Uit Stad en Omgeving. hebben plaats gehad. Op verschillende plaatsen zijn de ruiten ingeworpen. De werkwilligen worden lastig gevallen, en personen, geheel buiten *de kwestie staande, worden nagejouwd. Winkeliers, die verdacht worden, het met de stakers niet eens te zijn, wor den door de arbeiders geboycot. KORTE KRONIEK. De vertegenwoordiger van Vene zuela, de heer Griganti, deelde gisteren in de zitting van het Abitragehof mede, dat de onderhandelingen met Nederland nog wel niet zijn geëindigd, doch sprak zijn vertrouwen uit, dat ze weldra met gunstigen uitslag zullen worden bekroond. De „N. R. Ct." deelt mede, dat met den heer Gritters, directeur van het gemeentelijk electrisch bedrijf te Rotter dam, overeenstemming is verkregen over "de voorwaarden, waarop zijne aanstel ling tot directeur van 'de G. E. W. te Amsterdam zou kunnen volgen. Het hoofdbestuur van den Gronin ger Landbouwbond heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer gewend,, ver zoekende in het belang van "den Neder- landschen landbouw wel te willen bevor deren dat de middelbare Nederlandsche landbouwschool worde gevestigd te Gro ningen. De gemeenteraad van Schiedam heelt als ofJvolger van den heer Houwe- lage Greve (l£ K.) tot wethouder be noemd de heer T. S. Goslinga (A. R.) In :de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad van Dordrecht werd na lange discussie met 14 tegen 9 stemmen aangenomen een vooïsted van Eh en W. tot aanleg van een haven be neden de spoorwegbrug tot machtiging van B. en W. om mét de eigenaren te onderhandelen over den aankoop van "de voor dien aanleg"benoodigde eigendom men en inmiddels bij de Regeering de noodige stappen te doen om een wet voor te bereiden, verklarende het algemeen nut der onteigening dier eigendommen. De aan legkasten der haven worden ge raamd op f500.000. LEIDEN, 12 October. Hugo Verriest. Hij was gekomen, op uitnoodiging der vereeniging ,r,Geloof en Wetenschap" en als hij daar zoo stond' op „het verhoog" van de St. josephsgezellenzaal, zou men het die jche, nog ongebogen gestal te, dat heldere, lachende gelaat met die glunder glinsterende oogen, "dat fier om hoog gestoken hoofd, schoon omkranst door grijzende haren, niet aanzien, dat 70 jaren eroverheen gegaan waren. Slechts de stem was wat zacht, maar hoe zoet vloeiden die weeke Vlaam- sche klanken, ontroerend door hun schoonen eenvoud, als hij zeide hoe mét een gevoelen van vrees en eén gevoelen van blijheid hij was gekomen. Vrees, wijl hij zich moest verontschuldigen dat hij is een oude man en beter deed in 'zijn stil le pastory van Ingoyghen te blijven en slechts te spreken voor zijn volk. Zijn ze ventig jaren zeggen hem: „Pastoor blijf in uwe pastory" en dan antwoord hij „Gij hebt schoon gelijkmaar ik ga toch". 'n Gevoelen van blijheid, omdat hij komt spreken over zijn volk van' Vlaande ren, in 't zoete Vlaamsch, dat, hoopt hij wij kunnen verstaan, omdat het is het schoon e 'Oud-Hollandisch dat wij schre ven en spraken voor 400 jaren, en dat zij hebben bewaard en geschaafd en ge- kuischt tot het werd de zoete tale van .Vlaanderen. Hij wil ons geven een heter 'inzicht in de Vlaamsche letteren en kunst. ,Wij denken er wat van te weten, maar „ik schudde mijn hoofd en "zeg, daar is niets van." Wij kunnen den Vlaming niet begrijpen omdat wij zijn kinderen der boeken en de Vlaming het kind