Uit Stad en Omgeving. Iing-en in de wet verboden moeten wor den. De „Tijd" teekent hierbij aan: Waarom het wel vrij moet staan, zie kenfondsen op te richten voor allerlei ca- tegoriën van personen, waar de oprichting van een specifiek roomsch, protestantsch of joodsch ziekenfonds een zóó gevaarlij ke en schadelijke zaak te achten is, dat zij bij de wet verboden moet worden, zal ve len met ons niet duidelijk wezen, 't Ge vallen besluit geeft misschien blijk van liberale gezindheid, doch zeker niet van hoog ontwikkeld vrijheidsbegrip der ver- eenigde artsen. De crisis aan „Oorlog". De hoefijzercorrespondent van het Hbld. meldt: Het schijnt zoo goed als uitge sloten dat een der Kamerleden van rechts de plaats van den Minister van Oorlog zal innemen. Men zoekt naar een opper-officier buiten de Kamer. KORTE KRONIEK. Het zal op den llen Maart a.s. 50 jaar geleden zijn, dat de bekende Staats man jhr. mr. A. F. de Savornin Lob man aah de Gröningsche Hoogeschool promoveerde tot doctor in de beide rechten. De gew. audiënties van den Min. van Marine en van Koloniën zullen Vrij dag 30 Dec. niet plaats hebben. Het rapport, betreffende de moge lijkheid eener electrische centrale voor West-Friesland, uitgebracht aan de com missie van onderzoek door den heer B. A. j. van der Hegge Zijnen, electrotech- nisch ingenieur te Utrecht, is verschenen. Als basis is aangenomen een tarief van 20 c. per eenheid voor licht- en lOfc. voor krachtdoeleinden, met rabatten voor de grootverbruikers, abonnementen enz. Na de uitvoerige uiteenzetting komt de heer v. d. Hegge Zijnen tot de conclusie om over te gaan tot de stichting van een electrische centrale voor West-Friesland op den door hem breedvoerig gemotiveer- den basis. Bij het aangaan der Koninklijke weefgoederenfabriek te Hengelo (O.) was gistermorgen de burgemeester met rijks- en gemeentepolitie aanwezig. Er werkten 22 scheersters; 4 zijn met goedvinden der firma thuisgebleven. Een geval van sabotage heeft zich te Enkhuizen voorgedaan. Door de bakkersgeze.len was besloten op Tweeden Kerstüag niet te werken. Eenige patroons, waaronder een groote patroon, besloten aan dat verzoek geen gevolg ie geven. Gistermorgen bieek, dat liet brood in eenige' karren door petro leum bedorven was. Men had gisteravond nog geen spoor van de daders gevonden. Voor eenige jaren vormde zich te En schedé een comité met het doel geldejn bijeen te brengen voor het bouwen van een grooter R. K. Ziekenhuis in de plaats van het bestaande, gevestigd in de vroegere pastorie van de St. Josephs- kerk. Dit comité heeft succes reeds is zijn kapitaal aangegroeid tot f 120000 Er is thans een terrein overgenomen, jiabij de bisschopsstraat, en verder 1083 vierk. M. grond van de gemeente En schedé aangekocht, zoodat voor het doel 11.253 vierk. M. grond beschikbaar is. Vooreerst zal de bouw op bescheiden schaal worden aangevangen, zoodat er ruimte wordt verkregen voor 50 becden. Het plan is het ziekenhuis geleidelijk uit te breiden tot 120 bedden. LEIDEN, 28 December. De onfeilbaarheid der Kerk. Op den 6en apologetisch en cursus avond, gisteravond in de St. Lodewijks- kerk genouden trad, na beantwoording der ingekomen vragen door den W.Eerw. heer Th. Bekkers, als inleider op de W.Eerw. heer J. Duymei, kapelaan der St. Agneskerk te 's-Gravenhage, over de onfeilbaarheid der kerk. Een zeer bijzonder voorrecht van het Pausschap is de onfeilbaarheid. Toch is geen leerstuk na 1870 feller aangeval len dan