Uit Stad en Omgeving. 6? net ingang van 8 December 1910 eervol Dntslag verleend als burgemeester der ge meente Belfeld goedgekeurd is, dat aan jhr. E. J.J.S. von Bönninghausen, burgemeester der gemeente Borne, op zijn verzoek, met Ingang van 1 Januari 1911, eei vol ontslag ts verleend als secretaris dier gemeente. De Hanze. De Centrale Raad van de Hanze zal vergaderen op Woensdag 14 December a.s., des middags 12 uur in Café de Pool, Damrak 43 (bij liet Centraal Sta tion) te Amsterdam. Agenda. 1. Opening door den Bonds voorzitter. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Afscheid Van onzen beminden Alg. Geestelijken Adviseur Mgr. Konings. 5. Installatie van den ZeerEerw. Heer P. Stroomer, be noemd door zijne Doorl. Hoogwaardig heid den Bisschop van Haarlem tot Alg. Geest. Adviseur van onzen Bond. 6. Behandeling der Statuten en oprichting Diocesaan Inf. en Incasso Bureau. 7. Voor stel Hoofdbestuur -tot het uitgeven van een eigen Orgaan voor het Diocees Haar lem. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. Mr. Th. H. de Meester. Met ingang van 1 Januari a.s. zal de heer mr. Th. H, de Meester, oud-minis ter van financiën, thans lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, optreden als politiek hoofdredacteur van „Het Vader land". Naast den heer De Meester blijft de heer Van Balen met de hoofdredactie belast. De strandkwestie te Noordwijk. De Minister van' Binnenlandsche Za ken antwoordt op de bemerkingen in het Voorloopig Verslag betreffende de strandkNvestie te Noordwijk als volgt: Inderdaad is een der pachters van een deel van het strand te Noordwijk aan Zee bemoeilijkt doordat andere ingeze tenen afsluitingen op het strand, zij het niet van' prikkeldraad maakten, daar -waar zij meenden, dat de grens van hun eigendom lag. Deswege heeft de burge- gemeester tot driemaal toe procesver baal doen opmaken, omdat tegen het maken van versperringen op het strand1 straf is bedreigd, in art. 2 der veror dening op het gebruik van de zeebaden en het strand in de gemeente Noord- hvijk. De ambtenaar van' het O. M. bij het kantongerecht te Leiden heeft evenwel gemeend tot geen vervolging te kunnen overgaan. Wat betreft het wegvoeren van' bad koetsen en stoelen van den pachter naar een of andere plaats in het dorp, kan het volgende worden1 medegedeeld. Toen de burgemeester in den afgeloo- npn 7nmpr p/vt fwppfal rlacrpn afwprio" .was, meldide zich in den laten avond iemand bij den oudsten wethouder, de waarn. burgemeester, aan' met eenige strandstoelen op een wagèn geladen onder mededeeling deze op het strand gevonden te hebben, en wel op het ter rein, waarop hij, aangever, of zijn last gever rechten uitoefende. Ondanks herhaald verbod waren de stoelen op zijn grond geplaats. De persoon, die aldus de stoelen van zijn terrein had1 verwijderd, was even eens verhuurder van stoelen en had be doeld terrein wettig in pacht, terwijl de ander geen recht daarop kon doen gel den. De stoelen werden dien nacht door de zorg der politie bewaard en daarop den eigenaar teruggegeven. Uit het hier meegedeelde blijkt, dat de burgemees ter voor zijn in deze gevoerd beleid geen blaam kan treffen. Ten slotte kan nog worden medege deeld, dat de minister van Financiën nu eigenaars van aan het strand gele gen gronden gedeelten van 't strand door afsluitingen bij hun eigendom hebben ge trokken, onder voorgeven eigenaars van 'die