Gevoegd bij het schoone doel, hopen we daarom, dat de verwachtingen niet zullen worden beschaamd. De Wognummers. Wie de Wognnmmers nog niet ge hoord heeft, en dat zullen er wel velen zijn, wordt a. s. Dinsdag weer de ge legenheid daartoe geboden. We ontvin gen het programma dat heel wat belooft en waarin afgedrukt zijn recensies, ook over uitvoeringen in het Buitenland, (Berlijn, Antwerpen) die bewijzen dat men ook daar de prestaties van dit boe ren en boerinnenkoor naar waarde weet te schatten. Triomf op triomf hebben ze in het afgeloopen jaar behaald en we twijfelen niet of ook hier zal het weer een tjokvolle zaal geestdriftig huldigen. Albert A. Timmermann, Van avond heropend de heer Alb. A. Timmermann, Breestraat 9092 zijn ge heel omgebouwde magazijnen in heeren modeartikelen. Een belangrijke uitbreiding heeft die heer T. zijn zaak doen ondergaan door de bijtrekking van perceel 92, dat hij spe ciaal Liet inrichten als salon voor heeren- hoeden. De fijnste modellen zijn hier ge- exposeerd, terwijl de bouw aldus is in gericht, dat het binnengedeelte van den winkel geheel van de straat is afgeschei den, zoodat het passen der hoeden on gestoord kan geschieden. Achter dit ma gazijn bevindt zich het atelier, waar de hoeden volgens een nieuw systeem ge stoomd worden zóó vlug dat men er des- gewenschte op zou kunnen wachten. Het oude gedeelte van het magazijn is door het wegvallen de scheidingsmuur zeer vergroot. Hierdoor komt de antieke schouw beter tot haar recht. De elec- trische verlichting is „gemoderniseerd" in dit opzicht, dat de vroeger voor elec- trisch licht gebezigde kronen thans door andere, fraaiere apparaten zijn vervangen. Kortom, de heer Timmermann heeft zijn zaak zoo „up to date" mogelijk ge maakt. De verbouwing werd uitgevoerd onder leiding van den architect, den heer Jac. v. d. Heijden, door den aannemer, den heer Ph. Rossdorf. Met Staatscourant no. 271 zijn ver zonden de statuten van de Naaml. Venn. Nederl. Verzekering Maatsch. „Volks plicht" te 's-Gravenhage. Als Commis saris treedt o. m. op de heer dr. C. Th. F. Meuleman, arts, alhier. Het vervoer en de opbrengst der Rijnlandsche Stoomtram Maatsch. be droeg gedurende de maand Juli 1910. Reizigers (aantal 79,951), opbrengst f 13.45.84, goederen f 1882.54, dj r- sen f274.totaal f 15,502.38. Per dag-kilometer f 29. Sedert 1 Januari 1910. Reizigers (aan tal 395,080), opbrengst f 61,042.651/3 goederen f6734.42, diversen f3549.87 totaal f71,326.94i/». Per dag-kilometer f 15.32. Voor de afd. Leiden en Omstreken van de Ho'l. Maatsch. van Landbouw, zal de heer A. A. Neeb, rijkslandbbuw- leeraar voor Zuid-Holland, op Dinsdag avond 7 uur in Café Rijnland Lammer markt, spreken over „Voeding van melk vee". De Vereenigde Vergadering van Dijkgraaf, Hoogheemraden en Hoofdin gelanden van Rijnland stelde in hare gehouden zitting de begrooting vast van dat Hoogheemraadschap dienst 1911, in ontvangst op f 284291, in uitgaaf op f 283256, sluitende alzoo met een batig saldo van f 1135. Blijkens in dit blad voorkomende (advertentie zal door mej. J. Oppenheimer, leerares in koken en voedingsleer a.s. iWoensdag 23 dezer in het gebouw van Iden R. K. Volksbond een voordracht wor den gehouden over het koken op gas. Het doel van deze voordracht, die door de directie der