten toonstelling te Londen in 1912 zal niet worden deelgenomen, omdat deze valt in een tijd, waarin geen gelijkheid bestaat om de hoofdartikelen van Bloembollen- tuur te toonen. LEIDEN, 14 Januari. BODEGRAVEN. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 1910 volgens de volkstelling 2477 m. en 2671 vr., te zamen 5148 personen. In 1910 werden geboren 166 kinderen, als 82 j. en 84 m. Er vestigden zich 218 m.en 257 vr., totaal 475 personen. Overle den zijn 42 m., en 40 vr., totaal 82per- sonen. Naar elders vertrokken 223 m. en 255 vr., totaal 478 personen. De bevolking der gemeente bestond op 31 December 1910 uit 2512 m. 2717 vr. te zamen 5229 zielen. Levenloos wer den aangegeven 11 kinderen, 6 van het mannelijk en 5 van het vrouwelijk ge slacht. Er werden 29 hmv^liiLpn rr^i^ ZOETERWOUDE. Aan het onderzoek tot het verkrijgen van een bewijs van militaire bekwaamheid en lichamelijke geoefendheid hebben voldaan de lotelingen dezer gemeente. Wilhelmus Cornelis Pijnacker, Adrianus van Diemen en Johan nes Leonardus van der Post van de lichting 1911. GEWESTELI-JK GEMENGD. Omstreeks 4 uur gistermiddag werd brand ontdekt in een pakhuis aan de v. d. Werfstraat te Leiden waar de heer K. een opslag van kisten enz. heeft. Even te voren was hij nog in het pak huis geweest en naar hij vermoedt zal hij onvoorzichtig een brandende lucifer hebben weggeworpen waardoor de brand zal zijn ontstaan. Met een paar emmers water was dit brandje echter spoedig gebluscht. Gisteravond toen door den hagel de straten aardig glad waren geworden, kon een jongen die met een wagen van de brouwerij „de Posthoorn", geladen met bierflesschen de Marebrug bij de Lam mermarkt te Leiden afreed, zijn wagen niet meester blijven, zoodat het gevaarte met fleschjes en al in de Mare terecht kwam. Na een kwartiertje was de wagen weer op het droge gebracht maar he denmiddag werd nog druk naar flesschen gedregd. Hedenmorgen toen een troep militairen langs de Heerestraat te Leiden mar cheerde zakte een uit den troep plotseling ineen, blijkbaar door een toeval getroffen. Aanstonds werd hij bij een der omwo nenden binnengebracht vanwaar hij per brancard naar het Militair-Hospitaal ge transporteerd werd. Door de Amsterdamsche recherche is aangehouden en naar Leiden opge zonden zekere C. M. J. R., die in het politieblad gesignaleerd stond als verdacht va i oplichting (diefstal van gouden ringen). Z.K.H. de Prins bezocht een dezer dagen den Minister van Oorlog in zijn kabinet aan het Departement. Prins Herman van Schönburg, een neef van Z.K.H. Prins Hendrik der Neder landen, komt morgenavond ten 7 uur 26 min. per Staatspoor in den Haag. Drinkwater voorziening. De voorzitter Dr. Bos, eenige leden en de secretaris der Staatscommissie voor het waterleiding-vraagstuk hebben giste ren een onderzoek ter plaatse ingesteld in den polder bij N o o r d w ijk e rh oti t Ter voorlichting was deze subcommis sie hierbij vergezeld door de heeren v. Hoek, den directeur'-generaal van den Landbouw, Mollcrus, raadsadviseur bij het Departement van Landbouwvan Dissel, inspecteur der jStaatsbosschcn en ontginningen en den Rijkslandbouw:- leeraar in Zuid-Holland, te Rotterdam. De Minister van Marine wordt a.s. Woensdag van zijn 10-daagsch verblijf in Duitschland op zijn Departement te,- rug verwacht. Gemeentelijke Aankondigingen Door G. C. van Oostrom melkverkooper alhier is een verzoekschrift ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het perceel Langegracht no. 178. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Januari 1911, medegedeeld door het Kon Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.4 Valentia, Laagste barometerstand 745.8 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 15 januari: Zwakke tot matige zuidelijke tot zuidwestelijke wind, nevelige tot betrokken luch», mogelijk neerslag, temperatuur om het vriespunt. Marktberichten. LEIDEN, 14 Januari. Graanbe-urs. Door de heerschende lustclooze stemming waren omzetten van weinig beteekenis. Nanr deugd werden verkocht: Tarwe van f 7.25 tot f 8.75 per 80 kilo. Rogge 5.10 5.80 75 Haver 6,80 7,50 „100 Erwten „13.25,, „15,50 H.L Paardeb. 