BUITENLAND, „Leidsche Beelden". Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Zaterdag 29 October. De Week. f 'Met oogen vof onrust hebben <t« Ser- •Vïërs uitgezien naar het ziekbed vanTiun- j'fcen kroonprins en een zucht van verlich- 'jting waarde door het land, toen be slichten van beterschap in de dagelijksche bulletins klonken. Niet dat ze zoozeer liaan hun kroonprins, aan tiet konings- j ihuis geihecht zijln. O, neen I Ook daar staat jhet koningshuis op zeer wankele grond vesten en dat haar vertegenwoordiger ilhet roer van staat mag hanteeren is niet ibij de gratie van het volk maar van ide 'Invloedrijke partijen, die ook hen wel laan den dijk zullen zetten, jnisschie|n jdoor hen voor goéd van het wereldtoo- 'jneel te dloen verdwijnen, zoodra dit hun gepast voorkomt Doch de vrees van het volk voor den Idood des kroonprinsen schuilde hierin dat daarna weer in zijn plaats zou komen 'Prins George die door zijn optreden zich izoo gehaat had gemaakt dat hij ten be hoeve van zijn jongere troon afstand had iinoeten doen. Gelukkig voor hen is nu beterschap in getreden en de kans op ernstige onlusten weer minder geworden. Niet zoo in Grie kenland, waar de kuipende partijen het nu ook voor Venisëlos onmogelijk wilden (maken te regeeren. Ze hebben echter imoeten ondervinden dat een man aan het bewind was gekomen, die weet wet hij Wil, en hen toen zij zich onwillig toon den eenvoudig naar huis stuurde. Of hij in dezen, of liever de koning op >ijn instigate, volgens de wet handelde, 'daarover twist men nog, zeker is echter diat het hem ernst is, den politieken mod derpoel wat te zuiveren en "bij dat pogen heeft hi, het volk achter zich. Dat ook hij overtuigd is, dat met alles bij de komende verkiezingen van een'leien dakje zal loopen heeft hij reëds bewezen tfoor zijn macht als minister van oorlog te gebruiken, verschillende verplaatsingen van troepen te gelasten en door zijn me- idedeeling dat hij zoo noodig den staat Van beleg zou^ afkondigen. Van zuik een energiek man is het wel te verwachten dat hij de overwinning zal Wegdragen en éindelijk Griekenland wat tot rust zal brengen. 'Als nu maar niet PTurkije zijn hengel in dit troebele water uitslaat. Wel wordt beweerd dat toenadering ook van den kant der Porte gezocht wordt imaar al zijn nu nog de druiven te zuur, 'Wat zal er gebeuren als men 'die fatale leening nogeens geplaatst krijgt Het naspel der spoorwegstaking in de Fransche Kamer is tot nog toe een storm in een glas water geweest. Terwijl het volk reeds .weer tot rust gekomen is, heb ben 'n paar partij-broeders Briand trach ten te bewijzen en nog wél met eigen woorden, doch vóór zijn regeeringstijd gesproken, Öat hij bij de onderdrukking der oproerige stakingsbeweging ongeoor loofd handelde. Een zwakke verdediging overigens van eigen standpunt. En toen .Briand dan ook ten rechtvaardiging 'der regeering antwoordde hebben ze, wel we tend hoe zwak ze stonden, getracht, door leen oorvercfoovend lawaai en onophou delijke interupties, zijn krachtige rede wat invloed te ontnemen. \Toch zal hen dit niet mogen gelukken en men heeft al aan den tweeden dag der debatten kunnen zien dat hun gekrijsch een omgekeerde werking heeft gehad. De heeren zijn aan merkelijk kalmer geworden, hetgeen wel verwonderlijk is. Willen ze hun prestige bewaren bij het volk, dan moeten ze nu hn dan eens ats razenden aan het schelden gaan, omdat, (ze zijn nu ai in tel ais een rotte kool bij een groenvrouw wijl ook daar het volk inziet dat het den heeren meer om de 15.000 francs van het kamer lidmaatschap dan om het heil des volks te doen is) het volk beter de oogen open gaan en men ook daar nu gaat jrtzien de waarheid van Briand's woorden in zijn verdediging„De vrijheid, die de socia len ten verdedigen, is niets dan het afzich telijke beeld van de tweedracht 'en het grijnzendie beeld van den burgeroorlog." Weekpraatjc. Je zoudt 't kjunnen noemen 