Gemengd Nieuws. Iwedideregeling ter vervanging van de sol id ij regeling Met een en amter wordt be- vermindering van rijkszorg voor en .1 poging van eigen zorg van de betrok ken militairen ten aanzien van de voorzie ning in hunne dagelijksche levensbehoef ten, vereenvoudiging van de administratie en een beeld te doen ontstaan van de juis te inkomsten van de bedoelde militairen. Ten aanzien van de landweer komt /liet den minister noodig voor andere dan de thans daarvoor aangewezen op per- en hoofdofficieren voor id'e functie van territorialen commandant in oorlogs tijd aan te wijzen. Hij zou "daarvoor wen sen en voor te dragen alleszins geschikte gepensioneerde opper- of hoofdofficieren van 'het Nederlandsche leger, In 1011 zullen evenals in 1910 twee be reden mitrajlleurafdeelingen worden op gericht waardoor alsdan bij elke divisie over een dergelijke afdeeting zal kunnen worden beschikt. Noodig is uitbreiding van de organisatie van het regiment genietroepen jnct een kolonel en vermindering met 1 luitenant- kolonel. Ten einde op ruimen Schaal te kunnen voorzien in zake Toon en voor tijdelijk in dienst genomen burgerwerklieden wordt thans f20.000 gevraagd. 'Voor kampeeren en manoeuvres wordt Voor 1911 f170.800 meer aangevraagd. O. a. ligt het in het voornemen in 1911 •door de 1ste en 3de divisie divisiemanoeu vres te doen houden, gevolgd door leger- mauoeuvres, waarbij den commandant van 'het veldleger gelegenheid zal worden ge boden om de beide vorengenoemde divi- siën tegenover elkander te doen optra den of wel naast elkander in gevecht te brengen. Een te nemen proef heeft in 't bijzonder op het oog na te gaan of door middel van een premiestelsel zeer sneile opkomst voor locale oefening op verschiilende upn- ten te verkrijgen is. Voor dit doel wordt f 10.000 uitgetrokken. *3 Verhooging worclt voorgesteld van'het subsidie aan het hoofdcomité van het Roode Kruis, (f5000), Voor verbetering en uitbreiding van de kazerneering der marechaussee wordt fthans ijl plaats van 2 ton slechts f107.000 aangevraagd. uelden worden aangevraagd voor een nieuwe operatiekamer in het militair hos pitaal te Amsterdam. f42.000 wordt uitgetrokken ten einde zich te zijner tijd de beschikking te ver zekeren over een voorraad tarwe ter voor ziening in de behoeften in oorlogstijd. Waterstaat. Met het oog op de daaraan verbonden hooge kosten en de geringe voordeelen uit landaanwinning, hebben de Staten der provinciën Friesland en Groningen afgezien van het denkbeeld, om de droog legging van de Lauwerzee te bevorderen. Ie de afwatering der beide provinciën 'zal thans behooren te worden voorzien, 'waarvoor financieele .steun is toegezegd. Voorts is van regeeringswege een aan- zegging gedaan omtrent het te verleenen subsidie voor de verruiming en bemaling van den Vechtboezem. Een Staatscom missie zal opnieuw ingesteld worden ter overweging van de wenscheüjkheid der droogmaking van de plassen beoosten de Vecht. Voor de Boven-Merwede is f 150,000 uitgetrokken als eerste termijn van een 'over vier jaren te verdeelen bedrag van 'f 600,000, hetwelk wordt gevorderd om de normaal breedte tot 350 M. aan het boveneinde en 450 M. aan het beneden einde te verminderen. Voor de totstand koming van een in 1903 toegezegde ver betering in de afwatering van den Bies- 'bosch, tot wegneming van de bezwaren tengevolge van de Maasmondverlegging, wordt thans e£n memoriepost uitgetrokken. Voor de voortzetting van de verbetering van den Rotterdamschen