van Gods wijze natuur, die zijn verzen niet schrijft vol gens vastgestelde regels, maar 't is het fythmisch bewegen van het lichaam, de cadans van het bloed', dat opborreld uit het hart en tintelt in de verzen. En dat heeft de vlaming gekregen door zich te wenden (direct tot de meesters zonder dat de streepjes zettende en uiteen rafelende onderwijzer tusschen ben en 'het schoone stond. Met welk een sar casme sprak hij niet over het onderwijs hoe geestig hekelde hij die onnatuurlijke [behandeling van idle fabels van La Fontaine en de tragediën van Racine ter illus tratie van zijn uitroep: Wij zijn geen kin deren van onderwijs. En dan komt hij tot het bespreken van de wording van hun eigen Vlaamsche kunst en van haar grootmeester Guido Gezelle. Verriest ontvouwt voor onze cogen het leven van Gezelle, hoe hij te arm om liet kostgeld op het seminarie te betalen (Ge zelle en het geld hebben het steeds met elkaar te kwaad gehad) als „portierke" werd aangesteld en als loon voor zijn diensten de lessen mocht volgen. Hij doet ons binnentreden in het portierskamer tje, door welks raam Gezelle het rythme der kinderspelen begluurde dat hem in spireerde voor zijn eerste verzen. Wij'hoo ren, hoe Kanunnik Nagtegaai voor den ar men Gezelle die zich niet om grammaticn bekca.merde en dioor onvoldoende ant woorden niet toegelaten werd tot het Groot Seminarie, in 'de bres springt. „Het kan zijn dat zijn antwoorden onvoldoen de zijn, maar zijn kop is voldoende." Een schoon gedichtje ponder hulp der professoren gemaakt (o, neen, dat kun nen ze niet) ontsluit voor hem de poort Na zijn priesterwijding weet men niet wat met dien wonderen vogel aan te van en hij krijgt de harde koppen, die voor niets deugen, te onderwijzen. Voortref felijk weet hij die koppen te ontplooien en voor wetenschap toegankelijk te ma ken zoodat we die kleinen, over zich zelf verwonderd, hooren zeggen „Ik weet ietwat." Dan vertelde Verriest van de 7 maan den, dat Gezelle zijn leeraar in de Poësis was en hoe hij alles wat hij wist van Ge zelle leerde. Die overdrijving vergeven we den enthousiasten GezeTle-minnaar gaarne. We hooren van Gezelie's me thode van werken en zijn invloed op zijn leerlingen, hoe hij hen het rrèi liet zien, en ze zagen het wei, ja, maar veel den niets. Dan den volgenden dag op "de keerzijde van hun werk -vonden ze het heerlijke O! 't ruischen van het ranke riet! O! 'k weet wat uw gezang bediedf Wanneer de wind voorbij u voert, En buigend uwe halmen roert. "Gij buigt, ootmoedig neigend, neer, Staat op en buigt ootmoedig weer, "En buigend zingt ge 't droevig lied, Dat ik beminne, o ranke riet! Dan weer was het „'t Schrijverke", een andere maal weer ander schoons rondom hem. En zoo voelden ze allen door hem en zongen mee die liederen "die zij dageiijikscb dan d' een dan d' ander van hem ontvin gen. Toen kwam de tijd van miskenning, smaad en bespotting, waarin Gezelle niets van zich deed 'hooren, een tijd, waarvan Verriest met bitterheid sprak. Dan de glorietijd, toen Gezelle tot ka pelaan te Kortrijk was benoemd, waar hij dra „de God" van* Kortrijk was. Een siddering van ontroering doortintelde zijn leerlingen ,toen daar weer een brui schend gedicht idoor Vlaanderen klonk, uitzin gend de ontwakende levensvreugd, die Gezelle langzaam hervond. In een schitterende lofrede op de Vlaamsche letterkunde, aarin hij nog