Gemengd Nieuws. ris, zal \veivhet leeuwendeel hebben. Het bereidt de zaken voor gelijk B. en WL van een gemeente dat doen, en de Raad besluit. Het voert 'de verordeningen van dien Raad uit en is tegenover den Raad Verantwoordelijk. Evenals in den Ge meenteraad kunnen ook in den Raad van Arbeid vaste commissiën voor 'bepaal de zaken worden benoemd, kortom, „bij de uitwerking van het beginsel van decen tralisatie, is zooveel mogelijk gevolgd het door de ervaring van ruim een halve eeuw berpoefde voorbeeld der Gemeentewet." De uitgaven van den Raad van Arbeid zullen voorloopig 'Alleen komen ten laste van de ziekenkas, behalve dat de Staat Ide bezoldigingen betaalt van voorzitter en secretaris, de vergoedingen voor het bijwonen van vergaderingen, reis- en ver blijfkosten, alsmede de verkiezing. Het tweeploegenstelsel bij de Infanterie. De gep. luit-gieneraal F. H. A. Sa- bron, oud-Minister van Oorlog, en als zoodanig de vader van het tweeploegen- stelsel bij de infanterie, waardoor hij 'gepoogd heeft bij dit wapen de quaes- tie van het blijvend' gedeelte te ontgaan heeft in een brochure: „E enige op merkingen over De Toepas sing van het Twceploegenstel- sel bij de Infanterie" het een en ander gepubliceerd, dat bij het uitspre ken yan een oordeel over deze belang rijke aangelegenheid' eenig gewicht in de sdhaal kan leggen. Hij heeft daarbij met machtiging van zijn opvolger, ge bruik kunnen maken van officieeie ge gevens. Na in het kort in herinnering te heb ben gebracht, wat de "Regeering zich voorstelde Jmet de opkomst in twee ploe gen te bereiken, en de bezwaren te heb ben nagegaan, die daarvan werden ver wacht, bespreekt de schrijver de oefe ningen der ploegen en komt tot de volgen de slotsom: De vraag, die zich thans nog voordoet is, of men het bij wijze van overgangs maatregel voor enkele jaren en als proef ingevoerde tweeploegenstelsel moet blij ven behouden totdat de algemeene her ziening der Mïlitiewet is tot stand ge komen, dan wel of men moet terugkee- ren tot den vóór December 1908 be- staanden toestand. Naar wij meenen moet men dit laatste niet doen, omdat het mogelijk is, het hoofdbezwaar de geringe sterkte der compagniën in de eerste vier maanden grootendeels weg te nemen. Dit hoofdbezwaar ont staat niet ten gevolge van het stelsel. :Men kan de indeeling in ploegen pm andere rédenen onraadzaam achten, doch Wil men, ook met het oog op art. 181 der Grondwet, ten ,allen tijde in den "loop van het jaar een voldoend geoe fende troepenmacht onder de wapenen hebben en de kazernes 's winters niet sluiten wjat ook bij.het tot stand ko men der wet van 1901, door de Regee ring bij monde van den Minister van Oorlog Eland als een vereischte werd aangenomen dan is "liet tweeploegen stelsel o.i. het eenige, dat met de ge ringste kosten en (den kleinsten druk kan voldoen. Intusschen bij het nemen van een be slissing in deze, zal waarschijnlijk veel gewicht 'in de schaal worden gelegd, döor hetgeen omtrent de geoefendheid1 der lichting 1909 is of zal worden ge rapporteerd door hen, die c. q. van hun bevinding moet doen blijken. Voor hoo- 'gere legerautoriteiten zou die taak voor zeker niet minder inspanning maar Waarschijnlijk ook meer volledig kun nen worden verricht, als men ïn ons leger iets dergelijks invoerde, wat in [Zwitserland bestaat, n.l. dat omtrent elk man, als hij de Rekrutenschule, d. i. zijn eerste oefening van 65 dagen heeft doorloopen, door de instructeurs een be- ioord'eeling werd opgemaakt, in cijfers Zijn geoefendheid in de verschillende takken