toogd, dat de Zondagsrust zoowel uit een godsdienstig als maatschappelijk oog punt geeerbiedigd behoorde te worden; maar onderzijds wees men op óe eigen aardige moeilijkheden welke voor het openbaar verkeer daaraan ve»bonden zijn en voorts werd door een groep van leden uiteengezet dat in de bij de jongs e ien: t regeling aangebrachte beperking van een stelsel geen sprake is, hetgeen evenwel van andere zijde werd betwist. D i e ns t. Opnieuw werd geklaagd over het veel vuldig te laat komen van treinen meer bij zonder in het Noorden. Verschillende voorbeelden werden aangehaald, over ge brekkige aansluitingen. Verschillende wenken werden nog ge- gegeven omtrent de inrichting van de treinen en o. a. werd de wensch uitge sproken dat ook in de compartimenten 3e kl. slechts 8 personen in plaats van 10 moesten worden toegelaten. Ten opzichte van het personenvervoer werd opnieuw gevraagd vrijvervoervoorde Kamerleden terwijl anderen het ongepast zouden vin den dit verzoek aan den Minister te rich- tgen. Inlichtingen werden gevraagd om trent de voorgenomen nieuwe tariefre geling, waarbij geklaagd werd over hooge tarieven bij de locaalspoorwegen. Voorts werd geklaagd over de hooge tari even voor het vervoer van Limburgsche steen kolen over de lijnen der S.S. Ook de veiligheid op de spoorwegen kwam ter sprake, en eenige voorbeelden daaromtrent werden aangehaald. Speci aal bij het ongeluk op de stoomtram bij Oud-Beijerland. Met ingenomenheid had men gezien de aanstelling van een opzichter belast met het toezicht op de naleving der voor schriften omtrent de dienst- en rusttijden. Men wenschte dat op dezen weg werd voortgegaan. De aanstelling van een referendaris voor postzaken werd verschillend beoordeeld. Gevraagd werd om betere maatregelen tot betere waarborging van de zelfstandigheid van (den directeur-genei aal en ter voorko ming van onnoodige inmenging van het departement. Voorts werd met eenige bijzonderhe den de aandacht gevestigd op onnoodigekostbaarheid bij de administratie en bij de samenstel ling van het personeel der postkantoren. Verschillende klachten werden geop perd omtrent de bejegening der vakorganisaties bij de Posterijen. Die organisaties be hoorden medezeggenschap te hebben bij de inrichting van den dienst in de rege ling der salarissen. De vakorganisatiens worden niet royaal genoeg erkend. Het optieden van den directeur-gene ra ui tegenover de" hulptelegrafisten werd ge.aakt, iets waartoe volgens andere vol strekt geen reden bestaat. Ten slotte werd door eenige leden een breede gedach.enwisseling uitgelokt over heigeen aan de rechtspositie van hei personeel zou ontbreken. Geklaagd werd over de nieuwe classificatie, der kantoren en aangedrongen op ver hooging van de toelagen voor nachtver blijf aan de conducteurs der brieven malen en op verbetering der positie van de brievengaarders. Gevraagd werd hoe helstaat jniet de invoering van een post-chèque en girodienst. Door sommigen werd op beperking van de bestellingen op Zondag tot ééne aangedrongen Eenigen verlangden dat op Zondag in plaatsen waar de telegraafkantoren ge sloten zijn, openstelling in den avond van dien dag, al is het slechts een lull uur. Eenigen wenschien verbod van bezor ging van postpakketten op Zondag; ad deren dubbel tarief voor die bezorging. Opnieuw werd aangedrongen cp invoe ring van nachtposttreinen bepaaldelijk naar het noorden des lands. Met kracht werd nog opgekomen tegen de vermaking van de zegels van f 1 in strafportzegels, en geklaagd over de her baalde vormverandering van de brief kaarten. Wijziging werd verlangd van de rege ling der poste-restante-brieven, met het oog op de voorkomen van clandestiene correspondentie met of tusschen minder jarigen. Voor sommige leden werd nadier aan gedrongen op overneming van de particu liere telephoonnetten. Op de herhaaldelijk aangevoerde gron den werd bezwaar gemaakt tegen de aan vrage van f 100.000 voor aansluiting van 100 hulptelcphoonkarrtoren. Naar de