strandjgedeelten te zijn, de zaak in banden heeft gegeven van den Landsad vocaat, ten einde de ontruiming van het Staatsdomein in' rechten te vorderen. Bedoelde iribezitnemers toch produ ceerden geenerlei bewijis tot siaving van hun beweerd recht. Rapporteurs. Door de afdeelingen der Tweede Ka mer zijn aangewezen tot rapporteurs o.a. over de wetsontwerpen tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van eigendommen ten behoeve van verbete ring in de ligging van den spoorweg van Rijnsburg naar Nordwijk; de heeren Van der Voort van Zijp; Van Heemstra, De Vlugt van Vuuren en de Wijckerslooth; over het wetsontwerp tot het aangaan Van een geldleening ten laste van den Staat, de heeren Bos, De Monté Ver Lo- ren, Heemskerk, Middelberg en Van Nis pen (Rheden); over het wetsontwerp tot vaststelling van ouds genaamde, gemeene heiden en weiden van Gooiland", de heeren Van (Wijnbergen, Bolsius, Van Veen, Druc- ker en Kooien: over de wetsontwerpen tot verhooging Van hoofdstuk XI der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1909 (kosten land macht fn Suriname); verhooging en wij ziging van de koloniale huishoudelijke be- jgrooting van Curacao voor 1909 en ver hooging van hoofdstuk XI der Staatsbe grooting voor 1909 (diverse onderwer pen); enz. de heeren D. Kanter, Flc3- jrens, Snoeck Henkemans, ï^uys de Bee- xenbrouck en Eland, De Papendrechtsche Psychiaters. We lezen in het „Hbld" Ons was bij gerucht een feit ter oore gekomen, 't welk wij zoo ongelooflijk achten, dat wij er een onderzoek naar hebben ingesteld. Het is ons thans door de stukken bevestigd. Men weet, welke conclusie de drie, psychiaters dr. Van Erp Taalman Kip prof. Jelgersma en dr. Van Deventer heb ben kunnen goedvinden omtrent den geestestoestand van den getuige J. van Elk zijns ondanks te vormen en in het openbaar uit te spreken. Blijkbaar als weerslag daarop nu is den heer Van Elk onmiddellijk na de be handeling der Papendrechtsche zaak te Arnhem, een fraaie reclame-brochure toe gezonden geworden, door eene inrichting waar men zich voor f 6 tot f 9 per dag als patient kan doen opnemen. En de inrichting van wie deze takt- volle fijngevoeligheid is uitgegaan, is. het Sanatorium voor Zenuwziekten te Arnhem, in welks bestuur, zooals in de reclame-brochure met groote letters ver kondigd wordt. prof. Jelgerma en dr. Van Deventer zitting hebbenen terwijl het is onderteekend door den geneesheer- directeur, „Dr. Van Erp Taalman Kip". LeukZaken zijn zaken. KORTE KRONIEK. De gewone audiënties van de mini sters van buitenlandsche zaken, marine, oorlog, waterstaat en landbouw, nijver heid en handel zullen deze week niet plaats hebben. De burgemeester van 's Gravenhage, baron Sweerts heeft de benoeming tot lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal aangenomen en zijn geloofs brieven aan dit college ingezonden. LEIDEN, 7 December. St. Gerardus Majella. Gisteravond vergaderde het kleerma kersgilde St. Gerardus Majella, onderaf deling van den N. R. K. Volksbond. De voorzitter, de heer Wijtenburg, opende de vergadering met den Ghris- telijken Groet en heette allen aanwezigen welkom. Daarop las de secretaris de no tulen der vorige vergadering welke on gewijzigd werden goedgekeurd. Ingeko men was een schrijven van het nationaal Comité tot bescherming van de huisin dustrie om instemming te betuigen met het schrijven door hen onlangs aan den Minister van