Gemengd Nieuws. die de Bakkerswet wilden doen vooraf gaan, werd Tiet voorstel «cfes voorzitters aangenomen met 38 tegen 34 stemmen. De heer'ElaiTd verzocht dit jaar de Oorlogsbegrooting voor 1911 te doen volgen achter de Hoofdstukken I en II dier Staatsbegroting daar hij dit jaar veel discussie verwacht over de 'Oorlogs begrooting. üe Voorzitter beloofde deze re geling te "zullen overwegen. Vervolgens wees de heer Eland er op, dat vele leden niet in de gelegenheid zijn geweest Voldoende kennis te ne men van Tiet rappor? der Staatscommis sie in verband met het voorstel Kustver dediging. Daarom verzocht hij aan den voordi- ter aan de regeering te vragen, dat rap port te publiceeren. Heeft de fegeerïng daartegen bezwaar, dan stelt hij voor het wetsontwerp betreffende de Kustverdedi ging van de agenda voor het Sectieon- derzoek voorloopig af te voeren. De Voorzitter wees er op, dat het bedoelde rapport der Staatscommissie al twee jaar op de Griffie ter inzage ligt, zoodat er ruim tijd voor bestudcering is geweest. Het voorstel van den heer Eland werd bestreden en verdedigd. De Voorzitter verklaarde zich be reid het verzoek van den heer Eland aan de Regeering over te brengen en sprak er zijn leedwezen over liit, dat in couranten (Een 'stem: De Avondpost) mededelin gen worden gedaan uit rapporten welke door de regeerlng als geheim zijn over gelegd. De voorzitter herhaalde dat hij be reid is aan de regeering te vragen of zij bereid is het voorstel der commissie voor Samenwerking van "Zee- en Landmacht geheel of gedeeltenjk publiek te maken. Besloten werd het resultaat daarvan af te wachten, en inmiddals het voorstel- Eland aan te houden. Morgen of over morgen zal de voorzitter, in een 'te be leggen vergadering der Kamer m-ede- deelingen doen van de beslissing 'der re geering. De vergadering werd daarna gesloten. De Tweeüe Kamer zal heden, .Woens dagmiddag ten 4 uur weder een openba ren vergadering houden. Wijziging Arbeidswet. Ingediend is de memorie van Ant woord op het afdelingsverslag van de Tweede Kamer nopens het wetsvoorstel tot wijziging van de arbeidswet. Een aantal veranderingen zijn door de regeering aangebracht in het oor spronkelijke ontwerp tengevolge van op merkingen in de afdeelingen gemaakt. Den 1 O-urendag voor volwassen mannen meent hij niet in een wetsont werp omtrent den arbeid van jeugdiige personen en van vrouwen etc. te moe ten brengen ,zeke rniet omdat de k\ves- tie, waaromtrent 's ministers gevoelen bekend zijn, vooralsnog niet rijp is om te worden opgelost. Dat de landbouw buiten dit ont werp is gelaten, strookt ook met de meening van de Staatscommissie voor de Landbouw, welke ook yan oordieel is, dat de landarbeid afzonderlijke re geling behoeft. Reeds heeft de minis ter ook deze in studie. Boschbouw moet in het algemeen bij landbouw worden gerekend, behalve en kele gevallen, waar de arbeid in die boschbouw zoo dicht de industrie nadert, dat het wenschelijk is geacht, die ar beid ook bij dit ontwerp te rege len. (Werken in vlasbraakhokken en zwingelketen). Het rapport inzake de huisindus trie kan in 1911 worden verwacht. 