Sted. Gasfabriek is geor ganiseerd, is het gebruik van gas in de keuken te bevorderen. Mej. Oppenheimer heeft in Noorscho- ten en Sassenheim reeds een voordracht over dit onderwerp gehouden, zij heeft zich daar als een duidelijke en vlugge spreekster doen kennen, zooals uit de verslagen in ons blad is gebleken. Zij behandelt eenvoudige zaken; wat zij zegt is intusschen zeer de moeite waard on der de aandacht van het groote publiek te brengen. Toegangskaarten worden na toezen ding van een naamkaartje aan het bu reau der Sted. Gasfabriek kosteloosi Ver strekt. Deze kaarten kunnen slechts tot een beperkt aantal worden uitgegeven. iHet ligt in de bedoeling van de directie meer dergelijke lezingen te orgauiseeren. iWie ditmaal geen kaart kan verkrijgen, komt een volgend maal het eerst aan de beurt ROOMSCHE AGENDA. Zondag van 1 tot 2 uur jaarlijksche bidstond vanwege de St. Barbaraver- eeniging op de R. K. Begraafplaats. Zondag 7 uur. Hartebrugskerk, Lof met liefdadigheidspreriika:i e ten bate der St. Elisabethsvereeniging door den W. Eerw. pater Borromeus de Greeve O.F.M. Zon da g 8 uur St. Josephs-Gezellen Vereeniging 4e Feesturtvoering. Zondag 8i/2 uur. Gebouw R. K. Volksbond, Rapenburg. Liefdadigheids- Juitvoering ten bate van „Hulp in Nood." Maandag, 8 uur. St. Josephs Gezel len Vereeniging, Rapenburg 52, Lustrum feest der Lcidsche Maria vereeniging. Spreker de W.Eerw; Pater JBoi romeus de Greeve O. F. M. Opvoering van de Sneeuwkoningin. Dinsdag, 8 uur. Lodewijkskerk (Steenschuur) Apologetische cursus, lo. Behandeling van ingekomen vragen. 2o. Conferentie over de levenskracht der Ka tholieke kerk. Spreker de Weleerw. Heer Th. M. P. Bekkers, kapelaan der St. Pe- truskerk. Toegangskaarten voor den ge- heelen cursus fl voor een avond 10 ct. Donderdag, 5ï/2 uur 's avonds. Ge bouw R. K. Volksbond, Rapenburg. Bij- belsche geschiedenis met lichtbeelden, voor kinderen, toegang tegen bewijs. 81/2 uur Catechismus met lichtbeelden voor alle Katholieken boven 16 jaar, toe gang vrij. Spreker de weleerw. Pater J. G. Tesser, O. F. Mj. ALFEN AAN DEN RIJN. Door den architect A. Rozestraten is de bouw van een nieuw café m. woonhuis enz. voor re kening van Mej. de wed B. v. d. Steeg, alhier bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan Joh. Vlasman, met selwerk. H. Turi-enburg, timmerwerk. J. Uljee, smidswerk. F,, v. d. Wassenberg, schilderwerk. Blonk, lood en zinkwerk. J. Bink, steenhouwwerk, allen alhier woonachtig. Het gebouw moet 1 April a.s. gereed zijn. HAARLEMMERMEER. Bij koninklijk besluit is aan mr. A. Slob, burgemeester dezer gemeente toestemming verleend om tot 1 Februari 1911 te Heemstede te wonen. HAZERSWOUDE. Alhier is ongericht een R. K. Tooneel-Vereeniging. Staande de vergadering traden 17 werkende le den toe. Het aantal te leveren manschappen voor -de militie lichting 1911 bedraagt voor onze gemeente 16 waaarvan 11 voor volledige en 5 voor korte oefeningen wor den opgeroepen. Gelegenheid tot kostelooze inenting bestaat bij de beiden geneesheeren op 1 Dec. a,s. des voormiddags van 9 tot 10 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN. Wij ves tigen de aandacht der lezers op een in dit blad voorkomende advertentie, van en reperateur alhier. Ongetwijfeld heeh den heer W. Verhart, njwie.hundelaar de Directie der