Arbeid gezonden. Het be vreemdde het bestuur, dat onzen bond bij de onderteekenaars werd gemist, den af gevaardigde werd opgedragen daar a.s. Zondag over te spreken. Nadat verschil lende huishoudelijke zaken waren afge- iiciuucm Kwam aan de orde de Descnrij- vingsbrief van de jaarvergadering van de R. K. bond van kleermakers te houden op Zondag 11 December a.s. in het St. Jozefs-Huis te Utrecht. Punten van behandeling: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Behandeling jaarverslag van den Secretaris. 4. Behandeling finan cieel jaarverslag. 5. Behandeling begroo ting 15 December 19101 December 1911; 6 verkiezing Controle-Commissie, als bedoeld bij artikel 21 der Statuten, 7. Bestuursverkiezing, 8. Behandeling van het onderwerp," propaganda door den bondssecretaris. 9 Behandeling van twee voorstellen. De afdeeling 's Bosch stelt voor, de contributie met 3 cent te ver- hoogen en de afdeeling Utrecht stelt voor om f50 meer uit te trekken op de begrooting voor propaganda. Het be stuur is van meening, dat, wanneer tot verhooging van de contributie moet wor den overgegaan, deze geleidelijk moet plaats hebben, redenen waarom zij mede- gaat met het tweede voorstel 's Bosch om het te verdeelen over een zekeren tijd Het voorstel Utrecht kon wel de in stemming der vergadering wegdragen, mits de afdeelingen voor eventueele pro paganda daaruit gesteund werdenin ver band hiermede werd door een der leden de mogelijkheid besproken om 2 be stuursvergaderingen te schrappen als be zuinigingsmaatregel. De voorzitter gevoel de daar wel iets voor, maar riet er wel eenig wantrouwen in tegen het hoofdbe stuur, deze vergaderingen zullen toch geen overbodige weelde zijn, bovendien komen zij toch de propaganda ten goede. Nadat er nog eenige vragen waren be antwoord, was deze beschrijvingsbrief af gehandeld en werd overgegaan tot het benoemen van een afgevaaroigde naar de jaarvergadering te Utrecht. Gekozen werd de heer Wijtenburg. Bij de rondvraag werden door eenige leden inlichtingen gevraagd betreffende de Contributie-re geling, welke vragen op een volgende ver gadering door den voorzitter zullen wor den beantwoord. Met een woord van dank voor de trouwe opkomst werd deze ver- gatlering door den voorzitter met gebed gesloten. A. W. SijthofFs Uitg.-Mij. De bekende uitgeverszaak van den heer A. W. Sijthoff, in den laatsten tijd den naam dragende van A. W. Sijthoffs Uit gevers-Maatschappij, te Legden, bestaat met 1 Januari a.s. zestig jaren. ROOMSCHE AGENDA. Donderdag, 51/2 uur 's avonds. Ge bouw R. K. Volksbond, Rapenburg. Bij- belsche geschiedenis met lichtbeelden, voor kinderen, toegang tegen bewijs. 81/2 uur Catechismus met lichtbeelden voor alle Katholj^Ken boven 16 jaar, toe gang vrij. Spreker dc weleerw. Pater J. G. Tesser, O. F. Mj. Zondag 7 uur. Kerk. O. L. Vr. On- bevh Ontvangenis (Hartebrug). Lof en liefdadigheids predikatie ten bate der R. K. Weezen, door den W.Eerw. Heer A. van Dieren, van Naaldwijk. GOUDA. Wijlen mr. D. J. van Heusde oud-kantonrechrei alhier, heeft vermaakt f 25,000 aan de commissie voor de res tauratie van de Groote of St. Janskerk. HAZERSWOUDE. Het 5-jarig on derhoud der onderhoudswerken van den Rietvcldschen-, Oost. ei Westgeer-, -de Ambachts- en Kleinen Droogmakerijpol- der wordt aanbesteed op Dinsdag den 13den December, a.s. in het café van de Wed. C. L. Bons ,te Hazerswoude (Dorp). De timmer-, metsel-, verf- en