het dogma der onfeilbaarheid en op dit punt vooral zou de Kath. Kerk bewezen hebben ontaard te zijn van de leer van Christus, weke aankiacht spe ciaal bewaard wordt in den naam van1 „Oud-Katholieken" of z.g. Jansenisten', die de zuivere leer van Christus heetepi te belijden. Bij al dat afgeven op de pauselijke onfeilbaarheid treft dat de tegenstanders niet weten, wat daaronder wordt ver staan. Sommigen meen en, dat de Paus geen zonde kan doen, anderen dat hij zich in wiskundige óf sterrenkuimdigte vraagstukken niet kan vergissen enz. Niet ialtijd heeft men daarbij met moedwilli- gen laster te doen bij talrijken is het onkunde of onwetendheid. Men kent on zen godsdienst niet en geeft zich geqn 'moeite dien te leeren. De Paus dan is onfeilbaar, d. i. door 'den goddelijken bijstand van den H. Geest kan hij onhiogelijk dwalen wan neer hij als opperste leeraar der Kerk ■uitspraak doet in zaken van getoofs- en zedenleer en die voor de geheele Kerk verplichtend stelt. Er zijn dus 4 zaken1 noodig voor een' onfeilbare uitspraak lo. de Paus moet 6preken als opperste leeraar; 2o. hij moet uitspraak doen in geloofs- of zede- leer 3o. volgens zijn bitdrukkel ifren "wil moet hij de aanneming van zijn uit spraak verplichtend stellen voor de ge heele Kerk en 4o. de Paus Jnjoet £ich richten ioc de geheele Kerk. Als een van deze 4 voorwaaredn ontbreekt, is de uitspraak niet meer onfeilbaar. Zoo was indertijd de bekende uitspraak van Pius X, inzake de Associations Cuituelles geen onfeilbare, evenmin als de encycliek Re- rum Novarum onfeilbaar is. Nadat spr. uiteengezet heeft, dat de onfeilbaarheid van den Paus te pa^ komt bij meeningsverschillen over geloofsza ken, betoogt hij, dat de onfeilbaarheid geen aanmatiging is, maar op den Bijbel steunt. In de Petra tekst ligt de nood- zakelijkheid van de onfeilbaarheid der kerk in de leer van Christus opgesloten, want de Kerk is een Rijk van waarheid, zooals Christus voor Pilatus getuigd had. Zou de rots, waarop Christus Zijn kerk bouwde, wankelbaar zijn' geweest, dan zou zij bezweken zijn voor de machten der hel. Wijd mijn lammeren, heeft Christus tot Petrus gezegd. Maar als het mogelijk was, dat de herder niet het zuivere voed sel van de ware leer, maar het gift der chvaling kon geven, zou de Paus geen herder, maar huurling zijn. Nog meerdere teksten zijn aan te ha len, maar spr. beroept zich op het ge zond verstand, en de ervaring die de re delijkheid en de noodzakelijkheid van een onfeilbaar leergezag aantoonen. Wat zouden wij t'.'oben aan den duisteren bijbel, als Christus niet het middel had aangegeven dien Bijbel te verklaren.; ledereen zou hem dan toch in zijn voor deel uitleggen. Juist door de onfeilbaar heid staat onze wonderbare geloofseen- heid vast. Bij de protestanten, waar een der hoofdpunten het vrije onderzoek is, ziet men verbrokkeling. Als gevolg van de verwerping van het onfeilbaar leer gezag ging met razende snelheid het protestantisme als eenheid zijn dwaling tegemoet, zoodat reeds Luther pogingen in het werk stelde meer eenheid te bren gen. Vreemd moge het evenwel schijnen, dat eerst in 1870 het betreffende dogma werd vastgesteld. Was dat geen verandering van de geloofsleer? Het geloof der Kerk heeft geen andere bron dan de Goddelijke openbaring. Nu kan de waarheid, vervat in die openbaring later beter gekend, onderzocht en ingezien worden. Men krijgt dus vermeerdering van geloofskennis, doch geen verandering van leer. Een geloofswaarheid