Gemengd Nieuws. Moordrecht twee konijnen en 5 kippen stal, 6 maanden gevangenisstraf. Bekl., die zijn onschuld volhield, is reeds meer malen van diefstal verdacht, doch is tot oog toe steeds vrij gebleven1. Ingestort huis. Het Gerechtshof te 's Hertogen bosch heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den architect M., te Teterin- gen, en den bouwkundige B., te Prin- cenhage, aan wie ten laste M as gelegd het door onvoorzichtigheid en verzuim veroorzaken van den dood van Talboom en Van Beers, die bij het instorten van een onder leiding van beklaagiden in aan bouw zijnd huis te Breda het leven heb ben verloren. Beiden zijn veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. De eisch van de advocaat-generaal was tegen de bouwkundige B. 4 maanden gevangenisstraf en tegen den architect M. 3 maanden hechtenis. De burgemeester van Blaricum. De instructie tegen den burgemeester van Blaricum is gesloten. De heer H. zal vervolgd worden wegens valschheid in geschrifte (het vervalschen van het be wuste mandaat.) Moord bij de Honthorststraat. Hei Gerechtshof te Amsterdam heeft onder bevestiging van het vonnis der Rechtbank aldaar, veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf den 21-jarigen kantoorbe diende J. J. V., wegens moord in den avond van 19 Jan. j.l. gepleegd op zijn 17-jarig meisje, Juliana van Driest, op het terrein nabij de Honthorststraat. De advocaat-generaal had 30 jaar Ijeëischt. De Haarlemsche Rechtbank veroordeel- J. W. L. en W. P. werklieden te Aals meer wegens wederspannigheid de le tot een maand, de 2e tot 6 weken gevan genisstraf, de 3e beklaagde in deze zaak K werd vrijgesproken. J. v. d. K. te Oudewetering werd wegens mis handeling veroordeeld tot f 8, boete of 8 dagen hechtèiis. Onderwijs. Examen M, O. 's Gravenhage. Wiskunde (KI)vier candidaten. Afgewezen 3. Geslaagd: A. J. Sedee, Delft. Natuurkunde, scheikunde en kosmo- graphie (Kill): één candidaat, die slaag de, n.l. mej. R. C. Corbach, Groningen. Staatsinrichting XXI: Geëx. vier cand. Geslaagd de heeren: M. J. A. V. Koeken, 's Hertogenbosch: A. Jonkeren, Assen. Schoonschrijven (N.): Geëx. zes cand. onder het examen teruggetrokken één candidaat Toegelaten de heeren: A.W. Beneder, Amsterdam, en A. C. Bosson, Utrecht. 's Gravenhage. Staathuishoudk. (K X) Geëx. 4 cand., toegelaten de heer D. A. J. G. L. Eggink, Wormerveer. Schoonschrijven (N.) Geëx. 5 cand. .Toegelaten de heer K. H. Buikstra, Utrecht. Examens L. O. 's Gravenhage. Wiskunde art. 85: drie candidaten. Afgewezen 1. Geslaagd de heeren K. Bijlstra en W. G. G. Lubbers beiden Groningen. 's Gravenhage. Wiskunde art. 86drie geroepen en opgekomen 3 candidaten. Afgewezen 1. Geslaagd de heeren Ch. FDittmer, Amsterdam; H. R. Piso, Breda. Ex. apothekers-assistent. Zwolle. Geslaagd Mej. G. D. M. de Vries, te Leiden. Notabel. „In het „Nieuwsblad van (het Noorden" wordt uit Eelde, in Drente het volgende gemeld: Bij kite herstemming voor notabel der Ned. Herv. gemeente is de heer Uge Hii- brants verkozen. De verkiezing van notabel legt voor menigeen geen windeieren, want iemand vertelde, dat hij had verdiend, 4 dubbel tjes voor een dubbeltje sigaren en 4 bor rels. Bij de herstemming kwam dan ook een rijmpje uit de bus, dat als volgt luidde: 1 gen zou ik vele maanden noodig hebben.. En de veiling, die ik zoo lang vertraagd heb als ik kon, zal over veertien dagen geschieden... O, hoe smartelijk! Bijna