rietdek- werken worden afzonderlijk aanbesteed. Aan het telefoonkantoor alhier zijn in de maanÜ November behandeld 30 telegrammen, waarvan ontvangen 20 en verzonden 10. LISSE. Gedurende de maand Novem ber is bij de Rijkspostspaarbank inge legd' f8284,99 en terugbetaald f4599,96 Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 154S. De heer A. Kruijff, klerk op het kantoor van den ontvanger der directe belastingen en accijnzen, alhier, is be noemd tot rijksklerk te Lobith. NOORDWIJKERHOUT. In het café van den heer F. de Groot in de Zilk alhier werd Maandagavond een biilaraconcours gehouden waaraan 10 personen deel namen. Prijswinnaars waren 1. N. de Groot, 2. J. Zuiderduin, 3. J. Ruigrok. In het gesticht „de Voorzienigheid" alhier, werd Maandagavond op gezellige wijze het jaarlijksch St. Nicolaasfeest ge vierd. Als genoodigden waren mede aan wezig de Burgemeester, de Secretaris en de Docter. Aan 104 kinderen werd door den goeden Sint een fraai cadeau uit gereikt. Dinsdagmorgen gebeurde op den Kerkweg een ongeluk, dat naar omstandig heden vrij goed afliep. Juffrouw B. reed per fiets naar de kerk achter het rijtuig waarin hare familieleden waren gezeten. Toen zij voorbij wilde rijden kwam zij echter in botsing met een rijtuig dat van den tegenovergestelde kant kwam. De juffrouw viel van de fiets, doch kwam er met een vuil pakje en een paar schrammen af, terwijl de fiets vrijwel verbrijzeld werd. NIEUW-VENNEP. Het was voor de kinderen der St. Ant. school eene groote vreugde. St. Nicolaas in eigen persoon was vergezeld van zwarten Piet, bij hen in de school gekomen. Had hij voor bijna allen een goed en aanmoedigend woord, en aeeu nij au vergezeld gaan van zijne gewone gaven waardoor hij zoo terecht de kleintjes weet te trekken; een enkele was er toch nog wel, die ook kennis maakte met zwarten Piet, en onder den indruk daarvan, beloofden zij zich met oprechtheid te beteren. Hoe zij zich aan deze beloften zullen houden, dit zal door den goeden Sint worden onderzocht, als hij op een ander jaar weer in hun midden zal verschijnen, zoodat oppassen voor hen de boodschap is. VOORSCHOTEL. Morgenavond zal de heer J. J. Jacques, van Rotterdam, voor de anti-revoluuonnaire propagandaclub optreden, met het onderwerp: Het Coa litie-vraagstuk. De R.K. Jonge Garde is hierbij uitgenoodigd. Vanwege de afdeeling Voorschoten van het Groene Kruis zijn, op advies van den geneeskundige, alhier twee wo ningen ontsmet, waarin een sterfgeval heeft plaats gehad. J. Lamooo, die de cursus voor ontsmettingsdienst te Rot terdam heeft medegemaakt, heeft dit werk verricht. Zondag 11 December viert een van onze achtenswaardige burgers, de heer Jacob Gerritsen, bloembollenkweeker, met zijn echtgenoote Gesina Johanna Stilting, hun veertigjarig huwelijksfeest. Bijzondere vermelding verdient, dat ae heer Gerrit sen naam heeft weten te maken door het kweeken van verschillende en eigen aardige soorten van lelies. Zijn personeel roemt den jubilaris als een zeer humaan patroon, die de diens'en van zijn arbei ders weet te waardeeren. Op zeer royale en feestelijke wijze heeft de jubilaris zijn personeel onthaald en hen boven dien nog een souvenir in geld aangebo den. Ook de werklieden hebben bij deze feestgelegenheid hun dank en achting getoond door het aanbieden van een zeer fraai en kolossaal bloemstuk, wat dankbaar werd aanvaard. WARMONiD. Gisteren