van den dienst aanduidende, welk Wordt gezonden aan den commandant der compagnie, waartoe de afgeëxer- ceerde recruut behoort en waarbij hij later alle herhalingsoefeningen zal door loop en. De schrijver besluit: Wanneer men uit al het voorafgaande zlou afleiden, dat wij in den toestand', ziooals déze zal zijn, bij het volgen van den door ons aangegeven weg, geen ver betering wenschen, dan z|ou men dwa len. Het tegendeel is het geval, en het Zal dkn ook o. i. noodzakelijk zijn dat de iRegeering tracht een definitieve herzie ning van de Militiewet zoo spoedig mo gelijk tot standje brengen. Alleen bij zulk een herziening zal het mogelijk zijn 'de algemeen bekende nadeelen van de bestaande wet weg te nemen, en spe ciaal het wapen der infanterie in be tere omstandigheden te brengen. Het lijdt geen twijfel o.i. of de Staten-Gene- raal zullen zich niet minder dan de Re geering beijveren om die herziening tot stand te brengen, want, naar wij meenen is geen enkele der politieke partijen! met het bestaande tevreden. Voorzeker zullen daarbij aanmerke lijke meeningsverschillen aan den dag komen, doch daar |die wensch naar ver betering algemeen is, mag worden ver- Wacht, dat ten slotte een resultaat zal Worden verkregen, dat wel niet allen naar den zin zal wezen, maar dat jn elk geval een einde maakt aan de ge breken van de yigeerende wet. Land- en Tuinbouw. De Londensche Veemarkt. De dastriclveearts A. van Leeuwen, te Utrecht, schrijft in de Veldbode over een bezoek, door hem gebracht aan de vee- en vleeschmarkten te Londen. Wij ontlee- nen er het volgende aan: De groote dagelijksche markt voor T vee uit het binnenland js in Islington, waar men allerlei soorten Engelsch vee ziet, van den Shorthorn (Durham) af tot den Long- harn-os met zijn enorme horens toe. 'tls meest slachtvee, wat op ïle markt komt het weinige melkvee laat in zijn extérieur dikwijls veel te wenschen over. Ook ziet men er aillerhande Engelsche schapenrassen maar ook (deze vallen op de markt niet mee. 'De meeste schapen, die ik zag, waren vrij klein en niet zeer vet De markt beslaat een zeer groot ter rein, maar ziet er vrij onoogelijk uit, ter wijl het gras overal tusschen de straatstee- nen groeit De reiniging en de ontsmet ting der markt leken niij ook gëheel onvol doende. Op -de markt te Deptford aan de Theems komt het vee uit het buitenband tegenwoordig nog alleen uit Amerika (Vér eenigde Staten en Canada). Dit Atneri- kaansche vee is oorspronkelijk van En gelsche afkomst en stamt meest af van het ongehoornde Schotsche en Galloway-vee De meeste ossen zijn 'mooi eenkleurig zwart of donkerrood en van zeer goéde kwaliteit Behalve het ongehoornde is er ook veel' zeer veel vee met zeer lange horens. Dagelijks worden in Deptford on geveer '3000 van deze runderen geslacht nadat zij op de markt publiek aan den meestbiedende zijn verkocht. Dit slach ten woonde ik ook bij. De dieren bevinden zich los in groote hokken en worden vandaar "bij tientallen gedreven naar de dichtbij op het marktter rein gelegen slachtplaatsen. Daar wordt het rund, dat aan 'de beurt is, een ketting in den vorm van een lasso om den nek geworpen, wélke ketting door een laag in den aangebrachten ring loopt. Door inhalen van de ketting komt het rund met den kop omlaag tegen den muur gebonden te staan. 