'Zoolang dit rapport niet is verschenen, is het niet doenlijk, zonder meer de uit gever van werk aansprakelijk te stellen, daargelaten, 'dat hij elke (Strafbepaling zou kunnen ontduiken, door den arbei der als zelfstandig leverancier Je rioen optreden. Het stelsel om de bedrijfsar b e i id' van een kind tusschen 12 en 13 slechts toe te laten in geval er geen gelegenheid is om onderwijs te ontvangen meent de minister te moeten handhaven. Verhooging van de grens tot 14-jari gen leeftijd zonder dat de school plichtige I e e t ij d verschoven wordt, zou eenvoudig de gevallen, waar dispensatie moet worden verleend (we gens ontbreken van gelegenheid tot on derwijs ontvangen) van uitzondering tot regel maken Dat de grens van de wettelijke be scherming juist I7-jarige leeftijd moet zijn, is natuurlijk niet te bewijzen, maar men moet bij uitbreiding te dezen aan zien behoedzaam te werk gaan, wellicht kan men later tot hoogere leeftijdsgrens komen, wellicht zal reeds voor die tijd ook de arbeid voor als volwassen be schouwde mannen zijn beschermd. Voorschrijven dat voor beschermde personen de arbeid om 5 en 6 uur moet eindigen, acht de minister thans, nu de arbeidsdag toch wordt beperkt, niet zoo zeer noodig en de bepaling zou te veel ingrijpen in het fabrieksleven, waardoor de kansen op het vinden van arbeid voor die jeugdige personen zouden vermin deren. Het vakonderwijs op deze wijze of door een strafbepaling tegen de werk gevers, te bevorderen, L'Sit de minister niet doeltreffend: lo. is niet overal ge legenheid tot dit onderwijs, 2o. zou de bepaling zeer gemakkelijk kunnen wor den ontdoken. De nieuw voorgestelde regeling op de strafrechtelijke aansprakelijkheid vp.pr wetsovertredingen verdedigt de minister nader met een beroep op de jurispruden tie onder de nu geldende regeling. Het ontwerp legt den ondernemers den plicht op te zorgen, dat in zijn onderneming de arbeidswet niet overtreden worde1. Zij zijn echter vrij, wanneer zij blijken, alles te hebben gedaan, wat in hun vermogen was, om de overtreding te beletten. Met betrekking tot de artikelen deelt de minister o. a. nog het volgende me de Wilde men tegemoet komen aan den wensch van hen, die de Arbeiidfcwet steeds en in haar geheel voor bouwar- be:d bij het lossen van schepen van toepassing zouden willen zien, dan zoutde daarvoor eene wijziging van het ontwerp noodig zijn die echter volgens den mi nister allerminst aanbeveling zou ver dienen. Te minder bestaat voor het op nemen van de bedoelde wijziging aan leiding althans voor zoover het lossen van zeeschepen betreft, waar naar de minister vertrouwt binnen kort een ontwerp van wet betreffende het laden en lossen van zeeschepen aan de Siaten- Generaal zal worden aangeboden. Ook is een wetsontwerp ter bescherming van arbeiders bij de uitvoering van bouw werken in voorbereiding. Eene bepaling is toegevoegd om vdn den regel van den 10-urigen arbeidsdag voor bijzondere gevallen at te wijken, mits de beschermende personen niet lan ger per week arbeid verrichten dan 58 uur. Ook is bepaald, dat (door of namens den minister voorwaardelijk kan worden vergund dat in of voor eene bepaalde on derneming met name genoemdie jeug dige mannelijke personen van 15 of 16 jaar in het belang hunner vakopleiding tusschen 7 uur des namiddags en uur des voormiddags arbeid verrichten als aanvanger-gasblazer, mits hun arbeid niet langer dure dan 10 uur per dag en wordt gevolgd door een rusttijd van ten minste elf uren achtëreen. Om tegemoet te komen aan geoppciLe aren, wordt art. 6 in dier vo'ege ge wijzigd, dat het districtshoofd de be voegdheid zal hebben te bepalen, wan neer de korte en wanneer d.e lange rust tijd moet worden gegeven. De korte rusttijden zullen niet als arbeidstijden gel den, wanneer zij dpor h^t districtshoofd zijn voorgeschreven, 'dan wel ëht geven van