H. E. Spoorw. Mij. een goede keuze gedaan met aan Verhart de exploitatie van haar stationskoffiehuis op te dragen. Ook met de bestaande ge brekkige methode van het bestellen van goederen zal gebroken vyorden. Tevens heeft de heer'V. van de di rectie vergunning bekomen op het ach ter het station gelegen terrein een ge bouwtje te plaatsen, waardoor hij in de gelegenheid gesteld wordt zijn rijwicl- ciientèle prompt en n^t te kunnen blij;- ven bedienen. LISSE. Op verzoek van het bestuur der Mariavereeniging, zal morgenavond te 7 uur precies, in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond (achterzaal) als spreekster optreden mejuffrouw Octa- vie Arutz uit den Haag, om het nut van een St. Aannavereeniging aan te toone. Het kruisverbond „St. Jan de Doo- per" hield gisteravond een slecht bej- zochte vergadering. De Voorzitter schet ste de groote verdiensten van de propa- gandaciub. Hierna zette spr. in een hel- helder betoog den loop en vooruitgang der drankbestrijding uiteen. Na lezing der notulen werden weder enkele nieuwe leden geïnstalleerd en door den Voorzitter gelukgewenscht. De heer P. Warmerdam bracht een goed uitgewerkt verslag uit van de op 25 October j.l. gehouden algemeene verga dering van den Diocesane Bond van R. K. Drankbestrijdersvereenigingen. Gekomen aan de rondvraag stelde het lid J. v. d. Voort voor, dat op de feestvergadering getracht zou worden enkele leden te werven voor de propa- gandaclub. Met gebed werd hierna de vergadering gesloten. Door den heer W. A. Verhaar melkverkooper aan de Beekbrug is aan B. en W. dezer gemeente verzocht om vergunning tot plaatsing van een gas motor van 3 P. K. voor het gebruik van zijn bedrijf. NOORDW1JK-BINNEN. Gisteren vierde onze Chef-Veldwachter de beer M. Gooi, zijn tienjarige werkzaamheid bij de Politie. 2i/2 diende hij ais zooda nig de stad Haarlem, sinds 1 Mei 1903 is hij in onze gemeente met succes werk zaam. Toen hij gisterenmorgen op het Raadhuis kwam, werd hij in de Burge meesterskamer ontboden. Aldaar sprak de Burgemeester hem met groote harte lijkheid toe en reikte hem zijne benoe ming tot „Inspecteur van Politie" over Deze aanstelling luidt als volgt: De Burgemeester der Gemeente Noordwijk, overwegende dat de Chef- veldwachter, M. Gooi zich gedurende zijn diensttijd van 1 Mei 1903 tot lieden heeft onderscheiden door groote nauwgezet heid, ijver en trouw, en dat hij in moeilij ke omstandigheden meermalen zich een beleidvol beambte heeft getoond', over wegende dat er dus aanleiding bestaat om dezen beambte eene onderscheiding te verieenen; gelet op art. 191 van de gemeentewet. heeft besloten om den chefv el dav achter M. Gooi, met ingang van heden (18 Nov. 1910) te verieenen den persoonlijken titel van „Inspecteur van Politie te Noord- wijk". Nadat de heer Gooi den burgemeester had bedankt voor de onderscheiding en voor jdiens hartelijke woorden, maakte de Burgemeester de benoeming bekend aan de aanwezige veldwachters, die hen Chef gelukwenschte. Bij monde van veldwachter Boon, ver klaard het corps, dat zij allen verheugd zijn over de onderscheiding hun chef te- beurt gevallen. Ook wij feliciteeren den heer Gooi van harte met deze promotie. NOORDWIJKERHOUT. De werkzaam heden, verbonden aan het leggen der gasleiding in de R.