kortelijks over Stijn Streuvels en René de Clercq sprak, voorspelde hij -dat de tijd zou komen, hij was te oud en zou het niet meer zien uat Vlaanderen boven Holland de kroon spant. Dat wensch ik mij, dat wenscht Vlaanderen en "ik groette u. Een donderend applaus ging in de- zaal op van hen, in wie hij eenige'droppelen van zijn zwellend enthousiasme had ge goten, en met een lach van geluk om oen zachten, ouden moriii, ontving hij de hul de en dank der vergadering hem namens haar door Mr. Tepe gebracht. Het conflict aan de Grofsmederij. Gisteravond vergaderden de uitgeslo ten kettingsmeden van de Kon. Nederl. Grofsmederij en besproken den stand van zaken. Men besloot den strijd tot het uiter ste door te zetten, ook omdat de steun ruimer begint te vloeien en men sym pathie toont voor de beweging dezer arbeiders, wier loon velen meenen, dat onbillijk en onjuist is verlaagd'. Nieuwe Slachthuis lectuur Prof. Dr. D. A. de Jong, outi-:!'rec- teur van het openbaar slachthuis, hieeft tegen het rapport door .een bijzondere commissie uit den Gemeenteraad over de exploitatie van dit slachthuis en over de middelen, waardoor het tekort kan worden verminder en gedekt, in b.ochu- vorm een uitvoerige bestrijding doen drukken en den Raadsleden toegezon den. Jiij noemt daarin het ingestelde on derzoek oppervlakkig en het rapport on- tfegelijk en zeer onvoldoende. De commissie kon naar werk niet godd! voorbereiden en verstaan, omdat zij niet was der zake kundig. Schrijver vat ten slotte zijne bestrij ding in deze twee conclusies samen lo. d'at in het belang der ge neente de Gemeenteraad wel zal doen het rap port als onbetrouwbare leiddraad ter zij'de te leggen 2o. dat uit een oogpunt van slacht- huisexploitatie in het algemeen het rap port waardeloos is. Dr. De Jong heeft zich bij het lezen van het rapport tel kens de vraag ges ie d of hij hier aan o:i- weter4iheid en overigens aan goede! trouw heeft te denken, dan wel of hier. met opzet en d&t kan dan boos opzet heeten, het onderzoek minder deugdelijk geschiedde, omdat anders de gewenschte conclusie onmogelijk zou zijn geweest. Op dit geschrift komen wij nader te rug. Aanvaarding lectoraat. In het Groot Auditorium van het Uni versiteitsgebouw aanvaardde Dr. E. van de Velde hedenmiddag zijn ambtals lector in de histologie met een openbare les, ten onderwerp hebbende „De veranderin gen per zenuwcel gedurende hare fuLetie". Gemengde verkeeringen. Dezer dagen circuleerde in de pers, zoo Katholieke als niet-Katholieke een bericht, waarin als groote bijzonderheid werd medegedeeld, dat in statuten van de Leid'sche R. K. Middenstandsveree- ging op verlangen van Z.Mgr. Call ier een artikel was ingelasclit, bepalend dat allen, die een gemengde verkeëring aan gaan, als lid moesten worden geroyeerd. Deze mededeeling, die al enkde we ken geleden door ons in het verslag van de Hanze werd gedaan, bevat niets bij zonders. In d;e statuten of I- udelijk reglement v,an Volksbond, Geloof en ^We tenschap, Kruisvcrbond, en andere Kath. vereenigingen te dezer stede komt een zelfde artikel e/eneens voor en 't ligt voor de hand, dat de Bisschop geen uit zondering zou maken voor de Hanze, een uitzondering die trouwens niet gevraagd noch verlangd werd. Reden, om dan ook met ophef van de mededeeling van den W.Eerw. pater Zuidgeest op de bedoelde vergadering- gewag te