indiening werd gevraagd van het wetsontwerp tot verruiming van bet het beleggingsvtli der Rijkspostspaarbank. Naar aanleiding van de jarenlang ge pleegde oneerlijkheid door een ambte- ïiaai der Rijkspostspaarbank, had men aan leiding tot de klacht dat de controle niet in orde wasen tot den wensch dat maat regelen ter voorkoming worden getioffen. Berner Conventie. Uit het Voorloopig Verslag aangaan de het wetsontwerp, omtrent! vooufcle1- Jioud der bevoegdheid tot toetreding tot de Berner Conventie t^r bescherming Van letterkundige en kunstwerken, blijkt dat verscheidene led^p er niet jnee in genomen waren. Zij wilden tegenover de toetreding voordeelen op economisch en handelsgebied bedingen. Men acht te ook de belangen van de Netei landsch- sprekenden buiten Nederland (in Zufck- Afrika vooral) door het ontwerp bena deeld. Voorts werd gevreesd', dat ons pu bliek doordat de uitgevers in het buitenland te hoog vertaalrecht zullen eischen verstoken zal blijven van lec tuur waarin het belang stelt. De bescherming van den Nederlandi- schen auteur geeft daartegenover volgens bedoelde leiden slechts ge ring voordeel. Een bezwaar werd verder geacht, dat hij, die het vertalingsrecht heeft ge kocht, de vertaling niet behoeft ui.fl te geven, zoodat hij gedurende 10 jaar het het publiek het werk zal kunnen onthou den, dat de kleine pers voortaan niet meer „de hand kan leggen" op b'uiten- landsche werken voor feuilletons. Tegenover deze argumenten werd op gemerkt, dat het moeilijk is voor de Sta- ten-Gen era al nu de toetreding te wei geren, die eenmaal door de Regeering in zicht is gesteld en die door letterkun digen en kunstenaars algemeen wordt gewild en terwijl de voordeelen uit de niettoetreding voor uitgevers voorko mende algemeen als ongeoorloofd wor den beschouwd. Het geldt geen zaak van utiliteit, maar maar van recht, zoo zeggen de voorstan ders. Buitendien zou veel lectuur wor den gemist, die zeer goed gemist kan worden. Te hoog vertalingsrecht zal wel niet worden geëischt, wanneer de uitge vers zien, dat de Nederlandsche colle ga's dat niet betalen kunnen. Verschil van meening bleek cok te be staan omtrent de vraag of men al dan niet sp-oedig tot de geheele Berlijn-\ sche conventie moest overgaan. Het verlangen werd uitgesproken, dat de Regeering spoedig tot de indiening van een wetsontwerp tot wijziging der auteursrecht zou overgaan. Rechtszaken. Hooge Raad. Adv. gen. bij den Hcogen Raad mr. Led-eboer concludeerde heden tot ver werping van het cassatieberoep, inge steld tegen het arrest van het Hof te 's Gravenlxage waarbij de Naaml. Venn. Lewenstein Nachfolger's Naaimachine handel te Rotterdam was veroordeeld tot schadevergoeding wegens oneerlijke concurrentie voornamelijk hierin be staande dat zij gebruik maakt van den naam en het merk „Singer" vcor den verkoop van zgn. verbeteroe Singer-Naai- macliines. De vraag of de Neder!andhiche wet geving een uitsluitend recih op het voe ren van een naam in hei algemeen en in het bijzonder ook voor vennootschap pen erkent, beantwoordde adv. gen. be vestigend, overeenkomstig de jurispru- oentenhier is door Lewenstein's Nacli- folger inbreuk gemaakt op dit recht. Uitspraak 16 Dec. a.s. Papendrechtsche strafzaak. Gistermorgen begon de ziltng te half tien. Alle gedagvaarde getuigen waren aan wezig. ue belangstelling was niet groot De griffier zette de voorlezing voort van de proces-verbalen. Na lectuur der stukken, betwist mr. van Hamel de g loof waardigheid en juist heid der verklaringen en verzoekt aantee- kening, dat hij 2ich bij deze verbalen niet neerlegt en verzoekt dag\a rding oer getuigen, wier verbalen hier gehoorü. zijn. De advocaat-generaal oordeel., dat het Hof nu moet overgaan tot het hooren der deskundigen; daarna zal behanoeld worden het verzoek om de getuigen te hooren. Mr. van Hamel verzoekt nog maals het hooren der getuigen. De pre sident zegt, dat het Hot na de pauze hier over zal beslissen. Thans wordt gehoord dr. van Erp Taalman