-K. Kerk alhier zijn thans geëindigd, zoodat a.s. Zondag voor het eerst gaslicht zal worden aangewend. Op Dinsdag 22 en Woensdag 23 November a.s. zal de tooneelvereeniging „Hulp der armen" een uitvoering geven in café „De Zwaan". Tot nu toe mocht deze vereeniging bij haar uitvoeringen niet bogen op een bijzondere belangstelling van de zijde van het publiek. De reden hiervan ligt hoofd zakelijk in de minder goede leiding bij de repetities. Thans echter heeft onze kapelaan, de W.Eerw. Heer L. Th. Mulder die leiding op zich genomen, zoodat wij bij een volgende uitvoering beter spel zul en te zien krijgen. Niettemin hopen wij dat dit geen reden zal zijn om bij deze uitvoering nog maar thuis te blijven, maar dat allen zullen opkomen om reeds nu te doen blijken van hun erkentelijk heid jegens „Hulp der armen" en van hun hoogachting voor haar grootsch doel. NIEUWKOOP. Bij de heden gehou den keuring voor de Militieraad is er van de acht jongelieden ,die zich h|adfdien aangegeven uit deze gemeente, 1 afge keurd wegens lichaamsgebreken, name lijk Bastiaan Kemp. VOORSCHOTEN. De Ioteling C. v. Velzen, die aan Gedep. Staten herkeu ring had aangevraagd is niet voor dat college verschenen, en alzoo voor den dienst aangewezen. De Jaarvergadering van de Kon. Wilhelmina vereeniging, waarin det se cretaris zijn jaarverslag, de penning meester zijn finantieel verslag zal uit brengen en de periodieke aftreding van drie bestuursleden zal plaats hebben, zal gehouden worden in de maand December e. k. VEUR. Gisteravond vergaderde het R.-K. Zangkoor in café „De Roode Molen", alhier. De Z.Eerw. heer pastoor opende de vergadering en sprak lof over wat vooruitgang en trouwe opkomst betrof. Daarna las de heer W. Halverhout, secre taris, de notulen voor, waarna de Z.Eerw. heer pastoor C. v. d. Velde hartelijk welkom heette, daar deze de laatste keer verhinderd was te komen. Hierna werd de boetekas onderling verdeeld door den penningmeester en werd de vergadering gesloten door den Z.Eerw. heer pastoor. Door de jongere leden van „blut en Genoegen", onderafdeeling van het Zang koor, werden nog eenige liederen ten gehoore gebracht. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. WARMOND. Als definitieve gasfitter voor deze gemeente is door de Directie der Leidsche gasfabriek aangesteld de heer Jean de Vleeschouwer. Door de inlijving van den deserteur B., zal de houder van het hoogste dienst plichtige nummer van de lichting 1906, zijnde no. 7, het voordeel hebben, om op zijn verzoek, ingevolge art. 151 der MP litiewet, uit den dienst kunnen worden ontslagen. Door mejuffr. M. M. J. C. Moor alhier is met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag aangevraagd als telegraaf- bestelster. GEWESTELIJK GEMENGD. Met de tram van 6.8 uur vam Leiden naar Katwijk gebeurde gisteravond een ongeval, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Bij de brug aan het Posthof kwam een tilbury van den heer Joh. Z. te Rijnsburg, waarin behalve Z. nog gezeten waren IJ. v. D. en K- N., te Rijnsburg, benevens iemand uit Leiden, zoodanig in aanraking met de tram, dat de tilbury geheel onbruikbaar was. De inzittenden kwamen er, wonder boven wonder, zonder ernstig letsel af. De oorzaak moet hierin te zoeken zijn, dat de voerman, door de daar aanwe zige schutting en den slechten