maken, bestond er o.i. niet. Nu dit toch, en wel pp een onhan dige wijze is gedaan, meenen wij goed te doen, ter vermijding van verkeerde gevolgtrekkingen, op 't bovenstaande te wijzen. Trouwens in het aartsbisdom Is een zelfde bepaling sinds jaren reeds gel dende. In Haaiden/daterrt z'j van 1906. Zooals gisteren ree-is kortelings is aangekondigd, komt rircus-Wilke de volgende week hier eenige voorstellin gen geven. Uit 'de recensie in de bladen blijkt dit curcus een zeer goeden naam te bezitten. In een Deventer blad lezen wij over de laatste voorstellingen o.a. Wat vooral treft bij dit circus, is de uitnemende dressuur. Is in den laat- sten tijd bij vele dergelijke inrichtingen de hoofdschotel het variété geworden, hier bleef voor het eigenlijke paarden spel het voornaamste deel van het pro gramma gereserveerd, ter wip een aan tal specialiteitennummers, met uitmun tende krachten en eenige allerleukste clowns de no cd? ge afwisseling brachten. Alle artisten zonder pitzoudering wa ren voor hun taak berekend en zoowel op het gebied van dressuur als van spe cialiteiten werd 'iets goeds geboden. Het publiek wist dit op prijs te stel len. Ook de overige nummers vielen, zeer in den smaakzoo de vertooning van den equilibrist, die op zijn hoofd staan de, zelfs kan eten en drinken, of de krachttoeren van de Darnettroep, met hun wipplank, waardoor een van het viertal na een saito-mortale een vier me ier boven den grond op een stoel kwam te zitten. En dan niet te vergeten de keurig gedresseerde honden als paard en oli fant verkleed en door den clown Aug. Waels voorgebracht. Verschillende watersportliefheb bers hebben een circulaire ontvangen, waarbij zij worden uitgenordigd tot het bijwonen eener vergadering op Vrijdag avond a.s. in den „Vergulden Turk" al hier, met het 'doel een vereeniging te stichten van zei'-, roei- en motorsporr- beoefenaars. Men is van plan om als de vereeniging tot stand komt Warmond als middelpunt di^r vereeni ging te kiezen. Bij Koninklijk besluit zijn goedgekeurd verordeningen regelende de heffing en de in ordering van schoolgeld aan de ge westelijke kweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen alhier, zooals die door den gemeenteraad zijn vastge steld in zijn vergadering van 28 Juli 1.1. Zij treden ln werking December 1910. Mejuffrouw dr. A. Grutte rink, apo theker in het gemeente-ziekenhuis te Rotterdam, is tot wederopzegging toe gelaten als privaat-docente in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijks universiteit alhier oin onderwijs te geven in de mikrochemie. Bij koninklijk besluit zijn de vol gende pensioenen toegekend N. Brouwer directeur der gemeentelijke kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen al hier t 2048 j. G. Renaud, onderwijzer aan de openbare lagere school te L e i d- sch en d a m, gemeente Stompwijk,f 432 dr. L. A Kesper, corrector aan het gym nasium te Gouda, f 1270; H. A. Toert, amanuensis aan de Rijks- hoogere burgers- school te Gouda, f 509. Met instemming zal vernomen wor- dean, dat binnen niet'te langen tijd dooi den Noorel-Zuid-Holl. Tramweg Leiden Haarlem, lange wagens in gebruik worden genomen. Dit zal een belangrijke verbetering zijn. De October-bijeenkomst van de Vasr te Keuringscommissie, ingesteld door de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde^, had gisteren in de Konings zaal