Gemengd Nieuws. ichen de besturen overeenstemming is terkregen. Van rechtsche zijde is reeds fcenigen tijd het anti-revolutionaire Raads lid, de heer A* Diemer, genoemd, terwijl jle socialisten, hetzij met den heer H. bpiekman, hetzij met het oud-Kamerlid, den heer H, H. van Kol, zullen uitkomen. Slachtoffers s.s. „Prins Willem II". Bij de Commissie, gevormd om gelden te verzamelen voor de nagelaten betrek kingen van de met de „Prins Willem II" omgekomenen, is in tolaal ingekomen f 28.892.56. Met dat geld zijn verscheidene weduwen aan eene lijfrente geholpen, terwijl andere in zorgelijke omstandigheden achterge bleven familiebetrekkingen onder de noo- dige waarborgen voor een goed gebruik, met eene som gelds in eens zijn geholpen. In 27 verschillende gezinnen is door de vriendelijkheid van de milde gevers, een lichtstraal kunnen geworpen worden. Handelsleeraren. In 's-Hertogenbosch is de algemee- ne vergadering gehouden van de R. K. Vereeniging van leeraren van handelscur sussen van „De Hanze". Goedgekeurd werden de door liet voorloopig bestuur ontworpen' statuten. Tot voorzitter werd gekozen, de heer H. A. Bonsel, 's- Bosch, bestuursleden de heeren Corn, van den Eeden (voorl. secretaris) te Breda, L. A. Luyten te Helmond, en j. B. Michels, te Schijndel. Verder zal aan het Dioc. Bestuur van de Hanze te 's- Hertogenbosch worden verzocht een afgevaardigde in het bestuur te benoe men. Volgens de statuten zal, zoodra de federatie der dioc. Hanzebonden is tot stand gekomen, deze benoeming wor den aangevraagd aan het bestuur dier fe deratie. Besprekingen werden gehouden over hei uitbrengen van verslag der cursussen aan regeering, provincie en gemeente, waarvoor men een uniform schema wenschte. Dr. Nouwens leidde een hoogst actueel ^nderwerp in, nl. de ffl naricieele begrooting der cursussen. Sp\ achtte het wenschelijk, dat het bestuv der vereeniging zal tracliten de noodige gegevens te verkrijgen over dit pro bleem, om de Hanze volledig in te lich ten. Het gaat hier voornamelijk om te kunnen ageeren tegen de ongemotiveer de beknibbeling, vooral vanwege de Pro vinciale Staten, op de cursusbegrootin- gen, waardoor het bestaan van vele cur sussen zeer wordt bemoeilijkt. Het be stuur beloofde te zullen trachten alle gewenschte inlichtingen te verzamelen. Het laatste punt der agenda, bespre king van het studiemateriaal voor de cur sussen, kon slechts ten deele worden afgewerkt, wegens vergevorderd uur. Dr. M. A. Brants leidde gisteren voor het laatst als burgemeester de vergadering van den Schiedamschen Raad. Hij nam afscheid van den Raad in van waardee ring voor de ondervonden samenwerking getuigende woorden, de beste wenschen uitend voor de welvaart van Schiedam. Het oudste raadslid, de heer Klein en de heer Honnerlage Grete, wethouder, nieuw benoemde Burgemeester spraken namens de Raad. Dr. Brants gaat zich in de Steeg vestigen. Koloniën. De R.K. Liefdezusters. In aansluiting van ons bericht van gisteren, het volgende over de oorzaken van het conflict. Onlangs veranderde de Overste der Liefdezusters twee Zusters van zieken zaal, zooals haar regel voorschrijft en reeds veertien jaar gebruikelijk is. Zij plaatste Z. Servanda van de Chirurgie naar een der Mannenzalen en Z. Elisa- bath naar de Chirurgie. Hiertegen pro testeerde Dr. Kocli en eischte, dat de Overste de twee Zusters naar haar vorigen post zou terugzenden. Deze handelwijze