7.30 7,60 80 kilo. Duiveb. 8.60 9,25 85 LEIDEN, 14 Januari. Eierenveiling. De eieren zijn gestempeld L. E. V. Aanvoer 2992 stuks. Prijzen waren kipeieren f5.05 a f5,90 per 100 stuks, Handel vlug LEIDEN, 14 Jan. Boter. Aangevoerd 5520 K.G. per *4 vat, 1st qual. f62 a 66, 2de qual. f56 60. 1ste kw. per K.G. f 1.55 <1 1.65, 2de kw. per K.G. f 1.40 1.50 Turf. haardbr. 1ste soort stuks (grauwe) 0000 stuks f .0 a f 0.per 1000 stuks. Lange Zwarte 90000 stuks f 4.00 f 4.25 ZOETERMEER-ZEGWAAKT. Deze week waren op de veiling aangevoerd 1266 eieren tegen de vorige week 1344. Prijzen f4.70 a 5.50 per 100 stuks. Kleiperen en zoete appelen 35 cent per mandje. Mais f 4.80 a 0.—. Haver f 3.30, Erwten f 5.90 a —.0, Gerst f 4.10. Gemengd voer f 4, alles per Hectoliter. MEPPEL, 13 Jan. Aan de botermijn was de aanvoer heden 2850 kilo. Hoogste prijs f 1.43, laagste prijs f 1.37, middenprijs f 1.41 per kilo' 210 H 16.% Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofberichten. H. M. de Koningin-Moeder heeft gis teren een audiëntie verleend aan den heer Colijn, Minister van Oorlog. Beurs van Amsterdam. 14 Januari 1911. -375obïï"Në<jrWêrk. Schtmr 3% Ccrt. dito 2H dito Hongarije. Goudl. 470. Oostenrijk. 5% öbl. April-Oct. Dito 470 jan-|uii. Portugal 4H Obl.Tabaksmon. 3% Obl. Ie serie Rusland. 4H7o Obl. 1909 Ned.Rec. 4H 70 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito üu Emiss. Servië 4 7o Gbl. 1895 Mexico 5% Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Gee. B. Schuld Venezuela 3 Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 4 /0 Leiden lbyö. Aand. N. West. «JiPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car ót Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) - Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. bank Ned. Handelsmpij.Rcscontre 5 Üew.aanü.„Ketahoen"MijnbJV\ij. Redjang LeDor>£ Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Gobars Gee. Hoil. Petr. A. Aand K.N.M. t.expl. v.Petr. Br. a 1 1U00 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Suin Palemb. Petr. Mij. Gew.aanu. intern. Merc. Mar.Cy. Pret. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deh Cultuur Mij. Aand. Deli-Mtj. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat Pi. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pret. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expi. v. Staatssp. üesl. Obl. Boxiel-Wesel 1875-80 Aand. Warscliau-Weenen 3pw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake «kOhio Cert. v.aand. Denv. <k Kioür. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 470 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City south Kw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4H7o Cert. v. aand. Miss. Kans. ik T. 4 70 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario ik Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Klw. Cert.v.gew.aand.Union Pac.Rlr. 4 70Goud Obl. Union Pac. Kir. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2H Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4 70 Theiss. Kegulir. Ges. 1880 5 70 Staaisl. Oostenrijk I860 370 Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoioien 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 3K 370. 212 170-U' 489H 10% 38%* 75'0 85 221X 103/-8 85 96 219 H 1Ü2^W 1 84 K 299 v 28' TS\ 31 101 h. 101.H 34»,,' '»«l 98 41H 1 41H 30H 115% U5K» a^i.! 1 101 16K 110h 1.95 80H 96H ,125 161 168># 16% 110'% 1.98 80 H 123H

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 3