jrijn doel te hebben bereikt, en dan eens klaps den grond onder zijn voeten te voe len wegzakken; als bij tooverslag alle groote, onoverkomelijke hinderpalen Zich te zien verwijderen en te elfder ure plotseling dezen, den laatste, den onbe duidendste te zien opkomen, en hem niet te kunnen wegnemen!Er ontbreekt duizend frank Wat 'n bespottelijkheid. Ik breek me tevergeefs het hoofd, ik jdenk me half waanzinnig zonder^ het middel te kunnen ontdekken, om mij die som te verschaffen. Nog eens den koop. vertragen?... In het Comité wil men er jniet meer van hooren, en door erop aan te dringen zou ik mij verdacht maken. Men zal veilen in alle geval veilen, en on verschillig aan wie het eigendom toewij- Zen. O, hoe zal tk hem verfoeien, den ^onbekende, die hier meester zal wezen! Zelfs als hij me niet wegjaagt, zal ik heen gaan Dó£r leven ,dat alles zien, en weten, dat een ander |het bezit, dat zou me 'gek maken!... Ja, ja, ik zal heengaan, ver heengaan, heel ver, om ze niet meer te ziea, dat kasteel, die weiden, dje feps- Hij die graag notabel wil wezen. Moet niet voor een dubbeltje vreezen. Is één dubbeltje niet genoeg, Dan geven ze er twee om te verleeren in de kroeg. Daarom stem ik op geen een Want de zaak wordt mij te gemeen Het is goed dat dit eens komt in een een goede hand Want er moet noodig een stuk van in de courant. Na voorlezing werd door die aanwe- gen in de 'handen geklapt. Oude munten. Bij het afbreken van een oud huis te Bleskensgraaf heeft men 124 zilveren munten ter grootte van een gulden en ter dikte van een cent ge vonden. Op sommige staat aan de eene zijde een ruiter te paard met uitgetrokken zwaard in de hand, aan de andere zijde een wapen. Sommige dragen tot opschrift Concordia e. Een straatroover aangehou den. Een jongmensch, in dienst va-n een bureau voor handelsinlichtingen te A'dam is eergistermorgen aldaar in de Spuistraat, achter het hoofdpostkantoor, waar hij een aangeteekenden brief in ont vangst had genomen, aangerand door een hem onbekend persoon. De toeleg om hem te berooven mislukte echter. De da der werd gegrepen door 'n slagersknecht aan de politie overgeleverd en naar het posthuis Molsteeg gebracht. Ongeveer een uur voordat dit voorval plaats had, werd de jongste bediende van de effectenfirma S. en Co., aan het Rokin, toen hij met geldwaarde van het hoofd postkantoor kwam, In de Krom-EUeboog steeg aangesproken door iemand, die zei- de: „Jij moet eens even met me meegaan naar het politiebureau, ik ben van de recherche." De jongen antwoordde ver schrikt en huilend, dat hij eerst naar zijn baas wilde, waarop het geval de aandacht van eenige voorbijgangers trok; de zoo genaamde rechercheur wist zich uit de voeten te maken. Waarschijnlijk is dit dezelfde persoon, die in de Spuistraat op heeterdaad betrapt werd. De vondst te Rotterda nr. Bij telling is gebleken, dat van de bij de firma Schreuder en Baksteen te Rot terdam gestolen voorwerpen zijn terug gevonden 100 gouden heeren en 110 dito dameshorloges, 33 gouden heeren en 16 dito dameskettingen, 305 gouden hee ren en damesringen, benevens een groot aantal oorbelletjes, armbandjes, bloed koralen, colliers, manchet- en overhemd knoopjes van goud. De gentleman dief. Een zorg vuldig en smaakvol gekleed heer trad Dinsdag een van de voornaamste ho tels te Rome binnleh, eerbiedig gegroet door al de bedienden. Op de eerste ver dieping doorsnuffelde hij iedere kamer