Waterweg is f 650.000 uitgetrokken. Voor verdediging van den onderzee- schen oever van het Hoorntje op Texel wordt geraamd f 550,000. Voorts worden o. a. gelden aangevraagd voor verdedi gingswerken van den onderzeeschen oever langs het zuiderstrand van Vlietand, op Marken, aan de Petter zeewering, de Heldersche zeewering. Voor maatregelen tegen ongewenschte verondiepingen aan de zee-einden der hoofden van de Buitenhaven te Scheve- ningen is f 10,000 uitgetrokken en f 50,000 wordt geraamd voor baggerwerk in die haven. Voor verbetering der haven te Harlingen (het maken van een nieuwe voorhaven enz.) wordt geraamd f 850,000 over twee jaren te verdeelen. Voor de voortzetting van den Leid- schenstraatweg benoorden 's Gravenhage, voorzooveel het gedeelte betreft, dat door het Haagsche Bosch loopt, wordt f 25,000 aangevraagd. Ten behoeve van het personeel van posterijen, telegraphie en telephonie wordt f 386,017 meer aangevraagd, in hoofd zaak tengevolge van de tot stand ge komen traktementsverhooging. Het voor nemen bestaat de jaren als postboden in den dienst doorgebracht bij bevordering niet geheel buiten rekening te laten. Met den Koninklijken West-lndischen Maildienst is overeenstemming verkregen over een nieuw contract voor vervoer van brievenmalen. Een wetsontwerp tot goedkeuring van de gesloten overeen komst is aanhangig gemaakt. In afwachting van de bekrachtiging daarvan is de ge wone som van f67,600 uitgetrokken. Met den bouw van een nieuw telegraaf- gebouw le Roosendaal zal in 1911 een aanvang moeten worden gemaakt; even als met de verbouwing van het gebouw te 's Gravenhage, die globaal geraamd f385.000 zal vorderen. Thans worden f40.000 aangevraagd. Een eerste termijn (totale kosten f 350.000) is aangevraagd voor het nieuwe kantoor te Utrecht. Geraamd wordt voornieuwe inter nationale telefoongeleidingen f155,250; nieuwe interlocale geleidingen en aan sluiting van enkele der Wadden c. q. Zuiderzee-eilanden aan het interlocale net f685,250; de aansluiting van 100 hulp telefoonkantoren aan het interlocale net f 100,000; aanleg van rechtstreeksche telefoonaansluitingen f 100,000: nieuwe telefoon-centrale te Amsterdam en te Rotterdam f 59.500 en toestellen f 100.000 totaal f 1.200.000. Marine. De bouw van het negende stoomloods- vaartuig. zoomede de nieuwe werken waarvoor de gelden in 1910 werden toe gestaan, zijn in uitvoering of in uitbrei ding. Voorgesteld wordt aan de lichtwachters van de le en 2e categorie ook voor de dienstjaren boven de 10 periodieke' ver hoogingen toe te kennen. Gelden wor den aangevraagd voor verbetering der kustverlichting op Goeree, Ameland en West Schouwen. De kosten voor de uit voering van het gewijzigde plan met in begrip van die bouwen van woningen voor het bedienend personeel op het Westhoofd en van die voor havenplaatsen en versterken van het licht „IJzeren Baak" (f 3600) zijn geraamd op f 87.000. Noodzakelijk is het een derde motor gas transportvaartuig aan te bouwen. De noodige gelden ^zijn uitgetrokken voor een onderzeesche klok voor de reserve-lichtbrulboei voor ljmuiden. Ge vraagd wordt aanschaffing van een licht- brulboei, twee lichtboeien en twee licht boeilantaarns en het inrichten van weder 24 lantaarns voor gloeilicht ten dienste van de zee- en binnenvaart en aanvul ling van den voorraad, daar de beschik bare werkkrachten in de afdeeling hydro- graphie niet voldoende zijn. Landbouw. Overtuigd van het groote belang, dat er voor onzen landbouw