wordt scherper geformuleerd en vastgesteld. Zoo werd in de 4e eeuw door het Con cilie van Nicea de Godheid van Christus vastgesteld, maar een Katholiek had nooit te voren hieraan getwijfeld. Wij allen ge- looven dat*Maria ten hemel is opgenomen, dit is echter nimmer tot dotuna verklaard. Wanneer nu een dwaling kwam en de Paus zou de ten-hemel-opneming der H. Maagd als leerstuk verplichtend stellen, zal niemand van een nieuwe geloofs waarheid spreken. Zoo ook met de pauselijke onfeilbaar heid. In alle eeuwen hebben de Pausen ketters veroordeeld, de Katholieke leer uitgelegd, beslissingen gegeven in moeiüjKe geloofszaken. Door de hervor ming bieek de vastsie.ling van de pause lijke onfeilbaarheid noodig en het con cilie van Trente begon reeds aan de formuleering van dit geloofsstuk. Door de roerige tijden had het geen Voort gang en eerst in 1870 werd, wat altijd geloofd en waarnaar steeds gehandeld was, als dogma verkondigd. Menige Piotestantsche geleerde stemt in, dat de kerk in deze quaestie recht zinnig en consequent is. Hoe zijn nu de slechte pausen, die de Kerk heeft gehad, overeen te brengen met de onfeilbaarheid en de heerlijkheid1 van hun am'bt? Het aantal slechte pau sen bedraagt 4 of 5 op de 261. Hum aantal is dus niet groot. Maar het be hoeft niet te bevreemden, dat een Paus zondig ishij is ook mensch en dus over 't algemeen onderworpen aan de menschelijke zwakheden. Onfeilbaar is niet zondeloos en de heiligheid van het ambt wordt niet geschaad als een per soon het onwaardig draagt, evenmin als b. v. een notaris die zich gelden toeeigent, het geheele notarisambt onteert. De onfeilbaarheid heeft met de waarde van den persoon niets te makenzij behoedt alleen den geest voor dwaling, als de paus optreedt in geloofs- en ze dezaken. Zelfs die onwaardige Pausen hebben nooit een beslissing genomen, die later herroepen moest worden', 't Is wonderbaar, dat hun aantal zoo gering is, als men let op de ruwheid der tijden en de kuiperijen in het pauselijk ho?» Indien hun schulden en fouten nog eens zoo groot waren, indien hun aantal drie, viermaal meer was, zou dit ten slotte nog duidelijker in h^t daglicht stellen, dat de pauselijke macht geen mensche lijke, doch een goddelijke instelling is. Spr. besloot met een schoone verge- gelijking uit het Noë-verhaal, dat een goed kind de zonden zijns vaders be dekt en hem niet om zijn fouten bespot. Bevordering van de opleiding tot Instrumentmakers. Bovengenoemde vereeniging, opgericht in December 1885, mag thans terugzien op een kwarteeuw van welbesteeden ar beid. In dit tijdperk werden meer dan honderd leerlingen opgeleid, van welke de meeste geplaatst zijn in goede en eervolle betrekkingen tot ver buiten de grenzen van ons vaderland. Onder de oprichters behooren o.a. Prof Dr. H. Kamerling Onnes en de heer C. W. Kouw. Laatstgenoemde, 8 Oct. 1860 in dienst geste'd als instrumentmaker bij 's Rijks constrgctiewerkpiaatsen_te Delft kwam in 1876 te Leiden in gelijke betrek king bij het Physisch Laboratorium der Leidsche Universiteit en herdenkt dus in October van het volgende jaar zijn vijftig jarig jubileum als rijksambtenaar. Vele di ploma's en medailles door hem behaald, getuigen van de kundigheid van den heer heer K. De regeering erkende in 1902 zijn verdiensten door toekenning van de gou den eere-mediaille in de orde van Oranje- Nassau. Van de waardeering zijner werkzaam heden moge getuigen de volgende uitla ting van prof. Kamerling Onnes in