'ri doods bericht en 't is toch niet treurig, en je zoudt 't kunnen noemen een felicitatie en 't is toch niet verheugend. Dr. Nou- wens gaat verlaten onzen R. K. Mid denstand en is benoemd tot procura,tor- generaal van de Norbertijner-ord'e en te- tevens tot rector aan de hoogeschool van die orde ,te Rome. Dat 't mededleelen van dit bericht een felicitatie insluit, dat is natuurlijk, maar diat 't ons in de ooren klinkt als een tijding van 'n ge voelig verlies ,dat is ook natuurlijk. „De breede grandslag van de Ned'erland- sche Katholieke Middenstandsorganisa tie is gelegd" zegt Mr. Aalberse in het K. S. W. „En hoevelen daarbij hebben meegeholpen, geen hunner zal mij tegen spreken. wanneer ik 't openlijk en luide getuig: dat is het werk geweest van Dr. Nou wens." Hoe ik nu nog voor die gebeurtenis uw aandacht vraag? Ik dacht er weer aan, toen ik deze week in de cou rant las van een wetsvoorstel tot wering van de oneerlijke concurrentie. Die on eerlijke concurrentie door vliegende win kels, zoogenaamde uitverkoopen, lokar tikeltjes in de etalage enz. is de nekslag voor den middenstand. Dat we hier slechts heil hebben te ver wachten van een christelijk kabinet, je, moet ziende-blind zijn als je dit niet be merkt heb bij de behandeling van den Bakkerswet. De liberale heeren zijn vóór alles voor de vrijheid en den handel, en als die vrijheid de portemonnaie spekt, van de kapitalisten, dat idndert niet; de vrijheid inoet geëerbiedigd. De socia listische broeders dragen ook den mid denstand geen goed hart toe; deze staat in den weg hun streven naar opeenhoo- ping van het kapitaal in handen van en kelen, om 't zoo ten .laatste te kunnen brengen aan de socialistische gemeen schap. Prachtige theorieën nietwaar? Maar de christelijke partijen, ofschoon ze niet blind zijn voor de wording van een nieuwen middenstand, en dien mid denstand, bestaande uit opzichtiers in fa brieken, chefs in groote zaken, toejuichen zullen toch blijven strijden voor den ouden middenstand. Twee kenmerken zijn noodig voor den middenstand: een middelmatig bezit en een daarbij behoo rende onafhankelijkheid. En dit laatste is slechts te vinden in onzen ouden mid denstand. Het behoud van dien s'tand zullen we verkrijgen door organisatie in R. K. Middenstandsbonden. Dat alles naar aanleiding van het ver trek van Dr. Nouwens. 't Een brengt je weer op "de gedachte van iets anders. Zoo doen de R.K. Mid denstandsbonden me denken aan een' andere Roomsche organisatiede Ka tholieke spoorwegorganisatie. Wat heeft die bond1 ronduit gezegd een dom me streek uitgehaald. Iii Utrecht werdt Zondag een socialistische meeting ge houden, ter verkrijging van pensioen van het spoorwegpersoneel, onder aanvoe ring van den befaamden Jan Oudegest en... de Katholieke organisatie verzocht hare leden dringend om dit congres "bij te gaan wonen. 't Is allertreurigst, dait men niet met eigen krachten, en in eigen vereeniging zoo'n meeting belegt, maar gaat luisjteren naar de snorkende en zwiepende taal van een Oudegeest! Non tali auxilio, niet door zulke hulpmoet het fiere pa- rooi'zijn van Roomsche vakvereenigin- genMaar.... 't zal een onvoorzichtig heid geweest zijn. Als ik aan Utrecht denk, rijst voor me óp het schrikkelijke beeld van prof. Cannegieter, een Utrechtsche hooglee raar, gewapend niet een kolossale bijl om de Roomsche kerk en Nederland in de wortel te treffen. Gelukkig is de slag mis geweest, anders zou ;t erg ongeluk kig met ons afgeloopen zijn. De hoog leeraar heeft in de vergadering van den Nederlandschen bondi te Zwolle heftig geprotesteerd tegen de Borromeus-ency- cleik, en wilde een motie doen aanne men om ja, eigenlijk gezegd, om die Roomsche kerk te vernietigen, 't Was verschrikkelijkHeel Roomsch Neder land zal hebben gesidderd en gebeefd in afwachting van die genade-slag! Ofschoon die hoogleeraar maanden heeft kunnen nadenken en zich zeiven kalmeeren, was 't protest