van Dr. K. was in strijd met de Missive van Gouv. Idenburg d.d. 30 Nov. 1907, in welke de verzeke- kering wordt gegeven, „dat op de door de zusters ingenomen positie geen in breuk zal worden gemaakt en dat, indien te eeniger tijd van Bestuurszijde princi pieel verandering van die verhouding mocht worden gewenscht, te dien op zichte tijdig met Z. D. H. in overleg lal worden getreden". Ook in strijd met die van Gouv. Fock d.d. 27 December 1909, in welke de Gouv. aan Mgr. J. C. Meeuwissen mededeelde, dat Z. E. aan Dr. Koch heeft opgedragen „om vóórdat hij omtrent de werkzaamstelling van de R.K. Znsters in het Militair Hospitaal eenige verandering treft, daarover te voren met Mgr. in o v e r 1 e g te treden". Welnu, van overleg met het hoofd der R.K, Missie is geen sprake geweest. Integendeel, Dr. K. stelde aan de Zusters een ultimatumzoo de verandering niet had plaats gehad vóór een vastgestelden datum zou hij het zelf doen. En inder daad, hij gelastte Z. Elisabeth de Chi rurgie te verlaten en naar eene andere zaal te gaan* De Zuster ging echter naar huis. Wanneer men weet dat het werk van de Zusters op de Chirurgie geen speciale kennis vereischt, maar bestaat in het sterïliseereQ. der instrumenten, rhet aan reiken van een of andere benoodigdheid en het opruimen der vuile verband- stoffen, zal men inzien dat de handeling van Dr. K. een zeer willekeurige, en het vicariaat volkomen in zijn recht is. Kunst en Wetenschappen. Twaalfde Gregoriusdag. Gisteren werd te Amsterdam 'de alge- meene vergadering der Gregorius ver eeniging gehouden. Na een H. Mis, ge celebreerd door den Zeereervv. Heer de Graaf, waaronder door het St. Alphon- suskoor, onder leiding van Hubert Cuy- pers de zes stemmige mis „O Crux Ave" van Franz 'Nekes' werd gezongen, had de vergadering plaats in het Con certgebouw. De voorzitter, de zeereerw. lieer W. P. A. Jansen heette alle aanwezigen har telijk welkom die van heinde en verre waren gekomen (o.a. Mgr. Nekes uit- Aken), waarna hij een telegram van Z. H. de Paus voorlas. Vervolgens bracht Spr. hulde aan den Zeer Eerwaarden heer de Graaf, die 's morgens celebreerde, aan Pastoor van Zanten, die de zoo buitengewoon ge schikte Willibrorduskerk afsiond, dank aan de koren en directeuren, „die de hitte van den dag droegen" en ten slot te aan de regelingscommissies." Spr. herdacht voorts den arbeid van wijlen mgr. Lans voor de gregoriaansche kerkmuziek hier te lande en vervolgens gaf hij een overzicht van den toestand der vereeniging, die zeer bloeiend ge noemd' mag worden. Met practische raadgevingen aan or ganisten, koor-directeuren en zangers be sloot des preker. Hij sprak zijn „Dixi" onder geestdriftige toejuichingen. Toen hield1 de WelEerw. heer Th. M. Beukers, kapelaan van de Catharina- kerk, met gevoelvolle, buigzame stem zijne zeer schoone rede over het „Kunst schoon in de oude "Gregoriaansche zan gen, geïllustreerd' door een kleinkoor. Hierna hield de heer Laudy zijn voor dracht over Gregoriaanschen Volks zang. Spr. leidde zijn onderwerp in met een vingerwijzing naar den profanen volks zang, waarvoor op het oogenbiik, van Limburg uit, zooveel gezonde beweging in ons land wordt gewaakt, en noemde het een blij geval, dat de jonge dioce sane driebond voor den volkszang in het Zuiden eerlang in een Nederlandsclien Bond met eigen maandblad noodzake lijk zal moeten worden uitgezet om de actie bij te houden. Daarna beleittpe hij in den breede op historische en so ciale argumenten de invoering van den Gregoriaanschen volkszang in de katho lieke kerken, als uitgangspunt van zijn rede deze woorden nemend van 's Pau sen „Motu Proprio" over kerkmu ziek: „Vooral drage men zorg, dat het volk aan den gregoriaanschen zang' deel- neme, opdat de geloovigen weder ieen meer werkzaam aandeel verkrijgen in de godsdienstige plechtigheden, zooals dit vroeger hei geval was."' Des middags had in de St. 