zijn re de gehouden in de vergadering der veree- niging voor Electrotechniek in April 1898 t. w.,: „De heer K. heeft mij trouw geholpen in de groote moeilijkheid van de eerste invoering van liet leerlingwezen. Aan zijn volharding en liefde voor het vak is het te danken dat ik mij niet heb laten af schrikken door de teleurstellingen, welke vooral in het begin zeer talrijk en zeer ontmoedigend waren. Aan hem, mag ik zeggen, danken wij het leerlingwezen, waarin het laboratorium zich thans ver heugt." De le luit. A. Kaptein, van het 4e reg. infanterie, gedetaciieerd bij de mi litaire verkenningen, wordt den lii Jan. e.k. van die detachecring ontheven en zal naar zijn korps terugkeeren. ROOMSCHE AGENDA. Woensdag öVs uur- 'savonds. St. Jozefs-Gezellen-Vereeniging, Rapenburg. 52 Bijbelsche Gechiedcnis met lichtbeel den voor de kinderen der St. Petrus pa rochie van 915 jaar. Spreker de Wel- Eerw. Heer Th. Bergansius. V/oensdag 7i/2 uur 's avonds St. Josephs Gezellen Vereeniging Rapen burg 52, Lezing van den W.Eerw. Heer Chr. Dessing, kapelaan te Rijpwetering over het Kerstfeest met toepasselijke:, zangnummers onder orgel en pianobege leiding. Donderdag S uur 's avonds, Ge bouw R. K. Volksbond Rapenburg Pro- pagandavergadering R. K. Textie.arbei ders en arbeidsters. Spreker de W.Eerw. heer Lambert J. J. M. Poell. V r ij d a g 7 uur 's avonds, Gebouw St. Joseph Gezellen Ver. Rapenburg 52. Vergadering Leidsche Maria-Vereeni- ging. Spreker de W.Eerw. pater Hentzen O. F. M. over de vrouw als martelares en overwinnares. Opvoering van „De Sneeuwkoningin." BOSKOOP. Gisteren hadden wij een jubilaris in ons midden, n.l. H. Ramp, die een kwarteeuw bij dén heer VA. Goosen als boomkweekersknecht in dienst was, en van velé zijden blijken van belangstel ling ontving bij zijn feest. De voigende week wacnt een nieuw jubilé. Den eersten Januari n.l. zal H. La ros 25 jaar in dienst der gemeente zijn geweest als brugwach ter. Een bijzonderheid daarbij is, dat La- ros nog nimmer wegens ziekte behoefde te verzuimen. HAZERSWOUDE. Tot vasie postbode aan de Rijndijk is benoemd de heer G. Starreyeld, alhier. HAARLEMMERMEER. In de Donder dag te houden raadsvergadering komt ook aan de orde een voorstel tot vaststelling van een gewijzigde overeenkomst met de gemeente Alkemade betreffende het schoolgaan van kinderen uit deze gemeen te op de openbare scholen aldaar; voor ste lom tot bouwopzichter te benoemen den heer Johan Frederik Roelof Gevers, bouwkundig opzichter, wonende te Hoofddorp. De nieuw ingestelde winterpaarden- markt zal te Hoofddorp gehouden Wor den op 17 Januari a.s. LISSE. De Harddraverijvereeniging „Lisse en omstreken" hield gisteravond in de „Witte Zwaan" haar 12e Alge- meene Vergadering. Met een kort wel komstwoord opende de 2e Voorzitter, de heer C. Langeveld deze goed bezochte vergadering. Na het lezen der notulen bracht de heer G. v. d. Veld een goed uitgewerkt verslag uit van de op 6 Oct. 1.1. gehouden Harddraverij. Uit het Jaar verslag bleek dat de vereeniging thans 202 gewone leden telt. Door de aankoop van de tribune en eenige andere benoo- digde zaken benevens eenige buitenge wone werkzaamheden zijn de financiën eenigermate achteruit gegaan. Toch is echter nog een flink saldo aanwezig. De voorzitter bracht den heer v. d. Veld dank voor zijn werkzaamheden welke de vergadering met applaus onderstreepte. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot met een voordeelig saldo van f 1311.28H. De heeren Abresch' van Schie en Suikerland werden aange wezen de rekening te verifieeren. Na onderzoek verklaarde zij deze accoord, weshalve de voorzitter voorstelde den pen ningmeester te dechargeeren. De aftredende bestuursleden de heeren C. Langeveld, J. Riggel, A. G. Theijssen, L. Onderwater en H. Verdegaal werden herkozen en namen hunne benoeming aan. In de vacature-M. v. d. Veld werd bij stemming gekozen de heer D. Gulde- mond, die, daar hij niet aanwezig was, hiermede zal worden in kennis gesteld. Een woord van waardeering bracht de voorzitter aan den heer M. v. d. Veld, voor 't vele dat hij vanaf de oprichting voor de vereeniging heeft gedaan. Het bestuur werd machtiging verleend de noodige stappen te doen ter verkrijging van de Koninklijke Goedkeuring op de Statuten. Na de rondvraag werd de ver gadering gesloten waarna werd overge gaan tot de verloting van eenige kamer planten. De heer N. van der Eist, had gister avond zijne fiets achter het Café „Het Roomhuis" aan de 3e Poellaan, neerge zet, terwijl hij bij de eigenaar van het Café een boodschap moest doen. In de 5 minuten dat zijn fiets daar onbeheerd had gestaan, had men echter gelegenheid genoeg gehad om deze te kapen. Van dit geval werd aangifte gedaan bij de politie. LISSERBROEK. De commissie uit de bewoners van Lisserbroek, inzake ver krijging van aansluiting op buizennet der gemeente gasfabriek alhier, heeft een schrijven ontvangen van B. en W. van Haarlemmermeer, houdende de mededee- ling, dat hun college gaarne bereid is zijy medewerking te verleenen in deze zaak. Deze commissie had namelijk aan B. en W. van Haalemmrermeer een desbetref fend verzoek gericht. NOORDWIJK. In Café „Het Fortuin" vergaderde gisteren avond de afd. Noordwijk van H. B. G. Voorzitter G. J. G. v. Parijs. In het openingswoord van den Voor zitter, wierp deze een terugblik op het afge.oopen jaar en sprak zijne overtui ging uit, dat het Bestuur het zijne had gedaan om de afd. in bloei te doen toe nemen. Met voldoening wees hij er op dat het getal leden met 20 was vermeerderd, hetgeen in hoofdzaak moe..geweten wor den aan de Bloem'bolienbeurs. Daar het is gebleken gedurende de laatste 2 jaar dat deze beurs in eene behoefte voor ziet, aciit hij 't wenschelijk op den inge slagen weg voort te gaan. Ook memoreert spieker de lezing van hulpmeststoffen, door J. B. A. Rijkstuin- bouwwintercursus enz. over 't algemeen genomen kon men vo.gens spreker over het afgeloopen vereenigingsjaar tevre den zijn. Over den handel is hij echter niet zoo goed te spreken doch hoopt op "betere tijden. Na het uitspreken van den wensch voor alle leden voor een gezegjend uiteinde van 1910 en een hoopvol begin voor 1911 opent hij de Vergadering. De notulen werden ongewijzigd gear resteerd. Bij 't vergelijken der prijzen1, dezen zomer behaald, bieek dat voor Hyacinthen iets hoogere en voor tulpen iets lagere prijzen .waren bedongen. Verder werd langdurig geuiscusseerd over punten van huishóudelijken aarjl, waarna de vergadering werd gesloten. REEUW1JK. Het bestuur en de gccom- miteerde ingelanden van den polder „Reeuwijk", hebben tot opjzichter over dien polder benoemd den heer J. Heems kerk, bouwkundige alhier. Aan den gewezen opzichter, den heer Van der Heijden, werd een pensioen van f60 's jaars verleend. SASSENHE1M. Vrijdag 6, Zondag 8 en Maandag 9 Jan. a.s. zal de R.K. Tooneel- vereeniging eene publieke uitvoering geven in de zaal van den heer Wouden- berg. Opgevoerd