zulke rusttijden als voorwaarde aan een overwerkvergunning of een dispensa tie is verbonden. Voor andere rusttijden van minder dan een half uur ""blijft de regel van het oorspronkelijke ontwerp be houden, dat deze wel als werktijd gelden. Van bepaling betreffende het ver blijf van jeugdige personen en vrouwen gedurende de rusttijden kan dispensatie worden verleend. Het denkbeeld, om een "bepaling op te nemen, waardoor wdrêie voorkomen, dat vrouwen gedurende een bepaalden tijd, aan hare bevalling voorafgaande, ar beid verrichten wélk denkbeeld op zich zelf den ifiinister sympathiek is moet z. i. afstuiten reeds op "de moeilijkheid om met namvkeurigheid het tijdstip der bevalling te voren aan te geven. Aan art. XXV is een derde alinea toe gevoegd, waarbij het haring speten ook zal zijn toegestaan aan vrouwelijke personen, 'die bij het in werking tredien van de wet 16 jaar oud zijn. Nader is bepaald), dat de wet in w e r- ki ngzaltreden op een door de kroon te bepalen tijdstip, idoch niet later dan 14 Januari 1912. De gewijzigde scheids wet zal kunnen worden aangehaald onder den titel van „Arbeidswet 1911." Kerknieuws. De Katholieke Missiën en de Wetenschap. Onder dezen titel geeft het Duit a sdhe tijdschrift „Kathjolisclkn Missio- nen" van October eenige belangwekken de mededeeiingen, waaruit wij verkort een en ander vertalen. Dat de katholieke missionarissen he den zoo goed als voorheen naast hun apostolisch beroep bok de wetenschap dienen, bewijzen die onderscheidingen, die weer in den laatsten tijd1 zijn toege kend aan verschillende katholieke mis sionarissen voor hun wetenschappelijke praestaties. Zoo kreeg de voormalige missiebisschop Mgr. Le JRoy, heden ge- neraal-overste van de paters van 'dien H. Geest, van de Fransche Academie den prjjs Juteau-Durigneaux (800 mark) voor zijn werk „La Religion des Primj- tifs". Het lijvige deel van 518 bladjzijden berust op de practische ervaringen van een lange missiewerkzaamheid onder de volkeren van Afrika. De academie der schoone wetenschap pen verleende den jarijs Sianislas Julien aan drie priesters uit 'iet Parijsche mis sie-seminarie nl. aan de missionarissen Esquirol, Williatte voor Tiun Dioi- Fransch en den missionaris Vial voor zijn Fransch-Loio woordenboek. Dezelfde academie benoemde tot cor- respondeerend lid pater Sebast. Ronze- valle S. J., proefssor aan de Oostersche faculteit der St. Josephs-universiteit te Beiroeth, wegens zijn epigrafische stu dies (betreffende geschriftkiuidie enz.) Het aardrijkskundig genootschap van Parijs verleende een subsidie van 500 franks aan pater Jerphanion S. J. om zijn cartographische wqrken in Cicilië en Karaman tot een gelukkig .einde t€ kunnen voeren. En zoo gaat het Duitsche Missietijd schrift voort met het opsommen van onderscheidingen, door geleerde, niet- katholieke academies en genootschap pen verleend aan katholieke missionaris sen voor de groote diensten, die zij der wetenschap hebben bewezen. En toch zijn er nog altijd menschen, die in hun hoogen waan meenen, dat domheid en paters synoniem zijnMaar dergelijke menschen zijn ook niet door zulke tastbare feiten tot andere gedach ten te brengen. Land- en Tuinbouw. T uberculine-inenting. De „Köln. Ztg." die reeds herhaalde lijk op de waardeloosheid der tubercu- line-inenting wees, heeft nu daarvoor we der het volgende voorbeeld aangehaald Uit de Fbensburger zeequarantaine-in richting waren 54 Deensche runderen, die op de inspuiting reageerden, naar