zoo heftig ge steld, dat de vergadering het ,te heftig .vond. Je zoudt zoo'n professor... maar la ten we gauw over wat anders gaan pra ten. Ik heb hier naast me liggen het pro gram van een feestavond, gegeven door de Sint-Cecilia vereeniging te War mond. Nu, als je diat program naleest, zoudt je niet zeggen, dat in een betrek kelijk kleine gemeente zoo iets zou toJÜ stand komen. We moeten het genot-zoeken over brengen uit de kroeg naar de vereeni- gings-lokalen In die vereenigingen moet je kunnen genieten echte Roomsche kunst; die kunst moet zijn echt-Roomsch en echte kunstafs 't laatste riiet kan wor den bereikt, kunnen we beter zwijgen. Is Warmond hebb|n ze 't bereikt, èn in mu ziek èn in zang, èn in tooneel. Zoo'n avond werkt beschavend1, veredelend, en., gezond voor je lachspieren. Als in Warmond of in een andere plaats in onze omgeving weer zoo^n mag nifieke avond wordt gegeven, zou ik mis schien, om een invitatie te kunnen be machtigen, onder geheimhouding naam en adres willen bekend maken van JAN. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 28 October. (Vervolg) De Minister verdedigde verder de nood zakelijkheid, om speciaal voor de Jood- sche bakkers een aparte regeling te tref fen en ontkende, dat voor andere gemeng de bedrijven een uitzonderingsmaatregel noodig is. Verder zette hij tegenover 'den heer Lohman nogmaals uiteen, dat wan neer de overheid bepalingen maakt, waar door een deel der ondernemers in 'on gunstige conditie komt, deze wat con currentie aangaat "daarmede niet heeft te rekenen. De bezwaren tegen de bakkers- raden zal [d$e Mntister nog eens rustig overwegen. De Minister hield staande, dat bij regeling van clen arbeidsduur voor afschaffing van den nachtarbeid het a'rieploegensteisd zoo groote uitbreiding in de bakkerswerkplaatsen zou verkre gen hebben, dat niemand er meer aan zou denken in aïzienbaren tijd den nacht arbeid af te schaffen. De Minister verklaarde tegen de inotie- Troelstra geen bezwaar te hebben, voor- zoover zij verzoekt om in verband met de ingediende amendementen wijziging van Bakkerswet te overwegen -en legde de Minister de verklaring af, dat hij bereid is zich met alle kracht te zetten aan die overweging van de mogelijkheid om te komen tot een voorstel om, indien mo gelijk, een regeling van 'den arbeidsduur in de Bakkerswet op te nemen. De heer .Troelstra handhaafde echter de motie, omdat hij in ieder geval een uitspraak der Kamer noodig acht. Beaamt de Kamer de wenschelijkh-eid van opneming in de wet eener regeling van den arbeidsduur, dan 'heeft de mi nister een richtsnoer, dat hij aan het werk kan tijgen. Wordt die wenschelijkheid echter door de Kamer niet beaamd, dan wordt de minister onnoodig werk be spaard. De motie heeft uitsluitend de be doeling de kansen op aanneming der Bak kerswet te vethoogen. De heer Nolens had bezwaar tegen I. „VOORUITGANG". h— Vooruitgang, die is er in onze stad. Vooruitgang op allerlei gebied-. T)m iets te noemen, onze Electrische Centrale en nu weer al doen thans ïiog overal de opgebroken straten menig een een diepen zucht slaken binnen kort een Electrische tram. Toch wil ik het niet over déze voor uitgang hebben. Zij is,, wordt, en zal nóg worden, ge noeg besproken. Wat goed is, want, wat doet ons, Leidenaars, méér goed, dan over voorüit- gan-g in onze stad te spreken? Doch, daar is andere vooruitgang merkbaar. Een vooruitgang, die óns Katholie ken, verheugd stemmen moet. Het is de vooruitgang, die Katholiek- Leiden maakt. En die onze volle aan dacht vraagt En wat is natuurlijker, dan dat ik in een Katholiek Blad, voor Leiden's Katholie ken, ook over Kat h o li eken vooruit gang spreek t Begin hebben we hier SI. Dat is al zoo'n, enorme yooruitgang geweest: Leiden heeft «een éigen Katho liek dagblad. Waar vroeger „De Leidsche Courant" 'die tweemalen per week verscheen, al in zoo'n behoefte voorzag, Tiaar werd de wenschelijkheid van