'De slachter neemt nu een voorwerp in den vorm van een houweel of dissel, waarvan "het eene einde uitloopt in een puntigen ijzeren doorn. Deze doorn o'f priem wordt het rund met kracht in het voorhoofd gesla gen, waardoor het onmiddellijk neervalt. Dan neemt de slachter een 'Spaansch riet van ongeveer een meter lang, en brengt die door het gemaakte gat in de hersen holte, waardoor de hersenen en "het ver lengde merg geheel worden vernield, zoodat het dier het bewustzijn kwijt is. Dan maakt een andere slachter op zijn doode gemak een insnijding in de huid van de bovenliggende voorknie en plaatst daarin een ijzeren stang welke met het andere eind op den grond rust. Zoodoen de wordt dit been in de hoogte gehouden, denkelijk voor het beter uitbloeden. Daar na eerst wordt een overlangsche snede in den hals gemaakt en zoekt" de slager kalmweg den halsslag-ader op, 'die hij aansnijdt, waarna het üitstroomende bloed wordt opgevangen. Een lieel bijzondere (manier van slachten dus, waarmee de meeste Nederlandsche slagers geen vrede zouden hebben. Uit de slachtplaatsen wordt het vleesch vervoerd naar de groote vleeschmarkt in SmitbfiekL Dit enorme gebouw is geheel overdekt met glas en 'ijzer, zoodat het in de hallen zeer ljcht is. De oppervlakte is bijna U/2 hectare, onder verdeeld in af zonderlijke hallen, waarvan ik tot n. 25 tel de waarin tienduizenden schapen, varkens voeten rundvleesch en verderop wild, ge vogelte, herten, rookvleesch, enz. te koop hangen. Ik was ér op een Vrijdag, den druksten marktdag. Iedere grossier heeft een open vak met achterin een kantoor en zijn naam vóór op het vak geschilderd. Van die grossiers koopen de vleeschwin- keliers het geslachte vleesch. De hallen zijn met zaagmeel bestrooidi. Het vleesch is soms verpakt in een soort van wit gaas .of dun linnen, maar het meeste hangt toch open en bloot. Het was een regenachtige voormiddag, toen ik de markt bezocht. "Daaraan ligt "het mogelijk, dat ik de Nederlandsche zinde lijkheid in deze vleeschhallen zoo miste. Het is in één woord naar onze "begrip pen, een vieze "boel. Het vleesch ligt dik wijls bij hoop en als oud vuil op een soort zeil oï gonje op den grond. De vleesch- sjouwers zien ér vies en onooglijk uit. alsmede hun karren, "waarmede zij het vleesch vervoeren. Ik zag van die kerels die lagen te rusten met hun heerlijk vetten kop op het vleesch. Eet smakelijk! Het vleesch op deze centrale Londen sche markt is lang niet alle van eerste kwaliteit. Men ziet er monsters van schapen met prachtig vleesch en een dikke laag vet op den breeden rug, maar oo*k veel minderwaardig goed, kleine diertjes van bepaald geringe kwaliteit E11 slecht geslacht, met hier en daar nog Stukken huid aan kop en pooten Buiten op straat vóór de hallen staat het vól karren en wagens voor vleesch- vervoer. Alles zeer onoogelijk, terwijl de straat zelf vol ligt met vies stroo en zaag sel enz. "Een rommel om mét geen stok er over te springen! Van hier wordt het vleesch dan ver voerd naar de slagerswinkels in die stad. Maar dat zijn me oo"k de slagers wink ei tjes weL Kleine -Gerkante ruimten, prop vol gehangen met allerlei soorten van vleesdij meest heeje gchapeji. .Vóór jn d-en winkel, een groot vierkant gat, waar het vleesch in allerlei stukken en brokken veelal ronde schijven /uitgestald ligt, zoo maar open en bloot aan de straat, zoódat liedier liefhebber, of liefhebster het be tasten en "bekijken kan, terwijl het stof van die straat vijen toegang heeft. Neen, wij Hollanders zijn wel eens wat krenterig 'zindelijk, maar de Londensche slagers winkels zouden je toch soms den eetlust wel kunnen doen vergaan. Staat men even voor een slagerswinkel te kijken, dan komt de winkelier onmiddellijk naar bui ten om zijn waar aan te prijzen. Koop je geen vleesch, hij