gelegen is in de door de Kon. Nederl. Landbouw Ver- eeniging voorgenomen nationale land bouwtentoonstelling in 1913, heeft de mi nister gelden aangevraagd, omdat voor de totstandkoming krachtige rijkshulp niet kan worden gemist. Op een rijksbijdrage van ten hoogste f300.000 zal moeten kunnen worden ge rekend. Als eerste termijn is "thans op de begrooting aangevraagd f20.000. Wat het mijnwezen aangaat, zijn o.a. gelden uitgetrokken voor den bouw van arbeiderswoningen en f50.000 voor ver kenning van het staatsmijngebied, zoo mede voor aanstelling van personeel en voor maatregelen in het belang van liet personeel. Geraamd is o.a. voor staatsmijn Wilhelmnia f 1,431,000, voor staatsmijn Emma 1814,000 en voor staatsmijn C f 256.500. Voor jaarwedde en toelage voor den inspecteur voor de visscherïj is uitge trokken f4500, en voor 'jaarwedde van een bureelambtenaar bij dien jnspecteur f1500. Bij het inzenden der Mem. van Antwoord hoopt de minister in de ge legenheid te /zijn gelden pan te vragen voor de bezoldiging van een of meer adjunct-inspecteurs. Een bedrag van f 30.000 is aangevraagd voor aanschaffing van een motorboot voor den inspecteur voor de visscherijen. De minister heeft voor uitbreiding van het station voor maalderij en bakkerij te Wageningen den '.beirckkelijRen begroo- tingspost verhoogd - 4ÓÖ0 tot f 22.000. Het totaal bedrag <jc. -rfaroëdden van het bestuur der Rijksverzekeringsbank en van de ambtenaren 'dier instelling zal de som van f841.850 niet te boven gaan. Hiervan komt ten laste van 'het rijk f448,825. TWEEDE KAMER Vergadering van Woensdag 21 Sept. Aanvaarding van het voorzitterschap. Na voorlezing van het Koninklijk be sluit houdende benoeming van mr. W. K. F. P. Graaf van Bylandt tot voorzitter der Kamer spreekt de tijdelijke voorzitter, de heer Lieftinck den nieuwbenoemden voor zitter toe. Uit de wijze waarop de heer Van By landt gisteren pan H. M. ter benoeming werd aanbevolen,"bleek de aigemeene opi nie, dat hij met onpartijdigheid, opgewekt heid en voortvarendheid de vergadering heeft geleid. De heer Van Bylandt heeft de benoe ming niet gewenscht voor zich zelf, maar ter wille der Kamer en van het land!. Spreker hoopt, dat hij naar lichaam en geest gezond zal blijven. De heer Van Bylandt, het presidium aanvaardende, dankt de Kamer voor het hernieuwde blijk van vertrouwen. Thans bij ervaring wetende, dat .zijn taak niet licht is, verklaart hij getracht te hebben trouw zijn plicht te vervullen. Hij hoopt dit ook verder mèt Gods hulp te doen. Onpartijdige leiding en stip te handhaving van het reglement van orde zal zijn streven zijn en hij verzoekt daar bij medewerking 'der Kamer. Aan gewichtigen arbeid zal het niet ontbrekenook niet aan tijd, wanneer de leden beknoptheid betrachten én zich niet te veel wij-den aan zaken van persoonlij den p'ard^ /Vlet een woord van da^ik .a,an den heer Lieftinck, verklaart hij het voor zitterschap te aanvaarden^ Op beide redevoeringen volgde {harte lijke instemming. De lijst Van aanbeveling van 'den Hoo- gen Raad (voor "de vac. Van iTeylingen wordt van |de agenda afgevoerd in .Ver band met het Koninklijk besluit om deze Vacature niet meer le vervullen. Ingekomen is het wetsvoorstel van v. Hamel en Limburg tot afschaffing van het hooger beroep in strafzaken van het Openbaar Ministerie. r De heer Limburg verwijst voor de toe lichting naar de bij het voorstel gevoeg de memorie en daarna wordt overgegaan tot regeling van werkzaamheden en tot