een Katholiek dag blad sterk gevoeld. Die twee malen per week verschijnen de,,Leidsche Courant" is de baanbreker, het begin geweest, van ons Roomsch dagblad. £n het tof stand komen van een Ka tholiek Dagblad, kunnen we, voor elke stad, het begin van een nieuw en frisch Katholiek Leven heeten. Daarom was de oprichting van ons Roomsche dagblad zoo'n heugelijke ge beurtenis. En voor onze stad de herleving van Katholieke actie. Nu kunnen we vrij-uit onze meening zeggen, nu zien we dagelijksch ons le ven op Katholiek gebied^ nu kunnen we, door middel van ons blad, meer aandacht voor onze instellingen op allerlei gebied vragen. Een Katholiek dagblad was noodig, dat was jtCe éérste vooruitgang, en als we nu een frisschen geest, -een geest vap herleving, een geest van actie op Katho liek gebied in Leiden zien, dan bedenken we dankbaar, dat de oprichting van ons eigen blad, daar den eersten stoot toe ge- geven heeft. iWpnJ actie js §r in het astilie" Leiden. Vooruitgang! En voor een groot, een zéér groot deel, is d at te danken aan onze 'Geeste lijkheid. Zij is, in onze dagen, ondanks haar zware taak, actiever dan óóit. En zij verdient daarvoor, laten wij het toch wèl begrijpen, onze achting, onze waardeering, maar bovenalonzen steun. Of moet 't niet tot groote vreugde stemmen, al wat zij, óók hier te Leiden, in 't waarachtig volksbelang onderneemt? Daar hebben wij, ten eerste, onze „Bij- belsche Gechiedenis voor Kinderen". De „Xatechismus met lichtbeelden" die pater Tesser ohi de veertien dagen geeft in het gebouw van onzen Volksbond. Waarom hierover uit te wijden? De opkomst, en de graagte waarmee onze kleinen er heen gaan, spreken voor zich zelve. Na afloop is er een populaire causerie óók met lichtbeelden 'voor de oude ren En hoe -dat werkt, hoe nuttig en leer zaam deze samenkomsten zijn, hoe nóó- dig voor onzen "lijd, zal ieder weten, die ééns daar geweest is, en den ijVerigen pater, op zijine eigenaardige en goedhar tige wijze daar aan "'t werk heeft gezien. Die „Lichtbeeldenavonden" trekken vaste bezoekers. Wie eéns gewqejs tis, komt weer. En, ragnjg goed zqHgn zy jn d£ harten de motie, omdat deze tevens uitspreekt de wenschelijkheid eener regeling van den arbeidsduur in het aanhangige ontwerp, want daardoor legt men bij voorbaat zijn stem vast aan een evetftueel ontwerp waarin die regeling is opgenomen. De heer Goeman Borgesius ver dedigde de motie-Troelstra met. Volle) overtuiging, de heer Lohman bestreed haar, io.a. omdat op het oogenblik een een pitspraak in den zin van Troelstra's motie onnoodig is na des ministers ver klaring van heden. Het zou een onnoo- zelheid zijn er in deze omstandigheldfen voor te stemmen. De heer v. Karnebeek bestreed de motie, omdat 'haar strekking n'et vast is" en zij dit was hij met dén heer Loh man eens onnoodig is op dit oogen blik. Ook de heer v. dl Velde bestreed! haar als ontijdig en ongewenscht, maar verklaarde tegelijkertijd dat hij nieit af- keerig is van beperking van den arbeids duur bij d-it ontwerp. De Minister bleef in 'de motie niets anders zien dan het te kennen ge ven door de Kamer van een indruk1, dat de regeling van de afschaffing van nacht arbeid onvolledig is zonder regeling van den arbeidstijd, maar dat zij ongepraeju- dicieerd- laat de technische kwestie of de Minister in de mogelijkheid zal- zijn met die regeling te komen. Na deze verklaring verklaarden de hee ren Lohman en v. Karnebeek zich nu weer vóór de motie, waarop de motie- Troelstra zonder stemming wordt goed gekeurd. Hierop wordt de vergadering veri daagd tot 9 November Staatsbegrooting. Hoofdstuk I. Aan de algemeene beschouwingen in het voorloopdg verslag is het volgende ontleend Vele leden waren van oordeel, dat het na de uitvoerige ten vorigen jare gevoerde gedachten wisselingen onnoo dig was thans wederom te spreken over de positie en het karakter van het Kabi net. Dat gevoelen werd door anderen niet