Kip, a ris te Arn hem, die bij het ra:port blij.t vel arden, doch een aanvulling geert omtrent de ver klaring van van Elk. Getuige is gebleken, dat een psychologisch onderzoek wel noo- dig was, daar de afwijking bij verschil lende personen gevonden, niet anders dan door deskundigen kan worden waarge nomen. Getuige geeft hierna nog nadere omschrijving van het standpunt door des kundigen ingenomen en de conclusie, waardoor zij gekomen zijn, Welke is uw indruk van Bouterse? vraagt de presi dent. Getuige antwoordt, dat bij het eer ste onderhoud met hem reeds bleek, dat men met een afwijking te'doen had. Na bevestiging van den indruk is verder on derzoek gevolgd. Na een voorioopig onderzoek van den veldwachter acht men het niet noodig daarmee voort te gaan, doch dit zegt niets omtrent hun al of niet betrouwbaar zijn De deskundigen hadden hier bijzondere gevallen, want bij andere onderzoekin gen gaan zij nooit over tot publicatie van het rapport. Jan van Elk is lijdenqe aan psychose. Getuige antwoordde op de vraag van den president, dat men hier in sommige gevallen wel ter goeder trouw kan zijn. Mr. van Hamel verzoekt tusschen de verklaringen van den deskundige een en kele vraag te mogen stellen. De president weigert dit. „U zult op uw tijd het woord hebben", zegt hij. Langzamerhand wordt volgens de deskundige de meening, dat men het slachtoffer is van een rechterlijke dwaling- De deskundige neem t sit ^ma tig aan, dat van Elk een groote suggestie ve kracht op Garsthagen heeft gehad. Dienstweigering in het groot. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan en de zaak van een 63 tal stokers en tremmers, van het s.s. „Rotterdam" der Holland-Amerikalijn, beklaagd van „gezamenlijk en tenge volge van onderlinge afspraak en sa menspanning van den namiddag 5 uur van den 7den November tot den daar opvolgend en nacht omstreeks half 3 aan boord van het s.s. „Rotterdam'' dienst te hebben geweigerd op de uren, waar op elk hunner tot het verrichten dier diensten ingevolge dienstrooster ver plicht was." Twee werden veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf6 werden veroor deeld tot 2 maanden, vijf werden vrijge sproken, terwijl alle overige beklaag den, gedeeltelijk bij verstek, werden ver cordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf ieder. Toepassing van het Arbeidscontract. De volgende beslissingen inzake de wet op het Arbeidscontract verdienen de aan dacht. Rechtbank te Leeuwarden, 27 October: „De patroon die tegen zijn arbeider zegt: „neen, ik wil je geen werk meer ge ven, maar ik stuur je niet weg", handelt niet onrechtmatig. „Het is integendeel de arbeider, die na dit gezegde weggaat, die onrechtmatig handelt. „Nergens is den werkgever de verplich ting opgelegd oni aan den arbeider, wien9 loon niet afhankelijk is gesteld van de uitkomsten van den te verrichten arbeid, werk op te dragen. Door het onthouden van arbeid wordt geen essentieel bestand deel aan de arbeidsovereenkomst ont nomen. Wel kan eene voortdurende ont houding van werk ten slotte voor den arbeider eene dringende reden woiden om de overeenkomst te beëindigen." Kantongerecht te 's Gravenhage, 22 Oct „Werkstaking of uitsluiting is zonder formeele opzegging op zich zelf niet a priori als een opzettelijk beëindiigen van de dienstbetrekking aan te merken. Wel is dit echter het geval indien de staken de arbeider eerst ldng nadat de staking verloren was, bij den werkgever is komen vragen, om weer in dienst te worden ge steld.' Kantongerecht te Arnhem, 9 Aug. „Oe wet geeft nergens den arbeider een reelat tot „staken". Met weike bedoe ling gestaakt wordt is derhalve onv.nchil- Ug. „Staken is niet een daad, die ten doel heelt beëindiging der dienstbetrekking, doch des niettemin een handeling in strijd met de verplichtingen die de arbeider op zich genomen heeft, om tegen loon ar beid te verrichteden welke hem derhalve tot schadevergoeding verplicht." Kantongerecht te Maastricht 14 Oct.: „Meceoeeling cier dringende reden, op grond waarvan de eene partij de dienstbe trekking zonder inachtneming van den opzeggingstermijn doet eindigen, kan als overbodig beschouwd worden, wanneer c!e wederpartij de omstandigheden zelf omi- n cie reden niet meer in twijfel kan ve. 