kreeg een rijke buit aan juweelen bin nen en verdween weer. Tot zijn slacht offers behoort ook een zekere vorstin Trabia, die beschouwd wordt de rijkste dame van Sicilië te zijn. De bedolvene gered. De met selaar, die Maandagmiddag te Oooster- beek bij liet wegnemen van houtstutten door neervallende steenen in een water put bedolven werd is Donderdagnacht te 12 uur uit den 15 meter diepen put be vrijd. Hij was ongedeerd en in staat alleen het rijtuig te bereiken, dat hem naar zijn woning bracht. De man is 33 uur onder de steenen bedolven geweest. Aan brandwonden overleden Zondagavond had een alleenwonende 80-jarige te Delden zich voorzien van een warme stoof en een omslagdoek. Terwijl zij in voorovergebogen houding zat. kwam de doek in aanraking met het vuur der stoof, dat zich verder mededeelde aan haar kleeren. met het gevolg dat zij weldra in brand stond. Toen tegen 10 uur een tweetal vrouwen, die gewoon zijn haar dien tijd naar bed te helpen, bij haar kwamen, vonden zij haar met deerlijk verbrande voeten op een stoel zitten. On middellijk per brancard overgebracht naar het ziekenhuis, overleed zij aldaar Maan dagmorgen. „Fijne vleescli waren. Na 't eten van cornbeaf, hem en rookvleesch, zijn, meldt de N. R. Ct., in het gezin van den schoenmaker in de Atjehstraat te Rotterdam, ongesteld geworden de schen, dien vijver, dat geheele domein, dat ik liefheb met woesten, mat razenden hartstocht!" In hoogst opgewonden toestand was Jean Raff ut opgestaan, en om zich tot kalmte te dwingen, liep hij met groote stappen op en neer. „De meesier hier, een ander?" brom de hij weder in eichzelven, „dat is on mogelijk.... Ik heb nog twee weken tijd, Ik zal blijven zoeken, en ik zal ze vin den, die vijf duizend frank. En alles zal mij toebehooren. Een man van mijn ge halte kan zich niet uit het veld laten slaan. Ik ben alle hinderpalen te boven gekomen, en zal ook deze te boven ko men. Ik moet Clarens hebben. Ik moet het hebben.." Aldus liet deze man, zoo voorzichtig tegenover anderen, zoo laconiek, zoo so ber in bewegjingen, die 'de minste van zijn gedachten zouden kunnen verraden zich, alleen zijnde, koortsachtig opwin den, door de ééne gedachte, waarmede zijn geest zich bezig hield. Met schitterende oogen mompelde hij, onder heftige gebaren', den ganschen! avfond„Hebben' zal ik het, ja, heb ben zal ik het". Eensklaps verbrak de vakbond ach,* de schoenmaker, diens vrouw, de 23- jarige dochter en de 19-jarige zoon. Zes andere kinderen uit hetzelfde gezin die er ook van gegeten hebben, hebben hier van geen nadeelige gevolgen ondervon den. Tragisch. Zondagavo-nd reden twee heeren van Burgerbrug (N.-H). C. G. en J. D., met een jong paard. Eens klaps weigerde het dier verder te gaan. De heer G. steeg uit, nam het dier bij het hoofd en liep in een sukkeldrafje eenigen tijd naast het paard. Een poosje later steeg hij weer in het rijtuig. Of de heer G. te hard geloopen heeft, dan wel of hij door een beroer te getroffen .werd, is niet te zeggen, maar nauwelijks zat hij in het rijtuig, of de dood trad in. Dat z'n' metgezel he vig ontstelde, behoeft geen' jiader be toog. Treindiefstal. Eergister avond zijn drie spoorwegbeambten in den trein die te 5.45 uit Utrecht was vertrokken, op heeterdaad betrapt op diefstal van geld, enz., dat zij onder het rijden uit verschil lende pakketten zich toeëigenden. In over leg- met de spoorwegmaatschappij had men vooraf geld