Uit Stad en Omgeving. tot resultaat heeft plaats gehad, dat de vereeniging thans bij de 500 leden telt. Medegedeeld wérd, dat, waarschijn lijk in Maart eene algemeëne vëfgadje- ring zal worden gehouden, die voorbe reid zal worden door eenige schriftelij ke praeadviezen over het aldaar te be handelen onderwerp: „Vakonderwijs en werkloosheid.". Vervolgens was aan de orde d-e verkieznig van een definitief be stuur (het zittende bestuur was slechts voorloopig.) In de piiats van den heer Van Tuyll, die wegens drukke werkzaamheden zijn mandaat als voorzitter niet gecontinu eerd wenschte te zien, werd gekozen de heer mr. M. W. F. Treub, voorzitter der staatscommissie tegen werkloosheid. Verder werden in het bestuur gekozen de heeren dr. W. H. Nolens, dr. F. van Oh eel Gildemeester, prof. mr. E. M. Meyers, jhr. mr. O. F. M. A. van Nis pen tot Sevenaer, Th. J. Rutjes, M. W. Smit, j. F. H. Spier, H. van der Wal mr. C. J. baron van Tuyll van Seroos- kerken en het Centraal Bureau voor so- ciale-adviezen als secretariaat. Op een vraag van mej. Al. Kramers, om het aantal bestuursleden met een uit te breiden en dezen bestuurszetel te- reserveeren voor eene vrouw, zegde het bestuur eveneens overweging toe. Als plaats eener volgende vergade ring werd aangewezen Amsterdam. Aan het slot der vergadering vroeg! mej. M. Kramers nog of art. 2 der sta tuten, waarin staat, dat de vereeniging werkzaam is „op de bestaande maat schappelijke grondslagen", een socia listische strekking had. De voorzitter antwoordde daarop ontkennend. R. K. Esperantisten-Bond. Door het Hoofdbestuur van den Ned. R. Kath. Esperantisten-Bond „Nederian- da Katoliko", werd gisteren te 's Herr togenbosch eene vergadering gehouden. Na de bespreking van eenige zaken van huishoudelijken aard werd verslag uit gebracht van de werkzaamheden van het i Comité voor het in Augustus van dit jaar te Londen 2e Internationaal Ka tholiek Esperantisten Congres. Daaruit bleek dat de voorbereidingen in vollen gang waren. Een schema van het voor loopig regelingsprogram verscheen reeds in het officieel orgaan van den Bond en andere buitenlandsche Esperan to organen. Eerstdaags zullen prachtig uitgevoerde propaganda sluitregels en aanplakbiljetten verkrijgbaar gesteld worden. Ook zal een mooi gidsboekje van den Haag, (waar het Congres zal plaats vinden) met plattegrond van de stad en mooie kiekjes in Esperanto .worden uitgegeven. Uit een en ander bleek dat het Co mité geen moeite ontziet om het Con gres te doen slagen. Verder werden be langrijke onderwerpen van internatio nale strekking, waarvoor meerendeels reeds inleiders zijn aangewezen op de voorloopige agenda geplaatst en deze vastgesteld. KORTE KRONIEK. De arbeiders van de Kon. Weef goederen fabriek te Hengelo, die de mede- deeling ontvangen hebben, dat ze met ingang van Zaterdag weer geregeld kunnen werken, waren dien morgen op enkelen na, aanwezig. Vrijdagavond hebben de hoofdbesturen nog een vergadering gehad met een deel der arbeiders van de fabriek, waarin dezen werden aangespoord niet te werken, tenzij allen het mochten. De gewone audiëntie van den mi nister van landbouw, nijverheid en handel zal Woensdag 11 dezer, die van den mi nister van financiën op Donderdag 12 dezer niet plaats hebben. LEIDEN, 9 Januari. R.-K. Kantoor en Winkelbedienden. De Nederl. Roomsch-Kath. Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden, afd. Leiden vergaderde gistermiddag in het gebouw van den Ned. R. K. Volks bond. Bij afwezigheid van den Voorzitter, den Heer A. J. H. Engels, opende de Heer Schoonderwoerd (2e Voorzitter) rde vergadering met gebed en heette dó aanwezigen van harte welkom den .wensch uitsprekend, dat de Vereeniging, veel heil en zegen in het nieuwe jaar inoge ondervinden en dat deze vereeni ging in het pas begonnen jaar krachti ger en sterker in ledental moge worden. Hierop werd door den secretaris, den heer Heemskerk de notulen der vorige vergadering voorgelezen welke met al- gemeene stemmen werden goedgekeurd. .Daarna had de behandeling der statu ten plaats, die ook met algémeene stem men werden goedgekeurd. Vervolgens kwam men tot het huishoudelijk regle ment, dat gedeeltelijk werd afgehan deld, terwijl de vaststelling der overige artikelen werd uitgesteld tot eene vol gende vergadering. De Voorzitter wees ten slotte nog op het groote nut der retraiten en deel de mede, dat in de maand Maart weder om eene Retraite gegeven wordt in het Retraitenhuis St. Clemens te Noordwij- kerhout voor Handels- Kantoor- en Win kelbedienden onder leiding -der E. E. P. P. Redemptoristen. Spr. spoorde de leden aan om aan deze Retraite deel te nemen. Bij de rondvraag vroeg niemand het woord. De Voorzitter dankte alle .aanwezigen vqo.r de trp,u,we opkomst en spoorde tevens iedereen aan om nieuwe leden te werven. Na deze toespraak volg de applaus en werd de vergadeing met gebed gesloten. nog eenigen der aanwezigen als lid op. nog eenigen der aanwezigen als lid op. Menschheid Ontwaak. Zaterdagavond hield de Leidtsche Ge heel Onthouders Vereeniging „Mensch heid Ontwaakt" afd. van den Alg. Ned. Geh. Onth. Bond, eene openbare verga dering in de ruime achterzaal van de Haagsche Melksalon aan den Stationsweg Nadat de voorzitter de vergadering ge opend had en de opgekomen leden en be langstellenden had verwelkomd, gaf hij het woord aan den heer F. Kamstra te Blarikum, lid van het hoofdbestuur van den Bond. De inleider schetste in een bevattelijke en gemakkelijk volgbare toespraak den invloed van den alcohol op den mcnsch. Spr. ging na hoe nadeelig de alcohol is voor het kind, den jongen man of het jonge meisje, den vader of de moeder, hoe uit het geheele leven van den mensch blijikt dat net gebruik van alcoholhouden de dranken allergevaarlijkst is. Met genoegen kon spr. een kentering in de ideeën constateeren. Scheen het vroe ger soms een eer te drinken, en lachte men den geheelonthouder uit, nu zijn wij gelukkig reeds zoo ver gekomen, dat ve len er trotsch op gaan en er een eer in stellen op feestelijke bijeenkomsten en partijen, bij vergaderingen en in huiselij- ken kring niet te drinken. Spr. hoopte dat het aantal van laatstge noemden steeds mocht toenemen, en hij wekte ten slotte tot aansluiting bij de vereeniging aan. Een der aanwezige niet-leden gaf zijn sympathie te kennen met het streven van den Bond, omdat z. i. de geheelonthou ding, afgescheiden van alle nevensoorten het beste propagandamiddal voor de drankbestrijding is. Nadat de voorzitter den spreker had bedankt, herinnerde hij aan den gezelligen avond, dien de vereeniging op Maandag 11 Janarui a.s. geeft, en hoopte ook druk bezoek. Na afloop der vergadering gaven-zich een paar nieuwe leden op. KatwijkLeiderdorp. Zooals men zich zal herinneren heeft de