'i." De Italiaansche geldsnoeier. Het Amsterdamsche Gerechtshof, recht doende in hooger beroep in de strafzaak tegen den Italiaan G. Z., door de recht bank tot 3 jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens het uitgeven van ponden sterling, waaraan waarde onttrokken was door een chemische behandeling, vernie tigde het vonnis der rechtbank wegens onvolledigheid der qualificatie en opnieuw rechtdoende, veroordeelde het Hof hem tot een gevangenisstraf van drie jaar.* De Amsterdamsche rechtbank deed uit spraak in de zaak van den kantoorbedien de, ciie voer een aannemer te Leiden den heer G. F. van B., een aandeel eener aannemers-maatschappij verkocht, doch zelf het gekf behield, en valschelijk de overdracht met dep naam van den aan nemer onderteeken-de. Bij verstek was bekl. 1 jaar veroordeeld, en thans beves tigde de rechtbank dit vonnis waartegen verzet was aangeteekend. Land- en Tuinbouw. Vereeniging van Kaashandelaren. Onder voorzitterschap van den heer J. F. W. S. Middelbeek vergaderde te Gou da de Nederlandsche vereeniging van Kaashandelaren. Na toelating bij ballo tage van den heer G. R. Boon, te Reeu- wijk ais lid der vereeniging, kwam in behandeling het bestuursvooistel om het secretariaat der vereeniging op te diagen aan iemand, geen lid der vereeniging zijn de, op een door het bestuur vast te stel len salaris. De verhooging der contributie van f5 tot flö (door het bestuur voorgesteld) houdt met dit voorstel verband. Het voorstel werd met 22 tegen 7 stemmen aangenomen. Naar aanleiding van klachten over ont breken van kazen uit wagonladingen, heeft het bestuur de toezegging ontvan gen dat bij de Staatsspoor een officieele teller tegen geringe vergoeding beschik baar zal zijn. Van een der leden was ingekomen het verzoek om er de aandacht op te vestigen dat bij den invoer van kaas in Frankrijk voox l^.iiopyerpu&kpig drienw! meer in voerrechten worden geëischt dan voor kaas in hout en blik. Van den Minister van Landbouw verkreeg het bestuur de toezegging van zijn voorspraak om te trachten ook voor karton verpakking vrijen invoer te verkrijgen. Naar het „Hdbl." verneemt bestaan er bij de Amsterdamsche Bloemisten-Pa- troons-vereeniging ernstige plannen in het najaar van het volgende jaar een groote tuinbouwtentoonstelling te houden. Een commissie is belast met het maken van een programma, waarin een belangrijke plaats zal worden gegeven aan de chry santhemum. R.-K. S. V. St. Augustinus. Om 8V2 uur opent de praeses de ver gadering. Nadat de notulen zijin voor gelezen krijgt de heer Romijn, lid der vereeniging het woord, tot het houden van eene lezing over „kwakzalverij". Spr. begon met een bepaalde omschrij ving te geven van wat men eigenlijk orn- ider kwakzalverij verstaathij kwam tot de definitie: „kwakzalverij is het willens en wetens plegen van bedrog op ge neeskundig gebied met geen ander doel dan om zich zelf te verrijken. Daarna toonde hij aan dat kwakzalverij reelds zeer oud is, en wees hiertoe o.a. op de schilderijen van Jan .Steen „de Kwak zalver" en „de keisnijder" 't werk van Molière „l'Amour médicin" en op „das Geschlechtsleben in England" van E. Diïhren. Dan ging hij na onder welken vorm de kwakzalverij zich tegenwoordig voordoet. Als eersten vorm noemde spr. die van Dowie en Mrs. Eddy. Beiden zoeken genezing door 't gebed„gebed helpt meer dan de kunst van den bekwaamsten operateur." Tot den tweeden vorm behoort het ver- koopen van geneesmiddelen op de markt, de wonde:Wokterspraktijk, en niet in het minst het door reclame en advertentiën „beroemd" maken van geneesmiddelen. Hoe komt het nu, dat kwakzalvers al tijd zooveel te doen hebben? Spr. noemde in hoofdzaak de volgende redenenvoor een deel de onvolkomen