samenstelling van de"begrootingscommis- siën. a.s. Dinsdag 11 uur openbare "vergade ring. Daarna afdeelingsonderzoek van de Indische Begroöting en daarmee samen hangende ontwerpen. Land- en Tuinbouw. Land- en tuinbouwproducten naar Frankrijk. Blijkens een van den President van de „Association de l'Ordre National du Mé rite Agricole" te Parijs ontvangen schrij ven Ts aldaar een "bureau geopend, het welk voornamelijk ten doel heeft de Fran- sclie veefokkers onmiddellijk in betrek king te brengen merbuitenlandsohe land bouwers. Dit burea.u is geheeten „L'Office des transactions agricoïes extérieures de la France" en is gevestigd Boulevard des Italiens 34, Parijs. In zijn schrijven 'deelt de genoemde President mede, idat het bureau in be trekking staat met de beste fokkers en tegen de meest voordeelige voorwaar den de beste exemplaren der verschillen de paarden-, ründvee- schapen- en var- kensrassen leveren kan, met alle zeker heid van rasechtheid. Het bureau verklaart zich bereid even- fueelen aankoop van vee en verdere vee teelt-, land- en tuinbouwproducten liitte vo'eren of wél 'personen, die voor 'dat doel naar Frankrijk komen, te geleiden. Voorts stelt 'het bureau zien beschikbaar voor landbouwartikelen uit vreemde landen in Frankrijk een afzetgebied te scheppen. Dinsdagmorgen is te Oudewater de ten- toonstelLing geopend yan-'de aid. Oude water en Omstreken der Holl. Mij. van Landbouw. Er zijn vele inzendingen van paarden, runderen, .varkens en zuivelbe reiding. De eere-afdeeling Goudsche kaas (gemerkt met het contrólemer'k van "het kaascontróle-station Zuid-Holland) is flink vertegenwoordigd. Rechtszaken. Mishandelende Veldwachters. De rechtbank te Almelo veroordeelde de beide gemeenteveldwachters uit Tub- bergen, Antony H. en Hendrikus Mari- nus K. wegens mishandeling ieder tot een maand gevangenisstraf. De eisch van het O. M. was f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Oneerlijke kassierslooper. De 4e Kamer der Amsterdamsche Rechtbank wees vonnis in de zaak te gen J. F. Ch. T. gewezen kantoorloo- per van de Incasso-bank, die op 12 Juni ervandoor ging met het voor die bank ontvangen bedrag van f 4639.581/2, waar na hij te Rotterdam gearresteerd wend,. Het vonnis luidde 6 maanden. Een driftige Tuinman. Voor de Rotterdamsche Rechtbank ver scheen gisteren de 55-jarige tuinman G. B., te Bodegraven, die bekende op op 16 Mei den 13-jarigen T. Vink met een stok te hebben geslagen en hem met zijn hoofd in een sloot te hebben geduwd. Hij had in drift gehandeld om dat de jongens herhaaldelijk zijn tuin bezochten en daar op ruwe wijze te keer gingen, alles vernielend wat hun in handen kwam. De veldwachter Vis beaamde, deze mededeeling en met het oog hierop eischte de officier f 10 boe te, subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. Verkoop van ondeugelijk vleesch. Beklaagd van dit misdrijf heeft voor de Rotterdamsche rechtbank terechtgestaan W. V., 32 jaar, landbouwer en slager te Bergambacht. Op 28 Mei zou hij eenige hoeveelheden vleesch hebben verkocht van een kalf, waarvan hij wist, dat het ziek was geweest, het .aan de koopers doende voorkomen, 'dat dit vleesch ge keurd was en alzoo opzettelijk verzwij gende, dat een 'keuring achterwege was gebleven. Beklaagde gaf op het doode kalf op 28 Mei van zekeren Rozendaal voor f23.75 te hebben gekocht. Het dier, dat on geveer 100 pond woog, was door bekl. geslacht, terwijl hij de huid verkocht voor f3.15. Bij het slachten merkte hij