heeft dikwijls allerlei visch en wild ook in zijn winkel. Dat fdoet elkaar I11 Londen blijkbaar geen kwaad." Rechtszaken. Verduistering van effecten. Voor de Amsterdamsche Rechtbank heeft gisteren terecht gestaan J. F. A. K., een 44-jarig kantoorbediende. Hem is ten laste gelegd, dat hij opzettelijk als chef van de afdeeling Prolongaties in dienst van de firma H. Oyens Zn., en als zoodanig belast met het uitgeven als onderpand voor prolongatie van stukken, welke hem daartoe uit de afd. „Belast- depot" van die firma werden ter hand gesteld, om na het eindigen van die prolongatie de stukken wederom van de geldschieters in ontvangst te nemen en terug te brengen, in voorn, afdeeling, diverse effecten zich wederrechtelijk heeft toegeëigend. Bekl. bekent hetgeen hem wordt ten laste gelegd. Hij deelt mede, dat hij van zijn 13e jaar af bij de firma in betrekking was en 20 jaar aan de afdeeling Prolon gatie was verbonden. Op 24-jarigen leef tijd begon hij voor eigen' rekening te werken. De firma wist dat hij zaken deed voor anderen. Hij kreeg rekening bij de firma Westhof en ging van deze naar de firma Elsakker; zijn rekening beliep daar 3 ton. De firma Oyens vond aanleiding tot onderzoek, toen haar bleek dat bekl. f 25,000 te leveren had aan stukken en f 70000 a f 80000 aan contanten schul dig was. Hem werd eenigen tijd gegeven om de rekening van zijn cliënten aan de firma mede te deelen en toen bleek haar dat plm. f 196,000 zoek was. De firma heeft geen vervolging in deze gewenscht, doch de justitie, toen haar door een verslaggever van het „Hbl." het geval ter oore kwam, meende verplicht te zijn ambtshalve de zaak strafrechterlijk te vervolgen. De heer H. v. Kempen, lid der firma, verklaarde bij den off. van justitie te zijn ontboden: zelf heeft hij of een ander volstrekt geen klacht ingediend. Drie getuigen werden gehoord. De subst.-officier van Justitie, wees er in zijn requisitoir op, dat de man die het volste vertrouwen van de firma genoot, haar jarenlang heeft bestolen. Bij zijn 25-jarig jubileum wist hij reeds, dat hij haar voor een belangrijk bedrag bena deeld had, Hij heeft schandelijk misbruik gemaakt van het vertrouwen in hem ge steld. Alleen kan gezegd worden, dat de firma onvoorzichtig heeft gehandeld door bekl. in relatie te laten gaan met haar eigen kantoor of toe te laten, dat hij met andere zaken deed. Op het ernstige van het misdrijf wijzende vorderde spr. tegen bekl. 2Vz jaar gevangenisstraf. Mr. C. A. J. Hartzfelt betwistte de we derrechtelijke toeëigening en vroeg vrij spraak, subs, clementie! De Bossche Rechtbank veroordeelde I. Vaassen, photograaf, beschuldigd van 't maken van valsche bankbiljetten, tot 3 jaar en 6 maanden, met aftrek der voor- loopige hechtenis. Aangehouden. Uit Utrecht is te Rotterdam aangebracht de zwerveling J. T. C. v. H., die den winkelier T., op de Hoogstraat aldaar, voor een 10-tal gouden ringen oplichtte. Eenige van die ringen zijn in pandjeshuizen in beslag genomen. Levend verbrand. In Anda lusia (Alabama) heeft een volksmenigte een neger uit de gevangenis gesleurd en levend verbrand. Ontzettende brand. De grootste brand, die sinds jaren in New- York gewoed heeft, heeft daar in de elfde avenue en de 24ste straat twee groote opslagplaatsen van hout, twee hotels en een menigte andere gebouwen vernield. De schade bedraagt anderhalf millioen dollar. Vijftig bluschtoestellen hadden vier uren werk om den brand meester te worden. Aardschok. Uit Toulouse wordt gemeld, dat gedurende vijf seconden een aardschok is gevoeld