heid der geneeskunde het ingekankerde bijgeloof van 't volk; verder toevallige genezingen na 't gebruik van kwakzal vers-middelen, de verregaande brutali teit der fabrikanten en 't zwijgen van hen, wien 't gebruik van Kwakzalvers middelen niet gebaat heeft. Hierna ging spr. na, welke nadeelige invloeden de kwakzalverij hebben, deze zijn in hoofdzaakwantrouwen in de geneeskundigen; het dikwijls uitstellen van noodzakelijke operatie totdat geen redding meer mogelijk is, hierbij komt nog, dat lang niet alle kwakzalversmid delen onschuldig zijn. Vanzelf kwam spr. nu tot de bestrij ding der kwakzalverij. Van groote waarde acht spr. het, als de pers weigert reclames op te nemen. Financieele belangen beletten hen ech ter hiertoe over te gaan, ofschoon een enkel blad, o.a. de „Leidsche Courant", hen weigert. Van 't overnemen van arti kelen uit het Maandblad tegen Kwakzal verij verwacht spr. niet genoeg. Meer heil verwacht spr. van een wettelijke bepaling tegen kwakzalverij; hij vreest echter, dat voorloopig hiervan niet veel zal komen. Applaus en een geanimeerd debat volgden op deze lezing, waarna de prae ses den heer Romijn voor zijne interes sante lezing dankte. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze kreeg Prof. Groenen het woord ter be antwoording van een ingekomen vraag om „Verklaring van het (vegetatieve) leven, dus alleen het „leven" hetwelk planten, dieren en menschen gelijkelijk bezitten. Eerst zette hij de 3 voornaamste syste men daaromtrent uiteen. Het mechanische volgens hetwelk alles met de gewone mechanische krach ten van de stof is te verklaren het u 1- t r a-v i t a 1 i s rn e van de school van Montpellier, hetwelk naast de gewone krachten van de stof nog aparte levens krachten in de levende wezens aan neemt; het gematigd vitalisme, volgens hetvveik geen aparte levenskrach ten worden aangenomen, alles verklaard wordt door physische en chemische wer kingen, welke werkingen echter bij de levende wezens in een geheel andere richting gestuwd worden dan bij de le- venlcoze wezens. Dit nu vordert wel een apart beginsel, niet een aparte kracht. Daar geen andere werkingen worden waargenomen dan chysische en chemi sche, zoo kan ook geen afzond er lijke levenskracht met reden worden aange nomen. Het ultra-vitalisme wordt dan ook zoo goed als niet meer gehouden. De grond voor het gematigd vitalisme, het scholastieke svsteem is vooral deze men neemt waai, dv b .norga ische we zens de physische en chemi.che werking transeunt, onvergankelijk, zijn, zoo dat er een nieuw wezen ontstaatdat bij de organische wezens diezelfde wer kingen immanent zijn, zcodat niet een nieuw wezen ontstaat, maar het bestaan de vervolmaakt wordt, de totaal-werking gericht is op de ontplooiing van het in dividu. Dit feit kan nu niet verklaaikl worden door de physische en chemische werkingen alleen, maar er moet iets an ders zijn, dat die stoffelijke krachten juist in die richting leidt, m. a. w. een levensbeginsel. Gevraagd kan worden, of er geen om standigheden kunnen zijn, waarin diezelf de stoffelijke kiaqhtejj ,w,e,l .de volledige verklaring blijken te vervatten zondfer dat levensbeginsel Wel kunnen jrewij!- zigde omstandigheden een meer of min'- dere in 't leven roepen, niet echter een; essentieele wijziging. Tusschen dte wer kingen echter bij de anorganische en de organische wezens bestaat geen quantjta- tief, maar een qualitatief verschil. Hierop werd, na eenige huishoudelijk1® besprekingen, de vergadering gesloten. Ingezonden Stukken. Builen verantwoordedijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur Gelieve voor onderstaande een plaatsje te willen afstaan in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Aan den Hoogen Rijndijk tusschen per ceel 94 en 96 bevindt zich een verbin dingsweg met het Utrechtsch Jaagpad, waarin zich geen enkele lantaarn bevindt. Eenigen tijd geleden werd daar iederen avond een sleeperswagen geplaatst, inet welke een ieder, die daar passeerde, op