wel, dat de longen eenjgszins gespikkeld wa ren ,'doch hij wist rilet ,dat men hieruit kon afleiden* dat het beest ziek was ge weest. Zelfs al had hij nu'liet kalf voor den netto-prijs van zestig cents gekocht toch kon deze beklaagde het niet begrij- pen. In strijd .met rijn gewoonte, had hij het vleesch niet laten keuren, hoewel de keurmeester ook'des ZondagsTiereid was te keuren. Als reden hi-ervoor gal jbekl. op, dat het keuren iin ;zijn gemeente niet noodig ytas. Dienzelfden dag had beklaagde onge veer twintig pond vleesch verkocht en id,e rest opgeborgen. T>a/[ (het eefl paar diagen later begon te rieken, sthreef bekl. aan die warme toe. In het huisgezin van ^randwijk had men het bedorven vleesch gegeten en warén verschillende personen onge steld gewoixlen. De heer dr. J. A. P. de Bruij'n, die het huisgezin van Brandwijk behandeld'heeft constateerde acute darmcatarch, veroor- oorzaalct door het gebruik van voor tie gezondheid schadelijke stoffen, in dit ge val het van beklaagde gekochte vleesch. Het O. /VI. eischte drie jaren gevan genisstraf. Academienieuws. UTRECHT. 2e Natuurkundig Ex. Ge slaagd de heeren G. H. Stoltz en G. A. Leverland1. Exam ens voor den Nederl.-Ind. administratieven dienst. De commissie benoemd tot het afne men der bovengenoemde examens, maakt bekend I. dat haar tweede zitting aanvang op Zaterdag 1 October. II. dat op dien dag het schriftelijk gedeelte, zoo van het eind- als van het voorbereidend examen, zal wordjen af genomen, terwijl het mondeling ge deelte zal worden afgenomen op Dins-' dag 4 October en volgende dagen, vol gens aan iederen examinandus bekenldj te maken regeling; III. dat alle examens zullen plaats hebben in het Academiegebouw te Lei den IV. dat zij, die het voorbereidend exa men wenschen af te leggen, te voren aan den heer J. H. Carpentier Alting schriftelijk hebben mede te deelen (voor zoover dit niet reeds geschied is) of zij, na in dit examen te zijn geslaagd, voorloopig bestemd wenschen te wor den voor den dienst op Java en Madoe- ra, dan wel in de buitenbezittingen V. dat zij, die bij het eindexamen be halve in de verplichte, ook in de onver plichte taal wenschen te worden ge ëxamineerd, daarvan voor zoover dit niet reeds geschied is, vóór 1 October aan den lieer J. H. Carpentier Alting me dedeeling hebben te doen. Op de den lsten Mei 1909 door de Faculteit der Geneeskunde aan de Rijks- Universiteit te Utrecht uitgeschreven prijsvraag: „Een onderzoek naar de ver deeling van het zenuwweefsel in den uterus van den mensch en minstens twee dieren" waren twee antwoorden ingekomen, één' van den heer J. Hoog kamer, med. cand. te Utrecht, hetwelk de gouden eerepenning verwierf, het andere van den heer A. J. F. Oudendal, candidaat-arts te Leiden. Ofschoon dit werk, wat de kritische behandeling van de stof als wat de methode aangaat, niet zoo hoog als het eerstgenoemde kan worden geroemd en ook in belang rijkheid van de verkregen resultaten daarbij achterstaat, toch meende de Fa culteit, dat het onderzoek alle blijk geeft van een zeer ernstig en nauwgezet wer ken en heeft zij daarom aan deze studie een eervolle vermelding toegekend. R-eu zen kool. Op het land van den heer J. H. Mansholt te Westpolder (Gr.) is een witte kool gegroeid, die 42 pond bleek te wegen. Scheepsbrand. Gistermiddag ontstond er brand op het stoomschip „Celebes" van de Mij. Nederland liggende aan de Handelshave te Amsterdam, ten gevolge van broeiing eener lading Coprah. De drijvende