'Willibror duskerk de .uitvoering van kerkmuziek plaats, welke bijzonder geslaagd magliee- ten. Ten gehoore werden gebracht lie deren van Palestina, Hailer, Ebner, 'Mit- terer en Hanal. De Hollanders waren .vertegenwoor dig door werken van Van Schaik, Cuy- pers, Loorts, Jansen, Diepenbrock. Nog werd een achtstemmig Tantum Ergo van den aanwezigen Akener Domkapel meester Mgr. Nekes, opgedragen aan "de Amsterdamsche koren gezongen. Behalve deze •meerstemmige koren wer den nog door het uitnemend geschooide Si. Alphonsus koor onder de kundige leiding van den heer Hub. Cuypers 'twee gregoriaansche gezangen ten gehoore gebracht, die vooral een diepen indruk maakten. Land- en Tuinbouw. Door een Rotterdamschen veehandelaar werden de vorige week aan de markt te Brussel, 20 vette kalveren gekocht. Te Rotterdam geslacht, bleek de qualiteit, ofschoon goed, minder te zijn dan die der Bossche kalveren. Dezelfde handelaar voerdeZaterdag uitBrussell3vette runderen aan, maar dat vleesch Maandag ge slacht bleek van uitstekende qualiteit te zijn. Nu deze proef is geslaagd, bestaat het voornemen slachtvee in het groot uit België te betrekken. Rechtszaken. Valsche aangifte. Het Gerechtshof te Leeuwarden ver klaarde op 17 Maart 1.1., met vernietiging van het vrijsprekend vonnis der Recht bank te Winschoten, een 35-jarig barbier en kapper te Finsterwolde schuldig aan „het aangifte doen, dat een strafbaar feit gepleegd is, v/etende dat het niet ge pleegd is," en veroordeelde hem te dier zake tot één maand gevangenisstraf. Bij arrest van 29 Juni 1.1. vernietigde de Hooge Raad het arrest van het Hof te Leeuwarden, omdat dit in zijn arrest verzuimde aan te geven door welke be wijsmiddelen het ten laste gelegde is bewezen. Ten einde op het bestaande hooger beroep te worden berecht en af gedaan, verwees de Hooge Raad de zaak naar het Gerechtshof te Amsterdam. Gister nam het Amsterdamsche Hof de zaak in behandeling. Aan beklaagde was' ten laste gelegd „dat hij te Winschoten op 15 November 1909 bij den brigade-commandant der Rij ksveld wacht P. Lucassen aangifte heeft gedaan, als zou de •veldwachter der gemeente Einsterwolde, tevens onbe zoldigd rijksveldwachter J. Dunt, op den 14 November 1909 in zijne, be- klaagdes woning te Finsterwolde, zijne, beklaagdes, vrouw T. Bos hebben mis handeld, door opzettelijk haar terwijl zij op de keldertrap stond, van achteren beet te pakken en haar naar beneden in den kelder te duwen, en zulks wetende dat dit strafbare feit niet was gepleegd". Doodslag en zware mishandeling. De Amsterdamsche Rechtbank heeft gisteren IJ. v. G., den 25-jarigen zeeman, die in den avond van 25 Juli ji. in de bovenwoning van perceel 49 Oosten burgergracht te Amsterdam een revolver schot loste op zijn vrouw de kogel stuitte echter af op haar corset ver volgens en schot op haar zuster, waar door deze in de linkerarmoksel werd getroffen, en een derde schot op zijn zwager, die aan