in pakketten gemerkt. Terwijl een conducteur tevens onbezol digd rijksveldwachter zich in een kist jn den wagen verdekt 'had opgesteld en een brigadier der rijksveldwacht in burger- kleeding zich mede in den trein bevond. De drie verdachten werden te Zwolle ter beschikking van de justitie gesteld. De inbraak in de kathedraal van Southwark. Naar de „Times" be richt is het de Londensche justitie mogen gelukken, een 'tweetal personen te arres teeren die blijkbaar medeplichtig zijn aan de reeds gemelde inbraak in de katholie ke St. George kathedraal. Verschillende der gestolen voorwerpen van groote waarde werden in het bezit van de individuen gevonden, de meeste kostbaarheden zijn echter spoorloos ver dwenen. De held van de Berli n-r amp. r- Een van de gebroeders Sperling, de hel den van de „Berlin"-ramp, wier namen in heel Europa in die dagen met eerbied en bewondering genoemd werden, ligt zoo meldt de „Maasbode", thans doo- delijk gekwetst in het ziekenhuis te Rot terdam. De man, die het beroep van dui ker uitoefende, is bij een zijner onder zeesdie werkzaamheden tusschen een schip bekenld geraakt en inwendig zóó ernstig gekneusd, dat men voor het le ven van den sympathieken held vreest. Een nader bericht meldt: Met Sperling gaat het beter, hij heeft niet zoo'n erge pijnen meer, zijn toestand lijkt niet zoo ernstig als in het begin werd gedacht. Wij hopen voor den jongen, kloeken kerel, dat hij geheel herstellen mag. Een drinkende wandelstok. Te Parijs wordt een vernuftige uitvinding in den handel gebracht, een uitkomst voor menschen, die veel bezoeken moeten af leggen, dan op alcoholische dranken ont haald worden en deze niet kunnen wei geren. Het is een wandelstok, die hol is en waaraan in den knop een gaatje is, benevens een gummibal. In een onbe waakt oogenblik kan de bezoeker zijn glas op die wijze ledigen in zijn wandel stok, een druk op den gummibal doet den stok het vocht uitzuigen en later kan men op straat den drank weer laten wegloopen. Kortraaargoed recht. Het kan er in het groote Amerika soms nog zon derling toegaan. Zoo wordt thans uit New-York gemekl, dat dezer dagen voor den magistraat van Wilkes Barre in Penn- sylvanië een zwakuitziende vrouw ver scheen met litteekens overdekt, die zich beklaagde over de mishandelingen, welke ze van haren man onderging. De magi straat gaf bevel, den man voor hem te brengen. Toen de vrouwenbeul in de rechtzaal kwam, stond de magistraat die met een zweep gewapend was, op. „Te genover zulk een wreedaard kan ik me niet inhouden", zeide hij. "Trek je jas uit en ga op je knieën liggen". De man deed aldus en ontving nu van den magi straat een duchtig pak slaag, totdat hij beloofde, nooit weer zijn vrouw te zul len mishandelen. Spoorwegongelukken. Een trein, van Parma naar Spezzia is bij het ter de hoeve vastliggend, de stilte van het park en de kalmte van den nacht door een lang waarschuwend geblaf. Raffut bleef eensklaps te midden van zijn uitroepen steken, en, ofschoon wei nig bijgelooVig, voelde hij een Jjchte huivering over zijn rug varen, alsof dat geblaf een bang voorteeken was van het ineenstorten van zijn eerzuchtig lucht kasteel, en stond hij roerloos stil, om scherper te kunnen luisteren. De hond hield op met blaffen, maar het alarm was voldoende geweest, om Raffut uit zijn droomerijen, tot de wer kelijkheid terug te roepen. De man van ontwerpen was weer de man van actie geworden. Hij