Denemarken teruggezonden. In Kolding werden de dieren geslacht, onder toe zicht van den bij het abattoir werkzamen Duitschen veearts Van Werder. Bij tien der runderen was niet het minste spoor van tuberculose te ontwaren, zoodat het vleesch met het gezondheidsstempel le klasse kon worden voorzientwee en veertig runderen waren zoo weinig met tuberculose besmet, dat ook dit vleesch het stempel le klasse kreeg; slechts een rund was werkelijk tuberculeuseen rund is nog niet geslacht. Op de 54 afgewezen runderen is dit een merkwaardig resultaat, meent de „Köln. Zeitung." De correspondent te Buenos Aires van de N. R. Ct. schrijft d.d. 16 Sept. Volgens bericht uit Parana, de hoofd stad van de provincie Entre Rios, het Argentijnsdhe Mesopotamië, heeft de re geering van genoemde provincie eene overeenkomst aangegaan met een syn dicaat, aan het hoofd waarvan een be kend NederLander in Buenos Aires staat en waarbij een grondoppervlakte van 10.000 H.A. in het vruchtbare deltas gebied in het zuidwesten van Entre Rios aan genoemd Syndicaat overgaat, onder beding dat het terrein zal worden in gepolderd op de manier als in Hollanjd gebruikelijk is. Het doel is het land daarna te ver deden onder Nederland,sche landbou wers, die daarvoor speciaal zullen wor den uitgezocht, om het landbouwbedrijf zöó intensief te voeren, dat elke fa milie aan 2 H.A. genoeg heeft. Rechtszaken. Diefstal. Voor de Amsterdanische Rechtbank is voortgezet de behandeling van de zaak tegen den 20-jarigen keilner, recidivist, wien ten laste was gelegd diefstal, sub- sidair heling, hierin bestaande, dat Jiij f 2210 aan bankpapier, ontstolen aan een bezoeker van een huis aan den O. Ze Voorburgwal in den nacht van 10 Juni jl., als geschenk had aangenomen, we tende dat het geld door diefstal was verkregen. Ten aanzien van bekl. betoogde die subst.-officier, mr. Del Campo, dat hij was de aanstoker en niet kon worden beschouwd als heler. Op het oogenblik dat hij de portefeuille in den zak stak was spr. herinnerde aan een arrest van den Hoogen Raad van 30 April 1906, Wbl. 8374 de diefstal voltooid1. Spr. persisteerde bij den gestel den eisch U/2 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Bern. M. Cohen, concludeerde tot vrijspraak. De rechtbank, in dezelfde zaak tegen de vrouwelijke verdachten uitspraak doende, sprak de gehuwde vrouw bij ge brek aan bewijs vrij en stelde het 17- jarige meisje ter beschikking van de regeering zonder toepassing van eenige straf. Deze vonnissen waren geheel jn overeenstemming met het requisitoir van het O. M. Inbraak. Gisteravond is bij den slager S„ te Westervoort, ingebroken en gestolen een geldkistje met ongeveer 450 en een spaarbankboekje. Later in den avond is er in een arbeiderswoning in gebroken, waar gestolen werden een hor loge, eenige sieraden en wat kleingeld). Voortvluchtig? Een van de jongere te Utrecht gevestigde advocaten is sedert eenige dagen niet meer te Utrecht woonachtig, terwijl niet bekend is, waar hij zich op het oogenblik bevindt. Evenals de meeste zijner collega's was ook deze advokaat belast met de afwik keling van een aantal faillissementen, in welke functie hem gelden waren toever trouwd. Naar het U. D. uit goede bron verneemt, werd door den verdwenen ad vocaat den laatsten tijd meermalen gespe culeerd; men vermoedt thans, dat hij tot dekking van de door hem bij deze specu laties verloren sommen de gelden heeft aangewend, die hij als curator in die faillissementen, onder zich had. Zooals