toestand van den weg wegens het verleggen der tramrails, bij het naderen der tram niet spoedig genoeg uit den weg kon komen. Donderdagavond zijn door de gemeen tepolitie te Nijmegen aangehouden de arbeiders A. G., 22 jaren en A. de K^ 39 jaren, respectievelijk gedomiliciceerd) te Arnhem en Zwam m er dam, die zich hadd.n schluldig gemankt aan dief stal van een winterjas uit het kleding magazijn van den heer Mogendorff aan den Ganzenheuvel. aldaar. De aangehoudenen verklaarden den diefstal te hebben gepleegd om in de gevangenis te komen en zoodoende huis vesting en voeding te hebben, hetgeen zij, door gebrek aan werk, sedert maan den hadden moeten ontberen. Beiden zijn op last van den commissa ris van politie dier gemeente ter beschik king gesteld van den officier van justi tie te Arnhem. Kameroverzicht. TWEEDE KAMER. Het voornaamste punt van bespre king was.: het Krupp-monppolie. De gematigd liberale heer van Kar in eb eek dit onderwerp willende be spreken, acht het 'n eer, dat zijn ver schijnen ia aangekondigd door een paar herauten, de heeren Th(omson en Verheij. Zijn bezwaar komt hierop neer, dat de firma Krupp in het leveren van het ge schut de voorkeur wordt gegeven, dat tussehen een kapitein, den lieer Goos- zen, die op onderzoek was uitgezonden, en de firma Krupp een soort onder-onsje bestaat. De bezadigde rede van dezen afgevaardigde maakte diepen indruk, welke indruk nog sterker werd door het heldere betoog van den heer Col ijn (A.-R.) De heer Colijn zeide niet bevooroor deeld te zijn tegen de firma Krupp, en zelfs persoonlijk overtuigd te zijn, dat de firma Krupp 't winnen zal van een andere firma ml. de firma Schneider, maar hij verzette er zich tegen, dat de leverantie geschiedt zonder concurren tie. In heel dit debat, zoo geanimeerd1 en toch zonder politiesen hartstocht, wat bleek uit het feit, dat èn de gematigd-libe rale heer v. Karnebeek en de anti-re- volut. heer Colijn den minister aanvie len, in heel dit debat was een diepe kern. Op ruiterlijke wijze heeft de heer Colijn deze kern blootgelegd; hij wilde vierkant zeggen, waar het opstaat: nl. hierop, dat de militaire afdeeling van het Departement van koloniën niet wordt vertrouwd. Een wantrouwen, dat niet gaat tegen den minister, maar tqgien diens technische raadgevers. Deze sym pathieke openhartigheid van den heer Colijn had ook dit goede gevolg, dat de voorzitter beloofde bij de regeering een voorstel te doen tot publicatie van het rapport der Krupp-commissie. Overigens was deze Jaatste zitting ter behandeling van de Indische militaire uitgaven niet erg belangrijk. Het geval-Roerdinkholder heeft mog aanleiding tot eenige discussie gegeven. Deze luitenant-magazijnmeester had in een courant dienstzaken gepubli ceerd, of is tenminste van dezen misslag betichtigd. Zijne verdediging werd op genomen door de heeren Thomson en Verheij, waarop de minister antwoordde, dat hij uitvoerige bescheiden zal overleg gen. Ten slotte nog een discussie geopend door de heer Thomson (U. L.) over den post voor snellaad pistolen en pa rabellum pistelen. De heer Thomson had meerdere toelichting gewenscht, en was nog niet overtuigd van de meerderwaar digheid van genoemde pistolen boven de tegenwoordige, waarom hij per amen dement voorstelde den post te vermin deren met f71,450. Om