trad de hoeve binnen, doorliep het groote vertrek, dat de ge heele breedte van net huis besloeg en tot eetzaal diende, en kwam toen weer stil naar buiten, aan den tyant van het huis tegenover het bosch. Hij zag nie mand. De goed-waaksche hond had even wel, dat wist hij zeker, geblaft om de komst of minstens het passeeren van een of anderen vreemdeling te signa- leeren. Een ander zeker bewijs hiervan was dat de hond nog buiten zijn hok was en aan zijn ketting trekkend ,met hoog-jtehowdea su"' in -4? lustó station van Venadi ingereden op een an deren trein ,die van Spezzia kwam. Er zijn gewonden onder wie senator Mariotti. Een van Beauvais komende trein is gisterochtend om 9.50 in het station Parijs met volle snelheid tegen 't stoot- blok geloopen. Er zouden 60 gekwet- ten zijn. Eenige personen zijn ernstig maar niet doodelijk gewond Bij het ongeval aan het Noorder-sta tion hebben zich 45 menschen min of meer bezeerd, maar zij konden allen naar huis of aan hun werk gaan. De loop der treinen is niet verstoord. Te Heerlen is gisteravond zeven uur een personentrein uit Sittard tegen een stilstaanden goederentrein gereden. De postconducteur Lodder werd gewond!. Er is aanzienlijke schade aan het materiaal toegebracht. Een machTne voor het meten van den menschel ij ken geest. Uit Londen wordt bericht: John Gray, penningmeester van de Royal Anthropological Institute, heeft, naar hij zelf mededeelt, een machine uit gevonden waarmede de kwantiteit en de kwaliteit van den menschelijken geest gemeten kan worden. De machine is tamelijk gecompliceerd, toont echter als de evenaar van een weegschaal op een verdeelde schaal aan tot welke klasse het te meten hoofd behoort. In het centrum van deze schaal bevindt zich de streep voor het gezonde verstand (common sense); wat daaronder of daarboven ligt, zijn meer of minder geprononceerde abnormaliteiten. Eenige graden boven common sense ligt het genie, de schitterende, scheppende geest; nog een graad hooger de zich in abstracties ver liezende geest; twee graden onder het gezonde verstand" bevindt zich de frivole en cynische geestnog verder naar beneden de grillige, kurige, weinig naar verstand luisterende geestdaar onder de misdadig aangelegde en de idiotische geest. De machine is in het juist verschenen nummer van anthropologisch tijdschrift Knowledge uitvoerig beschreven. Zij is zoo fijn geconstrueerd, dat zij gevoelig is voor de minste werkzaamheid der hersenzenuwen, naar wier modulatiën de wijzer zich richt. In de Papendrechtsche strafzaak zou deze machine de psyschiaters overbodig hebben gemaakt. Jonge republikeintjes. De leerlingen van de hoogste klassen van de volksschool in Auriol (dep. Rhonemond), verlieten* eenige dagen geleden de school, trokken in gesloten rijen met een roode vlag naar het stadhuis en verklaarden, dat zij zouden staken, indien het tegen woordige schoolhoofd niet werd ver plaatst. De verplaatsing had dezer dagen plaats waarop de leerlingen weer naar de school gingen. Verkiezingsongeluk. Te Dun drum, Zuid-Dublin, werd Dinsdagavond! een kiezersvergadering gehouden. Onge veer 200 belangstellenden vulden een zaaltje boven een stal gelegen. Juist zou. een motie in stemming gebracht worden toen de vloer van het lokaal in het mid den brak, en de meerderheid van het ge hoor uit het gezicht verdween. Gelukkig kwam de vloer terecht op eenige koeien en paarden in den stal. Zoo werd de val