door de bewoners van Ustou, in het departement Ariège. De trilling plantte zich voort van oost naar west en veroorzaakte een geweldige paniek. Ongelukken zijn echter niet voor gevallen. Oplichting? De rechtbank te Rot ter dam heeft rechtsingang met bevel tot gevangenneming verleend1 tegen den voortvluchtigen uitgever ,W. H. B., op de Hooïdrift aldaar gewoond1 hebbende. Hij wordt verdacht yan oplichting van pngeveyy. f 4000. Overleden. Het zoontje van den heer R. Tooi, te Wirdnm (Gr.), dat zich de vorige week too ernstig bezeerde bij het afdtaaien van de .brug te EekVer- derdraai en dat in het ziekenhuis te Gro ningen werd1 opgein'omen, is reeds aan de gevolgen overleden. De vergiftigde taart. Om trent de vergiftigingszaak te Hoorn wordt nog het volgende gemeld: ~L is Woensdlag te Voet van Hoorn naar Oosthuizen gegaan en van daar per trein naar Purmerend. Van deze plaats liep hij naar Amsterdam, om vervolgens per trein naar Haarlem te gaan. In die gemeente is de taart gekócht en in een klein café van arsenicum voor zien. Dit vergif had1 B. al sedert een half jaar in zijn bezit. Een kennis van hem kocht het als middel tegen ratten voor B. Woensdagavond is hij per trein naar Hoorn teruggek!eerd na Amsterdam te zijn ingegaan om persoonlijk het pakje bij Van Gend Loos te bréngen. De man is niet het minst onder den indruk' van zijn misdrijf. Maandag nog was hij, hoewel niet op, dan toch in de nabijheid van het kerkhof, toen mej. M. begraven werd. Onder alles bleef de man zoo kalm mogelijk. Het dienstmeisje van den heer M. gaat gelukkig goed vooruit. Men heeft alle hoop op herstel. Groote brand. Eenbrènd heeft de groote dokken van de douanen te Montevideo verwoest. De Europeesche koopwaar, welke aldaar was opgestapeld is verloren gegaan. De schade wordt op 2 millioen francs geschat. Een stroopster. Een vrouw, die geverbaliseerd wordt als stroopster, is niet alledaags. Dit was evenwel inde buurtschap Zwolle bij Groenlo het geval met een boerendienstbode, die niet in de gaten had, dat de onbezoldigde rijks veldwachter Mensink, in de nabijheid stond en bemerkte, dat zij strikken op zette om hazen te vangen. M. had juist den knecht van dien landbouwer voor ditzelfde feit geverbaliseerd, Branden. Gisteravond laat is de manufactuursvvinkel van den heer J. C. Raming, in de drukste winkelstraat van Bred'a, geheel uitgebrand. Ongeveer te kwart over tien is de brand in ëen der uitstalkasten door kortsluiting ontstaan. Hij breidde zich zoo spoedig uit, dat de brandweer, spoedig ter plaatse aan wezig, weinig kon uitrichten met enkele slangen op de waterleiding. Het aantal stralen vermeerde echter telkens, totdat ten slotte tien slangen water gaven. Steedis breidde de brand zich uit. In bet magazijn was een groote voorraad' vlam- menvoedsel aanwezig. Spoedig vatten ook de belendende ge bouwen aan dó achterzijde vlam, zoo dat d-e brandweer zich genoodzaakt zag, deze te beschermen. Het gelukte haar den brand1 te bepalen tot de manufactuurs- zaak. Om half 12 stortte het dak in, maar het duurde nog een half uur, eer men den brand meester was. Te Oéhten is Dinsdagavond dé wo ning met schuur van d'e weduwe Staal tot den grond afgebrand Twee geiten en veertig kippen kwamen in dé vlammen om. Een gedéelte der meubels werd ge red Huis en inboedel waren verzekerd. Moordaanslag. Gistermorgen is er te Heiloo een 'moordaanslag ge pleegd', De man van een talrijk gezin, dat zich Dinsdag uit Rotterdam te Hei loo vestigde, lostte Jwee schoten op zijn vrouw, die ernstig, doéh niet levensge vaarlijk