heer C. J. L. van der Meer te'Noord- wijk, op de laatst gehouden algemeene vergadering der Centrale R. K. Kiesveree- niging Katwijk-Leiderdorp ontslag geno men a'js voorzitter, en wel naar aanlei ding van een toen gevallen beslissing. De heer v. d. Meer bleef met het oog op de ophanden zijnde verkiezingen voorloo pig nog het voorzitterschap waarnemen. Thans vernemen wij dat, op de laatst gehouden bestuursvergadering de heerv. d. Meer medegedeeld heeft, op zijn besluit terug te komen en zich bereid heeft ver klaard, het ambt van voorzitter te blijven bekleed en. De Nederl. Reisvereeniging zal Dins dag 10 Januari a.s. des avonds 8 uur, in café „In den vergulden Turk" Bree- straat een vergadering houden, welke ook voor belangstellenden toegankelijk is, alwaar de voorzitter dier vereeniging, de Heer A. Pieters uit 's-Gravenhage zal spreker over het doel - der vereeni ging. Een enkel woord van voorloopige toe lichting zal ongetwijfeld velen opwekken tot een bezoek aan 'deze vergadering. Immers de N. R. V. stelt zich ten doel aan ieder, die er lust,gelegenheid en eenig geld voor heeft, het reizen ge makkelijk te maken; en daarom zal elk een, die iets voelt van het genot en het nut, dat gelegen is in het reizen, gaarne luisteren naar hetgeen de Heer P. op deze vergadering zal mededeelen. Reizen geeft genot en tevens ontwik keling; dit wordt door velen begrepen, die echter verschillende bezwaren heb ben, welke maken, dat het bij hen nooit tot een ernstig plan voor een reisj'e komt. De voornaamste van deze bezwa ren zullen wel zijn de kosten en het ni'et-bereisd-zijn, waarbij dan nog komt gebrek aan talenkennis. Welnu, door groepen te vormen van personen, zoo- Wel dames als heeren, die eenzelfde reis wenschen te doen en deze te stellen on der de leiding van iemand die het in de kunst van reizen ver heeft gebracht, zal menigeen zijn bezwaren weggenomen of althans zeer verminderd zien. De N. R. V. op'ent de gelegenheid tot goedkooipl en vooral gemakkelijk reizen voor ieder, die ervoor kan en wil sparen. Men ver- zuim'e dan ook niet de vergadering te bezoeken, waar men nadere inlichtingen zal kunnen ontvangen omtrent alles wat deze zoo nuttige vereeniging reeds voor het Nederlandsche publiek gedaan heeft en verder nog hoopt te kunnen doen. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag, 8 uur 's avonds. Gebouw R. K. Volksbond, Rapenburg 10. Opvoe ring van de kinderoperette Rosa, gevolgd door komische voordrachten. Dinsdag, 8 uur, 's avonds. Lode- wijkskerk, Steensohuur. Apologetische cursus. 1. Behandeling van inge komen vragen. 2. Conferentie over In quisitie en Index. Spreker Wleleen*i. Heer Th. M. P. Bekkers, Kapelaan der St. Petruskerk. Woensdag 5i/g uur. 'savonds. St. Jozefs-Gezellen-Vereeniging, Rapenburg. 52 Bijbelsche Gechiedenis met lichtbeel den voor de kinderen der St. Petrus pa rochie van 9—15 jaar. Spreker de ,Wel- E,erw. H,eer Xht M,i Pi Bekkers. BOSKOOP. Aan het postkantoor al hier werd gedurende de maand Decem ber 1910 bij de Rijkspostspaarbnak inge legd f4490.39 en terugbet f9491.17i/o. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1261. Gedurende het jaar 1910 werd inge legd f 102.165.601/2 en terugbetaald f 92.063.461/2. De nieuw-benoemde burgemeester, de heer P. H. G. Montenberg, behoort tot de ant.