gebroken. Maar niettemin werden nog twaalf personen ernstig gewond, van wie vier naar het ziekenhuis moesnten wor den overgebracht. Een dreigende paniek in de zaal werd door de tegenwoordigheid van geest van den spi eker bezworen. De opvoeding der meisjes. Gruber te Munchen heeft in een rede voering voor de vereeniging tot verhef fing van de huishoudelijek opvoeding der vrouw gezegtd, dat de tegenwoordige noodzakelijkheid om vrouwen' voor man nenberoepen op te voeden, een„nodd" is, waarvan men' geen „deugd" moiet maken, want gezonde vrouwen, die tot daden in staat zijn, voor geestesarbeid te verbruiken is hetzelfde als het omhak ken van edele vruchtboom en voor brand hout. Hij meent dat het tot nu toe door dit brandhout geleverde vuur zonder schade had kunnen worden gemist, en dat de voorbereidende studie in de ont wikkelingsjaren voor de vrouwen zeer schadelijk is. Nog meer de toenemen de beroepsarbeid van gehuwde vrouwen en moeders. Aanbestedingen verontrustends scheen te ruiken. Jean Raffut gevoelde geen angst, want hij was vertrouwd met de verrassingen van het bosch en wist dat de lieden van Clarens niet zoo Iaat in het woud rondslenterden. Slechts een persoon, die wat met het kasteel te maken had, kon zoo Iaat in den avond dit gedeelte van het park bezoeken. „En zoo die persoon wat heeft uitstaan met het kasteel," dacht Raffut, „waarom dan heeft die persoon, in plaats van bij mij te komen, bij mij den bestierder, den gevolmachtigde, in plaats van over de 'hangbrug binnen te gaan, een langen om weg genomen en is hij de achterzijde van de hoeve gepasseerd, zonder zich daar op te houden?" Na deze overweging maakte Raffut den hond los en liep met hem de laan in. Ter plaatse gekomen van de open plek, welke de wagen van Piernic was voorbijgereden alvorens onder het geboomte te verdwij nen, stond de hond stil, besnuffelde het wagenspoor, en de rentmeester, voorover- overgebogen naar den grond, ondersdhei- de versdhe sporen van paardehoeven en wagenwielen, welke hij nauwkeurig on derzocht i RaffHt fJftOjt flu gjnbond, dje «Mer HAZERSWOUDE. Door Regentew van het gecombineerd Mannen- en Vrou wen- en Weeshuis te Schevbningen is aanbesteed in drie perceelen het ma- ken van een boerenhofstede op een "terrein langs 'den straatweg te Hazers woude (Rijndijk).) De inschrijving was als volgt: Perceel If 9800 door W. v. d. Bijl Alfen, f 10940 Vreeburg Hazerswoude, i9121 G. Lindenburg Hazerswoude, f7840 H. de Graaf Hazerswoude, f 9S80 Leenheer Koudekerk, f 9S15 Strookman' Woubrugge, f12,344 Heersman Koude kerk f9540,, Reehorst Nieuwveen. Perceel II: f8195 Oebr. Stigter Wou brugge, f8525 J. W. Timmermans Ha zerswoude, f9445 A. Tilburg Zoeter- woude, f 8869 A. O. Vreeburg Boskoop, f8880 Wed. P. H. Boers, Hazerswoyde, f8833 J. de Voort Hazerswoude, f8010 L. Gestman Oudshoorn, f9750 S. de Hollander Koudekerk, f9100 P Kort Jr. Rijnsburg, f9225 J. Jongencel Koudekerk f 8432, Owalm, Koudekerk,- f 8227,29 PKoerts Benthuizen, f8380 J. Dekker Hazerswoude, f 8430 J. Sdiraveres Nieuwveen, f8983 H v Driel Koudekerk, f7545 C. v. Egmond en Th. Boot Leiden, f9592 W. Buitens huis Hazerswoude. Perceel III: f460 J. v. Beek Koude kerk, f 608 N .v. Egmond Hazerswoude, f594 Wed. A. v. d. Berg Hazerswoude, f563 N. A. Franken Koudekerk, f550 C. P. Boogerman Woubrugge. In massa was ingeschreven door W. v. d. Bijl Alphen voor f 18965, door O. Vreeburg van Boskoop f19712, door