werd gewond. Daarna schoot dé dader zich zelf dood. Overreden. ,Gisternamiddag is het 2-jarige Zoontje yan den heer Van der L., te Assen, door een vrachtwagen overreden. Het kind was onmiddellijk dood. i ALLERLEI. f astvrijheid genieten der hospitiën op den t. Bernard en den Simplon, niets be hoeven te betalen. Maar voor de welge- stelden en rijken is er een offerblok, waarin ieder steken kan wat hij wil. Van deze gelegenheid tot vrijwillige vergoeding van kost en logies wordt evenwel mis bruik gemaakt. Zoo hadden ze in het gasthuis op den Simplon dezen zomer weken, dat avond aan avond een honderd tal personen zich aanmeldden, zoodat er overal, ja tot in de gangen, bedden moesten aangebracht worden. En wat vond men op het einde van een dezer drukke weken in het offerblok? 45, zegge vijf en veertig centiemen. Zeker blad maakte melding van deze grootmoe digheid cler logé's van de uitgebuite mon niken logé's die vaak met rijtuig en automobiel aankwamen en bij wie meer dan één millionnair was geweest. Deze ontboezeming van een verontwaardigd journalist had toen tot gevolg, dat een der heeren toeristen, een gast van de monniken, vuur vatte, en in den Bund een brief plaatste, waarin hij zeide dat veel reizigers wel een behoorlijke ver goeding hadden achtergelaten, maar deze, in plaats van ze in het offerblok te wer pen, overhandigd hadden aan een knecht van de abdij. Wat er van zij, zegt nu de Semaine catholique de la Suisse, zeker is dat er heel vaak misbruik wordt ge maakt van de kostelooze gastvrijheid der kloosters op de groote verkeerswegen tusschen Italië en Zwitserland. Vroeger had die gratis-herberging reden van be staan. Toen waren het doorgaans alleen arbeiders, vluchtelingen of bedelaars, die de bergen overtrokken om aan gene zijde brood, werk of een schuilplaats te zoeken terwijl de tegenwoordige gasten dier hui zen meest toeristen zijn. Zoo worden de monniken geëxploiteerd, en dat misschien door menschen, die in de week den mond vol hebben over de papisten, die het volk uitbuiten Niet complimenteus. Eenige dagen geleden was de koning van Italië alleen vergezeld van een gids op jacht in de omstreken van Val d'Aosta. Toen hij dorst kreeg, ging hij een herberg binnen en vroeg wat te drinken. Men gaf hem een middelmatig wijntje, en de koning vroeg den waard of hij niet wat beters had. „Zeker meheer", antwoordde de waard, ik heb wel betere, maar dat is een wijntje voor koningen, en niet voer zulke arme slokkers zooals gij." Victor Emmanuel hield zich stil en slikte rijn slechten wijn. Maar enkele uren later stuurde hij een hoflakei met de boodschap om enkele flesschen van z'n beroemden „wijn voor koningen". De waard was niet weinig verwonderd over het feit, dat de faam van zijn wijn reeds tot in het paleis van den koning was doorgedrongen. Marktberichten. Couranten midden op zee. De tijden, dat men gedurende een zee reis den dagelijkschen courantenkost moest ontbeeren, zoo lezen wij in Eigen Haard, zijn thans, ten minste voor de groote passagiersstoombooten, voorgoed voorbij. Tegenwoordig bezit ieder van die zwem mende oceaanreuzen zijn eigen drukkerij en zijn eigen scheepscourant, die dank zij der draadlooze telegraphie soms zelfs haar lezers aan boord even Sne! op de hoogte stelt als de bladen aan den vasten wal, Zoo was bijv. de „Lusitania" bij de jongste Engelsche verkiezingen in staat, de uitkomsten der stemmingen aan haar passagiers gedrukt voor te leggen op het .zelfde oogenblik als de vastelandspers, la, soms kan de scheepspers vóór wezen, daar