van zelf spreekt, is de verdwij ning aangegeven bij de Rechtbank, die nu de zaak verder onderzoekt. Het staat vast, dat de verdwenen advo caat van Utrecht is gegaan naar Parijs; doch het ligt voor de hand, dat hij Parijs alweer zal hebben verlaten. Naar het „U. D." verneemt is de voort vluchtige advocaat, mr. A. P. J. M. van G. do,or de Utrechtsche Rechtbank fail liet verklaard. Als curator in dat fail lissement is benoemd jhr. mr. K. J. Scho- rer, advocaat alhier. Nader vernemen wij, dat het vast moet staan dat de voortvluchtige niet voone- mens is terug te keeren daaromtrent heeft men aanwijzigingen in handen'. Op het oogenblik valt er natuurlijk nog niets te zeggen van het tekfoyt.» De lijst van actief en passief moet nog worden opgemaakt en zoolang die niet is voltooid, zoolang valt er geen enkel bedrag met zekerheid te noemen. Het eenige wat op liet oogenblik vrij wel moet vaststaan, is, dat de verduister de sommen niet zeer groot zijnwij hoorden hedenmorgen noemen het be drag van pl.m. f13,000, maar zeggen er onmiddellijk bij, dat deze som slechts eene voorloopige raming is. Een commissionnair te dezer stede is bij dit faillisement betrokken in ver band mét de speculaties van mr. V. G. De aanhouding van den verdwenen advocaat zal worden gelast. Verloren voorwerpen. 1— Te Haarlem worden Dinsdag en Woensdag in het openbaar verkocht een groot aan tal voorwerpen die aantoonen hoe wei nig zorg velen voor hun eigendommen dragen, namelijk artikelen van allerlei aard in het jaar 1909 achtergelaten in de rijtuigen der H. IJ. S. M., daarbij zijn niet minder dan 2000, zegge twee dui zend' parapluies en 600 wandelstokken, met goud en zilver gemonteerd, foto grafie-toestellen, bont, hoeden, hand schoenen en overschoenen manden vol, kleedingstukken, boeken, goud en zil ver, zelfs een partijtje diamanten! Ongelukken. Te Enschede is gisterenavond de 9-jarige J. L., die op'den toegangsweg naar de losplaats der Staats spoorwegen ter zijde van een wagen liep, door een anderen wagen overreden en onder een'der voertuigen geraakt, met het noodlottig gevolg, dat hij met ver brijzelden schedel werd opgenomen. Te Nieuwebrug (Gr.) is gisteren uit het kanaal opgehaald het lijk van A. ten H., een 17-jarig dienstmeisje, sedert 2 dezer spoorloos verdwenen. De 43-jarige J. W., van Ubbergen, is aldaar gisternamiddag van 'de stoom tram gevallen en overreden. Gisteravond is hij in het .Wilhelmina ziekenhuis te Nijmegen overleden. Zondagavond om zes uur is op den Haagweg, nabij Delit, een '15-jarige jon gen, W B.. uit Delft, door de stoomtram aangereden en op siag gedood. De tram najn het vreeselijk verminkte lijk mee naar Delft, waar het, aangezien de ouders van den jongen naar Rotterdam waren, in het gasthuis werd neergeïegd. Goede vondst. ,Te Baarn is in de buurtschap „Ter Eem", bij het ver wijderen van een oud rieten dak van een herberg, een portefeuille gevonden, wel ke bij onderzoek een bedrag van ruim f2000 aan bankpapier bleek te bevatten. Dure peren. De peertjes krijgen „goudenen" steeltjes. .Waren zij het ge- heele jaar duur, gisteren werd een ex. op de veiling Tiel en Omstreken, een William's Duchesse, verkocht voor 19 ct. De vrucht woog ongeveer"!