gedeeld. Door eenige leden werd de meening uitgesproken, dat het Kabinet zijn ont staan dankt aan een partijgroepeering, die zich zelf overleefd' heeft, en dat voor die partijgroepeering geen aanlei ding meer bestaat, nu de onderwijsquaes- tie is opgelost. Naar het inzien dezer leden zou samenwerking tusschen hen die gelijke doeleinden nastreven, een be tere grondslag voor partijvorming uit maken. Wordt eene coalitie op den grondslag der Chri stelijke begin selen gehandhaafd, dan kan tdit, naar men meende, enkel leiden tot toene mende verdeeldheid in het land en tot belemmering van het nationale leven. De Roomsch Katholieke staatspartij oefent, naar men meende, een overheer- schenden invloed' op den gang der za ken uit, zonder dat det de hechtheid der coalitie schijnt te schaden. Voorts werd aangevoerd, dat de ge volgen der bestaande .partijgroepeering zich ook doen gevoelen in de wijze, waar op het Kabinet bij het doen van benoe mingen te werk gaat. In toenemende mate schijnt veel meer gelet te worden op de kerkelijke richting der candidja- ten, dan op hunne bekwaamheid en ge schiktheid. Er waren intusschen leden ,die meen den, dat in de politiek van het Kabinejl) meer de -invloed van conservatieve dan van Christelijke beginselen is waar te nemen. Tegenover deze beschouwingen werd' door andere leden aangevoerd, dat ook de bestaande partijgroepeering geenszins als verouderd' is te beschouwen en dat de onderwijsquaestie niet *s "opgelost. Voorts werd betoogd', dat vorming van partijen door vereeniging van hen, die een gelijk doel nastreven, niet zou leiden tot krachtige en blijvende organisatie. De groepeering zou telkens wisselen, naarmate de doeleinden veranderen en dus eindelooze verwarring ontstaan. Goe de politiek dient, naar men meende, niet bezoekers achterlaten, wat straks te pas zal komen in het openbare leven. Menig,, „licht-beeld" waar vroeger duisternis was. Daar zijn wij pater Tesser onzen groo- ten dank voor schuldig. Een „Katechismus voor Kinderen" heeft, dezen winter, ook kapelaan van der Laar ondernomen, voor de kindie ren der St. Petrus-Parochie. Ook hier met succes en goeden op komst. i En dan wat we nu pas gekregen hebben r— 'de Apologètische-Cursus in de Lodewijks-kerk. Die vooral, is in onzen tijd, voor ons Katholieken zoo nuttig en nóódig. En dat dit wel begrepen wordt, be wees 'de opkomst. En diep, diep, voélden we het heil zame, het nuttige en het grootsche vooral voor het werk ,wat in navolging van an dere steden, ook in Leiden onze R. K. Geestelijkheid onderneemt, toen we in het oude kerkje, onder doodsche stilte, daar vertellen hoorden van de Kerkvervolgin gen, van onzen plicht als Katholiek, éa van den persoon van onzen Goddelijken Zaligmaker en "de zending "der Kerk. Dui delijker, en inniger, werden wij bevestigd in onze Geloofsovertuiging. En al deze dingen, al deze cursussen, al deze vooruitgang op Katholiek gebied in Leiden, zal zeker in de toekomst zijn goed,e werking doen ondervinden. het afgaan op een doel, maar van een beginsel uit te gaan, en waar de bestaande partijgroepeering ver band houdt met het bestaande verschil an levensopvattingen kon men die niet' Is verouderd beschouwen. Toegegeven werd dat bij samenvoe- 3eging van groepen, die den Christe- lijken grondslag gemeen hebben, er geen] eenstemmigheid kan bestaan omtrent alle punten, van staatsbeleid, maar bij dé groepen, die van de tegenovergestelds levensbeschouwing uitgaan, bestaat zoo danige overeenstemming evenmin of iif nog mindere mate. Dat de Katholie ke staatspartij als de m a qh'ti g sitej fractie der coalitie een zeer grooten in« vloed op den gang van zaken uitoefent,- werd niet ontkend. Men hield zich intus schen overtuigd, dat bij de regeling van' den spooiwegdiienst van een streven om! de Katholieken te believen, (gelijk dóór anderen was beweerd') geen sprake is' geweest. Door sommigen werd verder opge merkt, dat