de samenstelling en aflevering van de scheepscourant weinig tijd vordert De grootste Engelsche scheepscourant is de „Cunard Daily Bulletin", die ver schijnt in een oplaag van 2000 tot 2500 exemplaren van ieder 32 bladzijden. De Compagnie GénéraleTransatlantique geeft een „Journal de l'Atlantique" uit, dat zelfs geïllustreerd is. Engelschen en Franschen laten de couranten apart betalen tegen de gewone prijzen per numer; maar de Duitsche scheepvaartmaatschappijen geven ze gratis, de Norddeutsche Lloyd de „Ocean-Zeitung"en de Hamburg-Amerika- lijn het „Atlantische Tageblatt", ieder van 16 bladzijden en half in het Engelsch en half in het Dqitsch verschijnend. Gastvrijheid. Het is bekend dat de reizigers, die de DELFT, 5 Oct, Op de heden gehouden na jaarspaardenmarkt waren aangevoerd 50 werk- of slachtpaarden, 50 hitten en 100 veulens. Prh- zen: werkpaarden f 100 tot f300, slachtpaarden f50 tot f 100, hitten f50 tot f150, veulens f 100 tot f300. DELFT, 5 Oct. Op de vette varkensmarkt waren aangevoerd 75 stuks. Prijs per kg. Ie soort 59 ct 2e soort 52 c. LOOSDUINEN, 5 October. Groentenveiling. De volgende prijzen werden betaald: Bloemkool, ïe soort f 0.a 0—, 2e soort f 0a 0— Komkommers, Engelsche le soort f 4.30 a 6,20, dito 2e soort f 1,30 a 1.70 gele le soort f3,80 k 5,40 dito 2e srt, f 1,20 a 2, Kool roode f .0 a .0. Groene f 1.40 a 1,60 Salade le soort f 0,70 a 0,90 dito 2e soort f 0,30 a 0,40 Peen le soort f 1,10 a 1,60, dito 2e soort f0.a ,0. Andijvie f 0.20 a 0.60. Kroten f 1.a 1.30, Prei f 0.90 a 1.20, Rabar ber f —.0 a —.0, Kervel faSelderij f 0.70 a f 0,90, Peterselie f 1,20 a 1,30 per 100. Spinazie 21 a 27 c., Zuring 9 a 11 c., Postelein 23 a 28 c, Stoofsla a c., Komkommer- stek 12 a 18 c., Boonenstek 22 a 36 c.appelen f 0.a 0.— peren, f 0.75 a f 0.95 per ben, Prinsessenboonen f 0.46 a 0.64, Snijboonen f0. f 0.— per 1000. Groote Boonen a c„ Erwten f 0.55 a 125 en peulen f 0.a 0. per mand, Savoye kool f —.0 a f ,0. Perziken le soort f 0,— k 2e soort f o,— a 0.per 100. Meloenen a c. p. stuk. Schorseneeren le soort f 6,20 a 7,30,2e soort f 1.60 a f 1.90. Tomaten le soort f 6.10 a 7.90, 2e soort 2.20 a. 4.70 per 50 kilo. AMSTERDAM, 5 Oct. Olie. (Bericht van de makelaars Matthes Porton). Raapolie per 6/w. f'27%vliegend f 26% per hectoliter L ij n o 1 i e per 6Iw f 48^vliegend f 47V$ per hectoliter. AMSTERDAM, 5 Oct. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Friesche blauwe f 2.50 a 2,80, muizen groote f _.o k ,0 per mud en kleine f 0;— af 0.00per mud, borgers f2,40 a 2.50, bonte f0.— a 0.—,: Geeltjes f0,— a f0.— Hamburgers f,0 a f0.— Zeeuwsche bonte f2^0 a 3.20, blauwe f2.60 a 3.—, eigenheimers f2,80 a 3,25. Andijker muizen, groote f0,— a f 0,—, kleine f o,— k 0,— p. H.L., dito blauwe f 0,00 k 0,00 p. zak, dito bonte f per zak. Geldersche blauwe a 0,a f 0.dito eigen heimers f 0,—, a 0,—, bravo's f 0,— a f0 Eigenheimers poters f 2.10 a f 2,20. Drentsche Eigenheimers f 1,70 k f2,05 IJpoL der dito f 2,40. Aanvoer 6 ladingen. SCHIEDAM, 5 October. Noteering van de Beurscommissie Moutwijn f 11 per Ned. vat zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn kalm Spoeling per ketel f 1,—. Graan-Spiritus f 16— a Melasse-Spiritus f 14,— k ruwe Spiritus f 8— k f0.— WOERDEN, 5 Oct. Op de heden gehouden vee- en varkensmarkt besteedde men voor vette koeien 0.— a 0.—, stieren O— a 0.— kalveren f k -o schapen f 18 a 19.-* lammeren f 00.- k 00.- jonge dito f k varkens f 35 k biggen f 10,— Hr-| ze# gen f k

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6