een meer of minder gevoelige wijze in aanraking kwam. Verleden week liep een meisje zoodanig tegen die kar op, dat zij een bloedende hoofdwonde bekwam. De politie werd t ien gewaarschuwd, die er dan ook onmiddellijk voor zorgde, dat dergelijke hindernissen verdwenen. Nog een andere kwestie is de aanleiding tot dit schrijven, waarop ik nog even wit wijzen. Om verschillende redenen zou hel wenschelijk zijn een lantaarn te plaatsen in het midden dier steeg of de bestaande lantaarn op het Jaagpad eenige meters te verplaatsen, wat volgens mijn opinie zoo veel kosten niet met zich zal brengen dan konden vrouwen en meisjes, die tot dusver te bang waren om die steeg te passeeren, voortaan ongemoeid dezen weg gaan. Mogen deze regelen er toe bijdragen de aandacht van betrokken autoriteiten op dezen ergernis gevenden toestand te vestigen en door hen even snel en af doende gehandeld zal worden als de poli tie inzake die hinderniskwestie deed. U, mijnheer de Redacteur nogmaals dankzeggend voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, Uw abonné, Z. Leiden, 9 November. Gemengd Nieuws. Een inbraak voorkomen. 't Was nacht. De politie-agent Wense- laar te Franeker bemerkte, dat op zijn nadering twee personen, van wie de eene onder de boomen van de Academie straat en de andere voor het kantoorraam van het krankzinnigengesticht stond, zich in de richting van de Vijverstraat ver wijderden. Hij had hen spoedig inge haald en kreeg op zijn vragen ten ant woord, dat beidep naar Leeuwarden moesten doch niet den weg niet bekend waren. De agent loodste hen naar het bureau, maar toen hij onderweg hun namen vroe", ging één van het tweetal op de vlucht. Diens kameraad is toen gearresteerd en op het buredU aan den lijve onderzocht. Daarbij kwam verschil lend inbrekersmateriaal, als beitel, zak lantaarns, ijzerdraad en groene zeep, voor den dag. Nadat een half uur later de vluchteling ook was aangehouden, bekenden zij de brandkast van het gesticht te hebben willen inspecteeren, waartoe zij in ver schillende steden van ons land gereed schappen hadden gekocht. Zij waren den vorigen dag uit Rotter dam gekomen, maar onderweg hun ge reedschap niet volledig vindende, hadden ze dat te Groningen aangevuld. Zij hadden zich zoo goed mogelijk vermomd en de vluchtelingen droeg bij zijn arrestatie alweer een andere pet en ander schoeisel. Bovendien had hij zich de gelegenheid ten nutte gemaakt om een boksbeugel, een electrische zaklantaarn en een breek ijzer-in de gracht te werpen. Beide personen, uit Leeuwarden af komstig waren met de inrichting van het gesticht goed op de hoogte, daar de eene daar vroeger verpleegde en de andere er verpleger was geweest. Ongelukken. Een glazenwas* scher viel gisteren in de Plantage Bad- laan te Amsterdam van het balkon eener, 2e etage. Hij werd inwendig gekneusd en opgenomen in het O. L. V. Gasthuis., Te Hocksmeer, onder Loppersunr, hadden eenige schoolkinderen de onvoor zichtigheid zoo nabij een in werkingf zijnde windmolen te komen, dat het 9* jarig zoontje van den timmerman H.« Knol werd gegrepen met het gevolg dat hem door den werkenden staaldrtaa^di beide beenen werden afgeknepen. Ooti inwendig kreeg het kind zulke verwon* dingen, dat het spoedig overleed. Te Wezep iiad Donderdag een zeer treurig tramongeluk plaats. De landtL W. Kroes uit Wezep kwam met een jnei twee ponies bespannen wagen van het landgoed Oldhorst. Om op de straatweg te komen moest hij den tramweg overste ken. Niettegenstaande hij gewaarschuwd werd, wilde K. den weg nog over. Toeil hij bespeurde dat het te laat was wil de hij de paarden nog vastgrijpen, docH werd door de tram gegrepen, een eind meegesleurd en zwaar gekneusd. Dr. Ovink, die juist voorbijkwam, cori* stateerde, dat drie ribben gebroken, Ion* gen en nieren zwaar gewondi wareitj De paarden zijn beide reeds dood. KroeJl werd naar de tuinmanswoning op Qld« horst vervoerd's middags is jiij den.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6