heeft St. Nico laas een officieel bezoek gebracht aan de parochiale bewaarschool. Z. D. H. werd ontvangen door Deken Smeulders en kapelaan Omtzigt, terwijl door de kinderschaar werkelijk mooie liedjes ge zongen werden. Wat 'n heerlijk ge zicht, die kleine oogen, vol spanning tosschen hoop en vrees. Leuke versjes werden door de kleinen gereciteerd, nu en dan afgewisseld door toespraken van den Deken en van St. Niéolaas. Na een uitdeeling van oonsumptioneelen aardj, volgde een uitreiking van kleedingstuk- jes, door de Zusters voor deze gelegen heid gemaakt. St. Nicolaas verliet de school, uitgeleid door hetzelfde eerw. gezelschap als bij zijn binnenkomst. GEWESTELIJK GEMENGD. Toen Zondag 1,1, de Hocky-match gespeeld werd, sloeg een der Haagsche spelers zijn tegenstander, een Leidsch student, zoodanig tegen het been, dat dit ernstig gekwetst werd. Na in Den Haag verbonden te zijn, werd hij des avonds naar zijn woonplaats te L e i d e n aan de Breestraat vervoerd. Dezelfde nacht is hij per auto naar zijn ouders te Hilversum vervoerd. Kerknieuws. Kardinaal Segna. Te Rome is overleden zijne Eminentie kardinaal Segna. De kardinaal bereikte den leeftijd van 74 jaren. ZEm. was deken van het college der kardinaaldiaken en prefect der Vaticaansche archiven. Er zijn thans 20 vacatures in het H. College. In den ouderdom van 72 jaren is te Rozendaal overleden de weleerw. heer J. Snoek, vroeger pastoor te Klein-Dongen. De Z.Eerw. heer J. J. Aarts, pastoor te Zeeland (N:-Brab.) is plotseling overleden. Kameroverzicht. TWEEDE KAMER. Zelden zuilen de Kamerleden rumoe riger zitting, hebben meegemaakt. 't Was natuurlijk naar aanleiding van de zaak van Heeckeren. Nadat de heer Huge n- holtz (S. D.) zijn onievredenheid over de behandeling dezer kwestie had uit gesproken, kreeg de heer Pat ijn (U.- L.) het woord. De heer Patijn maakte Dr. Kuyper een verwijt, dat hij, ofschoon hij hier verklaart verplicht te zijn om te zwijgen, toch een driestar over de zaak in „De Staiidaar-dJ" heeft ge schreven. Iedereen weet .aldus de heer Patijn, dat de driestarschrijver in „De Standaard" is Dr. Kuyper. „Ik" 't zijn de letterlijke woorden van den heer Patijn ik beschuldig den drie- sta rsch rijver in „De Standaard" van 6 Juli in strijd met 's Lanids belang in een hoogst ernstige aangelegenheid op zettelijk onwaarheden te hebben ge schreven ten aanzien van de verklarin- ringen door den Minister van Buiten landsche Zaken in de Eerste Kamer af gelegd "en zulks met hei oogmerk, den* indruk, die 's ministers woorden vestig den en ook beoogden te vestigen, te verval sdh en". Toen kwam het tumult, dat ten top steeg, toen de heer Pati^i, nadat de voorzitter aan de 10 .minuten afspraak (geen regel met bindende kracht) had herinnerd, nog vijf minuten vroeg. Hij „verzocht" dit, deed dus een voorstel. Daar kwam plotseling een losbarsting van toorn bij den heer de Savornin Lohman (Chr.-Hist.) 'n Uiting van verontwaardiging- over het verknoei van den nationalen tijd aan Kuyperhaar. De heer De Meester (U. L.), die anders zeer slecht ter been is, stond nu in een oogwenk voor den voorzitter met van woede schorre stem te schreeuwen. De houding der linkerzijde was geens zins fraai tegenover een hoog-staandl man als de heer Lohman'. Zoo b.vL schreeuwde de heer Troelstra (S. D.) hem toe: „Jij spreekt zelf voor de tweede maal zonder verlof!" Het inci dent was geëindigd door de verklaring van den heer Patijn, dat hij eigenlijk niet verzocht, maar gebruik maakte van zijn recht, en dusstemming onnoo- d'ig was. 1 Toch is er later gestemd toen de heer I d s i n g a (Chr.