de wang werd geraakt, veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. Geëischt waslOjaar. De qualificatie luidde: poging tot doodslag op de vrouw, poging tot zware mishandeling van de beide anderen. Valsche munters. Gisteren stond voor het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch terecht de photo- graaf Vaesen, in het voorjaar van dit jaar tot 3 jaar en zes maanden ge vangenisstraf veroordeeld in zake de be kende vaischmunterii. De procureur-gene raal bij het Hof eischte een gelijke ge vangenisstraf. Een pet in een kaas. De 19-jarige H. S., werkman te Brielle, vertelde gisteren voor tie rechtbank te Rotterdam met zijn niet verschenen mede-beklaagde J. K. in Mei van dit jaar in dienst te zijn geweest bij de coöperatieve vereeniging De Eersteling te Brielle. Op 24 Mei besloten ze den kaasmaker, getuige Siesiing, een poetste bakken. Ze spraken af, dat de tweede beklaagde een oude pet van den eerste, door dezen in twee maanden niet meer gedragen, in een kaas zoude verwerken. Ze zouden dan de kaas apart houden en er beslist voor zorgen, dat ze de fabriek niet uit ging. Had Siesiing de kaas ont dekt en beklaagden van zijn verwondering geprofiteerd, dan zouden ze hem gezamen lijk de waarde der kaas ad pl.m. f 2.50 terugbetaald hebben, maar ze hadden buiten den waard gerekend. Wel werd de pet in de kaas gefabriceerd en, na door J. K. gemerkt te zijn, onder een stuk courant op een afgelegen plaats geborgen, maar daar vond Siesiing ze op onverwachten tijd, en bracht ze direct naar den patroon. Deze patroon verklaar de heden dat de kaas bij de andere lag en het zeer wel mogelijk was geweest dat ze was afgeleverd geworden, beklaag den althans hadden dit niet kunnen ver hinderen. Getuige Siesiing vond de kaas begin Juni, toen ze 'reeds aan het beder ven was. Ze lag toen in de nabijheid der andere kazen, en niet, zooals be klaagde beweerde, op een afgelegen plaats. Beide getuigen warenvan meening, dat hier niet van een ongepaste grap, maar wel degelijk van kwaadwilligheid sprake was, gelet op uitlatingen van be klaagden, nadat de kaas gevonden was. Ook het O. M was c^ie meening toe gedaan. Niet alleen dat een dergelijke aardigheid de grenzen van een grap over schrijdt, maar wel degelijk bleek dit alles, dat beklaagden bedoelden de reputatie der fabriek aan te randen. Omdat zij echter nog nooit waren veroordeeld wilde de officier nog. eene geldboete requireeren. Geëischt werd respectievelijk f 25 boete, subsidiair dertig dagen en f 10 boete, subsidiair twaalf dagen hechtenis. Het oude liedje. Een sigaren- winkelierster op het Oostplein te Rot terdam kreeg gistermorgen in haar win kel bezoek van een man, "Siie voor een dubbeltje sigaren kocht. Even later kwam een tweede persoon den winkel binnen, dde een stuk manufacturen bij zich had, dat volgens zijn beweren f 36 waard was maar dat hij om verschillende redenen voor f 18 te koop hack De man, die de sigaren had gekocht, had wel zin in den koop, maar had geen geld bij zich, wes halve hij de sigarenwinkelierstér f 18 te leen vroeg, onder belofte haar dit geld dadelijk met een rijksdaalder winst te zul len teruggeven. De juffrouw voldeed aan het verzoek en behield als waarborg de gekochte manufacturen. Daarmee ~is zij blijven zitten en ze zijn nog geen "tientje waard. Hollando-A merikanen Dins dagmorgen stapten in het hotel Willems te Groningen "dire heeren af, die zich voor deden als rijke Amerikanen. Zij maakten vrij groote verteringen en gaven flinke fooien. 