-rev. partij. KATWIJK AAN DEN RIJN. Heden zijn de werkzaamheden aangevangen voor de droogmaking van dat gedeelte der vaart in de Oude Zanderij, dat voor de afzanding van het Groot-duin verbreed moet worden. Vermoedelijk wordt, bij gunstig weer, na ongeveer twee a drie maanden met dit afzanden begonnen. LISSE. De bevolking der gemeente be dragend op 1 Januari 1910 5479 perso nen, nam toe door geboorte met 198 en door vestiging met 453 personen, to taal 651. Zij verminderde door overlijden met 66 en door vertrek met 304 personen, taal 370. In 't geheel vermeerde zij dus met 281 personen en bestond alzoo op 31 Decem ber 1.1. uit 5760 zielen. NOORDWIJK. Einde Januari of begin Februari zal de Reciteerclub „Utile Dulci", onderafdeeling van het St. Jeroensgilde, eene uitvoering geven. Ditmaal zal als hoofdnummer op het programma voor komen „De Twee Broeders", drama in 3 bedrijven. Zaterdag, de dag, waarop Ds. S. Verhoef! zijn zilveren huwelijksfeest vierde zou ook van den kant zijner dorpsge- nooten niet ongemerkt voorbijgaan. Niet alleen wapperden van vele huizen de vlaggen, maar ook werd den jubilaris des namiddags door „Crescendo" eene serenade gebracht. Hierbij waren verschil lende autoriteiten tegenwoordig, waar onder een der Katholieke Wethouders en de leden van liet Katholiek Armbestuur. „Crescendo" voerde eenige marschen uit en Psalm 133: „Heeren zege op U dale". Nadat Bestuursleden en Commis sarissen waren uitgenoodigd zich ten huize van het zilveren bluidspaar te be geven, werden de muzikanten buiten ge- tracteerd. Binnen werd ds. Verhoeffdoor een der Commissarissen hartelijk toege sproken. In zijn dankwoord sprak Z.Eerw. er zijn vreugde over uit, dat hem deze hulde, zoo van alle zijden, zonder onder scheid van politieke of kerkelijke richting, gebracht werd. Tevens overhandigden Z.Eerw. den Voorzitter van „Crescendo" een envelop, inhoudende vijftig gulden, voor de kas van de vereeniging. Tot slot speelde de Harmanie nog een hartelijk: „Lang zal hij Leven". NIEUWKOOP. In deze gemeente heeft zich een geval van besmettelijke keelziekte (Greep) voorgedaan. De lijder, een jon getje van vier jaar, is er aan bezweken. Mejuffr. H. van der Veer alhier is benoemd! tot onderwijzeres aan de Chr. school te Lunteren. WARMOND. Tot geneesheer, belast met de doodscliouw is voor het jaar 1911 aangewezen Dr. H. J. H. Walen kamp, alhier. De jongelieden, geboren in 1892 moeten zich ter inlijving voor de nationale militie aangeven ter gemeente secretarie op Dinsdag 17 Januari a.s. ZEGVELD. Gedurende 1910 werden geboren 9 jongens en 11 meisjes; er vestigden zich 33 m. en 34 vr.zoodat de bevolking in het geheel toenam met 42 man en 45 vr., totaal 87 zielen. Door oveilijden verminderde zij 10 rn. en 7 vr.door vertrek met 34 m. en 46 vr. totcie vermindering alzoo 44 m. en 53 vrouwen. De bevolking is dus afgenomen met 10 zielen en bestond op 31 Dec. uit 467 m. en 473 vr., totaal 940 personen. Hiervan behoorden tot de R. K. kerk 183, tot de Herv. 683, tot de Ger. 68 en tot de Luth. gemeente 1 persoon. Er werden 2 pers. levenloos aangege ven en 14 huwelijken voltrokken. GEWESTELIJK GEMENGD. Zaterdagmiddag heeft H. Chr., wagen maker te Noord wijk, het ongeluk ge had bij het vellen van boom en zich zoo danig in het been, ter hoogte van de knie, te hakken, dat onmiddellijk genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Hij werd door dr. Kervel verbonden. Hoe wel de toestand van