-Hist.) wilde repliceeren. Deze afgevaardigde verlangde èn in het belang van het Kabinet van 1901 èn in dat van den naam onzer Koningin èn in dat van het volk, dat van bevoegde zij de de verklaring wordt afgelegd, dat de mededeeling van den heer van Heeckeren op een misverstand berust. De heer Kuy per zelf was niet bij den aanval van den heer Patijn aanwezig; 't is echter te ver wachten, dat hij genoemden heer van ant woord zal dienen. De minister, De Marees van S w i n d e r e n, noemde onze verstandhou ding met alle mogendheden voortreffe lijk, en zeide, dat wij tegenover alle strikt neutraal staan. We vestigen de aandacht op de aankondiging van een bezoek van de Engeische en Fransche staatshoofden. De minister gaf nog een korte herhaling van zijn reeds gehouden verdediging, slechts kort, een weerlegging van des heeren Patijn's betoog was ook niet noo- dig, voorzoover dit tegen de regeering in gaat. Ten slotte zij nog vermeid, dat een voorste! van den heer Hugenholtzom geen gelden toe te staan voor de aanstel ling van een kanselier aan het gezantschap te Sint Petersburg werd verworpen met 61 tegen 6 stemmen. Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. J. Th. van Lodensteyn, Bilderdijkstr. 18a, electricien. A. J. P. de Kier en gez., Levendaal 102. A. W. Verboog, Breestraat 117, dienstbode' M. M. Q. Woensdregt, N. Beestenmarkt la, L. Ober en gez., Magd. Moonsstr.ll bellanger. D. Boon en gez., Lammermarkt 1, onderluite- tant der infauterie, O.L. Leger. A. den Besten, Maresingel 27a, beambte Rljks- opv. gesticht. A. Jansen en gez., Verl, Sophiastr. Ha voor- slager. A. F. Krijgsman en gez., St. Aagtenstraat 27, kantonnier. A. Pieters en gez., Schutterstr. 18, beambte Rij kso pvoedi ngsges t N. Kortman en gez. Haverstraat 68, fruit handelaar. W. Stuurman en gez. Maresingel 20, directeur van het Abattoir. W. J. Kraan, Aalmarkt 13, koetsier. L. E. Davies, Jan van Goyenkade 10. C. J. van de Wal en gez., Schuttersstr. 6, beambte Rijksopv. gesticht. G. J. Veerman en gez., Zijdgracht 18, schoen maker. H. A. A. Koeken en gez. Lage Rijndijk 47, vuurwerker. E. J. Cramer Vis, Morschweg 11, beambte Rijks-Opvoedingsgeslicht. H. J. Boelee en gez., Utr. Jaagpad 67, fabrieks arbeider. Ij. Zeiistra en gez. Boerhaavestraat 25. H. C. J. Paap en gez., Rijndijkstraat 89, brood bakker. A. de Gelder en gez., Van der Werfstraat 57 kleermaker. H. F. Cuper en gez., Joubertstraat 5. H Riethoven en gez, Mirakelsteeg 18, bank werker. A. Struijk en gez., Hansenstraat 40, bewaar der Rijks Opv. gesticht. R. Bok, Haarlemmerweg 58, machinist. A. Barends en gez., Havenkade 20, scheeps timmerman. W. van Limburg Stirum, Stille Rijn 11. A. L. G. Muns, en gez. Hoogewoerd 160, pholograaf. W. ter Haar en gez., Schutterstraat 8., be ambte. Opgave van Personen die uit Leiden zijn vertrokken. Mej. J. J. Rijnsburger, Zoeterwoude. Abr. Arn. Janssen, Leiderdorp, Voorstr. D. J. Walfrat, Amsterdam Mej. P, H. Luderus, 's Gravenhage. W. F, Wijnnobel, Rotterdam, Schoonderloostr. 