van „Artis" te Amsterdam plaats Er was niet zooveel ingezonden als op de September vergadering. Uit Leiden was een prachtige in zending van den heer G. r. Henier ik, een negentig vazen gevuld uier de a.ler- schoouste Cactus-üahlias die een schit- tereiiden indruk maakten. Ais prachtig roou gekleurde en fraai gevormde noe men wij: „Foxliunter", „Lustre", „Ro land von Berlin", „Royal -Scarlet", W. id Rogers", zeer donker, „Colonel Mo- ligiieu:-:/' ceu groote Spin gelijk; „Mor in er" en „Tlic Lightning". Geel gekaard zijn: „G'.ory of WilD," „Electric," ei- troengeel met witte puntjes; „Caradox," „LIalm Easton' Heider lila: „Miguoii", „Rosa Star", „Celia", „Mauve Queen", „Dorothy", „Mrs. F. W. Willis and G'ineker." Rein wit zijn: „Snowstorm" „Perie de Lyon", „Suowdon", „Mrs. jW. H. Raby" en „Anemone." Deze inzending verwierf een zilveren medaille. De heer D. Spaargaren "Wzn., te A a 1 s- taeer, vertoonde een proefje Cyclamen kuituur, dat bijzonder mooi was.'De plan ten stonden in cents potten, "en droegen: vele fraai gevormde bloemen in tal van kiemen. Een bronzen medaille werd hem toe gekend. Een bloeiende Vijfvingefplant AZaliar ja- ponica zagen wij van den heer Heydanus te Aalsmeer, 't Was een mooie plant met drie bloemstengels. Voorts was er nog uit Aalsmeer van den heer J. C. Mensing reuzenbloernen van Chrysanthemums, zooals „Ragman- te" Elsie Fulton, wit en andere. Bovendien liet de heer Mensing 'tien prachtig gekweekte sleutelbloemen in den vorm van „"Primula ooconica" riiikbloei- ende Alpehvci'dien, „Cyclamen persieum grandïflorum" en prachtige plantjes van „Begonia G'.oire de Lorraine" zien. Wat de heer Mensing laat zien, is steeils eer ste klas waar. B. en W. van Utrecht stellen den Raad voor, aan "de H. B. S. met 5-j. cursus- voor meisjes aldaar, mej. N. Klaassen, alhier, te benoemen tot ieerares in de natuurkunde. ROOMSCHE AGENDA. Donderdag, 6 uur 's avonds. Ge bouw R. K* Volksbond, Rapenburg, Bij- belsche geschiedenis met lichtbeelden, voor kinderen, 'toegang tegen bewijs. 81/2 u. Catechismus met lichtbeelden voor aile Katholieken boven 16 j., toegang vrij. Spreker de weleerw. Paler J. G. Tes- ser, O. F. M. ALFEN a/d RIJN, Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende, hulppostkantoren werd gedurende de maand September 1910 bij de Rijkspost spaarbank ingelegd f26885.19, Terugbe taald f 14938.67. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 8526. BOSKOOP. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Sept. bij de Rijkspostspaarbank f 7778 88. terugbetaald f 7096.64. He. laatst door dat kantoor uitgegeven boekje bedraagd het nummer 1827. GOUDA. In overleg met de commissie van toezicht op hef lager onderwijs stel len B. en W. den gemeenteraad voor, over te gaan tot de invoering van school vergaderingen, tweemaal per jaar te hou den. Het houden van meer vergaderingen wordt aan het hoofd der school over gelaten. Het college van B. en W. en de commissie van toezicht op het lager on derwijs worden in de gelegenheid gesteld de vergaderingen bij te wonen en aan de beraadslagingen deel te nemen. Be sluiten, in een schoolvergadering ge nomen, zijn voor het hoofd der school bindend, tenzij hij er zich in de verga dering onder opgiaf van redenen tegen heeft verklaard, in welk geval het besluit eerst de goedkeuring van het voor zijn school aangewezen lid van