den jongeii man niet gevaarlijk is, zal het toch geruimen 'tijd duren eer hij het gebruik van zijn been terug heeft. Toen Vrijdagavond half elfde lantaarn opsteker van R ij n sater w oude bezig was de lantaarns te blusschen, werd hij, op een ladder staande, door een fietsrij der, zekeren Sn, aangereden met het treu rig gevolg, dat hij van de ladder viel en op de plaats dood bleef. De ongelukkige laat een talrijk gezin na. De politie deed Vrijdag te Nieuw- Vennep een inval bij den polderwerker B. Er werd vermoed, dat hij zich schuldig had gemaakt aan diefstal van briquetten, ten nadeele van den uitvoerder dier spoor- wegwerken. In den kelder vond men er een groot aantal, die blijkbaar van die werken af komstig waren. Er werden er eenige in beslag genomen, terwijl de politie het on derzoek voortzet (O. H, Ct) Te Abb en es (Haarlemmermeer) heeft men des nachts bij den landbouwer Dekker van een drietal paarden die in den stal stonden de staarten afgesneden. Hoewel de politie direct een onderzoek heeft ingesteld, is het haar nog niet mo gen gelukken den dader op te sporen. Het schijnt evenwel, afgeleid uit ver schillende kleine bijzonderheden, geen on bekende te zijn. Bij den landbouwer B. te V e u r zijn een veertigtal kippen gestolen. Daders on bekend. Terwijl een der zoons van den landbou wer M. v. d. Z. te Li s s e bezig (was eenig hout te hakken, had hij het ongeluk zich daarbij zoodanig in de knie te hakken, dat terstond den dokter moest gehaald worden, die de wonde aanhechtte. De Postbrug onder Sassenheim. Hallo! heil'a hort, hurt vrt! vooruit. Een geweldig en angstaanjagend ge schreeuw, waarbij het klitsen van den zweep op de paardenlichamen, rechts en links, voor de paarden te voelen, voortoe schouwers te zien en te hooren'tknier- sen en knarsen en kraken der zware weg- begrinting onder de wielen van den zwaar beladen verhuiswagendat alles bijeenge nomen veroorzaakt een onheilspellend le ven, dat in de verte te vernemen is, Én jde verste verte bij benadering zelfs niet kan doen gissen wat schouwspel men zal krij gen te zien. Oef! 't Is rustig. In eens. 't Eene paard staakt en daardoor wordt daartoe ook het andere genoodzaakt. De leidsels houdende en zweep zwaai ende koetsiershanden vallen terug op de knieën; achter het logge meubelvoertuig komen drie mannen, hijgend hun zweet dragend, vandaar en nemen dampend) plaats naast de paarden, die zij hielpen bij hun te zware taak. 't .Was vlak voor een brugje, en een kleine rustpoos moest hun kracht brengen om datzelfde spel weer aan te vangen en voort te zetten op een zoo mogelijk nog slechter, zwaarder weg-eindje. Dat gebeurde op een der laatste dagen van het jaar, zoo pas vervlogen, wat den ken deed en zien, dat alles nog Inlet vloog, al noemde „De Residentiebode" dat jaar, hei jaar van vliegen; wat kernachtig ge zegd is. 't Was ook geen een- of tweedekker, ook niet de machine van een firma Wjjn- malen of Olieslaeger die daar kroop, zoo moordend langs den weg, waar 't gebeur de? Op de Haarlemmertrekvaart tusschen het Warmonderhek en Leiden. Dat was ook niet de eerste en eenigste die dat overkwam en daarom hoog- roemde de zorgen van hen, die dezen toe stand in het leven riepen, en lieten voort bestaan. 