^ K.G. Diefstal. Ï11 een koffiehuis in de Kalverstraat te Amsterdam, is gisteren avond een kassier van elders tot de ont dekking g'eTcomen, dat zijn tasch, o.a. in houdende een portefeuille met T1000 aan bankpapier, verwisseld was met een soort gelijke tasch, waarin zich niets dan wat waardeloos papier bevond. De bestole ne heeft onmiddellijk bij de politie aan gifte gedaan. Nog meer "boefjes geknipt, r— De aanhouding van twee Haarlemsche boefjes, die hadden ingebroken bij den heer A., in den Aardenhout, heeft er een der twee toe gebracht te gaan klappen bij den rechter-commissaris, met het gevolg dat nog twee^ zeer "bekende leegloopers zijn aangehouden, als debet aan'de braak bij mevr. Rijnbende, te Haarlem. De justitie gelooft nu ook opliet spoor te zijn van het nog vermiste zilver. "Ondank s 's werelds loon. 'Gisternacht is door "de Utrechtsche po litie een 30-jarig man in t>ewus"telooz:en toestand, met verwondingen aan het hoofd, aangetroffen. Op het politiebureau bijgebracht zijnde, bleek hij een Rotter dammer te zijn, die met drie vrienden was uitgeweest. Toen zij zijn geld medie hadden opgemaakt, hadden zij hem mis handeld'en bewusteloos achtergelaten. De drie vrienden Izijn hedenmorgen aangehouden. G e v a a r I ij k speeltuig. Een oogarts verzoekt de „N. R. C." heti publiek te waarschuwen tegen een nieuw soort speeltuig, een soort vlie gertje met -blikken vleugels. In den loop van 10 dagen zijn 5 jongens bij hem gekomen, die door deze instrumentjes waren getroffen. Bij drie hunner is het oog waarschijnlijk verloren, bij één ge schaad, bij den laatsten alleen gereld door het brilleglas. PestpokkeH. Een jonge dame, die in het Röntgen-laboratorium van een kliniek te Berlijn werkzaam is, heeft pestpokken in een lichten vorm opge- loopen. Een buitenlandsch artist, die vermoe delijk ook aan pestpokken lijdt, is in de Charité opgenomen. Alle voorzorgsmaatregelen zijn geno men. Bij bacteriologisch onderzoek is ge bleken, dat de artist, öie hier naar het ziekenhuis is gebracht, geen zwarte pjetst- pokkep heeft. Boschbranden. De groote boschbranden in den staat Minnesota, waaromtrent wij reeds enkele k'orte be richten hebben geplaatst, blijken een nog veel ernstiger en dreigender karakter te dragen dan aanvankelijk al gevreesd' werd. Wij ^aten hieronder volgen, het geen over die brand)en zooal te lezen staat in de uitvoerige Amerikaansche tele grammen der groote Londensche bladen. Uit Warroad, in Minnesota, wordt ge seind, dat de steden Beauette, Spoo- ner, Pitt en Graceton door het vuur to taal zijn vernield. Reeds zijn van 75 kolonisten de lijken gevonden en men vreest, dat in het geheel 300 menschen zijn omgekomen. Bovengenoemde plaat sen werden als door een wervelstorm van vuur getroffen in minder dan een uur tijds waren zij totaal uitgebrand, en de inwoners hadden terneuwernood| den tijd zich door de vlucht te redden. Al het hunne moesten ,zij ach terlaten. Het bosch ten oosten van War road brandt. Een tweede telegram is gedateerd uit Winipeg. Daarin wordt gemeld, 'd'at de boschbranden in Noordi-Minnesota zich uitbreiden en reeds bijna de grens van Zuid-Oost-Manitoba hebben bereikt. Het door den brand geteisterde ge bied ten oosten van Warroad beslaat een oppervlakte van ongeveer 50 vierk. Eng. mijl; het vormt alzoo een van de meest uitgestrekte boschbranden der laatste ja ren in de V. St. Door de groote verwar ring, die er heerscht, is het heel moeilijk een schatting te maken van het aantal slachtoffersmaar uit de mededeeiin gen van de vluchtelingen, die in War road zijn aangekomen, valt af te leiden, dat uit de buurt van Beaudette en Roose velt honderden worden vermist. De; plaats Roosevelt werd reeds verloren ge waand, daar de vlammen steeds nader