stoomspuit „Ja- son" en een aantal andere spuiten wierpen massa's water in het brandende schip, ongeveer half zes was de brand gebluscht. De lading was op beurspolis verzekerd. Civiele pr ij s. Door de hou ders van staanplaatsen voor de plechti ge openingszitiing in de Troonzaal is eer- gistermorgen van f 20 tot f 3 per plaats gemaakt. Nieuwe halve guldens. Naar het „U. D." verneemt, zijn op het oogenblik aan 's Rijks Munt nieuwe 'halve guldens in bewerking, die in meer dan één opzicht afwijken van het oude model, volgens hetwelk dit miinstuk tot dusver werd geslagen. De nieuwe 'halve gulden 'die op 't oo genblik nog alleen voor 'Ned. Oost-Indië wordt gemaakt heeft een breedien, plat ten randi, waaromheen aan de binnenzijde een parelrand is gelegd; de beeltenis van onze Koningin is door den stempelsnijder in een gansch nieuw model ontwoipen, vroeger droeg de munt alleen een Kop je, doch thans is daaraan een gedeel telijke buste toegevoegd. De moord te Lochem. Marcus B., die te Lochem zijn ouders heeft ver moord, is overeenkomstig de beschik king der Zutphensche rechtbank, naar't krankzinnigengesticht te Medemblik over gebracht. Een reuzenkomkommer. De zer dagen heeft door heel de NederlandL 'sohe pers éen bericht de ronde gedaan van zeker boertje, Kasper' Barendregt, die, per spoor naar Dordrecht reizend, te Barendregt uitstapte op 'het geroep van den conducteur: „Barendregt uitstappen! Het aardigste van het geval was, dat het bericht begon mefde woorden: „Dezer cta gen re/sde een boertje" .ejiz. Gisteren nog stond het bericht in een lokaal blad,- d'e vorige week nagenoeg in alle Nederlandsche bladen. ,Welnu, een onzer lezers verzekert, dat dit nieuws!! den respectabelen ouderdom1 hda van veertig jaren. ,Want veertig jaar geleden werd hetzelfde bericht woorde lijk opgenomen in een geïllustreerd blad en wel in het „Humoristisch Album". De bladen van "thans hebben misschien nog het primeurtje benijd aan den gelukkigen collega, die er mede ter markt is gegaan. Zoo ziet men dat de komkommers, mits goed ingelegd, lang consumabel blijven.- Goeden vangst. Gister morgen had de Voelndammer visscher Dirk Sier,- een goede vangst. .Terwijl hij zijn botwant uit zee ophaalde, bevond zich tusschen de botjes, aan een hoek, een Friesche gouden kap, waarin gegraveerd stond het "jaartal 1807. *Uit wand ele n. "Bij de familie M.? aan de mijn te [Heerlen, woonde sinds eenigen tijd een echtpaar. Zondag mid dag is 'bedoeld echtpaar een wandeling gaan maken, maar is tot heden vergeten terug te keeren. De familie M. vermist sinds dein tijd een som gëlds, groot f112, een spaarbankboekje en een'hor loge. De meubelen van de verdwenen echte lieden zijn niet meer dan een gulden of tien waardi. De politie doet onderzoek, (L K.) 'Een pagaaitochtdoor Europa. Uit Hasselt meldt men aan de „Zw. Ct."T Maandagavond is hier van Hardenberg langs "de Vecht aangekomen de heer Her mann ,W. Lantz, van Stockholm, met zijn kano „Butterfly". De heer L. is mede werker van drie Zweedische sportbladen jde „Nordiskt Idrottslife," de „Svenskai Seglaren" en (de „Segling", en doet in die kwaliteit een pagaaatocht door Eu ropa. Van hier gaat hij over de Zuiderzee naar Amsterdam en vervolgens over Rot terdam, Antwerpen, Brussel en Parijs naar Marseille. Vandaar over Genua door Noord-Italië, naar Venetië. Hij zet zijn tocht voort door de Adriatische Zee over Athene en Konstantinopel tot den mond! van 'de Don, dan langs een kanaal naar (de Wolga