elke politieke groep in dé| Kamer haar leider heeft, maar d'at de' leiding van de coalitie der "groepen' ter rechterzijde van het kabinejl! moei uitgaan. De Regeering behoort naar dé meening dezer leden bij het doen van; voorstellen niet te rekenen op den even- tueelen steun harer politieke .tegenstan ders en geen voorstellen te dóen, waar door een der haar steunende groepen' zich principieel gekrenkt zou gevoelen. Waar gebleken is ,dat de Roomsch-Kath'. lieke Staatspartij in beginsel bezwaar heeft tegen subsidieering van neutrale leeszalen, had, naar men meende, het voorstel tot het verleenen van zoo danig subsidie dlan ook achterwege moe sten vinden. Hiertegen werd van meer dan één zij de aangevoerd, dat op die wijze de be slissing over de voorstellen der regee ring aan de Kamer onttrokken zou wor den en overgegaan naar vergaderingen' van politieke fracties. Men zou komen tot ee*i partijregeering. De bewering dat bij het doen van b e- noemingen door het Ministerie meer op kerkelijke richting der candidaten dan op bekwaamheid en geschiktheid gelet wordt, werd van de zijde der politieke medestanders van het Kabinet weerspro- pen. Voorts werd opgemerkt, dat de be zwaren bij het tot stan'd brengen van sociale hervormingen ondervon den, geenszins het gevolg zijn van een conservatieve signatuur van het Kabinet! of van conservatieve invloeden in het Tand, maar veeleer van de intensieke moeilijkheden aan regeling der sociale verzekeringen verbonden. Sommigen meenden overigens, dat het Ministerie goed zal doen, indien het toont den steun, dien het van con servatieve kringen geniet, niet te hoog aan te slaan. Enkelen, zich nog sterker uitdrukkende, meenden, dat hef Kabinet moest toonen, niet van conser vatieven steun gediend' te zijn. Anderen betoogden als roeping der Regeering, niet steun, van welke zijde die ook komt, af te stooten. Zij behoorlt te trachten het geheele volk rond zich te vereenigen. Ten aanzien van de gedragslijn van het Kabinet, omtrent verschillende pun ten van staatsbeleid, werden nog de vol gende opmerkingen gemaakt: Grondwetsherziening en alge meen kiesrecht. Verscheidene leée.i meen den, d'at ten gevolge van de door het Ka binet gevolgde gedragslijn er voorshands van herziening van de Grondwet en het kiesrecht niets zal kunnen komen. Van andere zijde werd hiertegenover aangevoerd, dat in het feit, dat de Mi nister van Binnenlandsche Zaken het voorzitterschap op zich genomen heeft, van de Grondwetscommissie die ove rigens op meer onpartijdige wijze werd! samengesteld dan de door het vorige Kabinet benoemde het bewijs kon worden gezien, dat het de ernstige wensch is van het kabinet die herziening] spoedig tot stand ,te brengen. Men* wenschte dat het Kabinet zou bevorde- En als we nu toch ook op stoffelijk ge bied van vooruitgang spreken willen, noe men we dan de veranderingen in onziei Roomsche gebouwen Voorzeker ook een teek en van welvaart Siie dezen w'inber met genoegen door velen zullen opge merkt worden Noemen we Üe nieuwe en frissche be schildering "der zaal van onzen R. IC Volksbond, en het hernieuwde aanzien zijner conversatie-zaal; de vergrooting van het tooneel onzer zoo gunstig beken de SL Jozéf-Gezellen-vereeniging, en vooral ook het Electrische Licht in die zaal, waar cfe St. Joseph-Gezellen hun voortreffelijken geestelijken président in nig dankbaar voor zijn; en dan wait haast een soort heiligschennis, of een soort anachronisme lijkt électrisch- licht in ons aloude Lodewijkskerkje. Wat toch een hele verbetering 'is Dat 'k veel vergeten heb? Ik weet 'L We hebben een vereeniging „Ge loof en Wetenschap" een atdee- ling der „Hanze" ien dan, onze K. S. A.We hebben Zeker, er zal meer, veel meer zijn. Alles: „Vooruitgang!" Vooruitgang in Leiden op Katho* l i e k gebied. En daar wou ik 't, voor deze keer* maar eens over hebben. DCot ziens! KEE&

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5