't Is vandaag 4 Januari, en wij tellen net honderd dagen dat 't geleden is, dat op een goeden middag in het laatst van de maand September, de Postbrug in de Rijksstraatweg tusschen Sassenheim en Oegstgeest gelegeninstortte, gewoon wegzakte. Een brug te gevaarlijk geoordeeld om te veranderen, toen 's morgens een onder zoek was ingesteld; later had datzelfde onderzoek aan het licht gebracht dat er nog geen gevaar te duchten was geweest Schippers, de dagelijksche toeschouw ers, waren met hun meening gelijk met 'teerst genoemde; doch dit wordt najassen. Wat er in dat jaar, waarin zooveel vloog en vliegensvlug werd uitgevoerd, in die honderd dagen gedaan, die vervlogen zijn tusschen het instorten en den datum van dit schrijven? Een vlotbrug is gelegd' naast de inge storte brug; een eind straat eg door 't weiland naar den straatweg; onderzocht, pogemeten en hinderlijke puin verwijderd liet brugdek weggeruimd en meer derge lijk. En in die honderd dagen rijden af en aan alle zwaardere dan 4000 kilo-wagens de vaart af om ook die door ide zware vrachten te doen lijden, tot schade van de onderhoudsplichtige, de gemeente Lei den. En Leiden genoodzaakt haar weg goed verhard te houden, niet geheel te laten verwoestengaat tct een zware bepui- ning en begrinting over; en de zware-wa- gen-vervoerders mopperen niet ten on rechte; Leiden trekt ook niet ten onrechte een bedenkelijk gezicht, nu zij er zoo in-, vliegt. Of men had voor „hulp" zoodanige regelen moeten treffen, dat alles voldoen de kon geregeld worden, en veerkeersbe- lemmeringen uitgesloten warenof er had meer spoed achter het werk moeten we zen en na honderd dagen niet begonnen nog worden aan het begin. Ofschoon voorkomen beter js dan ge nezen nog, is als 't geval, hier de brug er ligt, het zaak het euvel te verhelpen. En is 't wonder dat men al geëeremiek hoort, wat het voor verstoppingen geven zal als het verkeer zoo druk wordt'alshien clat hier kent als komt de lente in het land? 't Behoefde nog lang geen kunst- of vliegwerk genoemd te worden, om in hon derd dagen al wat gedaan te zien, |en nog wel twee maal honderd dagen zullen op die manier heengaan,' eer dat weer alles is in ordedat durft zelfs de grootste opti mist nog niet luide uit te spreken. (Rsb.) Leger en Vloot. De zeemiliciens verlofgangers van de lichting 1909 en degenen van vorige lichtingen voor wie 1911 12 als derde dienstjaar moet worden beschouwd, zul- ien dit jaar tot den werkel ijken dienst worden opgeroepen voor de tijd van 5 weken. Dit geschiedt in twee ploegen n.l. op Donderdag 23 Maart 1911 en Donderdag 27 April 1911. Hieronder val.en niet de zeemiliciens kustwachters, die vermoedelijk in Augus tus worden opgeroepen. Tot de eerste ploeg behooren de zee,- miliciens-stokers, bestemd voor de tor- pedodienst. Voor de indecling van ande re miliciens zal zooveel mogelijk met de wenschen der betrokkenen worden rekening gehouden. De wensch daartoe moet worden ken baar gemaakt voor 1 Februari a.s. per ongezegeld verzoekschrift aan den Mi- Minister van Marine. Kerknieuws. Met het oog op ons bericht van eer gisteren, waarin we zeiden, dat in het H. College 20 vacaturen zijn, knnnen we thans mededeelen, dat volgens de „Tijd" dit aantal 21 bedraagt. Het H. College telt op het oogenblik 49 leden daarvan zijn er 28 Italianen en .21 van eene andere natie nJ. 1 Portugees, 4 Spanjaarden. 