'De hotelier, dien het eenigszins verdacht voorkwam, waarschuwde de po litie, met het gevolg, d!at de commissaris, de heer Rosmalen, de inspec'teur, die heer Goedbloed, en twee rechercheurs naar het hotel gingen en de heeren ïn de gaten hielden. ^Alras .bleek het dat de quasi Amerikanen HolJandsche jongens wa ren. De commissaris stelde zich in ver binding met verschillende ,van zijn ambt- genöotei; en kreeg toen spoedig de ze kerheid dat een van "het drietal de voort vluchtige bediende van de firma van der Schuyt en Co. te Rotterdam moest zijn. De „heeren" hadden zich tal van kost baarheden aangeschaft en hun kleeding voor een ^splinternieuwe verwisseld. Voorts kwam nog aan "het licht, dat zij Dinsdag var. Leeuwarden per ai do naar Groningen .waren gegaan en yan zins waren gistermorgen met jdeg jeersten trein naar 'Parijs te vertrekken. De na- snen van de gearresteerden jzijn J. E.? kantoorbediende ,bij ide firma van der Schuyt en 'Co., Ch. H. en dé kellner A. de L. De ontrouwe kantoorbediende geeft voor, dat hij van de door hem ontvangen f4000 een bankbiljet van f1000 heeft verloren en daarom niet meer öp het kan toor durfde terug te komen. Nog f2300 werd op hen bevonden. Overreden, t— Gister morgen is op het Kéhnemerplein te Haarlem "een 16-jarige zoon van den tapper van Wie- tingen door een stoomtram overreden en gedood. De jongen "diende als stoker op de tram en moest een \vlssel overhalen. Bij het weer op'de locomotief cpnngen werd hij overreden. „Gepaste z u i n i g h e i d". De „N.Arnli.Ct". vermeld als een staaltje van „zuinigheid" in het beheer van 's lands geld, dat aan een rijksveeopzichter met f 80 bezoldiging per maand, betaald werd telkens voor werkzaamheden op een en denzelfden dagvoor het schatten van 76. runderen f i52van 27 runderen f 54; van 16 runderen, 6 kalveren en 6 schapen f 71, en van 58 stuks hoornvee, 29 schapen en 7 varkens f 139. Deze rijksveeopzichter had op 9 dagen in de maanden Januari tot en met April aan taxatieloon genoten f 645, dat is gemiddeld f 70 per dag, boven zijn gewone bezoldiging, Hoe ergerlijk dit feit is, blijkt ook daaruit dat de minister Talma (op aandringen van de Rekenkamer) nader een regeling heeft ingevoerd, welke had ze vroeger bestaan, den gelukkigen veeopzichter f 6 (zegge f 6) per dag zou hebben opgebracht. Langs een omweg. Een inge zetene van Kampen verzond een tijdje ge leden (in Juni) een felicitatiekaartje aan iemand te Boxum'bij Leeuwarden. Dezer dagen kwam dit kaartje in het bezit van den geadresseerde met ieen bijgevoegd, schrijven, luidende als volgt: Dit kaartje vonden we'tusschen boe ken en prentenkwam met de post van de N.-kust van Atjeh naar een boschbi vak in de Gajoelanden, niet direct den koristen weg riaar "Boxum. Verzoeke be leefd den geadresseerde ook namens ons geluk te wenschen. Bivak Roeseb-Gajoelanden Atjeh. Sumatra-Lhi (onleesb.), De onderteekening luidde: \V. v. d. Vlerk, Kapt. Marech. R. P. R. v. Riemsdijk, Tc Luit Inf. ALLERLEI. De Bouquetten. De „Meuse" vertelt een grappig ver haaltje; dat wij hier weer willen geven. Een Rus, een personage van aanzien, die in Augustus j.l. te Parijs vertoefde woonde den avond van zijn aankomst een voorstelling bij in een vrij literairen schouwburg, die gedurende den zomer zijn deuren niet sluit. Het hooge heerschap