zal worden het drama „Neo of de Martelaars der Catacomben." De jongeheer G. v. Hoorn van Leiden die op zoo uitstekende wijze op de uit voeringen der Josephgezellen-vereeniging de rol van Neo vervuld heeft, zal alhier ook zijne welwillende medewerking ver leenen. De lezers, die in de courant derecensie's gelezen hebben der opvoering van dit drama te Leiden en toen de Verwachting geslaakt hebben: „lk wilde zulks ook wel eens graag zien" zijn nu in de gelegen en laten ze nu deze niet voorbij laten gaan, en aan de R.K. Tooneelvereeniging toonen, dat zij de moeiie die de tooneel- listen hiervoor over hebben opprijsstellen. Land- en Tuinbouw. Bloembollen-cultuur. (Vervolg). In behandeling kwamen vervolgens de voorsteden van de afdeeling Lisse. In de eerste plaats wenschte de afdee ling Lisse in te stellen een college van 9 personen, die na een uitspraak van het scheidsgerecht in hoogste instantie zullen uitspraak doen, wanneer partijen het om trent de uitspraak niet eens zijn. Die 9 leden wenschte zij te doen kie zen drie door ieder der partijen en drie door het scheidsgerechtshof. Het hoofdbestuur ontraadt de aanne ming van dit voorstel, omdat het tot niets kan leiden. De waarschijnlijkheid is toch zeergroot dat ieder der partijen drie personen zal aanwijzen, van wie ze met grond kan ver moeden, dat zij haar inzicht in de zaak deelen. Het tweede voorstel Lisse betrof de be voegdheid van het scheidsgerecht zooda nig in te krimpen, dat alleen dan een bin dende uitspraak zal kunnen worden gege ven, indien beide partijen dit wenschen. Het komt het hoofdbestuur niet wen schelijk voor, aan partijen vrijheid te la ten, na de koopovereenkomst willekeurig hun leverancier of afnemer de mogelijk heid te benemen, het scheidsgerecht te doen beslissen. Een andere opvatting zou zeker leiden tot onbillijkheid en willekeur. Het derde voorstel Lisse betrof wijzi gingen te brengen in het handelsregle ment met betrekking tot verplichtingen van koopers en verkoopers. Lisse trok ter vergadering hare voor stellen in. De uitslag voor de verkiezing van een bestuurslid vuut ue vacature van den Heer W. Droog was, dat de heer W. Kooiman Dz., Bovenkarspei uiet 80 stem men werd gekozen. Dc afd. Ha. r em stelde voor namens de vereeniging elk voorjaar tea of twee ten toonstellingen te houden \*m afgesneden bloemen van narcissen. Bij de groote tentoonstelling van dit jaar bleek niet alleen, dat de omvang van den narcissencu.tuur belangrijk grooter is geworden, maar ook, dat de qualiteii bloemen en de verbetering der kleuren hierin met reuzenschreden vooruit gaat. Het aantal nieuwigheden is zoo groot dat men zich zonder tentoonstellingen daarvan niet op de hoogte kan houden. Het hoofdbestuur beval het voorstel- Haarlcm ten zeerste aan. Het voorstel wordt aangenomen. Oegstgeest en omstrekca wenschte jaarlijks op daarvoor nader te bepalen tijd een congresvergadering te doen hou den toegankelijk voor alle leden. De maatschappij van tuinbouw doet dit ook, zeg"t het, eri op die vergaderingen worden dan onderwerpen, op het vak be trekking hebbende, breedvoerig bespro ken. Het hoofdbestuur voelt daarvoor, doch gelooft niet, dat her aanbeveling verdient, cm, zooals Oegstgeest wil, jaarlijks zoo'n congresvergadering ie houden. Het voorstel wordt daarna verworpen. Aan de orde kwam dunsa de begroc- tng voor 1911-,, s.u fende in ontvangsten uitgaaf tot een bedrag van 19687.50, wel ke bcgrooting werd goedgekeurd. Dep voorzitter werd teuslctte nog voor zijn werk voor de tentoonstelling uit naam van de afdeeling een in ecu ebbenhouten kastje vervatte oorkonde aangeboden, een prachtgescherrk. De voorzitter dankte diep bewogen. 