het college van B. en W. behoeft, om voor hem bindend-te zijn. KATWIJK AAN ZEE. Op den publie- ken afslag werd besteedvoor volle pekelharing f 12.60, ijle dito f 9.35, steurharing f 11.30, makreel f 10.40, alles per kantje. NÖORDW1JK. Door het bestuur der afd. Noordtwijk van de Alg. Ver. van Bloembollencultuur is- een vergadering uitgeschreven op Donderdagavond' ten S uur in „Flora". De agenda vermeKdUt 8 punten, waaronder „Voorstellen voor de Alg. vergadering, Verkiezing van een afdee'ingsvoo:zitter, wegens vertrek van den heer L. A. Prins, Onderlinge vei ling der têntoonstellingsbo 1en NCO ?DWIJK-BINNEN. Gistermor gen arriveerden alhier 197 studenten van liet seminarie Hagevekl ter veree ring der Reliquïen van den H. Jeroen. De Plechtige H. Mis werd opgedragen ■door den Zeererw. Z.Gel. Heer Snickers geassisteerd door den Weleerw. Z.Gel. Heeren Huibers en Kuis. Te ruim 10 uur ging men in plech tige processie naar het Martelveld pp Catoroma, alwaar door den Weleerw. Z.Gel. heer Karstens een predikatie ge houden werd, met het onderwerp: .„Het is niet de vrede die Ik U kom brengen, maar het zwaard." Te 12 uür werd een .plechtig Lof ge celebreerd, door den Weleerw. Z.Gel. Heer B.eems, geassisteerd door de Wel eerw. Z.Gel. heeren Witlienburg en Hol- ienberg waarna processie door den tuin met het H. Sacrament. Te ongeveer hailf twee vertrokken de pelgrims huiswaarts. NOORDWIJKERBOUT. Bij de gister te Leiden gehouden zitting van den Mi litieraad, werden Arie van Beelen, Adrianus Gcerlrngs en Willem Cornelis WassenaaE, lotirrgsnammers resp. nummer 11, 15 en 1van dienst vrijgesteld wegens broeder- dienst, terwijl 6 anderen, die vrijstelling vroegen wegens lichaamsgebreken, allen tot den dienst werden aangewezen. VOORSCHOTEN. Naar wij vernemen zullen op den Papeweg alhier, niet zoo als gemeld is arbeiderswoningen, maar flinke burgerwoningen worden gebouwd voorzien, van alle gemakken, ook gas- en waterleiding. De leden van.de IJsclub „Allemans- geest" alhier, worden attent gemaakt op de jaarvergadering van de Zuidholï. IJsvereeniging, te houden te 's Graven- hage op .22 October e. k., waarin o. m. aan de'orde komt: Verzekering arbeiders. Ongetwijfeld zal de tot standkoming algemeen worden toegejuicht als een verdienstelijke sociaie maatregel ten dien ste van den arbeider die toch in 't belang van de vereeniging zijn werkkrachten schenkt. WARMOND. Het bestuur der War monderpolder heeft besloten met een stoomgemaal den polder te gaan bemalen. Reeds is men begonnen met het afbreken van den ouden watermolen. Het getal nieuwe studenten, die na volbrachte studies op Hageveld, dezer dagen in het Seminarium alhier den phi- losophischen cursus zijn begonnen, be draagt drie-en-twintig. Eenieder die de gemeentelijke los plaats passeert, ziet direct de plompe roodgeverfde romp van den gashouder, die, behalve dat hij een. groote gezichtsbe lemmering voor de omwoners is, ook een akelige ontsiering voor dit pnnt van ons dorp mag genoemd worden. We kwamen echter tot de ontdekking dat de gashouder toch ook nog een „goede zijde" heeft, n. I. de achterzijde. Geheel voor het oog verborgen is daar opeens de woning van den gasfitter verrezen, 't Is een zeer net en lief huisje, dat ook van binnen keurig en geriefelijk is ingericht. 394e Staatsloterij. VIJFDE KLASSE. 