3 Franschen, 1 Belg, 1 Ier, 2 Duitschers, 4 Oostenrijkers, 2 Hon garen, 1 Braziliaan, 1 Noord-Amerikaan en 1 Australiër. De „Benjamin" is kardinaal Merry del Val, die 46 jaren telt. Met het oog op eene te verwachten groote sterfte niet minder dan 26 Eminenties zijn tusschen 70 en 90 jaar oud zullen de vacaturen vermoedelijk wel spoedig aangevuld wor den. Hiertegen verzet zich jammer ge noeg de Portugeesche kwestie of liever de kwestie van den patriarch van Lissabon, die in het consistorie na zijne preconi- satie ingevolge eene overeenkomst met het monarchale gouvernement op den kardinaalshoed recht heeft. Thans even wel is het voor den Paus moeilijk èn om Zijne Excellentie dien hoed te geven, èn om hem te passeeren, iets, waaruit de voorloopige regeering met eenig recht schending van eene overeenkomst zoude kunnen zoeken. Door Z. D. H. den Bisschop van Haar lem is benoemd tot kapelaan teWaddinx- veen den weleerw. heer H. M. J. M. Alink, assistent te Vogelenzang. Aanbestedingen. LEIDEN. Bij de Zaterdag door Dijk graaf en Hoogheemraden van Rijnland gehouden aanbesteding van het onder houden gedurende het jaar 1911 van hui zen, bruggen enz., in Rijnland was inge schreven als volgt: Perc. 1. Rijnlandsche Gouwesiuis met brug en woning (gemeente Alfen aan den Rijn) W. Boot, Zwammerdam, f396, Ph, Stopper te Alfen aan den Rijn f305, L. Gesman, Oudishooru, f299, A den. Ou den, Oudshoorn, f285, H. Turkenburg, te Alfen aan den Rijn f257. 'Perceel 2. Zwietensluis in den Wei- poortervliet (gem. Zoeterwoude) O. F. van Beukering, Leiden, f35, W. A. van Rijn, Zoeterwoude, f29.50. Perceel 3. Molenaarsbrug en wacliters- iwoning (gem. Oudshoorn) Ph. Stopper )f 297.50, H. Turkenburg f287, L. Ges- )man f279, A. den Ouden f255, P. Boot te Wou'orugge f 246. Perceel 4. Zwammerdamsche brug en wachterswoning (gem. Zwammerdam) Tli Stopper f205, W. Boot f164' L. Gesman f159. Perceel 5. Observatorium te Oude We tering (gem. Alkemade) M. Schoemaker te Alkemade f 103.50. Perceel 6. \V. A. van 'Rijn f58, G. F, van Beukering f35. Perceel 7. Rijnzaterswoudsche brug en Langeraarsche brug over de Leidsche vaart, M. Schoemaker f82.50, P. Boot, f69. Perc. 5 en 7, gecombineerd A. van Wieringen, Oude Wetering f219. Bij de door B. en W. gehouden aan besteding werd ingeschreven voor: het leveren van 12 cementijzeren beer putten door de firma Wernink te Leiden voor f75 en de N. V. FIoll. Bouwmate- rialenhandel te Leiden f74 per stuk. Het onderhouden van alle kunstwer ken behoorende tot de .Haariemmertrek- vaart, gedurende de jaren 1911 tot en met 1913 W. F. Marcelis, Leiden, f 12449 J. P. A. Nelissen, Haarlem, f 114SS, J.: Zitman, Leiden, f11390, J. Sirag, Lei den, f10997, P. J. Christiaanse, Oegst geest, f8993. Bij de Zaterdagmiddag gehouden aanbesteding door commissarissen der. stedelijke fabrieken van gas en electrici- teit van „het afbreken van verschillende,' woningen en het plaatsen van schuttingen op het terrein der fabrieken", waren de volgende inschrijvingen ingekomen t. A. A. Smits f 810, H. de Bolster f 465.65,» J. Zitman f351, W. van der Hoogt f 245^ allen te Leiden G. fL ui dervaart te Schoten) (NH) f200... (Bijdragen te betalen aan', de gemeente), J. H, Sundermeijer te ZoeA terwoude f175, H. J. Sloots te Leiden f 1. (Bijdragen van de gemeente geëeicht)] Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Voor heden stonden op de rol 104 zaken waarvan 89 voor openbare hei- handeling. i J. v. d. P. melkhandel,a,ar te Le i rd fli

Leidsche Courant | 1911 | | pagina 2