dat amendement, dat bestreden werd door den heer Colijn en den Minister, zal Dinsdag na de pauze worden ge stemd, daar er half vijf, toen het amen dement behandeld werd, ste'.lig geen 51 leden meer aanwezig waren. Nieuwe Uitgaven. Bij den uitgever C. Bredee, te 'sGra- venhage is verschenen „Gids voor het Nederianösche Dienstmeisje" door Mevr. J. M. J. Cateniusvan der Meyden. Er zijn tallooze werken over de huis houding, alle voor de vrouw, de dames of jonge meisjes, maar nog geen enkel werk is er ooit voor het daenende meisje sa mengesteld. Is dat juist niet zoo noodig? vraagt de schrijfster in de inleiding. Hierop geeft het werk zelf het ant woord. Het leert toch aan het dienstmeis je al hare verplichtingen, dde ze, de huis moeder weet het bij ondervinding dik wijls zoo slecht kennen; en ook hare rechten en die harer mevrouw, vooral voortspruitende uit het arbeidscontract. En verder bevat het gulden wenken en raadgevingen die haar in een dienst en het zoeken daarnaar van pas komen. Zoo lezen we op pag. 64: "Roomsch- Katholieke meisjes hebben h>et recht en dit wordt als gewoonte aangenomen op heiligedagen, Zondagsdienst te verrichten en naar haar kerk te gaan. Ook wordt met de vastendagen door Mevrouw rekening gehouden en gezorgd dat het dienstmeisje hare godsdienst plichten niet behoeft te verzaken. Zij heeft recht op eieren, viscty of iets an ders." De tweede helft van de Gids is een practisch kookboek, 't Is dus wel een werk waardoor men volmaakte dienstbo den kan krijgen waaraan zooveel gebrek is We gelooven dus wel dat dit werk zijn weg zal vinden en raden het iedere huis vrouw ten gebruike harer dienstbare aan. Zij kan er siechts wel bij varen. Een paar lijstjes geven adressen voor inlichtingen en vertrouwde Tehuizen. Moge bij een volgende druk ook onze Zita-vereeniging ingevoegd worden. Van Tom Tit, Natuurkunde in de huiskamer, dat zoovelen reeds heeft ver maakt met die aardige kunstjes, die het verstand scherpen oog en hand oefenen en tevens de eerste schreden doen zetten op na'.uurkundig gebied', waarin de jongeren zoo graag hun vrije uren zoek brengen en die ouderen gelegenheid bieden de klei nen gedurende de lange winteravonden gezellig en leerrijk bezig houden, js een vijfde goedkoope druk verschenen. Hier veel goeds te zeggen van dit zoo bekende werk is overbodig; genoeg zij er op te wijzen dat het een welkom St. Nico- laascadeau js voor velen. Uitgever: Nijgh en van Dit ma ris .Uit- g t yer s-Maatscha p_pi jt Kerknieuws. Z. D. H. de Bisschop van Utrecht heeft twee nieuwe parochies opgericht n.l. te Loil (Didam) onder den titel van de Onbevl. Ontv. der H. Maagdl Maria en te Overdinkel onder de be scherming van den H. Gerardus Ma- jella, en heeft benoemd tot pastoor tej Loil den weleerw. heer Ph. J. J. Inden en tot pastoor te Overdinkel, den wel eerw. heer G. F. van Laak. In het St. Canisiusgesticht te Schalkwijk overleed na een langdurige ongesteldheid de zeereerw. heer J. H. Hofman, em. pas toor van Everdingen. De overledene be reikte den leeftijd van 73 jaren en ont ving in 1861 de H. Priesterwijding. Onderwijs. Examens M. O. Den Haag. Staatsinrichting Geëx. vier cand. Geslaagd de heeren C. W. de Vries Leiden; A. Versteege, Alkmaar; M. Nieuwland, Ezinge. Schoonschrijven (N.) Niet opgekomen 1 