15e LIJST. Trekking van Woensdag 12 October. Hooge IPriJasera. f 5000 601I. f 1000: 1806, 20699. f 400: 1438, 2549, 9166, 13771, 14176. f 100 5687, 7401, 10429, 10505, 10840, 12544 14094, 15743, 15745, 16725, 17540, 18079, 18949, 19565. IParitisem vara f 70 2 2658 4996 7270 9682 12286 15572 1 35 99 5099 7313 9760 315 638 5244 15 9816 583 75 9971 92 756 10005 2736 2842 2784 3177 3224 5383 7404 5503 7597 32 7716 5613 7999 65 8140 737 3314 69 51 555 353 20 83 72 91 96 775 910 825 230 913 54 935 320 13095 16008 42 5783 5837 8234 5939 8437 51 8512 602 89 32 135 52 592 106 241 33 306 439 615 1203 1433 1531 26 78 67 428 505 56 8621 180 99 37 6293 8812 6388 9041 6446 44 6535 46 92 95 6601 9172 72 9307 96 60 6847 9426 •7159 9592 90 9613 S6 621 801 37 228 710 76 -"84 26 65 17040 331 31 807 218 434 96 17019 82 534 55 464 908 658 979 66 51 761 !089 544 18078 920 NIETEN. 12 2864 5043 7413 9986 13186 15789 18615 13 94 87 16 93 205 844 61 25 2973 98 77 10010 27 901 67 59 3003 5103 7520 103 33 26 91 72 56 43 38 29 46 97 750 193 3131 54 47 36 62 16064 88 249 28 62 65 45 96 91 94 94 33 5216 74 61 317 110 8 J0 392 42 34 89 95 44 26 08 95 63 51 7605 98 69 27 42 515 3243 54 7 211 453 42 58 45 69 66 38 73 67 56 67 631 79 75 56 96 503 77 68 87 3313 77 7705 369 33 86 931 800 21 5332 10 86 67 229 76 52 47 76 38 92 75 40 78 85 3411 5404 67 431 80 72 19000 89 18 8 7820 86 97 90 24 734 89 23 28 537 612 92 31 76 3504 47 35 71 29 313 74 929 13 84 37 99 57 27 137 40 41 99 43 614 62 29 41 49 46 5570 94 39 731 77 59 58 82 5600 7920 63 67 84 221 64 93 36 44 706 85 402 43 1043 3603 45 62 845 802 36 62 62 19 5749 74 943 48 44 69 67 44 54 98 45 52 61 79 78 47 74 8021 90 60 545 302 1103 56 76 30 11007 63 82 18 34 96 96 31 38 71 90 23 S0 3720 5818 54 64 946 618 34 1224 66 24 61 77 84 71 91 51 91 34 73 86 14057 714 410 83 2822 56 8191 89 72 15 511 91 53 75 97 117 121 76 16 1308 60 80 8228 33 59 85 41 12 3909 90 59 65 209 95 628 24 40 5924 85 66 24 844 73 52 63 47 8354 91 60 77 99 705' 94 4009 56 8448 98 74 17112 1441 22 62 96 386 94 27 51 1535 27 94 8518 93 97 38 803' 60 56 6079 52 450 300 60 34 95 62 82 8602 572 28 166 65 1608 98 91 33 98 49 69 936 31 99 6102 43 620 70 224 40 1737 4141 18 44 61 80 38 58 69 31 33 57 707 96 42 78 70 32 86 75 17 525 44 yu 82 36 87 83 87 81 48 20009 91 65 6215 94 816 83 50 20 1806 4203 26 8722 45 98 52 92 39 4 29 24 55 619 64 104 41 14 31 45 59 84 37 23; 85 26 40 70 914 94 348 24 97 4304 42 77 57 740 72 43 1907 23 6376 8874 2009 89 421 280 28 26 81 8921 91 815 47 85 60 28' 6410 89 173 907 91 96 2039 40 6530 9040 200 79 546 361 42 45 54 51 38 15036 53 73' 62 55 96 60 40 68 647 84 84 71 99 9119 95 119 63 402 95 4443 6632 64 345 208 713 04 2107 96 39 87 63 13 36 45l 8 98 69 9205 72 27 37 71 22 4523 86 47 455 36 59 810 79 44 47 88 52 67 40 96 65 56 97 78 83 72 15 552 93 73 6744 96 88 79 35 60. 2269 4609 56 9324 92 83 83 601 66 28 64 42 551 92 92 09 2308 31 75 52 611 338 960 14 15 43 6902 9499 61 40 18009 28 2427 52 37 9505 734 402 113 02 705 82 54 65 28 41 23 58 90 70- 98. 85 78 67 91 11 2538 4724 7023 9624 801 79 96 218 18 j 69 84 40 37 64 538 30' 2657 4831 74 88 926 55 82 84 823! 2736 48 7191 9741 30 77 601 69 82 7200 57 13009 653 337 84: 2809 4916 80 93 20 76 449 902' 21 29 99 96 30 712 83 10, 29 70 7324 9825 36 15 546 21. 52 5023 59 29 38 27 54 60 54 30 85 991Q 48 59 603 80: 55

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2