kwamen, toen de wind keerde en het onheil werd afgewend. Volgens dit telegram uit Winnipeg zijn er 5000 men schen van alle have beroofd en dakloos gemaakt. Heeie gezinnen zijn omgeko men. Menschen, verbijsterd van angst en ontzetting, zwerven nog in de wouden' De Canadian Northern Railway laat voor zooveel mogelijk extra-treinen loo- pen naar de geteisterde plaatsen, om de menschen weg te brengen, naar oorden, waar hun beter een onderkomen en ver pleging kan worden geboden. In het gebied van den brand is de Krijgswet afgekondigd. Een later bericht uit Fort William, in Ontario, Canada, meldt dat ook jn die provincie de brand woedt. Het stadje Rainy River, waar de Rat Portage Lum ber Cy. haar zaagmolens en opslagplaat sen heeft, staat in vlammen. De „Köln. Ztg." verneemt d.d|. gis teren uit New York, dat het aantal doo- den op 400 wordt geschat, de materieele schade op 100,000,000 p.St. Stormwin den wakkeren de vlammen aan. Burgerlijke Stand. AARLANDERVEEN. Bevallen: M. den Hollander-Lindenburg, d. A. C. van Muis winkel-van Dommelen, d. ALFEN. Bevallen: J. de Pater geb. Pen- newaard. J. Broker geb. Idenburg. d. C. J. M. G. van der Putte geb. van der Poel, z. C. M. Maijenburg geb. de Korte, d. Overleden: K. van der Linde, man van G. van Abshoven, 53 j. G. van der Krogt, jd. 75 j. F. Pennewaard, wedn. van A. L. van den Berg, 44 j. W. M. van Rijn, jm. 4 j. N. Plooij, wed. van J. van Leeuwen, 85 j. HAARLEMMERMEER. B e v a 11 e nC. Buys- D'haene, d. M. J. Hill-v. Rijswijk, z. Overleden: J. H. Wezenbeek, 1 j. M. A. M. Stokebrant, 1 m. OUDSHOORN. Bevallen: J. Meerlo geb. Wegman, d. O. Krimpelman geb. Blok, z. C. Koopman geb. Kranenburg, d. N. Hooger- brug geb. de Groot, d. Overleden: H. Haak, 68 j. geh. met A. C. Blom. J. G. A. Lammers, 72 j. geh. met D. Mulder. Getrouwd: Th. van Leeuwen en H. Martens. RIJNSBURG. Geboren: Ida, d. van P.v.d. Kwaak en L. Driebergen. Jaantje, d. van C. v. Klaveren en C. v. Duijvenbode, Jacoba, d. van A. de Mooij en T. v. d. Boon. Frederi- z. van T. Bouwman en J. v. d. Meij. Pieter, z. van J. Kromhout en P. v. Klaveren. Jan netje, d. van J. Willms en P. Lammens.Janke v. van H. Hogewoning en J. de Vries. Abra ham, z. van G. v. d. Wijver en J. v. d. Steet. Getrouwd: T. de Wit jm. 23 j„ te Valken burg, en M. v. d. Valk jd. 23 j., te Rijnshurg. STOMP WIJK. Ondertrouwd: G. J. van Koppen jm. 29 j. en C. F. Luijten jd. 27 j. Bevallen: J. Starrenburg geb. Lelyveld z. a. van Varik geb. Oppelaar d. c. a. g. Nieuwland geb. v. d. Lans d. O v e r 1 e d e n H. W. v. d. Berg vr. 82 j. Wed. F. A. Kouwets. VEUR. Bevallen: G. C. Bergman geb. Van der Kley d. ZEGWAARD. Geboren: Dirk, z. van D. Huurman en E. Vermeulen. Cornelis, z. van M. J. van Leeuwen en G. Brandhorst. ZOETERMEER. Ondertrouwd: A. Rutten jm. 30 j. en H. Spruit jd. 24 j. Gehuwd: J. Dorst jm. 23 j. en A. Sloot weg jd. 22 j. ZEVENHOVEN. B e v a 11 e n M. van Leeuwen B^0 lYeVt r'oli w dJ. B. d. Houdijker jm 25 j. en J. Verkayk jd. 30 j. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 kantoorbediende, 5 timmerlieden, 5 schilders, 1 stoker, 1 grof-bankwerker, 1 scheepsbouwer, 1 loodgieter, 1 schoenmaker. 2 bakkers, 1 banket bakker, 1 boomsnoeier, 2 grondwerkers, 1 olie slager, 10 loopknechten, 4 loopjongens, 10 losso werklieden, 2 verstelnaaisters, 1 huishoudster, 2 dienstboden, 1 dagmeisje, 5 werksters, 1 wasch- vrouw. Gevraagd. 1 kleermakersknecht of jongen. 2 colporteurs.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6