candidaat. Geëx. 5. Toegelaten de hee ren W. De Groot, AmsterdamH. W. Heemstra, G. H. L. Huyskens, C. De Jong, L. Koek allen tUrecht. Examens L. O. Den Haag. Wiskunde, art. 86. Opge roepen en opgekomen 3, geslaagd 2 can- didaten, n.l. de heeren W. L. Mj. van Dijk, Scheveningen en J. H. Körner, te Maastricht 1 Vrije en Orde-oefeningen. Rotterdam. Geëx." 6 vrouw, candidaten! Geslaagd de dames J. S. Jansse, Rot terdam C. G. Quast, Dordrecht; P. M. Visbach, 's Gravenhage. M. A. H. de Koning, A. P. A. van Zon en A. Wi. J. Hamer, allen van Delft. Amsterdam. Geëx. 12 candidaten. Ge slaagd de dames A. Kunst, J. G. van Kuijkhof, B. F. van Laar, C. H» Leihj S. C. Mulder, allen te Amsterdam B. C. Lantinga van HaarlemA. F. Ei. Oostenveld, van Alkmaar. C. W. van' Os, van Anna Paulowna en M. Nijsen, van Bussum. De dames Krol en Roozen, van Noord- wijk-Binnen slaagden te Venlo voor het examen Vrije en 'Orde-oefeningen der Gymnastiek. Leger en Vloot. De miliciens viermaanders der lichting van 1910 die,zijn aangewezen om deel uit te maken van het blijvend gedeelte zijn tegen 1 December a.s. onder de wa penen geroepen. Sport. Wedstrijdprogramma 20 Nov. Nederlandsche Voetbalbond. 2e Klasse. LeidenAjaxV. U C. (den Haag). 3e Klasse. SchiedamHermesDe Sportman. Leidsche Voetbalbond. Ie Klasse: Beresteijn—L. V. V. D. O. S. L.—De Sportman II (terrein van de Sportman). 2e Klasse: L. V. C. E.—L. Hercules. 3e KlasseD. O. S. L. Ill—L. F. C. Aanbestedingen. LEIDEN. Bij de gister-avond door den heer A. L. Verhoog gehouden aanbe steding van verschillende werken voor den bouw van twee winkelhuizen met afzonderlijke bovenwoningen aan de Doezastraat Nrs. 20 en 22 was inges- schreven als volgt. 1 Steenhouwwerk F. Soupart f410 G. de Vink f366. P. J. van Venetië f292. P. W. Loeber f291.50. Grindwerk P. H. Mooten f200. M. Langezaal en Zoon f169. Jan de Nie f165. Lood- en zinkwerk en Mastic bedek king D. J. H. yan Ettinger f 830 (met gas- en waterleiding). A. Bernard f 425. H. de Kier f3 2. J. v. d. Heijden f 359.75 H. v. d. Berg f 34S, A. Rietmeijer f 33-% Gas- en waterleiding en Electrische verlichting. De Vries en Stevens f 342.40 E. Vocking f308, M. Langezaal en Zn. f279, J. Frankhuizen f254, N. D. Smits f218. Stucadoorwerk. J. Arnoldus f 600. F. A. Wempe f451.18. J. van den Berg f430, J. C. M. Blankwaardt f418, J. Verhoef f399. L. J. Boekweijt f348. Joh. de Best f 340. i Glas- en verfwerk. G. v. d. Jagt en G^ van Zeijst f973, L. W. J. van der Drift f882. J. H. de Jong f720. Th. Witte- man f708. S. HooDe f700. Vallentgoed en Duk f699. W. G. J. Ie Zwijn f 63%, G. van Katwijk f630. G. van Pelt f615. F. Etienne f610. W. F. Veldh.uijzen f 595. E. M. Petiet f574. Behangwerk. H. J. Geen jaar f159.' A. de Graaff f145. J. Franke f128. LJ G. van der Horst f 119. C. J. van Hoeken f112. De inschrijvers allen woonachtig te Leiden. WOERDEN. Bij de gehouden jaanl- besteding door den intendant in de stel ling van Amsterdam voor de levering van 402 houten beschuitkisten met daarin sluitende blikken binnenbussen en 54 houten kisten voor noodrations gehakt,' waren ingekomen 14 biljetten. Laagst^ inschrijver was B. Wassink, alhier, vooi houten kisten voor noodrations f2.54. Afloop Verkoopingen. NOORDWIJKERHOUT. Door notari

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2