5Ü de rondvraag intormeerd de heer van Zanten naar het resultaat der stook- proeven van hyacinthen, zoo dat deze bloemen reeds begin December ver koopbaar zijn. De heer van Zanten zou wenschen, dat naar den aard dier proe ven een wetenschappelijk onderzoek zou worden ingesteld, opdat ieder lid der vereeniging goed zou weten, hoe hij het met dit stoken heeft aan te leggen. De heer Eggink achtte het beter, een' prijsvraag uit ie schrijven om daardoor te laten zien, wat met dit stoken kan worden bereikt. Hij zou bij de inzendin gen rapporten wenschen te zien overge legd. Het hoofdbestuur beloofde de quaes tie te zullen onderzoeken. De heer Balvers, afgev. van de afd. Hillegom protesteerde tegen de hatelijke advertentie, onlangs door den heer Tap- penbeck in het weekbl. voor Bloembollen cultuur geplaatst. De afdeel ng Hi.legom wilde naar aanleiding vun die advertemle een motie indienen, doch deze werd in getrokken, nadat ille Voorzrier met Kiem had verzekerd, dat in het vervolg zulk advertentie's zuiien geweerd worden. De redactie van het weekblad heeft haar oor deel uit te spreken over den inhoud van alle rubrieken, ook over de advertentie's deze keer was toevallig bedoelde adver tentie niet onder haar oogen gekomen. De afd. Wester-Schouwen vroeg, of het niet mogelijk zou zijn, een prijs vraag uit te schrijven voor {én bollen- rooima cliine. De voorzitter nam een hartelijk af scheid van de afget. e 'en hoofdbestuurs leden, de heeren L. H. Koolhoven, on der-voorzitter, en W. G. Droog. Gemeenteraad van Noordwijk. Vegaderi/ig van hedenmorgen. Voorzitter: de heer Jhr. W. C> van Panhuijs, burgemeester. Aanwezig 9 leden. Afwezig de heer Barnhoorn. "Lr is een vacature. De Voorzitter opent de vergade ring. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd! goedgekeurd. Ingekomen zijn de voigénde stukken: Missives van Ged. Staten ten gelei de van de goedgekeurde begreoting) 1911. Mededeeling van dr. van Nes, dat hij zijn benoeming tot gemeente geneesheer aanneemt. Schrijven van den Bond van Ned. Ge meenteambtenaren inzake de borgstel ling van den gemeente on'vanger. J.al later zoo noodig worden jbehjin- deld, als later een wijziging voor de borgstelling van den gemeente-ontvanger aan de orde komt. Daarna komt de vaartverbetering (Woensdagsche watering)' aan de orde. De plannen hebben voor belangstellen den ter visie gelegd. De belangstelling is uiterst gering geweest. Hoewel de gemeente bouwkundige een giehee!en| morgen aanwezig is geweest om inlich ting te geven, hebben slechts twee per sonen daarvan gebruik gemaakt. Op- of aanmerkingen zijn, voor zooverre spr, bekend niet gemaakt, zoodat spr. onge wijzigd de plannen ter tafel brengt. Wethouder Alkemade deelt mede, dat de opzichter hoogstwaarschijnlijk tot overeenstemming is gekomen betreffen de den aankoop van een stukje grond', dat noodig is voor de plannen. De Voon zitter merkt op, dat grondverkoopi eerst later aan de orde komt. De heei) y. d. Berg wenscht ook de uitmonding in de Katwijksche watering uit te bag geren; dit is voor de scheepvaart noo dig. De Voorzitter belooft onder zoek. De heer Kervel wil toch eerst den grondverkoop zijn beslag geven an ders kunnen de betrokken eigenaren jyeÜ

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2