en vervolgens naar St. Pe tersburg terug naar zijn punt van uitgang. De „Butterfly" is lang 4.56, breed 0.90 M. en gaat diep 25 c.M. De heer 1*. Verklaart nooit „onder dak" te slapen. "Hij neemt zijn nachtrust ot in zijn kano of in een slaapzak aan den oever of op het strand. Over twee jaar denkt hij weer 'thuis te zijn Faillissementen. Uitgesproken: P. Oppenhuizen, vee handelaar, te Ijlst, curator J. H. Doodkorte. W. de Jong, koopman in boter en kaas, vroeger wonende te Gorinchem, thans zondyr bekende verblijfplaats, curator mr. K. A. Nederlof, te Sliedrecht. G. A. Brinkman, koopman in goud en zilver, te Hoorn, curator E. Ruyter, te Hoorn. A. Prinsen, wever en winkelier in manufacturen, te Hilversum, curator mr. A. A. van Oven. J. J. Koning, aannemer te Haarlemmerliede. D. Menagu, grossier in koek en suikerwerkrn, Bloklandstraat 57a, te Rotterdam. Curator mr. G. C. A. Oskam. H. Leenheer, koopman in steenkolen, wonende Concordiastraat no. 9 te Rotterdam. Curator mr. J. v, d. Hoek. W.F. H. Schmidt te Rotterdam. Curator mr. G. J. C. Schilthuis. W. D. Geerland,motorbooteigenaar te Lekkerkerk. Curator mr. G. J. J. de Mooy. Uitgesproken: D. Scheffer, koopman, te Rijperkerk. Curator Tj, Hoogeveen, te Bergum S. Kat, winkelier te Laren. Curator mr. J. J, C. Eschauzier. Opgeheven: A. Moffie, koopman in vanille- ijs, Amsterdam. L. A. Klippel. fietsenhande laar, Amsterdam. C. A. Deltenze te Nieuwen- dam. W. Marensse, winkelier in gedistilleerd te ljmuiden. Het faillissement van J. A. V. de Jong, broodbakker, Akkërdijkstraat 24a te Rotterdam. Opheven: B. Datema, te Groningen. C. de Vries houder van een bier- en melksalon te Naarden. J. Fischer, koffiehuishouder, Amsterdam. Geëindigd is het faillissement van L. van Brakel, koopman in vleesch, van Alkemade- plein 31, te Rotterdam. Geëindigd: Th. Janssen. Burgerlijke Stand. HAARLEMMERMEER. Bevallen: O, van den Akker-Timmer, d, P. van der Hooft-Kooy, z T. Timmers-De Smit, z, A. Overbeek- Roubos, d. M. van 't Hof-Verwey, d. F. A, Kroon-Colijn, d. Overleden: A. Stam,73J. Kouwenburg, 47 jaar. LEIDERDORP. Overleden: (te Leiden) Johanna Vromesteijn, 59 j., vrouw van P. J. Ramaker. LEIMUIDEN. Ondertrouwd: Cornelis v. Muijden, jm. 40 j. te Zoeterwoude en Gerritje Nagtegaal, jd. 31 j., alhier. Bevallen: W. Beuk-van Rijn, Z.— P.v.d Heiligenberg-de Jeu, D. RIJNSBURG. Geboren: Neeltje, d. van C de Koning en P. v. d. Kwaak. Margie, d. van H. v. Egmond en J. v. Tilburg. Corne lis z. van J. Kagenaar en J. ten Donkelaar. jan, z. van A. Heemskerk en P. Broekhuijzen. Ondertrouwd: Jac. v. Vliet jm. 28 j., te Leiden en T. v. Egmond jd. 26 j. te Rijnsburg. |oh. Nic. Haasnoot jm. 25 j. en A.v.Duynjd, 21 j. Getrouwd: G. v. d. Kwaak, 31 j., wedr. van W. v. d, Niet te Rijnsburg en P. G. de Graaf, jd. 23 j. te Oegstgeest. STOMPWIJK. Bevallen: H. A. Boering- Van Tour, z, -- H. Caspers-Van Geylswijk, z. A G. Nieuwland-Van Eyk, d. H. A. Kerk- viiet-v. d. Berg, z. - A. Oliehoek-Vogelaar, z. -- G. M. Bergman-Duivestein, d. A, Ooster- ^VEUK'Be vallen: H. Wessel-Van Dongen d. - C. v. d. Valk-Van Reyn, z, - W. C. v. d. Krogt-Heyne, z. O v e r 1 e d e n J. Metz o. M. 63 j. ZEGWAARD. Ondertrouwd: J. M. Boon im 28 j. en C. de Wit jd. 29 j. van Voorburg. - A. J. Karens jm, 21 j. en R. Kwakernaat jd. 22 j. Overleden: Johanna Verhooren wed. 72j. ZOETERMEER. Geboren: Jacobus, z. van H. van der Vorm en W. Verhoeff. Overleden: Herman ten Kate 10 j.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6