H. v. Driel te Koudekerk f 18564. Alzoo waren de laagste "inschrijver vdot perceel 1 metselwerk H. de Graaf Hazerswoude, perceel 2 timmerwerk C. van Egmond en Th. Boot, Leiden; en perceel 3 Schilderwerk J. v. Beek te Koudekerk. De gunning is nog nog" aan gehouden. Uitslag Verkoopingen. NIEUW VENNEP. Uitslag der ver- kooping van 20 H. A. land met bouw- m-answoning geveild in 2 perceelen ten overstaan van Notaris Heinsius te Hoofddorp perc. I 10 H. A. bouwland f15600 kooper de heer A. v. Wijk La. nabij Hoofddorp; perc. II 10 H. A. bouwland met de woning opgehouden. Faillissementen. Uitgesproken: J. Taabe, sigarenfabrikant, te Helmond, curatoren mr. Paul Tripels, te Roermond, en de heer M. F. Meijer, tabaks handelaar, te Eindhoven. J. de Vries, koop man in de Krim, gemeente Ainbt-Hardenberg, curator mr. I. R. van der Pot. Th. Beijer, kleedermaker en koopman te Hengelo (G.), cu rator mr. C. E. Stolk. G. Galesloot, schilder en koopman, te Utrecht, curator mr. Th. F. I. A. Dolk. Ch. A. F. Anröchte, Amsterdam, curator mr. A. Zeldenrust. Geëindigd: De naamiooze vennootschap: Boekhandel voorheen Höveker Wormser, te Hilversum. Opgeheven: W. N. Mulder, Amsterdam. Vernietigd: J. E. Morel Jr., kantoorbe diende, Amsterdam. Stoom vaartberichten Het ss Prinses Juliana, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 16 Dec. Perim. Het ss Madura, van Batavia naar Amster- vertrok 15 Dec. van Marseille. Hnt ss H o 11 a n d i a, van Amsterdam naar Buenos-Ayres, vertrok 15 Dec. van Boulogne. Het ss Delfland, arriveerde 15 Dec. van Amsterdam te Buenos-Ayres. Het ss Amstelland, van Amsterdam naar Beuos-Ayres, vertrok 15 Dec. van Rio Janeiro. Het ss S1 o t e r q ij k arriveerde 16 Dec. van Montreal le Rotterdam. Het ss Zaanland, van Buenos-Ayres naar Rotterdam passeerde 16 Dec. Fernaudo Noronha. Het ss Bogor, van Java naar Rotterdam arriveerde 16 Dec. te Suez. Het ss S o e s t d ij k, van Rotterdam naar Bal- timore en Newport News, passeerde 15 Dec. Dover. Het ss Maartensdijk, van Baltimore naar Rotterdam, vertrok 15 Dec. nam. van Newport News. Het ss Lombok, van Batavia naar Amster dam, vertrok 16 Dec. van Perim. Het ss Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 16 Dec. te Lissabon. Het ss Oranje vertrok 15 Dec. van Batavia naar Amsterdam. Het ss Sandhurst, van Batavia naar Am sterdam, arriveerde 16 Dec. te Suez. Het ss Potsdam, van New-York naar Rot terdam, vertrok 16 Dec. van Boulogne. hem volgde. Vervolgens dacht hij op nieuw een oogenblik ernstig na alvorens! te besluiten. „Alleen Piernic, die gisteren naar de markt van Portvieux is gereden, kan op dit uur zijn teruggekomen Ja, het moet Piernic wezen. Maar waarom zoo Iaat? g En waarom heeft hij, den kortsten weg la tende liggen, dezen langen omweg door de bosschen genomen? ,Wat of wien 1 bracht hij mee, om te vreezen, gezien te' worden?" Hij verdiepte zich in de oplossing var| dit raadsel, toen een zwak, zilveren stem. metje hem naar de hoeve terugriep. Eed klein meisje van acht of negen jaren wenl^ te hem om terug te keeren. Hij aarzelde* Alsdan maakte zich een slanke, bekoor-, lijke witte gedaante los van den achter-, grond, om hem vlug tegemoet te gaan* }lO, oom!.... oom!" kreet ze mef nog van schrik trillende stem, ^,als u een3 wist, wat ik daar gezien heb... Ik beej er nog van..>> 't is plsof ik gedroomd heb!..." (Wordt vefVoWX

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 10