meende een voudig uit beleefdheid goed te doen door een bloemrijker aan de voornaam ste actrise te laten overhandigen. Im mers, wanneer men rijk is, stelt de mensch er dikwijls een zekere eer in de schoone kunsten te begunstigen. Dezer dagen nu kondigde zijn knecht een dame bij hem aan, die den Rus vóór zijn vertrek, uit Parijs nog eens bezoe ken wilde. Het was de actrice, die zeide: Ik kom u bedanken voor uwe tal rijke, voortdurende en teergevoelige be leefdheden. U is heel vriendelijk, mevrouw, ik heb u maar één bouquet gezonden dat is nu een maand geleden, zoo ik mij wel herinner. Maar uw knecht heeft er me toch iederen avond één gebracht. De knecht werd geroepen, en deze be kende in groote verlegenheid: Toen ik de eerste bloemen'bracht, 'had de (dame me vijf francs gegeven. Daar een bouquet mij slechts drie francs kostte.... ben ik er mee voortgegaan. Prinsjesdag en historie. De Haagsdie correspondent van de „Leeuw. Crt." schrijft: 't Was weer Prinsesjesdag, waarvoor 'de Koningin wederom speciaal den tocht naar haar residentie maakte. De oudere Hagenaars, die zidi maar half kunnen verzoenen met den nieuwen weg dien d,, Koningin tegenwoordig naar het Binnen hof neemt, zullen zich op hun wachtpos ten in 't Lange Voorhout wel den tijd hebben welen te korten met herinne ringen uit vroeger dagen. .Want Koning Willem II was gewoon aan de pléch- tige opening der Staten-Generaal meer dan gewone praal bij te zetten. 'Hij zelf te paard gezeten, was dan omringd van een schitterenden hofstoet in allerlei cos tumes en uniformen. In dien stoet van stalmeesters en adjudanten en ordon nans-officier én waren Jhet vooral de ku rassiers, die met hun schitterende ku rassen en helmen met grandioze paar denstaarten, hun hooge kaplaarzen en lange rapieren de aandacht trokken. ïn ieder geval stellig niet minder dan (de landers, die met de zwart-gele chapska en de bevlagde lansen giller oogen tot zich wisten te trekken. Wanneer "de stoet op "de binnenplaats van het Paleis was opgesteld', reed men cfen Kneuterdijk op. Dan verscheen de Koning, die van het groote bordes te paard gestegen, als het ware naar het Binnenhof gedragen werd op het gejujeh en den eindcioozen jubel der enthousias te menigte, die zich langs den weg ver drong-, om den populairen Koning te hul digen. Zelf was "de Vorst dan getooid met een baret, waarvan fde pluim met een fonkelenden diamant was vastgehecht. Het is bekend, dat Wiüem II geen finan cier was en ook slordig. ,Toen de parti culiere vertrekken jna 's Konings over lijden ontruimd werden, Jcwam ook de 'diamant te voorschijn, waarvan ik hier' sprak en die verloren werd .geacht. Nie mand wist er van. Maar toen een rust bank over de binnenplaats werd gedra gen, rolde het kleinood uit zijn schuil plaats te voorschijn. Van dit en dat en misschien nog meer zouden de oude Hagenaars u kunnen vertellen. Waarschijnlijk zal het den mees ten zijn ontgaan wat een goede dertig jaren geleden ïn de „Politieke gedichten van een Schoolmeester" over de .Troon rede werd gezegd Als ik mij niet vergis, was het Martin van Raalte, op wiens naam dit bundel tje door 'de intiemen al spoedig ge plaatst werd en in wien men destijds ook' den talentvollen journalist herkende, aan wien het Indische blad „De Locomo tief" de redactie der parlementaire ru briek had toevertrouwd. Laat ik u even uit dat al lang vergeten boekske doen hooren, wat deze geestige