19 2b. Mej. J. v. Wijk, Katwijk aan Zee, bij mevr, Tadema. Mej. G. L. Zuidhof, Steenwijk, bij mej. L. S. Vermaas. I. Hoogstraten, Lisse, 3e Poellaan J. 29. Wed. Opten Reimers, Den Haag, Rembr.' straat 318. Mej. E. M. Abswoude, Noordwijk, bij de moeder J. Lotte, Oegstgeest Joh. straat 120. Wed. Rietkerk, Warmond no. 306. H. de Roode, Zoeterwoude, Heerenweg. S. Siemensmid, Zoeterwoude Heerenweg. Abr. van Dissel Schiedam. Mariastraat 3. Mej. M. Breijer, Bloemendaal villa Zausanne, Mej. M. lterson, den Haag, Gr. Hertog.loon 254.' Mei. H. F. M. Fano, Amsterdam, Nic. Betstr. Mej. J. Th. v. d. Hoenen, Zundert, huize de M. v.d. Velthuyzen, kok, Zegwaard Mef. A. M. Miereinet, Lisse. 395e Staatsloterij. TWEEDE KLASSE. 3e LIJST. Trekking van Woensdag 7 December. Hooge Prijzen. f 20000: 16318 f 5000: 2408 f 1500: 7648 f 10U0: 3925 19462 f 400: 9407 f 2O0: 4031 5446 7955 8780 f 100: '4022 5809 9838 10074. 15837 Prijzen van f 30 40 2570 5272 8070 10767 13288 15441 18229 43 87 74 96 «15 330 71 58 64 2600 5396 8206 56 49 69 359 110 2748 5518 36 76 50 87 69 91 2815 80 91 89 413 88 92 242 2910 5620 8373 989 24 603 429 308 31 69 8409 11029 32 11 87 40 77 5739 27 104 41 47 535 70 97 08 8503 22 48 84 79 86 3046 5819 8522 203 55 734 625 535 3180 29 54 436 95 87 83 45 5214 54 8750 40 6iü 04 714 47 3344 54 93 44 38 809 61 81 57 65 8835 528 63 71 62 521 65 5931 8911 41 91 86 903 49 3412 49 44 47 95 903 09 60 3512 51 58 68 708 12 92 99 29 78 9042 611 25 13 1O104 653 30 85 9200 70 62 926 76 259 804 78 6047 53 97 6029 407 3634 6106 9317 701 50 64 10 1103 90 20 24 51 14027 228 58 10 95 31 57 814 69 50 83 36 3702 47 65 79 79 80 603 53 33 48 84 970 238 310 36 57 68 59 94 12074 43 95 75 1237 3809 6238 9-471 95 72 94 511 95 79 10 6397 93 171 80 753 80 82 6434 9525 234 321 83 79 1311 89 44 56 61 64 94 678 98 65 3997 67 75 69 80 928 78 4148 6542 96 99 428 717 69 1402 72 74 9607 330 46 83 81 1530 4222 90 40 55 88 89 922 92 1.637 49 6601 73 433 17012 2C01O 77 68 21 81 84 90 123 13 1710 4417 6715 9801 503 507 49 70 34 71 91 15 26 42 69 119 1810 78 6908 22 28 72 269 221 81 86 96 27 32 731 301 73 1983 4523 7049 91 40 49 62 342 2002 70 51 9908 43 65 73 89 18 4629 7109 87 54 89 93 428' 35 35 41 10087 73 895 405 30; 39 54 43 95 713 930 34 32 64 92 7200 102 72 46 501 85 83 98 33 11 834 98 11 550 2102 4704 43 348 41 15001 36 611 07 61 69 80 907 11 611 53 95. 11 4817 73 464 20 42 746 2205 64 7327 67 44 80 75 716 77 88 89 82 53 209 80 40 2335 97 7432 97 13036 48 813 90 37 4912 7502 517 50 60 53 813, 87 76 24 55 106 86 62 79 2438 5027 63 633 22 95 903 953' 54 41 7684 57 52 315 22 75 5179 99 70 68 16 31 69 84 80 7879 77 231 410 18001 84 2523 93 8021 97 82 11 66 96 34 Gemeenteraad van Aikemade. Vergadering, van hddennwrgen- Voorzitterde heer F. H. van Wichej^ burgemeester. Aanwezig 9 led'eai'. Afwezig de heereu Straathof en Los. De Voorzitter opent (te vergaidiè* ring. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge - keurd. Ingekomen zijn de volgende stukken 5 Schrijven van de Directie 4er Holk/ Electr. Spoorweg Mij, inzake een' con*! ferentie met de raadscommissie over d® Spoorbrug te Oudewetering. Aangt»d zien deze quaestie <Joor den heer Bouda; c. s. bij de Regeering aanhangig isi gemaakt, acht de Directie een onderhoud op 't oogenblik niet gewensdit en wil zij afwachten wat de Regeerinjg zal(j doen. Missive van Ged1. Staten, houdend ontvanjgstbericht van de verordening op| het rijden met motorrijtuigen1 jn dezd gemeente. Missive van Ged. Staten ten geleide yg# (Je goedgkëe.qrde r^ads&esluiteji t$9

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2