journalist vol komen in den leuken dichttrant van den Schoolmeester, van de Troonrede had te vertellen: De Troonrede dat js een stuk, Dat nauwelijks uitgesproken reeds ver schijnt in druk, Bij wijze van extra-nummer der „Staats courant", En van de bulletins der voornaamste dagbladen in 't landi. Het komt min of meer op 't vólgende neer: Mijne Heeren! Vertegenwoordigers van de géheele Natie, Verheugt mij van harte, dat ik weer eens voor de variatie, Mij in uw midden of eigenlijk vlak' tegenover u bevind, Om den band te versterken, die ons Vorst en Volk verbindt. In het jaar dat voorbij is gij weet het allen Is er heel wat bijzonders voorgevallen,- Maar wat er buiten ons land is geschied, Aan onze vriendschap met de Mogend heden haperde 't niet. De oogst was voordeelig en 'vooral dient vermeld, Dat dit jaar onder de rijkste komkom merjaren wordt geteld* Terwijl de opbrengst der spinazien zoo overvloedig was, Dat de koeien ze aten zonder eieren ïn plaats van gras. Van koeien gesproken kan ik consta- teeren, Dat de enquête, door u ingesteld, Mij ne Heeren, Naar de oorzaak der longziekte onder 't vee, 'Alree De beste resultaten heeft gehad en blijft geven, Daar alle koeien tegenwoordig naar wet telijke voorschriften leven, De zeevisscherij is in bioeienden staat, Terwijl het met handel en nijverheid gaat Zoo goed en zoo "kwaad Als 't zich 'bij den algemeen en druk denken laat. 's Rijks schatkist is leeg en we moéten dus „beeren" Nu we niet langer op de oude potjes teren Groote uitgaven staan voor'de deur, zoo dat 't thans Zaak is, om tot herstel van 'de balans En bij wijze van compensatie Een beroep te doen Öp de draagkracht der Natie. Ik zou zeggen, daf de .Troonrede zich' in dezen trant beter doet "prouveeren, dan als het vaak stijllooze, taaie en ge wrongen Staatsstuk der laatste jaren. Wie herinnert zich nog dien voornamen aan hef, waarin dr. Kuyper als auctor in tellectualis de Koningin (hare vreugde deed uitspreken, dat zij door Godis goed heid van ernstige krankheid hersteld', tot hare vreugde zelf weer te midden der volksvertegenwoordiging kon verschij nen? Dat was \verk, monumentaal, als' uit graniet gehouwen. Sinds dien we derom als van ouds!" Marktberichten. AMSTERDAM, 28 Sept. Olie. (Bericht van de makelaars Matthes Porton). Raapolie per 6/w. f 27H vliegend f 26^ per hectoliter Lijnolie per 6/w f4700; vliegend f4600 per hectoliter. AMSTERDAM 28 Sept. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Friesche blauwe f 2.50 a 2.80, muizen groote f_.0 ,o per mud en kléine f0.—af 0.00per mud, borgers f 2,40 a 2.50, bonte f 0.a 0. Geeltjes f0.— a f0.—Hamburgers f0 a f0.— Zeeuwsche bonte f2.50 a 3.—, blauwe f2.60 a 3.00, eigenheimers f 2.70 a 3.00. Andijker muizen, groote f0.af 0.kleine f 0.— a 0.— p. H,L.,'dito blauwe f 0.00&0.00p. zak. dito bonte f per zak. Geldersche blauwe a 0.a f 0.dito eigen heimers f 0.— a 0,—, bravo's f 0.— a f0— Drentsche Eigenheimers f 1,70 k f2.05. IJpol der dito f 2.40. Aanvoer 5 ladingen. DELFT, 28 Sept. Op de vette varkensmarkt waren aangevoerd 124 stuks. Prijs per kg. 58 c., 2e soort 52 ct. WOERDEN, 28 Sept. Op de heden gehouden vee- en varkensmarkt besteedde men voor vette koeien 0.— a 0.—, stieren 0.— a 0. kalveren f h schapen f 18 A 20.—; lammeren f 00.— k 00.—, jonge dito f a varkens f 20 k 25, biggen f 10,— k 14.—, zeu-' gen i h .00.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6